To je z tohoto kvalifikačního utkání vše. Děkuji Vám za pozornost a zase někdy na shledanou.

Fauly 11:17
Téměř nemožné se stalo skutečným! Evropský šampion z roku 2004 doma podlehl Faerským ostrovům v poměru 0:1.
Domácí byli mírně lepším týmem, avšak nedokázali proměnit žádnou ze svých vyložených šancí. Hosté si taktéž vypracovali mnoho příležitostí a ta nejdůležitější přišla v 61. minutě, kdy se prosadil Joan Edmundsson. Faerské ostrovy tak překvapivě zvítězily 1:0 a posunuly se na průběžnou 5. příčku. Řekové nedokázali vstřelit již 3 kvalifikační zápasy branku na své vlastní půdě a zaslouženě jsou na posledním místě ve skupině F.
90+4
90+3
Christodulopulos minul branku. Šance domácích na srovnání skóre začíná být mizivá.
90+1
Útok domácích zastavilo postavení mimo hru Mavriase.
90
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny 4 minuty.
89
Kone nastřelil břevno! Řekové tlačí Faerské ostrovy, z čehož vyplynula i tato šance, avšak břevno zachránilo hosty od vyrovnání!
88
Hosté vystřídali i potřetí. Z trávníku odešel skvěle hrající B. Olsen, nahradil jej K. Olsen.
88
Za faul zezadu na Olsena uviděl žlutou kartu Manolas.
87
Mavriasův centr propadl Nielsenovi mezi rukavicemi, ale Řecko šanci nedokázalo využít.
85
Druhá změna v kádru hostí. Odchází střelec zatím jediné branky Edmundsson, jehož nahradí obránce Faero. Faerské ostrovy tak vloží veškeré úsilí do udržení dosavadního skóre.
85
Domácí se snaží útočit, avšak hosté brání téměř v plném počtu hráčů.
82
Koneho střela byla zblokována na roh.
79
Christodulopulos vyslal další střelecký pokus, ale Nielsen byl opět pozorný. Hosté tak stále překvapivě vedou na půdě šampionů z roku 2004.
78
Řekové budou střídat i potřetí. Odchází Karabelas a přichází posílení útoku v podobě Mantalose.
77
Domácí fanoušci ženou své hráče alespoň k vyrovnání! Řekové rozehrají další roh.
76
Střídat budou tentokrát hosté. Z trávníku odchází Holst, jehož nahradí Justinussen.
74
Pěknou střelu z dálky předvedl Kone, jenže znovu přestřelil.
74
Hosté hrají v tomto utkání opravdu výborně.
72
Střelec branky Edmundsson se drze pokoušel o zakončení na zadní tyč, tentokrát nepřesně.
70
Nielsen musel zasahovat po nebezpečné střele Christodulopulose.
69
Řekové měli na svých kopačkách vyrovnání! Po centru Torosidise se u míče objevil Kone, ale z velké blízkosti přestřelil.
67
Domácí jsou zjevně překvapení. Hosté totiž překvapivě vedou 1:0 zásluhou Edmundssona.
65
Držení míče je 60% – 40% ve prospěch domácích.
62
Domácí vzápětí střídají. Ze hřiště odešel Karelis, přišel Mavrias.
61
Faerské ostrovy právě vstřelily branku!
Hosté se zaslouženě dostávají do vedení! Špetka fanoušků, jenž na dnešní utkání dorazila hlasitě píská a není se čemu divit! Faerské ostrovy si během posledních minut vytvořily několik šancí a teď se konečně dočkaly. Po Olsenově nepřesné střele se k zakončení dostal JOAN EDMUNDSSON, jenž z blízkosti překonal Karnezise.
57
Žlutou kartu si pravděpodobně za příliš mnoho poznámek připsal hostující Gregersen.
56
Mezi Manolasem a Benjaminsenem došlo k menší rozepři, kterou hned na počátku uťal hlavní rozhodčí Rizzoli.
52
Hosté zcela jistě překvapují téměř každého diváka, vypracovali si totiž další dobrou příležitost. Tentokrát svou střelou donutil Karnezise k zákroku Edmundsson.
51
Faerské ostrovy se málem dostaly do vedení! Výbornou kombinaci po pravé straně zakončil Benjaminsen, jenž orazítkoval tyč! Hosté nastřelili už podruhé tyč v tomto utkání.
48
Moras je nakonec v pořádku.
49
Maniatis byl zezadu faulován Hanssonem, který po právu vidí žlutou kartu.
47
Po faulu Edmundssona zůstává na trávníku ležet Moras. Vypadá to na další střídání na straně domácích.
46
Tam kde hosté skončili, tam také začali. Holst vyslal do další akce Edmundssona, ale jeho centr nenašel nikoho.
46
Claudio Ranieri udělal před začátkem druhého poločasu jednu změnu. Ze hřiště odešel Gekas, jehož na trávníku nahradil Athanasiadis.
46
Je za námi první půle utkání mezi Řeckem a Faerskými ostrovy. Domácí měli míč na svých kopačkách ve většině případů, avšak branku vstřelit nedokázali. Největší šance měli Karelis a Christodulopulos, avšak ani jeden svou příležitost nedokázal proměnit. Hosté zatím hrají překvapivě dobře a také oni se mohli dostat do vedení, především útočník Edmundsson, jenž těsně před koncem půle nepřekonal tváří v tvář Karnezise. Oba celky tak odešly do šaten za nerozhodného stavu 0:0.
45+1
45+1
Těsně před koncem první půle měli hosté obrovskou šanci! Obrana Řecka zaspala, díky čemuž se řítil na Karnezise osamocený útočník Edmundsson, jenž se pokusil o lob, avšak brankář domácích míč hlavou vyrazil do bezpečí!
45
Rizzoli nastavil 1 minutu.
45
Po faulu Koneho zůstává na zemi ležet záložník Faerských ostrovů Vatnhamar.
45
Po rohu domácích zahrál nedovoleně Kone. U míče jsou tak hosté.
43
Tentokrát mohli vstřelit branku hosté! Holst skvělý centrem našel kapitána Benjaminsena, jenž hlavičkou z velké vzdálenosti ohrozil Karnezise. Díky výbornému zákroku řeckého brankáře zahrají hosté první rohový kop.
42
Domácí v posledních minutách zamkli svého soupeře u vlastní branky. Úvodní branka utkání je na spadnutí.
38
A opět domácí! Míč propadl celým pokutovým územím, kde stál Christodulopulos, ten však dlouho váhal až nakonec poslal míč opět do boční sítě.
36
Řekové měli velkou šanci! Torosidis vyslal další výborný centr, ten našel Karelise, jenž trefil pouze boční síť svatyně hostí!
33
Máme tady první kartu tohoto utkání. Řekové byli u míče, přesto byla hra přerušena. Za zbytečné oplácení si žlutou kartu vysloužil hostující Olsen.
30
Úvodních třicet minut nám nenabídlo příliš atraktivní podívanou. Hosté se snaží poctivě bránit a vyrážet do rychlých protiútoků, zatímco domácí kombinují, ale zatím působí velice bezzubě.
26
Maniatis se odhodlal ke střele z hodně velké vzdálenosti. S jeho pokusem si hravě poradil Nielsen.
23
Olsen se dral v pokutovém území domácích k zakončení, bohužel pro hosty v souboji fauloval. Řekové jsou tak opět u míče.
21
Po sympatickém individuálním úniku se dostal k zakončení Samaris, ale zamířil nepřesně. Nielsen rozehraje odkop od branky.
20
Domácí předvedli na levém křídle dobrou kombinaci na krátko, ale z centru Koneho vytěžili pouze rohový kop.
18
Torosidis vyslal do pokutového území výborný přízemní centr, těsně před Gekasem však míč schoval do svých rukavic Nielsen.
17
Přímý kop Olsena orazítkoval tyč! To byla velká šance pro Faerské ostrovy.
17
Po faulu Samarise rozehrají hosté přímý kop z nebezpečné vzdálenosti.
14
Na roh Christodulopulose si nejvýše naskočil Kone, jenž hlavou těsně minul branku hostí.
13
Tvrdý zákrok na Manolase předvedl Edmundsson. Ani tentokrát rozhodčí Rizzoli nevytasil žlutý kartonek.
11
Řekové se dostali do první vážnější příležitosti. Rychlonohý Christodulopulos předběhl své protihráče, avšak jeho střílený centr nenašel ani jednoho ze spoluhráčů.
9
Hanssonův přímý kop zlikvidoval Karnezis.
8
Manolas nebezpečně zajel do Benjaminsena, zatím se to obešlo bez žluté karty.
6
Hosté překvapivě vystrkují růžky od úvodního hvizdu. Dobře kombinují, avšak jim prozatím schází přesnější finální fáze.
4
Christodulopulos kroutil míč přímo do branky, kde však stál Nielsen, jenž míč vyboxoval do bezpečí.
4
První rohový kop tohoto večerního utkání rozehrají domácí.
3
Po faulu Edmundssona bude odkopávat Karnezis.
1
Svěřenci trenéra Claudia Ranieriho nastoupí v bílých dresech, zatímco hosté oblékli dresy modré barvy.
Reprezentace Řecka i Faerských ostrovů vcházejí na připravenou hrací plochu. Na řadu přicházejí hymny obou celků.

Řecko: Karnezis – Torosidis (C), Manolas, Moras, Karabelas – Samaris, Maniatis, Kone – Karelis, Gekas, Christodulopulos.
Náhradníci: Glykos, Kapino – Bakakis, Tasoulis, Vyntra, Papadopoulos, Kolovos, Tziolis, Mantalos, Dinas, Mavrias, Athanasiadis.

Faerské ostrovy: Nielsen – Tór Næs, Gregersen, Nattestad, V. Davidsen – Benjaminsen (C) – Vatnhamar, Olsen, Hansson, Holst – Edmundsson.
Náhradníci: Gestsson, Thomsen – Justinussen, Jakobsen, Færø, Sørensen, Bartalsstovu, Olsen, Hansen, Jacobsen.

Rozhodčí: N. Rizzoli – R. Faverani, A. Stefani.
Faerské ostrovy

Hosté jsou v této skupině především favority na poslední příčku. V úvodních třech zápasech nasbírali 0 bodů za 3 prohry a to doma s Finskem, v Severním Irsku a doma s Maďarskem. Faerské ostrovy se tak krčí na poslední příčce s 0 body a negativním skórem 1:6.

Dosavadní zápasy Faerských ostrovů ve skupině F

Faerské ostrovy – Finsko 1:3
Severní Irsko – Faerské ostrovy 2:0
Faerské ostrovy – Maďarsko 0:1
Řecko

Domácí fotbalisté vstoupili do kvalifikace až nečekaně špatně. V úvodních třech utkáních vytěžili totiž pouze bod za remízu 1:1 na půdě Finska. Zbylé dvě klání Řekové prohráli a to s Rumunskem a Severním Irskem. Vítězové z roku 2004 se tak nachází na průběžném 5. místě s 1 bodem a nelichotivým skórem 1:4.
Hlavní trenér Claudio Ranieri musel udělat v nominaci několik změn, zejména musel nahradit čerstvě zraněného stopera Dortmundu Sokratise, jehož v nominaci nahradil navrátilec Vyntra.

Dosavadní zápasy Řecka ve skupině F

Řecko – Rumunsko 0:1
Finsko – Řecko 1:1
Řecko – Severní Irsko 0:2
Utkání bude mít na starosti čtveřice italských rozhodčích. Hlavním sudím bude Nicola Rizzoli, jemuž budou na čarách vypomáhat Renato Faverani a Andrea Stefani. Pozici čtvrtého rozhodčího zaujme Gianluca Cariolato.
Pěkný páteční večer dámy a pánové. Vítejte u pokračování kvalifikace na Mistrovství Evropy, které bude v roce 2016 probíhat ve Francii. V rámci zápasů skupiny F se mezi sebou utká Řecko a Faerské ostrovy. Tímto online přenosem Vás bude provázet Lukáš Konvičný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.