Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Sev. Irsko : Slovensko - 16. října 2018   20:30

Sev. Irsko
Sev. Irsko
62' Sykes
1:0
(0:0)
Slovensko
Slovensko
Sev. Irsko
Hazard – Ballard, Donnelly (C), Johnson – McDonagh, Roy (79. Dummigan), Thompson (89. Gorman), Sykes, Burns – Lavery (83. Parkhouse), Smyth.
Windsor Park, Belfast (NIR)
5462 diváků
Slovensko
Rodák – Kadlec (85. Fábry), Vavro (C), Sipľak, Šulek – Káčer, Herc, Bénes, Jirka – Haraslín (69. Boženík), Vestenický (58. Špalek).
Greif – Križan, Lesniak, Fábry, Sluka, Boženík, Špalek. Trenér: Adrián Guľa.

Slovensko do posledního zápasu mělo šanci na baráž, jenže výsledky ostatních týmů jim nepomohly, stejně jako vyloučení Lászlá Bénese, který těsně před přestávkou v rozmezí pouhých dvou minut viděl dvě žluté karty a následně byl vyloučen. Severní Irsko nakonec početní převahu využilo, když se po hodině hry jako jediný prosadil Mark Sykes. Konečný výsledek střetnutí. Severní Irsko 1 Slovensko 0.
90+5'
90+5'
Andrej Fábry ještě viděl v závěru utkání žlutou kartu, více už se ale zřejmě v Belfastu dnes nestane.
90+4'
Gormanova střela byla zablokována a vzápětí to zkusil Parkhouse, ani druhý střídající hráč ale pozorného brankáře Rodáka ve slovenské brance nepřekonal.
90+1'
Střídající Andrej Fábry mohl na začátku nastaveného času obstarat vyrovnávací gól, jeho pokus ale na překonání Hazarda nestačil! Severní Irsko vede 1:0.
90'
Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 4 minuty.
89'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Jordan Thompson, přichází Dale Gorman.
88'
Vavro fauloval unikajícího Parkhouse, který má čerstvé nohy, a hra byla přerušena. Rozehrávky se ujal Burns.
87'
Žluté kartě se nevyhnul ani domácí brankář Conor Hazard.
87'
Utkání už se víceméně pouze dohrává a musel by se stát malý zázrak, aby Slovensko zápas alespoň vyrovnalo.
85'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Andrej Kadlec, přichází Andrej Fábry.
83'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Shayne Lavery, přichází David Parkhouse.
83'
Róbert Boženík se podruhé od svého příchodu na hřiště dostal ke střele, opět byl ale jeho pokus nepřesný.
83'
Gólové čekání ukončil po hodině hry Mark Sykes, který je zatím jediným úspěšným střelcem zápasu.
80'
Do konce dnešního posledního kvalifikačního zápasu na mistrovství Evropy 2019 zbývá odehrát deset minut a oslabené Slovensko prohrává v Severním Irsku 1:0.
79'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Alistair Roy, přichází Cameron Dummigan.
77'
Mark Sykes sáhl k taktickému faulu, který byl příliš ostrý, a tak za něj byl potrestán ihned žlutou kartou.
76'
Káčer před pár okamžiky nerozehrál rohový kop příliš dobře a nyní se navíc dopustil faulu. Faulovaným hráčem v týmu Severního Irska byl agilní Thompson.
74'
Slovensko usiluje o vyrovnání i přes oslabení a dobrou příležitostí k vyrovnání může být standardní situace, rohový kop se ale východním soudům nepovedl.
73'
Střídající Christián Boženík před pár okamžiky přišel na hřiště a nyní se dostal do zakončení, které sice bylo nepřesné, ale pozitivní je, že se do něj Slovensko dostalo.
71'
Christián Herc byl potrestán za faul a stal se dalším hráčem dnešního utkání, který viděl žlutou kartu.
71'
Severní Irsko začíná s přibývajícím časem stupňovat svůj tlak, ze kterého nyní pramenila střela Laveryho, pokus domácího útočníka ale na bránu Slovenska neprošel.
69'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Róbert Boženík.
68'
Jordan Thompson zastavil slovenský útok ostrým faulem, za který vzápětí viděl od rozhodčího žlutou kartu.
68'
Thompson rozehrál rohový kop a po jeho pěkném centru mohl podruhé skórovat Sykes, jenže neseřídil svá mířidla správně a jeho pokus minul Rodákovu bránu.
67'
Roy se po klidné pasáži hry a úvodní brance Severního Irska dostal ke střele, která byla sražena na rohový kop.
62'
Severní Irsko právě vstřelilo branku!
Windsor Park propukl obrovskou radostí, protože MARK SYKES zužitkoval parádního centru Jamieho McDonagha z pravého křídla a na přední tyči poslal hlavou Severní Irsko do vedení 1:0! Slovensko hraje v deseti a vzhledem k současnému skóre a výsledkům ostatních zápasů se může s případnou baráží rozloučit.
60'
Ze zápasu uběhla téměř hodina hry a Slovensko v hodně bojovném utkání hraje na hřišti Severního Irska v Belfastu stále bez branek i přes oslabení.
58'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Tomáš Vestenický, přichází Nikolas Špalek.
57'
Roy mohl potrestat Slovensko za zbytečné vyloučení krátce před přestávkou, jenže jeho střela byla sražena mimo a následný rohový kop žádnou šanci na domácí straně nepřinesl!
55'
Utkání plyne velice rychle, obzvlášť, pokud hrajete v oslabení jako Slováci. Nutno ale dostat, že naši východní sousedi podávají slušný výkon a nepouští Severní Irsko do šancí.
50'
Trošku mě překvapuje, že Slovensko nezareagovalo na vyloučení Lászlá Bénese střídáním, na druhou stranu Haraslín se zřejmě stáhl z útoku do zálohy a zaplnil tak mezeru v záloze.
49'
Haraslín odvedl dobrou práci, když si vykoledoval faul Thompsona. Severní Irsko hraje celý druhý poločas v početní převaze, tak uvidíme, jak si s tím Slováci poradí.
48'
Jirka fauloval Burnse a hra je v úvodu druhého poločasu hodně kouskována. Nutno ještě dodat, že oba týmy nastoupily do druhého poločasu ve stejném složení.
47'
Thompson se poněkolikáté v dnešním zápase ujal rozehrávky standardní situace, jeho centry zatím ale nejsou příliš přesné a spoluhráči se po nich marně snaží dostat do zakončení.
46'
Káčer se snažil vybojovat míč pro slovenskou reprezentaci a ve snaze získat ho fauloval domácího Sykese.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:34.
Fotbalisté slovenské reprezentace do 21 let hrají v Belfastu proti Severnímu Irsku o naději na baráž, jenže výsledky ostatních zápasů jsou proti nim, stejně jako vývoj jejich samotného utkání. Bénes v závěru poločasu předvedl dva zbytečné fauly, za které byl v rozmezí pouhých dvou minut potrestán žlutou kartou a po druhé žluté kartě vyloučen. Skóre po prvním poločase dnešního klání. Severní Irsko 0 Slovensko 0.
45+1'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45'
László Bénes v závěru prvního poločasu během rozmezí dvou minut viděl dvě žluté karty a po faulu na McDonagha byl vyloučen! Slovenská reprezentace utrpěla obrovskou ránu.
43'
László Bénes si po předchozí nepřesné střele vybil frustraci faulem, za který byl před přestávkou potrestán žlutou kartou.
42'
Bénes se po několikáté v zápase dostal ke střele, tentokrát byl ale jeho pokus nepřesný a Hazard mohl v bráně Severního Irska zůstat ledově klidný. Stále čekáme na gól.
41'
Slovensko pět minut před koncem prvního poločasu vybojovalo rohový kop a jeho exekuce se ujal Haraslín, centr záložníka slovenské reprezentace ale nic nepřinesl.
40'
Thompson a Herc jsou během posledních okamžiků nejaktivnějšími hráči na hřišti a jsou hodně vidět. Obzvlášť, když hostující záložník domácího hráče fauloval.
38'
Martin Šulek byl potrestán žlutou kartou a stal se vůbec prvním hráčem dnešního zápasu, který za faul pykal.
37'
Thompson rozehrál po faulu Herce standardní situaci a do zakončení se na domácí straně dostal Ballard, jeho pokus byl ale slovenskou obranou zablokován.
35'
Slovensko je během posledních okamžiků zápasu lepším týmem na hřišti, což se nyní pokusil potvrdit Herc, jeho pokus ovšem zamířil mimo bránu Severního Irska.
34'
Bénes se pokusil změnit bezbrankové skóre střelou zpoza šestnáctky, ani tentokrát si ovšem na pozorného brankáře Severního Irska, kterým je Hazard, nepřišel.
31'
Ze zápasu uběhlo úvodních třicet minut a Slovensko zatím hraje v důležitém zápase v Belfastu bez branek.
29'
Zápas během posledních minut příliš atraktivity nepobral a byli jsme svědky dalšího faulu, kterého se tentokrát na slovenské straně dopustil záložník Herc.
27'
Haraslín hraje velice slušné utkání a jeho postup vpřed zastavil za cenu faulu domácí kapitán Donnelly.
25'
Tak nakonec byl tím hráčem, který fauloval kapitána Vavra, Smyth. Hra každopádně pokračuje za bezbrankového skóre.
24'
Vavro si dobře pokryl míč tělem a napadající Lavery slovenského kapitána fauloval. Hosté mohou rozehrát.
23'
Thompson na opačné straně hřiště rozehrál rohový kop a dobrým centrem hledal některého ze svých spoluhráčů, jenže žádný z nich se k ohrožení brány Rodáka nedostal.
22'
Slovensko zatím hraje v Belfastu velice vyrovnaný zápas a zatím se marně snaží překonat Hazarda, který si v bráně Severního Irska připsal minimálně dva zákroky.
21'
Vestenický ukončil klidnou pasáž hry střelou, která skončila u pozorného a zatím bezchybného Hazarda.
16'
Thompson je v zápase zatím hodně aktivní jako hostující Haraslín a nyní se dostal ke střele, která byla zablokována.
14'
Bénes dobře seřítil svá mířidla a jeho střela šla mezi tři tyče, také ale do míst, kde stál brankář Hazard.
12'
McDonagh se snažil zaútočit na straně Severního Irska, jenže také on se dopustil faulu za rámcem pravidel. Dobrou práci ve slovenském dresu odvedl Haraslín.
11'
Herc se pokoušel vybojovat míč, jenže Thompsona obehrát nedokázal a navíc ho zastavil nedovoleně. Faul.
9'
Slovensko po necelých úvodních deseti minutách vybojovalo rohový kop, centr Haraslína ale žádné nebezpečí nepřinesl.
8'
Haraslín si zabíhal za obranu Severního Irska, jenže vybíhal z ofsajdu a praporek pomezního šel rychle nahoru.
6'
Rohový kop Thompsona žádné nebezpečí nepřinesl a na opačné straně mohl udeřit Káčer, Hazard ale skvělým zákrokem pokus slovenského záložníka zneškodnil!
4'
Severní Irsko vykročilo do zápasu s obrovskou touhou skórovat a Lavery se dostal k nebezpečné střele, která byla sražena na rohový kop! Slováci první šanci soupeře přečkali bez úhony.
2'
Roy se hned v první minutě utkání před pár okamžiky snažil dostat do šance, jeho postup ale překazil ofsajd.
1'
Dnešní bohatý program posledních kvalifikačních zápasů na mistrovství Evropy hráčů do 19 let uzavře zápas mezi Severním Irskem a Slovenskem, který byl právě rozehrán.
1'

Severní Irsko: Hazard – Ballard, Donnelly (C), Johnson – McDonagh, Roy, Thompson, Sykes, Burns – Lavery, Smyth.
Náhradníci: Dunne – Dummigan, Gorman, Bird, Holden, Parkhouse, McClean. Trenér: Ian Baraclough.

Slovensko: Rodák – Kadlec, Vavro (C), Sipľak, Šulek – Káčer, Herc, Bénes, Jirka – Haraslín, Vestenický.
Náhradníci: Greif – Križan, Lesniak, Fábry, Sluka, Boženík, Špalek. Trenér: Adrián Guľa.

Rozhodčí: Eitan Shmuelevitz. Asistenti: Sagy Mazamber, Dan Ucenic. Čtvrtý rozhodčí: Idan Leiba (ISR).
Slovensko živí před posledním kvalifikačním zápasem na mistrovství Evropy hráčů do 19 let naději na baráž, v posledním úterním zápase ovšem musí bezpodmínečně porazit v Belfastu domácí Severní Irsko. Slováci ztrácí v tabulce druhých týmů bod na trio týmů Polsko, Rusko a Portugalsko, které mohou všechny tři přeskočit v případě, že prohrají a oni sami dokáží získat tři body. Pokud by se tento scénář naplnil, Slovensko už by se nemuselo ohlížet za sebe a mohlo by se radovat z postupu do baráže. Svěřenci Adriána Guľy po vysoké prohře ve Španělsku vyhráli čtyřikrát v řadě a i první vzájemné střetnutí proti Severnímu Irsku hovoří pro ně, když ho vyhráli 1:0. Dokáží Slováci znovu zvítězit?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.