Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Belgie : Německo - 8. září 2020   16:00

Belgie
Belgie
19' Tresor  • 51' de Ketelaere  • 60' Trevor  • 76' Openda
4:1
(1:1)
Německo
Německo
31' Nmecha
Belgie
Svilar – Saelemaekers (81. Colassin), Bornauw (C), Vanheusden (83. Faes), Delcroix – Peeters – de Ketelaere, Mangala, Amuzu (74. de Smet), Openda (80. Busi), Tresor
Bodart – Antonucci, Busi, Colassin, De Smet, Eppiah, Faes, Lokonga, Touba
Fabbri – Passeri, Valeriani (všichni Itálie)
Den Dreef (Leuven)
Německo
Grill – Baku (46. Kilian), Pieper, Leitsch, Schlötterbeck – Maier (C) (80. Janelt) – Nmecha, Geiger (72. Kruger), Özcan (46. Vagnoman), Jakobs – Berisha (72. Keitel)
Bansen – Ache, Burkardt, Hack, Janelt, Keitel, Kilian, Krüger, Vagnoman

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Belgie, která svého soupeře porazila vysoko 4:1. Domácí vstoupili do druhého poločasu ukázkově, hned v úvodu se dostali zpět do vedení. Německo pochopitelně i ve druhém dějství hrálo bez vyloučeného Piepera, což bylo v tomto duelu klíčové. Belgičané totiž přidali další dvě branky, díky čemuž berou všechny tři body. Německo toho ve druhém dějství zrovna moc nepředvedlo, tento zápas se mu nepovedl.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 7:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 6:10.
90+3'
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90+2'
K hezkému zakončení se před malým momentem dostal domácí Lokonga, který technickým projektilem trefil pouze levou brankovou konstrukci.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, do konce zápasu nezbývá moc času. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
88'
Na pořadu dne byla zajímavá standardní situace pro hráče Belgie. Tresor se snažil zkompletovat hattrick, jenomže zakončení poslal kousek nad branku.
87'
Posléze se autového vhazování ujal obránce Schlötterbeck, který raději věnoval zpětnou nahrávku Leitschovi, jenž ještě spolupracoval s brankářem.
86'
Sledovali jsme dalekonosný pas v podání Leitsche, který ovšem mířil daleko za postranní lajnu. Jakobs za tuto nahrávku pouze poděkoval.
83'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Zinho Vanheusden, přichází Wout Faes.
81'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Antoine Colassin.
80'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Lois Openda, přichází Maxime Busi.
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Vitaly Janelt.
79'
Navíc si to středem hrací plochy chtěl namířit střídající de Smet, který ovšem nevyzrál hned na prvního protihráče, kterému se povedlo čistě zakročit.
78'
Před Německem čeká opravdu hodně složitý úkol, hostující reprezentace totiž prohrává už o tři branky. Hosté navíc hrají bez vyloučeného Piepera.
76'
Belgie právě vstřelila branku!
S hostujícím celkem to nevypadá vůbec dobře! Belgie se opět pohodlně dostala na druhou stranu, kde jsme sledovali zřejmě nechtěné přenechání míče na Tresora, který ovšem dokázal nahrát zpět před prázdnou branku, kde měl pohodlnou práci LOIS OPENDA.
75'
Do ní se navíc zapojil také znuděný brankář Svilar, který celkem dlouho váhal, načež rozehrál do strany. Delcroix mu okamžitě vracel zpět na kopačku.
74'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Francis Amuzu, přichází Thibault De Smet.
73'
Jenomže domácí hráči si zatím počínají velice zkušeně, neboť soupeře takřka vůbec nepouštějí k míči. Belgie nyní rozjela další kombinaci.
72'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Florian Kruger.
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Mergim Berisha, přichází Yannik Keitel.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem dvaceti minut. Belgičané i nadále drží nadějné dvoubrankové vedení, oslabené Německo tak musí zabrat.
70'
Také hostující celek se konečně na delší časový úsek podíval na útočnou polovinu, kde ovšem chyboval Vagnoman, jenž se nechal obrat o míč.
69'
Vanheusden byl před napadajícím protihráčem donucen přenést hru na pravou stranu, kde de Ketelaere nepředvedla zrovna dobré zpracování.
68'
Mezitím se dokázala včas vrátit smečka hostujících hráčů, která se okamžitě dostala k blízkosti svého pokutového území, kde odrazila útočné akce.
67'
Belgii se tentokráte povedlo roztáhnout hru na pravou stranu, kde měl celkem dost prostoru de Ketelare, který přesto počkal na své spoluhráče.
66'
Žlutou kartu dostává Zinho Vanheusden (Belgie).
65'
Pokus o přenesení hry na levou stranu vyšel na jedničku, jenomže Amuzu si ukopl balón daleko od nohy, což přinese odkop od hostující branky.
61'
Je za námi hodina hry, zatím jsme se dočkali hned čtyř přesných zásahů. Belgie je i po další brance aktivnější, hostující celek to bude mít hodně složité.
60'
Rázem to je o dvě branky! K exekuci pokutového kopu se totiž postavil domácí kanonýr TREVOR NDAYISHIMIYE, který bezpečně zakončil k levé tyči, zatímco se Grill vydal k opačné konstrukci.
60'
Je tu pokutový kop pro Belgii!
60'
Německo se opět muselo zatáhnout směrem na vlastní polovinu, kde soupeře donutilo k chybné rozehrávce. Lokonga totiž našel pouze soupeře.
59'
Žlutou kartu dostává Nico Schlötterbeck (Německo).
58'
Kousek před pokutovým územím si ustlal domácí de Ketelaere, který ovšem musí rychle vstát. Hlavní sudí překvapivě nechal pokračovat ve hře.
57'
Zpětná nahrávka putovala na kopačku Vanheusdena, který ani tentokráte nikam nespěchal. Až poté jsme sledovali dlouhý pas směrem na Opendu.
56'
Ten si vzal na starost střídající Vagnoman, který si dával celkem dlouho načas. Nakonec mu na pomoc přispěchal Nmecha, jenž ve vzduchu neuspěl.
55'
Pro brankáře Grilla to tedy neznamenalo žádnou větší práci, naopak mohl rozehrávat od své branky. Po jeho odkopu spoluhráči vybojovali další aut.
54'
Belgičané pokračují ve své aktivitě, tentokráte rozehráli rohový kop z pravé strany, který doputoval až k Delcroixovi, jenž ovšem nemířil vůbec přesně.
53'
Hlavní sudí nařídil pro domácí celek zajímavou standardku, která ovšem směřovala přímo do náruče brankáře Grilla, jenž se opět pokusil rychle rozehrát.
52'
Poprvé se k míči dostal také brankář Grill, který v poklidu sevřel do svých rukavic padající předmět. Poté následovalo vyhození do strany na Kiliana.
51'
Hned v úvodu druhého poločasu si domácí berou jednobrankové vedení zpět! CHARLES DE KETELAERE si seběhl na nahrávku, po které si to namířil k hranici pokutového území. Z této pozice neomylně zamířil ke vzdálenější konstrukci, kam se Grill nedokázal natáhnout.
50'
Žlutou kartu dostává Mergim Berisha (Německo).
49'
Poté jsme sledovali prudké přenesení hry k levé autové lajně, kde se sice nacházel Delcroix, avšak přesto se balón snesl ven z hrací plochy.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu sledujeme celkem poklidnou rozehrávku Belgie. Vanheusden si hned několikrát vyměnil míč s kolegou Bornauwem.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Salih Özcan, přichází Josha Vagnoman.
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Luca Jannis Kilian.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl hned dva přesné zásahy. Německo sice mělo v úvodu více ze hry, avšak díky chybě přišlo o vyloučeného Piepera, načež inkasovalo z následného přímého kopu. Oslabení hosté přesto dostali možnost k vyrovnávací brance, navíc pokutový kop dokázal zužitkovat Nmecha. Po prvním dějství je stav nerozhodný, druhý poločas zcela jistě nabídne zajímavou podívanou.
45'
44'
To znamenalo rohový kop pro domácí, kterého se z levé strany chopil právě Saelemaekers. Jeho vzdušná nabídka našla hlavu Delcroixe, který mířil nad.
43'
To nebylo vůbec špatné! Saelemaekers dokázal na pravé straně odcentrovat do pokutového území, načež zakončujícího Amuzua vychytal Grill.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
38'
Navíc si hlavní sudí všiml nedovoleného zákroku, při kterém pracoval rukama Baku, jenž skolil k zemi Amuzua. Belgie okamžitě rozehrála po zemi.
37'
Německo pro změnu vhazovalo z pravé strany, jenomže si absolutně neporozumělo. Baku totiž hledal Nmechu, který mu nepřesně vracel do autu.
36'
Belgičané si nakonec zajistili zisk vůbec prvního rohového kopu. Ten se snášel k hranici šestnáctky, kde se Peetersovi nepovedlo zakončit.
35'
Na jistotu posléze zasahoval obránce Bornauw, který před dotírajícím soupeřem odkopával do zámezí. Vhazovat tak bude moci zadák Baku.
34'
Jenomže ta přinesla další nepřesnost, tentokráte z kopačky de Ketelaereho. Ten se pokoušel najít Opendu, který měl k míči opravdu hodně daleko.
33'
Německu se tak i v početní nevýhodě povedlo dotáhnout jednobrankové manko, začínáme tak opět od začátku. Domácí ihned roztočili kombinaci.
31'
Německo právě vstřelilo branku!
Máme opět vyrovnáno! K exekuci pokutového kopu se totiž postavil LUKAS NMECHA, který to zkoušel tvrdou ránou k levé tyči, kam se vydal také brankář Svilar, kterému se málem povedlo střelu zneškodnit.
30'
Žlutou kartu dostává Daouda Peeters (Belgie).
30'
Je tu pokutový kop pro Německo!
30'
Po delší době musel zasahovat hostující brankář, který si ovšem se zakončením doprostřed branky dokázal poradit. Zakončoval totiž forvard Openda.
29'
U středového kruhu měl hodně prostoru domácí Amuzu, který raději spolupracoval s vedle stojícím Bornauwem, jehož přenesení hry skončilo v autu.
28'
Kousek od šestnáctky to moc nevyšlo Mangalovi, který posléze přesto oslovil Saelemaekerse, jehož přízemní nabídku odklízel do autu Leitsch.
27'
Belgie navíc zvolila velice pomalý přechod na druhou stranu, který navíc nedovoleným zákrokem přerušil Özcan, jenž fauloval protihráče.
26'
Nmechovi se povedlo zalepit těžkou nahrávku, jenomže jeho celek se přesto daleko nedostal. Včas se dozadu dokázal vrátit Peeters.
25'
To opět rozjelo kombinaci na polovině soupeře, kde sice měl hodně prostoru kolem sebe Baku, který přesto musel vyprodukoval zpětnou nahrávku.
24'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nám přeci jenom nabídla jednu branku. Do vedení se dostala Belgie, na tahu tak je oslabené Německo.
19'
Je tu další rána pro hostující celek, který inkasoval z avizované standardní situace! K rozehrávce volného kopu se totiž postavil TRESOR NDAYISHIMIYE, jehož fantastická rána směřovala přesně pod břevno. Grill byl v tomto případě naprosto bez šance na zákrok!
18'
Tak pozor! V roli posledního obránce fauloval hostující Pieper, který tak obdržel přímou červenou kartu. Navíc budeme sledovovat zajínamou standardku.
18'
Hosté přesto byli donuceni otočit hru na levou stranu, kde ovšem chyboval Schlötterbeck. Belgie to dobře vykombinovala, Openda ale trefil pouze soupeře.
17'
Německo opět muselo rozjíždět útočnou akci až do svého pokutového území, přičemž brankář Grill nakonec vyzkoušel rozehrávku na Maiera.
16'
Na opačné straně se po hezké souhře opřel do míče Tresor, který to zkoušel na vzdálenější tyč, kterou ovšem minul o dobré dva metry.
15'
Svilar odkopával od své branky, přičemž se mu povedlo najít pouze kopačku Berishy. Hostující útočník ovšem zakončoval pouze nad branku.
14'
Na pořadu dne byl dokonce rohový kop pro Německo. Centr se nakonec zakroutil přímo na hlavu Leitsche, jehož hlavička putovala nad branku.
13'
Belgie si hracího předmětu moc dlouho neužila, nahrávka směrem na Opendu byla až moc nepřesná. Německo ihned přešlo na druhou stranu.
12'
U středového kruhu se k míči dostal hostující Geiger, který se pokoušel přenést hru na pravou stranu, kde se v ofsajdu nacházel Baku.
11'
Máme za sebou úvodních deset minut, zatím jsme se žádné šance nedočkali. Sledujeme vyrovnanou podívanou, navíc bez výraznějších nepřesností.
10'
Na opačné straně se do pokutového území dostal Nmecha, který se snažil projít kolem Vanheusdena, jenž mu dokonale zabránil v cestě vpřed.
9'
Už to vypadalo, že se k padajícímu míči dokáže dostat Tresor, jenomže v roli posledního obránce zakročil Pieper, který odkopl do bezpečí.
8'
Poprvé se k míči dostal také brankář Grill, který bezpečně zpracoval nahrávku, načež roztáhl hru zpět do strany na Nmechu.
7'
Středem hrací plochy si to namířil Mangala, který nakonec roztáhl hru na vedle stojícího Saelemaekersa, jenž se raději vrátil zpět.
6'
Opakovaný záběr ale prokázal lehký kontakt mezi dvojicí protihráčů, penalta se tak klidně písknout dala. Pokračuje se ve hře, domácí jsou u míče.
5'
Německo se dokázalo usadit na polovině soupeře, kde jsme sledovali pohlednou kombinaci. V šestnáctce spadl na zem Özcan, penalta z toho nebude.
4'
Belgičané rozjeli kombinaci na vlastní polovině, přičemž celkem dost nepřesně nahrával Saelemaekers, který našel pouze Özcana.
3'
Poprvé se k míči dostal německý brankář Grill, který okamžitě odkopával na druhou stranu, kde se k balónu dostal Vanheusden.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Belgie: Svilar – Saelemaekers, Bornauw, Vanheusden, Delcroix – Peeters – de Ketelaere, Mangala, Amuzu Openda, Tresor
Náhradníci: Bodart – Antonucci, Busi, Colassin, De Smet, Eppiah, Faes, Lokonga, Touba

Německo: Grill – Baku, Pieper, Leitsch, Schlötterbeck – Maier – Nmecha, Geiger, Özcan, Jakobs – Berisha
Náhradníci: Bansen – Ache, Burkardt, Hack, Janelt, Keitel, Kilian, Krüger, Vagnoman

Rozhodčí: Fabbri – Passeri, Valeriani (všichni Itálie).
Německo

Na opačné straně stojí nevyzpytatelné Německo, které okupuje první pozici své skupiny. Němci do této chvíle nasbírali devět bodů, jediná ztráta bodů přišla právě v prvním vzájemném duelu proti Belgii. Německo je vůbec nejlépe střílejícím celkem své skupiny, doposud se mu povedlo svým soupeřům nasázet třináct branek, což dělá průměr více než tří vstřelených branek na zápas. Německo ale paradoxně nemá nejlepší obranu, ta totiž inkasovala pět branek, přičemž lépe na tom je nejen Belgie, ale také třetí Bosna a Hercegovina.
Belgie

Fotbalisté Belgie se po čtyřech odehraných zápasech nacházejí na průběžné druhé pozici, přičemž se jim do této chvíle povedlo nasbírat hned sedm bodů. Belgičané ztrácejí na vedoucí Německo pouhé dva body, což by se v případě vítězství v tomto duelu dalo smazat. Domácí celek tohoto zápasu dal zapomenout na nepovedený vstup do skupinové fáze, neboť během úvodních dvou duelů získal pouhý jeden bod. Belgie ovšem poté dokázala na vlastním stadionu zdolat reprezentaci Moldavska, posléze dokonce uspěla na hřišti prvního Německa.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Kvalifikace na mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let je v plném proudu, my budeme společně sledovat souboj mezi Belgií a Německem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.