Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko : Kazachstán - 13. října 2020   18:45

Španělsko
Španělsko
65' Guillamón  • 71' Gómez  • 85' Gómez
3:0
(0:0)
Kazachstán
Kazachstán
Španělsko
Fernández – Porro, Guillamón (84. Hernando), Cuenca, García (46. Gómez) – Rodríguez (63. Beltrán), Tollar, Puig (46. Pedri) – Díaz, Puado (60. Gil), Cucurella (C)
Sotorres – Hernando, Beltrán, Gómez, Ibañez, Pipa, Gil, Pedrosa, Pedri
Činkov – Sokolov, Velev (BUL)
Estadio Santo Domingo, Alcorcón
Kazachstán
Šaizada – Najarjan (C), Kašken, Kassym, Asrankulov – Astanov, Adachajiev (68. Sagnajev) – Skvorcov (68. Bachtijarov), Žakipbajev (58. Ussenov), Seidachmet (79. Žagorov) – Karimov (58. Šušenačev)

To je ode mě z tohoto zápasu všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 9:0.
Střely mimo: 11:1.
Rohy: 5:2.
Ofsajdy: 1:4.
Fauly: 4:9.
V dalších dnešních zápasech této skupiny se z domácí výhry 1:0 nad Černou Horou radovaly Faerské ostrovy a Severní Makedonie remizovala s Izraelem 1:1. Španělsko touto výhrou tedy definitivně rozhodlo o svém triumfu v kvalifikační Skupině 6, protože po osmi odehraných zápasech má před druhou Severní Makedonii náskok 8 bodů. Třetí Izrael má 12 bodů a na druhou Severní Makedonii ztrácí 2 body. Čtvrtý Kazachstán má 10 bodů a protože už mu zbývá jen jeden zápas, tak už nemá šanci ani na druhé místo. Černá Hora má 7 bodů a poslední Faerské ostrovy 6 bodů.
Španělé ve druhém poločase potvrdili roli velkého favorita a obrovským tlakem napokon Kazachstán zlomili. Hosté se drželi více než hodinu a i když se ve druhé půli hrálo jen na jednu branku, tak je skvělými zákroky držel brankář Šaizada. Zlomovým a rozhodujícím momentem byl napokon gól Guillamóna, po kterém to už Španělům, konkrétně Danimu Gómezovi, začalo padat a dalšími dvěma brankami napokon navýšil rozdíl v konečném skóre na tři góly. Kazachstán nepředvedl za celý zápas směrem dopředu prakticky nic a počet střel ve druhém poločase (20:0 pro Španělsko) mluví výstižně o tom, jak tento poločas probíhal.
90+3'
90+3'
Poslední útok v zápase patří paradoxně Kazachstánu, který se alespoň v poslední minutě zápasu usadil na španělské polovině hřiště. Jeho kombinace ale probíhá daleko od domácí branky.
90+2'
K jeho exekuci se postavil Porro, jenž vypálil tvrdě nad Šaizadovu branku.
90+1'
Sagnajev podkopl těsně před vlastní šestnáctkou Beltrána. Přímý kop pro Španělsko ze skvělé střelecké pozice.
90'
Bude se hrát ještě tři minuty.
89'
Gólman Kazachstánu znovu vykopl míč přímo k Španělům a asi vůbec poprvé v druhém poločase se míč dostal k domácímu brankáři Fernándezovi. Ten ho po malé domů hned rozehrál na spoluhráče.
88'
Porro vystřelil ze střední vzdálenosti na kazašskou branku, namířil ale jen do středu branky na připraveného Šaizadu.
87'
Zápas se už víceméně jen dohrává. Španělé pokračují v kombinaci na útočné polovině, už ale hrají více na krásu jako ještě před několika minutami.
85'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Španělé asi definitivně rozhodují o svém dnešním vítězství! Žagorov vypíchl před vlastní šestnáctkou Beltránovi míč tak, že se dostal k volnému DANIMU GÓMEZOVI, jenž neváhal a hned vystřelil na branku hostů. Jeho střela po zemi však byla i tak úplně přesná a skončila u pravé tyče Šaizadovy branky.
85'
Skvěle hrající Porro se snažil o sólový průnik po pravém křídle, při jeho kličce ho ale podrazil Bachtijarov. Domácí se nepokusili o nákop do pokutového území, místo toho rozehráli po zemi do strany a pokračují v postupné kombinaci.
84'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Hugo Guillamón, přichází Manu Hernando.
82'
Bachtijarov obral při presinku o míč Cuencu, jenž jako poslední obránce začal zbytečně kličkovat ve středu pole. Míč si ale předkopl příliš daleko a domácí obránce ho dostihl včas.
81'
Cuenca se rozběhl po levé straně přímo do šestnáctky a už skoro z brankové čáry centroval před branku. Jeho nákop byl ale příliš vysoký a žádný z hráčů ho neměl šanci zasáhnout.
80'
Po útočném faulu Porra Španělé o míč přišli, kazašský útok se ale zasekl ve středu pole. Hosté si neporozuměli ve středovém kruhu a odevzdali míč domácím.
79'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Jerkebulan Seidachmet, přichází Nauryzbek Žagorov.
78'
Beltrán se protlačil do kazašské šestnáctky z levého křídla a z ostrého úhlu zakončoval, gólman Šaizada ale opět úspěšně zasáhl a tuto střelu vyrazil.
76'
Po centru Beltrána z rohu hlavičkoval Cuenca, hlavou ale nasměroval míč výrazně mimo Šaizadovu branku.
75'
Brahim Díaz dostal před kazašskou šestnáctku hezkou průnikovou přihrávku z levého křídla, kterou si posunul mezi obránce hostů. Jeho střelu pak na poslední chvíli zblokoval na roh Kašken.
74'
Cucurellův centr Kazaši zblokovali a stejně dopadla i tvrdá střela Díaze. Hosté však už neměli možnost rozehrát a míč jen odkopli na španělskou polovinu.
73'
Hostům naprosto zjevně docházejí síly a už se hraje prakticky jen na jednu branku. Po centru z pravé strany hlavičkoval Gil, míč ale ze záklonu poslal vysoko nad kazašskou branku.
71'
Španělé navyšují svůj náskok! Gil hezky pronikl do šestnáctky Kazachstánu po levé strany a téměř z brankové čáry posunul míč do druhé vlny na DANIHO GÓMEZE. Ten měl dostatek času si míč zpracovat a pravačkou ho pak poslat do levého horního rohu Šaizadovy branky.
70'
Kazachstán pod tlakem opět pokazil rozehrávku a Kašken míč nepovedenou přihrávkou odevzdal španělským obráncům. Ti si míč přihrávají ve středu pole.
69'
Hned po obnovení hry po střídáních Kazachstánu si nabíhal za pasem z vlastní poloviny Dani Gómez, na tuto přihrávku si ale vybíhal z ofsajdu.
68'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Lev Skvorcov, přichází Akmal Bachtijarov.
68'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Adam Adachajiev, přichází Sultan Sagnajev.
68'
Pedri vysunul na levou stranu šestnáctky Beltrána, jenž mu pak vrátil míč před brankoviště. Střelu Pedriho z této pozice skvělým zákrokem zlikvidoval brankář Kazachstánu Šaizada.
67'
Domácí nepolevují ani po vstřelené brance. Hned po výkopu po inkasované brance obrali Kazachy o míč a znovu sledujeme postupnou kombinaci Španělů plnou krátkých přihrávek.
65'
Domácí konečně využívají svůj tlak a zaslouženě otevírají skóre! Beltrán centrem ze standardky z levé strany, téměř z autové čáry, nacentroval míč na hranici kazašského brankoviště na HUGA GUILLAMÓNA a ten hlavou nasměroval míč k levé tyči Šaizadovy branky.
64'
První žlutou kartu zápasu dostává za podražení rozběhnutého španělského kapitána Cucurelly ostrým skluzem do nohou Dinmuhammed Kašken (Kazachstán). Španělsko bude mít přímý kop z levého křídla.
63'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Fran Beltrán.
62'
Obléhání kazašského pokutového území pokračuje. Do šestnáctky hostů letí jeden centr za druhým, obrana Kazachstánu ale zatím všechny zvládá řešit.
61'
K rozehrávce standardní situace se postavil Óscar Rodríguez, technickou střelou ale poslal míč na tribunu za Šaizadovou brankou.
60'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Javier Puado, přichází Bryan Gil.
59'
Seidachmet podrazil pronikajícího Porra. Přímý kop pro domácí z pravé strany z pozice těsně za kazašskou šestnáctkou.
58'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Madi Žakipbajev, přichází Danijar Ussenov.
58'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Ramazan Karimov, přichází Artur Šušenačev.
57'
Pedri se rozběhl mezi kazašské stopery, navedl si míč na levačku a z hranice šestnáctky vystřelil. Jeho pokus po zemi do středu branky chytil připravený brankář Šaizada.
56'
Rodríguezův nákop od rohového praporku odvrátila kazašská obrana do bezpečí. Hosté pak vyrazili do rychlého protiútoku, který ale pokazil nepřesným pasem na Karimova kapitán hostů Najarjan.
55'
Až teď, po téměř 10 minutách můžeme sledovat první postupný útok Kazachstánu ve druhém poločase. Hosté se nastěhovali na útočnou polovinu, míč ale ztratili po nepřesné kolmici Seidachmeta na levé křídlo na Asrankulova.
54'
Porro si ale neporozuměl s Puadem a nepřesnou kolmicí přihrál míč brankáři Kazachstánu Šaizadovi. Ten ho bez váhání odkopl na španělskou polovinu hřiště.
53'
Kazachstán neměl ve druhém poločase šanci něco předvést, domácí totiž hosty doslova ničí okamžitým presinkem. Znovu se červeným povedlo obrat hráče ve žlutém snadno o míč a dostat se k jejich šestnáctce.
52'
Obránce Kazachstánu nedokázal odkopnout míč ze své šestnáctky a ten mu ve vzduchu vzal střídající Pedri. Jeho střelu z ostrého úhlu z pravé strany skvělým zákrokem zastavil brankář Šaizada.
51'
Kazaši si ale hrací předmět užili jen pár sekund a už ho mají domácí zpět pod kontrolou. Bez vážnějších problémů se Španělé nastěhovali na kazašskou polovinu hřiště.
50'
Španělé vstoupili do druhé půle velmi aktivně. Puado se snažil o individuální průnik z levé strany, míč si ale při kličce proti Najarjanovi posunul příliš daleko a ten mu odskočil za brankovou čáru.
49'
Rodríguezův centr z rohu odhlavičkoval Kašken a střelu z voleje od Cuency pak zastavil Kassym. Tento kazašský obránce pak míč hned odkopl ze svého pokutového území.
48'
Další střelu Daniho Gómeze chytil brankář Kazachstánu. Hosté hned poté o míč přišli a Rodríguezovu střelu musel srazit Kašken na rohový kop.
47'
Střídající Dani Gómez se hned po výkopu zapojil do hry, když se uvolnil na levém křídle a centroval před kazašskou branku. Gólman Šaizada jeho centr bez problémů chytil.
46'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Ricard Puig, přichází Pedri.
46'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Fran García, přichází Dani Gómez.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:46.
Španělé měli v prvním poločase územní převahu, disciplinovaně hrající Kazaši je ale do nebezpečných střeleckých situací vůbec nepouštěli. Většina prvního dějství se sice odehrála na polovině Kazachstánu, domácí se ale vždy posunuli do vzdálenosti cca 30 metrů od kazašské branky a tam jejich snaha většinou skončila. Hosté čekali na rychlé protiútoky, které se jim občas naskytli, ani oni toho ale směrem dopředu moc nepředvedli. Výsledek tedy je, že jsme za celý první poločas neviděli ani jednu střelu na branku. Nezůstává nám tedy nic jiného než doufat, že druhý poločas přinese více zajímavých momentů a i nějaké góly.

Fauly: 2:4
45'
44'
Porrova střela z cca 30 metrů byla sražena do zámezí. Sám Porro pak vrátil míč do hry z autového vhazování a obléhání kazašského pokutového území tak může pokračovat.
43'
Španělé se ale ne a ne dostat do lepší střelecké pozice. Kazaši hrají v obraně velmi disciplinovaně a Španěly prakticky nepouštějí s míčem do blízkosti vlastní šestnáctky.
42'
Šaizada odkopl míč od své branky přímo na kopačky španělských obránců. Ti založili útok, kterým se rychle vrátili na polovinu hostů.
41'
I když to asi zní, jako kdyby jiný hráč neexistoval, tak ze střední vzdálenosti znovu vystřelil nad kazašskou branku Puig. Dnes chce zjevně dát gól za každou cenu...
40'
Tlak domácích se s blížícím se závěrem prvního dějství začíná opět stupňovat. Cucurella našel křížnou přihrávkou z levé strany na hranici kazašské šestnáctky volného Díaze, tomu ale míč při zpracovávání odskočil.
39'
Puig ztratil míč v souboji s Karimovem, jenž ho zavezl na útočnou polovinu Španělska. Tam ho nedokázal přihrát mezi domácí obránce Žakipbajevovi a hrací předmět získali domácí.
38'
Puig se na konci této akce opět odhodlal ke střele, ze střední vzdálenosti ale znovu poslal míč nad Šaizadovu branku.
37'
Rodríguezův centr z rohu odhlavičkoval jeden z kazašských obránců za šestnáctku k Tollarovi, jehož střela z voleje byla zblokována. Odražený míč pak získali na své kopačky Španělé.
36'
Cucurella hledal kolmicí do šestnáctky Kazachstánu rozběhnutého Puada, tomu ale čistým skluzem vypíchl míč na rohový kop Kassym.
35'
Díaz vystihl rozehrávku kazašského obránce Kaškena, který ale k němu hned přistupil a nedovolil mu rozehrát rychlou útočnou protiakci. Španělé musí opět útočit postupně.
34'
Po delší době zaútočili i domácí. Astanov nakopl míč mezi španělské stopery na Skvorcova, jenž se k míči dostal, hrací předmět si ale zpracovával v ofsajdové pozici.
33'
Rodríguezovu přihrávku z pravé strany tečoval Tollar, jeho přihrávku ale Cucurella nedoběhl. Míč opět končí u brankáře Kazachstánu.
32'
Na pravé straně si pak narazil míč Puado s Porrem, první jmenovaný si ale nechal míč odskočit od nohy a nepovedeným centrem ho nakopl za brankovou čáru.
31'
Domácí pokračují ve své útočné aktivitě. Cucurella zkoušel projít k šestnáctce Kazachstánu individuálně, to sa mu ale nepovedlo.
29'
Hosté další špatnou rozehrávkou odevzdali míč opět Španělům, domácím se ale teď útok vůbec nepovedl. Cuenca chtěl vysunout kolmicí za kazašskou obranu Puada, ten ale neměl šanci jeho přihrávku doběhnout.
28'
Porro dvakrát centroval z pravé strany do kazašské šestnáctky. První pokus odkopl zpátky k němu Kašken a druhý po teči Puiga skončil u brankáře Šaizady.
27'
Hosté se ještě chvilku drželi u španělské šestnáctky, už se ale nedostali ani k centru, ani ke střele a o míč přišli. Domácí přecházejí znovu k postupné kombinaci.
26'
Adachajievův centr z rohu zvedl do výšky jeden z hráčů na přední tyči a Španělé následně míč odkopli ze své šestnáctky do zámezí.
25'
Astanov potáhl míč k španělské šestnáctce, kde nacentroval z křídla. Brankář Fernández si trochu neporozuměl při svém zákroku s Cucurellou, nakonec ale míč dostal na rohový kop.
24'
Domácí opět postupně získávají převahu a začínají soupeře zatláčet hluboko do obrany. Všichni Kazaši jsou maximálně ve vzdálenosti 30 metrů od své branky.
23'
Míč po pravé straně potáhl ke kazašské šestnáctce Díaz, jenž si ho připravil na levačku a střelou z cca 20 metrů těsně minul branku Kazachstánu.
22'
V krátkém časovém sledu jsme viděli několik ztrát míče ve středu pole, míč ale napokon získali Španělé, kteří hned vyrazili do rychlého protiútoku.
20'
Tuto španělskou kombinaci zakončil střelou Puig, i tentokrát ale branku hostů minul.
19'
García se hezky uvolnil na levém křídle, kazašský kapitán Najarjan se s ním ale dobře vrátil a před centrem mu míč vyrazil skluzem do zámezí. Španělé následně začali obléhání kazašského pokutového území.
18'
Hosté ale opět dokázali jejich akci přerušit. Asrankulov vysunul na levém křídle do náběhu Seidachmeta, ten se ale vytlačil sám do strany a musel míč jen posunout dozadu na spoluhráče z obrany.
17'
Domácí donutili hosty vysokým presinkem k nepovedenému nákopu na útočníka Karimova a navíc byl kazašský útočník i v ofsajdu. Španělé se vracejí na polovinu Kazachstánu.
16'
Díaz posílal z pravé strany hezkou přihrávku do šestnáctky za obranu Kazachstánu, nabíhajícímu Cucurellovi ale chyběl tak metr, aby míč zasáhl. Ten tak skončil v rukavicích brankáře Šaizady.
15'
Po malé domů však nepřesnou rozehrávkou „přihrál“ Španělům míč gólman hostů Šaizada. Karimov naštěstí pro žluté míč rychle získal zpět, nepřesnou kolmicí ale nedokázal najít rozběhnutého Seidachmeta.
14'
Hra se teď trochu vyrovnala a Kazaši v posledních minutách drží Španělsko na dištanc od své šestnáctky. Navíc se jim vyšším presinkem daří získávat míč pod svou kontrolu.
13'
Brahim Díaz dostal přihrávku za obranu hostů, míč si ale zpracoval rukou. Brankář hostů Šaizada s rozehrávkou po tomto porušení pravidel nijak nespěchá.
12'
Domácí odpovídají svým útokem, který se však pro tuto chvíli zasekl na seřazeném obranném valu Kazachstánu.
11'
Adachajiev našel přesným centrom na penaltový bod hlavu úplně volného Kassyma, jenž minul ve skvělé střelecké pozici Fernándezovu branku.
10'
Hosté poprvé v utkání vyrazili po zisku míče do rychlého protiútoku. Karimov dostal přihrávku na pravou stranu španělské šestnáctky, jeho střela ale byla zblokována na rohový kop.
9'
Znovu se tak domácí vrátili na polovinu Kazachstánu a opět se kombinací na krátké přihrávky snaží přiblížit se ke kazašské šestnáctce.
8'
Kassym po nepřesné přihrávce Rodrígueze nakopl míč na Karimova, ten ale v souboji s dvojicí domácích obránců neměl šanci na úspěch. Míče se zmocnil obránce Španělska Guillamón.
7'
Tam se ho ale opět zmocnili domácí, kteří ho prakticky od úvodní akce hostům vůbec nepůjčili. Obránci Španělska se svou kombinací postupně posouvají na útočnou polovinu hřiště.
6'
Cucurellův centr z levé strany srazil hlavou Kassym dozadu ke svému brankáři Šaizadovi, jenž hned vykopl míč do středu pole.
5'
Kazaši jsou hned od úvodu zápasu pod velkým tlakem. Domácí obrali obránce Kazachstánu o míč a po krátké kombinaci střílel ze střední vzdálenosti Puig, opět ale poslal míč jen nad branku hostů.
4'
Z dalšího útoku získali domácí rohový kop. Cucurellův centr od rohového praporku proletěl celou kazašskou šestnáctkou, až se dostal na opačnou stranu. Tam se míče zmocnil Díaz.
3'
Centr z pravé strany se dostal po skluzu obránce Kazachstánu na zadní tyči ke Cucurellovi, jenž ještě posunul míč doprava na Puiga. Ten technickou střelou zakroutil míč vysoko nad Šaizadovu branku.
2'
Španělé mají tedy první možnost na založení svého postupného útoku. Míč si zatím přihráva především obranná čtveřice ve středu hřiště.
1'
Výkop utkání měli Kazaši, kteří hned nakopli míč na útočnou polovinu. Tam o něj po nepovedené přihrávce na křídle přišli.
1'
Španělé budou hrát v červených dresech, Kazachstán ve žlutých.
Oba celky už jsou na hrací ploše, zápas se tak o malou chvíli začne.

Španělsko: Fernández – Porro, Guillamón, Cuenca, García – Rodríguez, Tollar, Puig – Díaz, Puado, Cucurella (C)
Náhradníci: Sotorres – Hernando, Beltrán, Gómez, Ibañez, Pipa, Gil, Pedrosa, Pedri

Kazachstán: Šaizada – Najarjan (C), Kašken, Kassym, Asrankulov – Astanov, Adachajiev – Skvorcov, Žakipbajev, Seidachmet – Karimov
Náhradníci: Ustimenko – Adambajev, Bachtijarov, Sagnajev, Kussjapov, Tursynbaj, Šušenačev, Ussenov, Žagorov

Rozhodčí: Činkov – Sokolov, Velev (BUL).
Dnešní zápas se kvůli opatřením na zamezení šíření onemocnění COVID-19 odehraje bez diváků.
Situace v kvalifikační Skupině 6

Tuto skupinu vede Španělsko, která má po 7 odehraných zápasech na kontě 19 bodů a už je jednou nohou na ME U21. Druhá Severní Makedonie ztrácí na Španělsko už šest bodů a do konce kvalifikace odehraje tři zápasy. Třetí Izrael má 11 bodů, čtvrtý Kazachstán 10 bodů, pátá Černá Hora 7 bodů a poslední Faerské ostrovy 3 body. Kromě tohoto utkání se dnes odehrají v rámci této skupiny ještě zápasy Severní Makedonie – Izrael (14:30) a Faerské ostrovy – Černá Hora (18:00).

Vzájemné zápasy

Obě reprezentace se proti sobě postavily doteď třikrát a všechny tři předchozí zápasy vyhrálo Španělsko se skóre 8:1. První vzájemný souboj v této kvalifikaci vyhrálo Španělsko loni v Kazachstánu 1:0.

Kazachstán

Kazaši se v dosavadním průběhu kvalifikace postarali asi o největší paradox, všechny své body totiž získali na půdách soupeřů. Všechny čtyři zápasy na svém hřišti Kazachstán prohrál, naopak ze čtyř zápasů venku vyhrál tři a v Severní Makedonii remizoval 1:1. Na kontě má 10 bodů, přičemž odehrál spolu s Černou Horou o jeden zápas více, a protože na Španělsko ztrácí už 9 bodů, tak šanci na první místo už nemá. Ještě pořád ale bojuje alespoň o druhé místo, na něj ale potřebuje zabodovat (ideálně zvítězit) i ve svém posledním venkovním zápase a doufat v zakopnutí konkurentů.

Španělsko

Obhájci titulu zatím procházejí kvalifikací jako nůž máslem a už je téměř jisté, že svou kvalifikační skupinu vyhrají. Španělé mají na prvním místě tabulky tři kola před koncem kvalifikace náskok 6 bodů před druhou Severní Makedonii, kterou navíc v obou vzájemných zápasech zdolali. Pokud tedy Španělé dnes vyhrají, tak si definitivně zajistí postup z 1. místa skupiny. Z předchozích sedmi odehraných kvalifikačních zápasů vyhráli šest a jen jednou remizovali (v Izraeli 1:1). Právě gól inkasovaný během tohoto remízového utkání byl jediným inkasovaným gólem Španělů v dosavadním průběhu kvalifikace.

Španělsko – Černá Hora 2:0
Černá Hora – Španělsko 0:2
Španělsko – Severní Makedonie 3:0
Izrael – Španělsko 1:1
Severní Makedonie – Španělsko 0:1
Faerské ostrovy – Španělsko 0:2
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu Španělsko – Kazachstán. Utkání Skupiny 6 kvalifikace ME U21 začíná v 18:45.