Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Rumunsko : Německo - 28. března 2021   20:45

Rumunsko
Rumunsko
0:1
(0:1)
Německo
Německo
16' Gnabry  (Havertz)
Rumunsko
Nita – O. Popescu, Chiricheş (C), Toșca, Camora (46. Burcă) – Marin, Stanciu – Hagi (83. Maxim), F. Tanase (83. Cicâldău), Mihăilă (66. Man) – Keșerü (66. Puşcaş).
Německo
Neuer (C) – Klostermann, Rüdiger, Ginter, Can – Goretzka, Kimmich, Gündoğan – Havertz (77. Werner), Gnabry (90+2. Neuhaus), Sané (90+4. Younes).
ter Stegen, Leno – Max, Tah, Wirtz, Neuhaus, Musiala, Younes, Werner.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Dnešní utkání je u konce a Němci se nakonec o výhru strachovali do posledního okamžiku. Nakonec je z toho jejich výhra 1:0 a druhá kvalifikační výhra. O jedinou branku zápasu se postaral Serge Gnabry, když doklepl do sítě nahrávku od Kaie Havertze. Poté zavřel branku domácí brankáře Florin Nita, který předvedl naprosto fantastický výkon a byl nejlépe hodnocen ze všech borců na zeleném pažitu. Jeho bývalý spoluhráč Nicolae Stanciu už na tom tak dobře nebyl. Vzhledem k nízké aktivitě svého celku dopředu nebyl příliš mnoho vidět. Rumuny čeká v dalším utkání 31.3. výjezd do Arménie. Němci se ve stejný den utkají doma se Severní Makedonií.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 5:6. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 10:11.
90+4'
90+4'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Amin Younes.
90+3'
Žlutou kartu dostává Joshua Kimmich (Německo).
90+2'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Florian Neuhaus.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90'
Na levé straně se hezky uvolnil Alexandru Maxim, jenže jeho následný centr šajtlí byl nepřesný a všechny přítomné přeletěl.
89'
Serge Gnabry hledal na ose hřiště Ilkaye Gündoğana, který dostal míč na paty a nedokázal s ním nic udělat.
88'
Několik soubojů bylo k vidění na středu hřiště, jako vítězové z nich vyšli hostující hráči, ale následná nahrávka dopředu postrádala přesnost.
87'
Obří šance domácích. George Puşcaş dostal míč do vápna, kde se dokázal zbavit obránce a levačkou zamířil jen na střed německé svatyně.
86'
Opět byl v akci útočník Chelsea. Timo Werner si ve vápně navedl míč na levačku a centroval do ohně. Tam celou akci vyřešil dobrým zákrokem Florin Nita.
85'
Timo Werner byl chytře vyslán sám na branku. V poslední chvíli byla nahrávka Kimmicha vyhodnocena jako ofsajdová.
84'
Rumuni se po delší době dostali dopředu, ale nepřesná nahrávka Marina skončila na německých kopačkách.
83'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Ianis Hagi, přichází Alexandru Maxim.
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Florin Tanase, přichází Alexandru Cicâldău.
82'
Z rohu hřiště centroval míč do vápna Ianis Hagi. Jeho pravačka míč katapultovala přímo na hlavu Cana.
81'
Roh pro Rumunsko.
80'
Po levé straně se rychle dostal Werner až do vápna a po střele i on zjistil, jak je těžké dnes překonat Florina Nitu.
79'
Rychlou nahrávku na levou stranu nyní dostal Sané, záložník mnichovského Bayernu se ale nacházel v ofsajdu.
78'
Němci kombinují na středu hřiště, stále to jsou hlavni oni, kdo se stará o útok v dnešním utkání.
77'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Timo Werner.
76'
Sám faulovaný Sané si vzal míč a dělovkou napálil jen ve zdi stojícího Andreu Burcu, který je nyní na trávníku.
75'
Leroy Sané se protáhl středem hřiště a vynutil si faul na svoji osobu.
74'
S rohovými kopy se nyní roztrhl pytel. Míč si u praporku chystal Joshua Kimmich, který opět nedokázal míč dostat za prvního bránícího hráče.
73'
U praporku si míč přichystal Ianis Hagi (Rumunsko), jenže jeho centr do malého vápna si ve vzduchu našel Manuel Neuer.
72'
Roh se bude kopat i na druhé straně hrací plochy.
71'
Ani tentokrát to Joshua Kimmich nerozehrál úplně ideálně, když pouze našel prvního hráče ve žlutém.
71'
Roh pro hosty.
70'
Přímý kop z místa přestupku rozehrál Joshua Kimmich. Pro jeho centr na zadní tyčku si došel dobře postavený Florin Nita.
69'
Po levé straně se dopředu protáhl Can a byl zezadu faulován.
68'
Hosté roztočili hodně rychlou kombinaci kousek za pokutovým územím soupeře, nakonec to ale skončilo příliš dlouhou nahrávkou Havertze do lajny.
67'
Přenést hru na levou stranu se pokoušel Matthias Ginter. Nepříliš povedený pas nakonec ukořistil pro německé barvy Leon Goretzka.
66'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Valentin Mihăilă, přichází Dennis Man.
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Claudiu Keșerü, přichází George Puşcaş.
65'
Po delší době jsou na míči i domácí hráči, kteří se nyní snaží hlavně držet svého soupeře daleko od vlastní branky.
64'
Hosté nyní byli v dalším brejku. Serge Gnabry našel z levé strany vápna na středu pokutového území Saného, jehož lehká teč míče skončila jen pár centimetrů od domácí branky.
63'
Z levé strany se na střed hřiště vydal Leroy Sané, který celou akci následně ukončil nepřesnou nahrávkou na Gnabryho.
62'
Joshua Kimmich centroval od rohového praporku do vápna, kde si míč našel a později i vyboxoval do bezpečí Florin Nita.
61'
Roh pro Němce.
60'
Máme za sebou hodinu hry a obraz je prakticky pořád stejný. Hosté se tlačí dopředu, zato Rumuni se snaží hlavně bránit a drží je při životě Nita.
59'
Po rychlém brejku se ke střele v pokutovém území dostal Ilkay Gündoğan. Záložník hostů pálil jen na střed branky, domácí brankář si pak dokázal poradit i s následnou dorážkou.
58'
Další díl ze seriálu o parádních zákrocích Florina Nity právě napsal Serge Gnabry, který se prodral hodně rychle středem hřiště a z vápna pálil levačkou takřka přesně k tyčce. Rumunský brankář si ale poradil a míč vytěsnil vedle branky.
57'
Němci v klidu kombinují na středu hrací plochy, aktuálně se příliš dopředu neženou.
56'
Domácí se nyní dostali do rozhodně největšího tlaku ve druhém poločase. Výsledkem toho byla rána Tanaseho z malého vápna. Domácí hráč míč poslal relativně hodně nad branku.
55'
Na druhé straně se dopředu snažil dostat Florin Tanase. Nohu mu však do vedení míče vložil obránce Emre Can.
54'
Volný prostor se na středu hřiště otevřel před Matthiasem Ginterem, který tak zkusil z nějakých snad pětatřiceti metrů vypálil. Střela z velké dálky skončila jen vedle domácí klece.
53'
Středem hřiště se snažil rozvinout hru Joshua Kimmich. Nepřesná nahrávka se stala lehkou kořistí Florina Nity.
52'
K vysokému míči se snažil na hraně ofsajdu dostat Kai Havertz. Když se k němu konečně dostal, tak praporek pomezního rozhodčího vyletěl vzhůru.
51'
Do rychlého brejku se chystali domácí, Nicolae Stanciu však nepřesně nahrál do lajny na Andreie Burcu.
50'
Kousek za vápnem se míč odrazil na nohu Leona Goretzky, který na nic nečekal a z voleje pálil. Proti jeho střele předvedl další parádní zákrok brankář Florin Nita.
49'
Po hezké kolmici mezi řady se zkoušel natahovat Claudiu Keșerü. Nakonec se mu to nepovedlo, v souboji byl úspěšnější Antonio Rüdiger.
48'
Ilkay Gündoğan parádní nahrávkou za obranu vyslal samotného na branku Saného, což by se skutečně stalo, kdyby Florin Nita nevyběhl a míč hlavou neodklidil do autu.
47'
Do rychlého brejku se hnali domácí fotbalisté. Zastavil je až zvednutý praporek po nahrávce na Valentina Mihăilu.
46'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Camora, přichází Andrei Burcă.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
Prvních pětačtyřicet minut dnešního utkání je za námi. Jasně lepším týmem byli hostující Němci, kteří tak zaslouženě vedou 1:0. V šestnácté minutě se totiž trefil po rychlém brejku Serge Gnabry. Akci však předcházela velmi těsná ofsajdová situace. Jednu z mála šancí domácích Rumunů měl Valentin Mihăilă, ten z voleje před brankou Neuera pálil pouze nad ni. Jinak byl německý tým jasně lepší a Rumunsko spíše bránilo svoji branku, ve který stojí sparťanský brankář Florin Nita.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 27%:73%
Střely na branku: 1:4
Rohy: 1:1
Ofsajdy: 1:2
45'
45'
Němci se ještě snažili dostat dopředu po levé straně, kde Gnabry nedokázal nasadit housle soupeři a o míč přišel.
44'
Hosté se ještě snaží do poločasu přidat jednu branku, ale přes důslednou obranu Rumunska se prochází velmi těžko.
43'
Na středu hřiště udělal rychlé dva kroky Serge Gnabry, což Nicolae Stanciu nepředpokládal a musel Němce faulovat.
42'
Zatáhnout míč blíže k brance se pokoušel Can, ale pak si nevěřil na souboj jeden na jednoho a míč poslal dozadu.
41'
Hosté teď zamkli svého soupeře na nějakých pětadvaceti metrech od branky, ale nedaří se jim dostat míč kvalitně do pokutového území.
40'
Hezký pas mezi řady dostal na střed hřiště Sané, který se pokoušel o patičkou, tou našel pouze soupeře.
39'
Po pravé straně se dopředu hnali Němci, celou akci však zabrzdila nepřesná nahrávka Lukase Klostermanna na Havertze.
38'
Tu rozehrával Valentin Mihăilă, jenže jeho hodně nepovedený centr nebyl problém pro Němce.
37'
Na levé straně hřiště si Alin Dorinel Toșca pokryl míč tělem a získal tak standardní situaci pro svůj tým.
36'
Do rychlého přečíslení se hnali domácí, vše ale nakonec zbrzdil Ianis Hagi, když si nevěřil do souboje jeden na jednoho a poté hru otočil dozadu.
35'
Míč si u praporku připravil Joshua Kimmich, jenže jeho centr skončil pouze na dobře postavené hlavě Vlada Chiricheşe.
34'
Zblokovaný centr Havertze znamená první roh pro mistry světa z roku 2014.
33'
Lukas Klostermann doběhl míč u brankové čáry a ještě před brankou našel volného Gnabryho, který odmítl druhou branku utkání, když mířil jen do Nity.
32'
Leroy Sané dokázal na levé straně obejít hráče a dostat se k centru do vápna, který byl však výrazně nepřesný a všechny v pokutovém území přeletěl.
31'
Přílišné napadání Kimmicha bylo oceněno faulem, hrát tak mohou domácí hráči.
30'
Po půlhodině hry chtěl Leroy Sané poslat na pravou stranu Havertze, jenže příliš důrazná nahrávka skončila za postranní lajnou.
29'
Aktuálně se hra točí okolo poloviny hřiště, na míči častěji rozhodně hostující borci.
28'
Goretzkova nahrávka na střed vápna způsobila záplavu hostujících zakončení, která všechna skončila na neprostupném bloku vytvořeným domácími hráči.
27'
Kousek za hranicí pokutového území obešel dva soupeře Răzvan Marin a následně pálil. Jeho přízemní pokus našel Manuel Neuer ve svých rukavicích.
26'
Na nahrávku Kimmicha si za obranu zabíhal Leroy Sané. Záložník Bayernu dal do míče přehnanou razanci a našel jím jen Nitu.
25'
Nepřesnou rozehrávku Vlada Chiricheşe se snažil potrestat Ilkay Gündoğan, jenže jeho kolmice byla taktéž nepovedená.
24'
Leroy Sané chtěl z levé strany vysunout Gnabryho, který jeho úmysl úplně nepochopil a bylo z toho odevzdání míče soupeři.
23'
Rumunsko je snad poprvé v utkání na delší časový úsek u míče, hraje s ním ale hodně daleko od německé branky.
22'
Vysoký míč za obranu si sice Serge Gnabry ukázkově zpracoval, rozhodčí ho ovšem viděl v ofsajdu.
21'
Nahrávka na Ilkaye Gündoğana na středu hřiště byla nepřesná a Němci tak na chvilku ztratili míč ze své kontroly.
20'
Po dlouhém míči se ještě na hrací ploše natahoval Hagi. Na míč nakonec o kousek nedosáhl a Antonio Rüdiger mu ještě naložil i reklamního panelu.
19'
Canovi se nepovedlo vysunout po lajně Saného a míč tak doklouzal k Nitovi.
18'
O podobný kousek se ještě z větší dálky pokusil Joshua Kimmich a záložník Bayernu dokonce rozezněl horní tyčku rumunské branky.
17'
Kousek za vápnem se míč odrazil na kopačku Ilkaye Gündoğana. Ten na nic nečekal a pálil. Technický pokus zamířil jen kousek nad branku.
16'
Německo právě vstřelilo branku!
Hosté se v šestnácté minutě ujímají vedení po velmi rychlém přechodu dopředu. Antonio Rüdiger parádním pasem vysunul po lajně dopředu Kaie Havertze, ten to měl sice hodně těsné s ofsajdem, ale prošlo mu to. Hostující záložník si následně míč zpracoval a přesnou nahrávkou pravačkou našel skórujícího SERGE GNABRYHO, který to měl opravdu hodně jednoduché. Florin Nita byl bez šance.
16'
Žlutou kartu dostává Ovidiu Popescu (Rumunsko).
15'
Na středu hřiště zrychlil Emre Can, Florin Tanase na něho nestačil, tak si pomohl zatažením za dres, které neuniklo rozhodčímu.
14'
Standardní situace se domácím nepovedla. Răzvan Marin nacentroval od praporku jen do rukavic brankáře Neuera.
13'
Rohový kop pro domácí celek.
12'
Vlad Chiricheş nádhernou nahrávkou z vlastní poloviny našel ve vápně naběhnutého Valentina Mihăili, který z voleje poslal těžký míč jen nad branku Neuera.
11'
Joshua Kimmich nepřesnou nahrávkou našel Florina Tanaseho, ale domácí brejk měl jepičí život.
10'
Němci po deseti minutách hry v klidu kontrolují hru. Kombinují okolo poloviny hřiště a hledají mezeru v domácí obraně.
9'
Po pravé straně vápna šel Kai Havertz sám na Florina Nitu, který ale nedovolil záložníkovi Chelsea skórovat.
8'
Kousek za vápnem dostal míč Claudiu Keșerü, zpracoval si ho a z druhého doteku pálil. Vysoký míč skončil nad brankou.
7'
Na pravé straně získal trochu volného prostoru, ale jeho centr rozhodně nenadělal Nitovi problémy.
6'
Odražený míč si na rohu vápna našel Emre Can a z voleje zkusil pálit na zadní tyčku. Solidní pokus letěl jen o kousek nad branku.
5'
Od levé lajny se Leroy Sané šikovně proháčkoval na střed hřiště, následně však nahrál přesně na kopačku Hagiho.
4'
Na středu hřiště se o nesmyslnou kličku mezi dva soupeře pokusil Ilkay Gündoğan. Štěstí pro něho bylo, že soupeř zahrál míč do autu.
3'
Po rychlém přechodu centroval míč do vápna Leon Goretzka. Nepovedené míč ale skončil na kopačkách soupeře.
2'
Zatím se hraje hodně opatrná partie. Míč mění často svého majitele na středu hřiště.
1'

Rumunsko: Nita – O. Popescu, Chiricheş (C), Toșca, Camora – Marin, Stanciu – Hagi, F. Tanase, Mihăilă – Keșerü.
Náhradníci: Lazar, I. Radu – Mogoş, Burcă, Bancu, Nedelcearu, Maxim, Man, Coman, Bicfalvi, Cicâldău, Puşcaş.

Německo: Neuer (C) – Klostermann, Rüdiger, Ginter, Can – Goretzka, Kimmich, Gündoğan – Havertz, Gnabry, Sané.
Náhradníci: ter Stegen, Leno – Max, Tah, Wirtz, Neuhaus, Musiala, Younes, Werner..
Poslední vzájemná utkání

2007 Německo VS. Rumunsko 3:1
2004 Rumunsko VS. Německo 5:1
2000 Německo VS. Rumunsko 1:1
1984 Německo VS. Rumunsko 2:1

Německo

Němci mají hodně rozdílné výsledky na mistrovství světa. V roce 2014 opanovali turnaj v Brazílii, ale o čtyři roky později se nedokázali v Rusku dostat ani ze základní skupiny turnaje. Jisté je to, že v případě postupu nebude vézt tým Joachim Löw, který po letním mistrovství Evropy odejde od reprezentace. Na tomto turnaji je německý tým v rozhodně nejtěžší skupině, kde se utká s Francií, Portugalskem a Maďarskem. Kvalitní vstup zažili svěřenci trenéra Löwa do této kvalifikace, když v prvním utkání porazili doma Island 3:0. Rozhodnuto bylo do značné míry už po sedmi minutách, kdy se trefil Goretzka a Havertz. Po změně stran pak přidal třetí branku Gündogan.

Poslední tři zápasy

Německo VS. Island 3:0
Španělsko VS. Německo 6:0
Německo VS. Ukrajina 3:1

Rumunsko

Rumuni se na mistrovství Evropy nepodívají, v rámci semifinálového utkání baráže totiž nestačili na Islandu na tamní reprezentaci 1:2. Co se týče Ligy národů, tam je rumunský tým i nadále v lize B, kterou dokázal udržet i na podzim minulého roku. Rumuni se rozhodně budou chtít dostat na šampionát, protože tam byli naposledy v roce 1998. Ve Francii tehdy skončili v osmifinále. Od té doby tamní reprezentace čeká na svoji osmou účast na Mundialu. V prvním utkání kvalifikace dokázali doma porazit Severní Makedonii 3:2, ač v 83. minutě vyrovnal Trajkovski. Za vítěze se trefil Tanase, Mihaila a Hagi.

Rumunsko VS. Severní Makedonie 3:2
Severní Irsko VS. Rumunsko 1:1
Rumunsko VS. Norsko 3:0
Zdravím všechny fanoušky reprezentačního fotbalu. V rámci druhého hracího dne kvalifikace na mistrovství světa se utkají týmy Rumunska a Německa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.