Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Moldavsko : Rakousko - 1. září 2021   20:45

Ukončeno
Moldavsko
Moldavsko
0:2
(0:1)
Rakousko
Rakousko
45+1' Baumgartner  (Arnautović) • 90+4' Arnautović  (Alaba)
Moldavsko
Sestavy:
Avram – I. Jardan, Posmac, Potîrniche (84. Bolohan), Reabciuk – Gînsari (59. Bogaciuc), Dros, Ionita (C) – S. Platica (84. A. Antoniuc), Ghecev (59. Spătaru), Belousov (73. Marandici).
Náhradníci:
Namașco, Agachi – Bolohan, Dumbravanu, Spătaru, Marandici, A. Antoniuc, Milinceanu, Cotogoi, Cleșcenco, Bogaciuc, Revenco.
Rozhodčí
Tierney – Cook, Hatzidakis (ENG)
Stadionul Zimbru, Kišiněv
Rakousko
Sestavy:
Bachmann – Lienhart, Hinteregger, Schaub (77. Kainz) – Laimer (62. Schöpf), Trimmel, Grillitsch (82. Ilsanker), Ulmer – Baumgartner (83. Alaba), Arnautović (C), Gregoritsch (62. Kara).
Náhradníci:
A. Schlager, Lindner – Dragović, S. Posch, Ilsanker, Alaba, Demir, Schöpf, Kara, Jantscher, Kainz, Mwene.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Statistiky:
Střely na branku: 1 – 4
Střely mimo: 3 – 8
Držení míče: 36 % – 64 %
Rohové kopy: 2 – 3
Ofsajdy: 0 – 2
Fauly: 13 – 5
Žluté karty: 2 – 0.
Díky tomuto nepřesvědčivému vítězství se Rakousko posouvá v kvalifikační skupině F na třetí místo, kde má společně s druhým Izraelem sedm bodů. Na přímý postup stále ztrácí pět bodů. Se suverénním skóre 16:0 vedou bezchybní Dánové. Moldavsko zůstává s jediným bodem šesté.
Rakouská reprezentace si z Moldavska odváží povinné tři body. Jásat z nich ale nemůže, protože předvedený výkon měl k dokonalosti opravdu daleko. Fodův výběr v obou poločasech skóroval až v nastaveném čase. Vždy u toho byl Arnautović, který nejprve nahrál na dalekonosnou gólovou střelu Baumgartnerovi a těsně před koncem ještě zužitkoval hezkou asistenci střídajícího Davida Alaby.
90+4'
Konec zápasu.
90+4'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Druhá půle dokonale okopírovala průběh první pětačtyřicetiminutovky. Rakušané ji končí gólem v nastavení a upevňují si své křehké vedení. Perfektní přihrávkou za obranu se blýskl David Alaba. MARKO ARNAUTOVIĆ vběhl mezi Bolohana s Reabciukem a sám proti Avramovi nezaváhal. Přes nepovedený výkon končí tento duel s bilancí 1+1.
90+3'
Rakušané v těchto vteřinách nejeví zájem posunout míč do palebné zóny. Raději obehrávají hřiště z jedné strany na druhou, aby ukrojili co nejvíce času.
90+2'
Florian Kainz zaregistroval domácí teč a pustil původní přihrávku za pravou autovou čáru, aby mohl vhazovat s šestnáctkou hrající Christopher Trimmel.
90+1'
Vadim Bolohan na dva metry nepředal míč Reabciukovi, který jeho vynucenou přihrávku předběhl. Úleva pro hosty.
90'
Druhá půle je prodloužena o čtyři nastavené minuty.
89'
Po rozehrávce Dana Spătarua to v pokutovém území vypadalo všelijak. Rakušané neměli situaci pod kontrolou, avšak Ionita nepřipravenou koncovkou Bachmanna nezaměstnal.
88'
Domácí tradičně zaútočili prostřednictvím Reabciuka, který po svém autu také odcentroval a získal tím výhodu rohového kopu.
87'
Marko Arnautović si narazil s Karou, který byl v klíčový moment v ofsajdu. Stejnak by z této akce nic nebylo, navrátilec z Číny neudělal Avramovi kličku a už se dostal na koncovou čáru.
86'
Trimmelův centr letěl do lokality, kde se zrovna nenacházel žádný červenobílý dres. Bránící Posmac tak měl docela jednoduchou práci.
85'
V posledních minutách se téměř vůbec nehrálo, takže nás asi čeká větší porce nastavených minut. Střídat už se ale nebude, oba kouči použili všech pět dostupných změn.
84'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Maxim Potîrniche, přichází Vadim Bolohan.
84'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Sergiu Platica, přichází Alexandru Antoniuc.
83'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází David Alaba.
82'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Florian Grillitsch, přichází Stefan Ilsanker.
81'
Reabciuk pod rizikem druhé žluté karty skluzoval uvnitř pokutového území. Baumgartnera nefauloval, ale zranil. Na hřišti je lékařský štáb rakouské reprezentace. Zjevně to bude na střídání.
80'
Hosté to ví a nevadí jim kombinovat v místech, odkud Avramovi nic nehrozí. V některých momentech je to zkrátka hra na údržbu.
79'
Náskok 1:0 stoprocentní jistotu na vítězství Rakušanům nedává. Obraz hry je ale takový, že Moldavsko nemůže reálně pomýšlet na vyrovnání.
78'
Ionitův faul ponechal Moldavany pod zámkem v okolí velkého vápna. Domácí se musí dostat z autu na nevýhodných místech.
77'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Louis Schaub, přichází Florian Kainz.
76'
Trimmel si pomalinku došel k rohovému praporku, odkud zrealizoval standardní situaci. K hlavičce vybídl Hintereggera, nicméně i tento pokus mířil nad břevno.
75'
Kolotoč rychlých přihrávek Rakušané nezúročili. Finální centr minul vyskakujícího útočníka Marka Arnautoviće i všechny ostatní.
73'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Alexandr Belousov, přichází Denis Marandici.
73'
Kara vyhrál hraniční souboj a ještě ponechal míč na rakouských kopačkách. Baumgartner pak byl nalezen přízemní přihrávkou Schaba, ale zakončení bez přípravy bránu Avrama neohrozilo.
72'
Hintereggerův projektil očividně inspiroval také domácího stopera Posmaca. Tato rána z velké dálky však byla mnohem nepřesnější.
71'
Ercan Kara dobře sladil náběh s průnikovou přihrávkou Schauba. Byl u míče dříve než Avram, avšak z horšího úhlu zakončil jen do vnější boční sítě.
70'
Platica podle názoru anglických arbitrů fauloval Trimmela. Dvacet minut před koncem stále svítí v pomyslné kolonce moldavských šancí nula.
69'
Po dlouhé době trocha vzrušení. Zajistil ji Hinteregger, který se odhodlal k solidní ráně z pětatřiceti metrů. Míč proletěl těsně nad břevnem a skončil na sedačce ve druhé řadě.
68'
Dan Spătaru si chtěl zpracovat míč do běhu, aby mohl kvaltovat po levé lajně. Provedení se ale nezdařilo, aut pro Rakušany.
67'
Držení míče: 37 % – 63 %.
66'
Když už se Moldavané vydávají dopředu, tak k tomu používají levého beka Olega Reabciuka, jenž ani teď nezvládl dát z křídla pořádný pas do vápna.
65'
Na ostatních stadionech zápasy houfně končí. V Kišiněvě máme před sebou ještě necelou půlhodinu. Právě o tolik se odložil začátek kvůli přítomnosti cizího dronu.
64'
V porovnání s prvním poločasem se mnohem více fauluje. Většinou ale daleko od obou branek, tak jako v tomto případě. Trimmel poslal na zem Spătarua.
63'
Victor Bogaciuc stáhl k zemi Grillitsche. Za Rakušany nakopával Lienhart, ale pro nově příchozího útočníka Karu to bylo moc dlouhé.
62'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Alessandro Schöpf.
62'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Ercan Kara.
61'
Čerstvý Spătaru byl zezadu faulován Laimerem. Z dálky čepoval míč do ohně Reabciuk, ale už poněkolikáté jenom pozdravil Bachmanna.
60'
První třetina druhé půle připomíná samotný úvod zápasu, ve kterém Rakušané nepřetvořili svůj tlak v žádné šance. Moldavané ještě zdaleka nejsou ze hry o bodový zisk.
59'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Radu Gînsari, přichází Victor Bogaciuc.
59'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Mihail Ghecev, přichází Dan Spătaru.
58'
Centr Trimella byl odhlavičkován k Laimerovi, který vrátil míč o další metry dozadu. Nějakou dobu se ještě bude kombinovat.
57'
Sám faulovaný Louis Schaum standardní situaci prohospodařil centrem do autu. Míč se pohyboval v nevhodné letové hladině pro Gregoritsche a spol.
56'
Alexandr Belousov malinko sáhl na Schauba, který pozvolna postupoval podél pravé postranní čáry. Teď už to bylo i za žlutou kartu.
56'
Jardan a Ionita krátce po sobě přitvrdili v bojích o střed pole. Druhý zmiňovaný dostal od rozhodčího Tierneyho poslední slovní varování.
55'
Konrada Laimera v pokutovém území zradil první dotek, kterým odrazil Trimellovu přihrávku za zadní čáru.
54'
Michael Gregoritsch do poslední chvíle napadal Avrama, který jej odkopem trefil. Míč se ale odrazil za boční čáru, odkud vhazuje Ion Jardan.
53'
Martin Hinteregger u postranní čáry zkontroloval Ginsariho. Moldavané začíná trošku vystrkovat růžky. Za nepříznivého stavu jim ostatně nic jiného nezbývá.
52'
Oleg Reabciuk mohl natáhnout krok na levé straně. Nic vážného se však nestalo, centr se stal snadnou kořistí pro Daniela Bachmanna.
51'
Modří se ojediněle vysunuli. Ofenzivní akce jim příliš nevyšla a naopak se museli rychle vracet. Jardan si vypomohl taktickým faulem na Grillitsche.
50'
Kondrad Laimer zkoušel něco mezi špatnou střelou a nepřesným nákopem. Balon proletěl kolem horního rohu za koncovou čáru.
49'
Trpělivé obehrávání zataženého bloku vyústilo v přímočařejší výpad Baumgartnera. Dostal se však do nulového úhlu a v nouzi nahrál do Avramovy náruče.
48'
Gregoritsch podklouzl, ale přesto stihl předat míč Laimerovi. K této dvojici se na pravé postranní čáře přidává také Schaub.
47'
Trimmelův centr byl odmítnut. Stejně tak nahrávka Arnautoviće k levému okraji velkého vápna. Po odkopu Jardana vhazuje Ulmer.
46'
Ale ale, tohle šlo vyřešit mnohem lépe. Rakušané byli po rozehrávce trochu laxní na vlastní polovině. Nechali si velké rozestupy, ale Ghecev ukvapenou střelou z dálky připravil Moldavany o ještě lepší šanci.
46'
Začal druhý poločas.
Statistiky po 1. půli:
Střely na branku: 0 – 3
Střely mimo: 1 – 4
Držení míče: 36 % – 64 %
Rohové kopy: 1 – 2
Ofsajdy: 0 – 1
Fauly: 6 – 3
Žluté karty: 1 – 0.
Navzdory velké převaze se Rakousko celou první půli trápilo. Nemohlo totiž najít recept na perfektně organizovanou obranu Moldavska, které několikrát vytrhl trn z paty mizerně zakončující Arnautović. Vysvobození pro svěřence trenéra Fody přišlo až se začátkem kratičkého nastavení, kdy Avram nedosáhl na Baumgartnerův pokus z delší vzdálenosti. Tento moment zásadně změnil plánované promluvy v kabinách, domácí outsider mohl být se svým výkonem dlouho spokojen.
45+1'
První poločas skončil.
45+1'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Tento šatňák bude s velkou pravděpodobností rozhodující! Marko Arnautović si zlepšil náladu jednoduchou asistencí, když z jedničky sklepnul míč proti noze CHRISTOPHA BAUMGARTNERA a ten zhruba z pětadvaceti metrů kvalitně umístil střelu do pravého dolního rohu. Avram se natahoval marně.
45'
Nastavuje se 1 minuta.
44'
Kousek před vápnem stojící Ginsari špatně přihrál nabíhajícímu Ghecevovi. V závěru první půle se bude rozehrávat od Daniela Bachmanna.
43'
Podobně snadnou práci měl na opačném konci bojiště Cristian Avram, kterého si našel až moc vysoký oblouček Andrease Ulmera.
42'
Konrad Laimer lehce strčil do vyskakujícího Ginsariho. Anglický rozhodčí odpískal přísný faul, nicméně Reabciuk rozehrál standardku do dlaní Bachmanna.
41'
Dobře sehráno od Rakušanů. Napravo se mohl rozběhnout Laimer, jehož přihrávku pod sebe znegovala další prachmizerná koncovka Arnautoviće.
40'
Vysvobozující odkop vyslal do protiútoku Gheceva. Ten to měl jeden na jednoho s Lienhartem, který proti němu prodal všechny zkušenosti z Bundesligy.
39'
Grillitsch byl na půlce napaden dvěma Moldavany, nicméně ztracený balon se k němu po dalším souboji záhy vrátil. Pak si při rozehrávce pomohl se stopery.
38'
Nákop do nikým neovládaného prostoru pustil Ion Jardan k Avramovi, který si pohodlně schoval míč do rukavic.
37'
Konrad Laimer rozjel nacvičený signál. Přihrávka z křídla šla po zemi na Arnautoviće, jenž ve snaze o střelu z prvního doteku katapultoval balon vysoko nad bránu.
36'
Oleg Reabciuk dělal všemožné, aby zastavil aktivního Schauba. Dopředu počítal s tím, že bude potrestán první žlutou kartou.
35'
Tohle už bude pro Moldavsko dobré. Louis Schaub byl až moc důrazný v prostoru vedle pokutového území. Faulovaný Reabciuk kontakt zezadu zkušeně prodal.
34'
Baumgartner dokončil akci Louise Schauba, který zprava propasíroval balon do pokutového území. Střela z jedné však trefila dobře postaveného Avrama.
33'
Gregoritsch sklepával solidní centr na Arnautoviće, který si to už poněkolikáté udělal složitější horším zpracováním. Zatím to není jeho den.
33'
Držení míče: 37 % – 63 %.
32'
Začíná to být trošku otevřenější partie. Došlo i na zákrok Avrama, který se každopádně zařadil mezi ty z nejjednodušší kategorie. Schaubovi nesedla střela z dálky.
31'
Oleg Reabciuk kroutil centr směrem od Bachmanna, ale dobře pokrytý kapitán Ionita tentokrát hlavičkovat nemohl. Laimer se později postaral o zisk odkopu od branky.
30'
Mihail Ghecev zleva napálil Lienharta a ukořistil rohový kop. Mezi moldavskými fanoušky to pochopitelně zbudilo velký ohlas.
29'
Ani v devětadvacáté minutě se Rakušané nedočkali. Laimer cpal míč do malého vápna, ale před Gregoritschem našel pouze nohu Jardana. Navíc šlo o ofsajd.
28'
Jardan výtečně nacentroval z pravého křídla. Artur Ionita byl v momentě zakončení trochu dezorientován a o velký kus minul prostor Bachmannovy brány.
27'
Cristian Avram rychle zareagoval na špatný dotek Veaceslava Posmaca. Vystartoval pro volný míč a sebral ho před blížícím se útočníkem.
26'
Reabciukův nákop Rakušané odvrátili jen částečně. Domácí zkusili zaútočit zprava, dokud se nezrodila nepřesná nahrávka na Jardana.
25'
Ion Jardan přibrzdil startujícího Baumgartnera odehráním balonu za postranní čáru. Po vhazování z dálky natáhl Arnautović a o nějaký metr minul ze svého pohledu levou tyč.
24'
Ulmerova nahrávka do předbrankového území neprošla přes hlavu jednoho z bránících hráčů. Myslím ale, že je to jen otázka času, kdy podobná věc Rakušanům zafunguje.
23'
Sergiu Platica riskantní kličkou oklamal Baumgartnera, jenže místo konstruktivní rozehrávky poslal míč jenom do autu.
22'
Arnautovićovi se ani nadvakrát nepodařilo probít k zakončení. Hráči v modrém učebnicově vykrývají prostory uvnitř velkého vápna.
21'
Směrem dopředu jsou Moldavané zatím nuloví. Nyní museli odevzdat balon kvůli ostřejšímu faulu debutujícího Mihaila Gheceva na Baumgartnera.
20'
Za zákrok Ionity byla ponechána výhoda. Trimmel potáhl míč po pravé straně a kvalitně odcentroval na hlavu Baumgartnera, který uprostřed probíhajícího souboje hlavičkoval hodně mimo.
19'
Ulmerova diagonála přeletěla Schauba. Ten ještě zatlačil na Belousova, ale na odkopu od branky Cristiana Avrama to nic nezměnilo.
18'
Za skandování slušně zaplněných tribun je k vidění pozvolná cirkulace míče mezi rakouskými obránci. Jednu přihrávku si mohl dát i brankář Bachmann.
17'
Ofenzivu se vydal podpořit Martin Hinteregger, jenže se mu nepovedlo prohodit míč kolem obránce stojícího u postranní čáry. Vhazovat bude Reabciuk.
16'
Arnautović metr před vápnem ještě jednou přihrával. Baumgartner byl důrazně bráněn a skončil na kolenou, ale na penaltu to podle anglických sudích zdaleka nebylo.
15'
Levačka Schauba poslala míč na hlavu Drose, který hlídal lokalitu u bližší tyče. Navíc byl faulován útočícím Gregoritschem.
14'
Je jasné, že to v Kišiněvě bude o prvním rakouském gólu. Urodit se může třeba z rohového kopu Schauba. Za čáru poslal míč Posmac.
13'
Baumgartnerův průnik narazil na čistě provedený skluz uvnitř pokutového území. Odražený míč však opětovně získávají favorité tohoto zápasu.
12'
Laimer spolupracoval s Ulmerem, který našel ve vápně Arnautoviće. Rakouský kapitán se zahnal do nevýhodného úhlu a zdvojen balon neudržel.
11'
Michael Gregoritsch nedoručil přízemní pas z pravého křídla na Arnautoviće. K tomu potřeboval dát míči mnohem více razance.
10'
Laimerův nákop na Arnautoviće byl zneškodněn zadní linií Moldavska, které už poněkolikáté znegovalo zisk míče ztrátou u půlící čáry.
9'
Ion Jardan ve vzduchu trefil do hlavy Baumgartnera. Územní převaha Rakušanů bude trvat i v nejbližších desítkách vteřin.
8'
Další rakouský zisk ve středovém kruhu. Tečovaná přihrávka šla příhodně do běhu Gregoritsche, ovšem Avram vše vyřešil včasným vyběhnutím.
7'
Ulmerova levačka vytvořila oblouček do šestnáctky, jenže kolem Michaela Gregoritsche bylo dostatek moldavských obránců.
6'
Ion Jardan zkontroloval situaci před Ulmerem. Rakušané aktivovali vysoký presink a po vhazování získali míč pro sebe.
5'
Artnautovićův nástřel byl zablokován. Domácí mohli vyrazit do protiútoku, který Ghecev nedokázal rozvinout přihrávkou do pokutového území.
4'
Rakušané vyšli vítězně z několika soubojů na půlce a poprvé zahájili obléhání branky Cristiana Avrama.
3'
Rozjezd je to z obou stran hodně vlažný, což je vzhledem k půlhodinovému zdržení vcelku logické. Asi bude chvíli trvat, než se hráči dostanou do zápasu.
2'
Michael Gregoritsch konečně dostal od sudího Tierneyho pokyn k zahájení. Rakušané hrají v červenobílých, kdežto Moldavané v modrých dresech.
1'
Utkání právě začalo.
K radosti publika se hlavní protagonisté vrací na trávník. S pětadvacetiminutovým odkladem se snad bude moci začít.
Rozhodčí posílají oba týmy do šaten. Důvodem je skutečně jeden dron, který poletuje docela vysoko nad trávníkem.
Všichni telefonují a snaží se najít člověka, který dron ovládá. Opravdu netradiční starosti.
Po deseti minutách se stále čeká na řešení. Anglický rozhodčí někam odchází společně s delegátem zápasu.
Fotbalisté si dávají ještě jednu malou rozcvičku, aby nevypadli z provozní teploty. Neposlušný dron ne a ne odletět.
Začátek se o několik minut odkládá. Rozhodčí zjevně nezačnou, dokud se nad trávníkem nepřestane snášet poletující dron.
Úvodní sestavy:

Moldavsko: Avram – I. Jardan, Posmac, Potîrniche, Reabciuk – Gînsari, Dros, Ionita (C) – S. Platica, Ghecev, Belousov.
Náhradníci: Namașco, Agachi – Bolohan, Dumbravanu, Spătaru, Marandici, A. Antoniuc, Milinceanu, Cotogoi, Cleșcenco, Bogaciuc, Revenco.

Rakousko: Bachmann – Lienhart, Hinteregger, Schaub – Laimer, Trimmel, Grillitsch, Ulmer – Baumgartner, Arnautović (C), Gregoritsch.
Náhradníci: A. Schlager, Lindner – Dragović, S. Posch, Ilsanker, Alaba, Demir, Schöpf, Kara, Jantscher, Kainz, Mwene.

Rozhodčí: Tierney – Cook, Hatzidakis (ENG).
Rakousko

Je to jen pár týdnů, co Rakušané na evropském šampionátu zavařili budoucím mistrům z Itálie. Napínavé osmifinále s nimi prohráli 1:2 v prodloužení. Ve skupinové fázi předtím porazili Severní Makedonii s Ukrajinou a výsledkem 0:2 nestačili jen na Nizozemce. V nadcházejících měsících čeká Rakušany nelehká šichta v kvalifikaci o světový šampionát. Navzdory schůdnému losu mají po třech zápasech jen čtyř body a nachází se tak na čtvrtém místě s pětibodovým mankem na vedoucí Dány. Právě utkání proti semifinalistům Eura se svěřencům Franca Fody vůbec nepovedlo – prohráli jej 0:4. O pár dní dřív remizovali 2:2 ve Skotsku a doma zdolali houževnaté Faeřany 3:1.
Moldavsko

Domácí reprezentaci los kvalifikačních skupin docela přál, protože k sobě do „efka“ nedostala žádného z gigantů evropského fotbalu. Přesto to vypadá na boj o předposlední páté místo s Faerskými ostrovy. Právě s nimi Moldavsko celou kvalifikační štaci zahájilo remízou 1:1. Poté schytalo debakl 0:8 od Dánska a na konci března doma nestačilo v poměru 1:4 ani na Izrael. Velmi složité to budou Moldavané mít i dnes. Proti favorizovanému Rakousku nemohou použít zdaleka nejsilnější sestavu, jen kvůli kartám chybí Armaş, Carp, Nicolaescu a Raţă.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na mistrovství světa 2022 v Kataru. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Moldavskem a Rakouskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.


Články odjinud