Je po všem, Zbrojovka nakonec přeci jen poráží Jihlavu 2:1. Po vyrovnání Kelblera v 78. minutě rozhodl o třech bodech pro Zbrojovku pět minutě před koncem Stanislav Vávra.
90
Střelec zatím rozdílové branky má odpracováno. Stanislava Vávru střídá Jakub Šural.
88
Krška připravoval Vávrovi další gólovku, jenže brněnský útočník už si zřejmě svou trošku štěstí vybral. V pádu nedokázal obstřelit vyběhnuvšího gólmana Jihlavy.
87
Vejmola působí velmi nejistě. Znovu mu vypadl centrovaný míč, tentokrát si ale napodruhé poradil.
85
Brno právě vstřelilo branku!
K rozehrání standardní situace Zbrojovky se postavil David Krška, jeho centr přizvedl jeden z bránících hráčů a nic nenasvědčovalo tomu, že by měl Vejmola s vysokým míčem potíže, jenže svým důrazem zapracoval STANISLAV VÁVRA. Vejmolovi vypadl míč a Vávra jej patičkou doklepl do prázdné brány.
82
Vávra oklamal pohybem Pedra, ale přesto byla jeho rána sražená mimo.
80
Radim Šuta zastavil rodící se brejk Brna a po zásluze dostává žlutou kartu.
79
Domácí kouč reaguje na inkasovanou branku střídáním. Odchází Lamine Fall a nahrazuje ho David Šural.
78
Jihlava právě vstřelila branku!
Nedáš – dostaneš! Opět toto známé pravidlo zafungovalo. Dlouhý nákop za domácí obranu propadl k volnému MARTINU KELBLEROVI, ten utekl oběma stoperům a poradil si i s padajícím brankářem Veselým.
76
Brno se snaží pojistit svůj náskok, ale zatím se to nedaří. Po Kuncově průniku po levé straně mohl skórovat Krška, ale jeho hlavičku Vejmola vyboxoval nad.
73
Mazel zezadu poslal k zemi Černého a je druhým napomínaným hráčem zápasu.
71
Neuvěřitelné štěstí Jihlavy! Kuncův centr od rohového praporku propadl až k Fallovi, na něhož zívala zcela odkrytá brána. Domácí středopolař nastřelil jen břevno!
70
Z dobrých dvaceti metrů napřáhl opět Vávra, jeho projektil vytěsnil Vejmola nad.
70
Dalibor Dvořák si mohl přeci jen připsat gólovou asistenci, jenže Stanislavu Vávrovi dnes zřejmě není přáno.
68
V další šanci se ocitl Vávra, ale ani jeho křížná střela neskončila v síti.
67
Dalibor Dvořák posadil míč přesně na hlavu Falla, který jej ovšem nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
66
Urbánek kroutil míč do domácí šestnáctky, tam ale kraluje Vlastimil Veselý.
64
Vysočina se dostává na útočnou polovinu jen vysokými nakopávanými míči, které pohodlně sbírají brněnští obránci.
63
Berky hledal agilního Tomoviče, ale ten stál v postavení mimo hru.
62
Zbrojovka rychle získala míč a chytré zakončení se pokusil Kunc. Jeho oblouček skončil na horní síti brány.
61
Jakub Černý zastavil ostře průnik soupeře a vidí žlutou kartu.
59
K prvnímu střídání se odhodlala také hostující lavička. Michal Mazel nahrazuje Martina Levaie.
57
V nadějné pozici se ocitl Vávra, znovu se dobře nabízel Fall, ale v tomto případě k němu míč ani nedoletěl.
56
Černý se vydal na ofenzivní misi, všiml si na hranici vápna volného Falla, ten ale zakončení nezvládl.
55
Už už to vypadalo, že Sedlák uteče na levé straně Fulnekovi, ale sám se vyhnal mimo vymezené území.
54
Po přestávce na trávníku vládne nepřesnost, hra postrádá tempo.
52
Nepřesnosti v domácí rozehrávce chtěl využít opět Tomovič, nyní našel v ofsajdovém postavení svého spoluhráče Kleblera.
50
Ani s jeho ubráněním neměli brněnští hráči problém.
49
Levaiův centr před domácí bránu odvrátil Zezula na roh.
48
Za dlouhým nákopem pospíchal Tomovič, ale jeho snažení zarazil zdvižený praporek pomezního.
46
A místo Milana Lutonského vyběhl na hřiště David Krška.
46
Zbrojovka posílá do druhé půle čerstvé síly. Místo Daniela Přerovského nastupuje Dalibor Dvořák.
46
V první půli měli míč více na kopačkách Brňané a hned ve 3. minutě otevřeli skóre zásluhou trefy Daniela Přerovského. Jihlava spoléhala zejména na bleskové protiútoky, ale ani jeden nedotáhla do zdárného konce. Největší šanci na vyrovnání měl Fulnek, ale Veselý jej báječně vychytal.
45
Ani z tohoto mráčku ale nezapršelo.
44
Vávra se prosmýkl kolem svého strážce, ostře odcentroval a Pedro si málem vstřelil vlastní gól. Je z toho ale pouze roh pro Zbrojovku.
43
Domácí s míčem u nohy kontrolují závěr pvní půle.
41
Vávra byl faulován v blízkosti hostující šestnáctky. Centr Kunce propadl k Přerovskému, jeho hlavička ovšem byla zblokována.
39
S bráněním rohového kopu soupeře přišel vypomoci i útočník Kelbler a byl to právě on, kdo odvrátil hrozící nebezpečí.
38
Přerovský oslovil svým pasem Černého, jehož centr odvrací Berky na roh.
36
S centrem Urbánka si bez potíží poradil brněnský brankář.
35
Zbrojovce v posledních minutách poněkud vázne kombinace a Jihlava využívá každou příležitost k rychlým brejkům.
33
Série obrovských šancí pokračuje! Zbrojovce selhlal ofsajd systém a Jakub Fulnek postupoval téměř přes polovinu hřiště sám na Veselého. Domácí gólman se zaskvěl výtečným zákrokem. Jen díky němu je stav stále 1:0.
31
A udeřit mohlo i na opačné straně hřiště! Lutonský narazil Drbalovi, jehož střílený centr trefoval ve skluzu zcela osamocený Přerovský. Ani jemu se ale nepodařilo trefit odkrytou klec.
29
Hosté mohli vyrovnat! Kelbler sklepl míč přesně do běhu Levaiovi, ten si jej potáhl a následně předložil gólovku Fulnekovi. Naštěstí pro Brno jihlavský hráč trefil míč v záklonu a překopl bránu.
27
Kunc nacentroval z levé strany a Vávrovi chyběly jen centimetry k tomu, aby na míč dosáhl.
25
Zezula prohrál vzdušný souboj s Kelblerem, ale znovu mu vypomohl parťák ze stoperské dvojice Ladislav Hanuš.
23
Dlouhá hlavička v podání Berkyho málem vyslala do brejku Fulneka. Před tím ale včas zakročil Hanuš.
20
Brno bylo v prvních dvaceti minutách o poznání nebezpečnější, což dokumentovala další domácí akce, při níž kroutil míč před bránu Jakub Černý a gólman Vejmola jej musel na poslední chvíli vyboxovat před nabíhajícím Vávrou.
19
Kebler svou přihrávkou oslovil nabíhajícího Tomoviče, který si však nepohlídal ofsajdovou linii.
17
Sedlák vymyslel krásný pas za obranu, kam si nabíhal Kunc, naštěstí pro Jihlavu všechno skvěle přečetl Levai.
15
Kebler se pokoušel prosadit proti dvojici protihráčů. Jeho snaha byla předem odsouzena k nezdaru.
14
Po mírném nedorozumění hráčů Zbrojovky svedl Fulnek sprinterský souboj se Zezulou, domácí stoper byl v tomto minisouboji o něco rychlejší.
12
Aktivní Lutonský přispěchal s centrem z levé strany, Vejmola si situaci pohlídal.
11
Po dalším brněnském rohu se míč odrazil za hranici velkého vápna k Tomáši Kuncovi, jenž sice napálil míč z první, ale vysoko přestřelil.
9
Domácí Vávra našel centrem od rohového praporku pouze hlavu vysokého obránce Berkyho.
7
Zbrojovka pohodlně kombinuje ve středu hřiště.
5
Levai to opět zkoušel podél levé postranní čáry, domácí obrana si s ním ale poradila.
3
K prvnímu ohrožení brány soupeře se vzápětí dostali také Brňané a okamžitě svou šanci proměňují! V pokutovém území dostal příliš mnoho prostoru DANIEL PŘEROVSKÝ, a i když si gólman Vejmola na míč sáhl, vytěsnit jej mimo tři tyče nezvládl.
2
Jihlava vstoupila do zápasu hodně aktivně, po akci na levé straně hřiště se k zakončení dostal Levai a Veselý musel jeho přízemní střelu vytěsnit na roh.
1
Hlavní aktéři dnešního střetnutí již nastupují na hrací plochu, utkání tak bude moci za pár okamžiků začít.
Oba kluby na sebe v probíhajícím ročníku narazí již podruhé. První vzájemné měření sil, které proběhlo na začátku srpna na Vysočině, vyznělo lépe pro Jihlavu, jejíž hráči zvítězili 3:1. Zbrojovka tak má svému soupeři co vracet.
FC ZBROJOVKA BRNO

Brňané v letošní sezoně dokazují, že loňský triumf v Juniorské lize nebyl náhodný. Z dvanácti dosud odehraných zápasů posbírali 25 bodů a usadili se na 2. místě tabulky. Svěřencům trenéra Richarda Dostálka se mimořádně daří zejména v domácím prostředí, což potvrdili i ve svém posledním soutěžním utkání, v němž zdolali Sigmu Olomouc 3:1. Na vlastním trávníku letos Zbrojovka ještě neztratila ani bod.

FC VYSOČINA JIHLAVA

Tým z Jihlavy se po velmi solidním vstupu do soutěže začal tabulkou postupně propadat. Momentálně, po dvanácti odehraných zápasech se Vysočina nachází se ziskem 17-ti bodů až na 14. příčce. Trenérské duo Roman Kučera – Pavel Procházka naposledy muselo skousnout porážku 0:2, kterou jejich celek utrpěl v Příbrami.
Hezký den, je před námi předehrávka 23. kola Juniorské ligy, v níž domácí Zbrojovka Brno přivítá Vysočinu Jihlava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.