Italský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Fiorentina - 13. ledna 2019   15:00

0:2
(0:0)
Fiorentina
Fiorentina
87' Chiesa   • 90+4' Chiesa
Torino
Sirigu – Izzo, N'Koulou (72. Lyanco), Djidji – De Silvestri, Meite, Rincón, Baselli (78. Lulić), Aina (88. Berenguer) – Falque, Belotti
Fiorentina
Lafont – Milenković, Pezzella, Hugo, Biraghi – Benassi (88. Dabo), Veretout, Fernandes – Chiesa, Muriel (64. Simeone), Mirallas (52. Gerson)

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 0:6. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:2.
Je konec! Dnešní utkání nabídlo vítězství Fiorentiny, která o svém postupu rozhodla tři minuty před koncem řádné hrací doby. Do druhého poločasu ale vstoupil lépe Turín, jenž si vytvořil několik vyložených šancí, avšak ani jednou se mu nepodařilo překonat brankáře Lafonta. Logicky tak přišel trest, po rohovém kopu soupeř podnikl rychlý kontr, po kterém dorážel do odkryté branky Chiesa. Tentýž hráč ještě v nastaveném čase pečetil vítězství na konečných 2:0.
90+7'
90+6'
Rincón se dokázal dostat na útočnou polovinu, kde vybojoval autové vhazování. Jedna z posledních šancí pro domácí na snížení.
90+5'
Do konce zápasu zbývá už jen několik minut, u míče je opět hostující celek.
90+4'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Tak přeci jenom hlavní sudí brank uznává! FEDERICO CHIESA totiž dokázal v osobním souboji přetlačit protihráče, načež šajtlí podruhé překonal brankáře Sirigua. Turín to bude mít hodně složité!
90+3'
Chiesa opět dopravil míč do sítě, načež se začal radovat. Po chvíli ho ale úsměv přešel, neboť hlavní sudí nakonec odpískal nedovolený zákrok.
90+2'
Další atak táhl po pravém křídle De Silvestri, který si ale nevěřil na průnik kolem Biraghiho. Turín bude vhazovat od levé autové čáry.
90+1'
Hodně rychle z branky musel brankář Lafont, který nakonec stačil ukrýt míč před dotírajícím Belottim. Hostující strážce tyčí okamžitě rozehrál.
90'
Druhý poločas bude nastaven o sedm minut.
89'
Tak to bude pro domácí celek hodně složitý úkol, pár minut před koncem zápasu prohrává o jednu branku. Určitě ale můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Ola Aina, přichází Alejandro Berenguer.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Marco Benassi, přichází Bryan Dabo.
87'
Tak přeci jenom tu máme úvodní branku dnešního zápasu! Rohový kop zahrával domácí celek, avšak soupeř podnik protiútok. Ten po levém křídle táhl Simeone, který ale trefil pouze brankáře. Od něj se míč odrazil pouze k FEDERICOVI CHIESOVI, jenž zamířil do odkryté branky.
86'
Ve středu hrací plochy si na míč naskakoval domácí Meite, který ho poslal na pravou stranu. Tam v tuto chvíli kombinuje De Silvestri.
84'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, na světelné tabuli stále svítí bezbrankový výsledek. Zdá se, že utkání půjde do prodloužení.
83'
Branka skutečně neplatí, De Silvestri se podle všeho nacházel za obranou soupeře. Bude se pokračovat odkopem od hostující svatyně.
82'
Hlavní sudí se ještě celkem dlouho radí s videorozhodčím, na rozsudek tak stále čekáme. Nehraje se už něco málo přes dvě minuty.
81'
Turín se sice radoval z úvodní branky, ta ale nakonec neplatí, zakončující De Silvestri se totiž v době přihrávky nacházel v těsném ofsajdu.
80'
Autového vhazování se ujal obránce Biraghi, po jehož příhře se o centr do pokutového území odhodlal Gerson, jehož nabídka byla zablokována.
79'
Nakonec se k rozehrávce přímého kopu postavil Veretout, který ale trefil pouze dobře postavenou zeď, od které se míč odrazil do zámezí.
78'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Daniele Baselli, přichází Saša Lulić.
77'
Samotný centr nepřinesl nic nebezpečného, avšak poté kousek za pokutovým územím fauloval Rincón. Bude z toho přímý kop pro Fialky.
76'
Na pořadu dne bude další standardka pro Fiorentina. U míče se nachází dvojice hráčů, dost možná se rozehrávky ujme záložník Veretout.
75'
Žlutou kartu dostává Ola Aina (Turín FC).
74'
Turín se rozhodl zaútočit po levém křídle, kde operoval Rincón. Nakonec na zadní tyč přiletěl centr, hlavičkující De Silvestri ale mířil nad branku.
73'
Dalekonosný nákop směřoval na Meiteho, který chytře prodlužoval za sebe. Tam to dobře udělal Belotti, který si vymodlil další nedovolený zákrok.
72'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Nicolas N´Koulou, přichází Lyanco.
71'
Na druhé straně se do pokutového území probíjel hostující Benassi, který se nakonec nedostal ani k centru. Sirigu tak bude vykopávat.
70'
Zdravotní problémy má domácí záložník Baselli, hlavní sudí tak musel přerušit hru. Na scénu okamžitě přispěchal lékařský personál.
69'
Chiesa si v pokutovém území počkal na náběh Fernandese, kterému ale uskočil hrací předmět daleko od kopačky. Poté si faulem pomohl Hugo.
64'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Giovanni Simeone.
64'
Turín mohl jít do vedení, do otevřené obrany totiž uháněl Falque, který si navedl míč na pravou nohu, avšak poté ho vychytal Lafont. I tak se jednalo o ofsajd.
63'
Na druhé straně se do nepříjemností dostal Djidji, který nakonec musel spolupracovat s N'Koulouem, jenž raději odklidil balón do zámezí.
62'
Lafont musel jednat hodně rychle, při rozehrávce ho totiž napadala dvojice protihráčů. Hostující brankář to nakonec zvládl na jedničku.
61'
Máme za sebou hodinu hry, stále čekáme na první branku. Ve druhém poločase jsou nebezpečnější domácí, jenomže Lafont stále drží čistý štít.
60'
Aina to zkoušel po levém křídle, kde si ho ale hravě hravě pohlídal Milenković. I tak se Turín dostane k autovému vhazování z levé strany.
59'
Na něj si na hranici malého vápna naskakoval Hugo, který dokázal předskočit Sirigua, avšak hlavička směřovala vedle branky.
58'
Gerson vracel míč před branku, kde celkem nebezpečně zasahoval De Silvestri, jenž raději odvrátil balón kousek vedle branky. Roh pro hosty.
57'
Hostující brankář se i posléze dostal k práci s míčem, který tentokráte rozehrával na pravou stranu. Tam ho ale zablokoval De Silvestri.
56'
Lafont si vyzkoušel dalekonosný odkop, který zamířil přesně na hlavu Muriela. Odraženého míče se ale ujal Falque, jenž peláší směrem kupředu.
55'
Na zemi sice zůstal ležet domácí Meite, avšak nedovolený zákrok přišel právě od domácích. Fialky tak budou rozehrávat z vlastní poloviny.
54'
Domácí zahrávali ještě jeden rohový kop, po kterém byl pískán útočný faul. Provinil se Rincón, jenž v souboji přišlápl Fernandese.
53'
Žlutou kartu dostává German Pezzella (ACF Fiorentina).
53'
I v další šanci Belotti! Domácí forvard zakončoval z velice dobré pozice, jenomže tentokráte jen těsně minul branku soupeře.
52'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Kevin Mirallas, přichází Gerson.
51'
Na zadní tyči se do vyložené šance dostal domácí Belotti, kterému se rovněž nepovedlo zakončit dle představ. Míč směřoval úplně vedle.
50'
Domácí se zmohli pouze na odkop na druhou stranu, následně se ještě pro míč dostal Falque, jehož zakončení z dobré pozice nebylo přesné.
49'
Od pravé autové čáry vhazoval Mirallas, který si pro spolupráci vybral vedle stojícího Muriela, jenž ale nedokázal odcentrovat přes N'Kouloua.
48'
Hned v samotném úvodu si s míčem zahrál brankář Sirigu, který ho posílal na pravou stranu, kde ho za sebe prodlužoval Falque.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nepřinesl žádnou přesnou trefu. Sledovali jsme celkem vyrovnanou podívanou, přičemž ani jeden z celků si nevytvořil žádnou nebezpečnou šanci. Mimo jiné jsme sledovali celou řadu nedovolených zákroků, hlavní sudí vytáhl hned tři žluté karty. Nejspornější situace přišla v domácí šestnáctce, soupeř se totiž marně dožadoval pokutového kopu, který ale nepřišel.
45+2'
45+2'
První poločas se spíše jen dohrává. Vypadá to, že na první branku budeme muset čekat.
45+1'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
Žlutou kartu dostává Jordan Veretout (ACF Fiorentina).
44'
Hosté tak zahrávali rohový kop, který ale nebyl ničím nebezpečný. Sirigu se i tentokráte činil, posléze se rozhodl trochu uklidnit hru.
43'
Centr za sebe prodlužoval Benassi, načež se do míče opřel hostující Veretout. Brankář Sirigu byl připraven, míč vyrazil do zámezí.
40'
Směrem dopředu se probíjel Aina, který si to u postranní čáry nakonec rozmyslel. Turín to tak zkouší přes opačnou stranu hrací plochy.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Tentokráte standardku rozehrával Baselli, který to zkoušel ostrým centrem, na který si naskakoval Izzo. Jeho hlavičku ale odklidil obránce Hugo.
37'
Je tu další nedovolený zákrok. Tentokráte se na zemi ocitl obránce De Silvestri, který v osobním souboji chytře předčil hostujícího Pezzellu.
36'
Na levém křídle pracoval sa míčem Falque, který na dlouhou nohu ještě přihrál pod sebe, s čímž počítal také pozorný obránce Pezzella.
35'
N'Koulou si pohlídal padající balón, který z jedničky poslal na druhou stranu. Tam ale zasahoval Pezzella, jenž spolupracoval s Lafontem.
34'
Náběh za obranu si nepohlídal forvard Belotti, který se tak ocitl v ofsajdovém postavení, což prokázal také opakovaný záběr.
33'
V posledních minutách sledujeme celou řadu falů. Benassi totiž nestíhal Ainu, který se po kontaktu zezadu ocitl na zeleném pažitu.
32'
Posléze to s důrazem přehnal křídelník Chiesa, jenž se u postranní čáry tvrdě opřel do De Silvestriho. Další standardka pro domácí celek.
31'
Domácí se nyní usadili s míčem na útočné polovině, kde si nedovoleným zákrokem pomohl Milenković, který obdržel žlutou kartu.
30'
Aby toho nebylo málo, tak nedovolený zákrok přišel také od napadajícího Mirallase, který se výroku sudího hodně diví, hra ale pokračuje.
29'
Na druhé straně zahrál rukou domácí Falque, což uviděl také hlavní sudí, který okamžitě použil píšťalku. Volný kop pro hostující mužstvo.
24'
Žlutou kartu dostává Marco Benassi (ACF Fiorentina).
24'
Pokutový kop to nakonec nebude, avšak se jednalo o velice spornou situaci. Hosté totiž klidně pokutový kop mohli zahrávat.
23'
Fiorentina se dožadovala pokutového kopu, který zatím nepřichází. Hlavní sudí se ale sám půjde podívat na video, které poodhalí situaci.
22'
Pro padající míč si vyběhl brankář Sirigu, který ho ale neudržel ve své náruči. Jako první se k němu dostal Chiesa, jenž napálil protihráče.
21'
Na zadní tyči se zjevil hostující Chiesa, před kterým musel míč odvracet N'Koulou. Fiorentina bude zahrávat rohový kop z levé strany.
20'
K rozehrávce se postavil Belotti, který to zkoušel cvičeným signálem. Falque připravil míč Rincónovi, jehož rána byla sražena vedle svatyně.
19'
Aby toho nebylo málo, tak si faulem pomohl napadající Falque. Turín se s míčem přiblížil, nyní to bude zhruba třicet metrů od branky soupeře.
18'
Domácí budou mít k dispozici standardní situaci. Nedovoleným zákrokem si totiž pomohl Mirallas, který v osobním souboji fauloval Rincóna.
17'
Z velké vzdálenosti zkoušel své štěstí Fernandes, jehož rána prosvištěla daleko vedle branky. Sirigu nemusel vůbec zasahovat.
16'
Fiorentina je v úvodu utkání aktivnější, nyní si pohrává s míčem na vlastní polovině. Soupeř se k napadání zatím moc nemá.
15'
Milenković se chopil dalšího autového vhazování, kterým v útoku hledal Chiesu. Druhý jmenovaný ale hodně rychle přišel o balón.
14'
Hosté slušně zmáčkli svého soupeře, následně se na zemi ocitl obránce Milenković, kterému se ale standardku vybojovat nepodařilo.
13'
Obrannou povinnost si splnil domácí Djidji, který na jistotu odpravil míč do zámezí. Fialky se tak dostanou k dalšímu autovému vhazování.
12'
Sirigu předvedl hodně povedenou rozehrávku, po levém křídle se totiž dostával do šestnáctky Aina, jehož zpětná příhra našla pouze brankáře.
11'
Lafont opět pracoval s hracím předmětem, který posílal na druhou stranu. Do vzduchu se dostával Muriel, jenž ale prohrál hlavičkový souboj s Djidjim.
10'
Přenesení hry směřovalo na Chiesu, který se pokoušel vrátit míč pod sebe. Tam se nacházel pouze jeden z protihráčů, jenž ale přišel o balón.
9'
Turín se daleko s míčem nedostal, naopak si pochvalu zaslouží hostující Pezzella, jenž čistým zákrokem odzbrojil středopolaře Rincóna.
8'
Následně Fernandes našel na levé straně Biraghiho, který se sice dostal kolem Falqueho, následný centr se ale vůbec nepovedl.
7'
Autového vhazování se ujal obránce Milenković, který si pro spolupráci vybral Chiesu, jenž ale nedokázal projít přes blok protihráčů.
6'
Lafont se rozhodl rozehrát do strany, kde číhal Milenković. Hostující zadák hledal na druhé straně hřiště Muriela, který vybojoval aut.
5'
Fiorentina se usadil s míčem na útočné polovině, posléze se ale dostala zpět na svojí polovinu, kde do rozehrávky zapojila také brankáře.
4'
Na opačné straně se do zakončení dostal naskakující Aina, který ale hlavičkoval vysoko nad branku. Lafont tak nemusel zasahovat.
3'
Hned v samotném úvodu se po levém křídle dostával domácí Mirallas, který se ale daleko s míčem nedostal. Domácí budou ještě zahrávat roh.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Turín FC: Sirigu – Izzo, N'Koulou, Djidji – De Silvestri, Meite, Rincón, Baselli, Aina – Falque, Belotti
Náhradníci: Rosati, Ichazo – Ansaldi, Berenguer, Bremer, Damascan, Edera, Lukić, Parigini, Lyanco

ACF Fiorentina: Lafont – Milenković, Pezzella, Hugo, Biraghi – Benassi, Veretout, Fernandes – Chiesa, Muriel, Miralla
Náhradníci: Dragowski, Brancolini – Ceccherini, Dabo, Eysseric, Hancko, Laurini, Pjaca, Norgaard, Gerson, Simeone, Thereau.
ACF Fiorentina

Na opačné straně stojí Fiorentina, které se v letošní sezóně zrovna moc nedaří. Tradiční účastník evropských pohárů okupuje až desátou pozici, na svého dnešního soupeře ztrácí pouze jeden jediný bod. Fialky ale koncovku první poloviny sezóny moc nezvládly, nejprve na domácím stadionu podlehly Parmě poměrem 0:1, následně pak nezvítězily ani na hřišti Janova, kde se uskutečnil nerozhodný výsledek 0:0. Fiorentina se na hřištích soupeřů řadí až na dvanáctou pozici, dohromady odehrála deset utkání, přičemž dokázala zvítězit pouze v jediném případě. Dalších šest zápasů ale přineslo remízu.
Turín FC

Fotbalisté Turína letos předvádějí kolísavé výkony, které momentálně stačí na průběžnou devátou pozici. Turín má dohromady na svém kontě sedmadvacet bodů, na pohárové příčky mu schází pouze tři body. Domácí celek dnešního utkání neprohrál už tři ligové zápasy v řadě, avšak ve dvou případech se jednalo o nerozhodný výsledek. V posledním kole se uskutečnil souboj proti římskému Lazio, ve kterém Turín vybojoval cenný bod. Turín se v letošním ročníku opírá o velmi dobře hrající obranu, která inkasovala pouze devatenáct branek. Průměrně si počíná útok, který svým soupeřů nasázel čtyřiadvacet branek.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italský pohár má na programu další osmifinálové zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Turín FC a ACF Fiorentina.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.