Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Bosna : Černá Hora - 16. listopadu 2021   17:00

Bosna
Bosna
61' Memic  • 90+2' Savič
2:1
(0:1)
Černá Hora
Černá Hora
42' Krstovic
Bosna
Saggi R.
Stadion Grbavica (Sarajevo)
Černá Hora

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek dnešního večera!
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 17:11.
Druhý poločas přinesl podobný obraz hry, jako ten první. Ani jeden tým neukázal příliš kvality, i přesto domácí berou tři body, i když po prvním poločase prohrávali o jednu branku. V 61. minutě totiž na 1:1 vyrovnal po obrovské chybě Nikcevice Memič. V nastaveném čase pak se štěstím došlo k dorážce Saviče, který rozhodl o třech bodech pro Bosnu a Hercegovinu!
90+5'
90+3'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Savič, přichází Kujundzič.
90+2'
Bosna právě vstřelila branku!
Tak to je neuvěřitelné! Domácí v závěru strhávají vedení na svojí stranu! Po ráně Begoviče z velké dálky se míč od tyče odrazil k MILANU SAVIČOVI, který neměl těžkou práci dostat balón do odkryté části brány Černé Hory.
90+1'
Rozhodčí v druhém poločase nastavuje tři minuty nad rámec základní hrací doby!
90'
Memic pálil zpoza vápna, ale míč napálil do prvního hráče před ním. K míči se dostanou opět hosté.
89'
Hosté vedli útok po pravém křídle, ale při finální přihrávce před centrem se jeden z útočníků nakonec nedostal k rychlé přihrávce. Opět uvidíme odkop od branky v podání Dizdarevice.
88'
Ve vápně se dostal k hlavičce jeden z hostů, který ale míč pouze prodloužil, a tak se k odkopu od vlastní branky dostane Dizdarevic.
87'
Do konce prvního poločasu už nezbývá mnoho. Ani jeden z týmů se v posledních minutách nedostal k větší možnosti na změnu skóre, o něco aktivnější jsou v závěru hosté, kteří nyní vybojovali rohový kop.
85'
Divanovič po střetu zůstal ležet na zemi, ale ošetření podle všeho nepotřebuje. Rozehrávat ale budou naopak domácí.
84'
Savič zkusil štěstí a vypálil na branku Černé Hory z velké dálky. Jenže rána mu vůbec nesedla a končí hodně mimo branku. K odkopu se dostane Nikcevic.
83'
Dvojnásobné střídání ze strany Černé Hory v závěru, u míče po delší době Bosna, které by nejspíš remíza z dnešního souboje vyhovovala. Určitě tedy více něž hostům, kteří v posledních minutách dominují.
82'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Pesukič, přichází Latkovič.
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Sijarič, přichází Strikovič.
81'
Hosté ale snahu nevzdávají a pokračují v nátlaku. V rychlém sledu vyslali dva pozemní centry do vápna domácích, kteří si dali pozor a v obou případech bez problémů zakročili.
80'
Divanovic se pokusil obstřelit zeď Bosny, ale vůbec mu to nevyšlo. Z velké blízkosti poslal míč snad dva metry nad branku.
79'
Po skluzu u velkého vápna Bosny rozhodčí zastavuje hru a domácí nyní měli štěstí, že k faulu nedošlo ve vápně. Černá Hora bude mít k dispozici přímý kop z hodně zajímavé pozice!
78'
Dochází k dalšímu varování domácích po tvrdším střetu, po kterém jeden z Černohorců dlouho ležel na zemi. Hra bude za malou chvíli však pokračovat.
77'
Míč se sice do vápna vznesl, ale rozhodčí hru rychle zastavuje. Kapitán hostů si ve vápně počínal nedovoleně, když jednoho z protihráčů držel rukama při snaze hlavičkovat.
76'
Hosté se rychle dostali dopředu a mají k dispozici několikátý rohový kop v dnešním utkání.
75'
Nikcevic opět předvedl pouze rutinní zákrok, když ve vápně sebral ze vzduchu vysoký centr do malého vápna. Gólman Černé Hory bude odkopávat od vlastní svatyně.
74'
To by mohli rozklíčovat právě střídající hráči, jenže Boskovič snad po deseti vteřinách na hrací ploše dostává žlutou kartu za tvrdý skluz ve středu pole.
74'
Žlutou kartu dostává Boskovič (Bosna a Hercegovina).
74'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Dokanovič, přichází Boskovič.
73'
Hosté kombinují na vlastní polovině. Do konce utkání nám zbývá poslední zhruba čtvrt hodina. Dokáže jeden z týmů zabrat a dostane se k závěrečnému tlaku, který rozhodne o vítězi nebo se dnes budou dělit body?
72'
Tak se i stalo. Centr směřoval na hranici velkého vápna, kde se nečekaně k míči dostal Savič. Ten zkoušel hostujícího gólmana zaskočit ránou z první, ale jeho pokus byl sražen a ze vzduchu ho pak sebral právě Nikcevic.
71'
Bosna a Hercegovina vybojovala aut, po kterém byl Savič poslán k zemi. Domácí se posunou o pár metrů a mohou rozehrát standardní situaci centrem přímo do vápna.
70'
Kráse hry nepřidá ani nyní hvizd rozhodčí, který si všiml ofsajdového postavení jednoho z hostů. Domácí se dostanou k rozehrávce od vlastní branky.
69'
Černohorci drží balón před velkým vápnem Bosny, ale zatím se nedostávají do zakončení. Pokračuje podobný obraz hry, jako v prvním poločase. Nepříliš atraktivní utkání pro oko diváka.
67'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Vukotič, přichází Rakonjac.
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Krstovič, přichází Brnovič.
67'
Jeden z útočníků Bosny se málem dostal do úniku, ale nakonec byl sražen k zemi protihráčem. Hráči ještě spekulovali, jestli nyní nemohla přijít i červeníá karta, ale nebude tomu tak. Mezitím se chystá vícenásobné střídání na straně Černé Hory.
66'
Černohorci na opačné straně rychle odpovídají a dostanou se k dalšímu rohovému kopu.
65'
Mesinovic si za velkým vápnem navedl balón na pravou nohu a zkoušel štěstí, když pálil ke vzdálenější tyči. Jeho pokus ale mířil vysoko nad.
64'
Memic při výkopu míče zavadil o nohu protihráče a v bolestech se svíjel malou chvíli na zemi. Zdá se ale, že bude v pořádku. Hra pokračuje dále.
63'
Domácí kombinují na vlastní polovině, kde byli zahnáni hluboko. Vše ale domácí obránci zvládli a míč dostali na spoluhráče dopředu.
62'
Po brance se na druhé straně rychle snažili odpovědět hosté, kteří po rohovém kopu hlavičkovali ve vápně po centru Raznatovice, ale kapitán Černé Hory mířil hlavou mimo tři tyče branky Bosny a Hercegoviny.
61'
Domácí po obrovské chybě gólmana Nikcevice vyrovnávají! Brankář Černé Hory dostal v kombinaci přihrávku do vápna a dlouho čekal s rozehrávkou, čehož využil AMAR MEMIC, který pohotově skluzem sebral gólmanovi balón a poslal ho do okryté svatyně!
60'
Domácí měli k dispozici standardní situaci z hloubi pole, po které se ve vápně dostal k hlavičce Begovič. Jeho pokus ale mířil hodně mimo.
60'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Vukčevič, přichází Bojovič.
59'
Žlutou kartu dostává Raznatovic (Černá Hora).
59'
Nikcevic na hranici velkého vápna chytá nepříliš nebezpečný míč, který k němu doskákal po dlouhém nákopu Bosny a Hercegoviny.
58'
Žlutou kartu dostává Dokanovic (Bosna a Hercegovina).
57'
Na opačné straně hřiště Bosna nesmyslně ztrácí balón, hosté se dostanou k autovému vhazování téměř zadarmo.
56'
Jenže ani ten žádné vzrušení před domácí brankou nepřinesl. Dizdarevic si došel pro centr ve vlastním vápně a bez jakýchkoliv problémů zasáhl.
56'
A podobná možnost i na druhé straně. Tam Černohorci vybojovali alespoň rohový kop, na který se nyní připravují.
55'
Bosna se dostal k centru z pravé strany. Míč po něm skončil na hranici velkého vápna u bránícího hráče Černé Hory, který neměl těžkou práci zasáhnout.
54'
Bosna a Hercegovina vyvezla míč dopředu, kde ho doslova zadrbala. Jeden z hráčů se snažil projít individuálně, ale vůbec mu to nevyšlo. I přesto domácí zůstanou u balónu.
53'
Na druhé straně rychlý útok, po kterém přišla tvrdá rána zpoza vápna. Ta sice měl dobrou razanci, ale mířili hodně vysoko nad, což znamená rozehrávku od vlastní branky také pro Nikcevice.
52'
Druhý pokus rovněž nepřinesl nic nebezpečného. Míč se vznesl do malého vápna, odkud se odrazil od jednoho z Černohorců mimo hrací plochu. Vykopávat bude od branky Dizdarevic.
51'
Vzápětí po centru uvidíme ještě jednu rozehrávku od rohového praporku.. Rozhodčí ještě uklidňuje situaci ve vápně, kde došlo ke strkanici.
50'
A to se mu také podařilo. Černohorci zaútočili po pravé straně, kde je zastavil jeden z domácích obránců. Následuje rohový kop.
49'
Domácí předvedli povedenou kombinaci, kterou ale neprošli do vápna soupeře. Naopak se k míči dostal Nikcevic, jenž může vyslat vpřed své spoluhráče.
48'
Nikcevic se rozhodl vyběhnout proti balónu do hloubi pole, při odkopu ale zaváhal a poslal ho po zemi na kopačku jednoho z domácích, který naštěstí pro brankáře Černé Hory nedokázal skákající balón ideálně zpracovat.
47'
Domácí ale po šikovném napadání dostanou k příležitosti rohový kop. Stane se tak po sraženém centru Saviče.
46'
Domácí fotbalisté si pochopitelně vzali na starost úvodní rozehrávku druhého poločasu, po které ihned nakopávali balon vpřed, čímž se ho zbytečně zbavili. Na kopačkách s ním pokračují Černohorci.
46'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Tahric, přichází Memic.
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Zubanovic, přichází Lukic.
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Drljo, přichází Mesinovic.
46'
Střely na branku po prvním poločase:

Bosna a Hercegovina – 0
Černá Hora – 2
První poločas utkání kvalifikačního utkání mezi domácí Bosnou a Hercegovinou a Černou Horou je za námi. Nepříliš atraktivní první část nakonec končí hořce pro domácí. Ti se po hluché půlhodině dostali k tlaku, vybojovali několik rohových kop, ale v záběru inkasovali po rychlém protiútoku. Ve 42. minutě se trefil po centru z pravé strany Krstovic, který stanovil stav po prvním poločase na 1:0 pro Černou Horu.
45+2'
45+1'
Hlavní arbitr utkání nastavuje v prvním poločase jednu minutu nad rámec základní hrací doby!
45'
První poločas se blíží ke svému závěru. Domácí fotbalisté dostali míč na útočnou polovinu, kde ale nebyl nikdo z hráčů Bosny a Hercegoviny, a tak opět u míče Černohorci, kteří mohou závěrečné vteřiny v klidu dohrát.
44'
Hosté i po brance zůstávají u míče na vlastní polovině. Domácí mohli v závěru poločasu po rohových kopech ohrozit Nikcevice, ale naopak inkasovali po rychlém protiútoku.
42'
Černá Hora právě vstřelila branku!
Hosté jdou z ničeho nic do vedení! Po rohových kopech domácích rychle Černohorci postupovali vpřed, kde se dostali k centru z pravého křídla. Na něj si ve vápně naskočil nejvýše NIKOLA KRSTOVIC, který posílá Černou Horu před koncem prvního poločasu do jednobrankového náskoku. Asistence: Danilo Pesukic.
41'
A domácí se následně usadili vepředu a zahrají už druhý rohový kop v řadě. Po tom prvním zasáhla domácí hostující obrana, která hlavičkovala právě na druhý rohový kop v řadě.
40'
Vzápětí se ještě domácí dostali k míči, ale opět byli hned zastaveni. Tentokrát kvůli ofsajdovém postavení jednoho z útočníků.
39'
Bosna a Hercegovina po delší době na útočné polovině, ale nevydržela na ní dlouho. Po útočném faulu zastavuje rozhodčí hru, rozehrávat budou hosté.
39'
Rozehrávka nepřinesla větší možnost na změnu skóre. Dizdarevic si ve vápně dal pozor a zasáhl proti míči, který mířil do středu velkého vápna.
38'
Následně se hosté ještě dostali k centru z pravé strany, po kterém by míč sražen na rohový kop. Jeho exekuci si vezme na starost Raznatovic.
37'
Krstovic po chybě domácí obrany podržel míč ve vápně a zhruba na hranici velkého vápna ho naservíroval spoluhráči, který měl možnost ohrozit domácí branku, ale napálil míč po zemi pouze do připraveného Dizdarevice.
36'
Aktuálně už opět sledujeme sérii přihrávek Černé Hory na vlastní polovině, hosté se zatím ale nedostávají s míčem dopředu.
35'
Sijaric se dostal do vápna, kam na něho byla směřována v přečíslení přihrávka. Už se zdálo že forvard z Černé Hory bude zakončovat z úhlu, nakonec ale zvolil přihrávku do hloučku těl, po kterém domácí obránci dostali míč do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.
34'
Tahric ve středu pole poslal k zemi jednoho z protihráčů a byl nyní hlasitě napomínán rozhodčím, který možná přemýšlel o prvním karetním trestu. Nakonec ze souboje domácí hráč odchází bez karty. Uvidíme rozehrávku Černé Hory.
33'
Po půlhodině hry lze jen těžko říci, který z týmů má navrch. Doposud jsme neviděli žádné přímé zakončení na branku a utkání nemá příliš velkou kvalitu. Nejčastěji vidíme nepřesné přihrávky a souboje ve středu pole a velké množství autových vhazování.
32'
Nyní Nikcevic opět v akci, tentokrát před napadajícím útočníkem zahrával míč za postranní čáru. Následuje další aut pro Bosnu a Hercegovinu.
31'
Domácí fotbalisté na druhé polovině hřiště vůbec nepochodili. S míčem se sice dostali na útočnou polovinu, ale tam ho pouze odevzdali brankáři Nikcevic.
30'
Krstovic se sice dostal k míči vepředu, ale vzápětí si ho hodně předkopl a nezbývalo mu nic jiného, než ho poslat do zámezí. Autové vhazování pro Bosnu a Hercegovinu.
29'
Černá Hora kombinuje na útočné polovině před velkým vápnem soupeře. Domácí se v posledních minutách brání, ale zatím mnoho práce nemají.
28'
Nepřesná kombinace Bosny znamená míč pro Černou Horu. Na středu hrací plochy ho rozehrají pomocí autového vhazování.
27'
Hosté rozehráli standardní situaci. Exekutor zvolil centr na zadní tyč, kde byl ale připraven Dizdarevic, jenž bez větších problémů balón lapil do rukavic.
26'
A nyní rozehrají znovu, dá se říci o něco výhodnější rohový kop. Po střetu u postranní čáry totiž došlo k faulu, kterého si všiml i hlavní rozhodčí.
26'
Na opačné straně uvidíme další autové vhazování. Hosté udrželi míč a rozehrají znovu.
25'
Ti se s míčem posunuli po pravé straně dopředu, kde rozehrají autové vhazování.
24'
Po přihrávce na nabíhající útočníky zasahoval domácí Pavlovic, ten se opřel do balónu a posla ho vysoko na tribunu. U míče tedy budou pokračovat hosté.
23'
V rychlém protiútoku na druhé straně Sijaric, který byl však zahnán do kouta hřiště, kde ztratil balón. Domácí v posledních minutách o něco aktivnější než v úvodu.
22'
Raznatovic se nyní snažil u lajny před napadajícím hráčem pokrýt balón, ale nakonec byl donucen odehrát ho za postranní čáru. Následovat bude autové vhazování Bosny a Hercegoviny.
21'
Ani držení Černé Hory nevydrželo dlouho. U míče už nyní zpět Bosna a Hercegovina, která bude vhazovat ze stejného místa jako před pár okamžiky.
20'
Bosna sice rozehrála, ale vzápětí hru zastavuje hlavní arbitr, který přisuzuje balón Černé Hoře. Ta rozehraje z hranice vlastního velkého vápna.
19'
Domácí se usídlili na delší dobu před vápnem soupeře, kde skvěle zapracoval především Savič. Nakonec ale míč končí za postranní čarou, rozehrávat budou domácí.
18'
A téměř totožná situace přišla i nyní. Tentokrát však nabíhajícím byl Krstovic, ten rovněž nestihl balón a hosté ho tak pouze odevzdali Bosně, která si po delší době zahraje s míčem v držení.
17'
Černá Hora se ale vzápětí dostala zpět k balónu a dopředu spěchal Sijaric, na kterého směřoval rychlý pas za obranu. Hostující útočník ale míč nestihl a těsně před ním pohotově zasáhl Dizdarevic.
16'
Perovič průnikovou přihrávkou hledal spoluhráče na pravém křídle, ale jeho pas byl příliš prudký, a tak se ke křídelníkovi vůbec nedostal. Skončil za postranní čarou, odkud ho domácí zpět do pole pošlou pomocí autového vhazování.
15'
Ani na opačné straně ale rohový kop větší příležitost nepřinesl. Domácí centrovali na hranici velkého vápna, kde si Černohorci s vysokým míčem poradili. Navíc získali míč do svého držení a mohou pokračovat dopředu.
14'
Bosna a Herecgovina ale nadále zůstala u míče a může útočit. Dostane se dokonce k prvnímu rohovému kopu po tom, co Drljo centroval a míč byl sražen za branku Černé Hory.
13'
Domácí se dostali k centru z levé strany, po kterém to vypadalo, že budou zahrávat první rohový kop v utkání. Nakonec ale jejich naději uhasil pomezní rozhodčí, jenž signalizoval ofsajdové postavení centrujícího hráče.
12'
Je tomu tak. Vukotic s pomocí ošetřovatelů zamířil za postranní čáru a hra pokračuje dále. Ofenzivní záložník z Černé Hory by však měl podle všeho v utkání pokračovat.
11'
Hra je tentokrát přerušena po tvrdém faulu jednoho z domácích, na hřišti zůstává ležet jeden z hostujících hráčů, který bude muset být ošetřen. Za malou chvíli budeme pokračovat.
10'
Rozehrávka od rohového praporku nepřinesla Černé Hoře větší možnost na změnu skóre. Hosté i tak pokračují s míčem na kopačkách a zatím na hřišti vypadají o poznání lépe.
9'
Krstovic se dostal do vápna, odkud se snažil pohotově pálit na branku, ale na poslední chvíli mu do rány skočil jeden z obránců. Ten srazil kulatý nesmysl na rohový kop, který rozehraje Raznatovic.
8'
Domácí se dostanou k rozehrávce standardní situace za půlící čárou. Rozhodčí si totiž všiml nedovoleného zákroku, po kterém na hrací ploše zůstal ležet jeden z domácích záložníků.
7'
Dlouhý nákop dopředu z kopaček obránců Černé Hory končí až u brankáře Dizdarevice, jenž prozatím neměl těžkou práci. Tentokrát pro něho nebude problém chytit a rozehrát pomalý míč do velkého vápna.
6'
Po delší době se k balónu dostanou domácí fotbalisté. Stane se tak po přerušení hry od hlavního arbitra, který na polovině Bosny a Hercegoviny viděl faul jednoho z hostujících útočníků.
5'
A to si ještě zopakují. Po dlouhém držení balónu v rohu hřiště došlo k další teči a uvidíme několikáté autové vhazování v krátkém sledu.
4'
Kombinace Černé Hory pokračuje, domácí se musí bránit, když hosté nyní vybojovali autové vhazování na hranici velkého vápna.
3'
Hosté vybojovali míč zpět na své kopačky a kombinují na vlastní polovině, po přihrávce po lajně se posunou směrem za polovinu, kde po teči jednoho z domácích budou opět vhazovat od postranní čáry.
2'
Po něm se k míči poprvé dostal Dizdarevic, ke kterému po autovém vhazování doskákal balón. Brankář domácích vykopává na spoluhráče dopředu.
1'
Utkání právě začíná! Hosté měli na starosti rozehrávku ze středu pole, rychle se pak přesunuli dopředu, kde se dostanou k rozehrávce autového vhazování.
1'
Stadionem v Sarajevu právě zní hymny obou zemí! Utkání začne za několik okamžiků!

Bosna a Hercegovina: Dizdarevic – Osmic, Marjanovic, Pavlovic, NIkic – Dokanovic, Begič – Savič (C), Tahric, Drjlo – Zubanovic
Náhradníci: Boskovic, Cetkovic (B), Colic, Kujundzic, Lukic, Memic, Mesinovic, Milojevic, Petrovic

Černá Hora: Nikcevic – Pesukic, Perovič, Babic, Raznatovic – Krstovic, Divanovic – Vukčevič, Vukotic, Sijaric – Krstovic
Náhradníci: Bojovic, Brnovic, Dresaj, Kujovic, Latkovic, Obradovic, Radulovic (B), Rakonjac, Strikovic

Rozhodčí: Saggi R.
Černá Hora

Černé Hoře stačí od dva body více na třetí místo ve skupině. Hosté dokázali v šesti zápasech zvítězit dvakrát, když porazili nejprve pochopitelně poslední Lucembursko, ale navíc také čtvrté Irsko. Jedinou remízu pak zaznamenali právě v utkání proti dnešnímu soupeři. Černohorci v kvalifikaci nastříleli o dvě branky více, než Bosna a Hercegovina. O nejvíce z nich se postaral jednadvacetiletý útočník Dunajské Stredy Nikola Krstovic, který dvě vstřelil a při jedné asistoval.

Poslední odehraná utkání kvalifikace:
Černá Hora U21 – Irsko U21 2:1
Švédsko U21 – Černá Hora U21 3:1
Itálie U21 – Černá Hora U21 1:0
Bosna a Hercegovina

Fotbalisté Bosny a Hercegoviny do 21 let se v tabulce skupiny F nacházejí na pátém, tedy předposlední místě. Za sebou mají domácí už pouze outsidera skupiny z Lucemburska. Po šesti utkáních má Bosna na kontě jedinou výhru, kterou zaznamenala právě proti poslednímu Lucembursku. Dva body pak domácí získali ještě po dvou remízách proti Švédsku a také Černé Hoře. V šesti soubojích Bosna nastřílela stejný počet branek, nejlepšího střelce vypíchnout lze těžko, každou přesnou trefu si připsal jiný hráč.

Švédsko U21 – Bosna a Hercegovina U21 4:0
Lucembursko U21 – Bosna a Hercegovina U21 0:2
Bosna a Hercegovina U21 – Itálie U21 1:2
Dobrý den! Vítám vás u textového přenosu z utkání kvalifikace na ME U21, ve kterém budeme sledovat souboj domácí Bosny a Hercegoviny proti hostující Černé Hoře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.