Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Moldavsko - 28. března 2021   18:00

Dánsko
Dánsko
19' Dolberg  • 22' Damsgaard (Skov Olsen) • 29' Damsgaard (Skov Olsen) • 35' Stryger Larsen (Boilesen) • 39' M. Jensen  • 48' Dolberg (Damsgaard) • 81' Skov (Damsgaard) • 89' Ingvartsen
8:0
(5:0)
Moldavsko
Moldavsko
Dánsko
Schmeichel (C) – Stryger Larsen (78. Kjaer), Vestergaard, J. Andersen, Boilesen – M. Jensen (78. Ingvartsen), Nörgaard (64. Jönsson), Schöne (77. Eriksen) – Skov Olsen (46. Skov), Dolberg, Damsgaard.
Moldavsko
Namașco – Athirii (46. Bolohan), Epureanu (C), Armaș, Reabciuk – Carp (54. A. Cojocari), Ionita – A. Antoniuc (46. I. Jardan), Rață, S. Platica (54. Iosipoi) – Nicolaescu (75. Damascan).

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Dánska, které svého soupeře porazilo vysoko 8:0. Dánové vstoupili velice dobře také do druhého poločasu, hned v úvodu se jim totiž povedlo vsítit šestou branku. Následovala hodně nezáživná pasáž, která nám nakonec přinesla ještě další dva přesné zásahy. Dánsko tak potvrdilo roli favorita a povedlo se mu získat tři body, naopak Moldavsko předvedlo výkon daleko za očekáváním.
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 3:1. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:6.
90+1'
90'
Nastavuje se minuta.
89'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Tak přeci jenom je tu ještě jedna branka! Za obranu se totiž dostával Eriksen, proti kterému dokázal bleskově vyběhnout brankář, který vyrážel míč pouze před sebe, kde se jako první zjevil MARCUS INGVARTSEN, kterému se povedlo zasunout do prázdné branky.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Dánsko i nadále operuje s míčem na polovině soupeře, k ničemu se ale moc nedostává.
87'
Namasco nyní mohl odkopávat od své branky, přičemž se mu míč povedlo poslat daleko na druhou stranu, kde se dokázal prosadit kolega Bolohan.
85'
U středového kruhu se k míči dostal domácí zadák Kjaer, který to zkoušel nákopem za soupeřovu obranu, kde ovšem našel pouze rukavice brankáře.
83'
Před malým momentem jsme sledovali autové vhazování z levé strany, po kterém se Dánsku povedlo přenést hru na pravou stranu, kde číhal Jonsson.
81'
Tak je tu ještě jedna branka! V pokutovém území převzal nahrávku domácí ROBERT SKOV, který to vzal na sebe. Míč se mu povedlo natáhnout na pravou nohu, načež prudkým zakončením nedal brankáři Namascovi žádnou šanci na zachycení.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Druhý poločas nepřináší nic moc zajímavého, Dánsko je přesto stále u balónu.
80'
Vestergaard se s míčem dostal na polovinu soupeře, kde přesto vyprodukoval zpětnou nahrávku na Andersena, jenž ještě nahrával do křídla.
79'
Boilesen to z velké vzdálenosti od branky zkoušel centrem do pokutového území, kde se v hlavičkovém souboji prosadil hostující Epureanu.
78'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Jens Stryger Larsen, přichází Simon Kjaer.
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Marcus Ingvartsen.
77'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Lasse Schöne, přichází Christian Eriksen.
75'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Ion Nicolaescu, přichází Vitalie Damascan.
74'
Na opačné straně to pasem do pokutového území zkoušel domácí Jonsson, který našel pouze Armase, jenž hlavičkou dostal míč ven ze šestnáctky.
73'
Na pravém křídle to na sebe zkoušel vzít hostující Bolohan, kterému se ovšem nepovedlo s míčem nic vymyslet a před sebou trefil pouze soupeře.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen poslední dvacetiminutovka. Dánsko stále vede pohodlným vedením, o vítězství navíc dokázalo rozhodnout.
70'
Standardní situace nakonec nabídla přímé zakončení směrem na branku, které se ovšem sneslo vedle branky a na pořadu dne tak bude roh.
69'
Domácí Schone si chtěl poté obhodit protihráče. Ten ovšem zahrál horní končetinou a Dánsko si tak přichystalo další standardní situaci.
68'
Moldavsko se po delší době dostala k souvislejší práci s míčem, přičemž si dokonce vybojovalo autové vhazování, o které se postaral Reabciuk.
67'
Po delší době si s míčem zahrál také domácí brankář Schmeichel, který se nakonec rozhodl pro rozehrávku po zemi, jenž putovala na Larsena.
66'
Dánsko poté zkoušelo přenést hru do volného prostoru, kde se nacházel volný Andersen, kterému následně přispěchal na pomoc Stryger Larsen.
65'
Norgaardovi se povedlo vybojovat míč zpět a jeho celek tak mohl pokračovat v souhře ve středu hrací plochy, do které se zapojil také Boilesen.
64'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Christian Nörgaard, přichází Jens Jönsson.
63'
Domácí obrana poté chvíli kombinovala s míčem, načež se vydala na opačnou polovinu, kde to dalším přenesením hry zkoušel vyřešit Andersen.
61'
Máme za sebou hodinu hry, která nám zatím nabídla šest branek. Dánsko se i nadále snaží působit aktivně a s míčem operuje na polovině soupeře.
60'
Domácí celek se jednoduchou kombinací dostal k opačnému pokutovému území, kde to ovšem velice dobře udělal Armas, který za sebe nepustil soupeře.
59'
Po delší době bylo na pořadu dne autové vhazování, při kterém to Boilesen zkoušel nahrávkou na opačnou polovinu, kde se povedlo zakročit soupeři.
58'
Dánové se v posledních minutách nikam neženou. Ba naopak jsme sledovali další poklidnou kombinaci, kterou organizoval zkušený zadák Vestergaard.
57'
Poté to nekompromisním nákopem zkoušel domácí Vestergaard, kterému se velice přesně povedlo najít volného Andersena, který raději vyčkal.
56'
Moldavsko si zisk míče moc dlouho neužilo, neboť hodně nepřesně totiž zkoušel nahrát Cojocari, který ovšem našel pouze pozorného protihráče.
55'
Míč se poté znovu dostal na polovinu domácího celku, kde jsme sledovali poměrně dlouhou kombinaci, načež se na opačnou stranu dostal Jensen.
54'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Cătălin Carp, přichází Andrei Cojocari.
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Sergiu Platica, přichází Márius Iosipoi.
53'
K dalšímu hlavičkovému pokusu se navíc před malým momentem dokázal prodrat domácí Dolberg, kterého ovšem za sebe nepustil jeden ze soupeřů.
52'
Do kombinace se na levém křídle zapojil také obránce Boilesen, který na hranici pokutového území dokázal najít Schöneho, jenž ale přišel o balón.
51'
Zpět na vlastní obrannou polovinu se poté vydal také Norgaard, kterému následně na pomoc přispěchal Larsen, který se vydal podél autové lajny.
50'
Po rozehrávce to na sebe vzal domácí Jensen, který se s míčem sice dostal na polovinu soupeře, jenomže nahrávkou našel kopačku protihráče.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu tu máme šestou branku! Dánsko se znovu dostalo k pokutovému území, kde se Damsgaard přes levou stranu dostal až k centru, na který si na malém vápně dokázal naskočit KASPER DOLBERG, který hlavičkoval mimo dosah brankáře.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Andreas Skov Olsen, přichází Robert Skov.
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Igor Athirii, přichází Vadim Bolohan.
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Alexandru Antoniuc, přichází Ion Jardan.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám dokonce nabídl hned pět přesných zásahů, přičemž se o všechny postaralo favorizované Dánsko. To mělo výrazně více ze hry, nicméně několik šancí dokázalo také neproměnit. Moldavsko nehrálo vůbec dobře, skřípalo to především v obraně, která byla ve svém pokutovém území hodně nepozorná a nedůrazná, a nakonec dopustila hned pět inkasovaných branek.
45'
43'
Dánsko stále nemá dost a po pravém křídle to tentokráte vzal na sebe Skov Olsen, který si přesto raději počkal na podporu od svých spoluhráčů.
41'
Následoval odkop na domácí polovinu, kde se jako první k volnému míči dostal domácí obránce Andersen, který zpětnou nahrávkou našel Schmeichela.
39'
Pátá branka domácích v průběhu prvního poločasu! Po pravém křídle pláchl Dolberg, kterému se povedlo po zemi odcentrovat směrem do pokutového území, kde se mu podařilo najít MATHIASE JENSENA, který z otočky vyzrál na brankáře.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
Moldavsko si vybojovalo svůj druhý rohový kop, o který se z levé strany postaral Reabciuk, s jehož centrem si ale dokázala poradit pozorná obrana.
35'
Tady se schyluje k pořádnému debaklu! Do pokutového území totiž přiletěl centr, na který Skov Olsen sice nedosáhl, avšak za ním se nacházel volný JENS STRYGER LARSEN. Druhý jmenovaný si připravil zakončení levou nohou, které bylo naprosto přesně trefené.
35'
Moldavsko aktivně napadalo rozehrávku soupeře a málem z toho byl zisk míče. Daleko od něj nebyl Platica, který přesto na něj nakonec nedosáhl.
34'
Schmeichelovi se poté povedlo velice přesným způsobem přenést hru na pravou stranu, kde se nacházel Stryger Larsen, který raději uklidnil hru.
33'
Je za námi více než třetina zápasu, která nám zatím nabídla tři branky. O všechny se postaralo Dánsko, které má nakročeno k zisku plného počtu bodů.
32'
Platica se jako první dostal k volnému míči, který se ihned centrem pokoušel poslat do pokutového území, kde ovšem našel pouze protihráče.
31'
Moldavsko tak první poločas vůbec nezvládá, v krátkém časovém sledu inkasovalo hned tři branky a na bodový zisk to v tomto duelu nevypadá.
29'
A je tu dokonce třetí domácí branka! Dánsko předvedlo další rychlý přechod na opačnou polovinu, kde Dolberg pošťouchl míč do běhu na Olsena, který se velice chytře otočil s míčem a poté před prázdnou brankou hledal MIKKELA DAMSGAARDA, který to neměl vůbec složité.
29'
A odražený míč si jako první dokázal najít domácí Damsgaard, který ovšem zakončoval vysoko nad branku. Brankář Namasco nemusel zasahovat.
28'
Centrovanou nabídkou do pokutového území to zkoušel Larsen, který trefil pouze protihráče před sebou. Dánsko přesto zůstává u balónu.
27'
Nedovoleným způsobem šel do souboje o míč domácí Andersen, který jako první trefil nohu soupeře, což pochopitelně neuniklo ani sudímu.
26'
Do pokutového území si poté dokázal seběhnout domácí Schöne, který místo zakončení pouze přeposlal míč do tandemu na Skova Olsena.
25'
Moldavsko to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o dvě branky. Přesto do konce zápasu zbývá hodně času, hosté budou muset zabrat.
22'
Místo vyrovnání tu máme druhou domácí branku! Dalekonosné přenesení hry směřovalo na pravou stranu, kde jeden z obránců pouze přenechal míč Olsenovi. Ten chytře pod sebou našel lépe postaveného MIKKELA DAMSGAARDA, kterému se povedlo placírkou zakončit k zadní tyči.
21'
Hostující celek se málem postaral o rychlé vyrovnání, přičemž si na nahrávku seběhl Nicolaescu, který neuspěl se střelou k přední konstrukci.
20'
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli zas tak dlouho čekat. Moldavsko to bude mít hodně složité, prohrává totiž o jednu branku.
19'
Máme tady první branku zápasu! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil KASPER DOLBERG, který zakončil k levé tyči, zatímco se brankář vydal k opačné konstrukci.
18'
Žlutou kartu dostává Cătălin Carp (Moldavsko).
18'
Penalta pro Dánsko!
18'
Do volného prostoru si poté seběhl Larsen, který chtěl na pravém křídle spolupracovat s Jensenem, avšak do nahrávky se chytře postavil jeden z protihráčů.
17'
Na pravém křídle to na sebe vzal Skov Olsen, který si potáhl míč na pravou nohu, avšak na následný centr nedosáhl nikdo ze spoluhráčů.
16'
Dánsko se následně muselo vracet pro míč až na vlastní polovinu, kde dokonce s rozehrávkou vypomohl také znuděný brankář Schmeichel.
15'
Damsgaard se po pohledné nahrávce dostal s míčem do pokutového území, kde se ovšem nedostal kolem Armase, který zakročil ukázkově.
14'
Pokračovalo se provedením autového vhazování z levé strany. Reabciuk si pokoušel vybrat kolegu Nicolaescua, kterého ale ustrážil Andersen.
13'
Poté jsme sledovali dalekonosný pas do běhu na Damsgaarda, kterého tělem dokázal vytlačit protihráč, avšak přesto jsme nakonec sledovali centr.
12'
Dánové se znovu s míčem dostali na útočnou polovinu, kde si o nahrávku řekl naprosto osamocený Schöne, jenž poté pouze vracel na Norgaarda.
11'
Na opačné straně postupoval podél autové lajny hostující Platica, který se ovšem nacházel v ofsajdu, proto se jeho centr nemohl počítat.
10'
Namasco posléze musel přeci jenom zasahovat, zpoza pokutového území to totiž zkoušel domácí Damsgaard, který ale mířil pouze doprostřed.
9'
Dobrou pozici měl poté také domácí Skov Olsen, který zakončoval uvnitř pokutového území vysoko nad branku, Namasco tak nemusel zasahovat.
8'
Na levém křídle si o nahrávku řekl naprosto osamocený Damsgaard, kterému se navíc povedlo najít Schöneho, jenž z otočky trefil pouze soupeře.
7'
Vestergaardovi se povedlo vytáhnout míč na opačnou stranu hrací plochy, kde do rozehrávky zapojil také vedle stojícího Larsena, který ovšem chyboval.
6'
K volnému míči se jako první dostal hostující Carp, který se ho pokoušel rozehrát na pravou stranu, kde se nacházel naprosto volný Arhirii.
5'
Moldavsko se poprvé v tomto duelu dostalo k opačnému pokutovému území, kde to ovšem nekompromisně vyřešil Andersen, který z jedničky odkopával.
4'
Posléze jsme viděli souboj o míč, ve kterém se dokázal prosadit domácí záložník Schöne, který ovšem narazil pouze do nohy protihráče.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se poprvé k míči dostal hostující brankář Namasco, kterému se povedlo odkopnout na druhou stranu hrací plochy.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní rozehrávku si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Dánsko: Schmeichel (C) – Stryger Larsen, Vestergaard, J. Andersen, Boilesen – M. Jensen, Nörgaard, Schöne – Skov Olsen, Dolberg, Damsgaard.
Náhradníci: Rönnow, Lössl – Braithwaite, Eriksen, Ingvartsen, Christensen, Wass, Skov, Kjaer, Wind, P.-E. Höjbjerg, Jönsson.

Moldavsko: Namașco – Athirii, Epureanu (C), Armaș, Reabciuk – Carp, Ionita – A. Antoniuc, Rață, S. Platica – Nicolaescu.
Náhradníci: Cebotari, Koșelev – Belousov, Bolohan, Postolachi, I. Jardan, Iosipoi, Dumbravanu, Damascan, Drăgan, A. Cojocari, Cotogoi..
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu neutkaly, dnes je tak čeká první společný duel. Kdo z něj vzejde jako vítěz, nebo zda dojde na dělbu bodů, se dozvíme o nedělním večeru.
Moldavsko

Fotbalisty Moldavska najdeme v tabulce ve stejné skupině na pátém místě a ti také zahájil kvalifikaci o MS celkem úspěšně. V zápase s Faerskými ostrovy v deváté minutě hry Moldavany poslal do jednobrankového náskoku Ion Nicolaescu a soupeř dlouho hledal recept na to, jak své manko smazat. Povedlo se mu to až ve třiaosmdesáté minutě, když vyrovnal na 1:1 Meinhard Olsen. Nakonec se pak už nic nestalo a oba týmy si body rozdělily. Dnes Moldavané budou chtít bodovat i proti Dánsku, nečeká je ale žádná snadná práce.
Dánsko

Fotbalisté Dánska do kvalifikace o světový šampionát v roce 2022 vstoupili velmi dobře. V prvním duelu se utkali s Izraelem a už ve třinácté minutě šli do vedení, když se prosadil Martin Braithwaite. Tento stav vydržel až do sedmašedesáté minuty. Izrael dlouho kladl odpor, ale právě jen to tohoto času. V něm se totiž mezi tři tyče trefil Jonas Older Wind. Na tento stav už hráči Izraele nedokázali odpovědět, Dánové si tak po výhře připsali tři body do tabulky, kterou nyní ve skupině F vedou.
Hezký nedělní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Odstartovala kvalifikace o mistrovství světa v roce 2022 a my se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel ve skupině F mezi týmy Dánska a Moldavska.