Přenos se aktualizuje automaticky

V tabulce se Baník posune vpřed, a to konkrétně na 8. místo. Třinec zůstane na 18. příčce, kterou zastával i před utkáním. V dalším kole čeká na svěřence kouče Papugy výjezd do Pardubic, ve stejný den, tedy v pondělí 28. dubna, bude Baník Ostrava hostit pražské Bohemians 1905. Já se s vámi pro dnešek loučím, přeji příjemný středeční večer a někdy příště na počtenou!
Utkání je u konce, Baník Ostrava dokázal nepříznivý vývoj skóre otočit a nakonec bere tři body. Třinec držel po půli hubený náskok, o který přišel v 59. minutě po průniku Krmenčíka, který se protáhl mezi obránci, obešel Bruka a vyrovnal. Ostravané byli i nadále aktivnějším mužstvem a další příležitosti měli Tobiáš s Novákem, kteří však svůj tým do vedení neposlali. Třinečtí zahodili dobrou příležitost v podobě nepřímého kopu a v 83. minutě podruhé inkasovali. Bruk neudržel střelu Tobiáše a Novák dostrkal míč do sítě. V posledních minutách si hosté náskok pohlídali a zaslouženě povezou do Ostravy tři body.
Konec zápasu.
90+1
Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby pouze jednu minutu. Králíček navíc na útočné polovině fauloval jednoho z hostí.
90
Hála přihrál hlavou jen Čechovi, který tak dostal možnost opět balon zatáhnout co nejdále od vlastní branky. Míč je znovu u Bruka.
89
Ostravané ušetřili cenné sekundy na útočné polovině a teď už se zase zatahují na vlastní půlku. Odkopem rozehraje gólman Bruk.
88
Bulawa přihrál Brukovi a ten bude nakopávat balon dopředu. Domácí ztratili své vedení a touží alespoň bodu, do konce zbývají jen minuty.
87
Třinec se sympaticky snaží Baník tlačit k jeho pokutovému území, ale Ostravané se zatáhli do defenzivního bloku.
86
Ve hře už nepokračuje ani Dennis Christu, kterého na hřišti nahradil Daniel Kufa.
86
Namísto Michala Jance nastoupil mladý David Králíček.
85
Dnešní utkání sleduje 120 diváků, kteří uvidí také další dvojité střídání Třince, který bude střídat počtvrté a popáté.
84
Baník pokračuje s míčem na kopačkách a chce si vítězství pojistit. Třinec by mohl skórovat nejspíš jedině po chybě někoho z Ostravanů.
83
Baník právě vstřelil branku!
Baník Ostrava převrací vývoj skóre na svou stranu! Bruk neudržel nepříjemnou střelu Tobiáše, míč mu poskakoval po zádech, až jej do sítě dostrkal MAREK NOVÁK! Trochu šťastná branka je však pro hosty zcela zasloužená – 1:2!
82
Voves na polovině hřiště přiklouzal do souboje s L. Kundrátkem pozdě a musel ho faulovat. Sudí nakonec žlutou kartu nevytáhl.
81
Třinečtí využívají možnosti střídání dnes již potřetí. Radek Hála na trávníku vystřídal Marka Kyselého.
80
Po pěkné kombinační akci vrátil míč pod sebe na Švábíka Trajkovski, ale prvně jmenovaný zakončoval do prostoru, kde stál gólman Šrom.
79
Kyselý přistrčil Vovesovi, ten ale hostující zeď nepropálil. Třinec však pokračuje v krátkodobém obléhání ostravského vápna.
78
Po přihrávce P. Kundrátka vzal míč do rukou brankář Šrom a rozhodčí situaci posoudil jako malou domů! Třinec rozehraje nepřímý kop zhruba z deseti metrů!
77
P. Kundrátek se o něco později ke kýžené střele protlačil, ale míč tečoval a zpomalil Bulawa, takže Bruk mohl vyrazit na roh. Ten rozehrál L. Kundrátek jen do rukavic třineckého brankáře.
76
Baníkovci jsou nalepeni na útočné polovině, ale nemohou se dostat do zakončení. Naposledy míč uskočil P. Kundrátkovi.
75
Od Malcharka se balon odrazil za postranní čáru a do hry jej vrátil Roman. Série vhazování však nekončí, bude pokračovat v podání Malcharka.
74
Standardní situaci domácí junioři ubránili bez úhony, ale neustále se musí bránit náporu Ostravanů, kteří mají větší chuť po vítězství.
73
Opatřil se hned pustil do souboje s Jancem, byl faulován a s třineckým hráčem si ještě cosi vyříkával. Baník bude rozehrávat přímý kop.
72
Jakub Šašinka na hřišti nepobyl ani deset minut a kvůli zranění musí být vystřídán Josefem Opatřilem. Baník už dnes střídat nebude.
71
Šašinka je odváděn do zámezí, kde bude pokračovat jeho ošetřování. Hráči se během přestávky občerstvili.
70
V Třinci se rozpršelo, ale není to nijak závratně silný déšť. Kapky teď skrápějí i ležícího Šašinku, který musí být ošetřen.
69
Baník se musel bránit nástupu dvou nových hráčů. Na Malcharka pronikající Trajkovski nevyzrál, a tak se míč k Romanovi nedostal.
68
V rámci druhé výměny nahradil Jakuba Kalfase Dino Trajkovski. Hostující Tobiáš mezitím přestřelil branku Bruka.
68
Dvojité střídání si připravilo i domácí mužstvo. Ze hřiště byl stažen René Dedič a nastoupil Jozef Roman.
67
Rohový kop Třinečtí znovu přežili, i když se v dobré palebné pozici octl Čech. Na druhé straně po centru Švábíka hlavičkoval do náruče Šromovi Janec.
66
P. Kundrátek se zčistajasna zjevil na pravém křídle, pod sebe odcentroval na Tobiáše, ten sklepl míč na Nováka, který střílel s tečí Velnera těsně vedle tyče!
65
Po pravé straně se to Třinci zatím příliš nedaří, Baníku se daří akce domácích brzdit a stále se jen vhazuje.
64
Stronati vsadil v souboji s Christem na razanci a důraz a poslal balon velmi prudce na tribunu. Kalfas vhazuje a Třinec se pokouší vymanit z ostravského tlaku.
63
Baník Ostrava už počtvrté vystřídal. Střelce Michaela Krmenčíka nahradil na trávníku Jakub Šašinka. Bulawa mezitím zahrál ve skluzu do zámezí v souboji s Tobiášem.
62
Ostravané teď Třinec mačkají a vedoucí branka je na spadnutí. Oba rohové kopy však domácí ubránili.
61
Po centru P. Kundrátka zakončoval jen do Velnera Novák, ale míč si potom našel Tobiáš, z kroku jej poslal na Bruka, který musel s problémy vyrážet na rohový kop!
60
A Krmenčík mohl v dalším útoku strhnout vedení na stranu Baníku! Uvolnil se na levé straně, zasekl si balon před Bulawou, ale střela mu příliš nesedla a Bruk vyrazil na rohový kop!
59
Baník právě vstřelil branku!
Další dlouhý pas hostí už Třineckým nadělal větší problémy a celá akce skončila gólem! Za propadlým balonem se vydal MICHAEL KRMENČÍK, předběhl obránce Velnera, obhodil si brankáře Bruka a zakončil do prázdné branky – 1:1!
58
Po dlouhém nákopu Ostravanů zahrál před rozběhnutým Krmenčíkem raději hlavou gólman Bruk. Ošemetnou situaci Třinečtí přežili, následný centr P. Kundrátka odhlavičkoval Machala.
57
Méně už se Novákovi podařila přihrávka po čáře na P. Kundrátka, míč skončil v autu a vhazují domácí. Ve druhém poločase stále převládá množství nepřesností.
56
Janec si po přihrávce Dediče efektivně patičkou obhodil bránícího Malcharka, ale centr do vápna zastavil Novák.
55
Klasickým způsobem nakonec rozehrál L. Kundrátek, balon se na hranici šestnáctky odrazil k Malcharkovi, který poslal svůj pokus do ochranné sítě.
54
Baník vybojoval rohový kop, který chtěl rychle rozehrát Krmenčík, ale spoluhráči s tímto názorem nesouhlasili.
53
P. Kundrátek už se ve své útočné akci dostal s míčem až za postranní lajnu, rozhodčí posoudili správně a Kalfas vhazuje.
52
Další rohový kop domácích už si vzal na starosti Janec, míč na vápně nebezpečně poskakoval, ale střelu Bulawy hosté zablokovali.
51
Nejspíš za zbytečné řeči k rozhodčímu Vojkovskému si žlutou kartu vysloužil hostující útočník Michael Krmenčík (OVA).
50
Machala rozehrál rohový kop, po kterém se však do zakončení nikdo z Třineckých neprotlačil. L. Kundrátek s potížemi odvrátil.
49
Malcharek vyslal do úniku po levé straně Tobiáše, ten si balon moc předkopl a upadl. Chtěl si vykoledovat faul od Bulawy, ale u sudího neuspěl.
48
P. Kundrátek odcentroval do vápna, míč se dostal k jeho bratru L. Kundrátkovi a ten se odvážil pro těžkou střelu z voleje. Míč zamířil hodně mimo.
47
Druhá půle začala poněkud klidně, noví hráči Baníku Ostrava si na hřišti zvykají, akce obou týmů kazí nepřesnosti.
46
Druhou změnou je pak odchod ze hřiště v podání Kamila Půdy a nástup Pavla Tobiáše.
46
Ostravané udělali hned při vstupu do druhého poločasu dvě změny. Hřiště opustili Derrick Ediyaa Mensah a místo něho nastoupil Lukáš Kundrátek.
46
Začal druhý poločas.
Už ani to vhazování domácí nestihli, ale nemusí je to nijak mrzet, jelikož po pětačtyřiceti minutách vedou 1:0. Baník měl územní i herní převahu, ale nedokázal pokořit výborného brankáře Bruka. Už ve 4. minutě měl zkušený brankář Třince problémy s nepříjemnou střelou Malcharka a dorážku Byrtuse do odkryté branky zablokoval Janec. O pár minut později přetlačil v osobním souboji Velnera Krmenčík, ale zastavil ho opět skvělý zásah Bruka. Ve 20. minutě udeřilo z ojedinělé šance na druhé straně. Machala přihrál Christovi, ten odcentroval před branku, míč se odrazil k Vovesovi, který jej uklidil do sítě. Následně spálil dvě své příležitosti hostující Půda a proti Krmenčíkovi znovu čaroval skvělý Bruk. Baník domácí mužstvo jasně přehrál, ale jeho hernímu projevu chyběly branky. Uvidíme, jestli přijdou ve druhé půli.
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
45+1
První poločas skončil.
45
Janec přihrál do běhu aktivnímu Machalovi, toho ovšem stihl zastavit v průniku Šichor. Třinec bude vhazovat.
44
Po dlouhém vhazování si některý z třineckých útočníků pomohl faulem na Šichora a Třinečtí se musí rychle otáčet dozadu.
43
Ze souboje Malcharka s Christem vyplul míč až do zámezí a vhazují domácí, kterým se nyní daří držet hru u pravé postranní čáry.
42
Dedič předal míč uprostřed hřiště Vovesovi, ale třineckému kapitánovi se distribuce na Jance vůbec nepovedla. Balon skončil v náručí Šroma.
41
Tentokrát už Christu ve skluzu hostujícího Mensaha přece jenom fauloval. Baník útočí a určitě chce ještě do poločasu srovnat krok.
40
Christu byl P. Kundrátkem zastaven čistě a rozhodčí Vojkovský zatím tvrdou hru toleruje. Protiútok Ostravanů úspěchem neskončil.
39
Domácí se trochu osmělili a táhnou nyní útok po pravé straně. Podruhé v krátkém sledu bude vhazovat Kalfas.
38
Třinec po delší době zahrozil z brejkové akce. Dedič dostal míč od Christa a chtěl jej servírovat před Jance. V hodině dvanácté zabránil této nahrávce skluzem P. Kundrátek.
37
Šichor uvolnil ve vápně Krmenčíka, ten se otočil kolem bezmocného Bulawy a Bruk musel tasit další vynikající zákrok! Zkušený brankář dnes drží třinecké mladíky!
36
Janec byl po autovém vhazování Machaly tísněn Byrtusem a jeho centr podle toho také vypadal. Míč skončil vysoko nad brankou Baníku Ostrava.
35
V další spolupráci P. Kundrátka s Půdou se druhý jmenovaný octl v ofsajdové pasti domácích a nenašel z ní cesty ven. Rozehrává Bruk.
34
Třineckým se podařilo ubránit i rohový kop z kopačky Malcharka, kdy hlavičkoval některý z domácích obránců.
33
Tohle už byla o poznání větší šance! P. Kundrátek obešel Machalu a odcentroval na volného Půdu! Ten ovšem ve své druhé příležitosti míč ideálně netrefil, Bruk vyrazil, Bulawa odkopl a následuje rohový kop.
32
Půda se protáhl kolem Kalfase a přihrával do hloubi pokutového území na Malcharka. Ten střílel z prvního doteku, ale z těžkého úhlu. Bruk kryl.
31
Kyselý získal balon uprostřed hřiště a pěkným pasem oslovil na pravé straně Švábíka. Jeho centr přibrzdil Malcharek a Šrom v pohodě zasáhl.
30
Jancův centr před Šromem nepříjemně skočil, ale Christu byl příliš daleko, než aby mohl dorážet. Gólman Baníku odkopává.
29
Derrick Ediyaa Mensah (OVA) vidí druhou žlutou kartu dnešního utkání. Na půlce hřiště vcelku zbytečně skosil domácího Dediče.
28
P. Kundrátek prohnal svou přihrávkou Stronatiho, ale ten ještě míč zastihl na hrací ploše a postupný útok Baníku stále trvá.
27
Podruhé to Malcharek zase přehnal s razancí a centr do vápna přetáhl, od své branky nakonec rozehrává Bruk.
26
Velner zablokoval další z ostravských centrů a rohový kop rozehraje Malcharek. Poprvé narazil na Dediče, ale následuje další roh.
25
Ostravané ale o míč přišli a Třinec přešel bleskově do ofenzivy. Kalfas si dlouho říkal o balon, ale Janec svou cestu s míčem skončil ve středu hřiště.
25
Byrtusův centr ze strany zablokoval svou nohou Machala a ostravský kapitán bude pouze vhazovat.
24
Stále pokračuje nápor hostí z Ostravy, kteří zatím žádnou svou šanci neproměnili. Hrozí však jedním útokem za druhým.
23
Novák zkoušel štěstí z dobrých pětadvaceti metrů, ale na Bruka si touto střelou přijít nemohl ani náhodou.
22
Další příležitost hostí měl na noze Půda, ale správný moment na zakončení prováhal! V šestnáctce s míčem dlouho manévroval, až narazil na bránícího Vovese!
21
Baník chce co nejrychleji odpovědět, Mensah nahrál na P. Kundrátka, který si však míč příliš předkopl a skluzem ho zastavil Voves.
20
Třinec právě vstřelil branku!
Ale je to Třinec, kdo se poprvé v dnešním zápase prosazuje! Machala rozehrál po levém křídle skvělou individuální akci, přihrál do běhu Christovi, který s centrem trochu otálel, ale míč se nakonec odrazil k TOMÁŠI VOVESOVI a ten se trefil přesně k pravé tyči – 1:0!
19
Ojedinělé chyby v rozehrávce Baníku mohl využít Christu, ale Stronati mu na poslední chvíli nedovolil přihrát do dobré pozice Švábíkovi.
18
Ostrava má mírnou území převahu a častěji drží míč na kopačkách. Třinec se ještě vůbec nedostal k ohrožení Šromovy branky.
17
Stronati se ve vzdušném střetu s Christem pořádně proletěl a měl štěstí, že dobře dopadl. Míč se odrazil k třineckému Velnerovi.
16
Po souboji s Jancem není schopen ve hře pokračovat hostující Martin Honiš a už v 16. minutě musí být střídán Markem Novákem.
15
Po rozehrání přímého kopu se k dorážce tlačil Stronati, ale poprvé mu balon uskočil, podruhé přestřelil třineckou branku.
14
Na druhé straně musel pronikajícího Malcharka na levé straně zastavit faulem Marek Švábík (TRI), obdržel žlutou kartu a Baník má možnost nebezpečné standardní situace.
13
Janec před šestnáctkou tvrdě zajel do Honiše a je důrazně upozorňován sudím, aby si na podobné zákroky dával pozor.
12
Druhou velkou příležitost měl na noze Krmenčík, jenž po dlouhém výkopu gólmana vyhrál souboj s Velnerem, protlačil se až před brankáře Bruka, ale ten mu skvělým zákrokem vystavil stopku!
12
Rychlou akci Třineckých po pravém křídle zastavil až Malcharek, který přečetl Švábíkovu přihrávku a zahrál do zámezí.
11
Ve vzdušném souboji byl tentokrát Krmenčíkem faulován Bulawa a Třinec bude znovu rozehrávat ze své vlastní poloviny.
10
Byrtus na útočné polovině ostře fauloval domácího Kyselého, ale vše se obešlo bez žluté karty. Kyselý pokračuje ve hře.
9
Opticky je mírně aktivnějším týmem hostující Baník. V rámci třineckého brejku nepochopil přihrávku Vovese Christu, ale přesně nerozehrál ani Ostravan Honiš.
8
Machala si zpracoval v obtížné situaci před dotírajícím Byrtusem a přihrál Brukovi. Třinečtí vyrážejí do protiútoku.
7
Christu napřáhl ze střední vzdálenosti, Šromovi sice míč nejdříve vypadl, ale napodruhé jej s přehledem zkrotil.
6
Domácí se pouštějí do kombinace a chtějí se dostat z ostravských kleští. Machalovu přihrávku srazil za postranní čáru Půda.
5
Třinec ustál s potížemi i rohový kop a po menších zmatcích odkopl pryč Velner, Baník si vytvořil tlak.
4
Domácí přečkali obrovskou šanci ostravského Baníku! Střelu Malcharka z vápna vyrazil Bruk před sebe a střelu Byrtuse do odkryté branky zablokoval Janec! Bude se kopat jen roh.
3
Čech se dostal pod tlak třineckých hráčů a přihrál na Mensaha. Ghaňan byl rovněž v těžké situaci, nakonec mu pomohl faul Christa.
2
Hra se přesunula na druhou stranu, Mensah zahrál balon do autu o Christa a vhazuje Malcharek.
1
Baník Ostrava přitlačil třinecké juniory při rozehrávce, Velner musel přihrát Brukovi, který dokázal odkopnout jen do zámezí.
1
Utkání právě začalo.
Fotbalisté vedení triem rozhodčích již nastoupili na trávník. Třinečtí budou hrát kompletně v červeném, Ostravané oblékli bílé dresy a modré trenýrky.
Hráči, kteří nastoupí od první minuty, již zmizeli v šatnách, na hřišti zůstali jen náhradníci. V Třinci svítí slunce, ale občas lze zaslechnout hřmění. Doufejme, že se bouřka na stadion nepřižene.
S juniorkou Baníku Ostrava nepřicestovali Jan Zawada, Jiří Celba, Estonec Joel Lindpere, Brazilec Dyjan Carlos de Azevedo, náhradní gólman Patrik Macej, ani Tomáš Hrdlička. Základní jedenáctku kouče Korytáře posílili Ghaňan Derrick Ediyaa Mensah, útočník A mužstva Michael Krmenčík a Radim Čech. Novými muži na střídačce jsou brankář Patrik Matějka a Pavel Tobiáš s Jakubem Šašinkou.
Oba týmy udělaly oproti posledním zápasům množství změn. V třinecké brance se představí zkušený Václav Bruk, do základní sestavy přibyli noví muži Jakub Kalfas a Michal Janec. Na zápase s Teplicemi nebyli přítomni ani Jozef Roman a David Králíček, ti jsou dnes na lavičce náhradníků. Trenér Papuga naopak pro dnešek nepočítá s gólmanem Pavlem Rohelem, Petrem Lisickým, Romanem Hašou, Adamem Šipulou, Pavolem Zimkou ani s Dawidem Martynkem.
Úvodní sestavy:

FK Fotbal Třinec: Bruk – Kalfas, Bulawa, Velner, Machala – Švábík, Voves (C), Kyselý, Janec – Dedič, Christu. Trenér: Kamil Papuga.
Náhradníci: Galusik – Roman, Trajkovski, Hála, Kufa, Králíček.

FC Baník Ostrava: Šrom – Byrtus (C), Honiš (16. Novák), Stronati, Malcharek – Mensah – P. Kundrátek, Půda, Šichor, Čech – Krmenčík. Trenér: Radomír Korytář.
Náhradníci: Matějka – Pyclík, Tobiáš, L. Kundrátek, Opatřil, Šašinka, Novák.

Rozhodčí: Jakub Vojkovský – Radek Kotík, Radim Duda.
Vzájemné utkání na podzim:

Oba soupeři se na podzim střetli na konci září a oba hráli ve velmi dobré formě. Baník Ostrava před utkáním s Třincem čtyřikrát neprohrál, Třinečtí drželi dokonce pětizápasovou sérii, kdy jen vyhrávali nebo remizovali. Ostrava vstoupila do zápasu mnohem lépe než její protivník, už v 6. minutě nalezl Milosavjlevův centr Pyclíka, jenž otevřel skóre. Třinec byl ve hře dopředu takřka bezzubý, naopak jeho brankáře Rohela musela v obou případech souboje proti Byrtusovi zachránit tyč. Také úvod druhého poločasu vyšel lépe domácím, za které se přesně do šibenice trefil Opatřil a bylo to již o dvě branky. Už v 53. minutě přidal znovu Opatřil třetí branku, když tentokrát střílel po zemi. V dalším průběhu už si Baník vedení kontroloval a nepouštěl Třinec do šancí. Ostrava utkání ovládla a suverénně zvítězila, v té době se dokonce posunula na 3. příčku tabulky. Baník Ostrava – Třinec 3:0.
Zajímavosti:

V Dubí u Teplic se mu podařilo vyrovnat na 1:1 a vrátit Třinec do zápasu, s pěti brankami je Dennis Christu jedním z nejlepších střelců Slezanů. Se stejným počtem nastřílených gólů ho doplňuje Dino Trajkovski, to další pětibrankový kanonýr Adamek už v Třinci nepůsobí. Se čtyřmi zásahy do černého následují Martin Vlachovič a kapitán Tomáš Voves. Vlachovič se však na jaře objevuje v sestavě Třince jen sporadicky. Třikrát v sezoně se prosadil Marek Švábík, střelec vítězné branky z posledního utkání proti Teplicím.

Branku Slezanů hájil na jaře ve většině zápasů už šestadvacetiletý gólman Pavel Rohel a v součtu s podzimem už stihl nasbírat tři čistá konta. Čtyři nuly má u svého jména brankář Brych, který ovšem v zimě Třinec opustil. Jednu nulu na podzim vychytal i další brankář Buba, ale ten už v kariéře nepokračuje. Za Rohela jsou připraveni naskočit mladí brankáři z dorosteneckých týmů, v zápase s Teplicemi byl náhradním brankářem Rostislav Galusik.

Pro třineckého trenéra Kamila Papugu půjde v souboji s ostravským Baníkem o pikantní střetnutí, jelikož právě ostravskou juniorku třinecký lodivod v loňské sezoně trénoval.

Ostravané mají svého nejlepšího střelce v Oldřichu Byrtusovi, jenž nasázel už sedm branek. Šest branek má na svém kontě Jakub Šašinka, ten naposledy svému mužstvu pomohl ve Varnsdorfu, od té doby nenastoupil. Pět branek si v sezoně již připsali Patrik Kundrátek, Kamil Půda a Patrizio Stronati, přičemž první dva jmenovaní pojistili svými góly vítězství nad Hradcem Králové. Autorem čtyř branek je Josef Opatřil, tříbrankových střelců má Ostrava hned pět.

V počtu vychytaných nul je v Baníku nejlepším brankářem Patrik Macej se třemi, ovšem v utkání s Východočechy jen kryl záda Vojtěchu Šromovi. Dva zápasy bez obdrženého gólu stihl za juniorský tým odchytat i Jiří Pavlenka, ten však v současné době pomáhá se záchranou ostravského A mužstva v Gambrinus lize. Po jedné nule mají i další ostravští gólmani Patrik Matějka a Radek Jaška.
FC Baník Ostrava:

Ostravskému Baníku se premiérová sezona v Juniorské lize vloni vůbec nepovedla a skončil až na posledním místě s pouhými třiadvaceti body. V aktuálním ročníku je vše jinak, Baník je ve středu tabulky a už nyní má bodů dvakrát více než v celé loňské sezoně. Ostravanům se příliš nevydařil závěr podzimní části a na jaře zatím předvádějí nevyrovnané výkony, kdy střídají porážky, remízy i vítězství. Aktuálně však drží sérii dvou výher v řadě a v pořadí jsou na 11. místě s přídělem devětačtyřiceti bodů. Hned tři soupeři před Baníkem mají pouze o bod více, zato dvanácté Slovácko počítá na Ostravu ztrátu tří bodů.

Na konci března se hráči vedení trenérem Korytářem představili na půdě Varnsdorfu a postavili se na jaře rozjeté mašině Severočechů. Utkání se hrálo velice ofenzivně, ale góly ne a ne přijít. Domácí byli u míče častěji, ale deset minut před koncem mohla přijít rozhodující rána. Avšak Baník pokutový kop neproměnil, za čtyři minuty inkasoval a z Varnsdorfu odjel po výsledku 1:0 s prázdnou. Ukončit třízápasovou sérii porážek mohl Baník na hřišti snad největšího rivala, pražské Sparty. Ostravanům vyšel vstup do zápasu, už po osmi minutách vedli a tento výsledek už vydržel až do konce. Baník Ostrava vyloupil hřiště sparťanů a zvítězil 0:1. V dosud posledním představení se pak Ostravanům podařilo na výhru z Prahy navázat, doma hostili Hradec Králové, po půli drželi hubený náskok, který definitivně navýšili v posledních deseti minutách. Ostrava doma porazila Východočechy 4:1.

Vstup do utkání byl aktivnější ze strany ostravského Baníku, ale Hradec Králové mohl ze své první šance otevřít skóre. Naštěstí pro domácí se proti Juklovi vytáhl gólman Šrom. V dalších minutách trefil ostravský Pyclík tyč hostující branky, ve 28. minutě rozehrával rohový kop Šichor a po vlastním gólu Východočechů Ostrava vedla. Za pět minut přeloboval De Azevedo gólmana Jehličku a náskok Baníku byl již dvoubrankový. Hradec Králové nechtěl zůstat pozadu a v 39. minutě snížil ranou Trubače na 2:1. Sám na brankáře Jehličku šel na začátku druhé půle domácí P. Kundrátek, ale neproměnil. Baník přidal třetí branku až v 82. minutě, kdy si na rohový kop naskočil Půda a skóroval. Na závěr upravil na konečných 4:1 P. Kundrátek, který křizným pokusem překonal gólmana hostí. Baník tak zvítězil podruhé v řadě.
FK Fotbal Třinec:

Třineckým juniorům trvalo v jarní polovině sezony hodně dlouho, než se konečně dočkali vítězství. V doposud posledním zápase vyhráli po dlouhých jedenácti střetnutích a venku zvítězili dokonce poprvé v celé sezoně. Stejně si však naposledy vedli i největší konkurenti Slezanů v tabulce, a tak zůstávají svěřenci trenéra Papugy stále na stejné pozici. Konkrétně jim patří 18. pozice se ziskem osmadvaceti body, tu samou příčku zastávali i po podzimu. Táborsko s Varnsdorfem zůstávají pozadu jen o bod, na sedmnácté Teplice ztrácejí Třinečtí dva body.

Před dvaceti dny zajížděli třinečtí junioři do vzdálené Plzně, aby se tam utkali s juniorkou Viktorie. Třinecká družina odcestovala na západ Čech s omlazeným kádrem a chyběly některé opory. Západočeši v klidu potvrdili roli favorita, rozhodli už v první půli a celkově zvítězili 5:0. Následně hostil Třinec jihlavskou Vysočinu, šel do vedení, ale ještě během prvního poločasu jej ztratil. Vysočina si vypracovala náskok tří branek a zdálo se, že utkání v klidu dohraje. Jenomže Slezané nesložili zbraně, kontaktními brankami soupeře znervóznili a minutu před koncem vyrovnali na konečných 4:4. Příjemně povzbuzeni jeli Třinečtí do Teplic, kde se popasovali s tabulkovým sousedem. Severočeši po první půli vedli, ale náskok v druhé pětačtyřicetiminutovce promrhali a prohráli s Třincem 1:2.

S několika zkušenějšími fotbalisty se před týdnem v pondělí Třinečtí připravovali na vyrovnané střetnutí s Teplicemi. V Dubí u Teplic se začalo ve svižném tempu a aktivnějším týmem byli domácí. Už v 15. minutě se do vápna prodral člen teplického A mužstva Salami, vykoledoval pro svůj tým penaltu, kterou proměnil Bratanovič. Také nadále držely iniciativu hry ve svých rukou Teplice, ale další branku už se jim do odchodu do šaten přidat nepodařilo. Slezané se v šatně vyhecovali a na hřiště přišli ve zcela jiném rozpoložení. V 52. minutě vyrovnal nádhernou střelou Christu na 1:1 a rázem bylo vše otevřené. Větší hlad po vítězství ukazovali Severočeši, ale své příležitosti v gól nepřetavili. Naopak Třinečtí v 79. minutě vyvinuli tlak na teplickou branku a Švábík je posléze poslal do vedení. Třinec poslední minuty poctivě odbránil, připsal si první vítězství na jaře a první vítězství venku v celé sezoně, vyhrál 1:2.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť! Zdravím všechny sportovní příznivce, kteří se rozhodli sledovat náš textový online přenos z utkání 33. kola Juniorské ligy. Soutěž fotbalistů do jednadvaceti let má dnes na programu pouze dvě utkání, v tomto přenosu se zaměříme na slezské derby mezi mužstvy FK Fotbal Třinec a FC Baník Ostrava. Třinci se v minulém kole podařilo přetrhnout šňůru jedenácti zápasů bez vítězství, když přivezl tři body ze hřiště Teplic. Ostravané se na jaře potýkají s nevyrovnanými výsledky, ale naposledy brali dvakrát v řadě maximum bodů. Baník bude v Třinci mírným favoritem. Nenechte si zajímavé utkání mezi dvěma tradičními rivaly ujít a sledujte online přenos, který začíná v 16:00. Jste srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.


Články odjinud