Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Skotsko : Rakousko - 25. března 2021   20:45

Skotsko
Skotsko
71' G. Hanley (O'Donnell) • 85' J. McGinn (R. Christie)
2:2
(0:0)
Rakousko
Rakousko
55' Kalajdžić  (Grillitsch) • 80' Kalajdžić  (Lainer)
Skotsko
Marshall – O'Donnell, Hendry, G. Hanley, Robertson (C) – J. McGinn, McTominay, Tierney – Armstrong (66. Adams), Dykes (78. C. McGregor), R. Christie (88. McLean).
Del Cerro – Yuste, Barbero (všichni ESP)
Hampden Park, Glasgow
Rakousko
A. Schlager – Lainer, Dragović, Lienhart, Alaba (C) – Baumgartner, Ilsanker, Grillitsch, X. Schlager – Grbic (68. Schaub), Kalajdžić.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 6:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:16.
Je dobojováno a dramatický zápas vítěze nepoznal. Po přestávce se hrál rozhodně lepší fotbal a výsledkem byly čtyři branky. Jako první se prosadili hosté, když se po v 55. minutě prosadil z dorážky Saša Kalajdžić. Skotsko zareagovalo v 71. minutě, to se po rozehrání přímého kopu dostal do vápna Grant Hanley a hlavou překonal A. Schlagera. Jenže když se v 80. minutě trefil hlavou Saša Kalajdžić a dal tak svou dnes druhý gól, vypadalo to, že si Rakousko odveze všechny body. Chyba lávky, o pět minut později přišla nejpěknější střela zápasu, to se nůžkami trefil ke vzdálenější tyči John McGinn a zařídil tak konečný stav zápasu 2:2.
90+3'
90+2'
Domácí tak měli přímý kop z pozice, která dovolovala ohrožení Schlagerovy branky, McTominay ale svou střelu poslal vysoko nad bránu.
90+1'
Hostující Stefan Ilsanker dostal za stažení protihráče žlutou kartu.
90'
Rozhodčí přidá tři minuty.
89'
Alaba našel na hranici šestnáctky nabíhajícího Lainera, tomu ale volej nevyšel a vystřelil zcela mimo.
88'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Kenny McLean.
88'
Na centr si u malého vápna naskočil Hanley, mířil však z celkem dobré pozice vedle.
86'
Další roh pro Skotsko.
85'
Skotsko právě vstřelilo branku!
Zase máme srovnáno! Už to vypadalo, že hosté dostanou po centru míč daleko od branky, jenže Skontsko bylo proti. Christieho hlavička vrátila hru do vápna, JOHN MCGINN se položil do nůžek a parádně uklidil míč ke vzdálenější tyči – 2:2.
84'
Domácí tým si po krátkém tlaku u vápna dá rohový kop.
83'
Po centru z pravé strany a lehkém prodloužení hlavičkoval McGinn, míč ale poslal vysoko nad Schlagerovo břevno.
82'
Žlutá karta pro domácí tým, za nedovolený zákrok ji dostal Stephen O'Donnell.
81'
Skotsko tak najednou musí zase pospíchat, pokud nechce odejít s prázdnou.
80'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Hosté podruhé vedou! Po několika přihrávkách před pokutovým územím nacentroval Lainer, přihrávkou našel naskočeného SAŠU KALAJDŽIĆE a ten přesnou hlavičkou překonal marně se natahujícího Marshalla – 1:2.
78'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Lyndon Dykes, přichází Callum McGregor.
77'
Skotsko cítí, že výhra není nemožná a v posledních minutách jsou domácí lepší. Snaží se soupeře ohrožovat centry, chtělo by to ale více přesnosti.
76'
Na druhé straně hledal Robertson Dykese, míč ale po mokrém trávníku rychle odskočil a druhý jmenovaný neměl moc šancí jej zasáhnout.
75'
Dvakrát se teď k vápnu dostali hosté, v obou případech ale jejich akce skončily ještě před zakončením. Poprvé zakročila obrana, podruhé se pískal faul.
73'
Roh domácích, míč propadl na malé vápno, jenže místo přesného zakončení přišel útočný faul.
72'
V Glasgow se teď silně rozpršelo, hrajeme v úplné průtrži mračen.
71'
Je srovnáno! Po centru z přímého kopu nedokázali Ilsanker s Lainerem uhlídat GRANTA HANLEYHO, ten si v poklidu naběhl do vápna a přesnou hlavičkou překonal natahujícího se A. Schlagera – 1:1.
70'
Žlutá karta pro hosty, za šlapák byl potrestán Florian Grillitsch.
68'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Adrian Grbic, přichází Louis Schaub.
68'
Nepovedený roh domácích, Rakousko hravě situaci uhlídalo a nyní bude střídat.
66'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Stuart Armstrong, přichází Che Adams.
65'
Na lavičce Skotska se chystá první střídání, zatím se čeká na přerušení hry.
63'
Alaba měl na levé straně trochu prostoru, jeho následný centr však bez větších potíží odkopl Grant Hanley.
62'
Žlutá karta i na straně Rakouska, dostal ji Saša Kalajdžić.
61'
Přímý kop Skotů z celkem dobré pozice, po centru si ale obrana hostů poradila a míč odvrátila.
59'
Najednou se hraje svižný fotbal z obou stran a gólmani si musí dávat obrovský pozor.
57'
Málem bylo srovnáno! Po autovém vhazování a rychlé výměně míče střílel z úhlu Armstrong a jeho rána po zemi šla jen o kousíček mimo!
56'
Prakticky hned po rozehrání se domácí dostali do vápna, v těsném souboji upadl Christie, sudí ale ihned ukázal, že tohle na penaltu nebylo!
55'
Hosté jdou do vedení! Po krátké kombinaci před vápnem vystřelil z dálky Grillitsch, jeho skákavou ránu Marshall vyrazil před sebe a dobíhající SAŠA KALAJDŽIĆ už zblízka nezaváhal. Skotové sice reklamovali ofsajd, u sudího s tím ale neuspěli. Stav je tedy 0:1!
53'
Marshall se teď musel natáhnout proti centru z levé strany, konečky prstů se mu povedlo dostat míč do pro Skoty bezpečnějších míst.
52'
Stefan Lainer zezadu atakoval Hanleyho a okamžitě se pískalo proti Rakousku. Druhá půle je zatím hodně bojovná bez nějakých výrazných akcí.
51'
Z dálky to zkusil Stephen O'Donnell, nebylo mu ovšem přáno a jeho rána skončila na rakouském obranném valu.
49'
Třetí žlutá karta na straně Skotska, potrestaným hráčem byl Lyndon Dykes.
48'
Dykes sice vyhrál těsný vzdušný souboj, rozvinutí akce se však nekonalo, neboť dobře zareagoval Dragović a odkopl daleko od pokutového území.
48'
Robertsonův centr z levé strany byl zablokován, míč se vůbec nedostal do vápna a dopředu už jde zase Rakousko.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
Je za námi první poločas, který nepřinesl ten nejšpičkovější fotbal. Více ze hry měli hosté, byli častěji u branky soupeře, jenže z toho nedokázali krom dvou střel zpoza vápna vydolovat žádné velké šance. Skotům se vydařil až závěr půle a nebyli daleko od otevření skóre. Dvakrát se do zakončení dostal Christie, v obou případech jej ale vychytal připravený A. Schlager. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:0.
45+2'
45+1'
Po signálu po přímém kopu se míč odrazil k Christiemu a ten pohotovou střelou po zemi opět protáhl A. Schlagera.
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
43'
Robertson rozehrál rohový kop, akce Skotska však záhy skončila pro útočný faul.
42'
Obrovská šance Skotů na otevření skóre! Po chybné rozehře brankáře Schlagera se k zakončení z vápna dostal Ryan Christie, gólman Rakouska ale své zaváhání napravil a střelu po zemi vykopl!
40'
Velká malá domů na Marshalla, ten neváhal a ihned poslal dlouhý pas k polovině.
38'
Andrew Robertson rozehrál rohový kop, hledal centrem Lyndona Dykese, jenže ten byl těsně bráněn a vůbec nedostal šanci na míč vyskočit.
37'
Střela Floriana Grillitsche kousek od pokutového území, ani teď to nešlo na branku.
36'
Domácí obrana si hlídá hlavně Davida Alabu, který je u většiny akcí Rakouska. A když jej drží na uzdě, mají hosté celkem problém.
34'
Změnit to chtěl YX. Schlager, jenže jeho střela z levého rohu pokutového území byla zablokována.
33'
Po celkem akčním úvodu tu máme útlum a sledujeme spíše neúspěšné pokusy o kombinaci. A to z obou stran.
31'
Další Armstrongův pokus, ani teď to nebylo úspěšné a míč letěl až k prázdným tribunám.
29'
Ta přišla až nyní, ze střední vzdálenosti to zkusil Armstrong, táhlá rána však letěla poměrně velký kus vedle Schlagerovy branky.
28'
Skotové se snad poprvé dostávají na delší dobu k pokutovému území soupeře, je to ale stále bez střel.
26'
Ve vzdušném souboji schytal úder do hlavy hostující Grbic a zatím se mu na nohy moc nechce. Je dokonce ošetřován.
25'
Zpoza pokutového území se do míče opřel Alaba a skákavá střela nebyla pro Marshalla zrovna jednoduchá. Pomohlo mu, že šla přesně do míst, kde stál.
24'
Žlutou kartu zatím dostal jiný hráč Skotska, a to Ryan Christie. Sice se hodně diví, ale s verdiktem rozhodně nic neudělá.
24'
Hanley byl hlavním sudím po svém dalším faulu důrazně varován. A má být proč, se žlutou kartou je tak blízko vyloučení...
23'
Akce Rakouska středem skončila v přehuštěném prostoru a malou domů v podání domácích na Marshalla.
22'
David Alaba rozehrál přímý kop, do svého centru ale nedal potřebnou razanci a akce skončila už u hranice pokutového území.
21'
Na centr z pravého křídla si naskakoval Hendry a A. Schlager měl ve vzdušném souboji docela problémy. Nakonec ale své území uhájil a už se hraje blíže půlky.
19'
Na druhé straně se o centr snažil Tierney, jeho pas skončil u prvního bránícího hráče Rakouska.
17'
Marshall se musel poprvé hodně snažit, protože po rychlé kombinaci si to k vápnu namířil Baumgartner a ranou po zemi donutil jít gólmana Skotů rychle na zem.
16'
Alaba se hned několikrát snažil o prostrčení míče do pokutového území, obrana Skotska všechny pokusy odkopla.
15'
Hanley nyní předvedl rozhodně fotbalovější moment, po vedlo se mu jistou hlavičkou odvrátit centr hostů z pravé strany.
14'
Máme tu první žlutou kartu utkání, za ostrý zákrok na Baumgartnera ji dostal domácí Grant Hanley.
12'
Skotové vysouvají napadání rozehrávky soupeře a docela to na hosty platí. Ti teď mají problém se prokombinovat na útočnou polovinu.
10'
Stále čekáme na první střelu, která by zamířila na branku, více ze hry mají zatím hosté.
9'
Je tu krátká pauza neboť na trávníku chvíli zůstal domácí McGinn. Ošetření však nebude potřeba, hráč to sám rozběhá.
8'
Alabovi utekl míč od nohy do autu, svým spoluhráčům se hned omlouvá za zpackanou akci.
7'
Další roh Rakouska, tentokrát to Rakušané pojali signálem nakrátko, následný Grillitschův centr z lepšího úhlu však pouze přelétl celé vápno a skončil mimo hrací plochu.
6'
Pokus domácích o nějaký ten průnik k vápnu Rakouska skončil prakticky hned na začátku, dopředu jdou hosté.
5'
Alaba centrem od rohového praporku našel Ilsankera, jenže jeho hlavičce scházela přesnost, Marshall zasahovat nemusel.
5'
Alaba vysunoval levým křídlem Grbice, dobře postavený Hendry mu ale míč ukopl na rohový kop.
4'
Malá domů na Marshalla, ten má dost času na poklidnou rozehrávku levou stranou.
3'
Skotové se zatím spíše seznamují z hřištěm, u míče se na delší dobu neohřáli.
2'
Rakousko se hned v úvodu dostalo do šance. Na půlce získal míč Baumgartner, po jeho sprintu se mu pak s pomocí teče povedlo přihrát na Kalajdžiće a ten z první zakončil. Šlo to vedle pravé tyče Marshallovy branky.
1'

Skotsko: Marshall – O'Donnell, Hendry, G. Hanley, Robertson (C) – J. McGinn, McTominay, Tierney – Armstrong, Dykes, R. Christie.
Náhradníci: C. Gordon, McLaughlin – Fleck, C. McGregor, Gallagher, McKenna, Fraser, Nisbet, Adams, McBurnie, Palmer, McLean.

Rakousko: A. Schlager – Lainer, Dragović, Lienhart, Alaba (C) – Baumgartner, Ilsanker, Grillitsch, X. Schlager – Grbic, Kalajdžić.
Náhradníci: Pervan, Lindner – Ulmer, Ranftl, Trauner, Sabitzer, Gregoritsch, Trimmel, Schaub, Schöpf, Onisiwo, Friedl.

Rozhodčí: Del Cerro – Yuste, Barbero (všichni ESP).
Oba týmy již nastupují na hrací plochu, následovat budou národní hymny a poté už začne samotný zápas.
Zápas v Hampden Parku začne ve 20:45, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Carlos Del Cerro, kterému budou na pomezí asistovat Juan Carlos Yuste a Diego Barbero. Čtvrtým rozhodčím byl nominován José María Sánchez. Všichni pánové jsou ze Španělska.
Poslední vzájemný zápas

Naposledy se oba celky střetly už před takřka čtrnácti lety, tehdy v přátelském utkání vyhrálo Skotsko na půdě soupeře těsně 1:0.

Rakousko

Hostům se poslední reprezentační zápasy vydařily a výsledkem byl postup v rámci Ligy národů, kde Rakušané předčili Norsko, Rumunsko a Severní Irsko a postoupili do nejvyšší Ligy A. Od listopadu loňského roku se však národní tým nesešel a bude zajímavé sledovat, jak vstoupí do nového kvalifikačního cyklu. Mimo dnešní zápas bude rakouský tým hrát ještě doma proti Faerským ostrovům a tuto část kvalifikace pak zakončí proti Dánsku.

Nominace

Brankáři: Daniel Bachmann (Watford), Pavao Pervan (Wolfsburg), Heinz Lindner (Basilej), Alexander Schlager (LASK), Jörg Siebenhandl (Sturm Graz).

Obránci: David Alaba (BAyern Mnichov), Aleksandar Dragovic (Leverkusen), Marco Friedl (Werder Brémy), Martin Hinteregger (Frankfurt), Stefan Lainer (Mönchengladbach), Philipp Lienhart (Freiburg), David Nemeth (Sturm Graz), Stefan Posch (Hoffenheim), Gernot Trauner (LASK), Christopher Trimmel (Union Berlín, Andreas Ulmer (Salzburg), Maximilian Ullmann (Rapid Vídeň), Albert Vallci (Salzburg), Philipp Wiesinger (LASK), Maximilian Wöber (Salzburg).

Záložníci: Husein Balic (LASK), Christoph Baumgartner (Hoffenheim), Yusuf Demir (Rapid Vídeň), Thomas Goiginger (LASK), Florian Grillitsch (Hoffenheim), Stefan Hierländer (Sturm Graz), Raphael Holzhauser (Beerschot), Stefan Ilsanker (Frankfurt), Jakob Jantscher (Sturm Graz), Valentino Lazaro (Mönchengladbach), Dejan Ljubicic (Rapid Vídeň), Karim Onisiwo (Mohuč), Reinhold Ranftl (LASK), Marcel Sabitzer (Lipsko), Louis Schaub (Luzern), Xaver Schlager (Wolfsburg), Alessandro Schöff (Schalke 04), Stefan Schwab (PAOK Soluň), Peter Zulj (Göztepe Izmir).

Útočníci: Adrian Grbic (Lorient), Michael Geregoritsch (Augsburg), Sasa Kalajdzic (Stuttgart/), Ercan Kara (Rapid Vídeň).
Skotsko

Domácí tým se bude dnes chtít vrátit na vítěznou vlnu po nepovedeném závěru poslední Ligy národů, ve kterém porážkami 0:1 na půdě Slovenska a Izraele přišel o prvenství ve skupině a postup do Ligy A. V tomto reprezentačním cyklu se kromě Rakouska ještě vydá na půdu Izraele a tuto část pak zakončí doma proti Faerským ostrovům.

Nominace

Brankáři: Craig Gordon (Heart of Midlothian), David Marshall (Derby County), Jon McLaughlin (Rangers).

Obránci: Andrew Considine (Aberdeen), Declan Gallagher (Motherwell), Grant Hanley (Norwich), Jack Hendry (Oostende), Scott McKenna (Nottingham), Stephen O’Donnell (Motherwell), Liam Palmer (Sheffield Wednesday), Andy Robertson (Liverpool), Greg Taylor (Celtic), Kieran Tierney (Arsenal).

Záložníci: Stuart Armstrong (Southampton), Ryan Christie (Celtic), John Fleck (Sheffield United), Ryan Jack (Rangers), John McGinn (Aston Villa), Callum McGregor (Celtic), Kenny McLean (Norwich), Scott McTominay (Manchester United).

Útočníci: Ché Adams (Southampton), Lyndon Dykes (QPR), Ryan Fraser (Newcastle), Oliver McBurnie (Sheffield United), Kevin Nisbet (Hibernian).
Skupina F

Mimo Skotska a Rakouska se v této skupině představí ještě Izrael, Dánsko, Moldavsko a Faerské ostrovy.
Dobrý den u evropské kvalifikace na fotbalové MS 2022. Společně se podíváme na utkání skupiny F mezi Skotskem a Rakouskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.