Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Srbsko - 14. listopadu 2021   20:45

Portugalsko
Portugalsko
2' Sanches (B. Silva)
1:2
(1:1)
Srbsko
Srbsko
33' Tadić  (Lukić) • 90' A. Mitrović  (Tadić)
Portugalsko
Patrício – Cancelo, J. Fonte, Rúben Dias, N. Mendes – Sanches (84. Neves), Danilo Pereira, Moutinho (64. Palhinha) – Ronaldo (C), Diogo Jota (83. Félix), B. Silva (64. B. Fernandes).
Orsato (ITA) – Carbone (ITA), Peretti (ITA)
Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz), Lisabon
Srbsko
P. Rajković – Milenković, Veljković (65. Spajić), Pavlović – A. Živković (69. Radonjić), Lukić, Gudelj (46. A. Mitrović), S. Milinković-Savić, Kostić (89. Jović) – Tadić (C) – Vlahović.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 2:7. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 8:13.
Je dobojováno a na lisabonském stadionu propukla srbská radost. Po celý druhý poločas jsme sledovali snahu hostů dát postupový gól, jenže obrana Portugalska držela a vypadalo to, že domácí remízový stav udrží. Platilo to až do 90. minuty, kdy z pravé strany nacentroval Tadić a na zadní tyči skóroval hlavou Aleksandar Mitrović. Na MS 2022 tak jede Srbsko a Portugalsko musí do nevyzpytatelné baráže!
90+5'
90+5'
Ještě jeden útok domácích, ten ale Pavlović odvrátil obětavým skluzem.
90+4'
Po centru do vápna padl Ronaldo po vzdušném souboji na zem, reklamace domácích, že to byl faul a měla se pískat penalta však u sudího neprošly.
90+3'
Ronaldo zakončil vysoko nad branku, tohle je už tak trochu na náhodu.
90+2'
Teď musí pospíchat domácí, případný vyrovnávací gól by zase vše otočil na portugalskou stranu.
90+1'
Aleksandar Mitrović při oslavě gólu svlékl dres a byl za to potrestán žlutou kartou.
90'
Ve druhé půli se budou nastavovat čtyři minuty.
90'
Srbsko právě vstřelilo branku!
Ledová sprcha pro domácí tým. Tadić měl na pravé straně až moc času na centr, u zadní tyče číhalo hned několik hráčů, míč se dostal k ALEKSANDARU MITROVIĆOVI a ten svou hlavičku o zem procedil mezi tyč a Patrícia – 1:2. Srbsko v tuto chvíli postupuje na MS!
89'
Centr od rohového praporku Rajkovićovi vrásny nenadělal, jeho spoluhráči pospíchají do útoku.
89'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Luka Jović.
88'
Centr z levé strany domácí odvrátili a do rozhozené obrany zamířil Rúben Neves. U vápna posunul na Félixe, jeho rána z úhlu byla sražena na roh.
87'
Teď už zase Srbsko, levou stranou to pro tuto chvíli neúspěšně zkoušel Tadić.
86'
Ronaldo se vydal do rychlé akce, byl ale osamocen a jeho akce byla zastavena ještě před centrem.
85'
Domácí s rozehrou nikam nepospíchají, teď už na útok zcela rezignovali.
84'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Renato Sanches, přichází Rúben Neves.
83'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází João Félix.
83'
Srbové se snaží, buší na domácí vrata, neklaplo to ale jak po rohu, tak po náběhu A. Mitroviće, ten hlavičkoval vedle.
82'
Na malém vápně Portugalska bylo živo, domácí centr odvrátili na další rohový kop.
81'
Faul domácích, je tu přímý kop Srbska z levé strany.
80'
Dušan Tadić svůj centr od rohového praporku poslal pouze do rukavic gólmana Ruie Patrícia.
79'
Nuno Mendes zastavil akci hostů, na malém vápně uklidil míč na rohový kop.
78'
Sledujeme teď urputný fotbal z obou stran. Domácí vehementně brání remízový stav, hosté se snaží dát postupový gól.
76'
Cancelo svým centrem hledal Ronalda, ten předvedl svůj pověstný výskok, ale teď to na míč nestačilo.
75'
Na opačné straně se mezi dva obránce dral Ronaldo, proti přesile ovšem neuspěl a míč skončil u Rajkoviće.
74'
Srbsko v útoku, Nikola Milenković však ve výskoku uvnitř vápna fauloval.
72'
Ronaldův centr nenašel spoluhráče, hosté míč ihned odkopli směrem k půlce.
71'
Mitrović v osobním souboji trefil Mendese, tentokrát to bylo bez karty. Domácí hráč ale na nohy zatím nepospíchá...
70'
S kartami se nám teď doslova roztrhl pytel, za strom na Jotu byl potrestán hostující Nikola Milenković.
69'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Andrija Živković, přichází Nemanja Radonjić.
68'
Signál se hostujícím hráčům ne zcela vyvedl, navíc se pískal útočný faul Sergeje Milinkoviće-Saviće.
67'
Další karta, útok Srbska zastavil zákrokem zezadu Renato Sanches.
66'
Další žlutá karta, nyní na straně Srbska. Za ostrý skluz byl potrestán Strahinja Pavlović.
65'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Miloš Veljković, přichází Uroš Spajić.
64'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Bruno Fernandes.
64'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází João Moutinho, přichází João Palhinha.
63'
Tadićův pokus nebyl pro Rajkovićovu branku nebezpečný, slabá hlavička šla vedle.
62'
Roh pro Srbsko, teď už bylo sražení Kostićova centru zcela jasné...
61'
Žlutá karta na straně domácího celku, za faul zezadu ji dostal João Moutinho.
61'
Narážečka na Cancela byla až moč prudká, tohle skončilo mimo hrací plochu.
59'
Po delší době se do akce dostali Srbové, zleva centroval Kostić, svým pasem ale spoluhráče nenašel. Jeho přihrávka byla lehce tečována, to ovšem rozhodčím opět uniklo...
57'
Rui Patrício odkopává od své branky a zakládá tak další útočnou akci Portugalska.
55'
Prudký pas k vápnu Srbska, Rajković ale včas vyběhl a odkopl míč na autové vhazování.
53'
Roh už nebezpečný nebyl, dopředu už míří zase Srbové.
52'
Na opačné straně se do akce hnal Renato Sanches, jeho první pokus byl sražen, vleže se pak ještě snažil o dorážku, po teči jednoho z hráčů Srbska šel míč těsně vedle branky.
52'
K centru se nedostal Dušan Tadić, kousek od vápna jej dokonale pokryl Rúben Dias.
50'
Rui Patrício má míč ve svém držení, svým pokusem jej nepřekvapil čerstvý Aleksandar Mitrović.
48'
Srbové se hned od úvodu druhé půle vrhli do pokračování útoku, potřebují dát gól.
46'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Nemanja Gudelj, přichází Aleksandar Mitrović.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
Je za námi první poločas, do kterého domácí vstoupili jako velká voda a už ve druhé minutě se dostali do vedení, když se prudkou střelou prosadil Renato Sanchez. Kdo ale čekal, že Portugalci zasadí svému soupeři další rány, musel být zklamán. Srbové se chvíli z úderu vzpamatovávali, pak ale převzali iniciativu a po několika šancích se dočkali vyrovnání, o které se s velkým přispěním brankáře Patrícia postaral Dušan Tadić. Stav je tedy 1:1, což je stále stav, který vyhovuje Portugalcům.
45+1'
45+1'
Centr do pokutového území nebyl z těch povedených, obrana Portugalska neměla s odvrácením žádné potíže.
45'
Rozhodčí bude nastavovat jednu minutu.
45'
Rohový kop pro Srbsko, ten před Patrícia pošle Dušan Tadić. S rozehrou nikam nepospíchá.
44'
Závěr poločasu se nese ve velice svižném duchu, hraje se teď nahoru a dolů.
43'
Za obranu Portugalska se dostal Vlahović a nadvakrát se mu povedlo prostřelit Patrícia, jenže gól neplatil, neboť náběh byl z ofsajdové pozice!
41'
Po delší době se do útoku dostali i domácí, Rajković neudržel v rukavicích míč a dal tak Moutinhovi šanci zakončit. Jeho okamžitá střela byla sražena na roh.
40'
Opět Filip Kostić se svým výpadem levou stranou, tentokrát i zakončil. Lehce tečovaná střela skončila na boční síti, teče si ale rozhodčí nevšimli a hosté tak byli obráni o rohový kop.
39'
Rui Patrício musel krotit další centr, z levé strany jej chtěl ohrozit Filip Kostić.
38'
Přetažený centr nebyl pro domácí celek nebezpečný, vše skončilo u tentokrát pozorného Patrícia.
37'
Další přímý kop pro Srbsko, nyní z pravé strany, Danilo Pereira hlavou uklidil míč na rohový kop.
36'
Dušan Tadić vyslal prudkou střelu po zemi, mířil ale přesně do míst, kde byl připraven gólman a ten na brankové čáře ránu zastavil.
35'
Srbsko navíc pokračuje v tlaku a je tu nebezpečný přímý kop. Rui Patrício si už staví zeď.
33'
Je srovnáno! Srbové obléhali pokutové území, prvotní střela byla ještě sražena, poté ale Lukić sklepl na DUŠANA TADIĆE, ten se uvolnil a vyslal střelu, kterou Rui Patrício neudržel a míč se dostal několik decimetrů za brankovou čáru – 1:1.
32'
Bruno Mendes předvedl výborný obranný zákrok při likvidaci centru z levé strany, míč odvrátil včas provedeným skluzem.
30'
Na levé straně kombinoval a kličkoval Ronaldo, proti přesile se ale nedokázal prosadit a o míč přišel.
29'
Z velké dálky to zkusil hostující Nikola Milenković, táhlá rána ale prolétla několik metrů vedle Patríciovy branky.
28'
Vše skončilo u Ruie Patrícia, ten skryl míč ve svých rukavicích a vysloužil si za to potlesk tribun.
27'
Domácí Nino Mendes tvrdě fauloval Andriju Živkoviće, obešlo se to bez karty, ale bude následovat přímý kop Srbska.
26'
Další z centrů do pokutového území Portugalska, ten obrana domácích opět bez potíží odvrátila.
25'
Malá domů na Rajkoviće, ten se už rozhlíží, komu ze svých spoluhráčů rozehraje.
23'
Je přerušená hra, rozhodčí se vrací k Veljkovićovi, který v osobním souboji schytal úder do obličeje. Miloš je v pořádku a po krátkém ošetření bude pokračovat.
22'
Srbsko rozehrálo roh, nepřesný centr skončil na opačné straně. A dopředu už jdou domácí.
20'
Centr do pokutového území Portugalska, domácím se to povedlo odvrátit. U míče je teď Pavlović a snaží se hru opětovně dostat k Patríciovi.
18'
Portugalci teď drží míč na vlastní polovině, nikam se neženou a trpělivě vyčkávají.
16'
Srbsko se samozřejmě tlačí dopředu, hosté potřebují vyhrát. Zatím to ale v koncovce skřípe.
14'
Možnost přímého kopu z dobré pozice navíc dostal Cristiano Ronaldo, zeď sice překonal, s tou ale překopl i branku Srbska.
13'
Na trávníku nám vládne nervozita, žlutou kartu za faul dostal hostující nemanja Gudelj.
12'
Moc nescházelo a bylo srovnáno! Z levé strany se dostal míč k Vlahovićovi, jeho první střela skončila na tyči a ta druhá pak letěla nad branku!
10'
Do pokutového území Srbska se z levé strany vřítil Renato Sanches, po souboji s Veljkovićem upadl, ale sudí byl blízko a hned ukázal, že tohle penalta nebude.
9'
Po centru z levé strany se sice hostům podařilo dostat míč do branky, bylo to však až po hvizdu hlavního sudího, ten viděl faul NIkoly MIlenkoviće.
8'
Žlutá karta na straně Portugalska, za přišlápnutí soupeře ji dostal João Cancelo.
7'
První střelecký pokus Srbska, prudká střela zpoza vápna ale letěla vysoko nad Patríciovu branku.
6'
Zprava se k centru dostal Ronaldo, jenže jeho pas byl uvnitř vápna zablokován a odvrácen.
5'
Hosté jsou obdrženou brankou hodně otřeseni, zatím se vůbec nemohou dostat k míči.
4'
Kontrola u videa je u konce, gól definitivně platí a trenér Dragan Stojković navíc za své protesty dostal žlutou kartu.
3'
Kontroluje se ještě video, zda nebyl při akci Gudelj faulován, významně protestuje hlavně trenér Stojković.
2'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Hra se přesunula na opačnou stranu, Bernardo Silva obral Gudelje v důrazném souboji o míč, ten se pak dostal ke zcela volnému RENATO SANCHEZOVI, který měl ve vápně hromadu času na prudkou střelu a tou překonal Rajkoviće.
2'
První akci utkání měli na svědomí hosté, Kostićovi se ale nepovedlo z levé strany odcentrovat a nevybojoval ani rohový kop.
1'

Portugalsko: Patrício – Cancelo, J. Fonte, Rúben Dias, N. Mendes – Sanches, Danilo Pereira, Moutinho – Ronaldo (C), Diogo Jota, B. Silva.
Náhradníci: J. Sá, D. Costa – N. Semedo, Dalot, André Silva, B. Fernandes, W. Carvalho, Leão, Guedes, Neves, Palhinha, Félix.

Srbsko: P. Rajković – Milenković, Veljković, Pavlović – A. Živković, Lukić, Gudelj, S. Milinković-Savić, Kostić – Tadić (C) – Vlahović.
Náhradníci: Dmitrović, V. Milinković-Savić – Mladenović, Terzić, Nemanja Maksimović, Radonjić, A. Mitrović, Jović, S. Mitrović, Spajić, Račić, Grujić.

Rozhodčí: Orsato (ITA) – Carbone (ITA), Peretti (ITA).
Oba celky jsou již na trávníku, zní hymny, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Daniele Orsato, kterému budou na pomezí asistovat Ciro Carbone a Giorgio Peretti. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Marco Di Bello a u videa budou vše hlídat Massimiliano Irrati a Paolo Valeri. Všichni pánové jsou z Itálie.
Portugalsko – Srbsko

Dnes budeme sledovat zápas o přímý postup na šampionát, neboť jak Portugalsko, tak i Srbsko mají po sedmi utkáních 17 bodů a domácí tým je na prvním místě pouze o skóre. Portugalci však mohli být účasti o mnoho blíže, neboť ve čtvrtek hráli v Irsku a pouze remizovali 0:0. Oproti tomu Srbsko v posledním duelu doma vyhrálo nad Ázerbájdžánem poklidných 3:1.

V prvním vzájemném utkání této kvalifikace se v Bělehradě dostali Portugalci do dvoubrankového náskoku po dvou gólech Dioga Joty, po přestávce ale nejprve snížil Aleksandar Mitrović a na konečných 2:2 srovnal Filip Kostić.
Dobrý večer u pokračování evropské kvalifikace na MS 2022. Společně se podíváme na utkání skupiny A mezi Portugalskem a Srbskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.