Jääskeläinen – Virtanen (74. Kouassivi-Benissan), Halme (C), Pikkarainen – Soisalo (65. Ylätupa), Lingman (86. Vertainen), Kairinen (74. Oksanen), Assehnoun (65. Banza), Sundman – Valakari, Källman
Dánsko
Christensen – Anyembe, Nelsson (C), Bech Sørensen, Poulsen – Nartey (79. N. Madsen) – Kofod Andersen (79. Hjulmand), Holse – Olsen Damsgaard (71. Dreyer), Bruun Larsen (90+2 Odgaard)

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 3:2. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:9.
Je dobojováno! Dánové dnes měli navrch, byli nebezpečnější a po zásluze berou všechny tři body. Postaral se o to Nartey, který se trefil ve dvanácté minutě hry. Finové se dnes těžko dostávali do zakončení, největší příležitost měl pět minut před koncem Oksanen, ovšem přestřelil branku!
90+4'
90+4'
Definitivní podobu výsledku mohl dát Olsen, který na začátku čtvrté minuty běžel sám na branku. Výborně vyběhl Jääskeläinen, finský gólman na zemi zasáhl!
90+2'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Jacob Bruun Larsen, přichází Jens Odgaard.
90+1'
Hlavní sudí Kralovič bude přidávat tři minuty nad rámec druhého poločasu. Domácí v té první vybojovali rohový kop!
90'
Jedna z posledních příležitostí pro Finy. Vypadá to na dlouhý aut, do pokutového území se vydali téměř všichni fotbalisté v bílých dresech.
89'
Dlouhý a vysoký pas na levou stranu obdržel znovu Banza. Domácího fotbalistu zradil první dotek, špatné zpracování.
87'
Žlutou kartu dostává Aapo Halme (Finsko).
86'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Lucas Lingman, přichází Eetu Vertainen.
85'
Střídající Banza výborně potáhl po levé straně, následně přihrával pod sebe. Oksanen ve slušné střelecké pozici přestřelil branku!
84'
Nedomluva mezi Bech Sørensenem a Christensenem. Hostující gólman šel z branky, s čímž obránce Dánska vůbec nepočítal. Pro hosty to nakonec dobře dopadlo.
83'
Finové se snaží o kombinační postup směrem dopředu, ale zatím se jim to nedaří, soupeř totiž napadá hodně vysoko.
82'
Střídající Hjulmand se marně dožadoval odpískání faulu. Nutno říci, že Ylätupa šel do souboje hodně tvrdě.
80'
Hosté kopali rohový kop, ovšem Bech Sørensen si v souboji s domácím brankářem Jääskeläinenem počínal za hranicí pravidel.
79'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Nikolas Nartey, přichází Nicolas Madsen.
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Magnus Kofod Andersen, přichází Morten Hjulmand.
78'
Finové sice posílili v útočných řadách, ovšem zatím to není vůbec znát. Hraje s převážně na jejich polovině hřiště.
77'
Hosté si znovu dávali přednost. Šli do brejku tři na dva, jenže těch přihrávek bylo opravdu hodně. Finové už hrají vabank!
76'
S rozehrávkou autového vhazování otálel Anyembe. Hostující hráč neustále postupoval dopředu, o míč nakonec Dánové přišli.
74'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Miko Virtanen, přichází Kevin Kouassivi-Benissan.
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Kaan Kairinen, přichází Jaakko Oksanen.
73'
K balónu se jen kousek za hranicí šestnáctky dostal Valakari. Střílel levou nohou, ovšem balón si cestu mezi tři tyče nenašel.
72'
Anyembe se zlobí na hlavního rozhodčího. Dán si podle něj počínal nedovoleně, domácí budou kopat standardku!
71'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Mikkel Damsgaard, přichází Anders Dreyer.
70'
Bruun Larsen se doslova uklIčkoval. Jeho poslední zaseknutí Pikkarainen přečetl a ujal se míče.
69'
Zatím největší finská šance v utkání! Källman si zpracoval balón na prsa, poté zakončoval na vzdálenější tyč. Balón jen těsně proletěl kolem brankové konstrukce!
68'
Dánové hrají chytře. Kombinují ve středu hřiště a svému soupeři v podstatě nepůjčují balón.
67'
Do pokutového území Finska teď směřoval jeden centr za druhým. Domácí defenziva se ubránila za cenu dlouhého odkopu.
66'
Výbornou práci u rohového praporku odvedl Anyembe, který míč chytře nastřelil do Banzy, hosté budou kopat další roh.
65'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Jasin Assehnoun, přichází Enoch Banza.
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Mikael Soisalo, přichází Saku Ylätupa.
63'
Střela Olsena z nějakých devatenácti metrů. Pokus dánského hráče mířil doprostřed branky, navíc postrádal razanci.
62'
To nebyl vůbec dobrý první dotek Christensena s míčem. Balón mu hodně odskočil, dánský gólman však nepustil Sundmana do samostatného úniku na prázdnou branku!
61'
Rozeběhla se závěrečná půlhodina utkání. Zatím to na nějaký zvrat nevypadá, domácí se v podstatě k ničemu nedostávají.
59'
Řada nepřesností na obou stranách hřiště. Damsgaard si o přihrávku říkal marně, dánský fotbalista se zlobí na svého spoluhráče.
57'
Pikkarainen prováhal výbornou příležitost pro zakončení. Byl ve velmi dobré střelecké pozici, ovšem ještě hledal Assehnouna.
56'
Dánové kombinovali v blízkosti domácí svatyně! Bruun Larsen přihrál Poulsenovi, jehož střela mířila k tyči. Výborný reflex předvedl Jääskeläinen, finský gólman míč vyrážel!
55'
Balón po levé straně zatáhl Assehnoun. Pro jeho následný centr si vyběhl Christensen, který už hledá, komu by rozehrál.
54'
Byl to Kofod Andersen. Ten se po kratším ošetření znovu zapojí do utkání. Zdá se, že dánský hráč bude nakonec v pořádku.
53'
Hra je přerušena, na trávníku totiž zůstal ležet jeden z hostujících fotbalistů, se kterým to nevypadá nejlépe.
51'
Zdálo se, že sudí Kralovič ponechává výhodu. Když přišel Bruun Larsen o balón, nakonec se nepískalo, hra pokračuje.
50'
Finové si v rozehrávce pomohli s Jääskeläinenem. Domácí brankář volil dlouhý nákop na útočnou polovinu.
48'
Hlavní rozhodčí teď vrací Pikkarainena s míčem trochu dozadu, finský bek chtěl vhazovat zhruba o tři metry blíže k brance soupeře.
47'
Valakari je dnes nejvíce faulujícím hráčem tohoto zápasu. Tentokráte to odnesl střelec zatím jediné branky Nartey.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
Dánové se po hvizdu zlobili na hlavního rozhodčího, který jim zastavil velmi slušně se rozvíjející brejk. První poločas nám toho příliš nenabídl, hosté šli brzy do vedení, jenže poté se hra zklidnila a vážnější příležitost přišla až minutu před odchodem do kabin, Bruun Larsen v ní minul branku.
45+1'
45'
Pravděpodobně poslední možnost na skórování pro Finy, Soisalo bude rozehrávat rohový kop z pravé strany hřiště.
44'
To byla slušná příležitost! Olsen poslal skvělou přihrávku za obranu, Bruun Larsen byl sice v úhlu, přesto se to dalo trefit lépe. Hostující hráč nezamířil mezi tři tyče!
42'
Dlouhá kombinace hostujících hráčů poblíž vlastní šestnáctky, domácí se vysunuli hodně vysoko a snaží se získat balón.
41'
Míč se po závaru dostal za lajnu, pravděpodobně to bylo od hráče v červeném dresu, odkopávat totiž bude Jääskeläinen.
40'
Dánové si vyzkoušejí další možnost standardní situace, opět budou kopat od rohového praporku, znovu to bude Holse.
38'
Když se domácí dostanou k velkému vápnu soupeře, většinou jsou ihned dostoupeni, a tak přihrávka směřuje zase zpět.
37'
Hodně nepřehledná situace u postranní lajny. Čárový rozhodčí to měl těžké, nakonec ukázal, že vhazovat budou hosté.
36'
Po delší době o sobě dali vědět také hostující fotbalisté, i oni budou rozehrávat od rohového praporku, konkrétně Bruun Larsen.
34'
Totožná situace také na druhé straně hřiště, Mäenpää se za míčem vydal zbytečně, už jej nezastihl na hrací ploše.
33'
Na pravé straně zůstal úplně volný Kairinen, na kterého směřoval dlouhý pas. Domácí hráč špatně zpracoval balón.
32'
Domácí vybojovali z minima maximum. Budou rozehrávat rohový kop z pravé strany, pro balón si běží Kairinen.
31'
Finský trenér se teď hlasitě zlobí na své svěřence, Sundman totiž neměl potřebnou podporu při útočení a nakonec přišel o balón.
30'
Příliš fotbalové krásy nám úvodní půlhodina tohoto duelu rozhodně nepřinesla, Anyembe vhazuje z vlastní poloviny.
28'
Útočný faul také na druhé straně, provinil se Sundman. Dlouho chtěl rozehrávat Nelsson, ovšem ten nakonec přenechal balón Christensenovi.
27'
Finy teď vysvobodil Damsgaard, který si pomohl naprosto zbytečným útočným faulem poblíž rohového praporku.
26'
Roh si vzal na starost Holse, ovšem nekopl jej ideálně. Domácí defenziva se bez výraznějších problémů dokázala ubránit.
25'
Před Jääskeläinena teď směřoval velmi zajímavý centr! Domácího brankáře nahradil kapitán Halme, který odehrál na rohový kop.
24'
Hosté jakoby vycítili, že levá strana soupeře není tak silná, většinu svých akcí táhnou právě poblíž této postranní lajny.
22'
Další dva nedovolené zákroky ve středu hřiště během krátké chvíle. K vidění je řada nepřesných přihrávek.
21'
Finové se snaží vysoko napadat, jenže tentokráte to s agresivitou přehnal Soisalo, jemuž byl odpískán nedovolený zákrok.
20'
Dlouhá rozehrávka Dánů na vlastní polovině hřiště, do ní se zapojil také Christensen, který hledal Anyembeho.
19'
Zatím nevýrazný Sundman si říkal o přihrávku na levé straně. Nedostal ji, přesto finský celek může pokračovat v kombinaci.
18'
Právě Assehnoun si v tomto případě nerozuměl s míčem. Ten doskákal až za lajnu, rozehrávky se ujme brankář Christensen.
16'
K vidění je hodně nakopávaných míčů směrem dopředu, především domácí fotbalisté se snaží hledat Assehnouna.
15'
Do slušné pozice se dostával Assehnoun. Vzrušení bylo zbytečné, domácí fotbalista se nacházel v ofsajdu!
14'
Uvidíme, jak zareaguje finský výběr. Domácí kouč se na své svěřence hodně zlobí, momentálně fauloval Assehnoun.
12'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Hosté potrestali nedůrazu domácí defenzivy a jdou do vedení! K balónu se na hranici šestnáctky dostal NIKOLAS NARTEY, který poslal přízemní střelu, míč šel přesně k tyči. Jääskeläinen byl bez šance, zůstal stát ve středu branky!
11'
Úvodní desetiminutovka je za námi. Hra se nám hodně kouskuje, k vidění už bylo několik faulů, zároveň dvě žluté karty.
9'
Žlutou kartu dostává Nikolas Nartey (Dánsko).
8'
V tomto případě to byl Valakari, který se stal faulujícím hráčem. Dánové budou rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.
7'
Valakari byl faulován ve středu hřiště, provinil se Nartey. Rozhodčí Kralovič vše řeší pouze slovní domluvou, tentokráte se nežlutí.
6'
Hosté rozehrávali standardní situaci a k hlavičce se někde na penaltě dostal Bech Sørensen. Balón poslal v záklonu nad branku!
5'
Žlutou kartu dostává Joonas Sundman (Finsko).
3'
Finové zaútočili po pravé straně hřiště. Vypadalo to, že vybojovali rohový kop, ovšem nakonec se bude pouze vhazovat.
2'
Dění se v úvodních minutách odehrává především ve středu hřiště, u míče jsou fotbalisté v bílých dresech, tedy domácí.
1'

Finsko: Jääskeläinen – Virtanen, Halme (C), Pikkarainen – Soisalo, Lingman, Kairinen, Assehnoun, Sundman –
Valakari, Källman
Náhradníci: Keto – Mäenpää, Oksanen, Ylätupa, Vertainen, Banza, Häkkinen, Mattsson, Kouassivi-Benissan

Dánsko: Christensen – Anyembe, Nelsson (C), Bech Sørensen, Poulsen – Nartey – Kofod Andersen, Holse – Olsen Damsgaard, Bruun Larsen
Náhradníci: Vindhal-Jensen – Ibsen, Odgaard, Dreyer, Hjulmand, M. Madsen, Laursen, Rasmussen, N. Madsen

Rozhodčí: Kralovič – Štrbo, Benko (všichni SVK).
Jak už jsem zmiňoval, dánský výběr je staven do role mírného favorita. Oba celky na sebe narazily shodně i v minulé kvalifikaci. Dánové v obou případech zvítězili (2:0, 5:0). Zápas bude jako hlavní řídit pan Peter Kralovič. Na čarách mu budou pomáhat pánové Milan Štrbo a Miroslav Benko (všichni SVK).
Na druhé straně Dánsko, které taktéž čeká na prvního přemožitele. Hosté hráli teprve dvakrát, ovšem jak s Rumunskem, tak s Ukrajinou si poradili, v obou případech to bylo totožným výsledkem 2:1. Andreas Skov Olsen zaznamenal dva přesné zásahy. Co se týče kurzů sázkových kanceláří, hosté jsou mírným favoritem.
Finsko ještě neprohrálo. Poradilo si s Ukrajinou i Maltou, proti Severnímu Irsku bralo bod. Domácí fotbalisté mají sedm bodů, skóre 7:1 a vedou skupinu B. Onni Valakari je zatím nejlepším finským střelcem, ze tří odehraných utkání se postaral o tři trefy svého týmu.
Zdravím všechny fotbalové příznivce. Kvalifikace hráčů do jednadvaceti let o evropský šampionát pokračuje dalšími zápasy, Finsko v jednom z nich narazí na Dánsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.