Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Sev. Irsko : Španělsko - 22. března 2018   20:45

Sev. Irsko
Sev. Irsko
31' Donnelly  • 45+2' Donnelly  • 69' Lavery
3:5
(2:2)
Španělsko
Španělsko
15' Oyarzabal   • 44' Oyarzabal   • 47' Mayoral   • 76' Mayoral   • 86' Mayoral
Sev. Irsko
Mitchell – Hall, Donnelly (C), Johnson – Dummigan (45+2. Paul), McDermott, Thompson, Sykes, Whyte (73. Kennedy) – Lavery, Smyth
Peacock-Farrell, Kennedy, Doherty, Paul, McGonigle, McDonagh, McClean
Frankowski – Golis, Winkler (vš. POL)
Shamrock Park, Portadown
Španělsko
Sivera – Nuňez, Caricol, Meré, Peňa – Fornals (77. Traoré), Merino, Ceballos (C) – Soler, Mayoral (88. Fernández), Oyarzabal (90. Lato)
Simón, Maffeo, Vallejo, Lato, García, Traoré, Fernández

Z mé strany je to vše! Děkuji za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 2:7. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:11.
Je konec! Španělsko zvládlo fantastický zápas na půdě Severního Irska a vítězí 5:3! Španělé se do vedení dostali po čtvrthodině hry, kdy se prosadil Oyarzabal. Po půlhodině hry však Severní Irsko dostalo dárek v podobě penalty, kterou proměnil Donnelly! Španělsko se ale nenechalo rozhodit a minutu před přestávkou svou druhou branku přidal Oyarzabal, ale to stále nebylo vše! V nastaveném čase totiž vyrovnal znovu Donnelly! Krátce po přestávce vrátil hostům vedení Mayoral, ale za Severní Irsko srovnal dvacet minut před koncem Lavery! Právě Mayoral však přidal další dvě branky a zajistil Španělům důležité body!
90+3'
90+2'
Španělé drží míč na polovině domácího celku a s přehledem kráčejí za vítězství, které je výrazně přiblíží k postupu na evropský šampionát.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Oyarzabal, přichází Lato.
90'
Žlutou kartu dostává Soler (Španělsko).
89'
Severní Irové se v závěru utkání tlačí do blízkosti pokutového území, ale obrana Španělska nenechává domácím hráčům prostor k zakončení.
88'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Mayoral, přichází Fernández.
86'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Španělé přidávají pátou branku a prakticky rozhodují o svém triumfu! Hosté zahrávali rohový kop. Nuňez míč prodloužil na zadní tyč a BORJA MAYORAL jej doklepl do prázdné branky!
86'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Lavery, přichází McDonagh.
85'
Oyarzabal táhl akci Španělska po levém křídle a dokonce odcentroval. Jeho prudký centr však obránce Donnelly srazil na rohový kop.
84'
Hosté zahrávali další rohový kop. Střídající Traoré po něm kouzlil na pravé straně, jenže přes důrazného Johnsona už nestačil odcentrovat.
83'
Ceballos poslal vysokou přihrávku na pravé křídlo, kam sprintoval aktivní Soler, jenže ani přes svou rychlost už balón neudržel ve hře.
82'
Thompson fauloval na polovině hrací plochy. Jeden ze Španělů po jeho zákroku zůstává ležet na trávníku a drží se za nohu. Podle všeho ale bude pokračovat ve hře.
81'
Soler kouzlil s míčem u nohy na levé straně hrací plochy. Domácí zadák Hall mu zatarasil cestu a zakopl balón do autu. Španělé budou vhazovat.
80'
Nuňez vyvezl míč na polovinu Severního Irska, kde Španělé rozjeli postupnou kombinaci. Hráči v zelených dresech už nemají sílu na napadání.
79'
Smyth se krásnou zasekávačkou na hranici pokutového území uvolnil do zakončení, ale rána mu vůbec nesedla a míč prosvištěl vysoko nad břevnem.
78'
Lavery se v hlavičkovém souboji na polovině hrací plochy opřel rukou do Solera a dopustil se nedovoleného zákroku. Španělé budou rozehrávat.
77'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Fornals, přichází Traoré.
76'
Španělé počtvrté v utkání vede! Tohle je pro domácí celek obrovská rána! BORJA MAYORAL si naběhl na zadní tyč, kam přiletěl prudký centr z levé strany a hostující útočník už měl snadnou práci!
75'
Exekuce rohového kopu se ujal Thompson. Do zakončení se tlačil kapitán Donnelly, ale ve skluzu nedokázal zaútočit na pokoření hattricku.
74'
Smyth prošel po pravém křídle na hranici pokutového území, kde neustál souboj se Solerem a upadl. Sudí nařizuje pouze rohový kop.
73'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Whyte, přichází Kennedy.
72'
Hra je přerušená! Jeden z domácích hráčů zůstává ležet na trávníku a drží se za kotník. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.
71'
Severní Irové jsou nyní na koni! Domácí celek dokázal vyrovnat a nyní se dokonce tlačí za vstřelením rozhodující branky. Obránce Caricol teď hosty podržel.
69'
Severní Irsko právě vstřelilo branku!
Je znovu vyrovnáno! Stadion se otřásá v základech! Parádní utkání pokračuje! SHAYNE LAVERY předvedl v pokutovém území parádní slalom kolem obránců Španělska a zakončil přesnou přízemní střelou k tyči!
69'
Severní Irsko vybojovalo rohový kop. Oyarzabal tentokrát zasáhl i v defenzivní činnosti a odkopl míč daleko od branky hostujícího výběru.
68'
Carlos Soler si řekl o přihrávku na hranici pokutového území, navedl si míč na levačku, ale nezakončil kolem Donnellyho. Domácí obránce si připsal úspěšný blok.
67'
Whyte obešel Caricola na pravém křídle a odcentroval. Jeho pobídku na malé vápno s naprostým přehledem o situaci odvrátil stoper Mére.
66'
Soler měl spoustu času na odcentrování z pravé strany pokutového území, ale míč před ním mírně poskočil a Soler jej zakopl na tribunu.
65'
Johnson si dělal místo na levém křídle, jenže důrazný Caricol jej odstavil tělem a pomohl si malou domů. Španělé mohou zaútočit.
64'
Španělé si jsou vědomi svého vedení a nikam se neženou. Pokud dnes Španělsko na půdě Severního Irska uspěje, bude mít k postupu velice blízko.
63'
Španělsko domácí svatyni neohrozilo ani po dalším rohovém kopu. Centr se snesl na přední tyč, kde ve vzdušném prostoru kralovali obránci v zeleném.
62'
Španělé zahrávali další rohový kop. Na prudký centr si brousil zuby připravený Merino, jenže domácí kapitán Donnelly balón odhlavičkoval na další roh.
61'
Oyarzabal prošel s míčem na polovinu Severního Irska, ale v blízkosti rohového praporku se nedostal k odcentrování, jelikož před ním zasáhl Hall.
60'
Je za námi hodina hry a Španělé nadále drží těsné vedení! Hosté po přestávce změnili svou hru a působí mnohem aktivnějším dojmem.
59'
Fornals obdržel přihrávku na levou stranu, jenže místo průnikové přihrávky za obranu Severního Irska zvolil pobídku na hostující zadáky.
58'
Španělé teď sice přidala další gól, ale Soler centroval v době, kdy byl míč celým objemem za čárou, a proto branka nemůže platit. Domácí budou rozehrávat.
57'
Tentokrát hosté zahrávali kop rohový. Do odraženého míče se zpoza hranice pokutového území opřel Ceballos, který ohrozil jen diváky na tribuně.
56'
Španělsko z přímého kopu branku Severního Irska neohrozilo. Hosté se rozhodli pro nacvičený signál, ale Oyarzabalovu ránu přizvedl nad břevno obránce Johnson.
55'
Soler si udělal prostor na pravém křídle, utekl svému strážci a poroučel se k zemi. Vše se obešlo bez karetního trestu.
54'
Johnson táhl akci domácí reprezentace po levém křídle. Jeho prudkou přihrávku za obranu nedohnal nikdo z domácích. Španělé budou vhazovat.
53'
Střelec dvou branek Severního Irska už je zpátky na nohou a ihned se zapojil do kombinace domácího celku. Hráči v zeleném ale došli jen na polovinu hřiště.
52'
Hra je přerušena! Domácí stoper Donnelly zůstává po souboji ležet na hranici pokutového území a drží se za kotník. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
51'
Domácí obrana musela hasit další centr z pravé strany. Skvěle se vrátil Whyte, který balón odhlavičkoval z malého vápna.
50'
Zadáci Španělska se snaží uklidnit dění na trávníku. Caricol místo rozehrávky na levou stranu zakombinoval s kolegou ze stoperské dvojice.
49'
Severní Irové působí po další inkasované brance poněkud zaskočeně. Domácí celek se stále nemůže probít na polovinu Španělska a musí se bránit.
47'
Španělsko se krátce po přestávce ujímá vedení! Na nádhernou přihrávku z pravé strany si naběhl BORJA MAYORAL a parádní patičkou vrátil Španělsku vedení!
46'
Severní Irsko obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Domácí celek se v něm bude snažit překvapit obrovské favorita.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali nesmírně napínavé utkání! Španělé se do vedení dostali po čtvrthodině hry, kdy se prosadil Oyarzabal. Po půlhodině hry však Severní Irsko dostalo dárek v podobě penalty, kterou proměnil Donnelly! Španělsko se ale nenechalo rozhodit a minutu před přestávkou svou druhou branku přidal Oyarzabal, ale to stále nebylo vše! V nastaveném čase totiž vyrovnal znovu Donnelly!
45+3'
45+2'
Neuvěřitelné! Severní Irsko v nastaveném čase vyrovnává! Domácí zahrávali přímý kop. Míč se odrážel v pokutovém území tak dlouho, až jej LIAM DONNELLY uklidil do sítě!
45+2'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Dummingan, přichází Paul.
45+1'
44'
Španělsko si v závěru poločasu bere zpět ztracené vedení! Merino napravil svou chybu a vyslal krásnou přihrávku za obranu domácích. Na hraně ofsajdu si míč převzal MIKEL OYARZABAL a tváří v tvář Mitchellovi podruhé v utkání uspěl!
44'
Soler po pravém křídle sprintoval za dlouhou přihrávkou na polovinu domácího celku, jenže ani přes své rychlé nohy neměl šanci balón dostihnout.
43'
Donnelly byl znovu v akci. Kapitán Severního Irska vytlačil Solera do nevýhodné pozice a jeho následná střela nepředstavovala pro Mitchella problém.
42'
Stopeři Severního Irska zatím hrají povedené utkání. Donnelly vystoupil proti přihrávce z levého křídla a před Solerem vyvezl balón daleko od branky.
41'
Smyth zatažením za dres zastavil rodící se akci Španělska a vysloužil si žlutou kartu.
40'
Hosté kombinují s míčem v blízkosti pokutového území Severního Irska. Dirigentem španělské rozehrávky je aktivní Ceballos, ale nikdo v červeném se mu nenabízí.
39'
Mayoral dostal přihrávku do zajímavé pozice, jenže hostující útočník se zatím hledá. Bez přípravy zakončil vysoko nad břevno domácí svatyně.
38'
Whyte se snažil procedit prudkou přihrávku do pokutového území. Hostující zadáci byli dobře postavení a bez váhání odkopli míč do bezpečí.
37'
Lavery se tentokrát dostal k odcentrování před branku Španělska. Na zadní tyči si na jeho krásný centr naskočil Hall, ale Sivera se stačil přemístit k tyči.
36'
Caricol u postranní čáry ostrým skluzem dojel Laveryho a hostující stoper může být rád, že za svůj zákrok nevyfasoval žlutou kartu.
35'
Johnson si dělal prostor na levém křídle, ale hostující obránce Nuňez mu zatarasil cestu a pohotově zakopl míč do autu. Domácí mohou pokračovat v kombinaci.
34'
Španělé zahrávali přímý kop v blízkosti pokutového území. Ceballos tentokrát nepotvrdil své kvality a prakticky odevzdal míč soupeři.
33'
Španělé se ihned po vyrovnání domácího celku tlačí do útoku a chtějí strhnout vedení zpátky na svou stranu. Hráči v zeleném však skvěle brání.
31'
Je vyrovnáno! K exekuci pokutového kopu se postavil domácí kapitán LIAM DONNELLY a střelou do protipohybu brankáře s přehledem vyrovnal!
30'
Penalta pro Severní Irsko! Merino nesmyslně fauloval u brankové čáry a sudí nařídil pokutový kop!
30'
Mayoral se po půlhodině hry prodral s míčem u nohy do pokutového území, ale jeho prudkou přízemní střelu vyrazil Mitchell na rohový kop!
29'
Španělé už znovu kombinují na polovině Severního Irska a snaží se najít skulinku v obraně domácí reprezentace. Hráči v zeleném však skvěle napadají.
28'
Na druhé straně si brankář Sivera musel dávat pozor na nádherný centr z levé strany. Hostující brankář vyrazil na malé vápno a míč vyboxoval ven ze šestnáctky.
27'
Fornals vyslal krásnou přihrávku za obranu domácího mužstva. Za míčem se rozbíhal aktivní Oyarzabal, ale obránce Donnelly vystoupil a přihrávku zablokoval.
26'
Sykes ustál tvrdý souboj na polovině hrací plochy, potáhl míč na polovinu Španělska, ale vysokou přihrávkou neoslovil nikoho v zeleném dresu.
25'
Španělé zahrávali svůj první rohový kop v dnešním utkání. Prudký centr přiletěl na přední tyč, kde s přehledem zasáhl domácí zadák Johnson.
24'
Mikel Oyarzabal si nabíhal na další krásnou přihrávku za obranu Severního Irska, jenže brankář Mitchell tentokrát přečetl hru, vyrazil do pole a balón odkopl.
23'
Na druhé straně pálil ze zajímavé pozice Ceballos, jehož rána byla hodně razantní. Domácí brankář však kontroloval míč mířící do boční sítě.
22'
Smyth operoval s míčem v blízkosti pokutového území. Domácí útočník zkoušel ošálit Caricola, ale dlouhou kličkou se vyhnal až k postranní čáře.
21'
Smyth si v blízkosti vlastní šestnáctky zkomplikoval život špatným zpracováním a málem daroval míč Solerovi. Svou chybu však napravil důraznou hrou.
20'
Španělé po vstřelení úvodní branky zcela diktují tempo hry. Hosté kombinují na polovině Severního Irska a hráčům v zeleném prakticky nepůjčují míč.
18'
Soler měl moře času a prostoru na pravém křídle, ale příliš dlouho otálel s rozehrávkou a dal domácím obráncům čas na zaujmutí pozic.
17'
Severní Irsko působí po inkasování první branky poněkud opařeným dojmem. Domácí fotbalisté se nemohou usadit na polovině soupeře a znovu se musí bránit.
15'
Španělsko se po patnácti minutách ujímá vedení! Ceballos vyslal krásnou přihrávku za obranu Severního Irska, míč si převzal rozběhnutý MIKEL OYARZABAL a střelou kolem brankáře poslal Španělsko do vedení!
14'
Další rozehrávka se domácím vůbec nepovedla. Na přetažený centr si nabíhal Hall, jenže na dlouhou nohu už balón neudržel na hrací ploše.
13'
Další nedovolený zákrok na polovině Španělska. Hostující Caricol se sice zlobí, jenže v souboji s Laverym si pomohl loktem. Severní Irové mají k dispozici další přímý kop.
12'
Oyarzabal se tentokrát pokusil vymyslel přihrávku do pokutového území, nicméně nikdo v červeném dresu na jeho pobídku nedosáhl a pro míč si došel Mitchell.
11'
Mayoral se na levém křídle zbavil obránce Johnsona a odcentroval do pokutového území. Před domácí brankou hlavou zasáhl obránce Donnelly.
10'
Severní Irsko po předchozím faulu zahrávalo přímý kop v blízkosti pokutového území. Centrovaný míč se snesl na značku pokutového kopu, odkud jej vyboxoval Sivera.
9'
A další žlutá karta! Za ostrý skluz na vlastní polovině ji vidí Peňa.
8'
Další akci Španělska zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího! Své postavení si nepohlídal rozběhnutý záložník Fornals. Domácí budou rozehrávat.
7'
Soler si u rohového praporku dělal prostor k odcentrování, nicméně pohyblivý obránce domácího celku se mu postavil do cesty a srazil míč do autu.
6'
Španělé v úvodu utkání nepůsobí vůbec jistým dojmem. Sivera tentokrát musel vystartovat ven z branky, aby odkopl míč před dotírajícím Smythem.
5'
Sivera nerozehrál zrovna jistě. Španělský brankář odkopl míč jen na kopačky domácího Thompsona, který byl situací natolik překvapen, že přišel o míč.
4'
Poprvé v utkání se do útoku vydalo Severní Irsko. Domácí celek se dral vpřed po pravém křídle, jenže rozběhnutý Dummigan nedokázal odcentrovat.
3'
Ceballos zůstává po předchozím zákroku ležet na trávníku a drží se za levý kotník. Podle všeho ale bude schopen pokračování ve hře.
2'
Španělé začínají hodně aktivně. Ceballos si na polovině domácího celku obhodil McDermotta, který se dopustil faulu. Hosté budou rozehrávat.
1'
Španělé obstarali výkop do dnešního utkání. Hosté se ihned vydali do útoku, jenže Fornalsův vysoký nákop skončil u pozorného obránce.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Domácí Severní Irsko bude hrát v zeleném, zatímco Španělsko přijelo v červeném.

Severní Irsko: Mitchell – Hall, Donnelly (C), Johnson – Dummigan, McDermott, Thompson, Sykes, Whyte – Lavery, Smyth
Náhradníci: Peacock-Farrell, Kennedy, Doherty, Paul, McGonigle, McDonagh, McClean

Španělsko: Sivera – Nuňez, Caricol, Meré, Peňa – Fornals, Merino, Ceballos (C) – Soler, Mayoral, Oyarzabal
Náhradníci: Simón, Maffeo, Vallejo, Lato, García, Traoré, Fernández

Rozhodčí: Frankowski – Golis, Winkler (vš. POL).
Dnes budeme sledovat souboj mezi nejlepšími celky druhé kvalifikační skupiny. Hostující Španělsko zatím vévodí tabulce skupiny se ziskem dvanácti bodů ze čtyř zápasů. Severní Irové mají bodů deset, ale odehráli o jedné utkání navíc. Pokud chtějí Severní Irové pomýšlet na postup alespoň z druhého místa, měli by dnes bodovat.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání kvalifikace na ME hráčů do 21 let mezi Severním Irskem a Španělskem. Duel startuje ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.