Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Černá Hora : Norsko - 30. března 2021   20:45

Černá Hora
Černá Hora
0:1
(0:1)
Norsko
Norsko
35' Sörloth  (M. Elyounoussi)
Černá Hora
Mijatović – Tomašević, Savić, Vujačić, Marušić (88. Bećiraj) – Hakšabanović (79. Boljević), Šćekić, Kosović (80. Ivanović), Lagator (63. Jovović) – Jovetić (C), Djurděvić (63. Islamović).
A. Taylor – G. Beswick, A. Nunn (vš. ENG)
Gradski Stadion Podgorica, Podgorica
Norsko
Jarstein – J. Svensson (66. Ryerson), Gregersen, Ajer, Meling – Thorsby, P. Berg (66. Midstjö), M. Elyounoussi (89. S. Strandberg) – Ödegaard (C) (80. Linnes), Haaland (79. J. King), Sörloth.

To je z mé strany pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího utkání z kvalifikace, na viděnou.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 3:6. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:14.
Je konec. Norsko vítězí tím nejmenším možným způsobem, a to 1:0. Druhý poločas již tedy branku neviděl, za to však ohromný tlak Černé Hory. Ať ale hráči dělali co dělali, přes brankáře Jarsteina to dnes prostě nešlo. Nutno podotknout, že Norům k výhře stačila jedna jediná střela na branku, což je teprve druhá za dva zápasy. Norsko i přes Turecké zaváhání s Lotyšskem 3:3 zůstává na třetím místě, zatímco Černá Hora na místě třetím. Hráčem utkání byl zvolen brankář Rune Jarstein.
90+6'
90+6'
Ještě to mohl být druhý gól! Birger Meling našel svým pasem volného Kinga, jenž to zkusil zpoza vápna, rána ale orazítkovala pouze tyč.
90+5'
Birger Meling si šikovně zašel pro faul na polovině soupeře, což tak nejspíše rozhodlo utkání!
90+3'
Nakonec ne. Norové to vůbec dobře nevymysleli a takřka odevzdali míč soupeři, jenž ihned zakládal rychlý protiútok.
90+2'
Savič přišlápl v blízkosti vápna nohu Kinga, Norsko tak bude zahrávat zajímavý přímý kop!
90+1'
Žlutou kartu dostává Stefan Strandberg (Norsko).
90+1'
Rozhodčí nastavuje pět minut navíc!
90'
Černá Hora se drží na polovině Norska a myslím si, že nás čeká ještě zajímavý závěr.
89'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Stefan Strandberg.
88'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Adam Marušić, přichází Fatos Bećiraj.
87'
Tak ne na dlouho. Mohamed Elyounoussi fauloval v blízkosti soupeřovo vápna a Černá Hora tak dostala výhodu volného kopu.
86'
Birger Meling zkoušel centrovat z levé strany, obránce domácího celku však pokus zblokoval. U míče jsou však stále hosté.
84'
Mimo utkání: Turecko hraje vyrovnaný souboj s Lotyšskem 3:3, což by toto zaváhání Norům výrazně pomohlo, co se týče zpackaného sobotního zápasu.
83'
K vidění byl další střelecký pokus kapitána Jovetiče, ovšem ani tentokrát se jeho střela mezi tři tyče nevešla.
82'
Žlutou kartu dostává Alexander Sörloth (Norsko).
81'
Ani dnes se Erling Haaland neprosadil a byl tak jako v předešlých dvou zápasech střídán. Nahradil ho Joshua King.
80'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Martin Linnes.
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Nebojša Kosović, přichází Igor Ivanović.
79'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Erling Haaland, přichází Joshua King.
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Sead Hakšabanović, přichází Aleksandar Boljević.
78'
Balón se ocitl až v malém vápně, kde se snažil hlavičkovat jeden z domácích hráčů. U balónu byl však jako první brankář Jarstein.
77'
Morten Thorsby naprosto zbytečně fauloval a nabídl tak domácím přímý kop!!
76'
Černá Hora stále pokračuje v aktivním a útočném fotbale a musím i říci, že právě oni jsou momentálně tím lepším týmem na hřišti.
75'
Není srovnáno! Domácí roh zahráli znovu na krátko, vzápětí však nadešel dobrý a hlavně přesný centr na hlavičku Saviče, který ale brankáře Jarsteina neprostřelil. Ten tak předvedl skvělý a hlavně důležitý zákrok.
74'
Gregersen byl nakonec odveden za postranní čáru a hra tak mohla pokračovat
73'
Hra je momentálně pozastavena a vyčkává se na ošetření Gregersena.
71'
Norové ukázali dobrou obranou hru. Domácí doslova obléhali brankoviště Norů, ti však veškeré střely zblokovali a bude z toho rohový kop.
70'
Černohorci jsou v posledních minutách více aktivnější, jak už na balónu, tak v zakončení, uvidíme zda jim to tam už padne!
69'
Stevan Jovetić po obdržené přihrávce předvedl krásný pohyb s míčem a následně i poměrně dobrou střelu, s tou si ale poradil brankář Jarstein.
67'
Střídání již proběhla na obou stranách, my tak můžeme vyčkávat jakému celku se to povedlo lépe a zda právě nějaký střídající hráč vsítí gól.
66'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Jonas Svensson, přichází Julian Ryerson.
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Patrick Berg, přichází Fredrik Midstjö.
65'
Norsko zahrávalo nadějný přímý kop, ale též jako na druhé straně, vše selhalo na špatné komunikaci.
64'
Mohamed Elyounoussi spadl v šestnáctce soupeře a žádal si tak pokutový kop, rozhodčí však zcela odmítl.
63'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Uroš Djurděvić, přichází Dino Islamović.
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Dušan Lagator, přichází Vladimir Jovović.
62'
Protiútok se Norsku vyvedl! Alexander Sörloth uprchl a v blízkosti vápna poslal balón na Haalanda, jenž si postavil míč na levačku, ale mířil pouze nad! Na gól tak stále čeká.
61'
Následný rohový kop byl rozehrán na krátko, ale to bylo vše. Černá Hora selhala v komunikaci a místo toho nabídla Norům protiútok.
60'
Adam Marušić centroval na zadní tyč, kde sice úřadoval jeden z obránců, i přesto však budou zahrávat domácí rohový kop!
59'
Černohorci zahrozili! Zpoza vápna se tam dlouho točil s míčem Sead Hakšabanović, až si nakonec vytvořil prostor a vystřelil, jeho dalekonosný pokus však putoval pouze nad.
58'
V krátkém sledu byly k vidění až tři fauly. U balónu se ale momentálně nachází domácí.
56'
Ihned na to nadešel faul, a to právě ze strany Norů. Konkrétně Sorloth nebyl zrovna nejradši, že jim centrovaný pokus nevyšel, domácí se ale v osvobodili.
55'
Norové zkoušeli zahrozit centrem do šestnáctky, to ale obrana domácích očekávala a akci tak náramně překazila.
54'
Birger Meling nedovoleně fauloval na domácího hráče, ti tak zahrávali dnes již několikátý volný kop.
53'
Norsko se snaží svými kombinacemi uklidnit hru a do hry tak zapojili i brankáře Jarsteina.
52'
Černá Hora znovu v útoku! Balón se z pravé strany dokutálel až na kopačku Ščekiče, jenž vyčkával na hranici vápna. Jeho pumelice ale putovala pouze nad.
50'
Druhý poločas nám začala velmi produktivně, a to na obou stranách. Norsko mohlo přidat druhou branku, zatímco Černá Hora mohla vyrovnat. Rozhodl však dobrý zákrok brankáře a nepřesné míření.
49'
Rychle na druhou stranu! Adam Marušić svým centrem našel v brankovišti nejvýše vyskakujícího kapitána Stevana Jovetiče, ovšem jeho výbornou hlavičku k tyči však Jarstein ještě lépe vyrazil.
48'
Není to gól! Alexander Sörloth poslal míč na Erlinga Haalanda, jenž pronikl do brankoviště a následně i střílel, ovšem kvůli příliš velkému úhlu jeho rána putovala pouze vedle.
47'
Druhý poločas začíná faulem Norů. Alexander Sörloth fauloval na středu hřiště, domácí tak zahrávali volný kop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
První poločas je u konce, k vidění byla jedna branka. Již od úvodních minut byli aktivnější Norové, kteří se neustále tlačili do brankoviště černohorců, obrana však držela. Držela až do 35. minuty, když po nádherném úniku našel Elyounoussi nabíhajícího se Sorlotha, jenž po hrubce obránce skóroval do prázdné branky. Ještě předtím však zahrozili domácí, a to konkrétně Uroš Djurděvić, jenž prošel před dva obránce, ovšem brankáře Jarsteina již nepřekonal. Dále už to byly pouze nepřesné či nevydařené pokusy.
45+2'
45+1'
Savič ještě hledal dlouhým nákopem svého spoluhráče na pravé straně, ale rychlá Birger Meling situaci bez problémů překazil.
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu!
43'
Černohorci v krátkém sledu až třikrát faulovali, nyní se do situace zamíchal Lagator.
42'
Pomalu, ale jistě se nám blíží konec prvního poločasu. Uvidíme, zda se ještě dočkáme nějaké té branky, nebo již skóre zůstane nedotčené.
41'
Teď faulovali naopak domácí. Obr Erling Haaland padl k zemi po zatažení Saviče. Hosté tak zahrávali volný kop.
40'
Norsko mělo k dispozici již čtvrtý rohový kop, ale žádná akce po něm nepřišla. Alexander Sörloth totiž fauloval jednoho z obránců a následoval tak odkop od brány.
39'
Norové zapojili do hry i brankáře Jarsteina, který tak v klidu uklidnil hru.
37'
Černá Hora zahrávala přímý kop. Balón se sice dostal až do brankoviště, dále ho však vyvezla bez problému norská obrana.
36'
Tak branky jsme se nakonec do poločasu dočkali. Uvidíme, jak na to černohorci zareagují a zda se budou pokoušet o brzké vyrovnání, to však ale musí najít recept na norskou obranu.
35'
Norsko právě vstřelilo branku!
Máme tu první branku! Po nevydařeném útoku domácích nastal rychlý protiútok Norska. Mohamed Elyounoussi prosvištěl po pravé straně, jenž našel v brankovišti nabíhajícího se ALEXANDERA SORLOTHA, který přes chybu v obraně zakončoval do prázdné branky.
33'
Po delší době byl k vidění útok Černé Hory, ten ale selhal na nepřesné přihrávce na hranici vápna.
32'
Po téměř třech minutách se na hrací ploše nic zásadního nestalo. U míče se momentálně nachází Norové.
29'
Po velké akci tak následoval rohový kop, který už ale nijak hrozící nebyl, Černá Hora se tak ubránila.
28'
Norové se nedostávají do vedení! Birger Meling poslal do brankoviště přesnou přihrávku na Haalanda, ten však míč ještě patičkou prodloužil na zadní tyč, kde zakončoval volný Svensson. Jeho ránu ale na poslední chvíli zblokoval obránce Sead Hakšabanović.
27'
Obránce Celticu Kristoffer Ajer nyní fauloval na polovině Černé Hory, ta tak zahrávala další volný kop.
26'
Uroš Djurděvić nádherně prošel přes dva norské obránce a dostal se tak osamocený do brankoviště! Z tutové šance však brankáře Jarsteina technickou střelou na zadní tyč neprostřelil.
24'
Norsko zakládalo další útočnou situaci, jenomže Odegaardova přihrávka nebyla zrovna nejideálnější, nadějná akce tak skončila.
23'
Po volném kopu to černohorcům nevyšlo podle plánů a balón tak díky nepřesné přihrávce putoval zpět na kopačky Norů.
22'
Morten Thorsby poměrně zbytečně fauloval na středu hřiště. Černá Hora tak zahrávala volný kop.
21'
Přes dvacet minut za námi a stále čekáme na první branku zápasu. Více k ní měli rozhodně hosté, tak uvidíme, zda se dočkáme do konce prvního poločasu.
20'
Norsko poprvé více zahrozilo! Po odraženém míči z brankoviště se ho zmocnil Morten Thorsby, který bez váhání zkusil střelu z první, ta ale díky odrazu od země putovala pouze těsně vedle tyče.
18'
Erling Haaland stále čeká na první branku v těchto kvalifikačních duelech. Je vidět, jak se týmy na tohoto hráče dobře připravili, protože i v dnešním zápase se obrana právě soustředí na něj.
17'
Norové se nyní snaží uklidnit hru a kombinují tak na polovině černohorců.
16'
Černá Hora se dostala až k brankovišti soupeře. Kapitán Stevan Jovetić nebyl nadšený z předešlé situace a nyní to tak vzal na sebe, ovšem jeho rána zpoza vápna skončila pouze na obránci.
15'
Stevan Jovetić jakožto kapitán opět rozjížděl novou útočnou akci svého týmu, Patrick Berg ho ale odstavil a akci tak překazil.
14'
Statistika držení míče: 33%-67%
13'
Martin Ödegaard si vyměnil míč se Svenssonem, jenž ihned centroval z levé strany, obrana Černé Hory však situaci přečetla.
11'
Stevan Jovetić pronikl přes dva norské hráče a před ním tak stál už jen jeden. Na poslední chvíli mu na druhé straně seběhl Uroš Djurděvić, jenž nakonec přihrávku dostal, ale Stian Gregersen předvedl nádherný a čistý skluz.
10'
Přihrávka do běhu nadešla i na druhé straně. Žarko Tomašević poslal po levé straně Djurdjeviče, ten si ale zapomněl pohlídat postavení a pomezní sudí tak mával praporkem.
9'
Jeden z norských hráčů hledal vepředu Erlinga Haalanda, který po získání míče mohl proniknout až do brankoviště, balón mu však při zpracování utekl.
8'
Netrvalo chvilku a domácí hráči opět faulovali. Tentokrát si proti pravidlům zahrál Hakšabanovič.
7'
Nebojša Kosović nečestně odstavil na středu Elyounoussiho, Norsko tak zahrávalo přímý kop.
6'
Norští hráči zahrávali již druhý roh! Balón znovu směřoval přímo do šestnáctky, kde se o teč pokusil pravý bek Meling, jeho tečovaná střela však putovala pouze vedle.
5'
Morten Thorsby našel svým dlouhým centrem Alexandera Sorlotha, jenž si trošičku pohrál s obráncem a následně vystřelil. Dalekonosná rána se ale mezi tři tyče nevešla.
3'
Norsko si vybojovalo první rohový kop, jenž putoval přesně do středu malého vápna. Do centrovaného míče se tam pokoušel o hlavičku Ajer, míč mu však prolétl pouze kolem hlavy.
2'
Aleksandar Šćekić poslal dlouhý balón za obranu soupeře, na který si sbíhal Stevan Jovetić. Stian Gregersen ale zatáhl za ochranou brzdu a centr zneškodnil.
1'
O úvodní výkop se postarali hráči Norska, kteří se ihned pokusili o dlouhý nákop dopředu. Akce však skončila po faulu na středu hřiště.
1'
Hráči obou týmů jsou již připraveni na hřišti. Černá Hora dnes nastupuje v červeno-žlutých dresech, zatímco Norsko v dresech bílých.

Černá Hora: Mijatović – Tomašević, Savić, Vujačić, Marušić – Hakšabanović, Šćekić, Kosović, Lagator – Jovetić (C), Djurděvić.
Náhradníci: Šarkić, Dragojević – R. Radunović, N. Vukčević, Ivanović, Islamović, Bećiraj, Martinović, Jovović, Raspopović, Boljević, Simić.

Norsko: Jarstein – J. Svensson, Gregersen, Ajer, Meling – Thorsby, P. Berg, M. Elyounoussi – Ödegaard (C), Haaland, Sörloth.
Náhradníci: André Hansen, Grytebust – S. Strandberg, Gabrielsen, J. King, Ryerson, Hauge, Linnes, Midstjö, Fossum, Daehli, Östigard.

Rozhodčí: A. Taylor – G. Beswick, A. Nunn (vš. ENG).
Vzájemná utkání

29.5.10 – Norsko – Černá hora 2:1
26.3.08 – Černá Hora – Norsko 3:1
Norsko se po úvodní výhře, ovšem následné velké prohře drží na čtvrtém místě s třemi body. V prvním duelu si lehce poradili s nejslabším Gibraltarem 3:0, ovšem při nahlédnutí do statistik je 3:0 překvapením. Gibraltar držel zuby nehty brankář a Norsko předvedlo mizernou koncovku. Ta se vůbec nezlepšila v tom druhém důležitém zápase, ba naopak zhoršila. S jedinou střelou na branku podlehli rozjetému Turecku 3:0. Dnes je nečeká žádný pohodový zápas, po té prohře budou muset zabrat a naplno bodovat.
Černá Hora se díky dvěma úvodním výhrám drží na druhém postupovém místě se šesti body. V prvním duelu si s odřenýma ušima poradili s Lotyšskem 2:1 a ve druhém zápase smetli Gibraltar 4:1. Dnes je čeká úplně jiný soupeř, než byli dva předchozí. Norsko bude chtít splnit povinnost a nad Černou Horou zvítězit, to si však nebudou hráči nechtějí připustit. Poslední vzájemný duel se odehrál v roce 2010, jenž ovládlo Norsko 2:1. Černá Hora má tak po jedenácti letech co vracet a my se tak můžeme těšit na zajímavý duel.
Dobrý den všem fanouškům a fanynkám fotbalu! Dnes se podíváme na třetí pokračování skupiny G, a to konkrétně na utkání Černá Hora – Norsko. Černá Hora zatím drží stoprocentní výherní bilanci, zatímco Norsko pouze 50%. Domácí na začátek dostali ty nejlehčí soupeře, to však nemění nic na tom, aby dnes nedokázali překvapit. Norové do utkání vstupují jako favorité a uvidíme, zda již konečně zapracovali na koncovce. Výkop je stanoven na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.