Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko : Wales - 8. června 2019   15:00

Chorvatsko
Chorvatsko
16' Lawrence(vl.)  • 49' Perišić
2:1
(1:0)
Wales
Wales
78' Brooks
Chorvatsko
Livaković – Jedvaj, Lovren, D. Vida, Barišić – Modrić (C), Brozović – Brekalo (68. Pašalić), Kovačić (76. Badelj), Perišić (90+4. Škorić) – Kramarić.
István Kovács – Vasile Florin Marinescu, Ovidiu Artene (vš. ROU)
Gradski vrt, Osijek
Wales
Hennessey – Roberts, Mepham, Lawrence, Davies – H. Wilson, Allen, Smith (66. Brooks), James (80. Matondo) – Vaulks (67. Ampadu) – Bale (C).

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 7:3. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 4:6. Fauly: 16:6.
Pět nastavených minut je minulostí a zápas končí. Chorvatsko v domácím prostředí přehrálo Wales 2:1.

Chorvatsko přitlačilo svého soupeře od úvodní minuty, ale nemohlo se dlouho dostat do jediného zakončení. James Lawrence ještě Brekalův nebezpečný centr poslal mimo svou branku, při další příležitosti domácího týmu už tolik štěstí neměl a přihrávku Perišiće si srazil do vlastní branky. Další větší příležitost již v prvním poločase k vidění nebyla.

Po změně stran bylo znovu lepší Chorvatsko a bylo odměněno další brankou, když se po zmatcích v rozehrávce hostů prosadil Ivan Perišic. Po řadě střídání se Wales dostal do tempa a dokonce dokázal snížit, když překonal Livakoviće s lehkou tečí Vidy David Brooks. Na srovnání už ale hosté nedosáhli.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Mile Škorić.
90+3'
Marcelo Brozović přibrousil na levé straně Allena a ještě před konce druhé půle vidí žlutou kartu.
90+2'
Perišić měl na noze vítěznou branku, ale Hennessey ho skvěle ve středu vápna vychytal. Na druhé straně musel vytáhnout další zákrok Livaković proti Brooksovi.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase pět minut.
90'
Wales stále pomýšlí na vyrovnání stavu. Brooks po svém příchodu výrazně okysličil útočnou formaci hostujícího týmu, ale chorvatská obrana stále odolává.
89'
Gareth Bale pořádně nebezpečně centroval do pokutového území z levé strany, míč se ale dostal jen k překvapenému Wilsonovi, který už nedokázal reagovat.
88'
Brozović mohl uklidnit hru po souhře s Barišićem. Domácí se udrželi u balonu na středu trávníku a lehce zbrzdili nátlak hostujícího celku.
87'
Wilson si narazil s Allenem, ten hledal z druhého doteku svého kapitán, ale ani Gareth Bale se nedostal přes zhuštěný prostor ke střele.
86'
Vida si výborně pokryl míč tělem a nedovolil postupovat Baleovi dále do pokutového území. Následně může rozehrávat od své branky Livaković.
85'
Wales se snaží útočit, ale musí myslet i na obranu. Pašalić našel Modriće, který ještě vyzval k útoku Perišiće, ale útočník Interu pálil vysoko nad.
84'
Také domácí reprezentace se po čase dostala s míčem na útočnou polovinu trávníku. Tim Jedvaj byl v nadějném náběhu, ale přihrávkou pod sebe spoluhráče nenašel.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Po rohovém kopu hlavičkoval nebezpečně Wilson, ale jen do prostoru, kde byl Livaković.
82'
Od Hennesseyho putoval míč směrem na Allena, ten prodloužil přihrávku na střelce snižující branky Davida Brookse, ten ale už tentokrát neměl tolik prostoru.
81'
Ostrované se nadechují z závěrečnému tlaku. Jedvaj nyní musel skousnout tvrdý zákrok na levé straně od Brookse, hlavní rozhodčí ale tento souboj faulem neposoudil.
80'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Daniel James, přichází Rabii Matondo.
78'
Wales právě vstřelil branku!
Hosté dramatizují závěrečné minuty zápasu! Po zvýšení aktivitě v posledních chvílích snižuje ztrátu na pouhý gól. DAVID BROOKS vypálil zpoza pokutového území, jeho pokus byl ještě lehce tečován Vidou a na míč už Livaković nemohl dosáhnout.
77'
Wales se přece jen dostává do mírného tlaku. Domácí hráči mají potíže se po dlouhé době dostat k balonu.
76'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Milan Badelj.
75'
Ani další útočný pokus hostujícího týmu nebyl úspěšný. Dlouhá přihrávka odskákala po trávníku až do prostoru, kde byl připravený Dominik Livaković.
74'
Wales se ještě snaží se zápas něco udělat. Tentokrát si pomohl proti ataku Allena lehkým přidržením Brozović a domácí se musí zatáhnout do obrany.
72'
Hlavní rozhodčí dává i ve druhém poločase hráčům čas na občerstvení v horkém počasí.
71'
Už téměř kompletní obranná řada má v chorvatském dresu žlutou kartu. Nyní Vida poslal k zemi tvrdým skluzem Daniela Jamese.
70'
Čerstvý Mario Pašalić spěchal za nakopnutým balonem na pravé straně. O něco blíže měl ale k balonu hostující obránce Swansea Connor Roberts.
69'
Chorvati pokračují v držení balonu ve středu pole. Následně už to vypadalo, že by se po zisku mohl hnát do útoku Brooks, ale střídající hráč si pomohl faulem.
68'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Josip Brekalo, přichází Mario Pašalić.
67'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Will Vaulks, přichází Ethan Ampadu.
66'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Matthew Smith, přichází David Brooks.
65'
Výbornou práci odvedl v defenzivě Domagoj Vida, který skvěle vystoupil proti útočícímu Baleovi a připravil ho o nadějnou šanci i balon.
64'
Wales se stále nemůže na delší dobu udržet u balonu na útočné polovině trávníku. S Jamesem si nedokázal vyhovět ani Smith a tak balon skončil jen u Perišiće.
63'
Modrić byl sice napadán hned dvojicí soupeřů, ale balon neztratil, naopak poslal přesnou přihrávku k Perišićovi, který už mohl dále útočit.
62'
Po autovém vhazování se zjevil u balonu Mateo Kovačić. Po souhře s Brekalem se ale domácí nechali vytlačit až ke středové čáře.
61'
Perišić si narazil s Modrićem, následně byl u balonu také Kramarić, ale dále se už domácí s míčem nedostali. Do protiútoku se řítil Bale, ale jeho ránu chytil Livaković.
60'
I po hodině hry vede domácí Chorvatsko nad Walesem o dvě branky. O navýšení náskoku se postaral po změně stran povedenou střelou Ivan Perišić.
58'
Wilson nepříjemně napadal rozehrávku soupeře, Livaković se musel vydat proti balonu až před své vápno a odkopnout do bezpečí.
57'
Livaković rozehrával od své branky pouze do kombinace s Vidou. Domácí po druhém vstřeleném gólu lehce ubrali na aktivitě a toho se snaží využít Wales.
56'
K rozehrávce standardní situace se postavil podle předpokladů sám faulován Gareth Bale. Útočník Realu Madrid pálil ale pouze vysoko nad branku.
55'
Gareth Bale se snažil vzít zodpovědnost na sebe, ale byl faulován těsně za hranicí pokutového území Lovrenem. Ten navíc inkasuje také žlutou kartu.
54'
Kramarić si nedokázal pohlídal své postavení za ofsajdovou linií a po parádní přihrávce Kovačiće nemohl sám postupovat na osamoceného brankáře Walesu.
53'
Právě Jedvaj získal míč před vlastním vápnem, následně se domácí přesunuli velmi lehce až na polovinu soupeře, ale Modrić tentokrát nic nevymyslel.
52'
Tim Jedvaj je potrestán žlutou kartou za faul na Allena. Wales navíc bude rozehrávat z nebezpečné pozice.
51'
Žlutou kartu dostává Gareth Bale (Wales).
51'
Wales se snaží o rychlou odpověď, ale domácí jsou výrazně lepší na balonu. Bale nedokázal obstát v souboji s dvojicí domácích stoperů.
49'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Tentokrát už ale branka domácího týmu platí! Wales nerozehrál od své branky ideálně, ihned se dostal k míči Modrić, který ještě nemohl zakončovat, ale balon se od bránícího hráče odrazil přesně do prostoru, kde byl IVAN PERIŠIĆ, který propasíroval střelu do sítě.
48'
Domácí se už už radovali z druhého zásahu, ale ihned při střele Brekala byl v ofsajdu Kramarić. Následně zakončil do sítě Kovačić.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté. Wales se ale u balonu příliš dlouho nezdržel a musí se bránit.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:06.
Šedesát nastavených sekund uplynulo a první poločas končí. Chorvati vedou nad Walesem v polovině zápasu 1:0.

45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Rohový kop ale skončil jen nepovedeným zakončením z prvního doteku zpoza pokutového území od Matthewa Smitha. Livaković může před koncem poločasu lehce pozdržet rozehrávku.
44'
Modrićova přihrávka přeletěla na levé straně Perišiće. Po následném autovém vhazování se dostal k míči Wilson, ale Vida odvrátil nebezpečí na rohový kop.
43'
S Brozovićem spolupracoval Modrić, dále už ale domácí reprezentace nepronikla. Naopak se dostali do šance hosté. Smith pálil bez přípravy a Livaković měl co dělat, aby míč udržel před brankovou čárou.
42'
Také Wales se snaží před koncem poločasu zahrozit. Robets přihrával z velkého úhlu do vápna, kde ale balon sebral jen připravený Dominik Livaković.
41'
Barišić nabíhal na pravé straně pro dlouhý pas, míč mu ale odskočil až za postranní lajnu a k balonu se tak téměř zadarmo dostali hosté.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Modrić vyvinul pořádný tlak na rozehrávajícího Lawrence, který musel odehrát jen za postranní lajnu, aby nenabídl soupeři šanci.
38'
Kovačić mířil do nebezpečného protiútoku. Do hry se zapojil také Perišić, ale tentokrát mu centr z levé strany sebral do rukavic Hennessey.
37'
Modrić vyzval k útoku Kramariće, ten si kličkou do středu udělal prostor ke střele, ale zhruba z hranice vápna branku Walesu trestuhodně minul.
36'
Kramarić si chtě zády k brance zpracovat míč v pohybu, ale toho využil bránící Mephan a skvěle útočníka německého Hoffenheimu odzbrojil.
35'
Perišić si narazil s Kovačićem, následně se ale balon dostal až k Vidovi. Následně domácí útočili podél levé postranní lajny, ale až do vápna nepronikli.
34'
Právě Josip Brekalo byl znovu v nebezpečném náběhu. Na pravém kraji spěchal za balonem, ale nebyl dostatečně včas u míče a ten odskočil až za koncovou čáru.
33'
Ve středu pole byl faulován také Brekalo. Domácí se udrželi u balonu v kombinaci, ale dále než několik metrů před branku soupeře se tentokrát nedostali.
31'
Bale byl v náběhu, ale proti zformované obraně byl zcela osamocen. Bez pomoci spoluhráčů neměl příliš šancí na ohrožení domácí branky.
30'
I po půlhodině hry vede Chorvatsko nad Walesem o jeden zásah. Nyní se ale dostává do tempa také tým z Ostrovů. Wilsonova přihrávka směrem na Smitha středem neprošla.
29'
Modrić bojoval na pravé straně o balon, byl proti Robertsovi úspěšný, ale poté přihrával do souboje Brekalovi, který musel faulovat za žlutou kartu.
28'
Bale už je zpět na trávníku a dokonce v úniku. Jeho pokus o překonání domácí obrany ale zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
26'
Hlavní rozhodčí dává hráčům trochu času na občerstvení, v Chorvatsku panuje pořádně teplé počasí.
25'
Gareth Bale schytal pořádně tvrdý zákrok ve středu pole od Brozoviće. Hlavní rozhodčí po pádu útočníka Realu Madrid sice odpískal faul, ale další trest už neudělil.
24'
Také Brozović se provinil lehkým faulem. Allenova rozehrávka z místa přestupku šla ale jen k vlastním obráncům. Wales se nemůže udržet u míče na delší dobu.
23'
Vaulks šel až příliš agresivně za nakopnutým balonem, nedovoleně srazil k zemi Vidu a píská se faul proti hostující brance. Rozehrávat může Livaković.
22'
Nyní se ukopl v rozehrávce Lovren. Jeho přihrávka na Perišiće nebyla vůbec přesná a míč skončil jen za postranní lajnou ve středu pole.
20'
Po dvaceti minutách vede domácí tým o jednu branku. I nadále jsou ale Chorvati aktivnější a snaží se navýšit svůj náskok ještě do konce první půle.
19'
Wales se nemůže dostat z vlastní polovině, a když už se povede odkopnout míč, tak jen do prostoru, kde jsou lépe postaveni domácí fotbalisté.
18'
Po vstřelené brance jsou domácí při chuti. Modrićova přihrávka směrem na Koviačiće sice nebyla nejpřesnější, ale dále už hráč londýnské Chelsea mohl pokračovat do útoku.
16'
Chorvatsko se dostává do vedení! Před malou chvílí ještě JAMES LAWRENCE odvrátil Brekalův centr mimo vlastní branku, ale nyní už pohromě nezabránil. Perišić chtěl z levé strany přihrávat po úniku Kramrićovi, ale Lawrence při snaze ubránit poslal míč do vlastní sítě.
15'
Chorvatsko mělo k dispozici první rohový kop zápasu. Modrić si narazil s Perišićem, který následně pálil z hranice vápna pouze nad branku Walesu.
14'
Livaković jen posunul míč k Vidovi. Následně se domácí prokousávali podél levé postranní lajny, Modrić si pokryl balon před Smithem a oslovil Brekala. Jeho centr si málem srazil do vlastní sítě Lawrence.
13'
Lovren si vyměnil několikrát míč s Vidou, následně spěchal za přihrávkou Kramarić, ale jako první byl u balonu Hennessey. Kramarić se dožadoval nařízení rohu, ale hostující brankář udržel míč na lajně.
12'
Opět byl u balonu Luka Modrić. Vítěz Zlatého míče zkoušel najít Kramariće, ale ten nebyl úspěšný při zpracování. Naopak na druhé straně nebezpečně pálil Wilson, ale jen do míst, kde byl připraven Livaković.
11'
Nebezpečná situace před brankou hostů. Modrić vysunul do běhu Perišiće, ten se tentokrát zbavil svého strážce, ale prudkou ránou z úhlu branku netrefil.
10'
Andrej Kramarić nedokázal v souboji o balon přetlačit Daviese. Balon tak bez dalšího doteku skončil až za koncovou čárou a rozehrávat tak může Hennessey.
9'
Také Wales se poprvé dostal k míči na delší dobu. Wilson hledal svého kapitána, Bale byl ale střežen hned dvěma bránícími hráči soupeře.
8'
Chorvatsko získalo míč aktivním napadáním. Brozović se ujal rozehrávky, ale následně byl vytlačen i s balonem u kopačky na vlastní polovinu Kovačić.
7'
Až od Vidy museli začít domácí svou další útočnou akci. Modrić měl okolo sebe hned tři protihráče, ale dokázal se uvolnit. Následně přihrával kolmicí na Kramariće, ale ten už nezpracoval ideálně.
6'
Perišić je v úvodu zápasu u všeho. Nyní si kličkou do středu trávníku udělal prostor, ale další přihrávku na Kramariće zastavil na hranici pokutového území Allen.
5'
Znovu byl u balonu Ivan Perišić. Ofenzivní hvězda Interu Milán zkoušela projít až do pokutového území, ale proti byl bránící Lawrence.
4'
Chorvatsko vstoupilo do zápasu o poznání aktivněji. Perišić ještě dostihl balon na levé straně, následně posílal míč na Kramariće, ale tomu utekl balon za postranní čáru.
3'
Perišić vybojoval pro Chorvaty autové vhazování v nebezpečném prostoru. Jedvaj zkusil najít ve vápně dlouhým hodem Kramariće, ale obrana Walesu obstála.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté. Kramarić našel na levé straně Perišiće, který ještě posouval míč na Kovačiće. Dále už se ale domácí nedostali.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Kvalifikační zápas o mistrovství Evropy může za několik málo okamžiků začít.

Chorvatsko: Livaković – Jedvaj, Lovren, D. Vida, Barišić – Modrić (C), Brozović – Brekalo, Kovačić, Perišić – Kramarić.
Náhradníci: L. Kalinić, Sluga – Melnjak, Ćaleta-Car, Škorić, Benković, Pašalić, Caktaš, Badelj, Petković, Bartolec, Halilović.

Wales: Hennessey – Roberts, Mepham, Lawrence, Davies – H. Wilson, Allen, Smith, James – Vaulks – Bale (C).
Náhradníci: D. Ward, Davies – Gunter, Taylor, A. Williams, Vokes, Levitt, Brooks, Matondo, Ampadu, Lawrence, Lockyer.

Rozhodčí: István Kovács – Vasile Florin Marinescu, Ovidiu Artene (vš. ROU).
Wales

Wales po nezvládnuté kvalifikaci na loňském mistrovství světa chyběl. Mohl se tak soustředit pouze na podzimní část Ligy národů. Hned dvakrát se podařilo Walesu porazit ostrovní rivaly z Irska, nejprve na domácí půdě 4:1 a následně i u soupeře 1:0. Naopak proti Dánům se Walesu nezadařilo. Úvodní duel rozhodl dvěma góly Eriksen, následný zápas na domácí půdě Wales ztratil 1:2, když o snížení se postaral až těsně před koncem Gareth Bale.

Ostrovní tým má za sebou v kvalifikaci pouze jeden odehraný zápas. Na konci března si tři body zajistili v domácím souboji se Slováky, kdyř jedinou branku utkání vstřelil již v páté minutě Daniel James.
Chorvatsko

Chorvatsko v loňském roce senzačně proklouzli na světovém šampionátu až do samotného finále, v něm ale už nestačili na favorizované Francouze 2:4. Od té doby ale stačili Vatreni sestoupit z nově vzniklé Ligy národů z nejvyšší kategorie o stupeň níže, když v soubojích s Anglií a Španělskem vyhráli pouze jednou a ze čtyř duelů vybojovali jen čtyři body.

Vstup do kvalifikace o mistrovství Evropy ale rozehrál tým okolo Luky Modriće vítězným zápasem proti Ázerbájdžánu, až deset minut před koncem vystřelil Chorvatům vítězství 2:1 Andrej Kramarić. Ve druhém duelu skupinové fáze ale zaváhali, když si z Maďarska odvezli porážku 1:2. Na Rebićovu branku z úvodu zápasu navázali domácí Szalai a Patkai.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Kvalifikace na mistrovství Evropy pokračuje další várkou zápasů a my se společně zaměříme na utkání loňských vicemistrů světa Chorvatů, kteří přivítají na domácí půdě Wales.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.