Francouzský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Grenoble - 28. února 2023   21:10

Lyon
Lyon
24' Barcola  • 37' Jeffinho
2:1
(2:0)
Grenoble
Grenoble
74' Sbai
Lyon
Lopes (C) – Diomande, Lovren, Lukeba, Tagliafico (46. Henrique) – Lepenant, Caqueret (77. Tolisso) – Jeffinho (46. Dembélé), Cherki, Barcola (54. El Arouch) – A. Sarr.
Riou – Henrique, El Arouch, Kumbedi, Laaziri, Lega, M. Sarr, Tolisso, Dembélé.
Frappartová – Berchebru, Torregrossa
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Grenoble
Salles (64. Maubleu) – Nestor (C), Monfray, Diarra – Gaspar, Bénet, Bambock (87. Correa), Touray (64. Sbai), Tchaptchet (46. Sanyang) – Phaëton, Ba (64. Tell).
Maubleu – Correa, Inikurogha, Jeno, Néry, Sanyang, Sbai, Straalman, Tell.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 7:6. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:7.
Lyon je prvním semifinalistou letošního ročníku Coupe de France. Oba góly padly ještě v první půli a oba také byly draze vykoupeny, jelikož úspěšní střelci Barcola a Jeffinho museli zanedlouho střídat se zraněním. Ve druhé půli hrál Olympique údržbu, která se mu dvacet minut před koncem trochu vymkla z rukou. Sbai po námazu od Caquereta zdramatizoval zápas kontaktním gólem a domácí museli být až do závěrečného hvizdu velmi obezřetní, aby oponentům neposkytli šance na vyrovnání.
90+5'
90+5'
Diomande vhazoval na Cherkiho, jenž ve spolupráci s Lepenantem vrátil míč na půlící čáru. Olympique už o výhru nepřijde.
90+4'
Sanyangův centr byl odvrácen na Correu, jehož zbytečná rána z obří dálky musela jeho spoluhráče a trenéry naštvat. Lopes jde ukrajovat sekundy.
90+3'
Lepenant jen nepatrně přibrzdil postupný útok Grenoblu. Gaspar vhazoval a zapojuje se do dobývání domácího bloku.
90+2'
Cherki chtěl tahat čas u rohového praporku. Míč si sám odkopl do autu a rozhodčí věnují balon Maubleuovi.
90+1'
Lopes pomohl s rozehrávkou. Naprosto přesně objevil spoluhráče u půlící čáry a Lyon může v klidu držet míč.
89'
Hostům se povedlo obklíčit pokutového území. Zprava se do něj balon také dostal, ale zakončení Sbaie se zastavilo na těle jednoho z beků.
88'
Lyon po ztrátě balonu zahustil střed. Grenoble během komplikovaného přechodu přichází o významnou porci času.
87'
Střídání v týmu Grenoble Foot 38:
ze hřiště odchází Franck-Yves Bambock, přichází Joris Correa.
86'
Známý hračička Cherki za půlkou vyškolil dva hráče. To mu nestačilo a pokračoval až do vápna, kde si nepřišel na kapitána Nestora.
85'
Po rohovém kopu už Maubleau zasahovat nemusel. Lovren na přední tyči hlavičkoval vysoko nad břevno.
84'
Docela dlouho čekal střídající brankář Maubleau na první práci. Uvolnění Amin Sarr mu ji vcelku ulehčil tím, že zleva pálil pouze na střed brány.
82'
Franck-Yves Bambock pořádně přitvrdil a spatřil vůbec první žlutou kartu. Faul zezadu odnesl kotník nic netušícího Lepenanta.
81'
Diomande si nevěděl rady s neúnavným Phaëtonem. Tomu naplánovaná přihrávka do druhé vlny nevyšla, míč pokračoval o kus dál a Bénet ho odevzdal až moc optimistickou střelou z dálky.
79'
Hostům logicky narostla křídla a tlačí se vpřed. Lyonu se každopádně budou otevírat okénka vhodná pro rychlé brejky.
77'
Střídání v týmu Olympique Lyon:
ze hřiště odchází Maxence Caqueret, přichází Corentin Tolisso.
74'
Grenoble právě vstřelil branku!
Lyon podlehl uspokojení a ještě se bude nervovat! Maxence Caqueret smolně zakročil proti Sanyangovi. Míč mu vypíchl tak, že vysunul protihráče AMINE SBAIE. Ten chladnokrevně udělal kličku Lopesovi a střelou do prázdné kasy snížil na rozdíl jediného gólu.
72'
Matthias Phaëton servíroval balon do malého vápna. Henrique ho patičkou odvrátil jen k Sanyangovi, proti jehož střele skvěle vystoupil brankář Lopes. Dorážku vychytal Lukeba.
71'
Moussa Dembélé si hledal prostor mezi obránci, odkud by potenciálně mohl gólově uštknout. Příchozí centr zleva mu však sebral Nestor.
70'
Phaëton dostal volnost na levém křídle. Diomande mu nešel do těla, ovšem vzniklý centr obranu Lyonu neznervózněl.
69'
Další náznak hostující šance. Prsty v ní měl střídající Sbai, jehož střílený centr nebezpečně proletěl těsně před Lopesovou brankou. Na zakončení nedošlo.
68'
Abdoulie Sanyang se pokoušel o životní sólo. Odignoroval při něm všechny varianty na přihrávku a ve finále se ani pořádně netrefil do střely.
67'
Druhá půle postrádá náboj. Zápas vypadá rozhodnutě a o to víc asi bude oba trenéry mrzet několik zranění.
66'
Maxence Caqueret byl dohrán čerstvým Tellem. Lyon rozehrál směrem dozadu a zase nebude šetřit přihrávkami na jistotu.
65'
Jordy Gaspar se na úkor Lovrena uvolnil ke střele. Té ale scházela rychlost a Anthony Lopes měl v domácí brance snadnou práci.
64'
ze hřiště odchází Pape Meïssa Ba, přichází Jordan Tell.
64'
ze hřiště odchází Saikou Touray, přichází Amine Sbai.
64'
ze hřiště odchází Esteban Salles, přichází Brice Maubleu.
63'
Esteban Salles nakonec nebude riskovat stav svého kolena a pustí do hry Maubleaua, který v ligové soutěži zastává post brankářské jedničky.
62'
Cherki vytáhl míč o několik desítek metrů. Brejk dvou hráčů z druhé vlny jako třetí doplnil El Arouch, ovšem křížnou střelou zleva o velký kus branku netrefil.
61'
Maubleu se na střídačce Grenoblu rychle připravil ke střídání, ale Salles mu místo jen tak přepustit nechce. I přes bolest zatím zůstává v bráně.
60'
Další ošetřování. Dembélé šlápl brankáři Sallesovi na koleno v situaci, kdy byl signalizován jeho neexistující ofsajd.
59'
Grenoble ani nemůže klást výraznější odpor. Od začátku druhé půle si jeho hráči skoro nesáhli na balon. Lyon má průběh zápasu pod svou kontrolou.
57'
Monfray ustál souboj s houževnatým Dembélém, který svým náběhem vybídl k nákopu chorvatského stopera Lovrena.
56'
Cherkiho pád napravo od pokutového území neměl za následek žádnou další standardku. Bambock si podle Frappartové počínal v souladu s pravidly.
55'
Monfray faulem na Cherkiho zavinil standardní situaci. Domácí ji rozehráli do kombinace, nicméně Salles přihrávku do ohně před Sarrem zneškodnil.
54'
ze hřiště odchází Bradley Barcola, přichází Mohamed El Arouch.
53'
Po Jeffinhovi v zápase předčasně končí i Barcola. Autor prvního gólu odešel ze hřiště rovnou do šatny.
52'
Frappartová přivolala pomoc k Barcolovi, jenž byl při tancování nad balonem trefen kopačkou Béneta.
51'
Útočník Pape Meïssa Ba vypomohl ve vlastním vápně a odhlavičkoval centrovaný balón do klidnějších vod.
50'
Bradley Barcola cpal míč do malého vápna. Kvůli zásahu Monfraye je na programu rohový kop.
49'
Dembélé si narazil s Cherkim. Při zakončení mu ale překážel Monfray a výsledkem je odkop od branky.
48'
Hosté bezmocně sledují nekonečné množství krátkých přihrávek mezi hráči Lyonu, kteří nemají důvod spěchat.
46'
ze hřiště odchází Allan Tchaptchet, přichází Abdoulie Sanyang.
46'
ze hřiště odchází Nicolás Tagliafico, přichází Henrique.
46'
ze hřiště odchází Jeffinho, přichází Moussa Dembélé.
46'
Lyon má v polovině zápasu vymetenou cestičku do semifinále Coupe de France. Grenoble začal sympaticky, Phaëton první šanci ale nedal a od desáté minuty už se hrálo výhradně u Sallese. Osmadvacetiletý gólman toho dost pochytal, jenže ve 24. minutě neměl nárok na hlavičku Barcoly. Uklidňující druhý gól přidal v 37. minutě aktivní Jeffinho.
45+1'
45'
Tagliafico připravil míč Jeffinhovi, který ze střední vzdálenosti elegantně mířil do šibenice. Technickou střelou ji minul jen o pár decimetrů a sklidil zasloužený potlesk.
44'
Dost jednoduše se Lyonu daří posouvat dlouhé míče k útočnému trojzubci. V akci nyní byl Barcola, byť samotné zakončení nemělo žádnou kvalitu.
42'
Domácí jsou dočasně v deseti. Jeffinho horlivě diskutuje u střídačky. Nabízí se otázka, jestli si něco neudělal při oslavných saltech.
41'
Doktoři Lyonu přišli na hřiště, aby se podívali na stav Jeffinha.
39'
V brejku tři na dva obdržel Amin Sarr balón na volej. Jeho provedení mělo k dokonalosti hodně daleko. Bude se kopat od brány.
37'
Lyon právě vstřelil branku!
Olympique oddaluje překvapení a dělá další krok do semifinále! Nicolás Tagliafico ještě z vlastní poloviny vyslal kupředu JEFFINHA. Ten utekl Diarrovi a doběhl až před malé vápno. Střela podél Sallese byla nechytatelná a nedávná posila z Botafoga tak mohla ukázat své akrobatické umění. Trefu na 2:0 Jeffinho oslavil několika salty.
36'
Adrien Monfray si až moc okatě šel pro faul před vápnem, kde postupně ztrácel kontrolu nad balonem. Sudí Frappartová ho jasným gestem zvedá.
35'
Lyon nalezl na hostující aut z obranné poloviny. Modří napadajícím hráčům utekli a před dalším vhazováním získali dobrých padesát metrů.
33'
Standardku rozehranou za obranu suverénně vyřešil Lopes, který si vyběhl z branky a sebral míč před blížícím se protihráčem.
32'
Franck-Yves Bambock získal faul Sarra a na nějaký čas ulevil přetížené defenzivě druholigového týmu.
30'
Držení míče: 72 % – 28 %.
29'
Praporek pomezního zůstal dole, když Caqueret našel za obranou Sarra. Ten se musel s míčem otáčet a jen co vystřelil, tak už měl před sebou levou ruku zasahujícího Sallese.
28'
Dobrou minutu a půl si domácí přihrávali z nohy na nohu. Prokombinovali se tak až do pokutového území, kde se vynořil Barcola a nebezpečnou hlavičkou zadělal Sallesovi na problémy. Hostující gólman dal ruce reflexivně před sebe a balon vyrazil.
26'
Grenoble brilantně sehrál akci, která začala rozehrávkou ze středového kruhu. Ba si zaběhl mezi spící obránce a ty musel vynikajícím zákrokem nohama zachraňovat vybíhající Lopes.
24'
Favorit na postup se ujímá vedení! Jeffinho roztáhl hru k Tagliaficovi, který měl volno na levém okraji pokutového území. Centr argentinského reprezentanta se potkal s hlavou BRADLEYHO BARCOLY a Salles byl na prudkou a vysokou hlavičku krátký.
23'
Zhruba od desáté minuty se Grenoble pořádně nepodíval na útočnou polovinu. Kousek za půlkou nyní narazil Phaëton.
22'
Lovren reagoval na náběh Amina Sarra. U švédského hroťáka však dával bedlivý pozor Nestor.
21'
Cherki s Tagliaficem se prokombinovali k Jeffinhovi. Brazilec využil volného prostoru k přehození míče na pravačku, kterou zakončil za vzdálenější tyč.
20'
Johann Lepenant byl podražen a faulován Nestorem. Domácí rychlá rozehrávka dopadla vágním centrem do rukou gólmana.
19'
Caqueret se zalekl natažené nohy Touraye a sám si předkopl balon mimo hrací plochu. Aut pro hosty.
18'
Diarra krapet zavařil Nestorovi zpětnou přihrávkou. Kapitán Grenoblu byl pod tlakem a raději zakopával do autu.
17'
Většina držení míče Lyonu se odehrává mezi obránci. Dlouhý nákop na Barcolu doletěl až k Sallesovi.
16'
Jeffinho si navedl balon na osu. Místo ambiciózní střely nepřesně přihrál do míst, kam si sbíhal Barcola.
15'
Průnik Cherkiho devalvovala zachycená kolmice na Sarra. Vzápětí došlo k faulu Tagliafica na Touraye.
14'
Papa Meïssa Ba byl u nesouladu v předfinální fázi Grenoblu. Na tahu je Lyon, jenž začíná pozvolně odzadu.
13'
Amin Sarr nelegálně postrčil Monfraye v souboji o Sallesův odkop. Hosté budou hrát z půlící čáry.
12'
Diarra z voleje trefil Amina Sarra. Následný centr z pravé strany sebral Anthony Lopes.
11'
Rohový kop dostali k dispozici i hosté. Podepsal se pod něj útočník Pape Meïssa Ba.
10'
První potíže pro obranu outsidera. Ta zablokovala střelu z hranice šestnáctky, ale zároveň nechala volného Cherkiho, jehož dorážka prolétla kousek nad břevnem.
9'
Grenoble v žádném případě nepůsobí ustrašeným dojmem. Po ztrátě na půlce však musel rychle dozadu, Monfray ubránil Cherkiho za cenu rohového kopu.
8'
Phaëton se rozbíhal podél levé autové čáry. Diomande dobře načasoval pád pod nohy a posunul balon do zámezí.
7'
Bénet byl obklíčen ze všech stran. Na hranici vápna střílel spíše ze zoufalství, ale míč tentokrát k brance Lyonu nedoletěl.
6'
Phaëton v situaci jeden na jednoho oklamal Diomandeho a Lopes kvůli jeho střele musel u pravé tyčky poprvé k zemi.
5'
Tagliafico ztratil stabilitu, ve snaze přihrát do vápna promáchl a spolu s balonem skončil mimo výseč.
4'
Sinaly Diomande současně s odehráním míče trefil podrážkou koleno Bambocka. Ten se naštěstí sám zvedl a může pokračovat.
3'
Druholigový celek okamžitě zalezl do nízkého bloku. Johann Lepenant ho zkusil rozbít překvapivou přihrávkou, která ale propadla k Sallesovi.
2'
Zahajovací výkop měli domácí, kteří nosí bílé dresy. Grenoble nastoupil v modrém.
1'

Olympique Lyon: Lopes (C) – Diomande, Lovren, Lukeba, Tagliafico – Lepenant, Caqueret – Jeffinho, Cherki, Barcola – A. Sarr.
Náhradníci: Riou – Henrique, El Arouch, Kumbedi, Laaziri, Lega, M. Sarr, Tolisso, Dembélé.
Trenér: Laurent Blanc

Grenoble Foot 38: Salles – Nestor (C), Monfray, Diarra – Gaspar, Bénet, Bambock, Touray, Tchaptchet – Phaëton, Ba.
Náhradníci: Maubleu – Correa, Inikurogha, Jeno, Néry, Sanyang, Sbai, Straalman, Tell.
Trenér: Vincent Hognon

Rozhodčí: Frappartová – Berchebru, Torregrossa.
Olympique Lyon

Pro velkého favorita na postup do semifinále je letošní pohár důležitější, než je u něj běžné. Navzdory zlepšené formě z posledních týdnů se Lyon v nejvyšší soutěži trápí. Patří mu až deváté místo a právě triumf v Coupe de France může být jediný způsob, jak se kvalifikovat do mezinárodních soutěží. Olympique v sobotu částečně odčinil prohru se zachraňujícím se Auxerre a ze hřiště posledního Angers si odvezl vítězství 3:1. Cestou do dnešního čtvrtfinále mužstvo Laurenta Blanca vyřadilo Méty, Chamberry a Lille.
Grenoble Foot 38

Klub z dějiště zimních olympijských her 1968 zrovna neprochází příjemným obdobím. Ve druhé lize třikrát za sebou nezvítězil a ve vyrovnané tabulce spadl na sedmé místo, kde nabral šestibodovou ztrátu na druhé místo znamenající postup do Ligue 1. Pohárovou soutěží prochází Grenoble bez klopýtnutí, i když za to hodně vděčí více než schůdnému losu. „Les Lionceaux“ postupně vyřadili Illzach Modenheim, Villefranche, Nimes, Plabennec a čtvrtoligový Vierzon.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze čtvrtfinálového zápasu Coupe de France. Od jednadvaceti hodin a deseti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Lyonem a Grenoblem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:10.