Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Rakousko : Dánsko - 31. března 2021   20:45

Rakousko
Rakousko
0:4
(0:0)
Dánsko
Dánsko
58' Skov Olsen  (Delaney) • 63' Maehle  (Delaney) • 67' P.-E. Höjbjerg  (Braithwaite) • 73' Skov Olsen  (P.-E. Höjbjerg)
Rakousko
A. Schlager – Ilsanker (65. Lazaro), Trauner (82. S. Posch), Dragović – Lainer, Sabitzer, X. Schlager (74. Kara), Ulmer (82. Friedl) – Baumgartner, Kalajdžić (83. Grbic), Alaba (C).
Ernst Happel-Stadion, Vídeň (AUT)
Dánsko
Schmeichel – Wass, Kjaer (C), Christensen, Maehle – Delaney (77. Nörgaard), P.-E. Höjbjerg – Braithwaite (77. Dolberg), Eriksen, Y. Poulsen (55. Skov Olsen) – Wind (65. J. Andersen).

Necelou hodinu střetnutí to vypadalo, že utkání mezi Rakouskem a Dánskem skončí ve Vídni bezbrankovou remízou, jenže po přestávce přišel na hřiště Andreas Skov Olsen, což byl klíčový moment, protože po svém příchodu na hřiště otevřel skóre a celkem se postaral o dva góly. Rakušané za celý zápas nevystřelili na bránu, zatímco na opačné straně hřiště se prosadili ještě Joakim Maehle a také Pierre-Emile Höjbjerg. Dánsko se zásluhou dnešního suverénního vítězství osamostatnilo na čele skupiny F a má stoprocentní zisk devíti bodů se 14 vstřelenými góly a nulou obdržených branek. Konečný výsledek zní. Rakousko 0 Dánsko 4.
90+2'
90+2'
Fotbalisté Dánska opanovali druhý poločas a zápas už pouze dohrávají. Hosté kombinují ve středu hřiště a předvádí jednoduché, ovšem účelné narážení míče.
90'
Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 2 minuty.
88'
Rakušané se snažili zahrozit po diagonálním pasu na vzdálenější levou tyč brány, jenže jeden z dánských fotbalistů usměrnil míč hlavou do náruče brankáře.
85'
Andreas Skov Olsen se společně se svými spoluhráči dožadoval odpískání penalty kvůli ruce, jenže obránce Aleksandar Dragović měl nyní obě ruce jasně u těla.
83'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Saša Kalajdžić, přichází Adrian Grbic.
82'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Gernot Trauner, přichází Stefan Posch.
82'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Andreas Ulmer, přichází Marco Friedl.
80'
Christian Eriksen mohl přidat pátý gól, když vypálil zpoza šestnáctky a do jeho střely se dobře vrhl ve skluzu Aleksandar Dragović, jenže míč se od jeho vnitřní strany stehna odrazil do země a poté do břevna! Málem to bylo 5:0!
79'
Christoph Baumgartner se zdravě naštval a na ose hřiště práskl do míče, jenže jeho prudká střela ze střední vzdálenosti trefila záda jednoho z protihráčů.
77'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Kasper Dolberg.
77'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Thomas Delaney, přichází Christian Nörgaard.
74'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Ercan Kara.
73'
Dánsko právě vstřelilo branku!
ANDREAS SKOV OLSEN se nádherně pomazlil s míčem po fantastickém a jednoduchém kolmém nákopu spoluhráče na levé straně šestnáctky, a přestože byl proti trojici protihráčů, parádní střelou z úhlu vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Už 0:4. Asistence: Pierre-Emile Höjbjerg.
72'
Daniel Wass využil místa na pravé straně šestnáctky a po zaseknutí míče chtěl zamířit do levého horního rohu brány, jeho technický pokus ale skončil vzápětí mimo.
70'
Dánsko má po přestávce obrovskou převahu, což dokonale vystihuje skóre, ale také střely na bránu, na které teď hosté vedou 6:0. Rakousko je hodně dole.
69'
Domácí brankář Alexander Schlager chtěl jasně situaci zachránit, jenže se mu to nepodařilo a poté přišel trest. Nelze mu to vyčítat, ale možná vybíhat nemusel.
67'
Alexander Schlager se vydal daleko z brány, aby míč ve skluzu ukopl Martinovi Braitwaiteovi, jenže se mu to nepodařilo, a po přihrávce hráče Barcelony skóroval do prázdné sítě PIERRE-EMILE HÖJBJERG! Asistence: Martin Braithwaite.
65'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Stefan Ilsanker, přichází Valentino Lazaro.
65'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Jonas Wind, přichází Joachim Andersen.
63'
Thomas Delaney dokázal míč ve skluzu posunout do běhu na JOAKIMA MAEHLEHO, který se ocitl na levé straně šestnáctky úplně sám a přízemní střelou zamířil k přední tyči! Thomas Delaney přihrál na oba góly. Asistence: Thomas Delaney.
62'
David Alaba chtěl zrychlit a roztáhnout hru kolmou přihrávkou doleva, kde bylo hodně volného místa, jenže fotbalisté Dánska jeho pas dobře přečetli.
60'
Marcel Sabitzer byl zřejmě hráčem, který vyvážel míč na pravém křídle, a Jonas Wind viděl za skluz kartu.
60'
Andreas Skov Olsen poté mohl skórovat uprostřed šestnáctky podruhé, Alexander Schlager ale dokázal jeho přízemní střelu volejbalově vyrazit! Dánsko mohlo vést 2:0.
58'
ANDREAS SKOV OLSEN si naběhl na vzdálenější pravé tyči na fantasticky načasovaný přízemní centr Thomase Delaneyho z levé strany hřiště a z blízkosti poté napálil míč do bližšího horního rohu brány! Nádherná akce, po které Dánsko vede ve Vídni 1:0. Asistence: Thomas Delaney.
56'
Střídající Andreas Skov Olsen se ihned zapojil do hry a snažil se prosadit na pravé straně šestnáctky, kde poté nepřetlačil jednoho z protihráčů. Šance nikde.
55'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Andreas Skov Olsen.
54'
Po přestávce se příliš mnoho nezměnilo. Oba týmy se stále snaží otevřít skóre, jenže pevné defenzivy obou celků vítězí nad ofenzivním snažením. Stále je to 0:0.
53'
Saša Kalajdžić už si hledal místo na přední levé tyči dánské brány, jenže centr z levé strany hřiště k němu nedolétl. Dánové odvrátili míč na autové vhazování.
51'
Rakousko vyrazilo na ose hřiště do protiútoku, jenže ve středovém kruhu si následně zbytečně překážela dvojice hráčů, která nechala míč za sebou. Zase nic.
50'
Martin Braithwaite se vzápětí dostal na pravé straně šestnáctky k přízemní střele, která byla sražena na rohový kop. Christian Eriksen poté nikoho nenašel.
48'
Dánové tedy měli výhodu standardní situace, jenže následný centr poslali přímo do náruče Alexandera Schlagera, který míč chytil a poté rychle rozehrál.
47'
Martin Braithwaite se snažil uvolnit na levém křídle v blízkosti šestnáctky a hráče španělské Barcelony teď fauloval Christoph Baumgartner. Standardní situace.
46'
Rakousko obstaralo výkop druhého poločasu utkání, do kterého oba dva týmy vstupují za bezbrankového skóre. Největší šanci měl zatím na noze Joakim Maehle.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
Joakim Maehle měl po necelé půlhodině tohoto zápasu obrovskou příležitost, jenže překonaného Alexandera Schlagera pak zastoupil jeden ze spoluhráčů, zatímco Rakousko mělo největší šanci krátce před přestávkou, technická střela Christopha Baumgartnera ale skončila těsně mimo, a tak zatím na gól čekáme. Skóre po prvním poločase tohoto utkání. Rakousko 0 Dánsko 0.
45'
42'
Christoph Baumgartner se dostal do zakončení na levé straně vápna a jeho přízemní technická střela jen těsně minula vzdálenější pravou tyč!
41'
Domácí reprezentace by nyní ráda uštědřila Dánům nepříjemný úder krátce před odchodem do šaten, jenže zatím nevystřelila na bránu. Stále bez branek.
39'
Stefan Lainer se dostal na pravém křídle k zajímavému centru a poté už to vypadalo na nebezpečnou střelu, Dánové ale dokázali přízemní míč odvrátit z šestnáctky.
38'
Rakušané mohli po několikáté v zápase vyrazit do nebezpečného přečíslení, nyní zároveň nejlepšího, jenže ho zhatila velice špatná diagonální přihrávka.
37'
David Alaba odvrátil přízemní centr Dánů z pravé strany na rohový kop, který znovu rozehrál Christian Eriksen. Thomas Delaney vrátil míč před bránu, ale střela nikde.
36'
Christoph Baumgartner se chtěl prosadit na levém křídle a prodrat k míči, jenže ve své snaze povalil na zem Thomase Delaneyho, který se dostal před něj.
35'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát něco málo přes deset minut a poslední okamžiky zápasu byly pohledné, zatím ovšem stále čekáme na úvodní gól.
32'
Musím se vrátit k situaci a obrovské příležitosti, kterou měl Joakim Maehle. Domácího brankáře nakonec zachránil jeden z spoluhráčů! Stále 0:0.
30'
Marcel Sabitzer se vzápětí dostal k hlavičce uprostřed šestnáctky po pěkném centru Aleksandara Dragoviće z pravé strany, míč ale minul pravou tyč dánské brány.
29'
Na opačné straně hřiště mohl skórovat Marcel Sabitzer, jeho přízemní pokus z hranice vápna ale těsně minul vzdálenější levou tyč brány!
27'
Joakim Maehle se teď ocitl po zpětné přihrávce Martina Braithwaitea z pravé strany šestnáctky na vzdálenější levé tyči v obrovské šanci, jenže Alexander Schlager proti němu rychle vyběhl a fantastickým zákrokem míč vyrazil na rohový kop! První šance utkání a hned stoprocentní!
27'
Pokud to takto bude pokračovat dále, vidím to na bezbrankovou remízu. Dánsku stále chybí přesnost ve finální fázi a přihrávky často končí u brankáře Rakouska.
25'
Martin Braithwaite se vzápětí ocitl u levého rohového praporku pod tlakem dvou protihráčů a pokusil se mezi nimi protáhnout, následoval jeho pád, ale faul nikde.
24'
Dánové rozehráli rohový kop na přední tyč, kde byl následný míč odvrácen, a tak stále marně čekáme na první střelu na bránu a první slibnou šanci střetnutí.
23'
Pierre-Emile Höjbjerg využil volného prostoru na pravém křídle a do šestnáctky posílal nebezpečný přízemní centr, který byl odvrácen na rohový kop.
21'
Martin Braithwaite už se na to nemohl dívat a zkusil štěstí s střelou ze střední vzdálenosti, první střela v celém utkání ale minula levý horní roh domácí brány.
20'
Vypadalo to na nebezpečné přečíslení Rakouska na levém křídle, rychle ho ale přerušil Simon Kjaer a odkopl míč až k brankářovi Alexanderovi Schlagerovi.
19'
Rakušané vzápětí měli výhodu rohového kopu a do pokutového území zamířil pěkný centr z pravé strany hřiště, Andreas Christensen ale vyskočil a míč odvrátil.
18'
Úvodní čtvrthodina zápasu je za námi a ruku na srdce, zatím to není bůh ví jak dechberoucí utkání. Střetávají se dva vyspělé týmy a velice dobré a pevné obrany.
15'
Marcel Sabitzer nyní dostal na pravém křídle přihrávku patou do běhu a namířil si to vpřed, jenže čistým a výborným skluzem ho pak zastavil Thomas Delaney.
13'
Pierre-Emile Höjbjerg byl nyní faulován Christophem Baumgartnerem a Dánové poté měli obrovské štěstí, protože Rakousko mířilo do nebezpečného přečíslení.
11'
Fotbalisté Dánska vybojovali rohový kop, po kterém přišla pohotová přízemní střela zpoza šestnáctky, do cesty se jí ale postavil jeden z rakouských hráčů. Blok.
10'
Ve Vídni právě probíhá desátá minuta utkání a oběma týmům zatím schází přesnost ve finální fázi. Alexander Schlager a jeho protějšek Schmeichel jsou bez práce.
8'
Christoph Baumgartner a Stefan Lainer nyní chtěli kombinovat na pravém křídle a dostali se k šestnáctce Dánska, tam ale jejich kombinace selhala. Jen odkop.
7'
Marcel Sabitzer unikal podél levé postranní čáry a pod tlakem protihráče se rozhodl pro zpětnou otočku s míčem, čímž si vykoledoval faul. Hra byla přerušena.
5'
Marcel Sabitzer se teď dokázal uvolnit na levém křídle a do šestnáctky poslal pěkný centr, jenže uprostřed pokutového území byli pouze Dánové. Žádná šance.
4'
Dánsko má v úvodu zápasu převahu a Rakušanům se nedaří dostat přes půlící čáru. Buď je na vině nepřesná přihrávka nebo zbytečná ztráta ve středu hrací plochy.
3'
Andreas Ulmer se ocitl na levé straně obranné poloviny rakouského týmu pod tlakem Christiana Eriksena a musel si pomoci zpětnou přihrávkou.
2'
Utkání bylo zahájeno a Rakušané dobře napadali dánskou rozehrávku. Christian Eriksen zvolil dlouhý kolmý pas dopředu, který zamířil do území nikoho.
1'

Rakousko: A. Schlager – Ilsanker, Trauner, Dragović – Lainer, Sabitzer, X. Schlager, Ulmer – Baumgartner, Kalajdžić, Alaba (C).
Náhradníci: Pervan, Lindner – S. Posch, Grbic, Schaub, Kara, Ranftl, Trimmel, Friedl, Schöpf, Demir, Lazaro.

Dánsko: Schmeichel – Wass, Kjaer (C), Christensen, Maehle – Delaney, P.-E. Höjbjerg – Braithwaite, Eriksen, Y. Poulsen – Wind.
Náhradníci: Lössl, Rönnow – J. Andersen, Vestergaard, M. Jensen, Skov Olsen, Dolberg, Jönsson, Damsgaard, Nörgaard, Stryger Larsen, Boilesen.

Rozhodčí: Artur Dias (POR). Asistenti: Rui Tavares (POR), Paulo Soares (POR). Čtvrtý rozhodčí: Hugo Miguel (POR).
Rakousko

Rakušané jsou před posledním zápasem tohoto náročného reprezentačního srazu na druhém místě skupiny F. Dělí je dva body od prvních Dánů i od třetích Skotů, se kterými celou kvalifikaci zahájili. V Glasgow svěřenci Franca Fody dvakrát vedli, ale nakonec brali jenom bod za remízu 2:2. O pár dní později se Rakousko půlhodinu trápilo doma s Faerskými ostrovy. Ještě do pauzy ale otočilo na 3:1 a tento stav vydržel až do úplného konce. Nejlepším střelcem je s třemi zásahy Saša Kalajdžić ze Stuttgartu.
Dánsko

Hosté vstoupili do kvalifikace výborně, i když je nejtěžší prověrky proti Rakušanům a Skotům teprve čekají. V prvním zápase cestovali do Izraele, kde před zraky pěti tisícovek diváků porazili domácí mužstvo 2:0. V neděli čekala na Dány naprostá povinnost v podobě zápasu s Moldavskem. Ten nakonec skončil vysokou výhrou 8:0, na které se gólově podíleli Stryger Larsen, Damsgaard, Dolberg i střídající Ingvartsen se Skovem. V tabulce skupiny F je Dánsko první s náskokem dvou bodů na jeho dnešního soupeře.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na mistrovství světa 2022 v Kataru. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Rakouskem a Dánskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.