Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Slovensko : Slovinsko - 11. listopadu 2021   20:45

Slovensko
Slovensko
58' Duda  • 74' Strelec
2:2
(0:1)
Slovinsko
Slovinsko
18' Zajc  (Šporar) • 62' M. Mevlja  (Iličić)
Slovensko
Rodák – Pekarík (88. Boženík), Šatka, Škriniar, Holúbek – Lobotka – Mak (71. Suslov), Bero (71. Strelec), Hamšík (C) (46. Duda), Haraslín (66. Jirka) – Almási.
Gestranius – Aravirta, Alakare
Štadión Antona Malatinského, Trnava
Slovinsko
Oblak (C) – Stojanović, Blažič, M. Mevlja, Balkovec – Lovrić, Štulac, Zajc (71. Vrhovec) – Iličić (86. Rogelj), Šporar, Verbič (59. Karničnik).
Belec, Vekič – Karničnik, Rogelj, Vučkić, Kouter, Elšnik, Tijanić, Karić, Vrhovec, Celar.

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 3:0. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 16:17.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavý kvalifikační duel, ve kterém byl domácí celek jasně lepší. Slovensko mělo řadu šancí, neustále tlačilo, ale ve finální fázi se domácím dnes příliš nedařilo. Hosté se dostali do vedení v prvním poločase, když se trefil Zajc. Po změně stran vyrovnal z pokutového kopu Duda. Navíc hostující hráč vyfasoval červenou kartu. I v deseti se ale Slovinsko dostalo opět do vedení, když se prosadil Mevlja. Patnáct minutek před koncem vyrovnal střídající Dávid Strelec. V závěru utkání domácí tlačili, ale branka už nepadla a duel nemá vítěze.
90+5'
90+5'
Rozhodnutí měl na hlavě aktivní Dávid Strelec! Jeho pokus ovšem nebyl přesný a stav utkání se ani tentokrát nemění!
90+5'
Z rohového kopu nic nebylo a vypadá to, že se v tomto utkání už nic nestane.
90+4'
Rohový kop pro Slovinsko.
90+3'
Po centru zakončoval Róbert Boženík, ale jeho zakončení nebylo přesné a Oblak nemusel zasahovat.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavil pět minutek.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Peter Pekarík, přichází Róbert Boženík.
88'
Nyní chyboval brankář Oblak! Po střele míč jen vyrazil, dostal se k němu Dávid Strelec, ale svou přihrávkou nenašel žádného spoluhráče.
87'
Domácí zahrávali další rohový kop. Tentokrát se do zakončení dostal Erik Jirka, ale branku trefit nedokázal.
86'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Žan Rogelj.
85'
Domácí zahrávali svůj osmý rohový kop, ale ani z něho nic nebylo. Vypadá to, že tento duel nebude mít vítěze.
84'
Rohový kop pro Slovensko.
82'
Domácí stále diktují tempo hry, hraje se pouze na polovině Slovinska, ale ve finální fázi se dnes domácím nedaří.
80'
Žlutou kartu dostává Petar Stojanović (Slovinsko).
78'
Také na druhé straně skončila akce útočným faulem. Provinil se Andraž Šporar, který to na Slovensku velice dobře zná.
76'
Dopředu se nyní hnal další střídající hráč, a to Erik Jirka, ale v souboji si pomohl faulem a hrát budou hosté. Ti samozřejmě vůbec nikam nepospíchají.
74'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Po hezké kombinační akci napřáhl z hranice velkého vápna střídající DÁVID STRELEC, který to trefil skvěle. Oblak byl zcela bez šance a je to tedy 2:2!
73'
Z tohoto rohu ale Slovinsko nic nevytěžilo a dopředu už pospíchají domácí fotbalisté.
72'
Z ojedinělé akce vybojovali hosté rohový kop.
71'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Matúš Bero, přichází Dávid Strelec.
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Róbert Mak, přichází Tomáš Suslov.
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Miha Zajc, přichází Blaž Vrhovec.
70'
Posledních dvacet minutek mají domácí na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem. No, bude to ještě zajímavé a máme se na co těšit.
68'
Obraz hry je stále stejný. Domácí se tlačí dopředu a hosté se bráni. A myslím si, že tento obrázek se jen tak nezmění. Uvidíme, jestli domácího ze svého tlaku něco vytěží.
66'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Erik Jirka.
65'
Ladislav Almási se dostal do zakončení, ale jeho rána nebyla přesná a stav zápasu se tedy nemění.
64'
Hraje se na polovině Slovinska, které je nyní pod velkým tlakem domácího celku.
62'
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Tak pozor, protože i v deseti jdou hosté ze Slovinska opět do vedení! Po rohovém kopu se k míči prodral MIHA MEVLJA, který překonal Rodáka!
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že je to 1:1, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
59'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Benjamin Verbič, přichází Žan Karničnik.
58'
K míči se postavil střídající ONDREJ DUDA, který poslal brankáře na druhou stranu a srovnal na 1:1!
57'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Miha Blažič (Slovinsko).
56'
Nejdříve ofsajd, ale tomu předcházela ruka! Rozhodčí vše zkontroloval pomocí systému VAR a nařídil pokutový kop pro domácí!
55'
Domácí stále tlačí svého soupeře, jsou jasně lepší, ale vyrovnávaní zatím nepřichází.
53'
Po rohu se do zakončení dostal stoper Milan Škriniar, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal trefit zařízení a stav utkání se tedy nemění!
52'
51'
Hosté se vydali dopředu, ale Josip Iličić tentokrát nic nevymyslel a u míče už jsou opět domácí borci.
50'
Nyní se domácí hnali do zajímavého brejku, ale Róbert Mak si míč ukopl a nic z toho nebylo. Na tahu je tak Slovinsko.
49'
Stále se hraje na polovině Slovinska, ovšem do zakončení se domácí fotbalisté zatím ve druhém poločase nedostali.
48'
Do druhého poločasu vstoupili domácí hráči aktivně. Okamžitě se tlačí před branku soupeře, kterou střeží zkušený Jan Oblak, brankář Atlética Madrid.
46'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Ondrej Duda.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47 hodin.
První poločas je minulostí. Sledujeme zajímavý duel, ofenzivní duel, který nabídl mnoho zajímavých příležitostí. Domácí se tlačili do zakončení, ale o první branku v tomto zápase se postaral hostující Zajc, který po rychlé akci poslal v 18. minutě Slovinsko do vedení 1:0. Poté bylo k vidění několik dalších šancí, domácí mohli několikrát vyrovnat, ale nepodařilo se jim to. Slovinsko tak vede nad Slovenskem 1:0.
45+2'
45+2'
V obrovské šanci se nyní zjevil Lukáš Haraslín, ale s jeho střelou si poradil Oblak, kterému zřejmě pomohlo i břevno! Domácí mají dnes zatím velkou smůlu v zakončení!
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Z následného rohového kopu nic nebylo, protože celé snažení domácích skončilo útočným faulem.
43'
Parádní akce domácího celku! Mak nádherně obešel protihráče, zrychlil hru a nakonec Ladislav Almási přihrál na hranici velkého vápna, kde se do míče opřel Marek Hamšík, ale s jeho pokusem si parádně poradil Oblak!
41'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.
39'
Aktivní Benjamin Verbič odcentroval z levé strany, míč byl sražen a padal do branky, ale Marek Rodák si i přes menší problémy poradil!
37'
Hosté dobře kombinovali na polovině svého soupeře, ale celé snažení nakonec ukončila nepřesná přihrávka.
35'
Matúš Bero vlétl do vápna, přihrál pod sebe, vyřadil ze hry i brankáře Oblaka, ovšem žádný z jeho spoluhráčů se k míči nedostal a nic z toho nebylo!
34'
Po zisku míče šli dopředu hosté, ale přečíslení nezvládli a nic z toho tedy nebylo. Nepřesností je zatím k vidění opravdu hodně.
32'
Domácí se hnali do slibně vypadající příležitosti, ale rychlík Lukáš Haraslín si míč ukopl a nic z toho nakonec nebylo.
31'
Faulující Peter Pekarík uviděl zcela zaslouženě žlutou kartu.
30'
Poté ještě domácí zahrávali rohový kop, ale ani z této příležitosti nedokázali ohrozit slovinskou branku.
29'
Zkušený Marek Hamšík zkoušel překvapit brankáře, ovšem záměr se mu příliš nepovedl a Oblak byl tak bez práce.
28'
Tak nakonec je vše jinak, protože rozhodčí celou situaci prokonzultoval s videorozhodčím a k faulu došlo těsně před vápnem. Je z toho tedy standardní situace pro domácí.
27'
Žlutou kartu dostává Miha Blažič (Slovinsko).
27'
Pokutový kop pro Slovensko!
25'
Po centru do vápna se do zakončení dral Ladislav Almási, ale nakonec vysoký míč sebral pozorný Oblak, který opět pomohl svým zadákům.
23'
Domácí se stále tlačí dopředu, ale ve finální fázi se jim zatím nedaří podle představ. Do zakončení se Slovensko dostává pouze sporadicky.
21'
Žlutou kartu dostává Ladislav Almási (Slovensko).
20'
Domácí se snažili okamžitě odpovědět, hned se vydali dopředu, ale ani tentokrát z toho nic nebylo a Oblak byl bez práce.
18'
Je tu úvodní branka tohoto utkání! Andraž Šporar vymyslel parádní centr, k hlavičce z bezprostřední blízkosti se dostal MIHA ZAJC a ten si věděl rady, Rodák byl bez šance a Slovinsko jde do vedení 1:0! Povedená akce hostů.
16'
Po zisku míče se dopředu hnali i hosté, ale Josip Iličić nezvládl přihrávku a celou akci zastavil.
15'
Jenže ani z druhého rohového kopu domácích nic nebylo, hosté se v pohodě ubránili.
14'
A domácí fotbalisté vybojovali další rohový kop.
13'
U míče jsou domácí fotbalisté, kteří se snaží něco vymyslet, ale zatím kombinují daleko od branky, kterou střeží Oblak.
11'
Hostující Benjamin Verbič nyní reklamoval ruku jednoho z domácích hráčů ve vápně, ale rozhodčí zůstal klidný a pokutový kop neodpískal.
9'
Lukáš Haraslín zakončit nedokázal, ovšem Matúš Bero už ano! S jeho pokusem si ovšem v pohodě poradil Jan Oblak, jednička Atlética Madrid.
8'
Po zisku míče se hosté vydali dopředu, byla z toho dlouhá přihrávka do pravé strany, ale Josip Iličić míč na hrací ploše nezachytil.
7'
Jenže ohrozit branku soupeře se domácím nepodařilo a tak si musíme na úvodní branku tohoto utkání ještě počkat.
6'
Slovensko vybojovalo první rohový kop v tomto utkání.
5'
Stále jsou u míče domácí hráči, kteří začínají další útok od svých stoperů. Hosté zatím velmi dobře napadají.
3'
Úvod utkání patří domácím, kteří dobře drží míč a hostům ho zatím příliš nepůjčují. Je to ale velmi opatrné, což je pochopitelné.
2'
K centru se nakonec dostal Mak, ovšem pro míč si došel zkušený Oblak, ve kterém mají hosté obrovskou jistotu v bráně.
1'
Domácí začali poklidnou kombinací na své polovině, nikam se zatím netlačí a drží míč.
1'
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Slovensko: Rodák – Pekarík, Šatka, Škriniar, Holúbek – Lobotka – Mak, Bero, Hamšík (C), Haraslín – Almási.
Náhradníci: Kuciak, Dúbravka – De Marco, Jirka, Duda, Boženík, Hromada, Rusnák, Strelec, Koscelník, Suslov.

Slovinsko: Oblak (C) – Stojanović, Blažič, M. Mevlja, Balkovec – Lovrić, Štulac, Zajc – Iličić, Šporar, Verbič.
Náhradníci: Belec, Vekič – Karničnik, Rogelj, Vučkić, Kouter, Elšnik, Tijanić.

Rozhodčí: Gestranius – Aravirta, Alakare.

Poslední vzájemný zápas

Oba celky na sebe narazily na začátku září letošního roku. Slovensko bylo v utkání aktivnější, nakonec se ve 32. minutě dostalo po brance Boženíka do vedení 1:0. Jenže ještě do přestávky Slovinsko vyrovnalo, když se prosadil Stojanovič. Ve druhém dějství už žádná další branka nepadla a týmy si body rozdělily.
Slovinsko

Slovinsko je na tom téměř úplně stejně, jako Slovensko. Dnes hostující celek vybojoval v osmi zápasech také 10 bodů, také nastřílel pouze devět branek, ale o jednu více inkasoval. Slovinsko se v posledním zápase představilo doma, kde hostilo skvěle hrající Rusko a tomu nakonec po boji podlehlo 1:2.

Ve hře je dnes tedy třetí místo v tabulce. Dá se předpokládat, že kdo zvládne tento zápas, získá tři body, tak nakonec obsadí třetí místo ve skupině.
Slovensko

Domácí Slovensko zatím v osmi zápasech vybojovalo 10 bodů a v tabulce se nachází na třetí pozici. Na druhé Chorvatsko ztrácí Slovensko sedm bodů a na první Rusko bodů dokonce devět. V posledním utkání se Slovensko představilo v Chorvatsku, kde nakonec po boji uhrálo remízu 2:2.

Nejlepším střelcem slovenského týmu je obránce Škriniar, který se trefil dvakrát, stejně jako útočník Ivan Schranz.

Domácí dnes neberou nic jiného, než výhru, ale je jasné, že to nebude vůbec jednoduché. Slovenský celek bude spoléhat také na své fanoušky, protože v Trnavě vždy panuje skvělá atmosféra.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Kvalifikace o Mistrovství světa dnes pokračuje dalšími zápasy a my budeme sledovat duel mezi Slovenskem a Slovinskem. Mírným favoritem je domácí Slovensko, ovšem čeká se hodně vyrovnaný zápas, tak uvidíme, jak to celé dnes nakonec dopadne. Tento zápas se hraje na stadionu City Arena, který se nachází v Trnavě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.