Kovačevič – Beganovič, Sadiku, Mujakič (C), Pidro – Mustedanagič (64. Marič), Čavar – Bradonjič (46. Resič), Kovač (69. Dokanovič), Salčin – Lukič (73. Mašič)
Przybek – Lewis, Evans, Poole (C), Boyes – Taylor, Cooper, Burton (80. Tyler) – Broadhead (85. Stirk), Harris (82. Jephcoot), Cullen
Ratcliffe, Coxe, Stirk, Jephcott, Spence, Lewis, Cooper, Cliffton, Waite

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný zbytek dne!
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 6:4. Rohy: 1:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 18:22.
Je konec! Domácí Bosna a Hercegovina zvládla duel s Walesem a vítězí 1:0. Bosna přestála dvě obrovské šance soupeře a sama rozhodla jedinou trefou. O branku se po rychlém protiútoku postaral v 76. minutě Resič. Wales poté navýšil svůj tlak, ale další branku už nepřidal.
90+4'
90+3'
Domácí brankář ukryl do rukavic další centr z levé strany a navýšil šance Bosny na triumf.
90+2'
Žlutou kartu dostává Mujakič (Bosna a Hercegovina).
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Bosna se vydala napadat rozehrávku Walesu na jeho polovině. Hráči v modrém míč nezískali, ale nasbírali cenné vteřinky k dobru.
89'
Wales dostane ještě jednu šanci na zaútočení. Nedovoleným zákrokem se provinil také jeden z ofenzivních fotbalistů Bosny a Hercegoviny.
88'
Stirk byl faulován na polovině soupeře a skončil ležet na zemi. Rozhodčí ale souboj přešel bez povšimnutí. Rozehrávat bude Bosna.
87'
Wales zahrával přímý kop na pravé straně. Centrovaný míč sice přiletěl do velkého vápna, ale sudí tam postřehl útočný faul.
86'
Zadáci Walesu se vysunuli na polovinu soupeře a snaží se dostat do zakončení. Bosna ale brání opravdu skvěle.
85'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Broadhead, přichází Stirk.
84'
Žlutou kartu dostává Jephcoot (Wales).
83'
Žlutou kartu dostává Poole (Wales).
82'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Harris, přichází Jephcot.
80'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Burton, přichází Tyler.
79'
Hra je přerušena! Jeden z domácích fotbalistů zůstává po souboji s obráncem ležet na trávníku a drží se za levý kotník.
78'
Wales je po inkasování úvodní branky pořádně zaskočený. Fotbalisté v červených dresech si nyní nejsou schopni přihrát na pět metrů.
76'
Bosna právě vstřelila branku!
Tak jsem to zakřikl! Domácí Bosna totiž dokázala dopravit míč do sítě! Střídající ŠEVKIJA RESIČ si naběhl na nákop za obranu a s velkým štěstím přehodil bezmocného brankáře!
75'
Kovačevič se musel zapojit do rozehrávky svého celku. Domácí Bosna se v závěrečných minutách nikam nežene a spíše brání bod.
74'
Wales se vydal do rychlého protiútoku, jenže akce po pravé straně skončila u prvního obránce v dresu domácí Bosny.
73'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Lukič, přichází Masič.
72'
Lewis dostal přihrávku na pravou stranu, ale jeho průnik skončil hned u prvního soupeře v modrém dresu domácí Bosny a Hercegoviny.
71'
Bosna se zatím nemůže dostat do blízkosti pokutového území soupeře. Hráči v modrých dresech jsou sice aktivní, ale jejich přihrávky jsou nepřesné.
70'
Střídající Dokanovič se ihned zapojil do akce Bosny a Hercegoviny, jenže jeho pobídka skončila na noze dobře postaveného obránce Walesu.
69'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Kovač, přichází Dokanovič.
67'
Hra je znovu přerušena! Jeden z domácích fotbalistů zůstává po souboji na polovině Walesu ležet na trávníku a drží se za levou nohu.
66'
Rozhodčí ještě našel nějaký problém se sítí u branky domácího mužstva. Po opravě problému se opět může pokračovat ve hře.
65'
Cullen si naběhl na centr z pravé strany, jenže těsně nedosáhl na pobídku. V opačném případě by z malého vápna uklidil míč do sítě!
64'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Mustedanagič, přichází Marič.
63'
Čavar diriguje rozehrávku domácího celku na polovině Walesu, jenže jeho pobídka byla moc krátká a skončila u napadajícího Taylora.
62'
Salcin táhl akci domácího celku po pravém křídle, dostal se na hranici velkého vápna, jenže rychle k němu přistoupil Evans, jež mu zamezil ve střele.
61'
Wales zahrával rohový kop. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, jenže nikdo v červeném dresu se k hlavičce neprobil.
60'
Je za námi hodina dnešního souboje a stále čekáme na první branku. Po změně stran je o něco aktivnější domácí Bosna, ale Wales brání skvěle.
59'
Wales se dostal do útoku po levém křídle, odkud následně přiletěl nebezpečný centr do pokutového území, ale dobíhající Harris na míč o chloupek nedosáhl.
58'
Žlutou kartu dostává Salčin (Bosna a Hercegovina).
57'
Resič prošel po pravé křídle do blízkosti pokutového území, jenže jeho pobídka skončila na hlavě dobře postaveného obránce v modrém červeném dresu.
56'
Evans dojel ostrým skluzem soupeře u pomezní čáry a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
55'
Przybek znovu nakopl míč na polovinu soupeře, jenže tam tentokrát nebyl nikdo z hráčů v červeném. Balón tak proskákal do zámezí.
54'
Pidro napadal rozehrávku soupeře, jenže nikdo v modrém dresu mu nepomohl a zadáci Walesu udrželi míč mimo nebezpečný prostor.
53'
Také domácí brankář se musel zapojit do rozehrávky. Jeho nákop si zadáci Walesu bez problémů pohlídali a roztáhli hru na pravou stranu.
52'
Hostující brankář dlouho vyčkával s rozehrávkou od své branky. Wales se ale daleko nedostal. Obrana domácího celku uspěla v hlavičkových soubojích.
51'
Žlutou kartu dostává Čavar (Bosna a Hercegovina).
50'
Bosna se usadila na polovině soupeře, jenže nikdo v modrém dresu se tentokrát nedostal do zakončení. Wales brání v pevném bloku.
49'
Harris při sprintu poslal k zemi jednoho ze statických obránců domácího celku a provinil se proti pravidlům. Rozhodčí mu odpískal faul.
47'
Bosna se hned po startu druhého poločasu dostala do útoku, jenže centr z pravé strany skončil v rukavicích připraveného brankáře.
46'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Bradonjič, přichází Resič.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali hodně bojovný fotbal s minimem šancí. Bosna se sice několikrát dostala do zakončení, ale střely byly hodně nepřesné. Naopak fotbalisté Walesu měli největší šanci už po třech minutách, ale po chybě brankáře Kovačeviče prosvištěl míč kolem branky. Do kabin se proto odchází bez branek.
45'
44'
Fotbalisté v červených dresech pokračují v oblíhání velkého vápna Bosny a Hercegoviny, jenže jejich kombinace je zatím hodně pomalá.
43'
Wales se v závěru poločasu tlačí do útoku, jenže centr skončil v rukavicích brankáře.
41'
Domácí brankář Kovačevič si dal pozor na centr z pravé strany, vyrazil na malé vápno a schoval míč do svých rukavic.
40'
Broadhead se dostal k odraženému míči, jenže jeho dělovka skončila daleko od branky domácího celku.
38'
Wales se pokusil překvapit obranu soupeře nákopem z levé strany, jenže míč proskákal až do zámezí.
36'
Sadiku si nechtěl komplikovat život a raději zapojil do rozehrávky brankáře Kovačeviče, který míč nakopl na polovinu Walesu.
35'
Kovač si naskočil na krásný centr z pravé strany, jenže musel zakončovat v záklonu a jeho projektil skončil vedle vzdálenější tyčky.
34'
Domácí Bosna rozjela útok ze zadních řad. Fotbalisté v modrém se vydali dopředu po levém křídle, jenže nikdo v modrém zrovna nehýří pohybem.
33'
Evans přečetl nákop domácího celku, včas vystoupil proti míči a odehrál jej mimo nebezpečný prostor. Wales brání jednoduše pomocí odkopů.
32'
Lewis se na pravé straně krásnou kličkou zbavil obránce, jenže nedokázal odcentrovat kolem Beganoviče. Domácí zadák ukázal obětavost.
31'
Lewis si nechtěl přidělávat práci a před napadajícím Beganovičem raději odkopl míč daleko na polovinu soupeře.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme spíše bojovný duel. Stále tak čekáme na první vyloženou možnost.
29'
Wales zahrával přímý kop. jenže jeho exekuce se hostům vůbec nepovedla a míč prosvištěl kolem vzdálenější tyčky.
28'
Žlutou kartu dostává Kovač (Bosna a Hercegovina).
27'
Kovač si krásně pokryl míč v blízkosti velkého vápna, otočil se kolem obránce, jenže jeho technický pokus prolétl kolem branky.
26'
Salčin se hnal za přihrávkou do pokutového území, jenže si pomohl rukou v souboji s Evansem a dopustil se nedovoleného zákroku.
25'
Wales si je vědom dobrého vstupu do utkání a nyní uklidňuje rozehrávku na vlastní polovině. Nikdo z domácích mladíků jejich rozehrávku neatakuje.
24'
Hlavní rozhodčí viděl v souboji na polovině hřiště nedovolený zákrok domácího Beganoviče a odpískal přímý kop pro Wales.
23'
Salčin si naskočil na nadýchaný centr z pravé strany, jenže jeho hlavička mířila jen do prostoru, kde stál připravený brankář Przybek.
22'
Stopeři domácí Bosny nyní uklidňují rozehrávku postupnou kombinací na vlastní polovině. Nikdo v červeném dresu Walesu jejich rozehrávku neatakuje.
21'
Mujakič svedl souboj na levé straně hrací plochy, ale podle rozhodčí zahrál rukou. Wales bude zahrávat přímý kop v blízkosti pokutového území.
20'
Wales se usadil v blízkosti velkého vápna, jenže nikdo v červeném dresu nedokázal odcentrovat před branku domácí Bosny.
19'
Hostující brankář si proti napadajícímu Kovačovi troufl na riskantní kličku a zbavil se napadajícího soupeře.
17'
Bradonjič se dostal do zakončení zpoza velkého vápna. Jeho technický pokus byl sice přesný, ale chyběla mu pro změnu razance.
16'
Cullen se z levého křídla prosmýkl do pokutového území, kde si přehodil míč na pravačku, jenže technickým pokusem netrefil branku.
15'
Do rozehrávky Walesu se znovu musel zapojit brankář Przybek. Gólman Walesu nakopl míč na levou stranu, kde nebyl nikdo v červeném.
14'
Pidro si dal pozor na skákavý nákop na pravou stranu, natlačil se tělem před Lewise a pustil míč do zámezí. Domácí Bosna a Hercegovina bude vhazovat.
13'
Salčin se v pokutovém území natahoval po centru z levé strany, jenže jeho patička skončila těsně vedle zadní tyčky.
12'
Sadiku poslal vysoký nákop na polovinu Walesu, jenže zadáci v červeném si splnili své defenzivní povinnosti.
11'
Pidro táhl akci domácího celku po pravé straně, ale Broadhead jej ostrým skluzem poslal k zemi. Hlavní rozhodčí mu dává jasným gestem najevo, že to přístě bude za kartu.
10'
Wales je v úvodu dnešního souboje o něco aktivnějším týmem a hraje častěji s míčem na kopačkách. Fotbalisté v červeném kombinují na své polovině.
9'
Poole poslal zajímavou prudkou přihrávku mezi obránce domácího celku, ale Kovačevič si zakřičel na své zadáky a bez problémů si došel pro míč.
8'
První zakončení také na straně domácího mužstva! Z hranice velkého vápna to vyzkoušel Bradonjič, jehož dělovka prolétla nad břevnem.
7'
Wales se usadil na polovině soupeře a postupnou kombinací si hledá pozici pro zakončení. Nikdo v červeném dresu ale nemá moc prostoru.
6'
Harris se v pokutovém území tlačil k centru z pravé strany hrací plochy, jenže domácí obránce Sadiku skvěle načasovaným skluzem srazil míč na roh.
5'
Poole se při návratu na vlastní polovinu dopustil nedovoleného zákroku, když zatáhl jednoho z domácích fotbalistů za dres.
4'
Broadhead potáhl míč na polovinu Bosny a Hercegoviny, jenže nikdo v červeném dresu jeho akci nepodpořil a míč skončil u obránce.
3'
Naopak domácí brankář Kovačevič dlouho váhal s odkopem a nakonec trefil napadajícího Cullena. Od hostujícího útočníka se míč odrazil těsně vedle branky!
2'
Do rozehrávky Walesu se musel zapojit polský rodák Przybek, který přenesl těžiště hry na pravou stranu, kde našel Coopera.
1'
Wales obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Celek z britských ostrovů se ihned vydal do útoku, ale nákop propadl do autu.
1'
Ještě před úvodním výkopem zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už jsou na trávníku. Bosna bude hrát v modrém, zatímco Wales oblékne červenou sadu.

Bosna a Hercegovina: Kovačevič – Beganovič, Sadiku, Mujakič (C), Pidro – Mustedanagič, Čavar – Bradonjič, Kovač, Salčin – Lukič
Náhradníci: Zlomislič, Barišič, Resič, Marič, Savič, Hadžič, Dokanovič, Milojevič, Mašič

Wales: Przybek – Lewis, Evans, Poole (C), Boyes – Taylor, Cooper, Burton – Broadhead, Harris, Cullen
Náhradníci: Ratcliffe, Coxe, Stirk, Jephcott, Spence, Lewis, Cooper, Cliffton, Waite

Rozhodčí: Balakin – Kucev, Prystupa (vš. UKR).
Bosna a Hercegovina

Domácí Bosna a Hercegovina je na tom ještě o chloupek hůře. Po čtyřech duelech má jen čtyři body, ale oproti Walesu má kladné skóre 4:3. Bosna totiž přehrála Moldavsko a ukopala remízu se silnou Belgií. Poté ale přišly porážky s Německem a právě ve Walesu.
Wales

Celek z britských ostrovů se během kvalifikace zatím trápí. Wales během čtyř zápasů nasbíral jen šest bodů a zatím mu patří třetí pozice v tabulce skupiny 9 se silným Německem a Belgií. V posledním kvalifikačním duelu Wales porazil právě Bosnu a Hercegovinu. Na hřištích soupeřů ale uspěl naposledy v roce 2017.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání kvalifikace na EURO hráčů do 21 let mezi Bosnou a Hercegovinou a Walesem. Výkop je stanoven na 16:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.