Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Turecko : Norsko - 8. října 2021   20:45

Turecko
Turecko
6' Aktürkoğlu (Ünder)
1:1
(1:1)
Norsko
Norsko
41' Thorstvedt  (Hanche-Olsen)
Turecko
Çakır – Çelik, Aziz (70. K. Ayhan), Demiral, Erkin – Tufan (58. Kutlu), Özdemir (70. Yazıcı) – Ünder (70. Antalyalı), Çalhanoğlu, Aktürkoğlu (84. Karaman) – B. Yılmaz (C).
F. Brych – M. Borsch, S. Lupp (všichni GER)
Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi (İstanbul).
Norsko
Nyland – Holmgren Pedersen (84. Ryerson), S. Strandberg, Hanche-Olsen, Meling – Ödegaard (C), P. Berg (75. Aursnes), Thorsby – Hauge (75. Daehli), Thorstvedt (75. Veton Berisha), M. Elyounoussi.

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 8:6. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 7:8.
Ve druhé půli už žádná branka nepadla a kromě závěrečné velké příležitosti Norů nebylo ani nic pořádného k vidění. Oba celky si byly vědomi toho, co je ve hře a tomu zřejmě přizpůsobily svoji hru, hrály ze zabezpečené obrany a vyčkávaly na chybu toho druhého. O trochu aktivnější bylo možná Turecko, ovšem svou aktivitu v gól proměnit nedokázalo.
90+6'
90+6'
Tak teď muselo všem domácím příznivcům zatrhnou. Mohamed Elyounoussi zůstal nepokryt ve velkém vápně a z levé strany hlavičkoval na vzdálenější tyč, kterou těsně minul. Nechybělo moc a Norové v posledních vteřinách dokonali obrat. Největší šance druhé půle.
90+5'
Žlutou kartu dostává Andreas Hanche-Olsen (Norsko).
90+4'
Útočný faul tureckého týmu a Norsko rozehraje ze své strany. Vypadá to, že tento duel vítěze mít nebude.
90+3'
Martin Ödegaard rozehrál přímý kop, míč ale poslal vysoko nad. Uğurcan Çakır mohl zůstat v klidu.
90+2'
Žlutou kartu dostává Kaan Ayhan (Turecko), který zcela jasně nevybíravě fauloval Berishu.
90+1'
Yusuf Yazıcı to zkoušel znovu z dálky, dopadl ale úplně stejně jako před chvílí, kdy míč adresoval vysoko nad norskou svatyni.
90+1'
Hrát se bude ještě pět minut.
90'
A opět v akci gólman Turecka, který musel vyběhnout a pomoct svým spoluhráčům.
89'
Uğurcan Çakır na nic nečekal, popošel z brány a volný balón odkopl co nejdál to šlo.
88'
Nepříjemný pas do šestnáctky Turků vyslal Stefan Strandberg, tam se ale jeden z jeho spoluhráčů provinil faulem, takže veškeré vzrušení je zbytečné.
87'
Yusuf Yazıcı to zkusil z velké dálky, balón však až příliš podebral a poslal vysoko nad. Takto to určitě nepůjde.
86'
Dva hráči Norska si nabíhali na levé straně na letící balón, ale ani jeden z nich se ve finále do zakončení nedostal.
84'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Karem Aktürkoğlu, přichází Kenan Karaman.
84'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Marcus Holmgren Pedersen, přichází Julian Ryerson.
84'
Žlutou kartu dostává Yusuf Yazıcı (Turecko).
84'
Po faulu rozehrávali hosté ze své poloviny a málem se dostali do velké možnosti, zastavil je ale ofsajd, v němž se ocitl Veton Berisha.
82'
Domácí si špatně přihráli a míč dávají protivníkovi, který nikam nepospíchá.
81'
Nyní to vypadalo slibně, ovšem Karem Aktürkoğlu střílel levačkou pouze nad břevno norské svatyně. Örjan Nyland tak nemusel zasahovat.
80'
Zbývá deset minut do konce základní hrací doby, o trochu aktivnější jsou domácí, ale žádnou velkou příležitost si dosud nevytvořili.
79'
Marcus Holmgren Pedersen si naběhl za obranu Turků, ale jeho přízemní přihrávka před bránu svého příjemce nenašla.
78'
Balón ovšem končí až u Uğurcana Çakıra, který pomůže spoluhráčům s rozehrávkou.
77'
Hodně nepříjemný míč poslal do velkého vápna Yusuf Yazıcı, hostům se se štěstím povedlo míč odvrátit. Bude to roh.
75'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Kristian Thorstvedt, přichází Veton Berisha.
75'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Patrick Berg, přichází Fredrik Aursnes.
75'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Jens Hauge, přichází Mats Daehli.
73'
Kristian Thorstvedt si vyžádal ošetření a hra je přerušena.
73'
Caner Erkin zakroutil svůj centr z levé strany přímo do rukavic hostujícího brankáře.
72'
Kristian Thorstvedt se hodně zlobil na hlavního arbitra, který zákrok na něj posoudil jako čistý, Norsko tím pádem přímý kop rozehrávat nebude.
70'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Taylan Antalyalı.
70'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Berat Ayberk Özdemir, přichází Yusuf Yazıcı.
70'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Serdar Aziz, přichází Kaan Ayhan.
69'
A zkusili zaútočit, Zeki Çelik však poslal svoji ránu z dálky příliš mimo bránu.
68'
Aziz odchází za postranní lajnu a bude nutné střídání, zatím hrají domácí o deseti.
67'
Aziz stále leží na travnaté ploše a tady by asi mělo přijít na řadu střídání.
65'
Žlutou kartu dostává vzápětí Morten Thorsby (Norsko), který udeřil do tváře Serdara Azize.
65'
Žlutou kartu dostává Berat Ayberk Özdemir (Turecko), který poslal k zemi Haugeho.
63'
Turecko šlo ve třech proti třem, Hakan Çalhanoğlu však špatně přihrál a z nabídnuté možnosti tak rázem nebylo nic. S touto situací šlo jistě naložit lépe.
62'
Uğurcan Çakır zůstal stát na brankové čáře a málem se mu to vymstilo, ale nakonec mu pomohli spoluhráči.
62'
Norové mohou zkusit zahrozit z rohového kopu.
60'
Kombinace na jeden dotek domácímu týmů vůbec nevyšla, Norové míč odkopli a Turci to tak zkouší znovu.
58'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Ozan Tufan, přichází Berkan Kutlu.
58'
Burak Yılmaz se ale chytil do ofsajdové sítě a musí míč odevzdat.
57'
Domácí pokračují v aktivitě a vyráží znovu k norské bráně.
55'
Burak Yılmaz čekal na středu velkého vápna, zda k němu doputuje vzdušný centr, ten byl nakonec odvrácen obranou Norska.
53'
Hakan Çalhanoğlu na nic nečekal a odražený míč poslal ihned mezi tři tyče, ale trefil jen připravenou Nylandovu náruč.
52'
Marcus Holmgren Pedersen centroval na úroveň penalty, kde hlavičkoval Morten Thorsby, ale minul levou tyč.
51'
Burak Yılmaz se dostal ke střele z dobré pozice, trefil ale pouze boční síť norské brány.
50'
To hosté byli o něco nebezpečnější, křižný přízemní centr do pokutového území Turků byl ovšem odvrácen včas.
49'
Těm se nyní nepovedlo dostat s balónem příliš daleko.
48'
Zatím se hraje ve druhé půli opatrný fotbal, u míče jsou domácí.
46'
Domácí sice začali aktivněji a byli odměněni vedoucí brankou, avšak hosté se pomalu dostávali více do hry, první velkou šanci ještě nevyužili, když soupeře zachránila tyč, ale v závěru úvodního dějství se jim už vyrovnat povedlo. Před druhým poločasem je tak vše otevřené.
45+3'
45+2'
Örjan Nyland prokázal rychlý reflex a vyběhl včas z brankové lajny pro volný míč, jenž uklidil do náruče.
45+1'
Dvě minuty se budou nastavovat.
45'
Teď už se faul píská a rozehrávat bude Tureckou těsně před středovou lajnou.
44'
Domácí se málem dostali do přečíslení, když vyrazili do otevřené obrany Norů, jenže dlouhou křižnou přihrávku dokázal soupeř zastavit a zabránit tak příležitosti.
42'
Hlavní arbitr se ještě radil s videem, ale to gól potvrdilo a vše bylo opravdu v pořádku.
41'
Norsko právě vstřelilo branku!
Ještě před odchodem do kabin je srovnáno. KRISTIAN THORSTVEDT se ocitl na pravé straně za tureckou obranou, vyhnul se ofsajdu a míč poslal levačkou za vyběhnuvšího Çakıra.
40'
Zblokovaný centr z levé strany přináší Norům znovu roh, podaří se jim vyrovnat?
38'
Norové drží hru u středové lajny, první půle se pomalu chýlí ke svému závěru.
36'
Karem Aktürkoğlu se dokázal prosmýknout kolem bránících protihráčů, dostat se do blízkosti jejich brány a levačkou zamířit na vzdálenější tyč, ovšem tu o kousek minul. Nechybělo moc a Turci se radovali podruhé.
35'
Na dlouhý míč ale nedosáhl žádný z hráčů v červeném dresu a ten skončil v zámezí.
35'
Snad vůbec první rohový kop Turecka v tomto utkání.
33'
Faul to opravdu nebyl, naopak za svůj teatrální pád by měl kapitán Turků dostat kartu.
32'
Burak Yılmaz upadl v souboji o míč v pokutovém území, rozhodčí penaltu neodpískal, ale ještě se bude řešit video.
31'
Po delší době drží míč také turecký tým, nikam se ale příliš nežene a jeho hráči volí přihrávky mezi sebou.
29'
Burak Yılmaz byl faulován Bergem, který možná mohl vidět žlutý trest, ale neděje se tak.
28'
Jens Hauge dostal přihrávku k pravé hranici pokutového území, následně se snažil poslat míč před bránu, ale to mu nedovolil jeden z obránců. Následuje roh.
26'
Stejný fotbalista o chvíli později centroval pouze do náruče vyběhnutého gólmana. Fotbalisté ze Skandinávského poloostrova se ale začínají více osmělovat.
26'
Norové vyrazili do brejku, Marcus Holmgren Pedersen však našel přihrávkou jen protihráče.
25'
Ozan Tufan mohl střílet sám, místo toho zkoušel ještě prostrčit míč, ale přes klubko hráčů před sebou se mu to nepodařilo.
23'
Ale teď byli hosté hodně blízko. Berat Ayberk Özdemir se snažil skluzem zabránit přihrávce na střed, ale míč tečoval do protipohybu brankáře, naštěstí pro domácí jej zastavila bližší tyč. Turci si museli pořádně oddechnout.
23'
Málem se Norové dostali do další příležitosti, ale celou akci ve velkém vápně až zbytečně překombinovali a domácí odkopávají balón.
21'
Kristian Thorstvedt se chytil do ofsajdové pasti.
21'
Teď už Uğurcan Çakır musel zasáhnout proti střele Mohameda Elyounoussiho, avšak balón doplachtil přímo do jeho náruče.
20'
Marcus Holmgren Pedersen velmi dobře odcentroval z pravého křídla a v pokutovém území turecká obrana zaspala, když ponechala volného Kristiana Thorstvedta, ovšem norská devatenáctka střílela slabě jen do protihráče.
19'
Přechod do útoku se jim ale nevydařil a míč končí u gólmana hostů.
18'
Turci vybojovali míč a volí přihrávky na své polovině.
17'
Ale ani v tomto případě nemusel Cakir řešit nějaké nebezpečí, balón letí do zámezí.
16'
Norsko je nyní o něco aktivnější a získalo druhý roh.
15'
Norové rozehráli první roh v zápase, k hlavičce se dostal v pokutovém území jeden z nich, ale mířil pouze do protihráče před sebou a domácí se následně osvobozují.
13'
Caner Erkin chtěl nejspíš centrovat, ale levačkou z ostrého úhlu na levé straně poslal balón přímo do náruče norského brankáře.
11'
Pěkná kombinace severské země před pokutovým územím Turecka, která však zůstává nevyužita. Martin Ödegaard zamířil nepříliš prudce po zemi vedle pravé tyče a Uğurcan Çakır neměl práci.
11'
Po asi minutě mohou hosté rozehrávat a může se pokračovat.
10'
Kapitán tureckého mužstva zůstává ležet na trávníku, hra je přerušena.
8'
Hosté se snaží o odpověď, ale zatím se příliš daleko dostat nemohou.
6'
Turecko právě vstřelilo branku!
Hosté obrovskou hrubkou v obraně přišli o míč. Toho se zmocnil Ünder, který se sám ocitl v šanci, ale místo střely ještě přihrával kolmo po zemi na levou stranu, kde byl úplně volný KAREM AKTÜRKOĞLU, jenž měl už snadnou práci.
5'
Norové si při rozehrávce velmi špatně rozuměli, míč poslali pouze k Cakirovi.
3'
Možnost pro Turky, Ozan Tufan ale nedokázal přihrát přesně, poté se k balónu dostal ještě Cengiz Ünder, ale odcentrovat se mu nepodařilo.
2'
Norové si dlouho přihrávali na své polovině, což vyústilo v další pískot domácích fans.
1'
U míče jsou v úvodu hosté, z hlediště se ozývá pískot.
1'
Na trávníku jsou nastoupena obě mužstva. Zní hymny, jako první ta norské, při které značná část domácích příznivců píská, což není úplně slušné.

Turecko: Çakır – Çelik, Aziz, Demiral, Erkin – Tufan, Özdemir – Ünder, Çalhanoğlu, Aktürkoğlu – B. Yılmaz (C).
Náhradníci: Bolat, Bayındır – Müldür, Dervişoğlu, Karaman, Yazıcı, R. Yilmaz, Antalyalı, Kutlu, Dursun, Ömür, K. Ayhan.

Norsko: Nyland – Holmgren Pedersen, S. Strandberg, Hanche-Olsen, Meling – Ödegaard (C), P. Berg, Thorsby – Hauge, Thorstvedt, M. Elyounoussi.
Náhradníci: Myhra, Grytebust – Gabrielsen, Fossum, Veton Berisha, Ryerson, Gregersen, Aursnes, Björkan, B. M. Johnsen, Daehli, Omoijuanfo.

Rozhodčí: F. Brych – M. Borsch, S. Lupp (všichni GER).
Posledních pět vzájemných zápasů

Norsko – Turecko 0:3 (kvalifikace MS)
Norsko – Turecko 1:2 (kvalifikace EURO)
Turecko – Norsko 2:2 (kvalifikace EURO)
Norsko – Turecko 1:1 (přátelský zápas)
Turecko – Norsko 0:2 (přátelský zápas)

Celkem proti sobě nastoupily tyto země devětkrát, pět zápasů vyhrálo Turecko, dva norové a dva skončily nerozhodně.
Norsko

Norové zatím drží stříbrnou pozici se třinácti body, jsou jen o skóre horší než vedoucí Nizozemci, ovšem jak už bylo naznačeno, dnešní protivník je pozadu o pouhé dva body. Hráči země ze severní Evropy vybojovali dosud čtyři vítězství, jednu remízu a prohráli také jen jednou a právě proti Turecku, na svém hřišti mu podlehli 0:3. Jejich skóre činí dvanáct vstřelených a pouze pět inkasovaných gólů, nejméně z celé skupiny. O téměř polovinu branek se postarala největší hvězda Norska Erling Haaland, který pálil do černého už pětkrát. Nad jeho dnešním startem ale visí otazník.
Turecko

Domácím patří v poměrně vyrovnané skupině G třetí příčka s jedenácti body, ovšem na svého dnešního protivníka příliš neztrácí. Na svém kontě mají tři výhry, dvě remízy a pouze jednu prohru, a sice v tom zatím úplně posledním duelu kvalifikace, který Turci nezvládli a z Nizozemska si odvezli vysoký debakl 1:6. Patří však k nejlepší střílejícím mančaftům, na kontě mají šestnáct branek, lepší jsou jen Nizozemci, ovšem zároveň třináct gólů inkasovali, což je po trpaslíkovi z Gibraltaru druhý nejvyšší počet.
Se čtyřmi zásahy je nejlepším střelcem Burak Yilmaz, útočník Lille.
Dobrý den, pořádná porce fotbalových zápasů kvalifikace o MS je dnes pro vás připravena, do hry půjde i český celek, avšak v tomto přenosu budeme sledovat jiný, ale jistě napínavý mač skupiny G, a sice souboj mezi Tureckem a Norskem. Favoritem je prvně jmenovaný celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.