Jedlička – Holík, Chaluš, Plechatý, Granečný – Janošek, Sadílek – Vaníček (63. Bucha), Matoušek (70. Havelka), Hložek – Šašinka
5187 diváků
Skotsko
R. McCrorie – R. McCrorie, Porteous, Johnston, Harvie – Gilmour, Middleton (62. Maguire), Campbell – Magennis, Hornby, Reading
Doohan – Maguire, Smith, McIntyre, Scott, McLennan, Ferguson, Kelly, Henderson

Češi se rozcházejí se Skotskem smírně po remíze 0:0. Ve druhém poločase si Skotové dvě šance Hornbym, v prvním případě hostující útočník zakončil v dobré pozici slabě a ve druhé šanci mu radost pokazil brankář Jedlička, který jeho hlavičku vyškrábl nad břevno. Skotsko vstřelilo branku po skrumáži před brankou, ale dorážející Harvie fauloval brankáře Jedličku. Na konci zápasu ještě si Lvíčata vynutila převahu, ale bez brankového efektu.
90+3'
90+3'
A je to tak, poslední akci budou rozehrávat Skotové, když budou rozehrávat na polovině českého celku a to byla poslední situace, která se v dnešním zápase udála.
90+2'
Ondřej Šašinka ještě na konci zápasu viděl žlutou kartu.
90+2'
Vypadá to, že si Skotové z Uherského Hradiště odvezou bodový zisk.
90+1'
Češi kopali rohový kop, balon však zamířil jen do prostoru, kde byl Robby McCrorie, jenž míč chytil.
90'
Druhý poločas bude nastavený o tři minuty.
88'
Holík byl faulovaný u postranní čáry, Sadílek poslal míč na hranici malého vápna, ale rozhodčí Durieux však zapískal útočný faul Holíkovi.
87'
Ti však na míči dlouho nevydrželi a zase hrací předmět mají v moci domácí fotbalisté.
87'
Čechům ale akce nevyšla a jsou u míče Skotové.
86'
Allan Campbell fauloval ve středu Havelku a sudí mu zblízka uděluje žlutou kartu.
85'
Janošek to dnes zkouší ze střední vzdálenosti, ale ani tento pokus nezamířil mezi tři tyče.
84'
Šašinka potáhl míč po pravé straně až do pokutového území, ale tam nepřešel přes obránce Skotska, který jej skluzem odzbrojil.
81'
Janošek však ze standardní situací naložil prach bídně a jeho přihrávka skončila za brankovou konstrukcí.
81'
Granečný pronikával od postranní čáry směrem k vápnu a byl faulovaný Kylem Magennisem a hostující hráč viděl žlutou kartu.
79'
Nyní posílají Češi jeden centr za druhým do vápna, ale hostující obránci v něm dominují, domácí fotbalisté se nemohou dostat do zakončení.
78'
Dnešní utkání sleduje 5187 diváků.
77'
Češi si nyní vytvořili územní převahu. Libor Holík vyjel s míčem od postranní čáry a vystřelil, jenže rána měla opačnou faleš a balon se točil ne k bráně, ale od brány.
75'
Sadílek nakrátko s Janoškem zahráli rohový kop, ten ještě posunul míč dále na Havelku, který balon poslal do vápna, Chaluš vrátil míč k Šašinkovi, který v souboji o balon v pokutovém území fauloval.
72'
Gilmour kopal rohový kop, ale tentokrát si domácí hráči situaci pohlídali a nepřipustili žádnou šanci Skotska.
70'
Střela Granečného byla zblokována, rohový kop zahrával Janošek, poté svedl souboj s brankářem McCroriem jeden z domácích hráčů, ale hostující hráč se nedal překvapit.
70'
Druhé střídání Česka. Filip Havelka vyměnil Jana Matouška.
67'
Po rohovém kopu vznikla v pokutovém území nepřehledná situace, kterou využilo Skotsko ke vstřelení branky, ale sudí nemohl ji uznat, jelikož hostující Harvie fauloval ve skluzu Jedličku.
67'
Fraser Hornby se dostal do další velké šance, když po centru ze strany přeskočil Chaluše a brankář Jedlička musel balon vyrazit nad břevno, aby podržel své mužstvo.
65'
Obrana Skotska dobře zareagovala na standardní situaci a nedovolila ohrožení její branky.
65'
Po přihrávce do vápna hlavičkoval na zadní tyči kapitán Chaluš, který byl velice důrazně bráněný a domácí si žádali penaltu, ale sudí ukazuje jen na rohový kop.
64'
Fraser Hornby byl z přihrávky tak překvapený, že před malým vápnem zakončil velmi slabě, hostující útočník nebyl nijak důrazně hlídaný a může litovat promarněné šance.
63'
Také trenér Krejčí vystřídal, Antonína Vaníčka vystřídal Pavel Bucha.
62'
Skotsko poprvé vystřídalo. Ze hřiště odešel Glenn Middleton a nahradil jej Barry Maguire.
61'
Holík si u postranním čáry vyměnil míč s Vaníčkem a poté odcentroval, přihrávka do pokutového území se mu nepodařila a od své svatyně bude rozehrávat Robby McCrorie.
59'
Janošek po přihrávce z kroku vystřelil ze střední vzdálenosti, rána necelý metr proletěla nad břevnem.
58'
Vaníček centroval od rohového praporku, na druhé straně vápna dobíhal Hložek, ale ten balon netrefil. Janošek se snažil ještě balon vybojovat, to se mu však nepodařilo.
56'
Na opačné straně Skotové kopali standardní situaci Gilmourem, ale tak domácí brankář neměl s centrem žádné problémy.
56'
Sadílek nacentroval balon do vápna, ale tam si pro něj došel brankář Robby McCrorie.
55'
George Johnston fauloval a viděl žlutou kartu.
53'
Akce Skotska začala na polovině českého výběru, když Janošek špatně zpracoval míč, ten se od něj odrazil a balon se posunul k Readingovi, který nejprve chtěl centroval, ale poté si to rozmyslel a vystřelil na zadní tyč, kde skluzem se snažil tečovat Hornby, ale ten balon o centimetry netrefil.
52'
Adam Hložek vyslal ze své kopačky pohotovou přízemní střelu a brankář Robby McCrorie musel zasahovat.
51'
Češi zahráli rohový kop, ale neprosadili.
50'
Janošek krásným centrem hledal Šašinku, který se k míči na hranici malého vápna dostal, snažil se míč zpracovat na prsa, obránce Skotska na poslední chvíli míč odkopl na roh. Češi zůstanou ale u míče, protože budou zahrávat roh.
48'
Sadílek jej velice rychle rozehrál, aby překvapil nezformovanou obranu Skotska, poté domácí záložník Janošek přihrával do vápna, ale to se mu nepodařilo.
48'
Plechatý centroval do šestnáctky, ale hned byl míč zblokovaný Readingem na rohový kop.
47'
Češi začali druhou půli aktivně, jsou od výkopu u míče a kombinují nyní ve středu hřiště.
46'
Matoušek velmi dobře centroval z brankové čáry, jeho přihrávku zadák Skotska odvrátil.
46'
Po prvním poločase je zatím utkání nerozhodné. Více šancí si vytvořili Češi, kteří měli dobrou pasáž ze hry mezi 16. – 19. minutou, když si vytvořili dvě šance. Vaněček už překonal vybíhajícího Robbyho McCrorieho, Šašinka už nechával míč doputovat do branky, ale nakonec jej z brankové čáry vykopl kapitán Ross McCrorie. Do šance se ještě dostal Hložek, ale ten netrefil branku. Skotové ohrožují branku Jedličky hlavně ze standardních situací, ale domácí brankář zatím nemusel řešit žádnou ošemetnou situaci.
45'
45'
Po autovém vhazování se Skotsko dostalo na polovinu České republiky, poté sudí ukončil první poločas.
45'
Plechatý se snažil přihrát do kraje Holíkovi, ale přihrávku vystihl skotský hráč a hosté budou vhazovat.
43'
Gilmour našel hlavu Johnstona, který balon přizvedl, za ním míč tečoval ještě Holík, sudí rozhodl, že Jedlička bude odkopávat od branky, i když hosté se hodně divili.
42'
Skotové hlavně v prvním poločase hrozí ze standardní situací, nyní mají výhodu dalšího přímého volného kopu.
40'
Po centru z rohového kopu se dostal k hlavičce Šašinka, ale nestačil u zadní tyče přesně zakončit a balon skončil vedle pravé tyče.
39'
Gilmour hledal přihrávkou Porteouse, který balon vracel do šestnáctky, dobře v obraně zasáhl Sadílek, který rozjel protiútok, který vedl Vaněček, jenž přihrávkou přes šířil hledal sprintujícího Matouška, ale dobíhající obránce Skotska stačil zasáhnout skluzem a balon odvrátit na roh.
37'
Češi zahrávali rohový kop Sadílkem, ale sudí z Lucemburska přerušil akci, jelikož viděl útočný faul domácího výběru.
35'
Gilmour hledal své spoluhráče na malém vápně, Harvie se snažil míč jemně tečovat, ale na něj nedosáhl, ten nakonec skončil v rukou Jedličky.
35'
Matoušek fauloval Middletona a bude z toho další přímý kop.
34'
Domácí obrana balon odvrátila a ten z první napálil Middleton mimo branku Jedličky.
34'
Gilmour jemným centrem našel hlavu Porteouse, který jej ještě prodlužoval na malé vápno a Ross McCrorie hlavičkoval v záklonu a netrefil českou branku, ale Skotsko bude zahrávat roh, jelikož míč ještě byl tečovaný.
32'
Campbell byl faulovaný pětadvacet metrů před brankou Jedličky, uvidíme, jestli hosté se pokusí o přímou střelu.
30'
Janošek si narazil před vápnem s Hložkem a myslel, že mu balon jeho spoluhráč přihraje, ten se s ním otočil a vystřelil pravou nohou nad branku.
29'
Granečný nasměřoval míč do pokutového území, kde jej musel odhlavičkovat Johnston mimo pokutové území.
28'
Magennis centroval z pravé strany, ale situaci si pohlídal gólman Jedlička, který balon ukořistil do rukavic.
26'
Česká republika měla výhodu rohového kopu. Odražený míč napálil ze střední vzdálenosti Granečný, ale balon se k brankáři Robbymu McCroriemu nedostal, jelikož byl sražen.
26'
Dominik Plechatý viděl jako první žlutou kartu v dnešním zápase.
24'
Na Frasera Hornbyho mířil míč z hloubi pole, ale útočník Skotska se nacházel v ofsajdu.
22'
Po centru ze standardní situace hlavičkoval Hornby, brankář Jedlička musel na zem, aby míč chytil, i kdyby hostující forvard vstřelil branku, tak by neplatila, jelikož pomezní sudí avizoval ofsajd.
20'
Ze standardní situace Češi branku neohrozili.
19'
Poslední tříminutovka se českému výběru podařila, opět ohrozili domácí hráči branku Skotska, nebezpečný centr ze své kopačky vyprodukoval Janošek a obrana hostí musela reagovat.
18'
Další šance České republiky! Zase u toho byl Matoušek s Vaníčkem, druhý jmenovaný vystřelil Robby McCrorie balon vyrazil, Vaníček podruhé nestřílel a našel Hložka, který hlavičkoval metr vedle pravé tyče.
16'
Za to na opačné straně si Češi vypracovali první šanci zápasu. Na začátku akce byl Matoušek, který přihrávkou našel Vaníčka, který překonal hostujícího gólmana, Šašinka už nechával jít balon do prázdné branky, ale skluzem Skotsko zachránil kapitán Ross McCrorie, jenž balon vykopl u tyče z brankové čáry.
16'
Další standardní situace v podání Skotska už nebyla tak nebezpečná.
15'
Gilmour zakroutil míč až na malé vápno, problém se měl k němu dostat Jedlička, který nakonec musel vyboxovat balon přes hradbu těl na další roh.
13'
Patrick Reading se snažil u rohového praporku obejít Holíka, ale to se mu nepodařilo, Skotsko nakonec bude kopat aspoň roh.
12'
Češi se po delší pauze dostali na polovinu Skotska a kombinují na pravé straně. Po autovém vhazovaní Holíka přerušil hru rozhodčí Durieux, který viděl přestupek proti pravidlům.
11'
Ross McCrorie obešel u lajny jeden na jednoho Granečného a snažil se odcentrovat, domácí zadák jej dostihl a balon stačil ještě zblokovat.
9'
Na druhé straně mířil o dost povedeněji míč do šestnáctky, Plechatý jej přizvedl, fotbalisté Skotska však u balonu zůstali.
7'
Dlouhý nákop od obránce směřoval na Hložka, který míč potáhl po levé straně, ale kapitána McCrorieho neobešel, sparťanský záložník balon posunul dozadu na Janoška, jemuž se nepodařil centr do vápna a od své branky Robby McCrorie.
6'
Na začátku utkání jsou aktivnější hráči Skotska, kteří jsou více na míči, Češi se kromě standardní situace zatím brání.
4'
Po standardní situaci sudí musel odpískat nedovolený zákrok v pokutovém území na Harvieho, kterého fauloval Holík.
4'
Po rozehrávce akce Česka šla po pravé straně a nakonec Skotové balon odehráli na roh.
3'
Matoušek vybojoval míč na polovině Skotska a hostující hráč jej musel stáhnout k zemi.
2'
Skotové po rozehrávce nastěhovali na polovinu domácího celku, ale zatím brankáře Jedličku neohrozili.
1'
Fotbalisté Skotska se ujali jako první rozehrávky dnešního zápasu.
1'
-1'
Hráči České republiky nastupují v červených dresech a modrých trenýrkách, jejich soupeř v modrých dresech a bílých trenýrkách.
-5'
Trojice rozhodčích z Lucemburska přivádí výběry České republiky a Skotska na zelený pažit. Následně zazní statní hymny obou zemí.
-15'
Fotbalisté odcházejí do útrob stadionu se připravit na dnešní duel a vyslechnout si pokyny od svých trenérů.
-38'
Oba dva celky jsou na hrací ploše a ve slunečném počasí se rozcvičují na skvěle připraveném trávníku.

Česko: Jedlička – Holík, Chaluš, Plechatý, Granečný – Janošek, Sadílek – Vaníček, Matoušek, Hložek – Šašinka
Náhradníci: Trmal – Buchta, Havelka, Lingr, Růsek, Král, Klíma, Smejkal, Souček

Skotsko: R. McCrorie – R. McCrorie, Porteous, Johnston, Harvie – Gilmour, Middleton, Campbell – Magennis, Hornby, Reading
Náhradníci: Doohan – Maguire, Smith, McIntyre, Scott, McLennan, Ferguson, Kelly, Henderson

Rozhodčí: Alain Durieux – Daniel Da Costa, David Mateus Santos.
Češi se v kvalifikaci se Skotskem už střetli před deseti lety a byly z toho dvě výhry. V domácím prostředí je porazili 3:2 a také vyhráli ve Skotsku výsledkem 0:1.
SKOTSKO

Skotové mají za sebou tři odehraná utkání a jak už bylo zmíněno tak mají na český výběr náskok tří bodů. Ve skupině dvakrát vyhráli, se San Marinem 2:0, v Chorvatsku 1:2 a v minulém zápase překvapivě remizovali s Litvou 0:0. Domácí hráči měli územní převahu, ale moc brankových šancí si nevytvořili za zápas, snad jen dvě, litevský tým v obou případech podržel jejich brankář., který v kritických momentech vytáhl velmi dobrý zákrok.
ČESKÁ REPUBLIKA

Lvíčata jsou momentálně v tabulce čtvrté skupiny na třetím místě se čtyřmi body a právě na Skotsko ztrácejí tři body, ale mají odehraný o jeden zápas méně. Češi v úvodním zápase v kvalifikace porazili stejné vrstevníky z Litvy 2:0, když se do branky hostujícího celku trefili Vaníček se Šašinkou. Ve čtvrtek dalším soupeřem českých mladíků byl výběr z Řecka, se kterým remizovali 1:1. Řekové od 24. minuty hráli v deseti mužích, když byl vyloučen Dimitriou a dokázali se překvapivě dostat do vedení, když v nastavení prvého poločasu proměnil pokutový kop Bouzoukis. Češi však výhodu jednoho muže v poli využili a vyrovnali necelou čtvrt hodinu před koncem Hlouškem.
Příjemný pondělní podvečer z Uherského Hradiště. Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty bude dějištěm mezinárodního utkání čtvrté skupiny fotbalistů do 21 let. Fotbalisté České republiky budou mít podruhé za sebou výhodu domácího prostředí, jejich soupeřem bude Skotsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.