A. Lopes – Tete, Andersen, Denayer, Cornet – Caqueret, Tousart (51. Mendes), Aouar – Toko Ekambi, Dembélé (85. Marçal), Terrier (77. B. Traoré)
Marseille
Pelé – Sarr, Álvaro González, Kamara, Sakaj – Rongier, Strootman (86. Khaoui), Sanson – M. Lopez (88. Chabrolle), Germain, Payet (73. Aké)
Mandanda, Ali Mohamed, Perrin, Nkounkou, Khaoui, Chabrolle, Aké

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je konec, Lyon slaví v nervózním a hodně opatrném (spíše neskutečně nudném) zápase postup přes Marseille, která měla pár záblesků v první půli, jinak ale nic. Totéž platí i pro domácí, ti si ale dokázali alespoň vybojovat penaltu (tu neproměnili) a dali alespoň jeden gól, který na výhru a na postup stačil.
90+4'
90+3'
Marseille měla ještě k dispozici roh, ten hosté rozehráli z pravé strany, dál ale jedno velké nic.
90+2'
Nyní příznivcům Lyonu zatrnulo, když ve vápně upadl Maxime Aké... ale bylo to o míč, ukazuje rozhodčí.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Žlutou kartu dostává Maxence Caqueret (Olympique Lyon).
88'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Maxime Lopez, přichází Florian Chabrolle.
87'
Autové vhazování domácích, z levé strany, na polovině soupeře.
86'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Kevin Strootman, přichází Saif Khaoui.
85'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Moussa Dembélé, přichází Fernando Marçal.
85'
Domácí šetří čas, po faulu hostů u středového kruhu.
84'
Ne, ani tentokrát hosté z rohového kopu zahrozit nedokázali, to se pak těžko dávají góly.
83'
Nepovedený obranný zákrok Mendese (Lyon) znamená roh pro Marseille.
82'
Lyon právě vstřelil branku!
Tak přece jenom gól?! Hosté sice ještě signalizovali ofsajd, ale o něm nemůže být řeč! HOUSSEM AOUAR si vzal míč na pravé straně, naběhl do vápna a tam nekompromisně prostřelil brankáře Pelého.
80'
Čeká nás posledních deset minut řádné hrací doby, nicméně vzhledem k tomu, co oba týmy doposud (ne)předvedly, dá se očekávat, že se dnes bude prodlužovat.
78'
Žádné nebezpečí pro oba gólmany, při rohovém kopu Marseille a poté i Lyonu.
77'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Bertrand Traoré.
76'
Přenesení hry na pravou stranu již vede k rohu, hosté budou rozehrávat z pravé strany.
75'
Marseille na polovině Lyonu, série přihrávek ve středu hřiště zatím k ničemu nevede.
73'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dmitri Payet, přichází Marley Aké.
72'
Tak ani pokutový kop nestačil k tomu, aby se konečně pohnulo skóre tohoto zápasu...
70'
Moussa Dembélé (Olympique Lyon) neproměňuje pokutový kop.
69'
Zároveň dostává Hiroki Sakaj (Marseille) žlutou kartu za hraní rukou ve vlastním vápně.
68'
A je to penalta pro Lyon! Rozhodčí poté, co si prohlédl videozáznam, nařizuje pokutový kop pro Lyon.
67'
Pozor, rozhodčí ještě celou situaci konzultuje s VAR, tedy zda šlo o hraní rukou bránícího Sakaje (Marseille), či nikoliv... a nakonec si jde rozhodčí prohlédnout videozáznam!
66'
Po střele Aouara (Lyon), uvnitř vápna Marseille, kterou zablokoval obránce, reklamují domácí hraní rukou, ale sudí je jiného názoru a hra pokračuje dál.
65'
Dva nákopy v podání hostů letěly bůh ví kam, jen ne tam, kde se nabízel u vápna Lyonu někdo v modrém.
63'
Lyonští hodně zkouší vybojovat penaltu, ale čím víc budou padat ve vápně Marseille, tím méně jim to bude sudí tolerovat.
61'
Joachim Andersen (Lyon) zachytává míč na své polovině a rozehrává na pravou stranu.
60'
Je za námi hodina hry, zatím hodně nezáživné hry, která toho moc nenabídla... v podstatě nenabídla vůbec nic... spousta laciných ztrát míčů, nepřesných kombinací apod.
59'
Cornet (Lyon) se těžce zvedá z trávníku poté, co upadl na polovině soupeře.
58'
Míč se z levé strany dostal do vápna, tam ale je odpískán domácím útočný faul.
57'
Po zblokované střele Toko Ekambiho získávají domácí roh z levé strany.
56'
Lyonští mají ale velké problémy na útočné polovině, kde se nedokáží udržet delší dobu a hlavně nejsou schopni se dostat s míčem do vápna Marseille.
55'
Jason Denayer (Lyon) vybojoval míč na své polovině a domácí tak mohou zaútočit.
54'
Míč se dostal z pravé strany do vápna Lyonu, kde ve vzduchu kralují obránci, takže hosté ani z této akce nezahrozí.
53'
Volný přímý kop pro Marseille, hosté rozehrají z pravé strany, z nějakých třiceti metrů od branky Lyonu.
52'
Sakaj (Marseille) fauluje na polovině Lyonu, míč získávají domácí.
51'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Lucas Tousart, přichází Thiago Mendes.
50'
Žlutou kartu dostává Morgan Sanson (Olympique Marseille).
49'
Hraje se tradičně u půlící čáry, hosté drží míč.
48'
Pelé (Marseille) vykopává od vlastní branky, domácí se snaží napadat rozehrávku.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:08.
První poločas nenabídl žádné strhující fotbalové představení... není divu, že nepadl žádný gól, ono totiž nebylo ani z čeho, k vidění nebyla žádná šance, z níž by gól padnout mohl.
45+1'
45'
A stejně, jako při předchozích rozích, znovu to byl hodně nepovedený roh.
44'
Rohový kop pro Lyon, domácí rozehrají z levé strany, stejně, jako v předchozím průběhu.
43'
Dmitri Payet (Marseille) opět ze střední vzdálenosti přestřeluje branku Lyonu.
42'
Oba týmy se s míčem dostanou pár metrů za půlící čáru a poté o míč zpravidla přicházejí.
41'
Probíhá poslední pětiminutovka první půle, stále je to hodně vyrovnaný zápas a nervózní, bez šancí a gólů.
40'
Lyonští živili naději na zajímavou standardku, ale nakonec všemu předcházel ofsajd.
39'
Marseille s míčem na polovině soupeře, míč jde k vápnu Lyonu, ale hrají obránci domácího mužstva.
37'
Žlutou kartu dostává Kevin Strootman (Olympique Marseille).
37'
Pelé (Marseille) vykopává od své branky, jeho spoluhráči ale u půlící čáry zase míč ztratili.
36'
Dalším ofsajdem končí akce Lyonu, míč pro Marseille.
35'
Míč z levé strany zamířil k bližší tyči, kde se od zad Joachima Andersena (Lyon) odrazil a skončil vedle branky.
34'
Bouna Sarr (Marseille) fauluje na pravé strany, u vlastního vápna, volný přímý kop pro Lyon.
33'
Míč končí v autu, vhazují domácí, z pravé strany, na polovině soupeře.
32'
Stejně, jako před několika minutami, i nyní domácí branku Marseille ohrozit nedokázali.
31'
Rohový kop pro Lyon, domácí budou rozehrávat opět z levé strany.
30'
Je za námi první půl hodina hry zápasu, v němž stále čekáme nejen na první gól, ale i na nějakou šanci...
29'
Míč u půlící čáry, hosté útočí středem, ale dostali se jen pár metrů za půlící čáry, pak o míč přišli.
27'
Lyonští na polovině soupeře, Moussa Dembélé ale fauluje, takže hrát budou hosté.
26'
Dmitri Payet (Marseille) napadá rozehrávku, míč se tak vrací až k brance Lyonu, A. Lopes rozehrává na levou stranu.
25'
A. Lopes (Lyon) rozehrává na pravou stranu, hosté dobře napadají rozehrávku soupeře.
24'
Domácí rozehráli roh z levé strany, ale hosté se v pohodě ubránili.
23'
Gnaly Maxwell Cornet (Lyon) rozehrál přímý kop, míč končí vedle branky Marseille roh pro domácí.
21'
Volný kop pro Lyon, domácí budou rozehrávat ze střední vzdálenosti, na polovině Marseille.
20'
Diváci již delší dobu pískají, vypadá to, že Marseille převzala otěže zápasu.
19'
Ofsajdem končí útočná akce domácích, kteří jsou zatím trochu pozadu za svým soupeřem, který již dokázal vystřelit na branku.
17'
Žlutou kartu dostává Kenny Tete (Olympique Lyon).
17'
Dmitri Payet (Marseille) to zkouší tradičně ze střední vzdálenosti, branku Lyonu ale přestřeluje.
16'
Centr z levé strany míří do vápna Lyonu, domácí se ale ubránili.
15'
Sanson (Marseille) faulován na polovině soupeře, hosté tak získávají zajímavou standardku z levé strany.
14'
Toko Ekambi ale nepřešel na pravém křídle přes pozorně bránícího Sakaje, míč získávají hosté.
13'
Míč opět u půlící čáry, domácí zkouší zaútočit po pravé straně.
11'
Zatím je to hodně opatrný zápas, ani jedno z mužstev branku ohrozit nedokázalo.
10'
A. Lopes (Lyon) rozehrává od své branky, míč ale končí téměř vzápětí v autu.
9'
Payt (Marseille) dostal míč na polovinu Lyonu, ale to bylo v podání hostů maximum.
8'
Tentokrát již píská, když zastavuje útočnou akci domácích pro ofsajd.
7'
Aouar (Lyon) si šel až příliš okatě do vápna pro faul, sudí nepíská.
6'
Pelé (Marseille) si bere míč a vykopává od své branky.
5'
Toko Ekambi (Lyon) ještě zachytil míč na polovině soupeře, u pravého rohového praporku, domácí ale nakonec z této situace nic nevytěžili.
4'
Aouar (Lyon) se gestem omlouvá svým spoluhráčům poté, co poslal míč hodně nepřesně na polovinu soupeře.
3'
Hiroki Sakaj (Marseille) vhazuje z levé strany, na vlastní polovině, míč rychle získává soupeř.
2'
Překvapivou malou domů překvapil nyní Tete svého gólmana A. Lopese, který musel o míč zabojovat.
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Tete, Andersen, Denayer, Cornet – Caqueret, Tousart, Aouar – Toko Ekambi, Dembélé, Terrier
Náhradníci: Tatarusanu, Rafael, Diomande, Marçal, Mendes, Traoré, Cherki

Olympique Marseille: Pelé – Sarr, Álvaro González, Kamara, Sakaj – Rongier, Strootman, Sanson – M. Lopez, Germain, Payet
Náhradníci: Mandanda, Ali Mohamed, Perrin, Nkounkou, Khaoui, Chabrolle, Aké.
Pojďme se nejprve podívat, jak si oba celky vedou v Ligue 1. Lyonští jsou totiž hodně za očekáváním a najdeme je až na devátém místě, když získali třiatřicet bodů. Pokud chce domácí celek postoupit do bojů o pohárovou Evropu, musejí stáhnout sedmibodový náskok Lille nebo ovládnout jeden z pohárů. Naopak Marseille hraje přesvědčivě, když ji najdeme na druhé pozici s devětačtyřiceti body. Hostující mužstvo musí koukat pod spíše pod sebe, ale na třetí Rennes má náskok osmi bodů.

V osmifinálovém souboji si Lyon těsně poradil s Nice, naopak Marseille si vyšlápla na Štrasburk.
Vítám vás u čtvrtfinálového střetnutí Francouzského poháru, v něm se střetnou Olympique Lyon a Olympique Marseille. Půjde tady o velmi zajímavé utkání a uvidíme, kdo se bude nakonec radovat z postupu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.