Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Estonsko : Belgie - 2. září 2021   20:45

Estonsko
Estonsko
2' Käit  • 83' Sorga (Lilander)
2:5
(1:2)
Belgie
Belgie
22' Vanaken  (E. Hazard) • 29' R. Lukaku   • 52' R. Lukaku  (Vanaken) • 65' Witsel  (Trossard) • 76' Foket  (Carrasco)
Estonsko
Hein – Puri (80. Lilander), Tamm, Kuusk, Mets, Pikk (69. Kallaste) – Vassiljev (C) (86. Zenjov), Kreida, Käit – Anier (80. Siňavskij), Sappinen (69. Sorga).
G. Fernandez (ESP) – R. Fernandez (ESP), Barbero (ESP)
A. Le Coq Arena, Tallinn
Belgie
Courtois – Alderweireld (83. Dendoncker), Boyata, Denayer – Saelemaekers (66. Foket), Witsel, Vanaken, Carrasco (83. Lukebakio) – Trossard, R. Lukaku (74. Ch. Benteke), E. Hazard (C) (74. Lokonga).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 28 % : 72 %.
Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 2:10. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:7.
Je dobojováno a favorit zápasu duel dotáhl do pohodlného vítězství. V 52. minutě skóroval dnes podruhé Romelu Lukaku a definitivně tak uklidnil svůj tým. Na něj pak v 65. minutě navázal Axel Witsel a v 76. minutě se prosadil i střídající Thomas Foket, pro kterého to znamenalo premiérovou trefu v reprezentačním dresu. V 83. minutě pak ještě snížil domácí Erik Sorga ,byla to však jen kosmetická úprava skóre a utkání skončilo výsledkem 2:5. Belgie je tak i nadále lídrem skupiny E, má deset bodů, Estonsko je poslední a stále čeká na první bod.
90+4'
90+3'
Dlouhý Heinův výkop končí u hostujících hráčů, sudí se již kouká na hodinky.
90+2'
Přesto se ještě za obranou Estonska zjevil Benteke, při pokusu o kličku mu ale pod nohy skočil gólman Hein a šanci zmařil.
90+1'
Sledujeme poklidnou kombinaci hostů u půlky, už se vážně nikam neženou.
90'
Rozhodčí nastaví tři minuty.
89'
Rozhodčí si nechal u videa zkontrolovat jednu situaci, zda hosté nehráli v šestnáctce rukou, po chvíli dal ale míč Courtoisovi a ten bude rozehrávat.
88'
Erik Sorga se opět cpal do zakončení, ránu levačkou mu ale Boyata srazil na roh.
87'
Estonsko by rádo ještě alespoň jedním gólem snížilo, využívá již lehce ležérní hry soupeře.
86'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Konstantin Vassiljev, přichází Sergej Zenjov.
85'
Chystá se další střídání na domácí straně, alespoň chvíli si zahraje Sergej Zenjov.
84'
Alespoň malé zmírnění vysoké porážky pro domácí tým...
83'
Estonsko právě vstřelilo branku!
Domácí snižují! Na pravém křídle dostal dost času i prostoru na centr Lilander, po zemi poslal přihrávku na malé vápno a před brankou stojící ERIK SORGA už pouze sklepával za brankovou čáru – 2:5.
83'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Dodi Lukebakio.
83'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Toby Alderweireld, přichází Leander Dendoncker.
82'
Hosté nachystali další změny na hřišti, jedná se o dvojnásobné střídání.
81'
Benteke se cpal k vápnu středem, narazil ovšem na modrý val a o míč přišel.
80'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Henri Anier, přichází Vasilij Siňavskij.
80'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Sander Puri, přichází Michael Lilander.
80'
O výsledku je již nějakou dobu rozhodnuto, teď jde už pouze o jeho výši. Belgie i nadále s chutí útočí.
78'
Foket je při chuti, opět se cpal do zakončení z pravé strany, tentokrát ale byl zablokován.
76'
Belgie právě vstřelila branku!
Tohle je už tak trochu debakl. Na levé straně si prohlédl situaci Carrasco, centrem našel za obráncem ukrytého THOMASE FOKETA, ten křížným zakončením překonal zkoprnělého gólmana a zaznamenal tak svůj první reprezentační gól!
75'
Sražená střela domácích, ti se po opravdu dlouhé době dostali alespoň na útočnou polovinu.
74'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Albert Sambi Lokonga.
74'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Christian Benteke.
72'
Další roh pro Belgii, Trossardův centr ovšem pouze neškodně prolétl šestnáctkou.
71'
Ne ne, tohle neklaplo, hra se pouze z pravé strany přesunula na levou a Carrasco vhazuje.
70'
Foket svým centrem z pravé strany hledal Lukakua, jeho pas byl ovšem domácí obranou sražen a následovat bude rohový kop.
69'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Rauno Sappinen, přichází Erik Sorga.
69'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Artur Pikk, přichází Ken Kallaste.
68'
Z velké dálky to zkusil Leandro Trossard, jeho rána šla ale vysoko nad břevno.
67'
Atmosféra na tribunách je už hodně posmutnělá, přesto se diváci snaží své hráče alespoň trochu povzbudit v útočné činnosti.
66'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Thomas Foket.
65'
Hosté utíkají o další branku. Po levé straně unikl Carrasco, jeho přihrávku po zemi ještě prodloužil Trossard a těsně před brankovou čárou hravě dorážel AXEL WITSEL. Stav je již 1:4!
64'
Kdo ale vystřelil, to byl Saelemaekers. Jeho tvrdý pokus z pravé strany vyrazil pozorný Hein.
63'
Narážečka do pokutového území Estonska, Hazard se však k zakončení nedostal.
61'
Po ztrátě míče však přišel brejk Estonska a ten hasil Alexis Saelemaekers faulem. Dostal za něj žlutou kartu.
61'
Samotný roh sice hostům vůbec nevyšel, přesto pokračuje nápor belgických hráčů.
60'
Po narážečce s Vanakenem se před brankou Estonska ocitl Witsel, zblízka ale Heina nepřekonal. Gólman domácích srazil míč na roh.
59'
Saelemaekersova přihrávka z pravé strany procházela po zemi přes několik hráčů, nakonec vše odklidil domácí Vassiljev.
58'
Marně se probíjel i na druhé straně Carrasco, ten však pro svůj tým vybojoval alespoň rohový kop.
57'
Kreida a Vassiljev se pokoušeli probít na útočnou polovinu, byli ale zastaveni hned na půlce.
55'
Žlutá karta i na straně domácího celku, za úder do protivníkova obličeje ji dostal Joonas Tamm.
54'
Estonsko v pokusu o rychlou protiakci, Sappinen byl ale zastaven praporkem pomezního – ofsajd.
52'
A tlak vrcholí gólem. ROMELU LUKAKU přijal zády k brance přihrávku, ukázal, že se nedá jen tak odstavit od míče, ustál i zatažení za dres a střelou podél obránce uklidil míč k tyči – 1:3.
51'
Belgie se usazuje na útočné polovině, zase tu máme tlak hostů.
49'
Alexis Saelemaekers našel centrem z pravé strany Lukakua, ten ale nepředvedl zrovna povedenou hlavičku, vůbec nešla na branku.
47'
Hned v úvodu druhého poločasu je tu žlutá karta na straně Belgie, za ostrý zákrok ji dostal Romelu Lukaku.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
Je za námi první poločas, který přinesl opravdu nečekaný úvod. Domácí fotbalisté se totiž prosadili hned z první akce a ve druhé minutě se dostali do vedení po parádní střele Mattiase Läita. S Belgií to ale nijak neotřáslo, pustila se do vytrvalého tlaku a ve 22. minutě se dočkala srovnání po hlavičce Hanse Vanakena. Hosté pokračovali ve své převaze a dali ještě jeden gól – ve 29. minutě se ranou z otočky trefil Romelu Lukaku. To byla i poslední trefa této půle a favorit zápasu tak odešel do kabin s jednobrankovým náskokem.
45+1'
45'
Nebyl to zrovna povedený centr, Hein i jeho obránci mohli zůstat v naprostém klidu.
45'
Kreida byl trefen Saelemaekersovou střelou, Belgie si dá ještě jeden rohový kop.
44'
Vypadá to, že hosté chtějí první poločas dohrát v klidu, nikam se v tuto chvíli neženou.
42'
Standardku rozehráli i domácí, Vassiljevův centr z pravé strany skončil až na levém rohu vápna, finální fáze ale skončila dobrým blokem Belgie.
40'
Anierův faul na Hazarda znamená přímý kop pro Belgii, ta rozehrála nakrátko.
38'
Břevno! V další akci Belgie přihrál Trossard za pokutové území na Selemaekerse a ten technickou ranou trefil brankovou konstrukci! Hein se po míči pouze ohlédl.
37'
Musí si ale dávat velký pozor v obraně, nyní se totiž před branku dostal Trossard a jen Heinův pohotový zákrok zabránil tomu, aby Estonci inkasovali potřetí. Carrasco se už k dorážce nedostal.
36'
Další rohový kop už pro belgickou obranu tak nebezpečný nebyl, přesto lze vidět, že se Estonci už oklepali a snaží se o tlak.
35'
Byl z toho roh, centr letěl za zadní tyč, kde hlavičkoval Anier, jeho pokus Courtois vyboxoval pouze do těla jednoho ze svých obránců a od něj šel míč těsně vedle branky!
34'
Lehké zpomalení tempa, a to i ze strany belgických fotbalistů. Domácí zakládají od Heina postupnou akci.
32'
Další akce domácích fotbalistů zastavil pomezní sudí – odmával jim totiž ofsajd.
31'
Domácí ale hrají sympaticky a chvilku po inkasovaném gólu se dopředu hnal Anier. Na levé straně musel být pohotově zastaven a je z toho pouze aut.
29'
Je tu obrat ve skóre. Velký kus práce odvedl Saelenaekers, když se dostal do vápna a i když jeho pas nebyl zrovna přesný, tak se od domácích hráčů míč odrazil do míst, kde stál ROMELU LUKAKU a ten křížnou střelou z otočky uklidil svůj pokus mimo Heinův dosah – 1:2.
28'
Kukaku se v pokutovém území probíjel do co nejlepšího úhlu, proti přesile ale nakonec neuspěl a byl o míč obrán.
27'
Na druhé straně po akci levým křídlem přiťukl Lukaku na Carrasca, jeho střela z první letěla o velký kus vedle Heinovy branky.
26'
Estonci předvedli akci po pravé straně, míč potáhl Sappinen, poté se ke střele dostal Puri, toho ale na poslední chvíli zablokoval Alderweireld.
25'
Tlak Belgičanů pokračuje i po vyrovnávací trefě, je to teď prakticky fotbal na jednu branku.
24'
Rohový kop i na druhé straně, centr přistál u na chvíli volného Aniera, ten se opřel do prudkého voleje, míč ale poslal do horních řad tribuny za brankou...
22'
A už je srovnáno. Po rychlé rozehrávce nacentroval Hazard na naskočeného HANSE VANAKENA a ten nedal hlavičkou zblízka brankáři Heinovi vůbec žádnou šanci na zákrok – 1:1.
21'
Parádní kombinace mezi Hazardem, Lukakuem a Vanakenem skončila u posledně jmenovaného, jeho střela byla ale na poslední chvíli sražena na roh!
20'
Po rohu následovala krátká kombinace před šestnáctkou, zakončena byla střelou Alderweirelda vysoko nad branku.
20'
Carrascův nízký centr odvracel skluzem Kuusk, je z toho další roh pro Belgii.
19'
Anier pouze odkopl na protější polovinu, Courtois vyběhl daleko před své vápno a zapojil se do rychlé protikombinace.
18'
Trossardův další centr pouze přelétl celé pokutové území. Tlak Belgie narůstá, chybí tomu ale přesná koncovka.
16'
Přímý kop si vzal na starost Eden Hazard, jenže nízký pas skončil hned u prvního obránce.
15'
Na levé straně se odehrál nedovolený zákrok na Carrasca, je tu přímý kop pro Belgii.
14'
Trossardův centr z pravé strany našel Lukakua, jenže jeho hlavičce scházela přesnost. Míč skončil poměrně velký kus vedle pravé Heinovy tyče.
13'
Domácí vhazují u střídaček a Arturu Pikkovi při té činnosti ještě stačil trenér předat několik pokynů.
11'
Trossardův centr z pravé strany celkem hravě odvrátil Mets, Belgie bude vhazovat.
10'
Další střelecký pokus belgických fotbalistů, tentokrát byl zablokován a Hein zasahovat nemusel.
9'
Po Hazardově přihrávce chtěl vystřelit Saelemaekers, jenže když si přehazoval míč z nohy na nohu, byl odzbrojen.
8'
Belgie už začíná utahovat šrouby a snaží se u pokutového území o kombinaci po zemi.
7'
Standardní situaci už Estonci vyřešili a Karl Jakob Hein se už chystá k odkopu.
6'
Hein si připisuje první zákrok, když musel vyrážet Carrascovu střelu z úhlu a srážet míč na roh.
5'
Na pravé straně byl u míče Witsel, centrem hledal Lukakua, jeho pas byl ale až příliš vysoký a skončil za brankou.
4'
Hazard se k pokutovému území nedostal, rozehrál tak na pravou stranu, nevedlo se však ani Trossardovi.
3'
Belgičané tak musí hned v úvodu řešit nepříjemnou situaci a dohánět brzkou ztrátu.
2'
Tak tohle je nečekaný úvod! Na útočné polovině vybojoval míč MATTIAS KÄIT, předvedl rychlý sprint k pokutovému území a prudkou střelou k tyči překonal marně se natahujícího Courtoise – 1:0
1'
Hosté se hned dostali dopředu a z pravé strany centroval Saelemaekers. Jeho pas pouze neškodně prolétl vápnem.
1'

Estonsko: Hein – Puri, Tamm, Kuusk, Mets, Pikk – Vassiljev (C), Kreida, Käit – Anier, Sappinen.
Náhradníci: Igonen, Vallner – Kallaste, Lilander, Kirss, Peetson, Lukka, Paskotši, Siňavskij, Poom, Sorga, Zenjov.

Belgie: Courtois – Alderweireld, Boyata, Denayer – Saelemaekers, Witsel, Vanaken, Carrasco – Trossard, R. Lukaku, E. Hazard (C).
Náhradníci: Casteels, Sels – Batshuayi, Ch. Benteke, Castagne, Dendoncker, Foket, Lukebakio, Mechele, Praet, Vanheusden, Lokonga.

Rozhodčí: G. Fernandez (ESP) – R. Fernandez (ESP), Barbero (ESP).
Oba týmy jsou již na hrací ploše, za námi jsou i hymny, zápas může začít.
Zápas na A. Le Coq Arena začne ve 20:45, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Guillermo Cuadra Fernandez, kterému budou na pomezí asistovat Roberto Alonso Fernandez a Diego Barbero. Čtvrtým rozhodčím byl nominován José Luis Munuera. Všichni pánové jsou ze Španělska.
Estonsko

Reprezentace Estonska má za sebou zatím dva odehrané zápasy a je po nich na nule. V prvním utkání na svém trávníku pohrála vysoko s Českou republikou a nevyšel ani druhý pokus na půdě Běloruska. Estonci v těchto dvou zápasech inkasovali hned deset gólů a dá se čekat, že obrana dostane zabrat i dnes proti velkému favoritovi.

Belgie

Belgičtí fotbalisté jsou na tom ve skupině nejlépe, ve třech zápasech nasbírali sedm bodů a skvěle tak zahájili cestu na šampionát. Belgie zatím porazila doma Wales 3:1, remizovali s Českou republikou 1:1 a naposledy doslova rozdrtili Bělorusko 8:0. A body se od Belgičanů čekají i dnes.
Dobrý večer u fotbalové kvalifikace na MS 2022. Společně se podíváme na utkání skupiny E mezi Estonskem a Belgií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.