Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Belgie : Kypr - 19. listopadu 2019   20:45

Belgie
Belgie
16' Ch. Benteke (Carrasco) • 35' De Bruyne  • 41' De Bruyne (Carrasco) • 44' Carrasco (E. Hazard) • 51' Christoforou(vl.)  • 68' Ch. Benteke (De Bruyne)
6:1
(4:1)
Kypr
Kypr
14' Ioannou
Belgie
Mignolet – Alderweireld, Denayer, Cobbaut – Carrasco, Vanaken, Tielemans, T. Hazard – De Bruyne (68. Praet), Ch. Benteke (80. Origi), E. Hazard (C) (64. Verschaeren).
Burchardt – Dahl, Høg (všichni Dánsko)
Stade Roi Baudouin
Kypr
Michael – Christoforou, Ch. Kyriakou, Merkis (C), Ioannou (67. Kousoulos), Wheeler – M. Špoljarić (79. Efrem), Artymatas, Kosti (81. Papoulis), Kastanos – Sotiriou.
Kissas, Pardo – Avraam, Demetriou, Economides, Efrem, Ioannou, Papoulis, Pittas, Theodorou, Zachariou, Kousoulos.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí očekávaným vítězstvím Belgie, která svého soupeře porazila poměrem 6:1. Druhý poločas už nebyl zas tak pohledný, avšak i přesto si domácí hráči připsali další dva přesné zásahy, což jim bohatě stačilo. Naopak jsme v závěru tohoto zápasu sledovali aktivní pojetí hry v podání Kypru, kterému se už žádnou další branku nepodařilo vsítit.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 12:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:2.
90+2'
90+1'
Belgičané drží míč na vlastní polovině, což pochopitelně k ničemu vážnějšímu vést nemůže. Do kombinace se zapojil také brankář Mignolet.
90'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi je již delší dobu rozhodnuto. Ještě ale můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Carrasco rozhodně patří k nejaktivnějším hráčům, tentokráte se mu povedlo zablokovat nahrávku od Kyriakoua. Na řadu přijde další autové vhazování.
87'
Kypr má v posledních minutách o něco více ze hry, jenomže stále se nemůže dostat k ničemu nebezpečnějšímu. Do kombinace se zapojil také Neofytos.
86'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut, domácí stále vedou o pět branek. Před malým momentem se dalším faulem prezentoval Carrasco.
85'
Kousek od pokutového území musel tasit faul domácí Tielemans, načež jsme sledovali celkem nebezpečnou standardní situaci, po které zakončoval vedle Kyriakou.
81'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Ioannis Kosti, přichází Fotis Papoulis.
80'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Christian Benteke, přichází Divock Origi.
79'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Matija Špoljarić, přichází Georgios Efrem.
78'
Pokus o dalekonosný pas k pravé autové lajně nakonec nevyšel dle představ, naopak se včasným zákrokem povedlo zakročit Hazardovi, který tak táhne další akci.
77'
Benteke se dostal k hodně pohotovému pokusu, přičemž se pokusil vypálit z otočky. Jeho rána bezpečně skončila u Neofytose, který posléze založil protiakci.
76'
Do nepříjemného nátlaku se před malým momentem dostal Artymatas, který to přeci jenom zvládl na jedničku, což vedlo k přenesení hry na pravou stranu.
75'
Do další vyložené šance se dostal Benteke, kterému se v tomto případě nepovedlo vypálit vůbec přesně, naopak svým pokusem vůbec netrefil branku soupeře.
74'
Ani tentokráte se Kypr neusadil na útočné polovině na dlouhý časový úsek, jenomže ani Verschaeren se daleko s míčem nedostal. Sledujeme poklidnou podívanou.
73'
Na opačné straně mohl Špoljarić vhazovat z pravé strany, přičemž se mu ke spolupráci nabídl vedle stojící Artymatas, jenž raději poslal míč na vlastní polovinu.
72'
Ten i tentokráte přinesl rozehrávku nakrátko, načež do pokutového území přeci jenom přiletěl další centr, po kterém Denayer pálil skutečně hodně vysoko nad branku.
71'
Obrannou povinnost si dokázal splnit hostující Kyriakou, který na dlouhou nohu přeci jenom dopravil míč za brankovou čáru, následovat bude rohový kop.
68'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Dennis Praet.
68'
Belgie právě vstřelila branku!
Kypr sice zahrával rohový kop, jenomže po něm jsme sledovali bleskový protiútok soupeře! Ten fantastickým způsobem dokázal vyřešit De Bruyne, kterému se povedlo načasovat nahrávku na CHRISTIANA BENTEKEHO, který tváří v tvář brankáři bezpečně zamířil ke vzdálenější konstrukci branky.
67'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Nicholas Ioannou, přichází Ioannis Kousoulos.
66'
Přišlo na řadu autové vhazování z levé strany, který si vzal na starost hostující Wheeler. Tomu se ke spolupráci jako první nabídl Kosti, jenž nyní drží míč.
65'
Verschaeren měl krátce po svém příchodu na hrací plochu velice slušnou šanci, pravačkou to zkoušel zadní tyči, kterou přeci jenom o něco minul.
64'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Yari Verschaeren.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, i druhý poločas nám přináší naprosto jednoznačnou záležitost. Kypr se sotva dostává od vlastní šestnáctky.
60'
De Bruyne se tentokráte dostal do trochu nezvyklého postavení, jenomže i v tomto případě se mu povedlo vykouzlit přesnou nahrávku na volného Bentekeho.
59'
Sotiriou si pokusil seběhnout ke středovému kruhu, jenomže do akce se dostal také pomezní sudí, který si všiml jednoznačného ofsajdového postavení.
58'
Carrasco si dal míč celkem daleko od nohy, nakonec se mu ještě povedlo nahrát před postranní lajnou, avšak našel pouze jednoho z pozorných protihráčů.
57'
Posléze se daleko nedostal hostující Merkis, který u středového kruhu narazil do dobře postaveného Tielemanse, jenž pro změnu odrazil balón ke Kostimu.
56'
Benteke se k míči dostal na hranici pokutového území, načež se doslova probourával mezi dvojicí protihráčů. Sudí si všiml faulu právě belgického útočníka.
55'
Hosté si tak vybojovali standardní situaci, která přinesla adresný centr k hranici malého vápna. Do vzduchu se dostával Sotiriou, kterému Denayer nedal žádnou šanci.
54'
Na opačné straně došlo k roztažení hry na Kyriakoua, kterému se ještě povedlo udržet míč na vymezeném prostoru, načež byl poslán na zem v podání Carrasca.
53'
Málem se Carrasco dočkal svého druhého dnešního gólu, jenomže Neofytos podržel svůj celek. Kypr se ani tentokráte nedostal na útočnou polovinu hřiště.
51'
Domácí hráči krátce po změně stran přidávají pátý přesný zásah! De Bruyne ukázkově spolupracoval s Edenem Hazardem, přičemž druhý jmenovaný měl v pokutovém území hodně času na přihrávku pod sebe. Na malém vápně se nakonec k míči dostal hostující KYPROS CHRISTOFOROU, který nepochopitelně zamířil do vlastní branky.
51'
Provedení autového vhazování si opět vzal na starost Carrasco, který je v posledních minutách úplně u všeho. Belgie možná i proto raději přenášela hru.
51'
I další akce putovala přes levou stranu, kde si o nahrávku řekl již zmiňovaný Carrasco. Tomu nakonec utekl balón do zámezí, Neofytos tak bude vykopávat.
50'
Poté se domácí hráči snažili reklamovat hraní rukou, nicméně sudí nechal pokračovat ve hře. Následně při napadání fauloval protihráče aktivní Carrasco.
49'
Belgičané se opět dostali na dostřel branky soupeře, jenomže centrovaná nabídka od Carrasca skončila u Kyriakoua. Kypr se hned od úvodu pouze brání.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu nepřesně nahrával Denayer, který přihrával mimo dosah Bentekeho. Naopak se k přihrávce dokázal dostat hostující Kosti.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl hodně překvapivé vedení Kypru, jenž bylo rychle fuč. Belgie najednou předvedla naprosto dominantní výkon, díky kterému se prosadila hned ve čtyřech případech, čímž defakto rozhodl o osudu tohoto zápasu. Ve druhém dějství se zcela jistě dočkáme dalších branek.
45'
44'
Aby toho nebylo málo, tak je tu čtvrtá branka v hostující svatyni! Nepřesnou rozehrávku dokázal vystihnout De Bruyne, který poté vysunul mezi obránce Edena Hazarda. Tento šikula ještě centroval ke vzdálenější konstrukci, kde byl s přesným zakončením připraven YANNICK CARRASCO.
41'
V krátkém časovém sledu se domácí dočkali další branky! Velký kus práce odvedl Carrasco, který se rychlostním způsobem prohnal až do pokutového území, kde nahrávkou pod sebe našel KEVINA DE BRUYNEHO, jehož rána z otočky zapadla přesně ke vzdálenější konstrukci branky.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Už to vypadalo, že se Thorgan Hazard prodere až do pokutového území, jenomže důrazným způsobem ho dohrál Ioannou, který tak znemožnil jakékoliv zakončení.
39'
Wheeler zkoušel na levém křídle oslovit naběhnuvšího Kastanose, jenomže nahrávka na druhého jmenovaného skončila až u brankáře domácí reprezentace.
38'
Najednou z ochozů stadionu můžeme sledovat oslavné chorály, nicméně ještě rozhodně není po zápase. Kypr má na vyrovnání ještě dostatek času.
35'
Domácí se vůbec poprvé v utkání dostávají do vedení, hodně tomu ale pomohla chyba brankáře Neofytose! Za pokutovým územím se totiž k padajícímu míči dostal KEVIN DE BRUYNE, kterému zakončení z jedničky moc nevyšlo. To nakonec nemuselo vůbec vadit, Neofytos chtěl totiž sebrat míč do rukavic, jenomže mu prokouzl až do branky.
34'
Kousek od středového kruhu se na hrací ploše ocitl hostující Artymatas, který byl zastaven nedovoleně. Kypr bude rozehrávat ještě z vlastní poloviny.
33'
Sledovali jsme dalekonosný pokus o přenesení hry na druhou stranu, kde se sice měl nacházet Benteke, jenomže hrací předmět putoval špatným směrem.
31'
Je za námi zhruba třetina zápasu, zatím se Kypr překvapivě výsledkově drží. Belgie sice má velkou územní převahu, avšak už dlouho dobu nevystřelila.
30'
Christoforou se pokoušel nahrát na vedle stojícího Artymatase, jenomže přihrávku zablokoval jeden z napadajících protihráčů, který udržel balón na hřišti.
29'
Kypr ještě zahrával rohový kop z pravé strany, který ale doplachtil přímo na hlavu pozorného Denayera. Poté se hrací předmět svezl až ven z hrací plochy.
28'
Po delší době se hosté dostali k zakončení, které nebylo vůbec špatné. Pravým nártem se totiž do balónu opřel Kosti, jenž pořádně protáhl brankáře Mignoleta.
27'
Další zpětná nahrávka tentokráte směřovala na kopačku Kyriakoua, jenž raději vracel hru na levou stranu. Belgičané se snaží napadat dlouhou rozehrávku.
26'
Na útočnou polovinu se vydal hostující Kosti, který nakonec zkoušel vrátit míč na vlastní obrannou polovinu. Kypr se snaží trochu déle kombinovat s míčem.
25'
Následovala kombinace bratří Hazardů, přičemž Eden nahrával až ke středovému kruhu. Denayer moc dlouho nečekal a míč přenášel na levou stranu hrací plochy.
24'
Přihrávka pod sebe měla směřovat na Edena Hazarda, kterému se nepovedlo zorientovat se v pokutovém území. Nakonec ven z branky vyběhl Neofytos.
23'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím přinesla hned dva přesné zásahy. Belgičané jsou stále u míče, hosté se tak neustále brání.
22'
Odpovědnost na sebe vzal De Bruyne, který to zkoušel centrem na Bentekeho. Před ním ale nejvýše do vzduchu vystoupal Wheeler, kterému se povedlo zakročit.
21'
K pokutovému území se pokoušel dostat Carrasco, který byl nakonec zastaven nedovoleným zákrokem. Na pořadu dne bude další standardní situace pro domácí.
20'
Žlutou kartu dostává Giorgos Merkis (Kypr).
16'
Jenomže domácí odpovídají bleskovým způsobem! O centr do pokutového území se pokoušel De Bruyne, který nakonec na zadní tyči našel Carrasca. Ten pro změnu ještě v pádu vracel před prázdnou branku na CHRISTIANA BENTEKEHO, který vleže dopravil míč do sítě.
15'
Na řadu přišel rohový kop z levé strany, který ale nepřinesl nic nebezpečného. Naopak se nejvýše do vzduchu dostal Wheeler, který odvrátil centr.
14'
Kypr právě vstřelil branku!
Tak pozor, hosté se dostávají do překvapivého vedení! NICHOLAS IOANNOU dokázal u středového kruhu velice zodpovědně vystoupit proti nahrávce, načež se naprosto neohroženým způsobem sám prohnal až do pokutového území, kde se mu levačkou povedlo vypálit přesně ke vzdálenější konstrukci branky.
14'
Kastanos předvedl opravdu až příliš ochotný pád na zelený pažit, hlavní sudí tak nechal pokračovat ve hře. Belgičané se opět dostali k pokutovému území.
13'
Do kombinace se zapojil také Benteke, kterému se málem povedlo vysunout do šance Edena Hazarda. Nakonec tento úmysl dokázal přečíst Kyriakou.
12'
Úvodní šance tohoto zápasu! Roztažení hry na pravou stranu totiž našlo Carrasca, který poté předkládal před prázdnou branku na Vanakena, jenž mířil nad.
11'
Na jistotu se povedlo zakročit Merkisovi, který se poté snažil rozvinout útočnou akci svého celku, jenomže Ioannou pouze odkopával do bezpečnějšího prostoru.
10'
Kypr chvíli kombinoval u svého pokutového území, načež jsme sledovali přenesení hry na pravou stranu, kde Špoljarićovi nevyšla následná nahrávka.
9'
Neofytos se pokoušel na druhé straně najít útočníka Kastanose, který dokázal prodloužit na vedle stojícího Kostiho, jehož kolmice skončila na noze Denayera.
8'
Na opačné straně měl příliš málo času na práci s balónem Carrasco, který byl navíc zastaven ukázkovým způsobem. Belgie i přesto vybojoval míč rychle zpět.
7'
Hostující brankář tentokráte zvolil vysoký odkop na opačnou polovinu, kde podél levé autové lajny zkoušel postupovat vpřed Wheeler, kterému utekl míč do zámezí.
6'
Neofytos se rovněž pokoušel rozehrát do strany, jenomže Christoforou narazil do napadajícího Tielemanse. Belgie navíc vykřesala další autové vhazování.
5'
Belgičané rozehrávali první rohový kop tohoto zápasu, který byl veden po zemi. Nakonec se o centr pokusil Thorgan Hazard, jenž v šestnáctce našel pouze pozorného Merkise.
4'
Poprvé se k míči dostal domácí brankář Mignolet, který konstruktivně rozehrál na pravou stranu. Posléze Alderweireld s přehledem vyvezl hrací předmět.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali dalekonosný nákop za domácí obranu, kam si nabíhal Sotiriou, který se ale daleko s míčem vůbec neprodral.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Belgie: Mignolet – Alderweireld, Denayer, Cobbaut – Carrasco, Vanaken, Tielemans, T. Hazard – De Bruyne, Ch. Benteke, E. Hazard (C).
Náhradníci: Courtois, Sels – Batshuayi, Castagne, R. Lukaku, Dendoncker, Mechele, D. Mertens, Praet, Origi, Verschaeren, Witsel.

Kypr: Michael – Christoforou, Ch. Kyriakou, Merkis (C), Ioannou, Wheeler – M. Špoljarić, Artymatas, Kosti, Kastanos – Sotiriou.
Náhradníci: Kissas, Pardo – Avraam, Demetriou, Economides, Efrem, Ioannou, Papoulis, Pittas, Theodorou, Zachariou.

Rozhodčí: Burchardt – Dahl, Høg (všichni Dánsko).
Kypr

Na opačné straně stojí hráči Kypru, kteří se před posledním kvalifikačním duelem nacházejí na čtvrté pozici, v tomto duelu jim tak půjde o co nejlepší umístění. Kypr totiž doposud nasbíral deset bodů, v případě se výhry se tak mohou zařadit za druhé Rusko. Hostující tým tohoto zápasu za celou kvalifikaci vyhrál ve třech případech, nicméně poslední dva duely se mu zrovna nepovedly. Nejprve jsme sledovali výprask právě proti reprezentaci Ruska, která vyhrála vysoko 5:0. V minulém kole přišla na řadu další domácí porážka, tentokráte Kypr nestačil na Skotsko (1:2).
Belgie

Fotbalisté Belgie se po devíti odehraných zápasech nacházejí na vedoucí pozici své skupiny, přičemž neztratili ani jeden bod. Belgičané logicky vyhráli v devíti případech, což činí celkový zisk sedmadvaceti bodů. Domácí celek tohoto zápasu si v kvalifikaci počíná hodně suverénním způsobem, z devíti zápasů totiž inkasoval pouze dvě branky, na druhou stranu skóroval hned čtyřiatřicetkrát. To znamená průměr více než tří vstřelených branek na utkání, což se prokázalo také v posledním duelu. Belgie si doslova smlsla nad Ruskem, které prohrálo výsledkem 1:4.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kvalifikace mistrovství Evropy má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Belgií a Kyprem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.