Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Kazachstán : Bosna - 9. října 2021   15:00

Kazachstán
Kazachstán
0:2
(0:1)
Bosna
Bosna
25' Prevljak  (Miroslav Stevanović) • 66' Prevljak  (Džeko)
Kazachstán
Pokatilov – Bystrov (83. Murtazajev), Malyj, Alip, Vorogovskij (78. Orazov) – Kuat, Logviněnko (C), Šomko (78. Bejsebekov) – Zajnutdinov – Žukov (61. Žaksylykov), Ščotkin (61. Omirtajev).
Massa – Pretti, Alassio (ITA)
Astana Arena, Nur-Sultan
Bosna
Šehić – Ahmedhodžić, A. Kovačević, Ćivić – Miroslav Stevanović, Cimirot (62. Nalić), Hadžiahmetović, Gojak, Kolašinac – Džeko (C), Prevljak (80. Demirović).

Já pro dnešek mockrát děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu!
Díky dnešnímu vítězství se Bosna a Hercegovina posouvá na barážové 2. místo, zatímco Kazachstán zůstává na poslední 5. příčce skupiny.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 2:11. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 8:4.
Tři body si z Nur-Sultanu odveze na Balkán Bosna a Hercegovina! Hosté naprosto dominovali v prvním dějství a poté, co mírně nezachytili start druhého poločasu, se dokázali uklidnit svou druhou brankou. Za hvězdu utkání lze označit forvarda Prevljaka, který vsítil obě trefy. Naopak jeho kolega Edin Džeko dnes pohrdnul několika velmi zajímavými šancemi.
90+5'
90+4'
Sudí rozhodně nemohl uznat kuriózní branku, kdy Šehić pustil do brány vysokánský centr Orazova. Háček byl v přítomnosti Baktijora Zajnutdinova, který nedovoleně rozhodil brankáře. Italský arbitr rychle zareagoval a odpískal faul.
90+2'
Edin Džeko si v souboji jeden na jednoho brousil zuby na obránce, po vydařené kličce však skončil v reklamních bannerech za bránu.
90+1'
Kazachstán se v této fázi utkání dopouští spousty zbytečných faulů v záložní řadě, které kouskují hru a nahrávají soupeři.
90'
Nastavení druhého poločasu bude o objemu pěti minut.
90'
Nepříjemný střílený centr Seada Kolašinace netčeně proletěl napříč šestnáctkou!
89'
Orazov se sice poctivě vrátil s rychlonohým Gojakem, nedokázal jej ale zastavit jinak než za pomoci faulu.
87'
Abzal Bejsebekov zahrál ve středu pole rukou a zbytečně obdaroval Bosňáky přímým volným kopem.
85'
Domácí si uvědomují, že jim začíná téct do bot, a pokouší se vyvinout na soupeře stálejší tlak.
84'
Nařízená standardní situace Kazachstánu vůbec nevyšla.
83'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Marat Bystrov, přichází Roman Murtazajev.
83'
Gojak takticky zatáhnul Baktijora Zajnutdinova a vysloužil si zcela po právu žlutý trestu.
80'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Smail Prevljak, přichází Ermedin Demirović.
80'
Gojak naservíroval pro Edina Džeka fantastický centr, trápící se kanonýr však trefil míč ramenem a naprosto selhal!
78'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Jan Vorogovskij, přichází Ramazan Orazov.
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Dmitrij Šomko, přichází Abzal Bejsebekov.
77'
Gojak se pokusil uzavřít kombinanční pasáž svého týmu točenou střelou asi ze třiceti metrů, na připraveného Pokatilova nicméně nevyzrál.
77'
Hra se v posledních minutách přelívala ze strany na stranu, až nyní ji uklidnili hosté.
75'
Po nedorozumění v obraně to Logviněnko schytal kolíky od vlastního spoluhráče. Nechal si pomoci alespoň ledem, krev naštěstí nebyla k vidění.
74'
Stoper hostí už je zpátky ve hře a zdá se, že bude moct bez výraznějších potíží pokračovat.
72'
Adnan Kovačević zůstává sedět na trávníku a žádá si pomoc lékařského týmu.
71'
A znovu zní branková konstrukce! Špatně strážený Džeko se z rohového kopu propracoval k hlavičce, ale opřel ji jen o tyč Pokatilovovy brány!
70'
Tečovanou střelu Džeka zpoza pokutového území výrazně přizvednul Kuat a může být velmi rád, že meruna skončila jen na břevně!
68'
Kuat se jako první dostal k odraženému balónu na hranici šestnáctky, Šehić si však na jeho zakončení počíhal!
66'
Bosna právě vstřelila branku!
Pohodlné dvougólové vedení jde na stranu balkánské reprezentace! Džeko dokázal na přední tyči prodloužit Stevanovićův centr dozadu pro SMAILA PREVLJAKA, který po neortodoxním zpracování propálil gólmana! Vsítil tak dnes svůj již druhý gól!
65'
Kapitán Bosny a Hercegoviny se dostal do koncovky také po nařízeném rohu, hlavou ovšem byl podstatně míň přesný.
64'
Ačkoliv Džeko nepatří mezi nejhbitější hráče, teď se dokázal odpoutat od obránců a vyprodukoval z pravé strany ostrou ránu, kterou musel Pokatilov vyrážet!
62'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Gojko Cimirot, přichází Adi Nalić.
62'
Stoprocentní šancí pohrdnul Gojko Cimirot! Prevljak mu předložil míč v podstatě na penaltový puntík a záložník Lutychu trestuhodně přestřelil!
61'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Georgij Žukov, přichází Ajbar Žaksylykov.
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Alexej Ščotkin, přichází Oralchan Omirtajev.
60'
Jurij Logviněnko neumožnil Stevanovićovi odcentrovat za cenu darovaného rohového kopu.
58'
Na zemi se chvíli v bolestech svíjel Džeko, když se mimo hru nezaviněně střetnul s Alipem. Jeho kotník ale bude v pořádku.
57'
Výrazně sražená střela Zajnutdinova nenadělala Šehićovi sebemenší potíže.
56'
Bosna a Hercegovina nezachytila začátek druhého poločasu a nepůsobí zdaleka tak dominantním dojmem jako v tom prvním.
54'
Po nepřesnosti Bosňáků končí Cimirot v zámezí. Pokatilov bude vykopávat.
53'
Ofsajd narušuje také další výpad domácích.
53'
Šomko na zadní tyči už neměl na výběr než poslat přetažený centr do zámezí.
51'
Slibnější parametry mělo zakončení přibíhajícího Edina Džeka z druhé vlny, které ovšem nabralo příliš velkou rotaci a skončilo mimo bránu!
50'
Amer Gojak zkusil při první bosenské anabázi na útočné polovině po přestávce své štěstí a vypálil ze střední vzdálenosti, na připraveného Pokatilova si však nepřišel.
49'
Balkánský host se naopak projevuje podstatně pasivněji a nevyvíjí na držitele míče výraznější tlak.
47'
Domácí mužstvo se snaží aktivně zatlačit na soupeře a ukázat svým fanouškům, že se nehodlá vzdát.
46'
Bosna a Hercegovina rozběhla druhé dějství.
46'

Ofsajdy: 1 – 1
Do kabin jde ve výhodnější pozici znatelně kvalitnější výběr Bosny a Hercegoviny. Ačkoliv vstup do utkání měl spíše nevýrazný, Kazachstán se poté naprosto vytratil a tempo diktovali výhradně hosté. Odměnou jim byla hezká trefa Smaila Prevljaka.
45+1'
45+1'
U postranní čáry Šomko zcela zbytečně zajel do Amira Hadžiahmetoviće a po zásluze vyfasoval žlutou kartu.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Ani následný rohový kop v obranných řadách Kazachstánu zmatek nevyvolal.
43'
Exekuci standardní situace si vzal na starost bývalý sparťan Ćivić, balón ovšem vyslal jen do zdí.
42'
Prevljak si šikovně přehodil nohu Logviněnka a získal po jeho nedovoleném zákroku zajímavý přímák na samé hranici šestnáctky! Domácí fotbalista byl navíc „odměněn“ žlutou kartou.
40'
Kazachstán působí navzdory podpoře z tribun do značné míry bezmocně.
39'
A znovu byl cílem vysokého balónu do šestnáctky hostující kapitán, avšak ani teď nestlačil svůj pokus mezi tři tyče.
38'
Džeko se vyšplhal v šestnáctce Kazachstánu nejvýše ze všech, hlavou ovšem nasměroval centrovaný míč pěkný kus mimo brány.
36'
Bosna a Hercegovina si dokáže díky své individuální kvalitě poradit s napadáním soupeřových útočníků.
34'
Jediná možnost pro Kazachstán, pokud chce ohrozit Šehiće, je vytvářet si příležitosti z protiútoků, přechod do ofenzívy ale zatím v podání domácích vázne.
32'
Další pokus vyhledat stožár z Interu Milán vyprodukoval Stevanović, tentokráte ovšem do trajektorie balónu sáhnul gólman.
31'
Ani hosté však nezanevírají na ofenzívu, ačkoliv teď dokázal Džeko vysoký Kolašinacův centr jen slepě prodloužit za sebe.
29'
Kazachstán se očividně snaží o odpověď, chybí mu ale narozdíl od Bosny a Hercegoviny lepší souhra.
27'
Kolašinac u postranní čáry udeřil do obličeje Bystrova, a přestože se tomu diví, daruje domácím přímý volný kop.
25'
Do vedení jde v polovině prvního poločasu aktivnější mužstvo! Stevanović dostal přespříliš času na centr, kterým perfektně našel úspěšně hlavičkujícího SMAILA PREVLJAKA! Žádný z obránců nedokázal zachytit náběh útočníka Eupenu!
24'
Po odmlce se na delší čas znovu usídlil před pokutovým soupeře také Kazachstán, hosté si ale s touto snahou poradili, aniž by nechali soupeře vystřelit.
22'
Stevanović si opět ťuknul po lajně balón přespříliš rychle a vyhnal se sám do zámezí. Za takovéto zbytečné ztráty jej trenér jistě nepochválí.
21'
Obratem museli hosté rychle spěchat zpátky, aby zamezili rodícímu se brejku, což se nakonec povedlo.
20'
Přetažený míč z kopačky Ćiviće neumožnil žádnému ze spoluhráčů zakončit.
19'
Džeko přes Kuata nepropašoval zamýšlený centr, alespoň rohový kop ovšem vybojoval.
19'
Bosna a Hercegovina nadále vesměs pohodlně kombinuje. Presink protivníka postrádá viditelnější účinek.
18'
Zajnutdinov skluzem odzbrojil soupeře, stalo se tak ale jen za cenu darovaného vhazování.
16'
Obtížný volej v podání Prevljaka vyletěl vysoko nad bránu.
15'
Bosňákům se daří precizně kombinovat a málokdy půjčují protivníkovi míč, aniž by se pokusili ohrozit Pokatilova.
14'
Obrana Kazachstánců si nicméně s kopem od praporku vcelku hravě poradila.
13'
Hosté stále více tlačí na svého soupeře. Teď rozehrají další roh.
11'
První gólovou příležitost měl na hlavě Miroslav Stevanović! Krajní záložník si dobře sběhnul na centr z hloubi pole a i navzdory přesile obránců dokázal zakončit! Až zákrok gólmana zastavil balón v cestě do sítě!
9'
Kazachstán může těšit z hlasité podpory tribun, iniciativu však stále častěji přebírá Bosna. Vážnější šance nám ale dosud nenabídnul ani jeden mančaft.
7'
Z protiútoku utekl obráncům na pravé straně Zajnutdinov, na jeho finální centr si ovšem počíhal Šehić.
7'
Pozorný Pokatilov zneškodnil merunu letící do jeho malého vápna.
6'
Kolašinac nicméně o Bystrova vybojoval premiérový rohový kop utkání.
5'
Stevanović si po lajně posunul míč až příliš razantně a skončil s ním až za brankovou čárou. Zmařil tak první kloudnější akci svého týmu.
4'
Do akce opět musel Šehić, když vybíhal pro propadlou přihrávku soupeře. K balónu se dostal dříve než dobíhající Ščotkin.
3'
Bosenský gólman přitom srazil vlastního spoluhráče Kovačeviće, který se však dal po chvilce dokupy i bez pomoci lékařů.
3'
Ibrahim Šehić musel z brány, aby vyboxoval nebezpečný centr z levého křídla.
2'
Na hřišti sledujeme klasické úvodní oťukávání. S míčem se zatím potkávají především domácí hráči.
1'
Kazachstán ze středového puntíku otevřel střetnutí.
1'
Předzápasové formality jsou za námi, akce může začít.
Hráči i rozhodčí už jsou na trávníku, zazní hymny obou zemí.

Kazachstán: Pokatilov – Bystrov, Malyj, Alip, Vorogovskij – Kuat, Logviněnko (C), Šomko – Zajnutdinov – Žukov, Ščotkin.
Náhradníci: Sejsen, Šackij – Bejsebekov, Jerlanov, Kasym, Orazov, Tapalov, Tajkenov, Žaksylykov, Omirtajev, Murtazajev, Astanov.

Bosna a Hercegovina: Šehić – Ahmedhodžić, A. Kovačević, Ćivić – Miroslav Stevanović, Cimirot, Hadžiahmetović, Gojak, Kolašinac – Džeko (C), Prevljak.
Náhradníci: Pirić, Vasilj – Cipetić, Demirović, Jovičić, Menalo, Nalić, Nukič, Zilijkić, Gazibegović.

Rozhodčí: Massa – Pretti, Alassio (ITA).
Poslední vzájemné zápasy:

Bosna a Hercegovina 2:2 Kazachstán (kvalifikace MS, 2021)
Vzájemná historická bilance:

Kazachstán 0-1-0 Bosna a Hercegovina
Bosna a Hercegovina
4. místo, 4 zápasy, 3 body, skóre 5:6

Bosňáci zatím sbírají body jen a pouze z remíz, ačkoliv třeba tu s Francií lze považovat za cennou. Tým, který disponuje známými jmény jako Edin Džeko nebo Sead Kolašinac, by však měl pomýšlet na vyšší cíle. Ve zvrácení nepříznivého průběhu kvalifikace ale přes tuto reprezentační přestávku nepomůže bulharskému trenérovi Ivajlo Petevovi zraněný Miralem Pjanić z Besiktase.

Poslední zápasy:

Bosna a Hercegovina 2:2 Kazachstán (kvalifikace MS)
Bosna a Hercegovina 1:0 Kuvajt (přípravné utkání)
Francie 1:1 Bosna a Hercegovina (kvalifikace MS)

5. místo, 5 zápasů, 3 body, skóre 5:8

Výběr Talgata Bajsufinova dosud čeká na první vítězství v tomto kvalifikačním cyklu a také se není příliš čemu divit. Jeho mužstvu chybí výraznější persony a už dopředu byli Kazaši považováni za outsidera své skupiny. Přesto ve svém posledním zápase dokázali, že s Bosnou jsou schopni odehrát vyrovnanou partii.

Finsko 1:0 Kazachstán (kvalifikace MS)
Kazachstán 2:2 Ukrajina (kvalifikace MS)

Ruslan Valjullin (2 góly)

Nejlepší nahravač v soutěži:

Aschat Tagybergen (2 asistence)
Hezký den všem fanouškům evropské kopané! V tomto přenosu se budeme věnovat zápasu skupiny D kvalifikace o mistrovství světa mezi Kazachstánem a Bosnou a Hercegovinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.