V Třinci je pro dnešek dobojováno. Aprílové počasí provázelo hráče po dobu celé první půle, ve druhém dějství už se vyjasnilo a dohrálo se v pohodě. Slezané budou již ve čtvrtek hostit silnou Mladou Boleslav, která bojuje o titul. Předehrávka 42. kola začne na stadionu Rudolfa Labaje od 15:00. Ve stejný čas přivítá Varnsdorf na svém hřišti Znojmo. Ke sledování těchto i jiných online přenosů jste zváni. Na počtenou!
Je konec, Třinci se povedlo po třech porážkách v řadě zvítězit, naopak série Varnsdorfu bez výher trvá, dnes se natáhla už na pět utkání. Domácí dnes vedli po poločase o jednu branku, v 62. minutě chyboval hostující Čurgali a centr Dediče uklidil do branky Haša. Tentýž hráč nastřelil o chvilku později tyč a byl i u třetího gólu. Kyselý našel Hašu za šestnáctkou, vzrůstem malý útočník se opřel do míče a bylo to 3:0. Definitivní pečeť na vítězství přidal Dedič, když zakončoval do prázdné branky po přihrávce Wojnara. Jediný zásah hostí zaznamenal Černý, jenž v 79. minutě dostrkal míč do sítě. Dvě minuty před koncem ještě vymetl horní roh varnsdorfské branky Voves a stanovil konečný výsledek 5:1. Třinečtí zůstanou po dnešní výhře na 18. místě, Varnsdorf si pohorší na 20. příčku.
90
Canův pokus z dálky stáhl ze vzduchu Rohel. Třinec o míč přišel a ke střele se pro změnu propracoval Ruszó. Třinečtí zablokovali.
89
Třinečtí mají stále spoustu elánu a nadále útočí. Centr Bulawy nalezl Velnera, jehož střelu přizvedli hosté na roh. Po něm se ke střele dostal Machala, Klouda udržel balon.
88
Třinec právě vstřelil branku!
Ruszó myslel, že už míč opustil hrací plochu, a proto vzal míč do ruky. Rozhodčí to posoudili jako prohřešek, Wojnar okamžitě rozehrál na TOMÁŠE VOVESE, který střelou do horního rohu na zadní tyč zvyšuje již na 5:1!
86
Bulawa se hned pustil do útočení, nakonec s k míči dostal Voves, odcentroval na Velnera, který nepostřelil hostující beky.
85
Na poslední minuty naskočí do hry také domácí Tomáš Bulawa, který nahradí střelce jedné branky Reného Dediče.
85
Varnsdorf střídá podruhé. Jan Prieložný odchází ze hřiště, zahraje si Michal Spáčil.
84
Mikinič obešel Matouška, navedl si míč do pokutového území a Rohel musel nepříjemnou střelu na zadní tyč vyrážet! Následuje rohový kop.
83
Po několik odrazech se ve středu hřiště dostal míč k Canovi, který rychlým nákopem dopředu hledal Prieložného. U míče byl dříve Rohel.
82
Klouda míč vyrazil za sebe a navíc byl podle názoru sudího faulován. Rozehrávat bude odkopem od branky, běží posledních deset minut.
81
Další střela aktivního Dediče zablokována a Machala bude rozehrávat rohový kop. Třinec nechce připustit žádné drama.
80
Třinec se hned vrhl do otevřené obrany Varnsdorfu a na spadnutí byla pátá branka. Vovesův centr našel hlavu Dediče a Klouda vytáhl parádní zákrok.
79
Varnsdorf právě vstřelil branku!
Varnsdorf se přece jenom prosazuje! Ruszó poslal míč do vápna, Rohel centr podběhl, Prieložnému se zakončit do sítě nepodařilo, a tak musel přiběhnout JAN ČERNÝ a z brankové čáry snížit na 4:1!
77
Roman Haša dnes vstřelil dvě branky, u jedné asistoval a ještě stihl nastřelit tyč. Nyní si už jde odpočinout, nastupuje Daniel Kufa.
76
RENÉ DEDIČ přidává čtvrtou branku Třince! Haša přihrál pěknou průnikovou přihrávkou Wojnarovi, který uháněl s Dedičem sám na Kloudu! Takovou situaci by museli zdárně vyřešit i mladší žáci – 4:0!
74
Dnešní utkání mezi týmy ze spodní části tabulky Juniorské ligy přilákalo na ochozy 35 diváků. Ti teď sledují snahu Varnsdorfu se zápasem ještě něco udělat.
73
Severočeši hrají vabank a pokouší se co nejrychleji snížit. Mikinič rozehrál standardní situaci z dálky přízemní střelou, kterou dobře viděl Rohel a míč pokryl.
72
Varnsdorfští se ubránili rohovému kopu, dlouhý nákop posunul hlavou na Ruszá Mikinič a celou akci zastavil za cenu faulu domácí Matoušek.
71
Třinec zůstává v obležení varnsdorfského pokutového území. Mezitím odchází ze hřiště Marek Švábík, kterého nahradil Marek Machala.
70
Wojnar přetáhl svůj centr na zadní tyč, hlavou vracel balon na Kyselého Velner a druhý jmenovaný střílel z voleje vysoko nad.
69
Čurgali fauloval těsně za šestnáctkou některého z domácích a u Wojnar se chystá rozehrávat nebezpečnou standardní situaci.
68
Třinec hraje v posledních minutách v pohodě. Dal dva góly, Haša navrch nastřelil ještě tyčku a nadále se Slezanům daří držet balon.
67
A s největší pravděpodobností se mu to daří! Kyselý našel chytře rozehraným rohem za hranicí vápna ROMANA HAŠU, který se do míče nádherně opřel a trefil se tentokrát přesně k tyči, Klouda se natahoval marně – 3:0!
66
Pronikajícího Švábíka zastavil čistým způsobem Vála a Kyselý rozehraje rohový kop. Třinec je lepším týmem a chce definitivně rozhodnout.
65
Haša rozehrál přímý kop Třince z dobrých pětadvaceti metrů, jeho střela před Kloudou nepříjemně skočila, gólman Varnsdorfu vytáhl balon na tyč a byl rád, že se následně odrazil do autu!
64
Černý se octl v nadějné pozici a centroval tvrdě před branku. Akci zastavil praporek pomezního rozhodčího, který přerušil hru kvůli ofsajdu.
63
Jan Prieložný (VDF) vidí další žlutou kartu hráčů Varnsdorfu a je již třetím severočeským Janem, který dnes obdržel žluté napomenutí.
62
Hála vhodil do hry dlouhé vhazování na Dediče, Čurgali kontroloval cestu míče za čáru, ale byl odstaven Dedičem, který odcentroval na volného ROMANA HAŠU a nebylo co řešit! Klouda příliš šancí neměl – 2:0!
61
Dediče si ukázkově odstavil Mikinič a založil bleskurychlý útok hostů. Stále měl míč u nohy, zbavil se jej až nepřesnou přihrávkou na Černého.
60
Wojnar se snažil zahrát na housle Canovi, ale míč mu mezi nohama neprostrčil. Třinečtí se znovu zmocnili míče, Švábíkův centr ale postrádal přesnost.
59
Jan Černý (VDF) vidí třetí žlutou kartu dnešního utkání. Černý napadal rozehrávajícího Rohela a zbytečně mu přišlápl nohu.
58
Ruszó odcentroval vcelku přesně, ale Třinečtí všechny hráče Varnsdorfu ustrážili. Po několika okamžicích se do zakončení z hloubi pokutového území dostal Mikinič, ale minul branku Rohela.
57
Cana nastartoval svým přesným pasem rychlonohého Mikiniče. Sprinterský souboj s ním prohrál Tomáš Matoušek (TRI) a raději fauloval, za což si vysloužil žlutou kartu.
56
Hála přihrával do ulice na útočníka Dediče, donutil tím dlouhého Čurgaliho ke skluzu a odehrání do zámezí. Vhazuje Wojnar.
55
Voves měl před sebou už jen kapitána hostí Čurgaliho, před kterým míč zasekl a uklouzl. Naštěstí pro něj mohl střílet Dedič, ale bránu přestřelil.
54
Varnsdorf se rohovému kopu domácích ubránil, ale Třinečtí zůstali u míče okolo pokutového území. Se všemi centry si však hosté poradili.
53
Haša přihrál do strany Wojnarovi, ten centroval před branku a balon si málem do vlastní branky srazil Vála! Míč šel pár decimetrů okolo pravé tyče a Třinečtí budou kopat roh.
52
Nadějný útok domácího celku zmařil nepřesnou přihrávkou na Dediče Haša, hosté získali balon a na půlce hřiště zastavil jejich únik třinecký faul.
51
V další akci si oba hráči své role vyměnili. Mikinič zatáhl balon po křídle a přihrál pod sebe na Polanského. Jeho střelu Rohel dobře viděl a zasáhl.
50
Polanský vyslal dlouhý pas na Mikiniče, který taktak nestihl míč před brankovou čárou. Odkopává Rohel od vlastní brány.
49
První žlutou kartu zápasu obdržel hráč hostí Jan Ruszó (VDF). Ruszá obral o míč Matoušek a rozezlený Severočech ho odstrčil na zem.
48
Rohelův výkop mířil na hlavu Švábíka, ale nakonec s k míči dostal Ruszó a založil rychlý brejk, na jehož konci stál zákrok třineckého gólmana.
47
Třinec začal velmi agilně a s chutí přidat druhou branku. Wojnar sklepl ve vápně Hašovi, jehož rána trefila pouze do hrudi hostujícího obránce Válu.
46
Střídání proběhlo i v týmu Varnsdorfu. Ze hry byl stažen nevýrazný David Šťastný, jehož na hrací ploše nahradil Ivo Polanský.
46
Domácí junioři vstupují do druhého poločasu s jednou změnou. Do hry se dostane obvyklý kapitán Tomáš Voves, jenž vystřídal Dina Trajkovského.
46
Úvod utkání se trochu zdržel a při nástupu na trávník hráče uvítala silná přeháňka. Přesto se hrál v prvních minutách pohledný fotbal. Prieložný hlavičkoval po centru Ruszá těsně mimo, na druhé straně běžel sám na branku v 9. minutě Dedič, ale vylámal si zuby na gólmanu Kloudovi. Třinec pokračoval v aktivní hře a svého soupeře přehrával. V 19. minutě odcentroval na Dediče Velner, míč prošel až ke Švábíkovi a ten jej uklidil do sítě. Velner mohl vedení navýšit, ale ve stoprocentní příležitosti trefil jen obránce Šimoníka. Wojnar střílel ještě těsně vedle a pak už převzali iniciativu hry hosté. Do velkých šancí se však nedostali a do druhé půle půjdou s jednobrankovým mankem.
Druhý poločas začne přibližně v 16:09.
45+1
45+1
Nejspíš kvůli ošetřování Rohela se nastavuje něco nad rámec prvních pětačtyřiceti minut. Švábíka zastavil Knížek nedovoleně, ale Třinec hraje dozadu.
45
Knížkovi nadělal při obranné činnosti problémy Švábík, který si sběhl pro Wojnarovu kolmici. Nakonec zvolil obránce Varnsdorfu odkop do zámezí.
44
Třinec sice míč vybojoval, ale nepřesnou rozehrávkou se o něj opět připravil. Platonický tlak hostí pokračuje, běží poslední minuty úvodní půle.
43
Šimoník dvakrát po sobě vhazoval na levé straně, ale Severočechům se nepovedlo podržet balon okolo třineckého pokutového území.
42
Nepřesnost teď střídala nepřesnost. Kyselý nedokázal přihrát přesně na pár metrů Švábíkovi, jenomže hostující Černý si dal hned balon až moc od nohy.
41
Roman přihrál Velnerovi příliš do běhu, třinecký obránce už balon na hrací ploše neudržel a vhazuje Ruszó. Varnsdorf po inkasované brance přidal a závěr poločasu patří jemu.
40
Více ze hry měl v posledních momentech Varnsdorf, Třinečtí se vymanili úprkem Wojnara, který byl zakončen centrem do vápna. Míč si našel Trajkovski a z halfvoleje jej napálil do sítě za brankou.
39
K Ruszóvi se odrazil balon před šestnáctku na střed hřiště a jeho střela byla tečovaná na rohový kop. Míč šel těsně kolem tyče, ale Rohel vše kontroloval. Domácí se ubránili i po rohovém kopu.
38
Exekutorem rohového kopu byl sám Ruszó, ale nepovedlo se mu poslat míč před branku, nýbrž za ni. Třinečtí ale nerozehráli přesně a Varnsdorf útočí.
37
Ruszó si rychle vyměnil balon s Knížkem, od rohového praporku se snažil centrovat před branku, ale míč srazil na roh Velner.
36
V následující akci už Švábík zamířil přesněji, přihrál kolem Knížka Wojnarovi a ten ve vyložené šanci střílel těsně kolem tyče!
35
Trochu kostrbatý útok Třince s množstvím diskutabilních soubojů zakončil svým nepřesným centrem nad branku Švábík.
34
Kloudu zase postrašil rychlík Dedič, kterému chyběly centimetry, aby mohl zakončovat. Nakonec byl gólman Varnsdorfu rychlejší, ale v rámci přechodu dopředu přihrál Černý nepřesně na Šťastného.
33
Po kopané ve středu hřiště, kdy chodil míč z jedné strany na druhou, vhodil míč do hry Knížek, nepřesnou rozehrávku hostí vyčíhl Rohel a došel si pro balon.
32
Do zakončení hlavou se prodral urostlý Čurgali, ale byl v těžké pozici, Trajkovski ho ubránil a s pomocí Haši odkopl míč dopředu.
31
Rozběhnutého Šťastného na levé straně stáhl k zemi domácí Matoušek a ještě proti verdiktu sudího protestoval. Hosté rozehráli na Canu, po jeho střele přijde roh.
30
Wojnar výborně obešel dva hráče Varnsdorfu, ale hned nato pokazil přihrávku na Hálu. Dal mu míč až příliš do běhu a ke kulatému nesmyslu měl blíže Šimoník.
29
Po delší době vyvezl míč do ofenzivy hostující Cana, ale byl stínován Trajkovskim, který ho nakonec o balon obral a přihrál brankáři Rohelovi.
28
Padající Velner zakončoval po Wojnarově centru, následoval další rohový kop, tentokrát z kopačky Kyselého, a opět Velner hlavičkoval do náruče Kloudy.
27
Velnerův nákop si zpracoval Dedič, tělem si odstavil Ruszá a tvrdou ranou na přední tyč potrápil Kloudu. Ten vyrazil jen na roh, který rozehraje Wojnar.
26
Hála již podruhé v řadě vhazuje na útočné půlce. Severočeši se nemohou vymanit z defenzivy. S hlavičkou Dediče si poradil Klouda.
25
Wojnar se dostal do kleští Prieložného a Černého, kterým byl po zásluze odpískán nedovolený zákrok. U míče jsou stále domácí fotbalisté.
24
Po přímém kopu Wojnara, který odehrál na roh někdo z hostí, bude od praporku kopat Kyselý. Varnsdorf zůstává pod tlakem Slezanů.
23
Další obrovská šance Třince! Trajkovski lobem přehodil Válu, Velner si obhodil vyběhnuvšího gólmana Kloudu, ale jeho střelu do odkryté brány zastavil skluzem Šimoník!
22
Třinečtí se rozehrávkou na krátko trochu dostali pod tlak útočníků Varnsdorfu, naštěstí pro domácí jeden z napadajících fauloval.
21
Přímý kop Varnsdorfu z pravého křídla rozehrál Ruszó. Jeho centr však hlavou zastavil Matoušek a Švábík dokázal napodruhé odkopnout daleko pryč.
20
Třinečtí zůstávají nastěhovaní před bránou Varnsdorfu. Další rohový kop si vzal na starost Kyselý, hosté odhlavičkovali.
19
Rychlá akce Třince končí úvodním gólem! Trajkovski prostrčil míč na Velnera, ten z hranice šestnáctky odcentroval do vápna, kde balon nezasáhl Dedič, ale na zadní tyči stojící MAREK ŠVÁBÍK už jej doklepl do sítě – 1:0!
18
Čurgali ve vzdušném souboji porazil o hlavu menšího Hašu a vybojoval míč pro Canu. Hra se přelévá ze strany na stranu.
17
Kyselý přímo z odkopu gólmana Kloudy přihrával Hašovi, ten se však nacházel v ofsajdu a nehrál. Na druhé straně stihl odehrát před dotírajícím Prieložným brankář Rohel.
16
Trajkovski přihrál Wojnarovi velmi nepřesně a vhazovat bude Ruszó. V posledních minutách se hraje převážně na útočné polovině Třince.
15
Zakončení Matouška nad branku ještě kdosi tečoval, Švábík rozehrál bezprostředně poté další roh, tentokrát však přetáhl.
14
Dedič nastřelil Válu, od něhož šel míč za čáru, a následuje proto třinecký rohový kop. Rozehrává Švábík.
13
Cana se marně pokoušel přejít po levé straně přes Hálu, nakonec přihrál Šimoníkovi, který si navedl balon na osu hřiště a zaměstnal Rohela.
12
Haša přihrál obloučkem na Wojnara, tomu však míč uskočil, všiml si toho kapitán hostí Čurgali a odkopl do zámezí.
11
Počasí už se znovu přece jenom umoudřilo. V útoku je nyní Varnsdorf, zatím se hraje pohledný fotbal ve stylu nahoru dolů.
10
Černý pronikl díky své šikovnosti až před pokutové území, tam posadil na zadek bránícího Velnera a nebezpečně vystřelil. Rohel neposedný míč nadvakrát zkrotil.
9
Nákop Matouška podcenil Vála, neodhadl odskok míče, a domácí Dedič následně upaloval sám na branku! Klouda vystihl směr jeho střely a vyrazil do bezpečí!
8
V další akci vyzkoušel pozornost gólmana Kloudy ze střední vzdálenosti Trajkovski. Klouda se pověsil do vzduchu a vyrazil k Švábíkovi, který vrátil míč do jeho náruče.
7
Trajkovského centr odhlavičkoval sám Knížek, Třinečtí pak ztratili balon a Severočeši uháněli vpřed. Mikiničovi zkřížil cestu Hála a připravil ho o balon.
6
Pronikajícího Dediče potáhl za dres ještě před šestnáctkou Knížek a Trajkovski bude rozehrávat nebezpečnou standardní situaci.
5
Oba hráči jsou již v pořádku a Rohel bude rozehrávat od vlastní branky. Domácí přečkali první příležitost hostů bez újmy.
4
Černého centr si Třinečtí ještě pohlídali, ale když odcentroval Ruszó, Rohel se k míči nedostal včas a Prieložný hlavičkoval jen těsně vedle! Po střetu zůstali ležet domácí Rohel a Matoušek.
3
Dedič v tvrdém souboji na půlící čáře přetlačil Ruszá, ale u míče zůstávají hosté. Podruhé v krátkém sledu budou vhazovat.
2
Branku Rohela se poprvé snažil ohrozit hostující Mikinič. Střela slovenského záložníka postrádala přesnost i razanci.
1
Sotva rozhodčí pískl do píšťalky, prudce se rozpršelo. Hráči začínají v nezáviděníhodných pozicích. Do prvního útoku se vrhl Varnsdorf.
1
Trio rozhodčích už přivádí na hřiště hráče obou mužstev. Třinec nastoupí trochu netradičně v modrém, hosté z Varnsdorfu navlékli bílé dresy a trenýrky. Začne se o pár minut později, než bylo v plánu.
Zhruba před hodinou se Třincem prohnala průtrž mračen, ale nyní už je obloha polojasná a trávník vypadá obstojně. Uvidíme, jaké problémy bude hráčům lehce podmáčený povrch dělat.
Třinečtí vstupují do dnešního utkání s několika změnami oproti poslednímu představení v Brně. Na lavičce nahradil druhého gólmana Rostislava Galusika mladý Jiří Orawski. Slezanům dnes nepomůžou ani Michal Janec s Dawidem Martynkem. Novými muži v sestavě jsou však hráči A mužstva Petr Wojnar, René Dedič a Roman Haša.

Realizační tým Varnsdorfu zamíchal sestavou juniorů ještě více. Do Třince nepřijeli Petr Zieris, Marek Volf, Nikolas Daníček, David Halbich, Roman Mach, ani Ladislav Martan, kteří nastupují ve Fotbalové národní lize, ale před týdnem pomohli juniorce k remíze s Hradcem Králové. Tyto fotbalisty dnes nahradí v základní jedenáctce David Šťastný, Slovák Tomáš Mikinič a Černohorec Denis Cana. Na střídačce jsou noví Ivo Polanský a Michal Spáčil.

FK Fotbal Třinec: Rohel (C) – Hála, Matoušek, Roman, Velner – Švábík, Wojnar, Kyselý, Trajkovski – Haša, Dedič. Trenér: Kamil Papuga.
Náhradníci: Orawski – Bulawa, Kufa, Voves, Machala.

FK Varnsdorf: Klouda – Knížek, Vála, Čurgali (C), Šimoník – Ruszó, Cana, Šťastný, Mikinič – Černý, Prieložný. Trenér: Ivan Kopecký.
Náhradníci: Spáčil, Polanský.

Rozhodčí: Zbyněk Proske – Radek Kotík, Roman Tacina.
Vzájemné utkání na podzim:

Podzimní střetnutí juniorů Varnsdorfu a Třince bylo dosud jediným vzájemným zápasem obou týmů. Utkání se hrálo na severu Čech koncem října a Třinečtí odcestovali na zápas již o den dříve. První slibnou příležitost měl Hála, ale po nabídce Byrtuse nepřekonal hlavou brankáře Kloudu. Na druhé straně zvonila tyč za gólmanem Bubou po ráně Daníčka. Ve 32. minutě se poprvé měnilo skóre. Nikým nehlídaný Synek si ve vápně zpracoval míč a poslal domácí do vedení. Aktivní Synek si na konci poločasu naskočil na centr Šragy, přidal druhou branku a Varnsdorf byl na koni. Třinečtí ve druhé půli svého soupeře zatlačili, ale nemohli se dostat do šancí, přítrž jejich nadějím mohl učinit Halbich, ale Bubu potřetí nepokořil. Deset minut před koncem nastřelili Slezané dvakrát horní tyč, v 83. minutě se gólově prosadil varnsdorfský Čurgali a bylo rozhodnuto. Varnsdorf – Třinec 3:0.
Zajímavosti:

Třinec má ve svém kádru dva pětibrankové střelce, kteří se dělí o pozici největšího kanonýra slezského týmu. Jsou jimi Dino Trajkovski a kapitán Tomáš Voves, jenž zaznamenal svůj pátý zásah v posledním domácím utkání proti ostravskému Baníku. Pět branek měl na kontě i Polák Adamek, který ovšem Třinec v zimě opustil. Čtyři góly již vstřelil Martin Vlachovič, ten momentálně kvůli zranění nenastupuje. Tři trefy do černého si připsali Marek Švábík a Slovák René Dedič, který balancuje mezi juniorkou a A mužstvem. Dedič vstřelil oba třinecké góly v Pardubicích.

Oficiálně je nejlepším brankářem Třince v počtu vychytaných nul gólman Brych, ten na podzim udržel čtyři čistá konta, ale v týmu Slezanů už nefiguruje. Pavel Rohel je jedničkou na jaře a u jeho jména najdeme tři čistá konta. Třinečtí už nemohou sáhnout ani po Bubovi, jenž na podzim zaznamenal jednu nulu. Naposled chytal za juniorku brankář z A mužstva Václav Bruk, ten se na jaře nemůže prosadit na pozici třinecké jedničky mezi dospělými.

Varnsdorf má svého nejlepšího střelce v Radimu Jurčovi, jenž po podzimním působení v Jablonci zamířil právě o několik desítek kilometrů západněji, aby se tam prosadil do A mužstva. V Juniorské lize už Jurča nasázel jedenáct branek a patří mezi nejúdernější hráče celé soutěže. Sedm branek nastřílel David Halbich, o gól méně má na kontě Ladislav Čurgali, který se trefil i naposledy proti Hradci Králové. Pozadu nezůstává ani Jan Černý s pěti zásahy, čtyři branky zaznamenal Nikolas Daníček, také on rozvlnil síť Hradce Králové v dosud posledním kole.

Oba hlavní brankáři varnsdorfské juniorky odchytali po dvou zápasech, ve kterých neobdrželi ani gól. Vilém Fendrich se začíná uplatňovat už ve Fotbalové národní lize, poslední zápasy juniorů z Varnsdorfu hájil jejich svatyni Patrik Klouda. V posledním utkání proti Hradci Králové se mohli Severočeši spolehnout jen na Kloudovy služby, druhého brankáře na lavičce neměli.

Třinec čeká na vítězství již 3 kola, varnsdorfské čekání na zisk tří bodů je ještě o jeden zápas delší. Kdo dnes ve Slezsku zvítězí, tomu bude patřit 18. příčka. Pokud skončí utkání remízou, Třinec zůstane o skóre před Varnsdorfem.
FK Varnsdorf:

Rovněž Severočeši z Varnsdorfu jsou v letošní Juniorské lize nováčkem. Nástup do soutěže byl velmi těžký i pro ně, když v podzimní polovině získali jen dvanáct bodů za dvě vítězství a šest remíz. Do jarní části už hráči ze Šluknovského výběžku vstoupili lépe, dvakrát zvítězili a začali se dotahovat na týmy nad sebou. V posledních zápasech však znovu převažují porážky a Varnsdorf se nemůže vyhrabat z 19. pozice, kterou hájí s osmadvaceti body. Varnsdorf stále nemůže předskočit právě o skóre lepší Třinec, hned o bod za sebou má pak Táborsko. Poslední Pardubice jsou bezpečně daleko.

Koncem dubna hráli Varnsdorfští na domácí půdě proti silné Mladé Boleslavi. Do tohoto zápasu Severočeši před vlastními fanoušky pouze vítězili, v zápase proti Středočechům však série skončila. Varnsdorf bojoval srdnatě, ale Mladé Boleslavi podlehl 0:1. V dalším kole zajížděl Varnsdorf do Olomouci, kde nad tamní Sigmou po pětačtyřiceti minutách držel vedení 1:2. Jenomže hanáci vstřelili v posledních patnácti minutách tři branky a brali tři body za výhru 3:2. Naposled hostil Varnsdorf soupeře z Hradce Králové a v utkání plném obratu nakonec získal alespoň bod. S Východočechy remizoval 3:3.

Varnsdorf měl v zápase proti Hradci Králové výborný vstup, úvodní šanci měl Daníček, na něj hned navázal Martan, ale Východočeši odolali. V 8. minutě už však Daníček zamířil přesně a domácí vedli. Hra se po gólu trochu uklidnila, domácímu Volfovi se nepovedlo přehodit královéhradeckého brankáře. Ve 42. minutě přišlo vyrovnání. Klouda vyrazil míč jen před sebe a Jukl doklepl do sítě. V 58. minutě dokonali hosté obrat, Bláha prostřelil gólmana Kloudu. Prudká střela Volfa přinesla vyrovnání na 2:2 a v 67. minutě převážil jazýčky na vahách na stranu Varnsdorfu Čurgali. Až v 89. minutě vyrovnal na konečných 3:3 hostující Zbudil. Divoké utkání nakonec skončilo zaslouženou dělbou bodů.
FK Fotbal Třinec:

Třinecká juniorka měla vyvedený závěr podzimní části, kdy už se zdálo, že se v soutěži v roli nováčka rozkoukala a dostane se na vyšší příčky. Přes zimu se v Třinci rozhodli juniorský kádr omladit, některé opory mužstvo opustily a mašina se rázem zasekla. Z dvanácti jarních zápasů Třinečtí pouze jednou zvítězili, dvakrát uhráli nerozhodný výsledek a prohráli celkem devětkrát. Momentálně se Třinec v tabulce nachází na 18. místě s osmadvaceti body. Na sedmnácté Teplice ztrácí čtyři body, právě Varnsdorf je jen o skóre horší a dvacáté Táborsko je o bod zpět.

Po velikonočních svátcích hostili třinečtí junioři na domácí půdě Baník Ostrava a do slezského derby šli s jedním vítězstvím v zádech. Po první půli domácí fotbalisté dokonce vedli, ale Ostravané měli převahu, kterou přetavili v góly až ve druhém poločase, aby nakonec zvítězili 1:2. Také v dalším utkání Třinec prohrál po velmi nadějném průběhu. Na hřišti posledních Pardubic vedl již o dvě branky, jenomže Východočeši vyrovnali a v nastavení rozhodli o výhře 3:2. Pardubice zvítězily poprvé od srpna minulého roku. V dosud posledním kole hráli Slezané v Brně, kde je hostil lídr soutěže. Zbrojovku potrápili, ale odjeli s prázdnou, protože jediný gól vstřelili domácí – 1:0.

Do Brna přivezli Třinečtí několik zkušených fotbalistů z A mužstva, to samé však učinila i domácí Zbrojovka, které šlo o setrvání na vedoucí pozici Juniorské ligy. Hladký zneškodnil střelu hostujícího Švábíka, na druhé straně Kunc těsně minul. Až ve 42. minutě našel Brigantův centr hlavu Hyčky a ten usměrnil míč za brankáře Bruka. Ve druhé půli odhlavičkoval z brankové čáry Trajkovského lob domácí Malík, Šumbera pak nastřelil tyč Brukovy svatyně. Vyrovnat nedokázal ani Kufa, naopak Bruk držel Třinec ve hře výtečnými zákroky proti Brigantovi, Fojtíkovi i Hyčkovi. V utkání s mnoha šancemi padla jen jediná branka, Brno zvítězilo popáté v řadě, porazilo Třinec 1:0.
Přeji příjemné pondělní odpoledne a jedním dechem vás zdravím při sledování textového online přenosu z Juniorské ligy. Naše jediná juniorská soutěž jde pomalu do finiše, dnes bude odehráno všech deset zápasů již 37. kola. V tomto přenosu se budeme podrobně věnovat střetnutí mezi týmy FK Fotbal Třinec a FK Varnsdorf, tedy mezi mužstvy ze chvostu tabulky. Oba soupeři jsou na tom bodově na chlup stejně, rozděluje je akorát skóre. Dnešní utkání tak pro ně může být klíčové, co se týče konečného umístění. Nenechte si zajímavý souboj vyrovnaných protivníků ujít a pokud nebudete přímo na třineckém stadionu, sledujte online přenos od 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.