Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Rumunsko - 4. září 2020   18:00

1:3
(1:1)
Rumunsko
Rumunsko
21' Olaru   • 57' Mihăilă   • 84' Ciobanu
Finsko
Jääskeläinen – Soisalo (73. Stavitski), Hyvärinen (85. Vertainen), Halme (C), Tihi, Haukioja – Valakari, Lingman (80. Oksanen), Kairinen, Assehnoun (74. Atakayi) – Källman (80. Ylätupa).
Trenér: Juha Malinen.
Papapetrou – Petropoulos, Aptosoglou (všichni Řecko)
stadion Veritas (Turku)
Rumunsko
Vlad – Haruţ, Pașcanu (90. Dragusin), Ghiţă (C), Boboc – Olaru (61. Itu), Marin, Ciobanu – Man, Ganea (53. Costache), Mihăilă (90. Măţan).
Axinte – Oprut, Itu, Morutan, Măţan, Dragusin, Cimpanu, Ratiu, Costache.
Trenér: Adrian Mutu.

On-line přenos je u konce. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký večer. Třeba i s českou "A" reprezentací, která se utká ve federálním derby se Slovenskem v rámci Ligy národů od 20:45.

6. Malta – 1 bod (1:15), 5 utkání

Pozn.: Na ME postoupí vítězové devíti kvalifikačních skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.
Rumunská reprezentace do 21 let zvládla důležitý souboj s Finskem, na jeho půdě zvítězila 3:1. Do tabulky si tak připsala plný počet bodů, díky čemuž si v tabulce upevnila druhou pozici. A pokud půjde vše podle plánu, do konce kvalifikačního cyklu už by o ni neměla přijít. Tým z Balkánského poloostrova může těšit i fakt, že vedoucí Dánsko dnes ztratilo body s Ukrajinou, takže se jeho ztráta na první místo smrskla z pěti bodů na tři.
Držení míče: 56% : 44%.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 2:5. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:13.
90+4'
90+3'
Sám Kairinen se pak honem ujal exekuce rohového kopu. A podle očekávání poslal míč přímo před bránu, kde vzniklou hlavičkovanou hosté ustáli.
90+2'
Ve druhé ze čtyř nastavených minut budou domácí kopat roh. Tomu předcházela zblokovaná střela od Kairinena.
90'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Alexandru Pașcanu, přichází Radu Dragusin.
90'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Valentin Mihăilă, přichází Alexandru Măţan.
88'
Snahu projevil i Vertainen. Bohužel pro finský výběr stál v době přihrávky v ofsajdu.
86'
O snížení usilující Ylätupa (Finsko) z velké dálky minul.
85'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Juho Hyvärinen, přichází Eetu Vertainen.
84'
Rumunsko právě vstřelilo branku!
Zdá se, že je rozhodnuto! Střídající Costache narýsoval z pravé strany kolmici, kterou jeden z jeho spoluhráčů pouštěl duchapřítomně za sebe. K míči se tak v lepší střelecké pozici dostal ANDREI CIOBANU, jenž v plné rychlosti zavěsil míč nechytatelně pod břevno.
83'
Jen tři minuty od svého příchodu dostal Ylätupa pořádně naloženo od Virgila-Eugena Ghiţy (Rumunsko) a toho karetní trest neminul.
80'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Lucas Lingman, přichází Jaakko Oksanen.
80'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Benjamin Källman, přichází Saku Ylätupa.
79'
A tak si zaútočili hosté. Manovu ránu z pravé strany vápna srazil obránce na roh a po centru od Ciobanua přehlavičkoval bránu Mihăilă.
77'
Z následného rohu už domácí nezahrozili.
76'
Vlad ochránil svůj tým od vyrovnání! Strážce rumunské svatyně jednoruč vyrazil střelu, kterou pod břevno jeho brány cpal Haukioja.
75'
Statistika držení míče: 54% : 46%.
74'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Jasin-Amin Assehnoun, přichází Serge Atakayi.
73'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Mikael Soisalo, přichází Timo Stavitski.
72'
Ani Juha Malinen (Finsko) není s výkonem svých svěřenců spokojen, a proto chystá střídání.
71'
Toho si je dobře vědom Halme. I proto se finský kapitán pokusil přejít přes Mihăilu, ten ho ale fauloval.
70'
Dvacet minut do konce a Finsko potřebuje aspoň jednou skórovat. Případná porážka by totiž snížila jeho šanci na postup prakticky až k nule.
68'
Ciobanu (Rumunsko) si narazil se spoluhráčem a při bočním průniku do šestnáctky byl zastaven.
67'
Hosté jsou teď na koni. Dokumentuje to i rohový kop, který se právě chystají rozehrát.
65'
To samé udělal i Mihăilă (Rumunsko), který napřáhl nějakých dvacet metrů od brány.
64'
Na opačné straně vyslal křižnou ránu Man. Škoda pro Rumunsko, že ji nechal proletět kolem pravé tyče.
63'
Domácí tým chtěl vyrovnat po rohovém kopu. Rozehrávku nakrátko vystřídala Hyvärinenova střela jako list padající do Vladova koše.
61'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Darius Olaru, přichází Catalin Itu.
60'
Statistika držení míče: 53% : 47%.
57'
VALENTIN MIHĂILĂ vrací Balkánce do vedení! Hráč, který v posledním vzájemném utkání vstřelil hat-trick, teď po výtečném pasu od Olaru ukázal obráncům záda a ve finále s citem přehodil vyběhnuvšího Jääskeläinena.
55'
Ofsajd a v něm Boboc (Rumunsko).
53'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází George Ganea, přichází Ionut Costache.
53'
A to hned dvakrát. První roh zahrával Assehnoun a po něm ze druhého konce šířky hřiště Kairinen. Nikdo v bílém se však ke střele nedostal.
53'
Ne však na dlouho. Domácí totiž opět získali míč a po levém křídle ho posunuli směrem k rohovému praporku, od něhož zase budou kopat.
52'
I tuto situaci hosté zvládli a po delším časovém úseku se opět mohou těšit na kombinační fotbal.
51'
Po rohovém kopu však budou muset čelit i kopu přímému, jelikož si Ganea (Rumunsko) vyšlápl na Assehnouna.
50'
Assehnoun z něj neváhal poslat míč rovnou do ohně, nicméně ten hosté včas uhasili.
49'
To jim ovšem nevyšlo a hra se obrátila. Následně Valakari (Finsko) vybojoval pro svůj tým roh.
48'
Hosté s klidem kombinují ve vlastním území a postupnými kroky se snaží dostat přes půlící čáru.
47'
Začalo se faulem, který při napadání rumunské rozehrávky spáchal Källman.
46'
Kdybych měl na hráčích něco vyzdvihnout, je to přesnost střel. Oba týmy totiž zamířily mimo tyče pouze jednou, přičemž domácí vystřelili celkem šestkrát a hosté čtyřikrát. Ani jeden z gólmanů se tak vyloženě nenudil. Za okamžik uvidíme, jak bude hra vypadat po změně stran.
Přestože Finové vstoupili do zápasu extrémně nebezpečně, bylo to právě oni, kdo jako první inkasoval. Naštěstí se jim však záhy podařilo vyrovnat a nerozhodný stav vydržel až do přestávky.
Držení míče: 51% : 49%.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 1:1.
Rohy: 5:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:6.
45+1'
45+1'
Víc se toho pravděpodobně nestihne, a hráči tak zamíří do šaten za nerozhodného stavu.
45'
Do konce úvodního poločasu zbývá poslední minutka.
44'
Nyní byl v útoku ten domácí. Za dlouhým míčem běžel Soisalo a už se zdálo, že ho před gólmanem dostihne. Vlad byl ovšem rychlejší a také faulován.
43'
Prohřešky teď přibývají jako houby po dešti. A nutno dodat, že se jich dopouštějí oba týmy.
41'
Po faulu na Lingmana se počet trestů vyrovnal. Svědomí zpytuje George Ganea (Rumunsko).
39'
Man (Rumunsko) chtěl vrátit svému celku vedení. Myšlenka nenápadné střely to byla jistě dobrá, leč nepovedená.
37'
A právě za loket v soupeřově obličeji je Juho Hyvärinen (Finsko) potrestán žlutou kartou.
36'
Kairinen (Finsko) z něj hledal Hyvärinena, jenže ten si při výskoku pomohl viditelným faulem.
35'
Po jeho výkopu Finsko zahájilo rychlý útok, ten bude pokračovat za pomoci rohového kopu.
34'
I kvůli nim měl Jääskeläinen práci se zneškodněním střely od Ganey. Ta letěla z uctivé vzdálenosti, takže na ni domácí gólman dobře viděl.
32'
Hru přerušují fauly. Finská dvojice hříšníků (Soisalo a Assehnoun) by mohla vyprávět.
30'
Statistika držení míče: 56% : 44%.
29'
Změnit to až Kairinen, který neváhal překvapit gólmana střelou z velké dálky. Bohužel pro Finsko neměl dostatečně přesnou mušku.
27'
To pořád platí. Hraje se výhradně uprostřed hřiště s minimálním náznakem útoku na jedné či druhé straně.
26'
Při vyrovnaném skóre se hra uklidnila.
24'
Finsko právě vstřelilo branku!
Finská odpověď na inkasovaný gól netrvala dlouho! Už po třech minutách napřáhl na pravé straně čáry ohraničující pokutového území MIKAEL SOISALO a zamířil přesně tam, kde předtím jeho soupeř.
21'
Finové mohou litovat zahozených šancí! A to poté, co DARIUS OLARU přesprintoval celou půlku hřiště, aby své sólo zakončil střelou z pravé strany vápna na vzdálenější tyč – 0:1.
19'
Potvrzuje se, že domácí jsou po rohových kopech extrémně nebezpeční! Po jednom takovém protáhl rumunského gólmana Halme.
16'
Hosté se osmělili po čtvrthodině hry, kdy Jääskeläinena donutil k zákroku na zemi Man.
15'
Statistika držení míče: 60% : 40%.
13'
Následoval další roh a ten přinesl další příležitost pro domácí! Byl to Lingman, kdo po odvráceném centru pustil uzdu střele, která se zastavila o tyč!
12'
Rozehrávka rohového kopu nakrátko dostala finské hráče do šance! Tu měl uvnitř vápna Kairinen, k němuž se příhodně odrazil střílený centr. Jeho nebezpečný pokus vyrazil gólman zpod břevna!
11'
Nakonec ho vyvezli domácí. Následoval zblokovaný centr zprava, po kterém se bude kopat roh.
10'
Hra se posléze přesunula ke středovému kruhu, kde mezi hráči probíhají usilovné bitvy o míč.
8'
Centr, který směřoval do pokutového území, jeden z vysokých obránců odvrátil do bezpečí.
7'
Hosté pak roztáhli hru doleva, odkud po nedovoleném zákroku Soisala budou zahrávat standardku.
5'
Na druhé straně se snažil uvolnit Haruţ (Rumunsko), jenže toho právě Assehnoun fauloval.
4'
Počáteční oťukávaná nabídla první náznak šance. Z levé strany vápna střílel Assehnoun (Finsko), jenž po zemi nasměroval míč doprostřed brány.
2'
Nutno zmínit, že počasí hráčům moc nepřeje. Ve městě Turku na jihu Finska je sychravo.
1'
Řecký sudí Anastasios Papapetrou poprvé foukl do píšťalky. Zahajovací výkop provedli hosté.
1'
Základní jedenáctky právě vstoupily na hřiště.
Zatímco domácí budou hrát v rozestavení 5-4-1, hosté nastoupí v ofenzivním složení 4-3-3.
Reprezentanti obou zemí už se rozcvičují.

Finsko: Jääskeläinen – Soisalo, Hyvärinen, Halme (C), Tihi, Haukioja – Valakari, Lingman, Kairinen, Assehnoun – Källman.
Náhradníci: Leislahti – Oksanen, Ylätupa, Vertainen, Vainionpää, Stavitski, A. Mäenpää, N. Mäenpää, Atakayi.

Rumunsko: Vlad – Haruţ, Pașcanu, Ghiţă (C), Boboc – Olaru, Marin, Ciobanu – Man, Ganea, Mihăilă.
Náhradníci: Axinte – Oprut, Itu, Morutan, Măţan, Dragusin, Cimpanu, Ratiu, Costache.

Rozhodčí: Papapetrou – Petropoulos, Aptosoglou (všichni Řecko).
Jak to bude vypadat dnes? Na to si počkejme do 18. hodiny, kdy zápas na stadionu Veritas ve městě Turku začne.
První vzájemný duel v probíhající kvalifikaci

Rumunsko – Finsko
Góly: 8., 16. a 78. Mihaila, 45+5. (vl.) Hyvärinen – 3. Kairinen.
ŽK: Pascanu – Kallman, Oksanen.

Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 2:2.
Rohy: 2:0. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 12:14.
Z tabulky je zjevné, že kdyby Finové na domácí půdě Rumuny porazili, bodově by se na ně dotáhli. Jednoduché to však Seveřané mít nebudou. A vědí to i sázkové kanceláře, které mírně favorizují Balkánce. Právě oni vyhráli poslední vzájemné střetnutí poté, co hat-trickem otočil průběh Valentin Mihaila.

6. Malta – 1 bod (1:13), 4 utkání

Pro oba zúčastněné týmy bude zápas nesmírně důležitý. Karty jsou totiž rozdány tak, že právě Finsko s Rumunskem by spolu mělo soupeřit o druhé místo, které za určitých okolností může znamenat postup.
Vážení fotbaloví přátelé, dovolte mi vás srdečně přivítat u sledování textové on-line reportáže z kvalifikačního utkání o ME do 21 let mezi Finskem a Rumunskem.