Přenos se aktualizuje automaticky

Přitom hokejovému výsledku alespoň po první půli, kterou díky jedinému gólu ovládlo Bulharsko, vůbec nic nenasvědčovalo. Borci obou mužstev se rozstříleli až po hodině hry, kdy se během pěti minut prosadili hned třikrát(!). Nejprve hosté otočili vývoj ve svůj prospěch, načež pak inkasovali vyrovnávací gól. Bulhaři pokračovali ve svých tříbodových plánech a deset minut před koncem se dočkali vedoucí branky. V první nastavené minutě však soupeře nechali znovu vyrovnat, a když už se zdálo, že si mančafty body rozdělí, přišel nechytatelný pokus Toneva, který Bulharsku přisoudil vítězství.
Reprezentanti Bulharska vstoupili do kvalifikace o Mistrovství světa úspěšně, když v Sofii v gólově bohatém zápase brankou z nastavení utkání udolali výběr Lucemburska 4:3.
90+4
Konec zápasu.
90+4
Hosté si v samotném závěru vytvořili obrovský tlak a během krátké doby rozehrávali hned dva rohové kopu. Do pokutového území si naběhl dokonce i brankář Joubert, ale ani on k vyrovnávacímu gólu nepřispěl.
90+4
Žlutou kartu dostává Ivelin Popov (Bulharsko).
90+3
Za podražení Malgeta uviděl Aleksandar Tonev (Bulharsko) žlutou kartu.
90+2
Bulharsko právě vstřelilo branku!
Obrovská nefalšovaná radost právě propukla na stadionu vasila Levského v Sofii, kde domácí reprezentační celek už v nastaveném čase překlopil pomyslné misky vah na svou stranu. Před pokutovým územím stojící ALEKSANDAR TONEV vyslal z kroku milimetrově přesnou ránu do pravého horního rohu brány, kam Joubert nedosáhl.
90+1
Lucembursko právě vstřelilo branku!
Jans si dal záležet na kvalitním centru a mezi dvěma obránci nabíhající FLORIAN BOHNERT z těžké pozice bez přípravy překvapivě vystřelil. A trefil se parádně! Balon poslal po zemi kolem bezmocného Stojanova do pravé části svatyně.
90
Mutsch u postranní čáry shodil k zemi Marcelinha, Bulhaři tak díky rozehrávce přímého kopu, se kterou nijak nespěchají, ušetří cenné vteřiny.
88
Hra se přesunula doprostřed hřiště, kde probíhají četné a urputné souboje o míč, který střídá svého majitele.
85
Třetí a zároveň poslední střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Ivelin Popov, přichází Georgij Božilov.
84
Střídání v týmu Lucembursko: dohnáno má Chris Philipps, nastupuje Maurice Deville.
83
Také reprezentanti Lucemburska zaútočili a svou akci dotáhli až ke střele. Pokus z dvaceti metrů zplodil Mutsch, ale k přesnému zakončení by potřeboval rugbyovou bránu.
81
Levou stranu si na svůj průnik zvolil Marcelinho a jeho následná rána zamířila kolem vzdálenější tyče.
79
Bulharsko právě vstřelilo branku!
Do role exekutora standardní situace se proměnil IVELIN POPOV a svou technickou střelu poslal nad obrannou zdí k pravé tyči. Joubert se po balonu sice sápal, ale už na něj nedosáhl a kapituloval.
78
Popov se odhodlaně pokusil proniknout do vápna, ale před jeho hranicí ho nedovoleně atakoval Florian Bohnert (Lucembursko). Žlutá karta je samozřejmostí.
75
Tonev adresoval nabídku k přední tyči, ale duo obránců Lucemburska si s útočícím hráčem poradilo.
73
Také hosté zakončili svůj ofenzivní výpad střelou, jenomže Joachimovi vměstnat míč mezi tři tyče nepovedlo.
71
Uvnitř pokutového území si na centr ze standardní situace naskočil Čočev, ale v tísni zamířil pouze nad horní konstrukci brány.
70
Chanot zastavil výpad Rangelova jen za cenu faulu.
68
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Daniel da Mota, jeho místo zaujme Florian Bohnert.
65
Bulharsko právě vstřelilo branku!
Tak že bychom na stadionu Vasila Levského viděli gólové hody?! Tonevovův centr z rohového kopu Popov prodloužil na zadní tyč, kde přesnou hlavičkou vyrovnal zakončující MARCELINHO.
64
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Georgi Milanov, přichází Aleksandar Tonev.
62
Lucembursko právě vstřelilo branku!
Podceňovaní hosté během dvou minut otáčejí vývoj zápasu ve svůj prospěch! Na levé straně obdržel přihrávku AURÉLIEN JOACHIM a po jejím převzetí od půlící čáry upaloval až do pokutového území, kde před Ivanovem udělal kličku a Stojanova pokořil střelou do pravé části brány.
60
Lucembursko právě vstřelilo branku!
K velkému překvapení je po necelé hodině hry vyrovnáno. Některý z lucemburských hráčů obdržel pas za obranu, dostal se ale do těžkého úhlu, takže balon raději poslal před bránu a tam v bezprostřední blízkosti Stojanova skóroval dobíhající AURÉLIEN JOACHIM.
59
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Vincent Thill, přichází David Turpel.
58
Zatímco trenér lucemburského výběru připravuje střídání, domácí obléhají pokutové území.
56
Střídání v týmu Bulharsko: hrací plochu opouští Michajl Alexandrov, zatímco na trávník vbíhá Ivajlo Čočev.
55
Domácí zakombinovali v bezprostřední blízkosti pokutového území, kde ovšem Rangelov o míč čistým způsobem přišel.
53
Marcelinho kolem Mutsche neprotančil, ale jenom proto, že se lucemburský záložník provinil nedovoleným zákrokem.
51
Po chvilce se k balonu dostal ještě Marcelinho, ale v obležení několika hráčů nedokázal svá mířidla nasměrovat správným směrem.
50
Až k Popovovi přilétl centr Milanova z rohového kopu, bulharský hráč ale trefil pouze nohu bránícího Joachima.
47
Lucemburčané si v úvodu druhé půle vypracovali střeleckou příležitost, ale Stojanova přesto neohrozili, protože křižná rána Joachima neměla přesnost.
46
Začal druhý poločas.
Hlavní aktéři už se vracejí zpět na travnatou plochu, takže druhá polovina duelu bude co nevidět zahájena.
Reprezentace Bulharska v úvodním poločase podle očekávání diktovala tempo hry a svého lucemburského soupeře takřka k ničemu nepustila. Skóre otevřel po čtvrt hodině hry Rangelov a ani po úvodním gólu domácí nepřestali polevovat. Defenziva Lucemburska byla ale ostražitá a kromě šance Milanova ze závěru první půle si vedla velmi dobře.
45+2
První poločas skončil.
45+2
Bulharští fotbalisté chvíli kombinovali na útočné polovině, ale poté zbytečným nákopem odevzdali míč na kopačky svých soupeřů.
45+1
Litevský sudí prodloužil úvodní dějství o dvě minuty.
45
Marcelinho (Bulharsko) ve středu hřiště zajel do Martinse a naprosto po právu byl jeho ostrý zákrok potrestán žlutou kartou.
42
Tak tohle byla obrovská šance domácího týmu na navýšení náskoku! V blízkosti hranice pokutového území napřáhl ke střele Milanov a jeho pumelice se otřela o břevno.
41
Pokus o přenesení hry na opačnou stranu Bulharům nevyšel. Milanov se za míčem ani nerozbíhal, protože věděl, že na hrací ploše by ho stejně nestihl.
40
Alexandrov se na útočné polovině tak vehementně snažil vybojovat míč, až mu byl odpískán faul. Na trávníku se po jeho zákroku ocitl Joachim.
39
Aktivní Milanov obdržel přihrávku na pravou stranu a jeho centrovanou nabídku obránce srazil na roh, kterému se hosté ubránili.
38
Lucemburčané v poklidu kombinují na svém území, reprezentanti Bulharska jim na rozehrávku nechávají na můj vkus až příliš prostoru.
37
K vidění byla další útočná akce hostů, avšak centr zprava byl hodně přetažený.
35
Vzdušný pas Da Moty se stal kořistí gólmana Stojanova, jenž posléze rozdal balon svým spoluhráčům v poli.
32
Rangelov u rohového praporku uplatnil své kilogramy a přetlačil Chanota. Následná nabídka Popova z rohového kopu mířila na přední tyč, kde balon odhlavičkoval jeden ze zadáků.
30
Centr Milanova byl hostujícím hráčem prodloužen mimo rizikovou zónu, Lucembursko se tedy ubránilo.
29
Milanov znovu zahrozil útokem po pravém křídle a vymodlil si faul. Metr od rohu vápna se proti pravidlům provinil Christopher Martins (Lucembursko) a prohlédl si žlutý kartonek.
28
Hosté se teď po dlouhé době podívali na území svých protivníků, o dobrou příležitost ale kvůli mizerné přihrávky Gersona přišli.
26
Rangelov přijal lehký oblouček za obranu a z mírného úhlu vystřelil, k jeho smůle však balon nenasměroval na místo určení.
25
Bulhaři uklidnili hru a kombinují na své polovině, odkud se pokusí rozvinout další ze svých útočných výpadů.
23
Milanov si odhodlaně troufl proti dvojnásobné přesile a udělal dobře, protože byl nedovoleně zastaven Kevinem Malgetem (Lucembursko), který za svůj prohřešek uviděl žlutou kartu.
22
Exekutorem standardní situace se stal Thill, který ale obrannou zeď neprostřelil.
20
Po zisku míče hosté předvedli rychlý protiútok a Thilla kousek od rizikové zóny skluzem srazil Anton Nedjalkov (Bulharsko). Žluté kartě, která následovala, se hříšník nemůže vůbec divit.
19
Domácí disponují výraznou územní převahou a nadále diktují tempo hry.
16
Bulharsko právě vstřelilo branku!
K obrovské radosti domácích příznivců se bulharská reprezentace po čtvrt hodině hry ujímá vedení! Zpoza velkého vápna si vytvořil prostor pro střelu DIMITAR RANGELOV a trefil se parádně! Balon poslal mezi dvěma obránci do pravé části brány a Joubert se po něm natahoval marně.
14
Střeleckým pokusem byla zakončená ofenzivní akce Lucemburska, nicméně Thill z hranice pokutového území zamířil příliš vysoko nad břevno.
13
Střílenou kolmici kousek od levého rohu vápna vymyslel Nedjalkov, jeho nabíhající spoluhráč se ale k míči nedostal a ten došel až za koncovou čáru.
12
Da Mota se pověsil na Milanovova záda, který zaútočil podél pravé postranní čáry. Bulharský hráč si ale podle názoru pomezního arbitra k zisku míče pomohl útočným faulem.
10
Přímo ve středovém kruhu se odehrál souboj mezi Malgetem a Milanovem, který byl hlavním rozhodčím vyhodnocen jako faul lucemburského fotbalisty.
8
Další nepřesné zakončení Bulharska. Milanov na okraji vápna vybídl ke střele Djakova, jenž ze záklonu Joubertovu svatyni vysoko přestřelil.
6
Na opačné straně se ke střele probojoval Milanov, ale ani on cílené zařízení netrefil, když svůj přízemní pokus nasměroval zhruba dva metry od pravé konstrukce brány.
5
Po zisku balonu podnikl samostatnou akci Joachim, namířil si to až před hranici šestnáctky, dokud ale zamířil velmi nepřesně.
4
Také Bulhaři mají za sebou svůj první útočný výpad, ten jim ale vůbec nevyšel podle představ, protože byl zastaven daleko před pokutovým územím.
2
Mutsch se rozeběhl po pravém křídle a jeho přízemní centr srazil obránce k nohám brankáře Stojanova.
1
Bulhaři do zápasu nastoupili v bílých dresech a fotbalisté Lucemburska oblékli dresy červené barvy.
1
Utkání právě začalo.
Reprezentanti obou zemí už jsou na hrací ploše.
Úvodní sestavy:

Bulharsko: V. Stojanov – S. Popov, Ivan Ivanov, Čorbadžijski, Nedjalkov – Djakov (C), Marcelinho – G. Milanov, I. Popov, M. Alexandrov – Rangelov.
Náhradníci: Mitrev, Makendžijev – Božikov, Rajnov, Božilov, I. Milanov, Kostadinov, Čočev, Pirgov, Nedělev, Tonev.

Lucembursko: Joubert – Jans, Ch. Martins, Chanot, Malget – Mutsch (C), Gerson, Philipps, da Mota – Joachim, V. Thill.
Náhradníci: Schon – Bohnert, Laterza, S. Thill, Veiga, Deville, Payal, Turpel, Jänisch, Carlson.

Rozhodčí: Mažeika – Šimkus, Kazlauskas (všichni Litva).
Poslední vzájemné souboje

12.09.2007 Bulharsko – Lucembursko 3:0
11.10.2006 Lucembursko – Bulharsko 0:1
10.10.1999 Bulharsko – Lucembursko 3:0
31.03.1999 Lucembursko – Bulharsko 0:2
08.06.1997 Bulharsko – Lucembursko 4:0
Představení obou reprezentací

Bulharům se poslední zápasy hrubě nevydařily, na Kirin Cupu v Japonsku je pořádající země deklasovala vysoko 7:2 a dánský výběr 4:0.

Výsledkově na tom nejsou dobře ani Lucemburčané, kteří nepoznali radost z vítězství už v pátém utkání v řadě. A vzhledem k tomu, že nebudou favorité ani v duelu s Bulharskem, dá se očekávat prodloužení jejich nelichotivé série.
Pozvánka na úvodní kvalifikační duel

Příjemný úterní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům, které vítám u sledování textové online reportáže z kvalifikačního utkání Mistrovství světa mezi reprezentacemi Bulharska a Lucemburska. Výkop duelu, jímž vás provede Lukáš Jasoněk, je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.


Články odjinud