Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Turecko : Švédsko - 23. března 2018   15:00

Turecko
Turecko
0:3
(0:2)
Švédsko
Švédsko
7' Asoro   • 40' Ingelsson   • 83' Asoro
Turecko
Sengezer – Celik, Babacan, Demiral, Acer – Toköz, Ömür (80. Sari) – Okutan, Çınar (C), Yıldız (46. Ildiz) – Çağlayan (46. Hummet).
Bayındır – Kardes, Hummet, Sari, Cankaya, Ildız, Polat.
Higler – Schaap, de Vries (NED)
Oba Stadyumu, Alanya
Švédsko
Dahlberg – Wahlqvist (C), Dagerstål, Brorsson (87. Hadzikadunić), Andersson – Ingelsson (79. Levi), Ssewankambo, Svanberg, Rakip – Asoro, Isak (70. Larsson).
Linnér – Hadzikadunić, Levi, Augustinsson, Salétros, Engvall, Larsson.

Fotbalisté Turecka podlehli v kvalifikaci o ME do 21 let Švédsku 0:3. Turci tak už asi definitivně vypadli z boje o postup, naopak Švédové jsou v dobré výchozí pozici. Hosté v první půli spoléhali na brejky a z těchto situací vytěžili dva zásahy. Do černého mířili Joel Asoro a Svante Ingelsson. Ve druhé půli už Tre kronor soupeře prakticky k ničemu nepustili a v závěru se prosadili ještě jednou zásluhou Joela Asora.
90+3'
90+2'
Z přímého kopu se snažil ohrozit domácí bránu Erdal Rakip. Prostor mezi tyčemi však netrefil.
90+1'
Rozhodčí zápas nastaví o tři minuty.
90'
Orkan Cınar ještě vyfasoval žlutou kartu za faul na Wahlqvista.
89'
Utkání se už pouze dohrává. Turci musejí vstřebávat jednoznačnou porážku.
87'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Franz Brorsson, přichází Dennis Hadzikadunić.
85'
Dopředu se řítil Deniz Hummet, který byl ale v ofsajdu.
83'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Hosté zvyšují na rozdíl tří gólů! Levi vysunul JOELA ASORA a ten sám před Sengezerem nezaváhal. Je tedy definitivně hotovo.
80'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Abdülkadir Ömür, přichází Yusuf Sari.
79'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Svante Ingelsson, přichází Jonathan Levi.
77'
Mattias Svanberg mířil dopředu po levé straně hřiště. Byl včas zastaven obranou soupeře.
76'
Centr tureckého kapitána Orkana Cınara zablokovala obrana soupeře. Turci ale drží míč.
75'
Anderssonova kolmice měla oslovit Joela Asora. U míče byl ale dříve brankář Sengezer.
73'
Švédové i zhruba dvacet minut před koncem drží dvougólový náskok. Míří za třetí výhrou v této kvalifikaci a za udržením neporazitelnosti.
71'
Do dobré příležitosti se dostal Deniz Hummet. Z hranice šestnáctky však vypálil vedle.
70'
Švédové střídají. Alexandera Isaka nahrazuje Jordan Larsson. Jedná se o syna legendárního útočníka Henrika Larssona, jenž válel například za Celtic, Barcelonu či Manchester United.
68'
Alexander Isak byl v ofsajdu. Akce Švédska tak byla přerušena zdviženým praporkem pomezního.
67'
Švédové už nehrají tak přímočaře jako v první půli. Nyní v klidu drží balón.
65'
Fotbalisté Turecka teď sice mají míč na svých kopačkách, ale pohybují se s ním jen u půlící čáry.
64'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Oğulcan Çağlayan, přichází Deniz Hummet.
62'
Švédové mají hru pod kontrolou. Nevypadá to, že by Turecko mělo s utkáním něco udělat.
60'
Orkan Cınar byl nyní faulován Anderssonem. Turci mají po delší době možnost zaútočit.
59'
Po ráně Mattiase Svanberga zachránila domácí branková konstrukce! Brankář Sengezer se jen ohlédl za míčem.
58'
Švédové přepnuli na vyšší obrátky a v posledních minutách přitlačili soupeře k jeho šestnáctce.
57'
Pěknou ranou zpoza šestnáctky se prezentoval Svante Ingelsson. Muhammed Şengezer vytáhl balón na roh!
56'
Isak nyní i přes nepřízeň diváků prošel až do zakončení. Z pravé strany šestnáctky ale trefil jen prostor, kde stál Sengezer.
55'
Turecké publikum bučí na Alexandera Isaka. Za tohle asi přijde od Uefy pokuta.
54'
Domácí se snaží dostávat míče do šestnáctky soupeře. Rádi by rychle snížili.
52'
Melih Okutan fauloval Svanberga. Míč získali Švédové.
51'
Mohlo být sníženo! Melih Okutan našel zpětnou přihrávkou Oğulcana Çağlayana, který o kousek minul levou tyč!
49'
Druhý poločas pokračuje v podobném duchu, v jakém se odehrála většina prvního. Domácí drží míč, hosté dobře brání a čekají na možnost vyrazit do rychlého protiútoku.
46'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Berk Yıldız, přichází Ahmed Ildiz.
46'
Fotbalisté Švédska výborně rozehráli kvalifikační zápas v Turecku, kde vedou po prvním poločase o dva góly. Švédové sázejí na rychlé brejky a pevnou defenzivu. Už v 7. minutě se zakončil jeden z kontrů Joel Asoro, ve 40. minutě pak přidal druhý gól Svante Ingelsson.
45+3'
45+2'
Zeki Çelik špatně došlápl a poranil si kotník. Bude potřebovat ošetření.
45+2'
Další protiútok Švédů na poslední chvíli zastavil Babacan, jenž ve skluzu tečoval přihrávku na Asora. Ten mohl postupovat sám na bránu.
45+1'
Tak ještě dvě minuty.
45'
První poločas se chýlí ke konci. Uvidíme, zda sudí něco nastaví.
44'
Abdülkadir Ömür tvrdě dojel Svanberga a rozhodčí ho za to odměnil žlutou kartou.
42'
Fotbalisté Švédska dnes ukazují, proč patří k elitním týmům kategorie do 21 let. V podstatě se dostali do dvou šancí a obě proměnili. Naopak soupeře k ničemu nepustili.
40'
Tre kronor jsou dnes velmi produktivní! Joel Asoro prostrčil míč za obranu na SVANTEHO INGELSSONA, který obešel brankáře Dahlberga a poslal balón do prázdné brány – 0:2.
39'
Çağlayan byl v v ofsajdu. Míč mají Švédové.
37'
Isak Ssewankambo poslal k zemi Ömüra. Švédský hráč dostává žlutou kartu.
35'
Švédové se dostali do rychlého protiútoku a Joel Asoro si chtěl v souboji s brankářem Sengezerem vymodlit penaltu, když si hodil míč kolem něho a přes jeho ruku upadl. Rozhodčí se nenechal obalamutit a udělil Asorovi žlutou kartu.
33'
Z levé strany šestnáctky střílel Melih Okutan. Míč doskákal do náruče Dahlberga.
32'
Turci mají momentálně více ze hry, ale do žádné větší příležitosti se dosud nedostali.
31'
Alperen Babacan fauloval ve středu hřiště Isaka. Rozehrává tedy Švédsko.
30'
Hráči Turecka teď výborně presovali rozehrávku soupeře a Berk Yıldız získal balón. Jeho přihrávka však byla příliš dlouhá a pro balón si došel brankář Dahlberg.
28'
Švédové se ubránili. Stále tak drží svůj těsný náskok.
27'
Orkan Cınar nedosáhl na dobrý centr z levé strany. Míč ale tečoval Andersson a Turci tak budou zahrávat roh.
25'
Mattias Svanberg nyní střílel zpoza šestnáctky. Bránu ale netrefil.
24'
Ten rozehrával Mattias Svanberg, Turci se ubránili.
23'
Šance Švédska! Nebezpečnou střelu Erdala Rakipa vyrazil brankář Sengezer na roh.
21'
Na hřišti se toho v posledních minutách moc neděje. Hraje se převážně ve středu hřiště.
19'
Z levé strany posílal míč do šestnáctky Erdal Rakip. Balón skončil u stopera Babacana.
17'
Fotbalisté Turecka nyní drží míč na svých kopačkách. Musejí si ale dávat pozor na protiútoky rychlých švédských útočníků.
15'
Melih Okutan se dostal do zakončení z hranice šestnáctky. Jeho nepříliš razantní pokus skončil v rukavicích Dahlberga.
14'
Na druhé straně zahrozil fotbalista Borussie Dortmund Alexander Isak. Jeho prudkou střelu vyrazil zpět do pole Muhammed Şengezer.
13'
Abdülkadir Ömür už brankáře soupeře prověřil. Střílel z pravého rohu šestnáctky k bližší tyči, ale Dahlberg balón vyrazil na roh.
13'
Oğulcan Çağlayan dostal výbornou přihrávku mezi stopery. Míč ale nezpracoval ideálně a do šance se tak nedostal.
11'
Fotbalisté Turecka mají co dohánět. Pokud ještě chtějí myslet na postup na šampionát, tak dnes potřebují zvítězit.
9'
Sengezer by měl být v pořádku. Turci již provedli rozehrávku ze středového kruhu.
8'
Domácí gólman se navíc při gólové situaci zranil a v tuto chvíli je ošetřován.
7'
Švédové se ujímají vedení! JOEL ASORO utekl po pravé straně domácí obraně a již téměř ve skluzu poslal míč podél brankáře Sengezera do sítě.
6'
Z levé strany odcentroval Melih Okutan. Našel hlavu Orkana Cınara, turecký kapitán však zamířil vedle brány.
4'
Alexander Isak se na levém křídle neprosadil. Bránící hráč ho včas dostoupil.
3'
Mattias Svanberg se snažil prostrčit míč za obranu na Asora. Turci tuto spolupráci přečetli a zastavili.
2'
Joel Asoro se rozběhl na pravém křídle, ale nedostal přesnou přihrávku. Vhazují turečtí hráči.
1'
Švédové od začátku vysoko napadají rozehrávku soupeře. Turci tak mají problém s přechodem na útočnou polovinu.
1'
Utkání rozehráli turečtí fotbalisté, kteří zatím drží míč.
1'

Turecko: Sengezer – Celik, Babacan, Demiral, Acer – Toköz, Ömür – Okutan, Çınar (C), Yıldız – Çağlayan.
Náhradníci: Bayındır – Kardes, Hummet, Sari, Cankaya, Ildız, Polat.

Švédsko: Dahlberg – Wahlqvist (C), Dagerstål, Brorsson, Andersson – Ingelsson, Ssewankambo, Svanberg, Rakip – Asoro, Isak.
Náhradníci: Linnér – Hadzikadunić, Levi, Augustinsson, Salétros, Engvall, Larsson.

Rozhodčí: Higler – Schaap, de Vries (NED).
Turecko:
Fotbalistům Turecka se v dosavadním průběhu kvalifikace příliš nedaří. V pěti zápasech uhráli stejný počet bodů za jednu výhru, dvě remízy a dvě porážky. Postup na ME se tak hráčům z této země už vzdaluje. Pokud by ale dokázali Švédy porazit, ještě by vykřesali naději. Z bodových ztrát určitě zamrzí především porážka 1:2 na Kypru.

Švédsko:
Švédové, kteří jsou v posledních letech v kategorii do 21 let hodně silní, zatím ve čtyřech zápasech této kvalifikaci nasbírali 8 bodů za dvě výhry a dvě remízy a v tabulce jim patří třetí příčka. Na druhé Maďary sice ztrácejí tři body, ale oproti soupeři mají zápas k dobru. Oproti Belgii, na kterou mají šestibodové manko, odehráli dokonce o dva zápasy méně, takže stále reálně bojují o postup na šampionát.

Výsledky Švédska v kvalifikaci:
Švédsko – Kypr 4:1
Belgie – Švédsko 1:1
Švédsko – Malta 3:0
Maďarsko – Švédsko 2:2
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V pátek pokračuje kvalifikace o fotbalové ME do 21 let, které budou příští rok společně hostit Itálie a San Marino. V rámci skupiny 6 se utkají výběry Turecka a Švédska. O něco lépe jsou na tom Švédové, kteří ze třetího místa tabulky skupiny ztrácejí tři body na barážové pozice. To Turecku patří až předposlední pátá příčka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.