Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Maďarsko : Island - 12. listopadu 2020   20:45

Maďarsko
Maďarsko
88' Nego  • 90+2' Szoboszlai
2:1
(0:1)
Island
Island
11' G. Sigurdsson
Maďarsko
Gulácsi – Fiola (61. Lovrencsics), Orban, Attila Szalai – Botka, Kalmár (61. Sigér), Á. Nagy (84. Nego), Szoboszlai, Holender (72. Nikolić) – Sallai, Ádám Szalai (C) (84. Könyves).
Kuipers (NED) – van Roekel (NED), Zeinstra (NED)
Puskás Aréna, Budapešť
Island
Halldórsson – Pálsson, R. Sigurdsson, Árnason, Magnússon – Sigurjónsson (87. Ingason), Gunnarsson (C) (83. A. Skúlason), G. Sigurdsson, Gudmundsson (73. Bödvarsson) – B. Bjarnason, Finnbogason (73. A. Gudmundsson).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 2:3. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 15:16.
Neuvěřitelný závěr zápasu posunul na evropský šampionát Maďarsko, který na domácím stadiónu v Budapešti před prázdnými tribunami porazili houževnatý Island výsledkem 2:1. Hosté získali vedení v 11. minutě, kdy chybující gólman Gulácsi daroval gól Gylfimu Sigurdssonovi. Maďaři se po inkasované brance herně zvedli, ale dlouho nemohli najít recept na skvěle organizovanou obrannou hru soupeře. Tu prolomil až v 88. minutě střídající Loïc Nego, jenž využil mizerného obranného zákroku Árnasona a z bezprostřední blízkosti propálil Haldórssona. Utkání směřovalo do prodloužení, ale to odmítl dvacetiletý Dominik Szoboszlai, který krásnou individuální akci zakončil gólovou střelou s odrazem o levou tyč. V domácím táboře po závěrečném hvizdu vypukla obrovská euforie, Seveřanům naopak zbyly oči pro pláč.
90+6'
90+5'
Maďaři klíčovou standardku přestáli a s největší pravděpodobností si zajistili postup na evropský šampionát. Ingason v nouzi ještě zkusil nůžky, jenže trefil soka do obličeje a dostal akorát žlutou kartu.
90+4'
Maďaři si zahrávají. Nepovedený odkop předvedl Willi Orban, do šestnáctky následně odcentroval Bjarnason. Sigurdssonovu střelu srazil nad Szalai, hsté budou mít poslední příležitost na vyrovnání z rohového kopu.
90+2'
Maďarsko právě vstřelilo branku!
DOMINIK SZOBOSZLAI je národním hrdinou! Neuvěřitelný obrat domácího výběru, který ještě před třemi minutami prohrával a byl krůček od vyřazení! Dvacetiletý fotbalista se od levé postranní lajny krásně proháčkoval mezi protihráči a kousek za šestnáctkou vypálil nechytatelnou přízemní ránu, jíž v cestě do sítě ještě pomohla levá tyč!
90+1'
Kdyby Roland Sallai po celou dobu sledoval balón, mohl rozhodnout. Ale nebylo tomu tak, balón překvapenému útočníkovi sebral z pod nohou stoper Sigurdsson.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
88'
Tento tah vyšel domácímu trenérovi na jedničku! Ikdyž je pravda, že LOIC NEGO přišel ke gólu jako slepý k houslím. Balón mu totiž přihrál dezorientovaný Árnason, maďarský útočník pak pobídky využil dokonale, Haldórssona propálil střelou k levé tyči.
88'
Island byl blízko pojistce! Albert Gudmundsson vyslal po pravé straně Bödvarssona a naběhl si na jeho zpětnou nahrávku do šestnáctky, jenže špatně nastavil nohu, bránu minul!
87'
Dominik Szoboszlai udělal v danou chvíli to nejlepší, co mohl. Pod tlakem dokázal nastřelit stínícího Bjarnasona a vybojovat rohový kop.
87'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Rúnar Sigurjónsson, přichází Sverrir Ingason.
86'
Seveřané mohli rozhodnout z rychlého protiútoku. Jón Bödvarsson napřáhl z velkého úhlu, trefil však pouze boční síť.
85'
Maďarsko opět zkusilo štěstí levou stranou. Tentokráte to byl Nemanja Nikolić, kdo centroval do pokutového území. Kári Árnason přizvedl míč mimo dosah naskakujícího Szoboszlaie.
84'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Ádám Nagy, přichází Loïc Nego.
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Ádám Szalai, přichází Norbert Könyves.
83'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Aron Gunnarsson, přichází Ari Skúlason.
82'
Roland Sallai si z levé strany navedl balón na střed do palebné pozice. Rána mu ovšem vůbec nesedla, za Haldórssona zažehnali nebezpečí obránci.
81'
Gunnarsson je zpátky na hrací ploše, ačkoli v dobré zdravotní kondici rozhodně nevypadá. Kapitán ovšem především srdcem, na bolest v těchto chvílích vůbec nepomýšlí.
80'
Problémy s levým tříslem postihly po obranném odkopu kapitána Islandu Arona Gunnarssona. Uvidíme, zda tento bojovník bude muset střídat nebo jestli i přes bolest dohraje klíčové střetnutí o postup.
79'
Centr Gerga Lovrencsicse přizvedl mimo dosah útočníků Ragnar Sigurdsson. Od rohového kopu pak Island odprostil Victor Pálsson, bek ještw stihl zachytit míč ve hře.
78'
Čerstvý Jón Bödvarsson svedl souboj s Attilou Szalaiem. Stoper si před útočníka ideálně dal tělo, balón pak nechal dokutálet do zámezí. Následuje odkop od brány.
77'
Ádám Nagy jen smutně pohlédl k nebi. Byl si totiž moc dobře vědom, že při zpětném sprintu do obrany zavadil o nohu Bjarnasona. Rozhodčí odpískal faul.
76'
Pokračuje marné kombinační snažení Maďarska. Hosté skvěle dostupující protivníky, ti bez úspěchu hledají prostor k zakončení, jež by mohlo vést k brance.
75'
Střídající Nemanja Nikolić málěm získal dobrou pozici pro zakončení, nakonec k němu však nedošlo. V poslední chvíli totiž dobře vystartoval Ragnar Sigurdsson, ten byl u míče dříve než útočník.
74'
Aron Gunnarsson znovu ukázal, že umí házet opravdu dlouhé auty. Balón bez problémů hodil na úroveň penalty, jenže Birkir Bjarnason prohrál souboj s Orbanem.
73'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Johann Gudmundsson, přichází Jón Bödvarsson.
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Alfred Finnbogason, přichází Albert Gudmundsson.
72'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Filip Holender, přichází Nemanja Nikolić.
71'
Hodně odvážný pokus Gylfiho Sigurdssona o lob přes Gulácsiho z poloviny hřiště. Balón postrádal výšku, gólman navíc nebyl zas tak daleko z brány. Míč v klidu lapil.
70'
Odvážný průnik z pozice stopera předvedl Attila Szalai. Posléze centroval na Nagyho, který při snaze zastavit pohyb vpřed smolně podklouzl.
69'
Endre Botka měl dost kombinační hry, a tak zkusil vypálit z dobrých dvaceti metrů. Střelu ještě tečoval Árnason, balón následně proletěl těsně vedle levé části brankové konstrukce.
68'
Naivní pokus Johanna Gudmundssona o uvolnění spoluhráče FInnbogasona patičkou. Za jeho zády stojící Holender balón získal pro sebe.
67'
Po pádu Adama Szalaie v pokutovém území se Maďaři dožadovali odpískání penalty. Hlavní rozhodčí měl na situaci dobrý výhled, hru nechal plynout dál.
66'
Útočný faul vyrobil Alfred Finnbogason. Vyskočil sice hodně vysoko, při vzletu ovšem měl ruce na soupeřových zádech.
65'
Roland Sallai si chtěl narazit se Szoboszlaiem, avšak zpětná nahrávka nedoputovala až k forwardovi. Do cesty se míči postavil Pálsson.
64'
Maďarsko se snaží, ale není kudy projít. Hosté brání opravdu zodpovědně, do zadních řad se dokonce stahuje i jediný útočník Alfred Finnbogason.
63'
Premiérová žlutá karta míří do domácích řad. Alfred Finnbogason si chtěl píchnout balón podél Atilly Szalaie, jenž zastavil míč rukou.
62'
Victor Pálsson vystihl rozehrávku soupeře a pravou stranou se vydal do protiútoku. Cestu mu zatarasil skluzující Attila Fiola, přes nějž islandský bek neprošel.
61'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Attila Fiola, přichází Gergő Lovrencsics.
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Zsolt Kalmár, přichází Dávid Sigér.
60'
Hodina z utkání je pryč, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Island stále drží těsné jednobrankové vedení.
59'
Domácí hráči předvedli pěknou kombinaci na jeden dotek v blízkosti šestnáctky. Akce skončila u Sallaie, jehož centr vyletěl mimo hrací plochu.
58'
Hra se v posledních minutách hodně kouskuje. Tentokráte se provinil fotbalistá v bílém dresu, jmenovitě Zsolt Kalmár, který podrazil Finnbogasona.
57'
Rossiho družina opět zahrávala standardku v podobě rohu. I v tomto případě si zařval a vyběhl Hannes Halldórsson, Orban naskakoval marně.
56'
Hostující obránci teď pořádně riskovali! Za šestnáctkou napřáhl Attila Szalai a Haldórsson reagoval na původní zakončení, jeho spoluhráč Pálsson ovšem směr letu míče pozměnil. Měl velké štěstí, že balón spadl na horní síť.
55'
I po rohovém kopu svítí na tabuli inkasovaných gólů Islandu velká nula. Pro centr si dobře vyběhl Hannes Halldórsson, míč udržel v rukavicích.
54'
Nyní zaútočili pro změnu Maďaři. Daleký nástřel Nagyho směřoval na zadní tyč, Ádám Szalai z velkého úhlu trefil pouze blokujícího obránce.
53'
O velkou příležitost se Alfred Finnbogason připravi lvlastní vinou. V klíčovou chvíli totiž podklouzl, navíc při pádu spadl rukou na míč.
52'
Ani centr v podání Gylfiho Sigurdssona neznamenal pro domácí svatyni žádné větší nebezpečí. Vysoký balón proletěl nad břevnem.
51'
Další faul domácího výběru. Birkir Bjarnason udělal úspěšnou kličku Orbanovi po levé straně, načež přepadl přes jeho nastavenou nohu.
50'
Exekuci si vzal na starosti Hördur Magnússon. Centr se mu vůbec nepodařil, kulatý nesmysl poslal do rukou gólmana Gulácsiho.
49'
Skvěle si na polovině hřiště počínal Ragnar Sigurdsson. Proti presujícímu Szalaiovi si dal před balón tělo, maďarský útočník soka fauloval.
48'
Ani jeden z trenérů neudělal pro druhý poločas žádnou změnu v sestavě. Oba celky tedy pokračují v původním rozestavení.
47'
Hördur Magnússon z velké bízkosti sestřelil Atillu Fiolu. Tomu naštěstí zůstal dech, přesto prudkou ránu v předklonu zhluboka vydýchává.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
Po prvním poločase má blíže k postupu na Euro Island, který vede v Budapešti nad domácím Maďarskem nejtěsnějším možným rozdílem. Jediná branka padla v 11. minutě, kdy Gylfi Sigurdsson sice vystřelil z přímého kopu na střed brány, avšak nepozornému Gulácsimu míč propadl mezi rukavicemi. Maďaři se po inkasované brance herně zvedli a jsou lepším týmem, ale na defenzivu soupeře v čele s výborným Haldórssonem zatím hledají recept marně.
45+2'
45+1'
Střela nakonec ještě přišla i na druhé straně. Na dalekonosné zakončení si troufl Gylfi Sigurdsson, ale Gulácsi šel včas na zem a druhý gól soupeři nepovolil.
45+1'
V závěru úvodního dějství zahrozili Maďaři z přímého kopu. Tečovaný centr mířil do brány, Haldórsson vyboxoval kulatý nesmysl mimo hrací plochu.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Faulem na polovině hřiště se provinil Ragnar Sigurdsson. Stoper se vysunul společně s Ádámem Szalaiem, tomu nakonec zezadu bolestivě přišlápl pravý kotník.
43'
Zaváhání Atilly Fioly mohl potrestat Johann Gudmundsson. Při zakončení se ovšem zachoval hodně zbrkle, slabou ránu poslal do Gulácsiho.
42'
Moc nechybělo. Dvacetiletý fotbalista působící v Salcburku míč kroutil přes zeď, k jeho smůle však začal balón klesat příliš pozdě. Proletěl nad břevnem.
41'
Nebezpečné standardní situace pro Maďarsko. Tu vybojoval Zsolt Kalmár, jehož podrazil Victor Pálsson. Balón už si bere Dominik Szoboszlai.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou hosté do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
39'
Dominik Szoboszlai mohl hrát dopředu, nakonec ale volil jistotu, nahrál pod sebe Orbanovi. Pokračuje kombinační, doposud neúspěšná, hra Maďarska.
38'
Hamrénova družina u míče dlouho nepobyla. Birkir Bjarnason chtěl přihrát po lajně Gudmundssonovi, míč však poslal do zámezí.
37'
Domácí měli dobře rozjetou akci, tu ovšem zhatil mizerným pasem Ádám Nagy. Szallaiovi poslal nedostižitelnou nahrávku, která doputovala až k bekovi Pálssonovi.
36'
Maďarsko kombinuje na útočné polovině a hledé okénko v defenzivě soupeře. Těch doposud moc nebylo, obrana Islandu je velmi dobře organizovaná.
35'
Těžko číct, jestli chtěl Filip Holender centrovat nebo střílet. Každopádně z toho bylo něco mezi, balón opět sebral připravený Haldórsson.
34'
Hannes Halldórsson drží čisté konto i po zakončení Ádáma Nagyho. Nutno podotknout, že se míč k bráně sotva dokutálel.
33'
Svěřenci kouče Rossiho zapojili do hry nohama i gólmana Gulácsiho. Ten měl čas na rozehrávku, doprava rozehrál na volného Fiolu.
32'
Seveřané zvládali kombinační hru na středu hřiště fantasticky. Čtyři hráči se zapojili do souhry na jeden dotek, Szalai se Sallaiem pouze bezmocně přihlíželi.
31'
Od pohromy zachránil domácí mužstvo Attila Fiola. Centr z pravé strany totiž mířil na volného Bjarnasona, který by uklízel balón do prázdné brány, avšak pravý bek dokázal v krkolomné pozici zabránit míči v cestě k protivníkovi.
30'
Po půl hodině zápasu platí, že Island vede nad Maďarskem hubeným výsledkem 1:0. Domácí se ovšem po inkasované brance zvedli a jsou výrazně aktivnějším týmem.
29'
Také Maďaři jsou při standardkách pořádně nebezpeční. I potřetí dokázali zakončit, hlavička Endreho Botky proletěla těsně nad.
28'
U levé lajny došlo ke střetu mezi Ádámem Nagym a Victorem Pálssonem. Hlavní rozhodčí Kuipers měl celou situaci přímo před očima, odpískal faul hostujícímu fotbalistovi.
27'
Borka hrál středem na Szallaie, který si míč šikovně zpracoval na prsa. Vzápětí zachoval klid, zpětným pasem předal kulatý nesmysl Atillovi Szalaiovi.
26'
Johann Gudmundsson zatím patří k nejlepším hráčům na trávníku. Zprava vyprodukoval povedený centr, Finnbogasonovu slabou hlavičku pokryl Gulácsi.
25'
Ztrátu soupeře ve středu hřiště Island nepotrestal. Aron Gunnarsson přihrál vedle sebe stojícímu Finnbogasonovi, jenž celou akci zpomalil.
24'
Následoval rohový kop, z nějž bylo Maďarsko ještě blíže vyrovnání! Willi Orban se vypšonoval nejvýše ze všech hráčů, povedenou hlavičku však Hannes Halldórsson dokázal zachytit před brankovou čárou.
23'
Velmi kvalitně rozehraná standardka, na vysoký centr si parádně naskočil Roland Sallai. Jeho hlavička určitě mířila mezi tři tyče, nad bránu míč poslal skvělým obranným zákrokem až Árnason.
22'
Ádám Szalai přihrál kolegovi z útoku Sallaiovi na paty. Ten tak musel zpomalit, načež ho Magnússon nedovoleně srazil na zem.
21'
Maďaři přeci jen začali hrát, postupně přebírají iniciativu na svou stranu. prodrat se skrze islandský defenzivní val ale nebude vůbec jednoduché.
20'
Endre Botka si narazil s Orbanem a středem vysunul hru na Nagyho. Přes něj se míč dostal k Holenderovi, pokus o střelu zblokoval Árnason.
19'
První maďarskou střelu mířící mezi tři tyče obstaral Dominik Szoboszlai. Zakončení ovšem postrádalo směr i razanci, Hannes Halldórsson měl snadnou práci.
18'
Nákop Atilly Szalaie neznamenal pro hostující defenzivy žádné nebezpečí. Celou situaci pohlídal Victor Pálsson, hlavou navíc dokázal přihrát spoluhráči.
17'
Maďarsko se herně hledá. Před zápasem jim mohl uškodit i fakt, že na lavičce nebudou moci mít trenéra Rossiho, jenž byl pozitivně testovaný na koronavirus.
16'
Seveřané pokračují v aktivním pojetí hry. Po pravé straně utekl osobnímu strážci Birkir Bjarnason, přízemní centr před Finnbogasonem na poslední chvíli odklidil Orban.
15'
Útočník Roland Sallai si nedokázal zpracovat míč, avšak to ho vůbec mrzet nemusí, protože ještě předtím fauloval jednoho ze stoperů.
14'
Roland Sallai byl nucen hrát pod tlakem, na záda mu totiž dýchal Ragnar Sigurdsson. Zpětný pas patičkou zachytil pozorný Pálsson.
13'
Birkir Bjarnason byl v hlavičkovém souboji příliš agresivní, Williho Orbana zasáhl do obličeje loktem, hlavní rozhodčí přerušuje hru.
11'
Island právě vstřelil branku!
Obrovský kiks Pétera Gulácsiho přibližuje Island vysněnému Euru! GYLFI SIGURDSSON kopl přímý kop špatně, přímo na gólmana, jenže tomu propadl míč skrze rukavice a doskákal až za brankovou čáru.
10'
Johann Gudmundsson opět ukázal svou šikovnost. Bez respektu se vrhnul mezi dvojici protivníků. Pravý záložník vybojova volný přímý kop těsně za hranicí pokutového území. Ideální pozice pro Gylfiho Sigurdssona.
9'
Dobrou práci odvedl Johann Gudmundsson. Proti přečíslení si dokázal perfektně pokrýt míč, načež jej Dominik Szoboszlai nedovoleně atakoval.
8'
Islanďané ukazují, že standardky patří k jejich nejsilnějším stránkám. Péter Gulácsi měl velké štěstí, že Ragnar Sigurdsson hlavičkoval přímo do středu brány.
7'
Dlouhý aut Gunnarssona prodloužil za sebe Gylfi Sigurdsson. Willi Orban odvrátil do zámezí i za cenu rohového kopu.
6'
Nákop Atilly Fioly naslepo šel daleko od spoluhráčů. Celou situaci pohlídal Johann Gudmundsson, hlavou přiťukl míč gólmanovi.
5'
Premiérovou žlutou kartu střetnutí si vykoledoval Gylfi Sigurdsson, jenž nastaveným kolenem zastavil v cestě rozběhnutého Szalaie.
4'
Místo centru do pokutového území přišel centr k levé lajně, kde zůstal osamocený Victor Pálsson. Jeho centr měl k dokonalosti daleko.
3'
První standardní situaci mají k dispozici hosté. Kapitán Aron Gunnarsson si skvěle pokryl balón, nedovoleně jej atakoval Attila Fiola.
2'
Domácí vstoupili do utkání v bílých dresech. Hostující Islanďané oblékli pro veledůležité střetnutí dresy barvy modré.
1'

Maďarsko: Gulácsi – Fiola, Orban, Attila Szalai – Botka, Kalmár, Á. Nagy, Szoboszlai, Holender – Sallai, Ádám Szalai (C).
Náhradníci: Dibusz, Hegedűs – Bese, Hangya, Könyves, Lang, Lovrencsics, Nego, Nikolić, Schäfer, Sigér, Varga.

Island: Halldórsson – Pálsson, R. Sigurdsson, Árnason, Magnússon – Sigurjónsson, Gunnarsson (C), G. Sigurdsson, Gudmundsson – B. Bjarnason, Finnbogason.
Náhradníci: Kristinsson, Rúnarsson – Bödvarsson, Eyjólfsson, A. Gudmundsson, Hermannsson, Ingason, Kjartansson, Sävarsson, Sigthórsson, Sigurdsson, A. Skúlason.

Rozhodčí: Kuipers (NED) – van Roekel (NED), Zeinstra (NED).
Island

Islanďané budou o účast na Euro bojovat na stadiónu soupeře, ale to je určitě neodradí a pro postup udělají všechno možné i nemožné. Hamrénova družina byla přiřazena do skupiny H, kde svedla velký boj s favorizovanou Francií a Tureckem, ale nakonec obsadila třetí příčku se ztrátou čtyř bodů na druhé postupové místo. V semifinále baráže Island přivítal na domácí půdě Rumunsko, které porazilo 2:1 zásluhou dvou branek Gylfiho Sigurdssona. V Lize národů je Island mezi elitou v Lize A. Zřejmě bude pro příští ročník této soutěže následovat sestup do Ligy B, protože po čtyřech zápasech má na kontě 0 bodů. Belgie, Dánsko, i Anglie byly nad jeho síly.
Maďarsko

Maďarsko bude v utkání mírným favoritem. Svěřenci kouče Rossiho byli nalosováni do kvalifikační skupiny E, kde sice obsadili až čtvrtou pozici, ale díky vysokému zisku 12 bodů se nakonec dostali do baráže. V ní narazili na Bulhary a na stadiónu v Sofii zvítězili po výborném výkonu 3:1. Maďarsko, stejně jako všechny evropské reprezentace, účinkuje i v Lize národů, konkrétně v Lize B. Ve společnosti Ruska, Turecka a Srbska je po čtyřech zápasech na druhém místě se ziskem sedmi bodů.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný čtvrteční večer! Vítám vás při sledování finále kvalifikace na ME, u zápasu mezi Maďarskem a Islandem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.