To je ode mne pro dnešek vše a přeji Vám hezký zbytek večera.
Ruské reprezentaci ovšem remíza nevadí.
I bod stačí k přímému postupu na Mistrovství světa v Brazílii.
Domácí ale netruchlí bod proti favorizovanému Rusku berou s radostí.
Ázerbajdžán dlouho nevěděl jak překonat hostujícího brankáře. To se podařilo až hráči Javadov, který skvělým náběhem a ještě lepší hlavičkou dokázal dostat míč za brankářova záda.
Máme tu konec zápasu, který neměl vítěze.
Ovšem bylo k vidění výborný fotbal s mnoha šancemi obou celků.
Gól v první polovině utkání dal Shirokov a dlouho to vypadalo, že hosté si odvezou všechny tři body. Shirokov se tlačil i ve druhé půli do zakončení ale všechny jeho střely ztroskotaly na domácím brankáři.
90
Rozhodčí nastaví 3 minuty. Rusové si nechtějí připustit komplikace a snaží se kombinovat.
90
Ázerbajdžán právě vstřelil branku!
VAGIF JAVADOV dává gól! Skvělou hlavičkou vyrovnává stav utkání!
88
Hráč Shirokov chce přidat dát další gól, skvělým náběhem se dostal k hlavičce, bohužel pro něj mířila přesně do míst, kde stál domácí brankář.
87
Kombinace jim však nevydržela dlouho a o míč přicházejí. Domácí ale neví jak dopředu a okamžitým odkopem ztrácejí míč ze svých kopaček.
85
V 85. minutě hráči Ruské reprezentace kontrolují stav a kombinují na polovině soupeře.
82
Domácí připravili poslední střídání do hry se podívá Javadov, ze hřiště odchází Dadasov.
81
Odchází hráč Samedov, jeho místo nahradí hráč Mamaev
80
Na trávník se podívá AMIRGULIYEV. Nahrazuje hráče ABDULLAYEV.
80
Opět u míče hostující celek.
79
Rohový kop ze rozehrál ale nevedl k ničemu co by stálo za řeč.
78
Samedov měl zahrávat rohový kop ale spustila se na něj lavina předmětů z tribun. Domácí brankář s jeho spoluhráči se snaží uklidni své fandy.
77
Domácím fanouškům se samozřejmě kombinace Rusů nelíbí a to dávají najevo hlasitým pískotem.
75
Hosté svou poklidnou kombinací na polovině soupeře kontrolují stav a pomalu vyhlíží konec zápasu.
74
Hráč Medvedev poslal tvrdým zákrokem Kerzhakova k zemi a vidí rovnou červenou kartu!
73
Glushakov je po falu na středu hřiště obdarován žlutou kartou.
72
Äliyev nyní fauloval Samedova. Domácím se nedaří přejít přes polovinu.
69
Ovšem domácí většinou svůj míč ztratí za vlastní polovinou a tak hosté v poklidu kombinují a nikam se zbytečně nehrnou.
69
Rusové se teď spoléhají na brejkové situace. Svou hru tedy více uzavírají a dávají šanci domácím na rozvinutí hry.
64
Nyní se hosté dostali k zakončení. Konkrétně Samedov, posouval míč na střed velkého vápna, ten si převzal Shirokov a tvrdou ránou vystřelil. Střela chyběla přesnost a opět končí vedle brány.
63
Rusové se nyní svou kombinací probojovali až do vápna domácích ale Shirokov nedokázal dobře trefit míč.
61
Oba celky zkouší míče nakopávat na své útočníky. Důsledkem toho je nepohledná hra končící většinou v autu.
59
Rusové musí v dnešním utkání alespoň remizovat, jelikož Portugalci vedou proti Lucembursku. Rusové si zřejmě pohlídají stav a budou se snažit přidat uklidňující branku, která by jim otevřela bránu přímého postupu na Mistrovství Světa.
57
Kozlov se dostal ke střele ta zamířila přesně do středu brány, kde stál Aghaye a nedělalo mu problém sebrat míč ze vzduchu.
55
Teď opravdu sporná situace. Kerzhakov se ocitl sám před brankářem, než stačil vystřelit přiřítil se k němu jeden z obránců Ázerbajdžánu a poslal k zemi. Rozhodčí poudil aby se hrálo dál.
53
Hra je teď velmi rychlá v přechodové fázi. Nejdřív domácí se pokoušeli probojovat k soupeřově bráně, nyní drží hosté míč na svých kopačkách.
51
Ruská kombinace se propracovala až k domácí bráně, zde si ale Roman Shirokov neporozuměl se svým kolegou a míč poslal jen k Aghaye.
50
Šance pro domácí, ti po faulu zahrávali od rohového praporku. Bohužel míč nepřešel přes dobře postavenou hostující zeď.
47
Ten končí neúspěšným střeleckým pokusem.
46
Odchází ISMAILOV, jeho místo nahrazuje GARAYEV. Domácí se nechtějí smířit s prohrou v tomto zápase.
46
Do druhého poločasu se již nepodívá Faizulin, jeho místo nahradí Shatov.
46
Hosté do druhé půle vlétli a vybojovali okamžitě rohový kop.
46
Druhý poločas začne zhruba ve 20:00.
Máme tu konec prvního poločasu.
Hosté šli do vedení již v 15. minutě, kdy Shirokov udržel chladnou hlavu a menším lobem překonal domácího brankáře.
K vidění byla po zbytek zápasu útočná hra na obě strany ale největší šanci si opět vytvořili hosté, kdy Kerzhakov menší dotekem změnil trajektorii míče a udělal tak velkou starost domácímu brankáři Aghaye, ten však jeho střelu zneškodnil.
45
Rozhodčí nastavuje 1 minutu.
U míče hosté. Vypadá to že poločas skončí za stavu 0:1.
43
S blížícím se koncem prvního poločasu se do hry více dostává Rusko, které teď dobrou kombinací probojovalo až k soupeřově bráně. Jejich snaha končí u prvního obránce.
41
Vypadá to že Faizulin bude schopný pokračovat a čeká na pokyn rozhodčího na návrat na travnatou plochu.
40
Faizulin zůstal ležet na zemi poté co jeden z domácích obránců odkopával míč do bezpečí. Bohužel pro Faizulina míč letěl přímo do jeho obličeje.
38
U míče jsou po dlouhé době také domácí. Jejich kombinační hra se přelévá ze strany na stranu.
36
Kerzhakov nastavil nohu do střely a ta směřovala k tyči! Skvělý Aghaye ovšem dokázal míč vytěsnit na roh!
35
Ten končí nepřesným zakončením.
35
Roh pro hosty.
33
Ofsajd domácích. Teď se hraje velmi zrychlila nejdříve Shirokov se pokoušel ohrozit brankáře poté Abdullayev zkoušel štěstí bohužel trefil svého spoluhráče, který byl v ofsajdu.
30
Míč je v držení hostujícího celku. Domácí ale nedávají Rusům velký prostor ke kombinaci.
29
Rusové teď snadno ztrácejí míč a pouští tak do hry domácí. Ti zatím kombinují na vlastní polovině.
27
Hra se teď často kouskuje a míč většinou končí za autovou čárou.
26
Ismayilov byl nyní na polovině soupeře faulován. Souboj byl asi bolestiví hráči se na nohy moc nechtělo.
24
K vidění teď byla menší potyčka mezi hráči Kokorin a Shukurov.
Rozhodčí zatím řeší domluvou.
21
Domácí se snaží poklidnou kombinací probojovat před vápno soupeře. Jakmile přešli půlicí čáru tak o míč přicházejí.
20
Hráč Samedov riskuje s jednou žlutou kartou se nebojí faulovat protihráče.
19
Rusové se snaží kombinovat na polovině soupeře ale míč ztrácí a do útoku tedy mohou domácí.
17
Hosté opět u míče, Vypadá to že jeden gól je málo a chtějí přidat další.
15
Rusko právě vstřelilo branku!
ROMAN SHIROKOV dává první gól! Po hezké dobré přihrávce a průniku až k samotnému brankáři s ničím nepospíchal a menším lobem překonává Aghaye !
13
Je vidět že domácí nedají cenný bod k jistému postupu zadarmo. Svou bojovností a snahou získat míč nedávají šanci Rusům.
12
Do šance se dostali domácí. Závar ve vápně řeší Akinfejev.
10
Dadasov se odvážil ke střele. Střela byla více než dobrá ale bohužel pro domácí míří o metr nad bránu Akinfejeva.
10
Hráč Samedov je potrestán žlutou kartou za nafilmovaný pád ve vápně domácích. Po hezkém průniku místo pokusu o střelu zvolil pád. Rozhodčí posoudil velmi dobře.
8
K vidění je zatím pohledný fotbal s mnoha průniky k soupeřově bráně. Doufejme že tento fotbal vydrží.
7
Berezutski nyní na polovině hřiště fauloval. U míče jsou tedy domácí.
6
Samedov se nyní pokusil vystřelit ze střední vzdálenosti ale jeho střela končí daleko mimo tři tyče.
4
Teď hezký průnik domácích, kdy Abdullayev prokličkoval mezi obránci ale ani on nedokázal namířit střelu do brány.
4
Kdykoliv se hosté dotknou míče z tribun se ozývá ohromný pískot.
3
Domácí se nyní snaží kombinovat na vlastní polovině.
2
A Rusové se dostávají do zakončení nakonec. Bohužel pro hosty střela šla mimo.
2
K míči se dostali ihned hosté a začínají pomalu útočit.
1
Hru započali domácí.
1
Za malý okamžik zápas začne. Máme tu národní hymny.
Domácí nastupují v bílé barvě dresů.
Hosté nastupují v červené barvě dresů.

Ázerbajdžán: Aghaye – Allahverdiyev, Sadygov, Levin, Shukurov – Abisov, Medvedev – Abdullayev, Ismayilov, Äliyev -Dadasov

Rusko: Akinfejev – Kozlov, Ignashevich, Berezutski, Kombarov – Glushakov – Faizulin, Shirokov -Kokorin, Kerzhakov, Samedov

Rozhodčí: Mažič – Ristič, Djurdjevič.
Toto utkání má plánovaný výkop v 19:00 a na stadionu v Baku jej budou řídit rozhodčí ze Srbska. Tím hlavním bude Milorad Mažič, kterému budou asistovat pánové Milovan Ristič a Dalibor Djurdjevič.
Doma Rusko zachránila penalta:

První vzájemné měření sil proběhlo téměř před rokem 16. října a v Moskvě byli Rusové obrovskými favority. Kurzy sázkových kanceláří nepřevyšovaly hodnotu 1,10 a přesto to dlouho vypadalo na překvapení. Až v 84. minutě uklidnil situaci Roman Širokov, který proměnil pokutový kop.
Situace ve skupině:

Karty jsou v kvalifikační skupině F rozdány naprosto jasně. Rusko má tříbodový náskok na prvním místě a tak mu i jediný bodík z tohoto zápasu zajistí přímý postup do Brazílie. Na druhém místě jsou Portugalci, kteří se s největší pravděpodobnosti posunou do nevyzpytatelné baráže.

Na opačné straně domácí tým je momentálně na velmi slušném čtvrtém místě před Severním Irskem a Lucemburskem. Náskok na ně činí dva body.
Tečku za kvalifikačním vystoupením si dnes odbudou také reprezentace Ázerbajdžánu a Ruska. Přestože je situace u obou týmů různá, tak stále je o co bojovat. Rusko sice vede celou skupinu, ale pro jistotu přímého postupu potřebuje dnes získat alespoň bod, s čímž se tak nějak počítá.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.