Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Rumunsko : Malta - 13. října 2020   19:00

Rumunsko
Rumunsko
17' Matan  • 27' Man  • 36' Ganea  • 40' Man
4:1
(4:0)
Malta
Malta
51' Elouni
Rumunsko
Aioani – Baluta, Dragusin, Vladoiu, Harut – Olaru (77. Morutan), Marin, Ciobanu (81. Itu) – Man (C) (60. Dragus), Ganea (46. Chindris), Matan (60. Petrila)
Axinte – Itu, Cimpanu, Morutan, Dragus, Chindris, Petrila, Munteanu, Costache
Kastrati – Morina, Kabaši (všichni KOS)
Marin Anastasovici Stadium, Giurgiu
Malta
Cain Formosa – Borg (72. Vella), Camilleri, Owen Spiteri, Gauci – McKay (80. Ghio), Attard (46. Fenech), Matthew Spiteri (46. Farrugia), Scicluna (60. Zammit) – Friggieri (C), Elouni

Z mé strany je to tak vše. Přeji vám v této nelehké době krásný zbytek týdne a zase někdy příště se budu těšit u fotbalu napočtenou!
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 10:2. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 12:15.
Končí nám kvalifikační utkání nevalné úrovně, ve které Rumuni potvrdili roli jasného favorita a Maltu přemohli 4:1. O všem podstatném se rozhodlo už během prvního poločasu. Domácí během 23 minut nastříleli čtyři branky a nevadilo jim ani vyloučení spoluhráče Baluty, který se vykartoval nešikovnými fauly. Ve druhém poločase tak logicky Rumuni polevili a Malta toho využila k dalšímu zápisu do historie, když v 51. minutě hlavičkoval do sítě Omar Elouni. V samotném závěru už doslova utkání za nic nestálo, a tak výsledkem 4:1 i zápas skončil.
90+3'
90+3'
Nepřesný centr však sbírá Aioani a vypadá to, že v zápase se už toho více zásadního nestane.
90+2'
Malta se ještě sympaticky snaží probojovat se k šanci, potažmo k dalšímu gólu. Rumunsko tak dohrává zápas na vlastní polovině.
90+1'
Se dvěma obránci na zádech urval Chindris brejk, jenže následně vše pokazil nepřesnou nahrávkou na Petrilu, který mu nabíhal po jeho pravici.
90'
Bude to ještě 180 sekund.
90'
Čtvrtý rozhodčí už má v ruce tabuli a během chvíle ukáže, kolik se bude ještě nastavovat nad rámec.
88'
Ještě zhruba dvě a půl minut základní doby zbývá odehrát, dá se počítat i s nějakým nastavením navrch. Každopádně je teď míč na kopačkách Malty, která by ještě ráda jednou skórovala. Pokud by se to povedlo, pak by v jednom zápase dala tolik branek, jako dala za sedm zápasů cyklu.
86'
Rohový kop domácích končí po nepřehledném souboji sice za brankovou čárou, ale mimo dosah zařízení. Formosa tak bude mít odkop od branky.
85'
Tak trochu to vypadá, že ani jeden tým nechce hrát. Každé přerušení hry je natahováno, ani jeden tým s rozehrávkami nespěchá, zkrátka zápas plně reflektuje počasí, které je na většině Čech k vidění.
83'
Spíše propagační střelu vyslal zpoza šestnáctky Owen Spiteri, Aioani bez potíží pro balon došel a vzal jej do teplých.
82'
Na začátku poslední desetiminutovky tak mají oba týmy kompletně prostřídáno, pět je totiž maximální počet. Krátce po zahájení hry ale špatně v souboji došlápl Morutan a opět se nehraje.
81'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Ciobanu, přichází Itu.
80'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází McKay, přichází Ghio.
79'
Prakticky až ze šestnáctky se domácí vyhnali skoro k vlastní brance. Následně ale do vápna vlétli ve velkém stylu a Petrila se zleva tlačil do zakončení, jeho lob přes padajícího Formosu však skončil mimo branku.
77'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Olaru, přichází Morutan.
76'
Začíná poslední čtvrthodinka tohoto zápasu, kde je o vítězi rozhodnuto, to už můžeme říci. Domácí nicméně hodně polevili a stále na zásah ve druhé půli čekají. Otázka, zda se jim to vůbec povede.
74'
Teď to nevypadalo při útočení hostí extra zle, jenže se sami zahnali prudkými přihrávkami mimo lepší střelecké pozice. Když už něco přišlo, tak Zammit před finální fázi uklouzl.
73'
Obránce Harut pořádně prohnal svého spoluhráče Vladoiua po pravém křídle v rámci stíhání přihrávky. Nakonec to Vladoiua nestihl na hřišti, proto mají hosté vhazování.
72'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Borg, přichází Vella.
72'
Rozehrávka na bližší tyč, kde byl připraven Olaru, nesla úspěch jenom v první fázi. Následné zakončení už bylo o něco horší.
71'
Dobrých pár minut se hosté nedostali k míči, Rumunsko i v desíti bez problémů kombinuje a snaží si najít cestu k dalšímu gólu. Tentokrát se musí spokojit pouze s rohovým kopem.
69'
Nepříjemná srážka Friggieriho s Marinem končí signalizací faulu pro hostujícího kapitána. Po krátkém otřepání se pokračují oba bez nějakých problémů.
68'
Aioani sbírá ze vzduchu pořádnou svíci, kterou vytvořil nešikovným nákopem Friggieri. Tempo zápasu hodně opadlo a říkám si, že i možná zápas poctivé české čtyřky by nabídl větší zábavu.
67'
Rumuni přecházeli do útoku až moc bohorovně a o to rychleji se museli vracet, protože útočil Zammit, nakonec byl ale zdvojen a nedostal se tak ani ke střele.
66'
Po sérii vzájemného okopávání u postranní čáry nakonec dostává vhazování červenobílá strana, která o míč ale brzy přišla a opět se tak musí bránit.
65'
Ofsajd Malty přerušuje její snažení na levém křídle, kde už to vypadalo k dalšímu centru na sbíhajícího Elouniho do malého vápna.
63'
Prostor pro kontr se našel i na druhé straně, kde se tlačil do zakončení Petrila a snažil se dojít pro penaltu, stejně jako jeho předchůdce Ganea ale neuspěl. Pro Petrilu pak štěstí, že se to obešlo bez žluté.
62'
Po dlouhé době jsme se dostali také k rohovému kopu, hosté jej však dokázali ubránit a sami vyrazit na zteč. Jejich pokus v brejku ale skončil během chvilky, nesmyslně dlouhou přihrávku na Elouniho přebírá Aioani.
60'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Matan, přichází Petrila.
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Man, přichází Dragus.
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Scicluna, přichází Zammit.
60'
Trestňák se ale domácím povedl prachbídně, Cain Formosa neměl rozhodně žádný problém sebrat míč do rukavic.
59'
Na domácí straně se chystá dvojité střídání, předtím ale ještě bude rozehrávat Rumunsko trestňák po faulu zhruba 30 metrů od branky.
58'
Na hostujícím celku je vidět snaha, o tom žádná, Rumuni ale sebevědomě kombinují s míčem a nechtějí dovolit Maltě další zásah. Tentokrát navíc došlo k faulu hostí na půlící čáře.
57'
Žlutou kartu dostává Olaru (Rumunsko).
55'
Domácí zase ale zapli a nebylo vůbec daleko k vlastnímu gólu Malty! Man střílel z hodně ostrého úhlu, jenže jeho střelu tečoval Gauci a Formosa měl co dělat, aby v pádu vytrčil ruku vzhůru a vyškrábl míč mířící za brankovou čáru!
52'
Hosté skutečně vytáhli hru vysoko a jsou rozhodnuti si to s Rumunskem rozdat v útočném fotbalu. Už to rozhodně není na jednu branku, hostům navíc pomáhá to, že jsou Rumuni v desíti.
51'
Malta právě vstřelila branku!
Tentokrát už to bylo bez chyby a Malta se trefuje potřetí v celé kvalifikaci! Na centr od Friggieriho si parádně naběhl lehkovážně hlídaný OMAR ELOUNI a umístil míč hlavou mimo jakýkoliv dosah domácího brankáře. Malta tak tento gól náležitě oslavuje – 4:1!
49'
Hosté do prvních pěti minut vstoupili poměrně nebojácně a snaží se útočit, jenže naráží na poměrně velké množství chyb. Po jedné takové následoval protiútok domácích, Man však z hranice malého vápna vložil do střely zbytečně velkou razanci a poslal ji někam do 10. řady stadionu.
48'
Na druhé straně taktéž nebylo ke gólu daleko! Vladoiu poslal ostrý centr do předbrankového prostoru, kde šel na míč Man, avšak mu chyběl krok k tomu, aby měl míč zcela pod kontrolou a usměrnil jej do branky!
47'
Druhý poločas začal střídáním, a také útokem Malty. Ta měla k ohrožení branky Aioaniho nejblíže právě v tomto momentě, po svíci, kterou si zpracoval Farrugia, následovala střela, tu nicméně poslal hostující hráč vedle.
46'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Ganea, přichází Chindris.
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Attard, přichází Fenech.
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Matthew Spiteri, přichází Farrugia.
46'
Čtyři góly v síti Malty hovoří naprosto jednoznačně a zápas se bude už jenom dohrávat. Jakkoliv v prvních minutách působili Rumuni malátně, nakonec se rozjeli a gólem Matana v 17. minutě to celé zlomili na svoji stranu. Poté už to bylo jenom na jednu branku, do poločasu stihli domácí ještě třikrát skórovat a neuškodilo jim ani vyloučení Baluty ve 34. minutě, který se stihl během pěti minut vykartovat.
45+2'
45+2'
Ani napodruhé Scicluna mezi dvěma obránci neproklouzl a je jasné, že tento poločas už nic zajímavého dále nenabídne.
45+1'
Matan se motal na ofsajdové hraně, nakonec to pomezní rozsekl a Matanův náběh označil jako ofsajdový.
45'
Nakonec z toho bude jedna nastavená minuta.
44'
Ganea ve vápně velmi ochotně padl za účelem toho, aby si obstaral penaltu, již druhou v krátké době. Jeho jednoaktovku rozhodčí ohodnocuje tak, jak se sluší a patří. Tedy za stejnou barvu karty, jako mají rumunští hráči dres.
44'
Blížíme se do závěru poločasu a rozhodčí Kastrati z Kosova nebude mít pravděpodobné důvod cokoliv nastavovat.
42'
Další ze série centrů na zadní klacek ale nic nepřinesl, Aioani zatím nemusel ani jednou zasahovat.
42'
Alespoň nyní si mohou hosté odpočinout v obraně, po faulu na Gauciho mají k dispozici rozehrávku faulu skoro z půlky hřiště. Pravděpodobně to zkusí na přímý centr.
40'
Rumunsko právě vstřelilo branku!
DENNIS MAN se k desítce postavil zkušeně, počkal si na pohyb Formosy a přesně na opačnou stranu vyslal prakticky placírku – 4:0!
39'
Další pohroma pro maltské plejery, Camilleri srazil ve vápně Vladoiua a je tu penalta!
37'
Krátce po rozehrávce ale spáchal McKay útočný faul, ještě si neodpustil pár invektiv směrem ke všem okolo a i on je zapsán v kronice hřišníků pro tento zápas.
36'
Domácím to ale moc nevadí, z brejku připsali na konto třetí gól a budují si komfortní náskok. Man před sebou hrnul útok 3 na 3, nakonec našel za obranou nabíhajícího GEORGE GANEU, který nezaváhal a překonal Formosu střelou krosem po zemi, navíc přesně k tyči – 3:0!
34'
Po 34 minutách hry jdou Rumuni do desíti! Baluta hasil náběh Elouniho po pravém křídle riskantním skluzem. Míč netrefil, za to nabral hostujícího reprezentanta. Během devíti minut tak Baluta dostává druhou žlutou kartu, tím pádem červenou!
33'
Podruhé už byl na Olarua faul odpískán, přesto si ale rozhodčí Kastrati neodpustil poznámku k přeafektovanosti domácího hráče. Poté se do toho ještě přimíchal obránce Borg, rozhodčí oběma domlouvá.
31'
Tvrdý střet zhruba 25 metrů od branky Malty a domácí reklamovali faul na Olarua, rozhodčí nechal hru pokračovat a možná pro domácí dobře, neboť během chvilky se zase před Formosovu branku dostali.
30'
Ganea se dostal ke slovu po přihrávce vzduchem od Vladoiua, na bližší tyči ale podklouzl a situaci už nedokázal zachránit.
27'
Po parádní práci brankáře Aioaniho a útočníků je to už o branky dvě. Dlouhý výkop Aioaniho totiž prodloužil jeden z hráčů až na Matana, který v tu chvíli šel opět sám na kasu. Těsně před zakončením však spadl, za ním běžící DENNIS MAN ale jeho akci plně přebral, obešel brankáře a dopravil míč do prázdné – 2:0!
26'
Následný přímák však hosté napálili jenom do zdi a pokus o centr k tyči taktéž nevyšel, mířil totiž do oblasti, kde nebyl nikdo.
25'
Lehkovážnost v rozehrávce domácích hasil Baluta, který zboku ostře srazil k zemi Friggieriho v rodícím se protiútoku. I tady je to žlutá karta.
24'
Zajímavý pokus namířil na branku Ciobanu, z dobrých 20 metrů mířil do vrchních částí branky. Nakonec zamířil úplně do těch nejvyšších pater, ale bylo to nad břevno.
23'
Camilleri nestačil na rychlostně lépe vybaveného Olarua, proto jej zbrzdil taháním za dres. Přichází oprávněná žlutá karta, pro Rumuny pak trestňák z pravé strany.
21'
Matan mohl hned poté přidat druhý zásah, když šel zhruba z poloviny sám na branku, ale střelu křížem na zadní tyč poslal mimo! Tohle měl být jasný gól, což ví úplně všichni na hřišti.
20'
Vladoiu odstavil od míče poblíž vlastní šestnáctky bez problémů Sciclunu a rumunští junioři pádili do útoku. Situaci ale překombinovali, Matan na levém křídle dostal nahrávku do ofsajdu, což tak logicky nemohlo projít.
17'
Po 17 minutách se domácí dočkali a prolomili nulu na svém kontě! Man ještě ve vápně sklepával vysoký centr pro ALEXANDERA MATANA, který si vyběhl s míčem do lepší střelecké pozice a přímo proti brance zvolil tvrdýobstřel blokujících obránců. Na tuto střelu neměl Cain Formosa nárok – 1:0!
16'
S drobným zpožděním byl pískán skluz Matthewa Spiteriho na Olarua, rozhodčí vyhodnotil, že je lepší se k faulu vrátit, než nechávat výhodu domácím.
15'
Převaha Rumunů začíná být znatelná, ale stále čekají na první gól. Tentokrát to vypadalo, že by mohli domácí zahrozit z další šance, kdy šli 2 na 1, ale přihrávka na křídlo byla ofsajdová.
14'
Matan vedl útok po levém křídle a v ideální moment poslal přízemní centr do vápna na naběhnutého Ganeu, který z jedničky ale přepálil a míč poslal zhruba sedm metrů nad branku!
13'
Baluta vystoupil proti Friggierimu skoro na půlící čáru a zezadu jej důrazně dohrál. Přichází tak přerušení a nepřímý volný kop pro ostrovní fotbalisty.
11'
Další chybu při vedení balonu předvedl kapitán Man, který si na levé straně vyměnil pozici se spoluhráčem, v momentě, kdy postupoval z úhlu k brance, ale opět zazmatkoval a poslal balon jenom na odkop pro Formosu.
11'
Právě z práce brankáře vznikla brejková situace, kterou měl zakončit Matan, ale míč mu podjel pod kopačkou a šel za postranní čáru.
10'
Owen Spiteri spíše takovým nákopem z nouze hledal naběhnutého útočníka Friggieriho, do hry se ale dříve zapojil rumunský brankář a situaci pokryl trochu stylem Manuela Neuera.
8'
Vladoiu zakombinoval s gólmanem Aioanim, Rumunsko stále hledá cestu k trvalejší převaze v zápase. První minuty zápasu sice nabídly pravděpodobný herní scénář, ale není to zřejmě to, s čím by byl tým okolo trenéra Mutua spokojen.
7'
Man nebyl vůbec daleko od úvodního gólu zápasu, přes dva obránce se dostal do vzduchu po přihrávce Haruta a hlavičkoval, na hranici malého vápna ale míč poslal vedle tyče!
6'
Scicluna při návratu z útoku zezadu srazil k zemi běžícího Haruta na půlce hřiště a rozhodčí Kastrati dává jasný signál, že příště už dojde k represím v podobě karet.
5'
Majan zahrával roh až na zadní tyč, už tak hodně přetažený centr nadělal sice problémy pro Caina Formosu, nakonec si ale ve vzduchu pro míč došel a uklidnil hru.
4'
Harut předal míč před sebe do běhu jednomu ze spouhráčů, jehož centr z levého křídla nakonec končí nařízením rohového kopu pro domácí barvy.
3'
Z hloubi pole přišla průniková přihrávka na Ciobana, proti němuž startoval už i brankář Formosa. Ve sprinterském souboji proti byl lepší nakonec hostující gólman, který nepříliš přesvědčivým odkopem zachránil situaci.
2'
První minuta zápasu uběhla a domácí svému soupeři prakticky nepůjčili míč. Ale na vlhkém terénu došlo k hodně velkému počtu technických chyb a kolikrát bylo štěstím, že Malta nedostala brejk zadarmo.
1'
Baluta na pravém křídle se už nadechoval k otevření prostoru, nakonec ale raději zvolil bezpečnější nahrávku zpět na gólmana.
1'
Zápas začíná, úvodní výkop mají na starosti domácí Rumuni, kteří jsou i jasným favoritem zápasu. Avšak i Belgie se přesvědčila proti Moldavsku, že být favorit nestačí.
1'
-48'

Rumunsko: Aioani – Baluta, Dragusin, Vladoiu, Harut – Olaru, Marin, Ciobanu – Man (C), Ganea, Matan
Náhradníci: Axinte – Itu, Cimpanu, Morutan, Dragus, Chindris, Petrila, Munteanu, Costache

Malta: Cain Formosa – Borg, Camilleri, Owen Spiteri, Gauci – McKay, Attard, Matthew Spiteri, Scicluna – Friggieri (C), Elouni
Náhradníci: Duncan Formosa – Andrei Spiteri, Ghio, Zammit, Tanti, Fenech, Mallia, Farrugia, Vella

Rozhodčí: Kastrati – Morina, Kabaši (všichni KOS).
MALTA
skupina 8: 7 zápasů, 6. místo, 1 bod, skóre 2:21, bilance 0-1-6

Na Maltě naopak nikdy neměli postupové ambice a ani letos se tomu fotbalisté na malém ostrově nepřiblíží ani náznakem. V osmé kvalifikační skupině plní roli spolehlivého outsidera, o čemž svědčí i dva vstřelené góly oproti 21 inkasovaným. Na první gól v kvalifikaci čekali čtyři zápasy, první zásah zmírnil debakl 1:5 s Dánskem.

Právě Dánsko se pro ně stalo soupeřem, proti kterému dokázali skorovat i doma. Tam dokonce od 52. minuty vedli, ale za 16 minut Dánové dokázali srovnat a nakonec vyhrát 3:1. Jinak však proti všem ostatním soupeřům gól nevstřelili, naopak inkasovali poměrně velkou porci a nepředpokládá se, že by ve zbývajících zápasech dokázali vydolovat první výhru v tomto cyklu. Ale možné je skutečně vše (což ukázala U21 Andorry).
RUMUNSKO
skupina 8: 8 zápasů, 2. místo, 16 bodů, skóre 17:5, bilance 5-1-2

Rumunský mládežnický fotbal je na vzestupu, stačí si vzpomenout na poslední Euro v Itálii, kde Rumunsko srazilo ve skupině z postupového místa Anglii a šlo až do semifinále, tam už ale nestačilo na Německo. Pro hráče ze země Drákuly to byl historický úspěch a v tomto kvalifikačním cyklu to vypadá, že by se Rumunsko mohlo opět kvalifikovat.

Rozehráno mají dobře, v současnosti jsou šest bodů za vedoucím Dánskem a teoreticky mohou pomýšlet na přímý postup, to je spíše v rovině velké teorie. Mnohem pravděpodobnější se tak zdá boj o druhé místo, ve kterém mají Rumuni náskok šest bodů na Ukrajince, jenže také o zápas více. Právě poslední měření sil s Ukrajinou pro Rumunsko nedopadlo dobře, neboť prohrálo 0:1 a jejich soused se tak dotáhl na bodový rozdíl, se kterým ještě může bojovat.
Krásný úterní večer vám přeji při sledování fotbalu! Reprezentační týden se týká i mládežnických výběrů, a proto budeme sledovat jeden z mnoha soubojů v kvalifikaci na Euro U21. Favorit zápasu je dán zcela jasně a v momentě, kdy Rumunsko porazí svého úterního soupeře z Malty, bude už velmi blízko postupu. V pohraničním městě Giurgiu začínáme od 19:00, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.