Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Polsko : Estonsko - 10. září 2019   18:00

Polsko
Polsko
6' Placheta  • 65' Fila  • 80' Jozwiak  • 90+4' Dziczek
4:0
(1:0)
Estonsko
Estonsko
Polsko
Grabara (C) – Fila, Walukiewicz, Sobocinski, Pestka – Bida (67. Bogusz), Dziczek, Scislak (69. Ambrosiewicz), Jozwiak (87. Szysz) – Placheta (87. Listkowski), Klimala (46. Tomczyk)
Rohit Saggi – Morten Jensen, Geir Isaksen (vš.NOR)
Stadion Miejski, Białystok
Estonsko
Paplavskis – Miil, Pelt, Lipp (C), Jarvelaid – Jarviste (81. Usta), Soomets, Poom (81. Roosalu), Uljanov (70. Edur) – Valja (61. Kask) – Piht (61. Reinkort)
Nomm – Edur, Eino, Kask, Reimaa, Reinkort, Roosalu, Usta, Valge

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 4:1. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 14:16.
Je konec. Polsko dnes zvítězilo na domácí půdě proti Estonsku naprosto jasně 4:0.
Už v 6. minutě poslal domácí celek do vedení Przemyslaw Placheta. Poláci byli jasně lepším týmem a v 65. minutě zvýšil vedení na dvě branky Karol Fila. Deset minut před koncem se prosadil také Kamil Jozwiak a v nastaveném čase ještě proměnil pokutový kop Patryk Dziczek.
90+4'
90+4'
Polsko právě vstřelilo branku!
A je to už 4:0! K pokutovému kopu se postavil PATRYK DZICZEK, který si počkal na pohyb brankáře a následně zakončil bezpečně po zemi na druhou stranu k levé tyči.
90+3'
Jarvelaid stáhl domácího hráče uvnitř vápna k zemi a Polsko tak získalo pokutový kop! Hostující hráč navíc uviděl žlutou kartu.
90+2'
Soomets se dopustil faulu a uviděl tak kartu žluté barvy.
90'
Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.
89'
Střela hostujícího hráče Kaska mířila k pravé tyči, ale Grabara byl připraven.
87'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Placheta, přichází Listkowski.
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Jozwiak, přichází Szysz.
86'
Obě mužstva už by byla ráda za konec zápasu, jelikož ten nám momentálně nepřináší takřka nic, protože Polsko drží balón ve středu hřiště.
84'
Další zakončení hlavou domácího hráče, které směřovala na bránu, ale tam byl připraven gólman Paplavskis.
83'
Domácí jsou opět u balónu, který drží na své polovině hřiště a krátkými přihrávkami ze strany na stranu unavují svého soupeře.
81'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Poom, přichází Roosalu.
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Jarviste, přichází Usta.
80'
Nyní je definitivně rozhodnuto, jelikož Poláci vedou už 3:0! Bogusz se dostal ke střele uvnitř vápna, kterou sice Paplavskis vyrazil, ale dorážku KAMILA JOZWIAKA neměl šanci. Polsko tak potvrzuje roli jasného favorita.
78'
Momentálně nám toho hrací plocha moc nepřináší. Poláci sice jsou u balónu, ale směrem dopředu to není nic velkého.
76'
Tentokrát přišel další nedovolený zákrok domácích a Estonsko tak bude opět u balónu.
74'
Křížný pas hostujícího hráče skončil pouze v zámezí a následuje tak autové vhazování pro Polsko.
72'
Domácí sice získali volný kop z pravé strany, ale následný centr nepřinesl nic vážnějšího.
70'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Uljanov, přichází Edur.
69'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Scislak, přichází Ambrosiewicz.
69'
Nyní přišel nedovolený zákrok Dziczeka, ale žlutou kartu neuviděl.
68'
S rohovým kopem si mužstvo Estonska poradila bez nějakých větších problémů.
66'
Opět to je Polsko, které se dostalo dopředu po pravé straně, ale následný centr byl odvrácen do zámezí.
65'
A je to 2:0 pro domácí! Centr Plachety z levé strany letěl do vápna, kde jej prodloužil hlavou za sebe Tomczyk a následně zakončil precizní střelou k pravé tyči KAROL FILA.
63'
Opět aktivní Bida se dostal do zakončení, ale jeho rána směřující k levé tyči skončila pouze na dalším skvělém zákroku Paplavskise.
63'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Bida, přichází Bogusz.
62'
Dziczek přišlápl nohu Jarvisteho a uviděl za tento nedovolený zákrok kartu žluté barvy.
61'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Piht, přichází Reinkort.
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Valja, přichází Kask.
60'
Hodina hry je u svého konce a Polsko stále vede jako jasný favoritem nad Estonskem 1:0.
59'
Bida si sběhl za obranu Estonska, ale nakonec se ocitl pouze v ofsajdovém postavení.
58'
Ovšem ani tentokrát roh domácího mužstva nepřinesl nic nebezpečného.
57'
Bida se snažil procpat přes Jarvelaida a nakonec má Polsko k dispozici další rohový kop.
56'
Střela Jozwiaka byla zblokována mimo hrací plochu a Estonci tak mají k dispozici rohový kop.
55'
Standardní situace Polska ovšem nepřinesla žádnou větší šanci a centr proletěl pouze na druhou stranu šestnáctky.
54'
Kapitán hostujícího mužstva Lipp se dopustil nedovoleného zákroku a Poláci mají k dispozici volný kop.
52'
Placheta sice odcentroval do vápna, kde se opět snažil zakončit Tomczyk, ale zahrál pouze rukou.
51'
Posléze se dopředu dostali Poláci, ale Tomczyk ani tentokrát nedokázal úspěšně zakončit.
50'
Hosté sice získali míč na své kopačky, ale křízný centr na pravou stranu nepřinesl nic nebezpečného.
48'
Také začátek druhé půle se odehrává v podobném duchu jako první poločas a ke střele se dostal Tomczyk, ovšem jeho pokus skončil vedle brány.
47'
Přihrávka domácího hráče byla zblokována a následuje tak autové vhazování pro Estonsko.
46'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Klimala, přichází Tomczyk.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
První poločas je u svého konce a Polsko vede v domácím prostředí nad Estonskem 1:0. Už v 6. minutě poslal domácí celek do vedení Przemyslaw Placheta. Polsko je jasně lepším týmem, ale druhý zásah v první půli vstřelit nedokázalo a párkrát se směrem dopředu ozvalo také Estonsko, ale ani to se neprosadilo.
45+3'
45+2'
Valja byl při zpracování míče zfaulován a Estonci tak získali míč ve středu hrací plochy.
45+1'
Domácí zkoušeli projít středem hrací plochy, ale tam to mělo Estonsko pokryté a získalo balón na své kopačky.
45'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.
43'
Následně ale přišel faul domácího hráče, po kterém přišel volný kop a dokonce zakončení Lippa, ovšem to letělo jen vedle brány.
42'
Už to vypadalo, že se Estonsko dostane do velké šance, když se hosté dostali do přečíslení 2 na 1, ale následně přišla jen nepřesná přihrávka, která celou akci zhatila.
41'
Standardní situace byla rozehrána signálem, kdy míč letěl mimo vápno a následně přiletěl centr do vápna, který si ale sebral ze vzduchu gólman Paplavskis.
40'
Posléze domácí získali rohový kop z pravé strany, o který se postará Placheta.
38'
Přízemní centr Plachety z levé strany byl zblokován a následuje tak rohový kop pro Polsko.
36'
Nakonec přišla rána Jarvelaida, která ale letěla pouze nad bránu polského mužstva.
35'
Walukiewicz skluzem poslal soupeře k zemi a Estonci mají k dispozici volný kop z levé strany.
34'
Klimala se pouze ocitl v ofsajdové pasti a další útočná akce Polska je u svého konce.
33'
Málem se domácí dostali do šance, ovšem ani tentokrát z toho nakonec nebyla střela na bránu. Zápas se stále hraje na jednu bránu, ovšem k vidění není příliš pohledný fotbal.
32'
Následná střela Fily z přímého kopu skončila ve zdi a následná druhá rána letěla pouze nad bránu Estonska.
31'
A další žlutá karta pro hostujícího hráče, kterým je tentokrát Lipp a Poláci mají opět přímý kop z dobré pozice.
30'
Půl hodina hry je u svého konce a Polsko stále vede nad Estonskem 1:0.
29'
Ovšem následný nákop hostujícího celku byl hodně nepřesný a skončil pouze vedle domácí brány.
28'
Hra nám toho momentálně moc nepřináší a Estonsko tak bude u balónu.
26'
Následný centr ze standardní situace domácího mužstva nepřinesl nic vážnějšího.
25'
Polsko pokračovalo v tlaku, až se dopustil jasného faulu Miil a uviděl žlutou kartu.
24'
Opět se k míči dostal Placheta, ale na hranici vápna nedokázal vystřelit.
23'
Posléze se hra přerušila, jelikož Piht potřeboval ošetření od lékařů po jednom ze soubojů.
22'
Následný protiútok Poláků, ale nepřinesl žádnou větší šanci.
21'
Walukiewicz se tentokrát dopustil faulu vůči Pihtovi, ale hosté následně nedokázali udržet míč a dopředu už se ženou domácí.
20'
Bida si nedokázal zpracovat přihrávku a míč tak zavítal do zámezí. Estonsko bude mít autové vhazování na své polovině.
19'
Nyní to vzal na sebe Placheta, ale jeho pokus z levé strany letěl pouze nad svatyni Estonska.
18'
Domácí se prokombinovali až do zakončení, ovšem to skončilo bezpečně v rukou připraveného Paplavskise.
17'
Estonci směrem dopředu nedokázali zatím nic vymyslet ani jednou a zápas je tak od úvodního výkopu v rukou Polska.
16'
Tentokrát už se centr polského mužstva z levé strany nedostal před bránu, jelikož jej odhlavičkovala obrana Estonska.
14'
Opět se domácí hráči dostali do velké šance, ale míč po centru z levé strany jen poskakoval uvnitř vápna a nakonec jej odkoplo Estonsko.
13'
Exekuce přímého kopu se ujal Dziczek, který vypálil po zemi kolem zdi, ale tam byl připravený gólman Paplavskis.
12'
Poom se dopustil nedovoleného zákroku těsně před šestnáctkou svého mužstva a navíc uviděl žlutou kartu.
10'
Bida sice protestoval a chtěl si vymodlit rohový kop, ovšem norský hlavní rozhodčí Rohit Saggi ukázal, že to bude odkop od brány Estonska.
9'
Ovšem následný nákop Poláků nepřinesl nic vážnějšího a skončil u hostujícího gólmana Paplavskise.
7'
Opět je u míče domácí celek, který drží míč na své polovině a snaží se něco vymyslet.
6'
Hned v úvodu zápasu jdou domácí do vedení! Scislak v rychlém brejku vysunul do velké šance PRZEMYSLAWA PLACHETU, který si s ní poradil a zakončil po zemi ke vzdálenější pravé tyči. Na balón si sice sáhl hostující gólman Paplavskis, ale vyrazit jej nedokázal. Asistence: Scislak.
4'
Poláci jsou v tomto zápase jasným favoritem, ale tentokrát se středem hrací plochy nedostal do nějaké šance.
2'
Valja se dostal ke střele z dálky, ale jeho pokus nakonec skončil pouze v moci brankáře Grabary.
1'
Domácí hráči se sice dostali do vápna Estonska z pravé strany, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího.
1'

Polsko: Grabara (C) – Fila, Walukiewicz, Sobocinski, Pestka – Bida, Dziczek, Scislak, Jozwiak – Placheta, Klimala
Náhradníci: Bulka – Ambrosiewicz, Bednarczyk, Bogusz, Gryszkiewicz, Listkowski, Szysz, Tomczyk, Wisniewski

Estonsko: Paplavskis – Miil, Pelt, Lipp (C), Jarvelaid – Jarviste, Soomets, Poom, Uljanov – Valja – Piht
Náhradníci: Nomm – Edur, Eino, Kask, Reimaa, Reinkort, Roosalu, Usta, Valge

Rozhodčí: Rohit Saggi – Morten Jensen, Geir Isaksen (vš.NOR).
Polsko je momentálně na 3. místě se třemi body a skóre 1:0. V jediném zápase zavítalo do Lotyšska, kde vstřelil jediný gól Klimala a Polsko tak zvítězilo 1:0.
Estonsko odehrálo úvodní zápas na domácí půdě proti Bulharsku. Hosté ale už po prvním poločase vedli 2:0. Druhá půle nabídla stejný počet branek a Estonsko tak prohrálo vysoce 0:4.
V dnešním utkání kvalifikace ME U21 ve skupině 5 se proti sobě utkají týmy Polsko a Estonsko. Tato mužstva se spolu ještě neutkala a čeká je tak premiéra. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Rohit Saggi a jeho asistenti Morten Jensen a Geir Isaksen (vš.NOR). Hrát se bude na Stadionu Miejski, Białystok. Ten nabídne kapacitu pro 22 372 diváků. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.