Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Belgie : Česko - 5. září 2021   20:45

Belgie
Belgie
8' R. Lukaku (Vanaken) • 41' E. Hazard (Vanaken) • 65' Saelemaekers (R. Lukaku)
3:0
(2:0)
Česko
Česko
Belgie
Courtois – Alderweireld, Denayer, Vertonghen – Castagne, Tielemans (81. Dendoncker), Witsel, Carrasco (57. Saelemaekers) – Vanaken (81. Lukebakio), R. Lukaku (81. Batshuayi), E. Hazard (C) (73. Trossard).
Oliver (ENG) – Burt (ENG), Bennett (ENG)
Stade Roi Baudouin, Brusel
Česko
Vaclík (14. Staněk) – Coufal, Kaša, Kalas, Matějů – Souček (C), Holeš – Pešek (66. Zmrhal), Barák (77. Král), Hložek (77. Wiesner) – Vydra (65. Tecl).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:15.
Utkání je u konce a belgický tým se může radovat z výhry o tři branky. Ve druhé půli byl ale český tým aktivnější, dokázal se dostat do několika šancí a byly okamžiky, které nebyly daleko od snížení. Hned v úvodu spálil loženou šanci Vydra, skvělé příležitosti měli i Pešek a Hložek, jenže vše marně. A tak v době, kdy mohli Češi snížit, tak přišel úder na druhé straně. Po rychlé kombinaci se před Staňkem objevil střídající Alexis Saelemaekers a pohotovou střelou upravil na 3:0. To byla nakonec poslední branka zápasu, Belgie je po duelu na prvním místě s 13 body, český tým je druhý se sedmi body.
90+2'
90+1'
Další Wiesnerův centr, tentokrát jej odvrátil dobře postavený Saelemaekers.
90'
Budou se nastavovat dvě minuty.
90'
Po Wiesnerově centru z pravé straně se k hlavičce cpal opět Stanislav Tecl, chybělo mu však několik málo centimetrů, aby zakončil.
89'
Tecl byl na levé straně zcela osamocen, před brankou také nikdo nebyl a tak jeho přihrávka pouze prolétla neškodně prostorem.
88'
Courtois se chystá k odkopu, rozhodně s tím ale nikam nepospíchá.
87'
Prudká střela Tobyho Alderweirelda prolétla vysoko nad Staňkovou brankou.
86'
Je to teď docela rozhárané z obou stran, sledujeme hodně chyb v rozehrávkách.
85'
Tecl se utopil v kličkách a na útočné půli o míč přišel. Dopředu už pospíchá Michy Batshuayi.
84'
Wiesner nerozehrál zrovna dobře a musel pak svým tělem zastavit prudkou střelu od Lukebakia.
83'
Michy Batshuayi se cpal do zakončení, Staněk ovšem včas vyběhl a za zemi dobře zakročil.
82'
Romelu Lukaku byl při svém odchodu vyprovázen bouřlivým aplausem tribun, jeho dnešní stý zápas v reprezentaci byl opravdu vydařený.
81'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Michy Batshuayi.
81'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Hans Vanaken, přichází Dodi Lukebakio.
81'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Youri Tielemans, přichází Leander Dendoncker.
80'
Belgie chystá další střídání a to dokonce trojnásobné.
78'
Kaša dobrým obranným zákrokem zastavil rodící se brejk Belgie, skluzem srazil přihrávku mířící na Trossarda.
78'
Na levé straně byl za obranou Wiesner, předvedl dobrou zasekávačku, střelu zastavil Courtois a navíc se mával jeho ofsajd.
77'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Tomáš Wiesner.
77'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Alex Král.
76'
Žlutá karta pro belgický tým, za docela zbytečný zákrok ji dostal Romelu Lukaku.
75'
Hložek umotal kličkami obránce, jeho centr sklepl Tecl do druhé vlny a následná prudká střela trefila Denayera.
74'
I když Belgičané vedou o tři branky, tak hrají velmi aktivně a dokonce napadají českou rozehrávku.
73'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Leandro Trossard.
73'
Lukaku se dostal za obranu a své sólo zakončil střelou do tyče. Bylo to však z jasného ofsajdu, vzrušení bylo zbytečné.
71'
Za faul ve výskoku dostal žlutou kartu domácí Axel Witsel.
70'
Po levé straně potáhl akci Hazard, přihrál na střed, Lukaku na sebe navázal hned pětici hráčů, aby pak přiklepl na Saelemaekerse, jenž pak technicky vystřelil vedle pravé Staňkovy tyče.
69'
Belgie se po třetím gólu uklidnila a zase přebírá iniciativu na hrací ploše.
67'
Saelemaekers nacentroval z pravé strany, Lukaku míč lehce lízl hlavou, Staněk toto zakončení ale zvládl vyrazit před sebe.
66'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Jaromír Zmrhal.
65'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Matěj Vydra, přichází Stanislav Tecl.
65'
Belgie právě vstřelila branku!
No a je tu gól na opačné straně. Na začátku byl Alderweireld, poté efektní patičku předvedli Hazard a Lukaku, a najednou se za obranou vyloupl ALEXIS SAELEMAEKERS. Vystřelil podél Staňka a upravil už na 3:0.
64'
I po rohu přišla střela, tentokrát po zemi, s tou Courtois neměl sebemenší problémy.
63'
Další velká šance českého týmu. Ve vápně se po přihrávce bleskově vytočil Hložek, prudká rána mířila do horního rohu, Courtois však vytáhl ještě lepší zákrok a míč vyrazil na roh!
61'
Natřikrát se Pešek snažil dostat přes Castagneho, všechny pokusy belgický hráč zvládl zastavit.
60'
Český národní tým je po přestávce rozhodně aktivnější a dokáže se dostat do zakončení. Zatím tomu chybí více klidu a hlavně přesnosti.
59'
Pešek si naběhl před vápno a najednou stál proti třem obráncům. Přesto vystřelil a málem z toho byl gól. Od Denayera se míč odrazil těsně vedle Courtoisovy branky.
57'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Alexis Saelemaekers.
55'
Teď už se Lukaku k míči dostal a dokonce i zakončil z pravé strany. Staněk jeho pokus vyrazil.
54'
Hazard přihrával na střed, Lukaku se ale k míči nedostal, situaci dobře přečetl Souček a míč vybojoval pro sebe.
53'
Neuspěl ani na levé straně Hložek, toho ještě před centrem zastavil Alderweireld.
52'
Peškův centr z pravé strany se vůbec nepovedl, míč přistál přesně u Courtoise.
50'
Lukaku se nebojácně probíjel mezi českými obránci, Kalas jej na poslední chvíli zastavil.
49'
Česká reprezentace pokračuje v náporu, vše ale zatím končí u pokutového území.
48'
Nechybělo mnoho a mohlo být sníženo. Český tým se dostal do brejku, Pešek vysunul Vydru a ten najednou stál sám před Courtoisem. Brankáře belgického týmu ale nepřekonal. Ten e roztáhl a levou nohou míč vykopl!
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.
První půle je za námi a domácí favorit vede o dvě branky. Belgie se hned od úvodu pustila do útočení a už v osmé minutě padl první gól. Přihrávku mezi obránce dostal Romelu Lukaku, odpoutal se od Kaši a střelou podél Vaclíka otevřel skóre. Brankář českého týmu pak musel ve 14. minutě střídat, když nemohl pokračovat po střetu s elitním útočníkem Chelsea, který jej hned v úvodu při souboji o míč přišlápl a do brány se postavil Jindřich Staněk. Ten musel čelit pokračujícímu náporu Belgičanů, vyřešil několik akcí, ale ve 41. minutě byl krátký na zakončení Edena Hazarda po kombinaci do vápna. V nastaveném čase se o snížení snažil Souček, střelou z otočky ovšem Courtoise nepřekvapil. Do kabin se tak odešlo za stavu 2:0.
45+3'
45+2'
Viděli jsme největší šanci českého týmu. Po centru z levé strany si dokázal zpracovat Souček a z otočky zakončit po zemi. Denayerovi nasadil jesličky, ale zamířil přesně do míst, kde hlídkoval Courtois.
45'
Rozhodčí nastaví tři minuty.
45'
Coufal udržel Vertonghena na zádech a rodící se akci Belgie tak zastavil před vápnem.
44'
Hazard je dnes opravdu ve velmi slušné formě, pokud mu něco nevyjde a je z toho volný míč, okamžitě se vrací a bojuje o znovuzískání.
42'
Češi se pokusili o akci pravým křídlem, rychle je ale zastavil pomezní sudí, ten odhalil ofsajd.
41'
Je tu druhý gól domácích. Ti vybojovali na útočné polovině míč, po bleskovém přechodu přiklepl Vanaken patičkou na EDENA HAZARDA a ten, i když se jej snažil zastavit Coufal, tak dokázal křížným zakončením po zemi překonat Staňka a upravit na 2:0.
40'
Je to teď tak trochu fotbal na jednu branku, na tu českou. Kombinace domácích jsou rychlé a hodně nebezpečné.
38'
Lukaku zády k brance sklepl hrudí míč na Vanakena, toho ale k zakončení nepustil pozorný Barák.
37'
Nepříliš povedený roh domácích fotbalistů, hra se dostala k půlce a Castagne raději volil velkou malou domů na Courtoise.
35'
Lukaku dostal výhodu a postupoval na českou branku. U vápna jej zdvojili Kaša s Kalasem a dokázali jej zastavit.
34'
Po delší době se do útoku dostali i Češi, Holeš s Vydrou ale přihrávku do pokutového území nezastihli podle svých představ a rozehrávat se bude od Courtoisovy branky.
33'
Belgie pokračuje v taktice rychlých přechodů do útoku, ofenzívu táhnou hlavně Hazard, Carrasco a Lukaku.
31'
Po rozehrání se pískal útočný faul na Coufala, ten schytal nepříjemný úder do obličeje od Carrasca.
31'
Lukaku si našel prostor podél českého obránce, dostal od Hazarda přihrávku do běhu a ostrou ranou prověřil Staňka. Ten vyrazil na roh.
30'
Hazard se ještě ke střele neodhodlal, přihrál za vápno na Tielemanse, jeho okamžitá rána mířila několik metrů nad Staňkovu bránu.
29'
Coufal se pokoušel dostat přes Vertonghena, domácí obránce jej ale u pomezní čáry zvládl zastavit a k míči nepustit.
28'
Staněk si připsal zákrok po Hazardově střele z úhlu, nakonec se ale stejně mával ofsajd, ve kterém byl dle pomezního Romelu Lukaku.
26'
Dlouhý a vysoký pas na Carrasca, ten dělal co mohl, prudkou přihrávku ale na hrací ploše nezachytil.
26'
Hložek se sice po levé straně probil do pokutového území, poté chtěl přihrávat, pomohl si ovšem u toho útočným faulem.
24'
Holešův vysoký oblouček do vápna mířil na Vydru, u míče však byl jako první brankář Courtois.
23'
Belgie jde do rychlých akci. V této zakombinovali Carrasco a Hazard, druhý jmenovaný odcentroval a Lukaku mohl hlavičkovat. Mířil ale vysoko nad.
21'
Žlutá karta i v českém týmu, za přidržení Tielemanse si ji prohlédl Antonín Barák.
20'
Zprava potáhl akci Carrasco, stáhl se do pokutového území a najednou tu byla prudká střela. Tou trefil Kašu, Staněk zasahovat nemusel.
19'
Po Coufalově centru Kaša na vysoký pas nedoskočil, domácí se ubránili a sami vyrazili rychle vpřed.
19'
Faul na Peška a je tu první žlutá karta utkání. Dostal ji domácí Jan Vertonghen.
18'
Vanaken přihrával za obranu, tentokrát Lukaku pas nepřijal, sám šel trochu jinam, než mířil míč.
17'
Castagne se chystal k centru z pravé strany, Matějů jej ale ostrým skluzem zastavil. Rozhodčí to nepískali, domácí pouze vhazují.
15'
Belgie kombinuje na útočné polovině, je to tak trochu házenkářská rozehra, domácí se pomalu přibližují k vápnu.
14'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Tomáš Vaclík, přichází Jindřich Staněk.
12'
No a pozor, i když to vypadalo, že Tomáš Vaclík bude moci v poklidu pokračovat, tak opak je pravdou. Nejde to a už se chystá střídání.
10'
Hazard tentokrát rozehrál na levou stranu, kde byl rozběhnutý Carrasco, tentokrát domácí zastavila nepřesná finální fáze. Bylo to ale další varování pro českou obranu.
9'
Český tým tak má hned od úvodu co dohánět, naopak domácí jsou najednou v laufu.
8'
Další výpad Belgie už končí gólem. Vanaken poslal přihrávku mezi české obránce, na pas si naběhl ROMELU LUKAKU, Filip Kaša jej absolutně nestíhal a dnešní oslavenec zakončil přesnou střelou podél Vaclíka – 1:0.
8'
Centr od rohového praporku se českému týmu moc nevydařil, Belgie se už dostávala do protiútoku, nicméně už na půlce bylo po všem po chybné rozehře.
7'
Na levou stranu dostal přihrávku Hložek, ten si seběhl na střed a ihned vyslal prudkou střelu. Tu srazil Denayer na roh.
5'
O chvíli později centroval zprava Pešek, belgická obrana zvládla akci zastavit a rodící se protiútok hasili Češi faulem.
4'
Centr si vzal na starost Barák, jeho pas zvládl v šestnáctce odvrátit Tielemans.
4'
Po Witselově faulu je tu standardní situace pro český tým, uvidíme centr z pravé strany.
3'
Vaclík už žene vše kupředu a chystá se k dlouhému odkopu. Noha tedy bude zřejmě v pořádku.
2'
Vypadá to, že český gólman bude moci pokračovat, Lukaku se mu již omluvil. Pro jistotu se ale začal rozcvičovat Jindřich Staněk.
1'
Filip Kaša dával pomalou domů na Vaclíka, ten musel až před vápno, kde se střetl s Lukakuem. Ten mu bolestivě přišlápl nohu a Vaclík je teď v péči lékařů.
1'

Belgie: Courtois – Alderweireld, Denayer, Vertonghen – Castagne, Tielemans, Witsel, Carrasco – Vanaken, R. Lukaku, E. Hazard (C).
Náhradníci: Sels, Casteels – Boyata, Trossard, Lukebakio, Saelemaekers, Foket, Praet, Dendoncker, Ch. Benteke, Vanheusden, Batshuayi.

Česko: Vaclík (14. Staněk) – Coufal, Kaša, Kalas, Matějů – Souček (C), Holeš – Pešek, Barák, Hložek – Vydra.
Náhradníci: Staněk, Nguyen – Sáček, M. Havel, Tecl, Doležal, M. Sadílek, Zmrhal, Jemelka, Wiesner, Král.

Rozhodčí: Oliver (ENG) – Burt (ENG), Bennett (ENG).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků. Ještě předtím ale probíhá krátký ceremoniál, neboť Romelu Lukaku dnes bude hrát svůj stý zápas v reprezentaci.
Zápas na Stade Roi Baudouin začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Michael Oliver, kterému budou na pomezí asistovat Stuart Burt a Simon Bennett. Čtvrtým rozhodčím byl nominován David Coote. Všichni pánové jsou z Anglie.
Česko

Český národní tým je zatím na druhém místě tabulky se sedmi body, na první příčku tak ztrácí tři body, na třetí Wales a čtvrté Bělorusko má pak čtyřbodový náskok. Je však ale třeba počítat, že Bělorusové mají jeden a Walesané dokonce dva zápasy k dobru. Ve čtvrtek se česká reprezentace utkala v Ostravě s Běloruskem a dokázala soupeře udolat po Barákově gólu těsně 1:0. Dnes na svěřence trenéra Šilhavého čeká rozhodně těžší písemka, umocněná také o to, že do Bruselu mužstvo odcestovalo bez zraněného Jakuba Jankta. I tak se ale pokusí soupeře zaskočit a pokud možno mu i uzmout cenné body.

Odehrané zápasy

Estonsko – Česko 2:6
Česko – Belgie 1:1
Wales – Česko 1:0
Česko – Bělorusko 1:0
Belgie

Belgičtí fotbalisté jsou zatím lídři skupiny, ve čtyřech zápasech ukořistili celkem 10 bodů, nastříleli už 17 branek a mají tak po polovině zápasů skvěle našlápnuto na šampionát. Ve čtvrtek se Belgie představila na půdě Estonska a i když prohrávala už od druhé minutě po gólu Käita, tak ještě do přestávky otočili výsledek Vanaken a Lukaku. Po pauze přidal svou druhou trefu Lukaku, přidali se Witsel a Foket a až v úplném závěru snížil krutou porážku domácích Sorga. Belgie vyhrála 5:2 a opět tak ukázala svou sílu.

Belgie – Wales 3:1
Belgie – Bělorusko 8:0
Estonsko – Belgie 2:5
Dobrý večer u fotbalové kvalifikace na MS 2022. Společně se podíváme na utkání skupiny E mezi Belgií a Českem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.