Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Lucembursko : Srbsko - 9. října 2021   20:45

Lucembursko
Lucembursko
0:1
(0:0)
Srbsko
Srbsko
68' Vlahović  (Veljković)
Lucembursko
Moris – Jans (C), Chanot, Carlson, Pinto – Sinani, Barreiro, S. Thill, O. Thill (90+2. Muratovic) – Borges Sanches, Deville (74. Omosanya).
Schon, Kips – Malget, Dzogovic, Selimovic, Veiga, Skenderovic, Muratovic, Rupil, Pimentel, Omosanya, Curci.
Collum – McGeachie, Connor (SCO)
Stade de Luxembourg
Srbsko
P. Rajković – Veljković, Nastasić, Pavlović (46. Spajić) – Djuričić (46. Radonjić), S. Milinković-Savić, Gudelj (70. Lukić), Kostić (70. Lazović) – Tadić (C) – Vlahović, A. Mitrović (87. Nemanja Maksimović).

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Srbsko se na výhru v Lucembursku nadřelo

Lucemburčané nedali na sobě nálepku outsidera znát a až na několik výjimek hráli se Srbskem vyrovnanou partii. Já osobně jsem čekal více zatažený tým, ale opak byl pravdou. Svěřenci Luca Holtze nehráli žádného zanďoura a naopak se snažili i hrozit. Ze hry ale měli přeci jen o něco více Srbové. Třeba Dušan Vlahović, který zasekl míč v pravém rohu vápna a levačkou zamířil na zadní tyč. Nebyla to špatná střela, ale scházela jí přesnost. V závěru poločasu mohl mít šanci i Dušan Tadić, kdyby mu pod nohy včas neskočil Moris. V prvním poločase tedy gól nepadl a nám nezbývalo než doufat, že se to změní po přestávce.

Tehdy mohli jít do vedení domácí. Danel Sinani si naběhl za srbskou obranu na přímočarý míč a z jedničky ho poslal o zem na bránu, nedal mu však potřebnou razanci ani umístění. Trefy se diváci dočkali v 68. minutě. Dušan Vlahović převzal za obranou Veljkovićovu geniální přihrávku od středové čáry a zblízka levačkou propálil Morise. Následující pasáž byla opět vyrovnaná. Teprve deset minut před koncem převzali iniciativu Srbové a už v pohodě si dokráčeli za jinak vydřeným vítězstvím, které je v tabulce skupiny A posunulo na první místo.
Držení míče: 52% : 48%.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 4:3.
Rohy: 7:7. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 15:14.
90+4'
90+4'
Nemanja Radonjić je v závěru při chuti. Tentokrát obdržel přihrávku na levou stranu vápna a placírkou zacílil na zadní tyč. Nechybělo moc a zapsal by se mezi střelce. Takhle ale pokračuje drama.
90+2'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Olivier Thill, přichází Edvin Muratovic.
90+1'
Dušan Vlahović překonal Morise a Srbové už se radovali z vítězství! Radost jim překazil první asistent, který stejně jako před chvílí odmával ofsajd. Poznamenat musím, že ofsajd to byl evidentní.
90+1'
Nastavují se 4 minuty.
90'
Nemanja Radonjić se opět dostal ke střele a ta už se do statistik započítá. Srbský reprezentant napřáhl před šestnáctkou a všichni napjatě sledovali, jaká bude mít jeho střela parametry. Razance ano, přesnost ne.
88'
Nemanja Radonjić upaloval na Morise a z úhlu jeho bránu přestřelil. Veškeré vzrušení bylo stejně zbytečné, protože pomezní signalizoval ofsajd a hlavní rozhodčí jeho rozhodnutí potvrdil.
87'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Aleksandar Mitrović, přichází Nemanja Maksimović.
85'
Na druhé straně se obětavý Saša Lukić postavil do cesty střele Mica Pinta. VAR poté prověřoval možnou ruku, ale ta byla evidentně nastřelená.
84'
A ta nebyla vůbec špatná! Tadićovi nabíhalo hned několik hráčů, jenže všichni balon podběhli. Centr pak pokračovat dál a schoval se za zadní tyč. V případě přesnosti by ho gólman Moris neměl ani náhodou.
83'
Po faulu na Vlahoviće přímo před zraky prvního asistenta rozehraje Srbsko standardku od pravé lajny.
82'
Michael Omosanya převzal na levé straně míč od Oliviera Thilla. A to neměl dělat, protože ho srbská defenziva vystavila do ofsajdu.
81'
Matija Nastasić odhodil Omosanyu jako nějaký cár papíru, další srbský faul.
79'
Naproti střídačkám se Dirk Carlson přetahoval o míč s Dušanem Vlahovićem. Skotský rozhodčí to vyhodnotil jako srbský faul.
77'
Sebastien Thill postupoval po levém křídle. Následně se rozhlédl kolem sebe a vyslal do šestnáctky nízký míč, který Veljković odkopl.
76'
Držení míče: 51% : 49%.
75'
Anthony Moris chytil hlavičku Milinkoviće-Saviće po rohovém kopu a podržel Lucembursko ve hře o body.
74'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Maurice Deville, přichází Michael Omosanya.
72'
Lucembursko mělo k dispozici roh. Olivier Thill hledal některého z hlavičkářů, ale našel pouze bránícího Nastasiće.
71'
Další dvojitá výměna ve srbském celku.
70'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Nemanja Gudelj, přichází Saša Lukić.
70'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Darko Lazović.
68'
Srbsko právě vstřelilo branku!
Veljković od středové čáry načasoval svou přihrávku do běhu DUŠANU VLAHOVIĆOVI. Ten si z pravé strany posunul míč do středu a levačkou zblízka prostřelil Morise. Domácí se ještě snažili vyreklamovat ofsajd, ale sudí jejich stížnost neuznal.
66'
K němu se postavil Yvandro Borges Sanches. A z nabízených možností si vybral centr do šestnáctky. Tam nikoho v červeném dresu nenašel.
65'
Před Danelem Sinanim se na levém křídle otevřela dálnice, po které se domácí hráč s chutí proběhl. Potom zvedl hlavu a po zemi odcentroval na přední tyč. Miloš Veljković ji zavřel jen za cenu rohového kopu.
64'
Hosté začínají mít problém s ofsajdy. Mimo hru byl tentokrát přistižen Nemanja Radonjić.
62'
I po hodině hrajeme stále bez gólů. Lucembursko je Srbsku vzácně vyrovnaným soupeřem a rozhodně má na to dnes bodovat.
61'
60'
Mica Pinto skluzem nedokázal zbavit míče Dušana Vlahoviće a jeho napadání tak přišlo vniveč.
59'
Ten naopak chybí jeho spoluhráči Vlahovićovi, srbský fotbalista si nepohlídal ofsajd.
57'
Sergej Milinković-Savić se ukázkově vymotal ze sevření dvou soupeřů a navíc konstruktivně rozehrál. Jak vidno, má přehled.
55'
No teda! Danel Sinani si naběhl za srbskou obranu na přímočarý míč. Z jedničky ho poslal o zem na bránu, ale nedal mu potřebnou razanci ani umístění. Kdyby si ho nejdřív zpracoval, možná by to bylo jiné. Ale na kdyby se nehraje.
54'
Vysunutí Lucemburčané hrají vzadu na riziko. Laurent Jans nakonec situaci ustál, ale příště by to pro něj mohl být velký problém.
52'
K vidění je okopávaná ve středu hřiště. A také osobní souboje, které občas končí faulem. Jeden takový teď spáchal Miloš Veljković.
50'
Ještě se vrátím k dvojnásobnému střídání Srbů. Dragan Stojković totiž stáhl oba kartou zatížené hráče. Rozhodl se tak eliminovat riziko vyloučení.
49'
Roh pro Srbsko. Kostićův centr stočený do brány Moris spolehlivě vyboxoval.
47'
Potěšit trenéra chtěl Sergej Milinković-Savić. Navedl si proto balon na střelu. Nepočítal ale s tím, že se před ním zjeví Dirk Carlson a pokus zblokuje.
46'
Dvě změny v sestavě provedl Dragan Stojanović pro druhou půli. Srbové v Lucembursku chtějí vyhrát a musí tomu podřídit vše. Cestou k úspěchu je brzký gól.
46'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Filip Djuričić, přichází Nemanja Radonjić.
46'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Strahinja Pavlović, přichází Uroš Spajić.
46'
Lucemburčané nedali na sobě nálepku outsidera znát a až na několik výjimek hráli se Srbskem vyrovnanou partii. Já osobně jsem čekal více zatažený tým, ale opak byl pravdou. Svěřenci Luca Holtze nehráli žádného zanďoura a naopak se snažili i hrozit. Ze hry ale měli přeci jen o něco více Srbové. Třeba Dušan Vlahović, který zasekl míč v pravém rohu vápna a levačkou zamířil na zadní tyč. Nebyla to špatná střela, ale scházela jí přesnost. V závěru poločasu mohl mít šanci i Dušan Tadić, kdyby mu pod nohy včas neskočil Moris. Gól tedy nepadl a nám nezbývá než doufat, že se to změní po přestávce.
Držení míče: 50% : 50%.
Střely na branku: 0:2. Střely mimo: 4:3.
Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:6.
45+3'
45+3'
Ve strkanici byli nejaktivnější Dirk Carlson (Lucembursko) a Filip Djuričić (Srbsko).
45+2'
Dušan Vlahović našel na pravé straně vápna úplně volného Tadiće. Tomu dlouho trvalo zpracování, v ten moment se mu pod nohy vrhl gólman Moris a podle všeho čistým zákrokem (hrál míč) ho sundal k zemi. Následně se oba porafali, neboť se Morisovi zdálo, že jeho soupeř simuluje. K rozmíšce se přidali i další hráči a bude se trestat.
45'
Nastavují se 2 minuty.
44'
Anthony Moris vyběhl daleko z branky, aby ochránil svůj tým od rohového kopu. Nestihl to. V navazující situaci pak od Filipa Djuričiće schytal loktem Olivier Thill. Je pro mě s podivem, že si toho sudí nevšiml. Jasný útočný faul a možná i za žlutou kartu.
43'
Míč do pokutového území dostali i hosté. Nejlépe se tam zorientoval Dirk Carlson, jenž před Dušanem Vlahovićem balon odkopl.
41'
Roh nevyšel ani Lucemburčanům, třebaže si na něm dal Sebastien Thill záležet. Rozhodujícím momentem uvnitř vápna byla Nastasićova hlavička.
40'
Leonardo Barreiro zvedl hlavu a zprava odcentroval na hranici vápna. Sebastien Thill tam zakončoval z voleje do hlavy jednoho z obránců, od něhož se míč odrazil za koncovou čáru.
39'
Z další akce hosté vytěžili roh. Ale nenaložili s ním dobře, když byl centrovaný balon odvrácen.
37'
Zajímavá kombinace na jeden dotek. Dušan Tadić dával na levou stranu vápna pro Filipa Kostiće a ten vracel před branku. Škoda pro Srbsko, že Milinković-Savić netrefil míč čistě.
36'
Ale dopředu umí i Srbsko. Filip Kostić doběhl míč u koncové čáry a mohla tak začít kombinace. Aleksandar Mitrović prostrkával balon do uličky pro Dušana Tadiće, stoperská dvojice ji však zavřela včas.
34'
Další lucemburské zakončení přišlo po přihrávce z levé strany. Yvandro Borges Sanches odtud nabil Sebastienu Thillovi, který z hlubokého záklonu přestřelil. Je určitě potřeba si všimnout, že Lucembursko hraje sympaticky, žádného zanďoura.
32'
Zády k bráně otočený Danel Sinani sklepl míč pro Leonarda Barreira. Ten před vápnem oprášil svou pravačku, ale rána mu moc nesedla. Vykopávat tedy bude srbská strana.
31'
30'
Rohový kop i na druhé straně. Na Tadićův pas si vyskočil Strahinja Pavlović, kterého obránci nechali ve vzduchu samotného. Mrzet je to nemuselo, Pavlović se stejně netrefil.
29'
Sinaniho pokus srazil Sergej Milinković-Savić na roh. Tomu se Srbsko hravě ubránilo.
27'
První šanci měl na kopačce Dušan Vlahović. Srbský reprezentant zasekl v pravém rohu vápna a levačkou zamířil na zadní tyč. Nebyla to špatná střela, ale chyběla jí přesnost.
26'
To už neplatí, dopředu šli totiž domácí. Leonardo Barreiro sice Milinkoviće-Saviće neobehrál, ale aspoň získal pro své barvy roh. Ten soupeř zvládl ubránit.
24'
Tadićův pas mířil na Aleksandara Mitroviće. Ten ve vápně neuplatnil důraz a nechal se přehlavičkovat. Srbsko pokračuje dále kombinací.
23'
Hosté opět rychle získali míč a zleva dával před branku Filip Kostić. Zasáhnout dokázal vracející se Maxime Chanot, jenž odkopl na roh.
22'
Žlutou kartu dostává Strahinja Pavlović (Srbsko).

Levý bek zezadu stáhl Leonarda Barreira a poměr karetních prohřešků je vyrovnán.
20'
Po zisku míče se na pravé straně rozběhl Aleksandar Mitrović. K zadní tyči mu zabíhal Dušan Vlahović a právě na něj nízký centr směřoval. Ve vysoké rychlosti však nedokázal zpracovat a vše končí odkopem od domácí branky.
19'
Hra se přesunula ke středu hřiště. Nemanja Gudelj tam ve výskoku udeřil loktem Sebastiena Thilla. Žluté kartě se srbský fotbalista vyhnul.
18'
Za dohledu srbských hráčů kombinuje Lucembursko v blízkosti vlastní šestnáctky. A nutno dodat, že některé přihrávky jsou dost riskantní.
17'
Strahinja Pavlović udržel na zádech Maurice Devilleho a ten ho fauloval. Dobrá práce srbského obránce.
16'
Držení míče: 58% : 42%.
15'
Danel Sinani zvedl hlavu a od rohového praporku odcentroval přímo do šestnáctky. Nikoho v červeném dresu tam však nenašel.
14'
Filip Kostić opět v obraze. Tentokrát v lepším světle, když za cenu rohového kopu znemožnil Sebastienu Thillovi průnik do šestnáctky.
12'
Že si hosté v osobních soubojích neberou servítky pocítil na vlastní kůži i kapitán Laurent Jans. Toho nevybíravým způsobem povalil na zem Filip Kostić.
11'
Yvandro Borges Sanches ztěžka zpracovával balon u půlící čáry. Proto k němu stihl přistoupit Sergej Milinković-Savić, ale bylo to s faulem.
10'
Další balon za obranu, kam tentokrát běžel Dušan Vlahović. Srbům se zatím nedaří načasovat přihrávku přesně do běhu.
9'
Olivier Thill v přetahované o míč fauloval Dušana Tadiće a dopředu míří Srbsko.
8'
Domácí se posunují dopředu díky autovým vhazováním. Jedno takové měl na svědomí i Mica Pinto.
7'
Dušan Tadić stejně jako při předchozí srbské akci nabíhal za obranu. Situaci dobře vyhodnotil brankář Moris, který vyběhl v pravý čas.
5'
Olivier Thill střílel před vápnem kolem bránícího Nastasiće mimo hostující branku.
4'
Srbové kontrovali nákopem za obranu, pro který si běžel Dušan Tadić. Ke zpracování mu chyběl krok.
2'
Rychle rozehranou standardku domácí ubránili i díky Morisově zákroku. Z brejku pak spěchal dopředu Laurent Jans, ale nízký centr ze strany mu nevyšel.
1'
Žlutou kartu dostává Leonardo Barreiro (Lucembursko).

Začínáme pěkně zostra. Domácí středopolař Barreiro zboural na vlastní půlce hřiště Milinkoviće-Saviće a hned v první minutě byl obdarován žlutou kartou.
1'
William Collum ze Skotska přivedl hráče na hřiště. Následuje poslech státních hymen a pak mezi kapitány proběhne tradiční los o stranu a výkop.

Lucembursko: Moris – Jans (C), Chanot, Carlson, Pinto – Sinani, Barreiro, S. Thill, O. Thill – Borges Sanches, Deville.
Náhradníci: Schon, Kips – Malget, Dzogovic, Selimovic, Veiga, Skenderovic, Muratovic, Rupil, Pimentel, Curci, Omosanya.

Srbsko: P. Rajković – Veljković, Nastasić, Pavlović – Djuričić, S. Milinković-Savić, Gudelj, Kostić – Tadić (C) – Vlahović, A. Mitrović.
Náhradníci: Dmitrović, Svilar – Račić, Nemanja Maksimović, Jović, Radonjić, S. Mitrović, Grujić, Spajić, Ristić, Lukić, Lazović.

Rozhodčí: Collum – McGeachie, Connor (SCO).
Reprezentanti obou zemí jsou uprostřed rozcvičky a to je ten správný čas vám je představit.
Dobrý sobotní večer! Dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování zápasu Lucembursko – Srbsko, který se odehraje v rámci kvalifikace na MS.

Trojice arbitrů přiletí ze Skotska. Hlavním arbitrem bude 42letý učitel William Collum, funkci asistentů zastanou David McGeachie a Francis Connor.

Systém VAR budou obsluhovat Němci. Konkrétně Bastian Dankert a Katrin Rafalski.
Srbsko

Srbové ještě nepoznali přemožitele. Na začátek doma přestříleli Irsko a senzačně remizovali s Portugalskem, když po změně stran dohnali dvougólovou ztrátu z prvního poločasu. V Baku přetlačili Ázerbájdžán a potom doma porazili Lucembursko. Naposledy se svěřenci Dragana Stojkoviče ukázali v Irsku, odkud si odvezli jeden bod. Dnes hrají o možnost dočasně přeskočit vedoucí Portugalsko. Podaří se jim to?

Lucembursko

Lucemburčané si musejí připadat jako na houpačce – jednou jsou nahoře a jednou dole. Do kvalifikace vstoupili těsnou výhrou v Irsku, kterou trefili až v závěru utkání. Doma prohráli s Portugalskem a porazili Ázerbájdžán. Před měsícem v Bělehradě nestačili na Srbsko, navíc se jim do odvety vykartoval jejich nejlepší střelec Gerson Rodrigues. Jak se s jeho absencí tým Luca Holtze vypořádá?

5. Ázerbájdžán – 1 bod (3:9), 4 zápasy
Kvalifikace na mistrovství světa je v plném proudu. Další díl ze skupiny A se napíše v Lucembursku, kam přicestuje reprezentační celek Srbska. Zápas třetího celku s druhým začne v sobotu od 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.