Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Izrael : Španělsko - 19. listopadu 2019   18:30

Izrael
Izrael
81' Karzev
1:1
(0:0)
Španělsko
Španělsko
49' Óscar
Izrael
Tzur – Cohen, Arad, Luzon, Gurfinkel – Yosefi (63. Karzev), Lako (63. Almog), Abu Fani, Elias (79. Tomer) – Dasa (79. Kanaan), Baribo (87. Broun)
Daniel – Kanaa, Broun, Karzev, Almog, Strosberg, Morgan, Tomer, Malede
Strukan – Perica, Pepur (vš. Chorvatsko)
Itztadion Ramat Gan, Ramat Gan
Španělsko
Llorente – Pedro Porro, Amo, E. García, Pedrosa – Villar (46. Gómez), Lozano (84. Pepelu) – Torres, Manu García (46. Óscar), Cucu (46. Peinado) – Martin Garcia (71. Ruiz)
Martinez – Pozo, Peinado, Ruiz, Óscar, Pepelu, Fati, Maza, Gómez

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 0:5. Rohy: 1:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:9.
Španělští fotbalisté do jednadvaceti let poprvé v kvalifikaci na ME ztrácejí body při remíze 1:1 v Izraeli, penaltovou trefou domácích navíc vůbec poprvé v dosavadním průběhu kvalifikace inkasovali.

Španělsko mělo v průběhu zápasu výraznou převahu, Izrael za celý zápas vyjma čtyř zablokovaných střel zaznamenal vůbec jedinou, která letěla na branku či mimo ni, a to hned byla penaltová trefa Edena Karzeva.

V tabulce skupiny Španělé zůstávají na prvním místě s pětibodovým náskokem na svého dnešního soupeře, Izrael ale disponuje zápasem k dobru. Domácí o bod odskočili dvojici Kazachstán – Severní Makedonie.
90+3'
90+3'
Ábel Ruiz se na pravém křídle neprotlačil kolem domácího kapitána Arada, rozehrávat od své branky bude Tzur a utkání bude zřejmě hned po jeho odkopu ukončeno.
90+2'
Rohu Sergia Gómeze se Izraelci ubránili, míč se od Ferrána Torrese odrazil za jejich branku a rozehrávat může Assaf Tzur.
90+1'
Ferrán Torres na pravém křídle vybojoval ještě jeden roh pro Španěly.
90+1'
Rozhodčí Strukan oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
89'
Následnému rohovému kopu se Izrael ubránil.
88'
Španělská příležitost! Ábel Ruiz se dostal k míči nějaké tři metry před brankou, nepochopitelně ale nestřílel z první, míč si zpracoval, pak už domácí stihli srazit míč mimo branku.
87'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Baribo, přichází Broun.
86'
Prvním Izraelcem se žlutou kartou je Eylon Almog za podražení Porra.
85'
Porrův centr pevně zachytil brankář Tzur.
84'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Lozano, přichází Pepelu.
83'
Hosté chystají závěrečné střídání, do hry se připravuje Pepelu a dnes se tedy nedostane na Ansu Fatiho.
82'
Španělé v kvalifikaci vůbec poprvé inkasovali až v závěru pátého zápasu, v této chvíli je to ale stojí vedení v tomto utkání.
81'
Izrael právě vstřelil branku!
Míč si vzal EDEN KARZEV a nasměroval jej přesně k pravé tyči, brankář Llorente skočil na opačnou stranu a neměl šanci zasáhnout!
80'
Žlutou kartu dostává Amo (Španělsko).
80'
Po centru Tomera z pravé strany José Amo zahrál před brankou rukou, a ačkoliv se Španělé proti výroku chorvatského rozhodčího bouří, tak penalta se rozhodně odvolávat nebude!
79'
Penalta pro Izrael!
79'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Dasa, přichází Kanaan.
79'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Elias, přichází Tomer.
78'
Gurfinkel u levé postranní čáry neprošel kolem Porra, ten navíc vybojoval autové vhazování.
76'
Z následného rohu fotbalisté v bílém nijak nezahrozili.
75'
Neúspěšný výpad Izraelců po levé straně, po odrazu míče do zámezí ale domácí budou moci ještě zahrávat rohový kop.
73'
K dalšímu centru se vpravo dostal Or Dasa, míč ale nasměroval jen k brankáři Fernándezu Llorentemu, ten se takřka výjimečně dostal k míči.
73'
Gurfinkel pronikl po levém křídle, pak ale příliš přetáhl svůj centr.
71'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Martín Garcia, přichází Ruiz.
69'
Or Dasa se pokusil proniknout mezi třemi španělskými zadáky, to se mu nepovedlo a míč se odrazil k hostům.
68'
S centrem Cohena od pravé postranní čáry si španělská defenziva poradila.
66'
Izraelci se pokusili přenést hru doleva, tam byl nový muž na hřišti Almog přistižen v ofsajdu.
65'
Po rohovém kopu Španělů José Amo hlavičkoval vysoko nad branku.
63'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Yosefi, přichází Karzev.
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Leko, přichází Almog.
63'
První střídání chystají také domácí, do hry jsou připraveni Eden Karzev a Elmog Haim Almog.
62'
Óscar je při chuti, střelec první branky tentokrát zakončoval z otočky na hranici pokutového území, přízemní střelu nasměroval vedle domácí branky.
61'
Hostující roh nepřinesl ohrožení pro brankáře Tzura, Španělé musí rozjet další útočné snažení ze středu hřiště.
60'
Do střely Peinada vložil nohu Arad, pokračovat se bude španělským rohovým kopem.
59'
Pedrosu u postranní čáry podkopl Yosefi, píská se proti domácím.
59'
Po rohu Baribo hlavičkoval daleko vedle španělské branky.
58'
Domácí fotbalisté zvyšují aktivitu, přihrávka Dasy z levého křídla je sražena na rohový kop.
56'
Izraelci se dostali k vůbec prvním střeleckým pokusům, rány Dasy i Eliase ale byly zablokovány španělskými zadáky.
54'
Rohový kop pro Španěly, Eric García v tísni hlavičkoval vedle izraelské branky.
53'
Po centru Pedrosy se do vzduchu zavěsil Ferrán Torres, jeho hlavička ale míří jen do Tzurova postavení.
51'
Izraelci se natlačili do španělského pokutového území, Or Dasa ale v zahuštěném prostoru vystřelit nedokázal, naopak je mu pískán nedovolený zákrok.
49'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Španělé se ujímají vedení! V závěru rychlé kombinační souhry Pedro Porro přihrál do pokutového území jednomu z nových hráčů, Óscar pak prudkou ránou nedal brankáři Tzurovi šanci zasáhnout!
47'
Španělé v poločase učinili netradičně hned tři změny.
46'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Manu García, přichází Óscar.
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Cucurella, přichází Peinado.
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Villar, přichází Gómez.
46'
Španělé hrají po prvním poločase v Izraeli bez branek, když za úvodních pětačtyřicet minut jsme viděli jen čtyři střely. Všechny do statistik zapsali Španělé, dvě z nich letěly na branku, brankář Tzur si s nimi ale poradil a na první branku tak musíme čekat.
45'
45'
Manu García se prokličkoval po útočné polovině, následná přihrávka je sražena k brankáři Tzurovi.
45'
Ve hře už se zase může pokračovat, Španělé se rychle vrátili k míči.
44'
Domácí obránce musí být ošetřen, inkasoval velmi nepříjemný úder do hlavy.
43'
Další žlutou kartu vidí Marc Cucurella, ten tvrdě vrazil do Cohena, jenž si kryl míč.
41'
Rozhodčí Strukan poprvé vytahuje z kapsy žlutou kartu, uděluje ji za simulování španělskému útočníkovi Martínu Garciovi.
39'
Hezký fotbalový moment Martína Garcii, ten si u pokutového území domácích parádně zpracoval čtyřicetimetrový nákop z hloubi pole, zasekl si míč kolem kapitána Arada, pak zakončoval k bližší tyči, míč ale lapil brankář Tzur.
37'
Cucurella vystihl nepřesnou izraelskou rozehrávku na domácí polovině, hned přihrál Martínovi, ten ale míč neudržel v souboji s izraelskými stopery.
36'
Španělé mají míč v držení na útočné polovině, velmi těžce se ale dostávají k pokutovému území Izraelců.
34'
Yosefiho centr hledal před brankou Dasu, to ale opravdu není hráč, který by mohl být ve vzduchu nebezpečný.
33'
Španělé jsou zatím produktivní v tom smyslu, že měli tři střely a všechny byly velmi nebezpečné. Na opačné straně Izraelci stále ještě ani nevystřelili.
33'
První střela na bránu! Martín Garcia dostal výbornou kolmici do pokutového území, pak ale neprostřelil brankáře Tzura.
31'
Další faul Izraelců na útočné polovině, tentokrát si prostředky nad rámec pravidel pomáhal Baribo.
29'
Izraelci se pokusili o rychlý přechod do útoku, Abu Fani byl ve středu hřiště viditelně přidržen, rozhodčí Strukan ale nechal ve hře pokračovat a následná přihrávka na Dasu byla příliš prudká.
27'
Dasa si při průniku po útočné polovině pomohl nedovoleným zákrokem, rozehrávat mohou Španělé.
26'
Abu Fani byl faulován ve středu hřiště, nedovolených zákroků jsme zatím také moc neviděli, hraje se tvrdě, ale oboustranně čistě.
25'
Marc Cucurella centrem od rohového praporku našel před brankou Josého Ama, ten hlavou branku míjí! to byla druhá střela zápasu, a také druhá výrazná příležitost Španělů.
24'
Ferránu Torresovi se na pravém křídle sice nepovedlo přihrát před branku, záložník Valencie ale vybojoval rohový kop pro tým z Pyrenejského poloostrova.
23'
Hra zatím postrádá potřebné tempo, nepřesná střela Martína ze čtvrté minuty je zatím vůbec jedinou za čtvrt zápasu.
22'
Série tvrdých soubojů ve středu hřiště, chorvatský rozhodčí nechal pokračovat ve hře a u míče jsou Izraelci.
20'
Španělé už jsou znovu rozestaveni na útočné polovině a pozvolnými přihrávkami hledají cestu do kompaktní izraelské defenzivy.
18'
Po centru Manu Garcíi propadl míč k Lozanovi, ten byl ale nabídnutou příležitostí poněkud zaskočen a balón jen odrazil za izraelskou branku.
17'
Španělé zatím vedou většinu svých útoků po pravé straně, Ferrán Torres tam teď vybojoval druhý španělský roh.
15'
První roh domácích zahrával Mohammad Abu Fani, před brankou se nikdo v bílém k míči neprotlačil.
14'
Hezká kombinační souhra domácích na levém křídle, v jejím závěru Gurfinkelův centr zablokoval bránící Porro.
12'
Velmi nepřesná španělská souhra na útočné polovině, Martín Garcia nasměroval míč za izraelskou branku a odkopu se ujme Assaf Tzur.
11'
Dasa si na útočné polovině troufl na individuální průnik kolem bránícího Garcíi, byl ale vytlačen až za brankovou čáru.
10'
Následný rohový kop Španělů s jistotou stáhl ze vzduchu brankář Assaf Tzur.
9'
Villar vnikl do pokutového území prostřednictvím narážečky s Manu Garcíou, do zakončení jej ale domácí zadáci nepustili.
8'
Izraelci vybojovali míč u vlastního pokutového území a hned přenesli hru na útočnou polovinu, kde mají balón ve svém držení.
6'
Aktivní hra Izraelců, Gurfinkel se na levém křídle dostal ke dvěma centrům, oba ale postrádaly kvalitu a po tom druhém míč doskákal za brankovou čáru, rozehrávat může brankář Fernández Llorente.
5'
Abu Fani se neúspěšně pokusil protlačit po pravém křídle do pokutového území, na jeho kraji padl k zemi, marně se pak dožadoval odpískání nedovoleného zákroku na svoji osobu.
4'
První velká šance Španělů! Manu García kolmicí po pravém křídle vysunul do volného prostoru Ferrána Torrese, ten ještě dostihl míč na hrací ploše a adresoval přihrávku před branku, kde Martin García zblízka přestřeluje!
2'
První útočná akce Španělů je ukončena nedovoleným zákrokem Villara, rozehrávat mohou domácí.
1'
Izraelci se chystají hrát důrazně, už po dvaceti sekundách byl u postranní čáry ostře naremplován Porro, hostující bez se těžce zvedal ze země.
1'
Vše je připraveno k zahajovacímu výkopu, Izraelci hrají v bílých dresech, Španělé v klasických červených.

Izrael: Tzur – Gertel, Arad, Luzon, Gurfinkel – Yosefi, Lako, Abu Fani, Elias – Dasa, Baribo
Náhradníci: Daniel – Kanaa, Broun, Karzev, Almog, Strosberg, Morgan, Tomer, Malede

Španělsko: Llorente – Pedro Porro, Amo, E. García, Pedrosa – Villar, Lozano – Torres, Manu García, Cucu – Martin Garcia
Náhradníci: Martinez – Pozo, Peinado, Ruiz, Óscar, Pepelu, Fati, Maza, Gómez

Rozhodčí: Strukan – Perica, Pepur (vš. Chorvatsko).
Španělsko

Španělé ve své historii dokázali celé mistrovství Evropy jednadvacítek pětkrát ovládnout, z toho třikrát v posledních pěti edicích. Přitom na finálový turnaj v Česku v roce 2015 se ani nekvalifikovali. Naposledy Španělé vyhráli šampionát v Itálii letos v létě.

Tuto kvalifikaci Španělsko rozjelo ve velkém stylu, když vyhrálo všechny čtyři své zápasy bez obdržené branky. Nutno ale podotknout, že los základních skupin La Rojitě velmi přál. Španělé už vyhráli 1:0 v Kazachstánu a 2:0 v Černé Hoře, na domácím trávníku porazili Černou Horu znovu 2:0 a Severní Makedonii 3:0.

Mezi hlavní opory týmu patří obránce Getafe Marc Cucurella, záložníci Fran Beltrán ze Celty Vigo a Ferrán Torres z Valencie, v útoku by pak mohl dostat šanci sedmnáctiletý supertalent z Barcelony Ansu Fati. Nutno ale podotknout, že žádný ze čtyř útočníků v nominaci ještě nedokázal v kvalifikaci vstřelit branku. V ni je nejlepším španělským střelcem Dani Olmo, mladá hvězda Dinama Záhřeb už je ale v tomto reprezentačním oknu členem španělského A-týmu.
Izrael

Izraelská jednadvacítka si zatím zahrála na dvou mistrovstvích Evropy. V roce 2007 v Nizozemsku ve skupině s domácími, Belgií a Portugalskem skončila poslední bz vstřelené branky, o šest let později pak Izrael závěrečný turnaj osmi nejlepších evropských týmů dokonce pořádal, i přes vítězství nad Anglií a remízu s Norskem ale obsadil nepostupové třetí místo.

V probíhající kvalifikaci Izrael zatím odehrál tři zápasy, po dvou výhrách 2:1 v Kazachstánu a 3:1 nad Faerskými ostrovy uhrál bezbrankovou remízu s Černou Horou, což v součtu zatím stačí na druhé místo o skóre před Severní Makedonií a Kazachstánem, na oba týmy ale Izraelci mají jeden či dva zápasy k dobru.
Hezký večer při sledování přenosu z utkání kvalifikace mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Španělé v úvodních čtyřech zápasech neztratili ani bod, dokonce neinkasovali žádnou branku a dnes je čeká zápas na trávníku druhého týmu skupiny, Izraele.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.