Italský pohár -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Cremonese - 1. února 2023   21:00

1:2
(0:1)
Cremonese
Cremonese
28' Dessers   • 49' Çelik (vl.)
AS Řím
Patrício – Mancini (46. Smalling), Kumbulla (46. Matić), Ibañez – Çelik, Cristante (46. Zalewski), Tahirović (57. Abraham), El Shaarawy – Pellegrini (C), Volpato (46. Dybala) – Belotti.
Boer, Svilar – Bove, Camara, Faticanti, Llorente, Silva, Solbakken, Spinazzola, Wijnaldum.
Fabbri – Tolfo, Di Iorio
Stadio Olimpico, Řím
Cremonese
Sarr – Ferrari, Bianchetti (C), Aiwu – Ghiglione, Pickel (64. Benassi), Castagnetti (83. Galdames), Meïté, Tsadjout (67. Ciofani) – Afena-Gyan (46. Valeri), Dessers (46. Okereke).
Carnesecchi, Saro – Borghesan, Galdames, Gardoni, Vásquez.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 7:3. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 10:19.
Cremonese se postaralo o velké překvapení, když na stadiónu Stadio Olimpico po vítězství 2:1 ukončilo putování pohárem favorizovanému římskému AS.

Důležitý první gól vstřelili hosté ve 28. minutě, kdy po faulu na svou osobu proměnil pokutový kop Cyriel Dessers. Šťastného navýšení náskoku se hosté dočkali ve 49. minutě, kdy si smolný gól vstřelil Zeki Çelik. Domácí postupně přidávali na obrátkách, ovšem kontaktní trefa dlouho ne a ne přijít, a to ani poté, co Abraham stál sám před gólmanem, trefil jenom tyč. Domácí přeci jen snížili, leč příliš pozdě, ve čtvrté nastavené minutě se mezi střelce zapsal Andrea Belotti. K vyrovnání a poslání utkání do prodloužení už však favorit nedostal prostor.

Cremonese nadále žije pohádku o triumfu v poháru a tím pádem i o účasti v pohárové Evropě. V semifinále Ballardiniho družina změří síly s Fiorentinou.
90+7'
90+6'
Marně domácí usilovali o odpískání penalty po údajné hře rukou Valeriho, ale ten byl trefený do zad. Následně chtěl centrovat Nicola Zalewski, ovšem Bianchetti ho zkušeně odstavil tělem.
90+4'
AS Řím právě vstřelil branku!
Římané koncovku pořádně dramatizují! Tammy Abraham z pravé strany přihrál na střed už dovnitř vápna ANDREOVI BELOTTIMU, jehož skákavá střela doputovala k pravé tyči, Sarr natahoval pravou ruku za míčem marně.
90+3'
Centr Zalewského na Chrise Smallinga nebezpečně přizvedl Emanuel Aiwu. Útok domácích skončil hvizdem arbitra Fabbriho po faulu Belottiho na brankáře Sarra.
90+2'
Gól naděje měl na kopačce Paulo Dybala. Po stříleném centru zleva se levačkou opřel do balónu, který napálil o kousek nad břevno. Střelecké trápení AS pokračuje.
90+1'
Rychlé nohy ukázal Daniel Okereke. Na pravé straně se nechal doběhnout dvojicí konkurentů, přesto si zvládl míč navést na střed a technickou střelou jen těsně minul vzdálenější tyč.
89'
Za dvojici stoperů zabíhal Daniel Okereke. Nákop Marca Benassiho nebyl z nejpovedenějších, Chris Smalling celou situaci znovu pokryl.
88'
Nejenže Nemanja Matić prováhal možnost k centru, ale vzápětí nepřesně nahrál Dybalovi, Daniel Ciofani v brejku neuspěl jeden na jednoho proti Smallingovi.
87'
Mouhamadou Sarr působí jistým dojmem. Přetažený centr Ibañez vracel do ohně, právě gólman vystartoval z brankové čáry a míč vyboxoval do bezpečí.
86'
V poslední chvíli Marco Benassi patičkou udržel míč ve hře, navíc našel spoluhráče Daniela Ciofaniho. Následoval centr, který pohlídal Roger Ibañez.
85'
Rychlý kontr skončil u Tammyho Abrahama. Anglický forvard nezvládl zdánlivě lehké zpracování, míč mu pod nohou proklouzl do autu.
84'
Emanuele Valeri potáhl míč po levém křídle a stříleným centrem pod sebe našel Paola Ghiglioneho, ne příliš prudkou střelu vyrazil Rui Patrício do bezpečí.
83'
Střídání v týmu US Cremonese:
ze hřiště odchází Michele Castagnetti, přichází Pablo Galdames.
82'
Hlouběji do pole se stáhl Tammy Abraham. Volil oblouček za obranu, avšak nedokázal ho poslat až za posledního bránícího Ferrariho.
81'
Tak dlouho brankář Mouhamadou Sarr zdržoval s rozehrávkou odkopu od brány, až arbitrovi Fabbrimu přetekl pohárek trpělivosti a hostujícího gólmana potrestal žlutým kartónkem.
80'
Pravou stranou se Andrea Belotti procpal až do vnitra pokutového území. Z těžké pozice vypálil pravačkou vysoko nad bránu.
79'
Definitivní razítko na postup Cremonese mohl dát Marco Benassi. Parádně se opřel do balónu, leč nasměroval ho přímo do středu brány, Rui Patrício kulatý nesmysl udržel v rukavicích.
78'
Svěřenci kouče Mourinha získávají navrch víc a víc. Zeki Çelik zkoušel průnikovou nahrávku na Tammyho Abrahama, zastavil ji skluzující Emanuel Aiwu.
77'
Tutovka kontaktní brankou nekončí! Tamm Abraham vyzrál na ofsajdovou pas a uvnitř vápna střílel nikým neatakovaný, pravačkou ovšem pouze orazítkoval brankovou konstrukci. Tato nevyužitá příležitost by mohla nejen anglického útočníka, ale celý tým pořádně mrzet.
76'
Pod tlakem Emanuel Aiwu nevymýšlel žádné složitosti a odkopl před Belottim na útočnou polovinu, další útok AS začíná u Smallinga.
75'
Zkušený srbský středopolař centroval do prostoru, kam nabíhal Andrea Belotti. Proti míči vystartoval Mouhamadou Sarr a kulatý nesmysl sebral do rukavic.
74'
Z pravého křídla centroval do vnitra pokutového území Nicola Zalewski. O kousek, ale přece Alex Ferrari přehlavičkoval Tammyho Abrahama.
73'
Ojedinělou útočnou akci hostů vedl čerstvý Daniel Ciofani. Hodil si míč doprava a Çelika chtěl oběhnout zleva, Turek se obelstít nenechal.
72'
Stephan El Shaarawy vyzkoušel nahrávku za obranu na Tammyho Abrahama. S touto volbou počítal Emanuel Aiwu a ve skluzu dokonce zvládl nahrát Ferrarimu.
71'
Opět domácí kopali volný přímý kop. Odražený míč si našel Chris Smalling, zkušený anglický stoper zakončoval z prvního doteku výrazně vedle brány.
70'
Akce AS pokračovala rohovým kopem. Po centru hlavně Chris Smalling reklamoval, že míč spadl na ruku Bianchettiho, hra zatím pokračuje bez přerušení.
69'
Mouhamadou Sarr měl obrovské štěstí. Rána Paula Dybala totiž proletěla skrze zeď, míč proskákal těsně vedle pravé tyče hostující svatyně.
68'
Slibně vypadající volný přímý kop pro domácí. Přesně na čáře označující půlkruh za velkým vápnem došlo k podražení, které arbitr Fabbri velmi dobře viděl a situaci posoudil zcela správně.
67'
ze hřiště odchází Frank Tsadjout, přichází Daniel Ciofani.
66'
Narážečka mezi Tsadjoutem a Meïtém nevyšla. Zpětný pas přečetl Nicola Zalewski, polský reprezentant uzmul míč pro sebe.
65'
Andrea Belotti sice předskočil Valeriho, jenže balón si píchl příliš daleko od nohy, výsledkem je autové vhazování pro hostující tým.
64'
ze hřiště odchází Charles Pickel, přichází Marco Benassi.
64'
Pěkná akce římského AS kontaktním gólem nekončí! Zeki Çelik odcentroval do vápna a nůžky vystřihl Nicola Zalewski, avšak Mouhamadou Sarr včas zareagoval a pokus k levé tyči vyrazil.
63'
Centrovaný míč Lorenza Pellegriniho postrádal výšku. Na přední tyči úřadoval Emanuel Aiwu, kulatý nesmysl adresoval mimo šestnáctku.
62'
Další žlutý kartónek, i v tomto případě do hostujících řad. Pěkně zblízka si jej prohlédl stoper Alex Ferrari, když zezadu stáhl za dres k zemi sprintujícího Belottiho.
61'
Konečně Lorenzovi Pellegrinimu vyšel centr, povedeným míčem našel prostor, kde byl Roger Ibañez. Hlavička stopera proletěla vedle levé tyče.
60'
Žlutému trestu neunikl ani Emanuel Aiwu. Rakouský stoper šel do skluzu, místo balónu sestřelil rozběhnutého Zalewského.
59'
Michele Castagnetti volil překvapivě střelu na bránu. Mířil k pravé tyči, avšak zakončení postrádalo na razanci, Rui Patrício zapsal snadný zákrok.
58'
Poté, co arbitr Fabbri odpískal standardku ve prospěch Cremonese, tak za postranní čárou došlo ke slovní přestřelce mezi trenéry Josém Mourinhem s Davidem Ballardim, obě horké hlavy si vysloužily žlutou kartu.
57'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Benjamin Tahirović, přichází Tammy Abraham.
56'
Italský forvard Andrea Belotti si sběhl na pozici pravého křídla, odkud volil střílený centr do vnitra pokutového území, odkud Charles Pickel odkopával na útočnou polovinu.
55'
Poměrně dlouho váhal s rozehrávkou Nemanja Matić. Nakonec volil otočku čelem k vlastnímu brankáři a právě Ruie Patrícia zapojil do hry nohama.
54'
Exekuce rohového kopu se chopil Lorenzo Pellegrini. Centroval na hranici malého vápna, kde vzdušnému prostoru kraloval bránící Alex Ferrari.
53'
Zpoza velkého pokutového území se k zakončení odhodlal Nicola Zalewski, Bianchettim lehce tečovaný pokus končí rohovým kopem pro domácí.
52'
Kolem osobního strážce odcentroval od pravé lajny Lorenzo Pellegrini, stoper Emanuel Aiwu přehlavičkoval Rogera Ibañeze.
51'
Není nač čekat, domácí celek musí výrazně zabrat směrem do ofenzivy. Na druhou stranu se dá předpokládat, že soupeř hru ještě více zatáhne.
49'
Cremonese právě vstřelilo branku!
Šok je zase o něco blíže, hosté totiž odskakují do dvoubrankového náskoku! Okereke těžil z podklouznutí Ibañeze a zprava nahrál do vápna Valerimu. Následoval střílený centr, který lehce tečoval Tsadjout, čímž dokonale rozhodil ZEKI ÇELIKA. Přestože kolem sebe Turek nikoho neměl, tak míč nasměroval za záda vlastního gólmana a nutno podotknout, že kdyby míč pustil za sebe, tak by AS vhazovalo. Ale na kdyby se nehraje!
48'
Chris Smalling se neuvedl v pozitivním světle. Pozdě dostoupil k Davidu Okerekemu a pravou nohou ho nedovoleně podrazil.
47'
Po poločasové přestávce naskakuje do hry hned šest nových tváří. Nespokojený domácí kouč Mourinho udělal dvě změny, hostující trenér Ballardini dvě.
46'
ze hřiště odchází Cristian Volpato, přichází Paulo Dybala,
ze hřiště odchází Bryan Cristante, přichází Nicola Zalewski,
ze hřiště odchází Gianluca Mancini, přichází Chris Smalling,
ze hřiště odchází Maraš Kumbulla, přichází Nemanja Matić.

ze hřiště odchází Felix Afena-Gyan, přichází Emanuele Valeri,
ze hřiště odchází Cyriel Dessers, přichází David Okereke.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.
Úvodní dějství pohárového střetnutí mezi římským AS a Cremonese přineslo jedinou branku, o kterou se překvapivě postaral hostující celek. Stalo se tak ve 28. minutě, kdy nařízený pokutový kop po faulu na vlastní osobu potrestal Cyriel Dessers. Domácí favorit zatím určitě nehraje tak, jak by si sám představoval, konkurenta výrazně nepřehrává, do druhé půle má co zlepšovat.
45+3'
45+2'
Zbytečně zazmatkoval Gianluca Mancini, přestože měl poměrně dost času, tak nákop odehrál do zámezí. První půle se tak nejspíše dohraje v poklidném duchu.
45+1'
Prostor nedostal Bryan Cristante ani na polovině hřiště. Pořádně na něj dotíral Michele Castagnetti, středopolař si pomohl nahrávku k lajně na El Shaarawyho.
44'
Nohama hrál Rui Patrício poté, co mu malou domů adresoval Roger Ibañez. Zkušený portugalský gólman po rychlém zpracování rozehrál obloučkem k pravé lajně na volného Manciniho.
43'
Výborným způsobem si Andrea Belotti podržel na zádech Ferrariho a z první sklepával doprava na Çelika, jemuž vůbec nevyšla klička proti Aiwuovi.
42'
Lorenzo Pellegrini vyzkoušel přímou střelu na bránu. Neuspěl, dobře postavená čtyřčlenná zeď srazila kulatý nesmysl mimo bezprostřední nebezpečí.
41'
Fauloval Emanuel Aiwu. Rakušan sice správně odhadl, kam Lorenzo Pellegrini udělá kličku, ale ta byla dost dlouhá, nataženou nohou italského soka podrazil.
40'
Po přenesení k levé lajně si míč zpracoval na hruď Stephan El Shaarawy. S míčem u kopaček se procpal až do vnitra vápna, přes Ferrariho však nevystřelil.
39'
Směrem dozadu zapracoval Benjamin Tahirović na jedničku. Stáhl se společně s Charlesem Pickelem a pas na jeho osobu zastavil.
38'
Maraš Kumbulla zvedl hlavu a hledal Andreu Belottiho, před nímž zaúřadoval Matteo Bianchetti a jeho hlava.
37'
Ofsajd odmáván a vzápětí i odpískán Zeki Çelikovi, pětadvacetiletý turecký reprezentant se nechal chytit do pasti.
36'
Odevzdaný balón domácího mužstva. Cristian Volpato nakopával za obranu, s čímž Andrea Belotti nepočítal a rozběhl se příliš pozdě.
35'
Stoper Alex Ferrari vyslal dlouhý pas po pravé straně na Paola Ghiglioneho, jemuž nevyšla ideální klička, ovšem zvládl nastřelit El Shaarawyho a získat pro Cremonese aut.
34'
Lorenzo Pellegrini dle očekávání vyslal centrovaný míč do vnitra pokutového území. Našel hlavu Mattea Bianchettiho, který zakončoval slabě do Sarrových rukavic.
33'
Taktický faul, za nějž Soualiho Meïté zcela jistě vyhubováno nedostane, nedovoleným způsobem stáhl k zemi Bryana Cristanteho.
32'
Středopolař Benjamin Tahirović zabojoval a zdálo se, že balón stihne ještě na hrací ploše, nakonec ho hrál těsně za postranní čárou.
31'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Lorenzo Pellegrini. Natáhl k ráně nártem zhruba dvacet metrů od brány, tu vysoko přestřelil.
29'
Při návratu na vlastní polovinu došlo k menšímu konfliktu mezi skórujícím Cyrielem Dessersem a stoperem Gianlucou Mancinim, oba fotbalisté vyfasovali na cestu kartónek žluté barvy.
28'
Balón si na bílý bod postavil sám faulovaný CYRIEL DESSERS. Poradil si s velkým přehledem, hrací předmět napálil nechytatelným způsobem k pravé tyči pod břevno. Favorit utržil tvrdou ránu, blíže k postupu má velký outsider.
27'
Arbitr Fabbri ještě celou situaci řešil s kolegy u videa, Dessers šel k zemi hodně okatě. Po konzultaci ovšem penalta zůstala v platnosti.
26'
Bude se kopat penalta! Obrovskou hrubku udělal Maraš Kumbulla, jehož dokonale zaskočil vysoko presující Cyriel Dessers. Osmadvacetiletý Nigerijec v úniku udělal kličku Rui Patríciovi, jenž konkurenta podrazil a po právu si vysloužil kartu žluté barvy.
25'
Zničehonic na trávník usedl hostující forvard Cyriel Dessers. Jasně dával najevo, že ho Maraš Kumbulla trefil loktem do hrudi, píšťalka hlavního zůstala němá.
24'
Levou stranou nabral velkou rychlost Michele Castagnetti. Zkušený středopolař centroval přes Kumbullu, ale už v momentě, kdy míč celým objemem opustil hrací plochu.
23'
I další náznak útoku hostujícího mužstva domácí bezpečně pokryli. Byl to Roger Ibañez, kdo výborným obranným zákrokem odzbrojil Cyriela Desserse.
22'
Polovysoký centr z pravé lajny vymýšlel Charles Pickel. Prostor si pohlídal Bryan Cristante, z voleje odkopával na útočnou polovinu.
21'
Jak je vidět, tak útočník Felix Afena-Gyan umí zahrát i směrem dozadu. Natlačil tělo před Tahiroviće a získal pro Cremonese autové vhazování.
20'
Kolem osobního strážce se Stephan El Shaarawy procpal, ale okamžitě došlo k jeho zdvojení, Ital hrál na jistotu za sebe k Ibañezovi.
19'
A Cremonese zaútočilo! U levé lajny si našel prostor k centru Soualiho Meïté, Rui Patrício vyběhl a míč sebral do náruče.
18'
Přestože nebyl pod tlakem, tak Stephan El Shaarawy selhal při zpracování, na útočné polovině tedy bude vhazovat poměrně blízko bráně Frank Tsadjout.
17'
Favorit nikam přehnaně nespěchá, je si vědom, že mají ještě dostatek času. Vyměňuje si míč na vlastní polovině, presink soupeře je prakticky nulový.
16'
Pohybem si řekl o přihrávku Frank Tsadjout. Nahrávku dostal, ovšem hodně prudkou, Francouz balón zpracoval až v zámezí.
15'
Cristian Volpato zkoušel oblouček za obranu, kde viděl nabíhajícího Lorenza Pellegriniho. Nepovedená nahrávka skončila u brankáře Sarra.
14'
Středem vyzkoušel pozornost defenzivy AS Michele Castagnetti. Stopeři k sobě včas přistoupili, míč získal do vlastního držení Kumbulla.
13'
První velké příležitost domácího celku gólem nekončí! Bryan Cristante vyslal z pravé strany parádní přetažený centr na úplně volného Benjamina Tahiroviće, devatenáctiletý Švéd zakončoval z voleje přímo do prostoru, kde kraloval Sarr.
12'
Svěřenci kouče Mourinha zkoušejí štěstí konstruktivní rozehrávkou. Tu přerušil nečekaným pasem za obranu Pellegrini, adresátovi Çelikovi nevyšlo zpracování.
11'
Po dlouhém odkopu gólmana se Frank Tsadjout zavěsil vysoko do vzduchu. Přehlavičkoval Çelika, jenže hrací předmět odehrál do zámezí.
10'
Pod tlakem stoper Emanuel Aiwu nevymýšlel složitosti a volil malou domů na Mouhamadoua Sarra, následoval odkop z první na útočnou polovinu.
9'
Příliš nízký centr sklepl Felix Afena-Gyan do brejku pro Cyriela Desserse, který si míč posunul až příliš k lajně, dostihl jej až v momentě, kdy ji plným objemem přešel.
8'
V úvodu klání se poměrně často přerušuje. Nyní fauloval Charles Pickel, když zezadu evidentně podrazil Bryana Cristanteho.
7'
O zrychlení se chtěl postarat Lorenzo Pellegrini. Výborně však vystoupil Matteo Bianchetti, který ve skluzu píchl balón do zámezí.
6'
Byl to právě Lorenzo Pellegrini, kdo se chopil exekuce volného přímého kopu. Oblouček do vnitra vápna pohlídal bránící Emanuel Aiwu.
5'
Standardka pro AS. Vybojoval ji Lorenzo Pellegrini, který na středu obelstil Bianchettiho, obránce si posléze pomohl soupeřovým zatažením za dres.
4'
Hráči z hlavního města Itálie zaútočili po levé lajně. Cristian Volpato si věřil individuálně, kličkou však na Alexe Ferrariho nevyzrál.
3'
Na útočnou polovinu se vytáhl hostující forvard Maraš Kumbulla. Domácí stoper se natlačil před Afesu-Gyana a vybojoval na svou osobu útočný faul.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červených dresech. Fotbalisté Cremonese pro dnešní pohárové střetnutí oblékli dresy barvy bílé.
1'

AS Řím: Patrício – Mancini, Kumbulla, Ibañez – Çelik, Cristante, Tahirović, El Shaarawy – Pellegrini (C), Volpato – Belotti.
Náhradníci: Boer, Svilar – Abraham, Bove, Camara, Dybala, Faticanti, Llorente, Matić, Silva, Smalling, Solbakken, Spinazzola, Wijnaldum, Zalewski.
Trenér: José Mourinho

US Cremonese: Sarr – Ferrari, Bianchetti (C), Aiwu – Ghiglione, Pickel, Castagnetti, Meïté, Tsadjout – Afena-Gyan, Dessers.
Náhradníci: Carnesecchi, Saro – Benassi, Borghesan, Ciofani, Galdames, Okereke, Gardoni, Valeri, Vásquez.
Trenér: Davide Ballardini

Rozhodčí: Fabbri – Tolfo, Di Iorio.
US Cremonese

Úspěch Cremonese by se rovnal velkému překvapení. V lize nevyhráli už sedm zápasů v řadě, o víkendu doma padli s milánským Interem. Celkově se s pouhými osmi získanými body krčí na chvostu tabulky, na sedmnáctou Spezii ztrácí deset bodů. Avšak v poháru se postarali o velké překvapení, vedoucí tým Serie z Neapole vyřadili 3:2 po penaltách. Střelecké produktivitě mužstva vévodí pětigólový David Okereke.
AS Řím

Fotbalisté AS Řím budou v utkání plnit roli velkého favorita. Co se týče tuzemské domácí ligy, tak okupují šestou příčku, přičemž naposledy prohráli na půdě lídra z Neapole 1:2. Cestu pohárem zahájili svěřenci kouče Mourinha až v osmifinále, kde těsným výsledkem 1:0 porazili Janov gólem Dybaly. Nejlepším střelcem týmu je právě Paulo Dybala s osmi trefami.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný středeční večer. Vítám vás při sledování čtvrtfinále italského poháru, u zápasu mezi římským AS a Cremonese.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.