To je z Dublinu vše. Příjemný zbytek pátečního večera.
Do utkání vstoupilo lépe Irsko, které bylo lepším týmem a šlo po zásluze do vedení, když se prosadila domácí modla Keane. Ještě do poločasu vyrovnal Elmander. Úvod druhého poločasu patřil opět Irsku, ale branku tentokrát vstřelilo Švédsko, jmenovitě Svensson. Domácí byli od obdržené branky aktivnějším týmem, ale na švédskou obranu se jim již nedopařilo vyzrát. A tak se z cenné výhry 1:2 raduje Švédsko, které svému dnešnímu soupeři odskakuje na rozdíl tří bodů a posouvá se na druhou příčku skupiny C.
90+3
Před švédskou branku lítá jeden centr za druhým. Irsko dává do závěrečných minut vše.
90+2
Švédsko šetří čas střídáním. Ze hry odchází pomalým krokem Elmander, kterého nahradí Olsson.
90+1
Irové hrají vabank.
90
Sudí Skomina nastaví 3 minuty!
88
Obléhání švédské svatyně ukončil centrem Whelan, který našel na zadní tyči Longa. Jeho hlavička však postrádala na razanci, a tak ji Isaksson bez problémů chytil.
86
Švédsko je zatažené a pozorně brání. Irové jsou naopak nastěhováni kolem pokutového území Švédska. Závěrečné minuty budou velmi zajímavé.
84
Irové vrhají veškeré své síly do útoku!
83
Rychlý protiútok Švédska končí pouze rohovým kopem.
81
Whelan zatáhl za dres Kačanikliće a obdržel žlutou kartu.
80
Cox nevyzrál na Antonssona a míč skončil až v zázemí. Švédský brankář s rozehrávkou příliš nepospíchá a koleduje si o žlutou kartu.
78
V Dublinu panuje parádní fotbalová atmosféra. Diváci jsou tady určitě dvanáctým hráčem na hřišti. To bude Irsko v závěru zápasu potřebovat.
76
Irsko začíná mít velký tlak. Švédsko se vysvobozuje pouze odkopávanými míči.
74
Irsko střídá. McClean už toho má plné zuby, tak jej na hřišti musí nahradit Pilkington.
73
Cox napadal švédskou rozehrávku a následně vybojoval míč, který ihned předložil Longovi. Ten mohl centrovat na malé vápno, kde stál osamocený Keane, ale Long si míč zasekl a poté hledal své spoluhráče ze druhé vlny. Bohužel pro Irsko nebyl ve druhé vlně žádný irský fotbalista. Keane se nyní na svého spoluhráče zlobí. Long se drží za hlavu.
72
Na dlouhý nákop do šestnáctky si naběhl až z obranných řad Dunne. Jeho hlavička však švédskou branku neohrozila.
70
Švédsko se zatáhlo a pozorně brání svůj jednobrankový náskok.
68
Střídají i domácí. Walterse nahradí Cox. Trapattoni tak posiluje útok.
68
Švédský kouč Hamrén podruhé střídá. Ze hry odchází střelec zatím rozdílové branky Svensson, na hřiště přichází Wernbloom.
66
Coleman byl evidentně faulován, nicméně píšťalka Skominy je němá. Domácí publikum jej nyní odměňuje pískotem.
65
Švédsko střídá. Kvůli zranění dnešní utkání nedohraje Lustig. Na hřišti jej nahradí Johansson.
63
Elmander si všimnul, že je Kačaniklić v dobrém náběhu, a tak mu nasměroval přihrávku za irskou obranu. Kačaniklić poté na míč jen těsně nedosáhl a domácí brankář jej mohl se štěstím lapit.
62
McClean je v dnešním utkání hodně vidět. Po jeho další z mnoha akcí budou domácí zahrávat rohový kop.
59
Domácí kouč Trapattoni vstal ze sedačky a velmi aktivně udílí svým svěřencům taktické pokyny.
57
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédsko otáčí průběh utkání. Na přihrávku Ibrahimoviće si za domácí obranu naběhl ANDERS SVENSSON a následnou křižnou střelou prostřelil brankáře Forda.
56
Ekdal si vyšlápl na Keana a vidí žlutý trest z rukou sudího Skominy.
56
Fotbalová lahůdka. Ibrahimović našel v uličce Larssona, ale včas vyběhl z brankové čáry Forde a vrhl se švédskému hráči pod nohy. Diváci jej za výborný zákrok odměňují bouřlivým potleskem!
55
Rychlá akce domácích končí nepřesnou hlavičkou Keana.
54
Aktivní McClean poslal míč pouze do dobře postavené zdi.
54
Lustig stáhl k zemi Walterse. Irsku se tak rýsuje zajímavá standardní situace.
52
Další střelecký pokus McCleana. Tentokrát byl Isaksson bez práce.
51
McClean si navedl míč na svoji silnější levou nohu a následně obstřelil Lustiga. Brankář Isaksson byl na svém místě včas a jeho pokus lapil.
50
Ibrahimović zkusil akrobaticky uvolnit Elmandera. Bohužel pro Švédsko vše včas vystihla irská obrana.
48
Kačaniklić už se téměř dostával do vyložené příležitosti, ale se skluzem na poslední chvíli přispěchal Dunne. Švédi se dožadují pokutového kopu, sudí Skomina kroutí hlavou.
46
Úvod druhého poločasu patří domácím, kteří se před švédskou branku dostávají pomocí dlouhých míčů. Nicméně hostující obrana všechny tři pokusy bez větších problémů odvrátila.
46
Máme za sebou první poločas ve kterém jsme viděli dvě branky. Po jedné na každé straně. Prvních 20 minut bylo aktivnějším týmem Irsko a šlo zaslouženě do vedení, když se prosadil Keane. Poté převzalo aktivitu na hřišti Švédsko. Nejprve zahodil tutovku Larsson, ale následně ho zastoupil přesnou hlavičkou Elmander. Do poločasové přestávky se tak jde za nerozhodného stavu 1:1. Druhý poločas začne zhruba ve 21:47.
45
Slovinský rozhodčí Skomina nastaví v prvním poločase 1 minutu.
44
Waltersova střela končí vysoko nad brankou. Míč uvede zpátky do hry Isaksson.
43
Whelan namísto střely zvolil centr, ale ten bez problémů odvrátila švédská obrana.
43
Long si zkušeně pokryl míč a donutil Olssona k faulu. Standardka pro Irsko!
41
Spolupráce mezi Longem a Keanem je zatím ukázková. Švédští obránci mají díky těmto útočníkům hodně napilno.
39
Dunne si vyšlápl na jednoho ze soupeřů a vyfasoval žlutou kartu. Vůbec první v dnešním utkání.
39
Elmander si navedl míč v pokutovém území na svoji pravačku a následně vystřelil. Jeho pokus však zblokoval obětavý O'Shea.
38
Hra se teď přelévá ze strany na stranu.
36
Aktivní McClean si to namířil kolem postranní čáry a následně vybojoval rohový kop. Na ty domácí vedou 4:2.
35
Svenssonův centr zblokoval Coleman. Hosté reklamují ruku, ale hraje se dál.
34
Švédsko při chuti. Kačaniklićův centr srazil Dunne pouze za cenu rohového kopu.
33
A je vyrovnáno! Hosté zvýšili aktivitu směrem dopředu a hned byli odměněni. Lustig našel přesným centrem JOHANA ELMANDERA, který přesnou hlavičkou nedal domácímu brankáři šanci.
30
První gólovka Švédů. Ibrahimović se pomazlil s míčem a následně našel na úrovni penalty volného Larssona, který poslal hlavičkou míč těsně vedle pravé tyče. Brankář Forde by byl bezmocný!
29
Po Keanově sražené střele rozehraje Irsko roh.
28
Už se opět hraje a Long zdviženým palcem k lavičce naznačuje, že to pude.
27
Long zůstává ležet na hrací ploše a potřebuje ošetřit. Hra je nyní přerušena.
26
Irové si rozehrávku rohového kopu vzápětí zopakují.
25
Po McCarthyho akci bude Irsko zahrávat rohový kop.
24
Domácí Irsko je i nadále v tlaku.
22
Irsko právě vstřelilo branku!
Domácí jdou nakonec zaslouženě do vedení! Po přiklepntují Longa se dostal do brankové příležitosti domácí kapitán ROBBIE KEANE, který ji se štěstím proměnil, když propasoval míč pod vyběhnuvším brankářem Isakssonem.
20
McClean chtěl centrovat, ale nakonec z toho byla branková příležitost, protože jeho centr skončil na břevně! Velká smůla pro domácí Irsko!
18
Irsko se dostává na soupeřovu polovinu velmi lehce a to dlouhými nákopy. Pravý ostrovní styl.
16
Larsson zahrál roh velmi dobře na zadní tyč. Tam na míč číhali hned dva švédové, ale ani jeden jej nedokázal pořádně trefit.
15
Elmander vybojoval pro svůj tým rohový kop.
14
Walters napřáhl ze střední vzdálenosti a pořádně protáhl hostujícího brankáře. V hledišti to jen zahučelo.
13
Švédsko se snaží zklidnit hru a pozvolna kombinuje na vlastní polovině.
11
Keane přihrávkou z první uvolnil Longa, který si zaběhl za švédskou obranu. Bohužel Long si v nadějné příležitosti pomohl faulem, a tak domácí o míč přicházejí.
10
K míči se opět postavil Ibrahimović a svůj pokus stejně jako před chvilkou napálil pouze do zdi.
9
Taktický faul Dunna na Ekdala. Švédsko má příležitost udeřit ze standardky.
8
Whelan se opřel do míče z hranice šestnáctky, ale svou střelu namířil pouze do míst, kde stál připravený Isaksson.
7
McClean se uvolnil přes Olssona a poslal do vápna nadýchaný centr. Jenže na ten nakonec nedosáhl žádný z jeho spoluhráčů.
5
Keane oklamal ve středu hřiště hned dva soupeře, ale následně nedokázal uvolnit Longa.
4
Ibrahimović nasměroval svůj pokus pouze do irské zdi. Nicméně hosté zůstávají u míče.
3
Elmander byl faulován O´Sheam. Standardka pro hosty. Míč si staví Ibrahimović.
2
Míč bez problémů sbírá ze vzduchu Isaksson a ihned zakládá rychlý protiútok.
1
První příležitost domácích, která se zrodila typickým ostrovním způsobem. Dlouhý nákop do šestnáctky, míč zpracoval Long a z první se pokusil rozvlnit síť. Jeho střelu včas zblokoval Lustig. Rohový kop pro Irsko.
1
Švédsko vítá v Dublinu bouřlivý pískot.
1
Úvodní výkop obstarají hosté.
-2
Stadiónem zní hymny. Utkání bude za malý okamžik zahájeno.

Irsko: Forde – Coleman, O'Shea, Dunne, Wilson – Walters, McCarthy, Whelan, McClean – Long, Keane (C).

Švédsko: Isaksson – Olsson, Antonsson, Nilsson, Lustig – Kačaniklić, Ekdal, Svensson, Larsson – Elmander, Ibrahimović (C).

Rozhodčí: Skomina – Žunič, Ul.
Ani jeden z týmů si nemůže dovolit ztratit body. Kdo se tedy po pátečním zápase přiblíží druhému místu ve skupině C? Pikantní souboj startuje ve 20:45!
Vzájemný zápas

Obě mužstva se již utkaly koncem března, kdy se ve švédské Solně zrodila bezbranková remíza.
Švédsko

Seveřané by na závěrečném turnaji v Brazílii neradi chyběli, a tak si večer nesmí dovolit zaváhat. Jejich situace v tabulce je shodná s tou Irskou. V posledním kvalifikačním zápase doma Švédové porazili Faerské ostrovy 2:0, ale žádná velká sláva to nebyla. Nepřesvědčivý výkon předvedlo Švédsko i v přátelském zápase proti Norsku. Výhra 4:2 určitě pobavila hlavně nezaujaté diváky. Nejlepším střelcem "Tre Kronor" je ikona švédského fotbalu Ibrahimović, který má na svém kontě 4 branky. Trenér Hamrén nemůže večer počítat s Elmem a Granqvistem.
Irsko

Svěřenci zkušeného trenéra Trapattoniho si zatím nevedou vůbec špatně. Ze 6 zápasů mají na svém kontě 11 bodů. Nicméně nyní je čeká klíčová kvalifikační fáze. V pátek hostí ve svém svatostánku Švédsko, v úterý pak cestují na půdu Rakouska. A právě Švédsko s Rakouskem se s Irskem přetlačuje o druhé místo této kvalifikační skupiny. I v této kvalifikaci sází Irové na svého kapitána Keana, který je s 4 zásahy nejlepším střelcem svého týmu. Poslední zápas v rámci kvalifikace odehráli Irové začátkem června, kdy na svém hřišti přehráli Faerské ostrovy 3:0. Večer v akci neuvidíme Hendricka, jenž vypadl ze sestavy kvůli zranění a stejně tak McGeady. Dále bude domácím chybět Kelly, který se omluvil z rodinných důvodů.
Skupina C

1. Německo 16 bodů (5V – 1R – 0P, skóre 22:7)
2. Rakousko 11 bodů (3V – 2R – 1P, skóre 15:5)
3. Švédsko 11 bodů (3V – 2R – 1P, skóre 11:7)
4. Irsko 11 bodů (3V – 2R – 1P, skóre 12:10)
5. Kazachstán 1 bod (0V – 1R – 5P, skóre 2:15)
6. Faerské ostrovy 0 bodů (0V – 0R – 6P, skóre 2:20)
Dobrý večer, vítám Vás u sledování onlajnového přenosu z Dublinu, kde se odehraje klíčový souboj kvalifikační skupiny C mezi domácím Irskem a hosty ze Švédska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.