Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Kypr : Slovensko - 24. března 2021   20:45

Ukončeno
Kypr
Kypr
0:0
(0:0)
Slovensko
Slovensko
Kypr
Sestavy:
Demetriou – Antoniou, Laifis, Soteriou, N. Ioannou – Artymatas (C), Kastanos (66. Ch. Kyriakou), Kousoulos – Papoulis (72. Loizou), Sotiriou (90+2. Elia), Pittas.
Náhradníci:
Michael, Panagi – Andreou, Avraam, Gogic, Ch. Kyriakou, Loizou, Psaltis, Roushias, Shelis, Tzionis, Elia.
Rozhodčí
Stavrev – Kostadinov, Petresi (MKD)
Stadion GSP, Nikósie
Slovensko
Sestavy:
Dúbravka – Pekarík, Škriniar, Hancko, Hubočan – Kucka (C), Hrošovský, Bero (78. Schranz) – Duda (84. Strelec), Boženík (60. Ďuriš), Rusnák (60. Greguš).
Náhradníci:
Greif, Kuciak – Bénes, Ďuriš, Greguš, Hromada, Mak, Pauschek, Schranz, Strelec, Suslov, Valjent.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Statistiky:
Střely na branku: 4 – 3
Střely mimo: 3 – 3
Držení míče: 40 % – 60 %
Rohové kopy: 3 – 1
Ofsajdy:0 – 3
Fauly: 16 – 20
Žluté karty: 2 – 0.
Kypr bude pokračovat za tři dny zápasem v Chorvatsku, které dnes překvapivě nebodovalo se Slovinskem. Slováky čeká povinný reparát doma s Maltou.
Zápasy s Maltou a Kyprem měly být pro Slovensko povinností, aby mohlo v boji o postup na světový šampionát zatápět těm nejlepším. Hned první zápas kvalifikace však svěřenci trenéra Tarkoviće vůbec nezvládli. Slovenští fotbalisté si nevěděli rady s bezchybnou obranou a v závěru dokonce několikrát děkovali brankáři Dúbravkovi, který vychytal velké šance Ioannise Pittase. A jelikož se na konci nastavení nedokázal prosadit ani Ivan Schranz, tak celá partie končí bezbrankovou plichtou.
90+4'
Konec zápasu.
90+4'
Ďuriš vyhrál hraniční souboj. Do vápna pak přiletěl centr z pravého křídla, ale Schranz v náběhu netrefil bránu z necelých pěti metrů!
90+3'
V poslední nastavené minutě si Slovensko vybojovalo první rohový kop. Z pravé strany jej zrealizoval Hrošovský, ale sudí viděli na malém vápně faul Škriniara na Antonioua.
90+2'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Pieros Sotiriou, přichází Marios Elia.
90+1'
Ioannis Kousoulos na poslední chvíli sebral před Schranzem kolmici Strelce. Po faulu Kucky na Loizoua už si může domácí obrana vydechnout.
90'
Kuckova přihrávka na Schranze neprošla. Začíná to vypadat, že Slovensko hned v úvodu kvalifikace ztratí velmi důležité body.
89'
Další záchrana slovenského týmu v podání Dúbravky! Nyní vytáhl nebezpečnou hlavičku Pittase po rohu Kyriakoua.
88'
Chambos Kyriakou po ztrátě Loizoua solidně odcentroval z pravé strany. Vytvořil tím šanci Pittase, kterou Dúbravka zlikvidoval úspěšným zákrokem.
86'
Constantinos Soteriou se nepřekvapivě vrátil na hřiště během několika málo vteřin. Kucka poté zkazil několikátou přihrávku k lajně na Hubočana.
85'
Tvrdá srážka mezi Schranzem a Soteriouem byla posouzena jako faul útočníka Jablonce. Zvedající se tempo naruší ošetřování kyperského obránce.
84'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Dávid Strelec.
83'
Zajímavá situace také u slovenské brány! Způsobila ji nebezpečná žíně Kostaksie Artymatase, kterou Dúbravka výborným zákrokem vyrazil na nezužitkovaný roh.
82'
Pieros Sotiriou si vylámal zuby na Škriniarovi, který si nemohl dovolit chybovat. Pak už by čelil Dúbravka velkým nepříjemnostem.
81'
Schnranz na levé straně doplnil Hubočana. Sražený centr skončil u Kucky, který natáhl pravačku zpoza velkého vápna, ale Demetriou si pro rotující míč doskočil k levé tyči.
80'
Schnranz před pádem na zem odevzdal míč Kuckovi, který okamžitě přihrával směrem na Ďuriše, ale toho učebnicově překřižoval Konstantinos Laifis.
79'
Kuckovi byl po dobré práci Ondreje Dudy chybně odmáván ofsajd. Útok po levém křídle se tedy konat nemohl.
78'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Matúš Bero, přichází Ivan Schranz.
78'
Jak Kypřané v defenzivě vynikají, tak směrem dopředu jsou naprosto bezzubí. Na Dúbravku do této chvíle letěla jediná střela, a to navíc z velké dálky.
77'
Škriniar se dotkl míče rukou. Ze slovenské lavičky se před domácí standardkou ozývá pokyn "Necouvejte!".
76'
Minas Antoniou zkušeně zvládl přetlačovanou s Hrošovským. Míč doprovodil za koncovou čáru.
75'
Ioannis Pittas na půlící čáře poslal na zem Juraje Kucku. V tomto případě už se to neobešlo bez žlutého napomínání.
74'
Loizos Loizou dokonce mohl sám rozehrát, ale slovenská obrana neměla s nízkým centrem z pravého křídla žádný problém.
73'
Teprve sedmnáctiletý Loizou si vynutil Berův faul. Kypr bude kopat vůbec první standardní situaci v celém zápase.
72'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Fotis Papoulis, přichází Loizos Loizou.
71'
Michal Ďuriš to dost přehnal s důrazem ve středovém kruhu. Na zádech skončil bezchybně hrající stoper Constantinos Soteriou.
70'
Teď už Hubočan mohl centrovat, ale kyperská obrana si snadno poradila. Stejně tak u přihrávky Dudy, která šla mimo dosah Ďuriše.
69'
Dlouhé pasy na levý kraj jsou pro Slováky trochu zakleté. Tomáš Hubočan přes velkou snahu nezabránil nevynucené ztrátě míče.
68'
Hrošovský na několik desítek metrů objevil Ďuriše, jenž se metr před vápnem zmohl na střelu z otočky, ale Demetriouovi stačilo předvést naprosto rutinní zákrok.
67'
Hlavnímu rozhodčímu už došla trpělivost se zdržováním Demetrioua a poprvé v utkání vytáhl z kapsy žlutou kartu.
67'
Michal Ďuriš byl při Dudově inteligentním obloučku v ofsajdu. I tak byl u míče jako první vybíhající gólman Demetris Demetriou.
66'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Grigoris Kastanos, přichází Chambos Kyriakou.
65'
Milan Škriniar dával nepřesný pas na levou stranu pro Kucku. Před domácím autem se bude opět měnit složení některého z týmů.
64'
Kyperská obrana zůstává srovnaná daleko před vlastním velkým vápnem. Hosté jsou bez pohybu a jen ztrácí čas na rozhodnutí.
63'
Ján Greguš hezky vysunul na křídle Pekaríka, jehož pas do druhé vlny ale letěl mimo dosah všech jeho ofenzivních kolegů.
62'
Dávid Hancko se objevil trochu více vepředu. Míč ho u levé postranní čáry ale vysoko přeletěl. Aut pro Kypřany.
61'
Greguš okamžitě ukázal snahu o přímočarý posun. Ďuriš ale nebyl v tahu a po faulu Hubočana na Papoulise už zase panuje klid zbraní.
60'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Róbert Boženík, přichází Michal Ďuriš.
60'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Albert Rusnák, přichází Ján Greguš.
60'
Minas Antoniou to přehnal s délkou nahrávky na levé křídlo. Míč je v autu a vypadá to, že se bude poprvé střídat!
59'
Je znát, že Slováci chtějí hrát o něco rychleji. Stále to ale nestačí k tomu, aby kyperská defenziva musela řešit nějaké větší trable.
58'
Boženík ještě udržel míč na levé postranní čáře. Důrazný zákrok na Hrošovského ale prošel a Kypr vyrazil ve čtyřech do protiútoku. Ten byl zazděn špatnou nahrávkou na Sotirioua.
57'
Milan Škriniar hodně nepřesně na Rusnáka. Demetris Demetriou provede jeden z mnoha odkopů od kyperské brány.
56'
Kolem hřiště se pečlivě připravuje hned několik náhradníků. Jedním z nich je i slovenský útočník Michal Ďuriš, který to na Kypru dobře zná, protože v této zemi působí.
55'
Matúš Bero nezkrotil jednu z mála přihrávek do šestnáctky. Později se sudím nepozdával nedovolený zákrok Rusnáka na Antonioua.
54'
Plynulým útokem se domácí prokombinovali až do slibné šance. Papoulis si narazil se Sotirouem. Hubočan odrazil míč na Pittase a toho vychytal klečící Pekarík!
54'
Kucka byl předskočen Laifisem, když na něj letěl dlouhý pas Hancka. Žádný tlak Slováků se po změně stran rozhodně nekoná.
53'
Další faul udělal sparťanský obránce Dávid Hancko. Míč opět letěl do pokutového území, kde hostům částečně pomohl odkop Juraje Kucky.
52'
Drobné zmatky před bránou Dúbravky se obešly bez vážnějšího zakončení. To se totiž Artymasovi hrubě nepovedlo.
51'
Nicholas Ioannou narazil do stromu s jmenovkou Pekarík. Automaticky bylo pískáno a na programu bude standardní situace Kastanose.
50'
Konečně náznak přímočařejší kombinace obsahující přihrávky z první. Boženíkovi však byl odmáván ofsajd a kopat se bude od brankáře Demetrioua.
49'
I Kypřané byli donuceni odevdat míč. Constantinos Soteriou už rezignoval na konstruktivitu a pod tlakem zahrál směrem k opuštěné tribuně.
48'
Klasický obrázek. Slovensko drželo míč daleko od obou branek a kvůli vysouvající se obraně si dokonce muselo pomoct malou domů na Dúbravku.
47'
Ani jeden z trenérů během poločasové pauzy nestřídal. Pokud ale bude slovenská hra stejně sterilní, tak změny určitě brzy přijdou. Trenér Tarković má docela dost alternativ.
46'
Začal druhý poločas.
Statistiky po 1. půli:
Střely na branku: 1 – 1
Střely mimo 0 – 2
Držení míče: 37 % – 63 %
Rohové kopy: 0 – 0
Ofsajdy: 0 – 0
Fauly: 9 – 6
Žluté karty: 0 – 0.
Štefan Tarkovič nemůže být s dosavadním výkonem jeho svěřenců vůbec spokojen. Až na pár úvodních minut se sice hraje výhradně na útočné polovině Slovenska, jenže to si vůbec neví rady s dokonale fungující obranou Kypru. Největší šance byla k vidění ve třinácté minutě, kdy Demetriou musel jedinkrát zasahovat proti Rusnákovi. Stejný hráč byl před pauzou i u druhé slibné příležitosti, kterou po centru nevyužil Bero.
45'
První poločas skončil.
44'
Snad první centr z křídelních prostorů. Rusnák hledal u penalty Bera, který zkusil vystřelit bez přípravy, ale levačkou branku netrefil.
43'
Dvě nepřesnosti od Kucky, který je zatím hlavní postavou při útočných akcích Slovenska. Kypr míč rovněž ztratil ještě na půlce.
42'
Hanckův nákop už vypadal nadějněji. Boženík se natlačil před Soterioua, ale kvůli ztrátě stability nemohl pokračovat až do zakončení.
41'
A zase neúspěšná spolupráce mezi Hrošovským a Boženíkem. Demetriou nebude spěchat s uvedením míče do hry.
40'
Hrošovského nákop sebral před Róbertem Boženíkem gólman Demetriou. Hledání receptu na domácí obranu asi jen tak neskončí.
39'
Domácím nedělá problém faulovat ve středu hřiště, odkud jim nic nehrozí. Naopak tím mají ještě více času na stažení do kompaktního bloku.
38'
Chvílemi to vypadá, že Kypr má na trávníku snad patnáct mužů. Ať dostane míč kterýkoliv ze Slováků, tak má proti sobě celé hejno dotěrných protihráčů
37'
Fotis Papoulis brzy pochopil, že nákop ze středu hřiště nemůže za žádnou cenu chytit. Dúbravka rozehrává a začíná další pomalou kombinaci Slováků.
36'
Juraj Kucka si trochu ublížil při aktivním presinku. Hlavní rozhodčí velmi citlivě hru přerušil, aby se na něj podíval. Ošetřovat se ale nebude.
35'
Rusnák měl napravo úplně volného Pekaríka. Rozhodl se ale sám centrovat a míč doletěl jen do náruče domácího gólmana. Z tohoto šlo vytěžit víc.
34'
Hubočan vystihl jednu z přihrávek. Do brejku se dostat nemohl, jeden z protihráčů mu nekompromisně odpálil balon až do rukavic Martina Dúbravky.
33'
Kyperský beton zatím platí. Za první třetinu zápasu povolil jen jednou při šanci Rusnáka. Jinak je to marné dobývání.
32'
Opět byl Kucka adresátem dlouhého míče z obranné poloviny. Matúš Bero každopádně našel jen jednoho z dobře postavených soupeřů.
31'
Škriniar vyrazil pomoct ofenzivě. Přihrál na Kucku, který byl u rohu šestnáctky okamžitě obstoupen velkým množstvím pozorných obránců.
30'
Faulů okolo půlící čáry je opravdu velké množství. Další z nich odnesl Juraj Kucka, kterého sestřelil středopolař Grigoris Kastanos.
29'
Peter Pekarík odvracel letící centr na roh, který se kvůli teči Pittase ale nekoná. Dobrý postřeh od makedonských arbitrů.
28'
Držení míče: 36 % – 64 %.
27'
Další faul na Boženíka zavinil útočník Razgradu Pieros Sotiriou, který se zatím pohybuje hluboko v poli.
26'
Pekaríkův centr diagonálně prošel šestnáctkou a vyletěl úplně mimo hrací plochu. Kopat se bude od dvaadvacetiletého gólmana Demetrioua.
25'
Artymatasovo zaváhání nepotrestal Boženík, který pohotově hledal Rusnáka, ale nebylo to od něj moc přesné. Slovensko je zpět na půlce.
24'
Pieros Sotiriou si došel pro faul v podání Ondreje Dudy. Opět se koná dlouhá pasáž bez jediného zajímavějšího momentu.
23'
Demetris Demetriou odpálil míč do autu, když to začalo v kyperské rozehrávce trochu hořet. I Slováci vytáhli presink.
22'
Peter Pekarík nezvládl přihrát z prvního doteku. Slovenská akce se tak rozsypala v samotném zárodku.
21'
První prověrka Martina Dúbravky. Ioannis Kousoulos vyslal dost prudkou střelu z třiceti metrů, která ale letěla na střed brány.
20'
Kucka se objevil až na hrotu, jenže nákop z hloubi pole jej přeletěl. Vznikl z toho rychlý brejk, jenž trochu zadrbal Fotis Papoulis.
19'
Kypr drží vysunutou obrannou linii. Hostům nezbývá nic jiného, než dlouze kombinovat na dobrých padesáti metrech od brány.
18'
Bero a Kucka pomohli obraně Slováků, kteří předtím propadli ve středu hřiště. O chvíli později Boženíka nedovoleně držel Constantinos Soteriou.
17'
Dudův dlouhý pas až k Boženíkovi neprošel. K velké nespokojenosti Kypřanů zůstává míč v držení hostů, kteří po nejistém úvodu začínají přebírat otěže.
16'
Slováci se zbytečně zbavili míče nepřesnou přihrávkou na Hubočana. Z úrovně půlící čáry bude vhazovat bude Minas Antoniou.
15'
Nákop Hubočana byl odvrácen jen na Kucku, kterému na okraji velkého vápna zavřel dveře Ioannis Kousoulos.
13'
První šance Slovenska! Albert Rusnák byl famózně vysunut Dudou. Demetrioua ale neprostřelil a dorážky Boženíka s Kuckou mezi tři tyče neletěly.
12'
Bero hledal Boženíka v ofsajdu. Ještě před přihrávkou byl ale faulován a míč přece jenom bude v hostujícím držení. Stále však daleko od Demetrioua.
11'
Fotis Papoulis měl proti sobě Hancka i Hubočana. Centr z rohu hřiště se mu nepovedl podle představ a hrát opět bude gólman z Newcastlu.
10'
Kapitán Juraj Kucka si zkušeně pohlídal situaci ve středu hřiště. Slovensko po malé domů zakládá postupný útok od brankáře Dúbravky.
9'
Kucka šel na pomoc Boženíkovi, který byl u praporku zdvojený. Velký boj končí odkopem od branky Demetrise Demetrioua.
8'
Příliš slabý centr Dudy odvrátil Antoniou a balon se během chvíle přestěhoval až ke kopačkám Martina Dúbravky.
8'
Ioannis Kousoulos si pomohl faulem u postranní čáry. Chystá se slovenská rozehrávka v podání Ondreje Dudy.
7'
Nicholas Ioannou nechytil míč přenášený přes celou šířku hřiště. Konečně mohou hrát i hosté, konkrétně vhazuje Peter Pekarík.
6'
Sotiriou přenesl míč na pravý kraj, kde si Papoulis netroufl odcentrovat přes Bera. Aktivita domácích ale pokračuje vhazováním Antonioua.
5'
Od Kypřanů je to nebojácný vstup do zápasu, ve kterém jsou určitě outsideři. Hosté nezvládli rozehrávku pod velkým tlakem.
4'
Pittas jako první napřáhl ke střele zhruba z třiadvaceti metrů. Ještě před velkým vápnem ji každopádně zablokoval Milan Škriniar.
3'
Slováci zatím nevyvíjí velký tlak na míč, se kterým si domácí dávají velké množství přihrávek v bezpečné vzdálenosti od obou branek.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostili domácí, kteří nastupují v bílých, zatímco hosté v kompletně modrých dresech.
1'
Utkání právě začalo.
Před začátkem nemohou scházet národní hymny. Jako první si ji zazpívají fotbalisté ze Slovenska.
Úvodní sestavy:

Kypr: Demetriou – Antoniou, Laifis, Soteriou, N. Ioannou – Artymatas (C), Kastanos, Kousoulos – Papoulis, Sotiriou, Pittas.
Náhradníci: Michael, Panagi – Andreou, Avraam, Gogic, Ch. Kyriakou, Loizou, Psaltis, Roushias, Shelis, Tzionis, Elia.

Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Škriniar, Hancko, Hubočan – Kucka (C), Hrošovský, Bero – Duda, Boženík, Rusnák.
Náhradníci: Greif, Kuciak – Bénes, Ďuriš, Greguš, Hromada, Mak, Pauschek, Schranz, Strelec, Suslov, Valjent.

Rozhodčí: Stavrev – Kostadinov, Petresi (MKD).
Situace ve skupině H může být v příštích měsících velmi zajímavá. O první dvě místa by se měly prát výběry Ruska a Chorvatska, nicméně není vůbec vyloučeno, že se do bitky o postup zapojí i Slovensko a Slovinsko. O spodní dvě pozice si to takřka určitě rozdají Kypr a Malta.
Kypr

Kyperská reprezentace dlouhodobě postrádá takové renomé, jako tomu je na klubové úrovni, kde tamním týmům vydatně pomáhají zahraniční fotbalisté z celého světa. Pouze miliónový ostrovní stát se ještě nikdy nekvalifikoval na závěrečný turnaj evropského či dokonce globálního formátu. V kvalifikaci na MS 2018 skončil Kypr v konkurenci Belgie, Řecka, Bosny a Estonska pouze před beznadějně posledním Gibraltarem. V boji o letošní evropský šampionát už za sebou nechal dva soupeře z Kazachstánu a San Marina. Na výběry Belgie Ruska a Skotska však zdaleka nestačil. Domácí lavičku dnes bude z role hlavního kouče poprvé řídit Nikos Kostenoglou, jenž naposledy působil v řeckém AEK Atény. V týmu má převážně fotbalisty z tamní nejvyšší soutěže. Jednou z pěti výjimek je útočník Pieros Sotiriou, který pravidelně dává góly v bulharském Ludogorci Razgrad.

Původní nominace

Brankáři:
Demetris Demetriou (Apollon Limassol), Charalambos Kyriakides (Omonia Nikósie), Neofytos Michael (Olympiakos Nikósie)
Obránci: Konstantinos Laifis (Snandard Lutych), Ioannis Kousoulos (Omonia Nikósie), Christos Shelis (APOEL Nikósie), Nicholas Ioannou (Aris Soluň), Thomas Ioannou (AEK Larnaka), Stelios Andreou, Paris Psaltis, Constantinos Soteriou (všichni Olympiakos Nikósie)
Záložníci: Andreas Avraam (AEL Limassol), Fanos Katelaris, Chambos Kyriakou, Ioannis Pittas (všichni Apollon Limassol), Vasilios Papafotis (AEL Limassol), Alex Gogić (Hibernian FC), Loizos Loizou, Marinos Tzionis (oba Omonia Nikósie), Kostakis Artymatas (Anorthosis Famagusta), Grigoris Kastanos (Frosinone Calcio)
Útočníci: Pieros Sotiriou (Ludogorec Razgrad), Onisiforos Roushias (Ermis Aradippou), Marios Elia (Ethnikos Achna), Dimitris Theodorou (Enosis Neon Paralimni).
Slovensko

Slovenská reprezentace plynule navazuje na předchozí cyklus, který byl završen postupem na blížící se mistrovství Evropy. Trenér Štefan Tarkovič má k dispozici velmi zkušený tým, do kterého se pro tento sraz vměstnali jen dva nováčci. Jedním z nich je slávistický záložník Jakub Hromada, druhým útočník Dávid Strelec ze Slovanu Bratislava. V kolonce absentérů se nachází jméno brankáře Rodáka a záložníků Weisse, Hamšíka a Lobotky. Po vleklých administrativních tahajících dnes mohou nastoupit i němečtí krajánci Pekarík, Duda a Bénes. Stejně tak stoper Škriniar z Interu Milán. V předcházející kvalifikaci o mistrovství světa obsadilo Slovensko ve své skupině druhé místo za Anglií. Vytáhlo si ale černého Petra a v tabulce druhých týmů skončilo na jediné nepostupové pozici. K baráži scházel jediný bod.

Původní nominace

Brankáři:
Martin Dúbravka (Newcastle United), Dominik Greif (Slovan Bratislava), Dušan Kuciak (Lechia Gdańsk)
Obránci: Peter Pekarík (Hertha BSC), Ľubomír Šatka (Lech Poznaň), Martin Koscelník (Slovan Liberec), Milan Škriniar (Inter Milán), Martin Valjent (RCD Mallorca), Tomáš Hubočan (Omonia Nikósie), Lukáš Pauschek (Slovan Bratislava), Dávid Hancko (Sparta Praha)
Záložníci: Ján Greguš (Minnesota United), Albert Rusnák (Real Salt Lake), Stanislav Lobotka (SSC Neapol), Patrik Hrošovský (KRC Genk), Juraj Kucka (Parma Calcio), Ondrej Duda (1. FC Kolín), Róbert Mak (Ferencváros Budapešť), Vladimír Weiss (Slovan Bratislava), László Bénes (FC Augsburg), Lukáš Haraslín (Sassuolo Calcio), Jakub Hromada (Slavia Praha), Tomáš Suslov (FC Groningen), Matúš Bero (Vitesse Arnhem)
Útočníci: Michal Ďuriš (Omonia Nikósie), Róbert Boženík (Feyenoord Rotterdam), Dávid Strelec (Slovan Bratislava).
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na nadcházející světový šampionát v Kataru. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Kyprem a Slovenskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.


Články odjinud