Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Malta : Rusko - 24. března 2021   20:45

Malta
Malta
56' J. Mbong
1:3
(0:2)
Rusko
Rusko
23' Dzjuba  (Da. Fomin) • 35' Mário Fernandes  (Dzjuba) • 90' Sobolev  (Al. Mirančuk)
Malta
Bonello – Shaw, Agius (C) (88. Nwoko), S. Borg – J. Mbong, Kristensen (74. S. Pisani), Guillaumier, Camenzuli (86. Corbalan) – Teuma, Degabriele (46. P. Mbong) – Montebello (46. Satariano).
Garibian – Lüchinger, Kjaesgaard
National Stadium, Ta' Qali
Rusko
Šunin – Mário Fernandes, Semjonov, Džikija, V. Karavajev – Kuzjajev (78. Mostovoj), I. Achmetov, Da. Fomin (57. Al. Mirančuk) – Jonov (57. Žemaletdinov), Dzjuba (C) (83. Sobolev), Golovin.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí očekávaným vítězstvím Ruska, které svého soupeře porazilo poměrem 3:1. Rusko ovšem dnes nepodalo vůbec přesvědčivý výkon, naopak se Maltě povedlo v úvodu druhého poločasu snížit na rozdíl jediné branky. Domácí celek se dokonce pokoušel o vyrovnání, avšak do žádné vyložené šance se už nedokázal dostat. Rusko bylo ve druhém dějství hodně neškodné, přesto v závěru zápasu své vedení pečetilo.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 1:5. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:10.
90+4'
90+3'
Jsme za polovinou nastaveného času, o vítězi je delší dobu rozhodnuto. Malta se navíc v závěru zápasu nemůže dostat z tlaku.
90+2'
Žlutou kartu dostává Juan Carlos Corbalan (Malta).
90+2'
Rusko bude zahrávat volný kop z vlastní poloviny.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Rusko právě vstřelilo branku!
Tak až nyní je o vítězi zápasu rozhodnuto! Nepovedený výkop domácího brankáře dokázal přečíst Golovin, který ihned hlavou sklepl na Mirančuka. Ten ještě na hranici pokutového území dokázal najít ALEXANDRA SOBOLEVA, který se štěstím prostřelil brankáře.
88'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Andrei Agius, přichází Kyrian Nwoko.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi utkání je dost možná rozhodnuto. Ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.
86'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Ryan Camenzuli, přichází Juan Carlos Corbalan.
86'
Shaw si poté vybojoval autové vhazování z pravé strany, které poslal přesně na Mbonga.
85'
Malta se už poměrně dlouhou dobu nedostala k míči, což jí pochopitelně nevyhovuje. Rusko ovšem kombinuje s balónem na polovině soupeře.
84'
Následovalo autové vhazování z levé strany, po kterém se Rusku povedlo přenést hru na opačné křídlo, odkud pro změnu centroval Mirančuk.
83'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Arťom Dzjuba, přichází Alexandr Sobolev.
82'
Golovinovi se poté pravou nohou povedlo odcentrovat směrem do pokutového území, kde ovšem našel pouze hlavu domácího Camenzuliho.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen poslední desetiminutovka. Malta nyní drží míč na útočné polovině a pokouší se probojovat do nějaké šance.
80'
Mbong to poté vyřešil pouze odkopem na opačnou polovinu, kde nebyl nikdo ze spoluhráčů a k volnému míči se tak jako první dostal Semenov.
79'
Hodně prostoru měl na pravém křídle domácí Mbong, který si nakonec dokázal potáhnout míč na levou nohu, avšak svůj centr poslal na hlavu Semenova.
78'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Daler Kuzjajev, přichází Andrej Mostovoj.
77'
Nahrávka do volného prostoru nakonec našla domácího Camenzuliho, který udržel míč na hrací ploše a poté se mu povedlo najít Guillaumiera.
76'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi právě Golovin, kterého v souboji přišlápl jeden z protihráčů a následovat tak bude standardní situace.
74'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Bjorn Kristensen, přichází Steve Pisani.
73'
Golovin poté zahrával standardní situaci z velice dobré pozice. Centrovaná nabídka pravou nohou ovšem našla pouze rukavice brankáře Bonella.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Malta se před malým momentem dostala ke slibné střele, která ale putovala vedle.
70'
Obránce Semenov se poté pokoušel přenést hru na levou stranu, což sice byl dobrý úmysl, přesto se míč nakonec snesl daleko mimo hrací plochu.
69'
Rusko se jednoduchým způsobem dostalo na útočnou polovinu, kde přesto obránce Karavajev zpětnou nahrávkou hledal volného Achmetova.
68'
Po delší době se do kombinace svého celku zapojil také brankář Šunin, který na jistotu rozehrál do strany na Fernandese, jenž nikam nespěchal.
67'
Do pokutového území Malty přesto přiletěla další vzdušná nabídka, na kterou si pokoušel naskočit Mirančuk, před kterým ale odvrátil míč Agius.
66'
Zpětná nahrávka poté putovala proti noze Bonellovi, kterému se ovšem nepovedlo rozehrát vůbec dobře, jenomže Rusko se do zakončení nedostalo.
65'
Před malým momentem to centrem do pokutového území soupeře zkoušel hostující Kuzjajev, který ovšem našel pouze hlavu Agiuse, jenž odvracel.
64'
Mbong se poté zapojil do útočné akce svého celku, při které to zkoušel nahrávkou podél autové lajny, kde Karavajev vybojoval autové vhazování.
63'
Je za námi zhruba hodina hry, která nám zatím nabídla tři přesné zásahy. Rusko si utkání pořádně zkomplikovalo, soupeři se totiž povedlo snížit manko.
62'
Žlutou kartu dostává Rifat Žemaletdinov (Rusko).
61'
Do volného prostoru si poté dokázal seběhnout obránce Karavajev, který to zkoušel levou nohou, avšak našel pouze rukavice brankáře Bonella.
60'
Na útočnou polovinu se poté s míčem dostal hostující Mirančuk, který táhl útočnou akci středem hrací plochy, načež přesně přenášel hru do strany.
59'
Najednou tu máme pořádnou zápletku, rázem je to totiž pouze o jednu branku. Rusko tak bude muset zabrat, do konce totiž zbývá hodně času.
57'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexej Jonov, přichází Rifat Žemaletdinov.
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Daniil Fomin, přichází Alexej Mirančuk.
56'
Malta právě vstřelila branku!
Domácí celek se dočkal důležité kontaktní branky! Malta se nadechla k náporu, při kterém zpětnou nahrávku dokázal ukořistit JOSEPH MBONG. Ten si posléze navedl míč na pravou nohu a zakončením pod břevno dokázal vyzrát na brankáře Šunina.
56'
Do protiútoku se následně dostával domácí Teuma, kterému se povedlo přenechat nahrávku do tandemu na Mbonga, který trefil pouze protihráče.
55'
Fernandes se poté sám postaral o provedení autového vhazování, které se snažil poslat na Jonova, před kterým ovšem zasahoval Camenzuli.
54'
Malta se kombinační hrou nakonec jednoduše dostala na druhou stranu hrací plochy, kde ovšem celou situaci kontroloval Fernandes, jenž vybojoval aut.
53'
Na útočnou polovinu se poté dostal domácí Mbong, který to zkoušel přenesením hry na levou stranu, avšak trefil pouze dobře postaveného soupeře.
52'
Džikija rovněž poměrně dlouho operoval s míčem, načež to zkoušel nákopem směrem na útočníka Dzjubu, který měl ovšem k míči hodně daleko.
51'
Rusko zcela očividně nikam nespěchá a navíc se znovu vydalo až ke svému pokutovému území, kde si během krátké chvíle znovu s míčem zahrál Šunin.
50'
Do kombinace se poprvé ve druhém dějství zapojil také brankář Šunin, který to zkoušel rozehrávkou nakrátko po zemi, přičemž se mu povedlo najít Džikiju.
49'
K míči se tak vrátila hostující reprezentace, která mohla rozehrávat volný kop z vlastní poloviny, o který se nakonec postaral obránce Semenov.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali autové vhazování z pravé strany, po kterém ovšem horní končetinou zahrál domácí Kristensen.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Luke Montebello, přichází Alexander Satariano.
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Jurgen Degabriele, přichází Paul Mbong.
46'
Máme za sebou první poločas, který nakonec nabídl dvě branky, přičemž se o obě postaralo favorizované Rusko. To se sice v úvodu prvního poločasu směrem dopředu trápilo, posléze se přeci jenom dokázalo prosadit z první větší šance. Rusko dokázalo do konce poločasu udeřit ještě v jednom případě a do druhého dějství půjde při dvoubrankovém vedení.
45'
44'
Znovu se k míči dostal také domácí brankář Bonello, který si dával s odkopem poměrně načas, nakonec se mu ovšem povedlo najít Kristensena.
42'
Do akce se dostal také pomezní sudí, který byl nyní velice pozorný. Povedlo se mu totiž odhalit ofsajdové postavení, ve kterém se nacházel Montebello.
40'
Znovu jsme sledovali autové vhazování v podání hostujícího Karavajeva, jehož nabídka nakonc putovala na naprosto osamoceného Achmetova.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
Maltě se tento zápas pořádně komplikuje, momentálně prohrává už o dvě branky. Přesto do konce utkání zbývá dost času, domácí ale budou muset zabrat.
35'
Ruská reprezentace se dostává do vedení o dvě branky! Na levém křídle si seběhl na nahrávku Karavajev, který přenechal míč do tandemu na Dzjubu. Ten si na pravém křídle všiml naprosto volného MÁRIA FERNANDESE, jehož dělovka putovala po zemi vedle nohy Bonella.
35'
Agius poté rozehrál k pravé autové lajně, kde měl příliš málo prostoru na práci s míčem Mbong, ke kterému se povedlo včas přistoupit Karavajevovi.
33'
Do vyložené šance se před malým momentem dostal hostující Dzjuba, který si vyskočil na centrovanou nabídku, avšak mířil pouze nad branku.
31'
Je za námi třetina hry, která nám zatím přinesla jedinou branku, o kterou se postaral hostující Dzjuba, kterému se povedlo zakončit přesně mezi nohy.
30'
Malta se po delší době dostala s míčem na útočnou polovinu, kde Degabriele narazil do Semenova, kterému se povedlo rozehrát na Karavajeva.
29'
Od své branky poté mohl odkopávat brankář Bonello, který to zkoušel na pravou stranu hrací plochy, kde si faulem pomohl Džikija.
28'
Do palebné pozice se před malým momentem dokázal dostat domácí Golovin, který to měl na levou nohu, avšak mířil do připraveného Bonella.
27'
Domácí brankář Bonello poté mohl rozehrávat od své branky, přičemž zvolil rozehrávku po zemi na Shawa, jenž odkopával na opačnou polovinu.
26'
Rusko si před malým momentem vybojovalo další rohový kop, na který si naskočil Dzjuba, jehož hlavičkový pokus putoval vysoko nad branku.
25'
Malta to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu přesto zbývá hodně času, výsledek se klidně může otočit.
23'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Rusko se dostalo k hranici pokutového území, kde jsme sledovali ukázkovou kombinaci, při které se do šance natlačil ARŤOM DZJUBA, kterému se povedlo zamířit přesně nohy brankáře Bonella.
22'
Kuzjajev se ukázkově vrátil zpět, přičemž se mu hlavou povedlo odvrátit míč do rukavic brankáře Šunina, který rozehrál do strany na Semenova.
21'
Malťané rozjeli kombinaci u svého pokutového území, kde se do menších problémů dostal Shaw, který raději odkopával na druhou stranu.
20'
Na útočné polovině se v souboji dokázal uplatnit domácí Teuma, který za sebe sice nepustil Fomina, avšak on sám se jako poslední dotkl míče.
19'
Míč se v krátkém časovém sledu znovu dostal mimo hrací plochu, což tentokráte znamenalo autové vhazování, ke kterému se postavil Karavajev.
18'
Teuma se následně pokoušel založit rychlý protiútok svého celku, jenomže nahrávka za obranu nakonec putovala mimo dosah Fernandese.
17'
Rusko rozehrálo rohový kop z pravé strany, přičemž kroucená nabídka nakonec doputovala pouze na hlavu Camenzuliho, kterému se povedlo odklidit.
16'
Následovala kolmice na pravou stranu hrací plochy, kam si nabíhal hostující obránce Fernandes, kterému se povedlo vybojovat další rohový kop.
15'
Následovalo autové vhazování z levé strany, o které se postaral hostující obránce Karavajev, kterému se ke spolupráci nabídl Achmetov.
14'
Posléze se Achmetov dokázal otočit kolem své osy, načež se mu do kombinace nabídl také naprosto osamocený kolega Semenov.
13'
Ruská reprezentace pokračovala v kombinaci na vlastní polovině, při které Semenov nepřesně přenášel hru směrem na Fernandese.
12'
Šunin si tentokráte troufl na rozehrávku po zemi na volného Achmetova, kterému se povedlo pro změnu najít naprosto osamoceného Golovina.
11'
Na levém křídle převzal nahrávku domácí Camenzuli, kterému se v pokutovém území povedlo najít pouze protihráče, od kterého šel míč na roh.
10'
Do volného prostoru si poté dokázal seběhnout domácí Mbong, který si ještě přehodil míč na levou nohu, avšak centrem našel pouze Semenova.
9'
Nakonec se v obraně povedlo zakročit Borgovi, který z jedničky odehrál míč na opačnou polovinu, kde se k n němu znovu dostal brankář Šunin.
8'
Poprvé se k míči dostal také hostující brankář Šunin, který to zkoušel vysokým odkopem na opačnou polovinu, kde se do vzduchu dostával Jonov.
7'
Do menších problémů se poté dostal obránce Shaw, který před napadajícím Golovinem nakonec vyprodukoval zpětnou nahrávku směrem na Bonella.
6'
Malta se rovněž celkem jednoduše dostala na útočnou polovinu, kde Guillaumier vyprodukoval zpětnou nahrávku směrem na kopačku Agiuse.
5'
Rusko se s míčem dostalo na opačnou polovinu, kde Golovin po souboji s protihráčem sice skončil na zemi, avšak o nedovolený zákrok se nejednalo.
4'
Míč se poté dostal ven z hrací plochy, z čehož se poté vyklubalo autové vhazování pro hostující celek, přičemž Fernandes zkoušel najít Kuzjajeva.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali rozehrávku volného kopu, o kterou se postaral domácí obránce Camenzuli.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Malta: Bonello – Shaw, Agius (C), S. Borg – J. Mbong, Kristensen, Guillaumier, Camenzuli – Teuma, Degabriele – Montebello.
Náhradníci: Calleja Cremona, Galea – Corbalan, Gambin, Grech, P. Mbong, Z. Muscat, K. Micallef, Satariano, S. Pisani, Pepe, Nwoko.

Rusko: Šunin – Mário Fernandes, Semjonov, Džikija, V. Karavajev – Kuzjajev, I. Achmetov, Da. Fomin – Jonov, Dzjuba (C), Golovin.
Náhradníci: Djupin, Luňov – A. Zabolotnyj, Žemaletdinov, Žirkov, Sobolev, Neustädter, Smolnikov, Al. Mirančuk, Muchin, Mostovoj, Kudrjašov.

Rozhodčí: Garibian – Lüchinger, Kjaesgaard.
Rusko

Favoritem tohoto zápasu bude reprezentace Ruska, která si zaváhání vůbec nepřipouští. Rusko mělo v Lize národů hodně složitou skupinu, kde se postupně utkala s Maďarskem, Srbskem a Tureckem. Už před samotnou skupinou se očekávala hodně vyrovnaná bitva všech čtyř celků, nakonec se na jediné postupové místo dostalo Maďarsko, které nasbíralo dvanáct bodů. Druhé v pořadí poté bylo právě Rusko, které si během šesti zápasů připsalo sympatických osm bodů. Rusko ovšem inkasovalo hned dvanáctkrát a na jeho kolonce svítilo záporné skóre 9:12.
Malta

Malta pochopitelně nebude favoritem tohoto zápasu, avšak se zcela jistě pokusí o překvapení v podobě zisku bodů. Maltská reprezentace se účastnila Ligy národů, kde byla pasována do skupiny 1 ve Lize národů C. Zde měla konkurenci Faerských ostrovů, Lotyšska a také Andorry. Malta se nakonec usadila na druhé pozici, přičemž se jí během šesti zápasů povedlo nasbírat devět bodů. Na první Faerské ostrovy nakonec ztrácela pouhé tři body, navíc si během celé kvalifikace připsala hned pět zápasů, ve kterých se jí povedlo pokaždé bodovat.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Kvalifikace na MS je v plném proudu, my budeme společně sledovat souboj mezi Maltou a Ruskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.