Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko : Slovensko - 11. října 2021   20:45

Chorvatsko
Chorvatsko
25' Kramarić  • 71' Modrić
2:2
(1:2)
Slovensko
Slovensko
20' Schranz  (Hamšík) • 45' Haraslín  (Almási)
Chorvatsko
Livaković – Stanišić (67. Livaja), D. Vida, Gvardiol, Barišić – Brozović – Ivanušec (46. Vlašić), Modrić (C), Pašalić (60. Brekalo), Perišić – Kramarić (85. Sučić).
Grbić, Sluga – Brekalo, Ćaleta-Car, Livaja, Sosa, Sučić, Škorić, Uremović, Vlašić, Jakić, Pongračić.
Hațegan (ROU) – Ghinguleac (ROU), Grigoriu (ROU)
Stadion Gradski vrt, Osijek
9 926 diváků
Slovensko
Rodák – Pekarík, Šatka, Škriniar, Hancko – Hrošovský – Schranz, Kucka (85. Jirka), Hamšík (C) (41. Bero), Haraslín (72. Koscelník) – Almási.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Slovensko se na světovém šampionátu nepředstaví. Pro zachování alespoň teoretických nadějí potřebovalo na půdě silného Chorvatska zvítězit. Konečná remíza 2:2 byla málo, i když za normálních okolnost by tento výsledek určitě znamenal úspěch.

Svěřence kouče Tarkoviče poslal do vedení ve 20. minutě Ivan Schranz, jen o pět minut později vrátil stav do nerozhodného stavu Andrej Kramarić. Slovákům vrátil výhodu jednoho gólu Lukáš Haraslín, ale ani napodruhé se našim východním sousedům nepodařilo slibný výsledek udržet, na konečných 2:2 vyrovnal z přímého kopu Luka Modrić. Chorvati se dokonce v 83. minutě chvíli radovali z obratu, ale trefa Vlašiće neplatila pro ofsajd asistujícího Perišiće.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 12:16.
90+5'
90+4'
Zřejmě poslední útok zápasu patřil Slovensku. Matúš Bero se prodral až do pokutového území, ale pak nahrával pryč z něj, Schranz při snaze o centr trefil Gvardiola.
90+3'
Jeho exekuce se samozřejmě chopil Modrić. Přetaženým centrem oslovil Josipa Brekala, ten v záklonu nezvládl zamířit mezi tři tyče.
90+2'
Luka Modrić se uvolnil přes Hrošovského, ale ne přes Hancka. Levý obránce mu zkřížil cestu a odvrátil míč na rohový kop.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
90'
Žlutá karta i na domácí straně, a to pro Bornu Barišiće. Ve skluzu sice nejprve trefil balón, ale do souboje šel hodně tvrdě a Koscelníka zasáhl ošklivě.
89'
Proti Slovinsku bude chybět Slovákům rovněž Dávid Hancko. Na polovině hřiště zastavil nedovoleným způsobem rozběhnutého Brekala, Hațegan neměl jinou možnost.
88'
Centr se Patriku Hrošovskému nepovedl, balón poslal do míst, kde byli pouze Chorvati, ti se mezi sebou zvládli zorientovat a odpálit míč pryč z vápna.
88'
Dlouhý nákop Pekaríka na Schranze tečoval Borna Barišić mimo hrací plochu. Slovensko má k dispozici první rohový kop v rámci druhé půle.
87'
Livajův centr sice Sučić převzal, ale zády k bráně. Škriniar pak slabě odvrátil míč k Brozovićovi, jehož přízemní pokus Rodák chytil.
86'
Čerstvý Erik Jirka nastartoval motory a zdálo se, že by po levé lajně mohl uniknout Brekalovi, Chorvat ale šel do skluzu a čistým zákrokem soka zastavil.
85'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Luka Sučić.
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Juraj Kucka, přichází Erik Jirka.
84'
Tak pozor, gól neplatí! Arbitr Hațegan ještě celou situaci překonzultoval s videorozhodčím, který mu oznámil, že Perišić byl při souboji s Koscelníkem v ofsajdu, proto branka nemohla platit.
83'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Obrat dokonán, Chorvatsko poprvé vede! Koscelník neustál souboj s Perišićem, což se ukázalo jako klíčové, neboť se od něj pak odrazil míč k NIKOLU VLAŠIĆOVI, ten z malého vápna prostřelil Rodáka.
82'
Pravou stranou utekl Martin Koscelník. Neměl čas zvednout hlavu, tak vyslal střílený centr pod sebe naslepo, před Almásim zakročil skluzující Vida.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Střetnutí mezi Chorvatskem a Slovenskem směřuje k remíze, jež hraje do karet Chorvatům.
80'
Za zbytečný útočný prohřešek vyfasoval žlutou kartu Ivan Schranz, který při presinku tvrdě dohrál odkopávajícího Barišiće, navíc se tímto zákrokem vykartoval pro příští zápas proti Slovinsku.
79'
Přetažený Livajův centr vracel Domagoj Vida, přestože mohl zakončovat. Překvapený Andrej Kramarić reagoval příliš pozdě.
78'
Signál Chorvatům vůbec nevyšel. Modrić nahrál Brekalovi, jenž z jedničky sklepával na Perišiće, s čímž počítal Bero a kulatý nesmysl k protihráči nepustil.
77'
Tlak Chorvatů pokračuje. Nově příchozí Martin Koscelník zpracoval těžkou nahrávku rukou, což pozornosti rumunského arbitra Hațegan neuniklo.
76'
Sedmý chorvatský rohový kop skončil neúspěchem. Andrej Kramarić na balón nedosáhl, Juraj Kucka měl s odklizením snadnou práci.
75'
Ivan Schranz vyslal průnikovou nahrávkou dopředu Almásiho. Útočník měl před sebou posledního obránce, na Barišiće nevyzrál.
74'
Chorvaty dělily centimetry od bleskového obratu! Do Vlašićova centru smolně vletěl Patrik Hrošovský a měl velké štěstí, že vlastnímu gólu zamezila pravá tyčka.
72'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Martin Koscelník.
71'
Školácká chyba ve zdi Slováky může stát vítězství. LUKU MODRIĆOVI se střela vůbec nepovedla, jenže míč trestuhodně prošel mezi ve zdi stojícími Škriniarem a Almásim, překvapený Rodák neměl šanci na míč dosáhnout.
70'
Luka Modrić si na exekuci standardky ještě počká. Marek Rodák vehementně gestikuloval směrem k rozhodčímu, že zeď je postavena příliš daleko, za přílišné protesty vyfasoval taktéž kartu žluté barvy.
69'
První žlutou kartu střetnutí vyfasoval Juraj Kucka. Nedovoleným způsobem zastavil Perišiće, jehož podrazil a zabránil mu tak v cestě do slibné šance.
68'
Dávid Hancko společně s Haraslínem odstavili od balónu Brekala. Střídající Chorvat bojoval, ale prvnímu jmenovanému nezvládl prohodit míč mezi nohama.
68'
Snaha domácím upřít nejde, ale slovenští fotbalisté hrají do defenzivy velmi dobře a obětavě. Jsou si vědomi, že v případě vítězství zůstávají alespoň teoreticky v bitvě o baráž.
67'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Josip Stanišić, přichází Marko Livaja.
66'
Na jedničku zapracoval Ľubomír Šatka. Natlačil se před Ivana Perišiće a prudkou hlavičkou odvrátil kulatý nesmysl ven z vápna.
65'
Domácí mají k dispozici velmi zajímavý přímý kop. Josip Brekalo odcentroval od pravé lajny a blokujícího Hancka trefil do levé ruky.
64'
Středem hřiště se procpal až do blízkosti šestnáctky Josip Stanišić. Zakončení si rozmyslel a předal míč Brozovićovi, jenž vystřelil nad bránu.
63'
Ladislav Almási naznačil pohyb do malého vápna, ale v poslední chvíli zastavil, čímž zaskočil Barišiće, po nahrávce od Haraslína ale nezvládl zpracování.
62'
Z dvaceti metrů střílel Luka Modrić. Špatně balón usměrnil, ránu do středu brány Marek Rodák pohlídal bez větších problémů.
61'
Hodina z utkání je minulostí, do konce zápasu zbývá třicet minut. Slovensko vede v Osijeku 2:1 a sahá po nečekaném a velmi cenném vítězství.
60'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Josip Brekalo.
59'
Luka Modrić přenesl hru na levou stranu, kde byl nikým neatakovaný Joško Gvardiol. Tomu nevyšla klička po lajně proti Schranzovi.
58'
Slabý centr Barišiće vyboxoval Rodák slabě pouze k Andreji Kramarićovi, tomu však zakončení levou nohou vůbec nevyšlo.
57'
Patrik Hrošovský podkopl balón až příliš. Dal signál Livakovićovi k vyběhnutí, gólman tentokráte nezaváhal.
56'
Rychle na druhou stranu. Josip Stanišić si narazil s Perišićem a odcentroval na Kramariće, jehož rána z halfvoleje prosvištěla nad břevnem.
55'
Při prodlouženém pasu Almásim chyboval Dominik Livaković, který vystartoval příliš pozdě a měl velké štěstí, že Lukáš Haraslín z velkého úhlu minul prázdnou bránu.
54'
Mario Pašalić přehlavičkoval Šatku, ale balón poslal pouze k Marku Rodákovi, který měl dost času a kulatý nesmysl sebral.
53'
Středopolař Patrik Hrošovský přenesl hru na Pekaríka, ten musel spěchat před presujícím Perišićem. Špičkou pravé kopačky posunul míč k nohám Schranze.
52'
Jednou už Chorvati z rohového kopu udeřili, podruhé se jim zatím nezadařilo. Polovysoký pas Modriće odvrátil mimo nebezpečí Ľubomír Šatka.
51'
Postavení mimo hru i na druhé straně. Za posledním obráncem se v době Kuckova pasu nacházel Almási, jeho zakončení bylo zbytečné.
50'
Druhý ofsajd v průběhu utkání byl odpískán Andreji Kramarićovi. Chorvatský útočník se nestihl stáhnout dozadu společně se Škriniarem.
49'
Už to vypadalo, že střílený Kuckův centr skončí alespoň rohovým kopem, ale Dominik Livaković zabojoval a míč ještě udržel ve hře.
48'
Ivan Schranz dostal nahrávku po levé lajně a naslepo vyslal střílený centr do vnitra šestnáctky, balón nasměroval těsně za paty Hrošovského.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Jedinou změnou tak zůstává stažení zraněného Hamšíka, toho nahradil Bero.
46'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Luka Ivanušec, přichází Nikola Vlašić.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
Slovensko má po prvním poločase nakročeno k cennému vítězství na chorvatské půdě, vede 2:1. Do vedení dostal Tarkovičovu družinu Ivan Schranz, na jeho trefu ovšem dokázal odpovědět Andrej Kramarić. Slováci se ovšem vyrovnáním nenechali rozhodit a v koncovce první půle vstřelili druhý gól zásluhou Lukáše Haraslína. I na ten mohl najít odpověď Kramarić, ale ve velké šanci pouze orazítkoval tyčku.
45+2'
45+2'
V poslední akci úvodního dějství měl druhý gól na kopačce Andrej Kramarić. Po výborné nahrávce Ivanušece přeloboval vyběhnuvšího Rodáka, míči zabránila v cestě do sítě levá tyč.
45'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Skvěle provedený brejk znamená slovenský gól do šatny! Po pravé lajně utekl Almási. Útočník ostravského Baníku zvedl hlavu a na zadní tyči viděl volného LUKÁŠE HARASLÍNA. Další fotbalista působící v české lize si míč nejprve zpracoval, načež kulatý nesmysl napálil pod pravou nohou gólmana do sítě.
44'
Vysoký balón Barišiće od levé lajny pokryl Ľubomír Šatka. Andrej Kramarić čekal za zády stoper zbytečně, míče se nedočkal.
43'
Arbitr Hațegan vyhodnotil počínání Ladislava Almásiho jako nedovolené, míč tak zůstane na kopačkách Chorvatů. Velká škoda, Slováci by jinak ve čtyřech směřovali proti dvěma obráncům.
42'
V ofsajdovém postavení se nechal nachytat Andrej Kramarić. Lob za obranu v podání Brozoviće očekával dříve, než skutečně přišel.
41'
Velká komplikace pro slovenský celek, neboť kapitán Marek Hamšík musí střídat z důvodu problému se stehenním svalem. Na jeho pozici nastoupil Matúš Bero.
40'
Slovenský rohový kop skončil neúspěchem. Marek Hamšík našel Milana Škriniara, ten těsně bráněný vystřelil vedle brány.
39'
Rozběhnutý Marcelo Brozović vypálil levačkou ještě kousek za velkým pokutovým územím. Střelu neumístil dobře, pokus do středu brány Rodák udržel v rukavicích.
38'
Presink vysunul Ivan Schranz. Bornu Barišiće dostal pod tlak, ovšem chorvatský stoper si poradil s jistotou, hrál malpu domů.
37'
Ivan Perišić měl smůlu, že si při kličce na střed posunul moc před sebe. Špičkou kopačky ještě zvládl přisunout balón ke Kramarićovi, jeho ránu zblokoval Hrošovský.
36'
Proti Modrićovu centru od praporku vystartoval Rodák. K míči se sice probojoval, ale neodvrátil jej příliš jistě. Pokračuje chorvatská kombinace kolem šestnáctky.
35'
Štěstí na straně Slovenska. Střelu Kramariće ze střední vzdálenosti tečoval Ľubomír Šatka a Rodák měl štěstí, že míč prosvištěl o kousek vedle pravé tyčky.
34'
Barišićův centr si našel Andrej Kramarić, avšak hlavičkoval z velké vzdálenosti, navíc ne příliš prudce, takže Rodák i v tomto případě nemusel řešit nic složitého.
33'
Z dvaceti metrů vypálil křižnou ránu k levé tyči Josip Stanišić. Marek Rodák střelu velmi dobře viděl a bez problémů zasáhl.
32'
Jako blesk se Ivan Perišić prohnal kolem Haraslína. Střílená nahrávka mu vak vůbec nevyšla, míč nasměroval za paty Modriće.
31'
Slovensko hraje většinu času bez míče, což samozřejmě bere více fyzických sil. Domácí nikam nespěchají, vědomi si dostatečné porce času zbývající do konce utkání.
30'
Vyrovnaný stav drží Marek Rodák! Slovenský gólman včas zareagoval na střelu Pašaliće ve skluzu k levé tyči, gólman Fulhamu zakročil levou rukou.
29'
Hodně nepovedený pas vyslal Luka Ivanušec. Hledal nejspíše Andreje Kramariće, balón ovšem vypálil o několik metrů nad jeho hlavu.
28'
Tlak domácího celku pokračuje. Ideální nahrávku do běhu obdržel Ivan Perišić, po jeho sraženém centru spěchá Modrić k rozehrávce rohového kopu.
27'
Luka Modrić posílá do vápna jeden centr za druhým. Nyní proti němu vyběhl Juraj Kucka a zažehnal hrozící nebezpečí.
25'
Ze standardky skórují i Chorvaté, je vyrovnáno! Centr Modriće prodloužil Pekarík smolně za sebe přímo na ANDREJE KRAMARIĆE, jenž sice zakončil na střed brány, nicméně dostatečně prudce. Rodák si na balón sáhl, z brány ho však vytěsnit nedokázal.
24'
Centrovaný míč z levé strany Milan Škriniar pouze zvedl nad sebe. Měl štěstí, že Kramarić pojem o balónu ztratil, stoper Interu Milán jej napodruhé odhlavičkoval pryč z šestnáctky.
23'
Taktický faul Juraje Kucky ještě na útočné polovině. Zkušený borec nezachytil pohyb Brozoviće, jehož zastavil zatažením za dres.
22'
Favorit v problémech! Chorvati mají sice ve skupině výrazně lepší pozici, než Slovensko, každopádně rozhodnuto není a naši východní sousedé cítí šanci.
20'
Důležitý první gól míří na konto Slováků! Hamšík vyslal z přímého kopu perfektní centr do malého vápna, kam naběhl IVAN SCHRANZ a z bezprostřední blízkosti hlavou usměrnil míč mimo dosah padajícího Livakoviće!
19'
Ačkoli se Ivan Perišić omluvil, tak na jeho faulu proti Ivanu Schranzovi to nic nezměnilo. Chorvat ještě může být rád, že neinkasoval kartu žluté barvy.
18'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Ivan Perišić přenesl hru, ale míč vyslal za záda Brozovićovi, jenž se musel vracet.
17'
Ľubomír Šatka vystoupil proti Lukovi Modrićovi, kterého zastavil přišlápnutím na pravou nohu. Jasný faul, arbitr Hațegan přerušil hru.
16'
To šlo určitě trefit lépe. Lukáš Haraslín se pěkně probil po levém křídle a na středu viděl volného Marka Hamšíka, jemuž střela nesedla, levačkou vysoko přestřelil.
15'
Hodně daleko Borna Barišić ustupoval před Hrošovským, který nakonec nahrál do pokutového území Haraslínovi, hráč pražské Sparty neuspěl v souboji tělo na tělo proti Brozovićovi.
14'
Nedovolený zákrok vybojoval na svou osobu Ivan Schranz, ten se nechal podrazit Perišićem. Slovenská má k dispozici volný přímý kop z poloviny hřiště.
13'
Snahu o rychlý slovenský brejk zastavil Mario Pašalić, který správně očekával, že Ľubomír Šatka bude nahrávat po pravé lajně Haraslínovi.
12'
Chorvatsko založilo zajímavý protiútok středem hřiště. Luka Modrić vyřadil ze hry Hrošovského, ale nahrávku Kramarićovi poslal příliš pozdě, výborně se k němu stáhl Škriniar.
11'
Centrovaný balón od rohového praporku Ladislav Almási prodloužil na Schranze, jehož míč překvapil, levačkou vypálil z voleje hodně nepřesně.
10'
Na balónu znovu Chorvaté. Mezi dvěma protihráči poslal Mario Pašalić nahrávku Andreji Kramarićovi, toho zradilo zpracování.
9'
Konečně se na útočnou polovinu podívali i Slováci. Ivan Schranz odcentroval přes Stanišiće, ale příliš vysoko, mimo dosah Almásiho.
8'
Ukázkovým skluzem se prezentoval Luka Ivanušec. Skočil pod nohy Haraslínovi, čímž mu zamezil pokračovat v útoku.
7'
Ofenzivu domácího mužstva podpořil bek Josip Stanišić. Využil více volného prostoru k centru, avšak Ľubomír Šatka přehlavičkoval Kramariće.
6'
Akce Chorvatů pokračovala rohovým kopem. Brozović nakrátko nahrál Perišićovi, jeho nepovedený střílený centr odvrátil Peter Pekarík do bezpečí.
5'
Luka Modrić se probojoval přes Kucku a nahrál k levé lajně Perišićovi, který si hodil míč mezi dvěma protihráči, nicméně na Škriniara nevyzrál.
4'
Svěřenci kouče Daliće od prvních minut kombinují na útočné polovině a hledají recept na defenzivu soupeře. Zatím neúspěšně.
3'
Vystoupivší Milan Škriniar dostal pod tlak Luku Modriće, jenž zkusil na střed propasírovat míč k Brozovićovi, před ním odklidil míč do zámezí Juraj Kucka.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červeno-bílých dresech. Hostující Slováci pro dnešní střetnutí oblékli dresy barvy modré.
1'

Chorvatsko: Livaković – Stanišić, D. Vida, Gvardiol, Barišić – Brozović – Ivanušec, Modrić (C), Pašalić, Perišić – Kramarić.
Náhradníci: Grbić, Sluga – Brekalo, Ćaleta-Car, Livaja, Sosa, Sučić, Škorić, Uremović, Vlašić, Jakić.

Slovensko: Rodák – Pekarík, Šatka, Škriniar, Hancko – Hrošovský – Schranz, Kucka, Hamšík (C), Haraslín – Almási.
Náhradníci: Greif, Kuciak – Bero, Boženík, De Marco, Hubočan, Jirka, Koscelník, Pauschek, Rusnák, Strelec, Suslov.

Rozhodčí: Hațegan (ROU) – Ghinguleac (ROU), Grigoriu (ROU).
Slovensko

Šance Slovenska jsou už jen spíše v rovině teorie. Naši východní sousedé mají na kontě devět bodů. Do konce skupin chybí tři zápasy, takže možný bodový zisk je devět bodů, což by na postup či baráž mohlo stačit, ale pouze v případě, že Chorvatsko nebo Rusko již nevyhrají. A to vzhledem k faktu, že Chorvaté ještě budou hrát s Maltou a Rusové s Kyprem předpokládat spíše nelze, každopádně překvapení se může urodit, šance umírá poslední. Tarkovičova družina v pátek nezvládla důležitý souboj v Rusku, vlastním gólem Škriniara prohrála těsně 0:1.
Chorvatsko

Chorvatsko ze všech sil usiluje o to, aby si zajistilo přímý postup na světový šampionát, ale nebude to mít vůbec lehké. Po sedmi zápasech má na kontě šestnáct bodů, ale před druhým Ruskem je pouze zásluhou lepšího skóre. Je možné, že o postupujícím rozhodne až poslední utkání, kdy se první s druhým utkají v přímém souboji. A protože první vzájemné měření sil skončilo bezbrankovou remízou, tak by šlo opravdu o všechno. Svěřenci kouče Daliće momentálně táhnou sérii tří vítězství v řadě, k vítězství 1:0 nad Slovenskem přidali výsledek 3:0 nad Slovinskem a Kyprem.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný pondělní večer. Vítám vás při sledování kvalifikace na mistrovství světa, u zápasu mezi Chorvatskem a Slovenskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.