Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Irsko - 7. června 2019   20:45

Dánsko
Dánsko
76' P.-E. Höjbjerg (Stryger Larsen)
1:1
(0:0)
Irsko
Irsko
85' Duffy  (Judge)
Dánsko
Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer (C), Christensen, Stryger Larsen – Schöne (72. P.-E. Höjbjerg), Eriksen, Delaney – Y. Poulsen, N. Jörgensen, Braithwaite (65. Dolberg).
Cüneyt Çakır – Bahattin Duran, Tarik Ongun (všichni Turecko)
Telia Parken. Kodaň
Irsko
Randolph – Coleman (C), Duffy, Keogh, Stevens – Hourihane (82. Hogan), Whelan, Hendrick – Brady (66. Judge), McGoldrick (88. Robinson), McClean.

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 10:2. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 9:8.
Je dobojováno a utkání nakonec končí dělbou bodů. Dánové byli po většinu druhé půle lepší a v 76. minutě šli zaslouženě do vedení, když se po centru Strygera Larsena prosadil Höjbjerg. Irové ale nesložili zbraně a o devět minut později už bylo opět srovnáno. Svůj povedený výkon korunoval přesným zásahem Duffy, který zužitkoval nabídku Judge, a stanovil tak konečný výsledek tohoto mače.
90+5'
90+4'
Zřejmě s poslední akcí zápasu přispěchal Robinson. Ten si ale před pokutový územím příliš předkopl balon a poté už ho nedokázal zastihnout na hrací ploše.
90+3'
Ve vápně se po souboji s Keoghem poroučel k zemi Poulsen a domácí se dožadovali penalty, avšak ta v tomto případě nemohla být za žádnou cenu nařízena.
90+2'
Dalsgaardova nabídka z pravé strany sice dosedla na hlavu Delayneho, ovšem ten si v souboji s Colemanem pomohl nedovoleným způsobem, a tudíž byla hra přerušena.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny čtyři minuty.
90'
Poulsen si naváděl balon na levačku a chystal se ke střele, ovšem Duffy ho celou dobu otravoval a nakonec mu nedovolil vypálit.
89'
Jenže velkou šanci na vstřelení druhé branky mělo Irsko! Robinson táhl útok hostů a po jeho přihrávce se míč dostal k McCleanovi, jehož přízemní střelu nohou vyrazil Schmeichel.
88'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází David McGoldrick, přichází Callum Robinson.
87'
Dánové samozřejmě nejsou s remízovým stavem spokojení, a proto se nyní snaží strhnout vedení na svou stranu. Uvidíme, zda se jim to ještě povede.
85'
Irsko právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Irové měli k dispozici volný přímý kop, který zahráli výborně a nyní se mohou radovat. Judge načechral balon přesně na hlavu SHANEA DUFFYHO, jenž přesnou hlavičkou nedal Schmeichelovi šanci zasáhnout.
84'
Po zisku míče mohli jít Dánové do situace dvou proti dvěma, nicméně Eriksen si v souboji s Duffym počínal nedovoleně, a akce Dánska tak byla přerušena.
83'
Keogh musel rychle zpět, jelikož za dlouhým pasem Kjaera se hnal Dolberg. Zkušený stoper Irska ale celou situaci ve spolupráci s Randolphem zvládl.
82'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Conor Hourihane, přichází Scott Hogan.
81'
Judge poslal do vápna vysoký centr, pro který si bez problémů došel brankář Schmeichel. Ten už samozřejmě s rozehrávkou nijak zvlášť nespěchá.
80'
Krásně to nyní udělal Eriksen, jenž se drzou kličkou zbavil dvou protihráčů a poté přenesl hru doleva na volného Höjbjerga.
79'
Dánové jsou i nadále daleko více v držení balonu a v pohodě kombinují. Pokud chtějí hosté pomýšlet na nějaký bodový zisk, budou muset svůj herní projev o poznání zlepšit.
78'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat McGoldrick, avšak jeho individuální akce po pravém křídle se s úspěchem nepotkala.
76'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Dánsko se zhruba čtvrt hodiny před koncem dostává do vedení! Z levé strany poslal balon do vápna Stryger Larsen a na jeho nabídku si naskočil PIERRE-EMILE HÖJBJERG, jenž se tak prosazuje krátce po svém příchodu na hřiště.
75'
Exekuce se ujal sám Christian Eriksen. Jeho centr našel pouze Duffyho, jenž odhlavičkoval míč do bezpečí.
74'
Whelan poslal k zemi unikajícího Eriksena a domácí budou zahrávat standardku z dobré pozice.
73'
Delaney přišel o míč ve středu hřiště a poté musel rychle zpátky, neboť Hendrick postupoval dopředu. Fotbalista patřící Dortmundu ale své zaváhání napravil a balon získal zpět.
72'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Lasse Schöne, přichází Pierre-Emile Höjbjerg.
71'
Dalsgaard našel centrem z pravé strany Delayneho, jenž sice zakončoval z dobré pozice, ovšem bránu trefit nedokázal.
70'
Irsko mělo k dispozici volný přímý kop z poměrně slibné pozice, jenže z něj nedokázalo vytěžit vůbec nic, centr Whelana odhlavičkoval do bezpečí Christensen.
69'
Stryger Larsen teď zcela zbytečně dohrál souboj s Hendrickem a je jen s podivem, že nedostal od sudího Çakıra žlutou kartu.
68'
Za obranu Dánska si zabíhal Judge a Hendrick mu hned adresoval svůj pas, který ale přes obranný val domácích nepřešel.
66'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Robbie Brady, přichází Alan Judge.
66'
Červení napadali rozehrávku soupeře a nakonec to neslo ovoce, Keogh totiž jen odkopl míč do zámezí.
65'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Kasper Dolberg.
64'
Po přihrávce McGoldricka se mohl dopředu hnát kapitán hostů Coleman, ovšem jeho akci zastavil signalizovaný ofsajd.
63'
Domácí začínají přitápět pod kotlem. V další solidní šanci se zjevil Nicolai Jörgensen, avšak ani on se stavem zápasu nepohnul.
62'
Parádní akce Dánska! Eriksen lehkým bochánkem našel Poulsen, který sklepl míč pro Martina Braithwaiteho. Ten si jej posunul na pravačku a poté jen o kousek přestřelil Randolphovu svatyni.
61'
Stryger Larsen se chtěl vydat do útoku, ale nakonec si vše rozmyslel a raději nahrál dozadu na Christensena.
60'
Dánsko rozehrálo roh na krátkou vzdálenost a následně opět pálil Eriksen. Tentokrát už Randolph zasahovat musel, nicméně s tímto pokusem neměl příliš mnoho starostí.
59'
Poulsen se protáhl středem hřiště a dostal se až do slibné šance, kterou mu ale nakonec skluzem překazil Duffy.
58'
Nabídku Strygera Larsena odvrátil Keogh jen k Eriksenovi, jenž se vůbec nerozmýšlel a napálil míč z voleje. Rána záložníka Tottenhamu sice byla prudká, avšak mezi tři tyče si cestu nenašla.
57'
Po nadýchaném centru Bradyho nebezpečně hlavičkoval McGoldrick, jehož zakončení zamířilo jen těsně nad bránu.
56'
McClean se po nahrávce Hendricka ocitl v dobré palebné pozici a jeho pokus nebyl vůbec špatný, avšak Schmeichel si pohlídal přední tyč a balon za svá záda nepustil.
55'
Následný rohový kop žádné vzrušení nepřinesl, reprezentace Irska se bez sebemenších problémů ubránila
54'
Velká šance Dánska! Jörgensen prostrčil míč na Poulsena, jenž si položil obránce a poté z hranice malého vápna vypálil, ovšem jeho pokus zblokoval na roh Duffy.
53'
A další ofsajd McGoldricka. Irský útočník sice dnes nehraje vůbec špatný zápas, avšak v postavení mimo hru se ocitl již několikrát.
52'
McCarthyho družina měla k dispozici volný přímý kop a do zakončení se opět málem dostal Duffy, před nímž však na poslední chvíli odhlavičkoval míč Kjaer.
51'
Randolph nyní zaváhal při rozehrávce a málem byl odzbrojen napadajícím Braithwaitem. Ten si ale nakonec dle názoru hlavního rozhodčího počínal v souboji s irským brankářem za hranicí pravidel.
50'
Delaney si zpracoval balon a poté z velké dálky vypálil, avšak jeho pokus se mezi tři tyče nevešel a Randolph nemusel zasahovat.
49'
Brady chtěl vyslat do útoku Whelana, jenže jeho záměr byl hodně čitelný a Schöne balon v pohodě uzmul pro sebe.
48'
McGoldrick nyní příkladně zabojoval a za svou snahu byl odměněn, Irsko může nyní kombinovat na útočné polovině.
47'
Duffy krátce po rozehrávce vyslal dlouhý nákop na McCleana, jenže ten byl pohlídán Dalsgaardem a k míči se nedostal.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Doufejme, že ve druhé pětačtyřicetiminutovce uvidíme nějaké branky.
46'
Je za námi úvodní dějství kvalifikačního utkání mezi Dánskem a Irskem a hráči odcházejí do kabin za bezbrankového stavu. Oba celky zatím hrají poměrně opatrně a nebezpečných akcí jsme moc neviděli. Tu největší šanci měl po volném přímém kopu Shane Duffy, jenž ale z krkolomné pozice nedokázal překonat gólmana Schmeichela.
45+2'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena jedna minuta.
45'
Roh si vyzkoušeli na druhé straně také Irové, ale ani oni nedokázali bezprostředně ohrozit bránu soupeře.
44'
Ten se ale domácím moc nepovedl, jelikož Eriksenův centr na přední tyč odvrátil Hourihane.
43'
Dalsgaardova přízemní nabídka našla pouze Keogha, který si ale nechtěl přidělávat starosti a raději poslal balon na roh.
42'
Jörgensen tvrdě zajel do Whelana a může být rád, že z této situace vyšel jen s domluvou.
41'
McGoldrick si seběhl pro nahrávku Whelana, jenže opět vybíhal z ofsajdu, takže mu bylo dnes již poněkolikáté odpískáno postavení mimo hru.
40'
Dánové chvíli obléhali šestnáctku Irska a jejich akce nakonec vyústila v centr Delayneho, který ale odhlavičkoval Duffy.
39'
Další dlouhý pas vyslal na Bradyho Keogh, který ale pouze poslal balon do náruče připraveného Schmeichela.
38'
McGoldrick aktivně napadal rozehrávku Dánska a málem se mu povedlo balon vybojovat, jenže Kjaer nakonec se štěstím udržel míč ve své moci.
37'
Duffy hledal svým dlouhým pasem McGoldricka, jenže ten se zrovna nacházel v ofsajdu, a proto se do hry ani nezapojoval.
36'
McClean měl na pravé straně hodně prostoru k centru, nicméně ideální moment pro nahrávku prováhal a jeho následnou nabídku zblkoval Dalsgaard.
35'
Jörgensen sice prodloužil míč za sebe, jenže tam se nenacházel nikdo v červeném, a kombinovat tak mohou fotbalisté Irska.
34'
Poulsen se s ničím nepáral a zkusil to z velké dálky. Za svou odvahu však odměněn nebyl, neboť jeho tvrdá rána zamířila vysoko nad bránu.
33'
Po několika nepřesnostech se balon nakonec dostal ke Kjaerovi, jenž nechtěl riskovat další ztrátu, a proto do kombinace zapojil brankáře Schmeichela.
32'
Stevens se mohl hnát dopředu po levé straně, ale rychle se s ním vrátil Poulsen, který svého soupeře nejprve zpomalil a následně také odzbrojil.
31'
Další volný přímý kop Dánska opět rozehrával Eriksen. Tomu se ale centr vůbec nepovedl, balon totiž zamířil přímo do rukavic Randolpha.
30'
Žlutou kartu dostává Conor Hourihane (Irsko).
30'
Glenn Whelan se po krátkém ošetření zvedl a po svých odešel za postranní čáru. Zřejmě se nebude jednat o nic vážného.
29'
Na hrací ploše zůstal ležet Whelan, ke kterému hned zamířili lékaři irského týmu. Doufejme, že bude vše v pořádku.
28'
Eriksen se prosmýkl středem hřiště a poté se málem dostal do šance, avšak na poslední chvíli mu míč skluzem vypíchl Duffy.
27'
Hra se nyní malinko uklidnila, Dánové si pouze přihrávají balon na vlastní polovině a vyčkávají, zda se v obraně jejich soupeře neotevře nějaké okénko.
25'
Schöne si narazil s Poulsenem a poté vypálil z nebezpečné pozice, jenže do jeho rány se vrhl Keogh, který srazil balon mimo irskou svatyni.
24'
Na nabídku Eriksena si naběhl Thomas Delaney, jehož zakončení ale postrádalo potřebnou přesnost, a Randolph tak mohl zůstat v klidu.
23'
Z toho sice nic nevzniklo, ovšem Dánsko dál zůstalo nastěhované na útočné polovině a nyní bude moct udeřit z rohového kopu.
22'
Poulsen se po souboji se Stevensem poroučel k zemi a standardku uvidíme také na druhé straně.
21'
Hourihane našel svým centrem volného Duffyho, který ale v krkolomné pozici nedokázal zakončit dostatečně důrazně na to, aby míč přešel brankovou čáru. Schmeichel měl v tomto případě velké štěstí!
20'
Dalsgaard u postranní čáry zbytečně fauloval McCleana a doslova daroval hostům volný přímý kop.
19'
Už už to vypadalo, že McGoldrick bude postupovat sám na Schmeichela, jenže praporek pomezního rozhodčího vyletěl vzhůru a hra byla kvůli signalizovanému ofsajdu přerušena.
18'
Krásně to nyní udělal Stevens, jenž se drzou kličkou vymotal ze sevření dvou protihráčů a následně přihrál volnému Whelanovi.
17'
McGoldrick se probíjel středem hřiště a málem se dostal až ke střele, jenže na poslední chvíli mu stopku vystavil důrazný Kjaer.
16'
Po lehkém zaváhání v obraně hostů mohl do šance postupovat Jörgensen, jenže ten byl nabídnutou šancí lehce zaskočen, čehož využil Duffy, který k němu rychle přistoupil a míč mu odebral.
15'
Braithwaite potáhl míč středem hřiště a těsně před šestnáctkou natáhl k ráně, kterou ale irský gólman v pohodě ztlumil ve svých rukavicích.
14'
Jörgensen si nabíhal na dlouhý nákop Kjaera, ale nakonec nebyl dost rychlý na to, aby balon zastihl na hrací ploše.
13'
Z následného rohového kopu se nic důležitého nenarodilo, Duffy bez sebemenších problémů odhlavičkoval nepovedený centr Delayneho.
12'
Christian Eriksen to vzal na sebe a jeho rána nebyla vůbec špatná, avšak Randolph byl včas u své pravé tyče a balon vytěsnil na roh.
11'
Zhruba třicet metrů od brány Irska byl faulován Lasse Schöne a červení budou mít k dispozici standardní situaci.
10'
Skvělou práci v defenzivě odvedl Kjaer, který si tělem pokryl míč před dotírajícím Stevensem a poté se i nechal faulovat.
9'
Po zisku balonu ve středu hřiště šli Dánové rychle dopředu. Jejich akci nakonec zakončoval střelou zpoza šestnáctky Braithwaite, jehož slabý pokus však Randolpha neohrozil.
8'
Eriksen se pokusil roztáhnout hru doprava na Poulsena, jenže jeho pas byl hodně nepřesný a vhazovat budou hosté.
7'
McClean našel svým dlouhým pasem McGoldricka, ale ten se v době přihrávky nacházel v ofsajdu, a proto nemohl ve své akci pokračovat.
6'
Nabídka od rohového praporku mířila do nebezpečného prostoru, ovšem nejvýše ze všech si naskočil Christensen, jenž odklidil balon do bezpečí.
5'
Poprvé se dopředu vydali také Irové a poté, co byl centr Colemana zblokován, uvidíme první rohový kop.
4'
Kapitán domácích Kjaer se dlouho rozmýšlel, komu by přihrál, jenže nikdo z jeho spoluhráčů se mu nenabídl, a tak musel obránce španělské Sevilly poslat míč dozadu na Schmeichela.
3'
Poulsen chtěl nyní prodloužit Schmeichelův výkop na Eriksena, nicméně jeho hlavičku zachytil dobře postavený Keogh.
2'
První dlouhý nákop Kjaera letěl na Poulsena, který si sice balon zpracoval, ovšem následně přes Stevense nepřešel.
1'
Zkušený turecký arbitr Çakır poprvé foukl do píšťalky, zápas může začít! Úvodního výkopu se ujali fotbalisté Dánska, kteří dnes nastupují v červených dresech. Jejich soupeř naopak zvolil bílou sadu.
1'

Dánsko: Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer (C), Christensen, Stryger Larsen – Schöne, Eriksen, Delaney – Y. Poulsen, N. Jörgensen, Braithwaite.
Náhradníci: Rönnow, Hansen – P. Ankersen, Bruun Larsen, Dolberg, Skov, P.-E. Höjbjerg, Zanka, Durmisi, Wass, Christiansen, Nelsson.

Irsko: Randolph – Coleman (C), Duffy, Keogh, Stevens – Hourihane, Whelan, Hendrick – Brady, McGoldrick, McClean.
Náhradníci: McDermott, Talbot – Egan, O'Dowda, Hogan, Curtis, Cullen, Maguire, Judge, Cunningham, Doherty, Robinson.

Rozhodčí: Cüneyt Çakır – Bahattin Duran, Tarik Ongun (všichni Turecko).
Irsko

Ani McCarthyho družina se nevede vůbec špatně a pomalu se začíná dostávat mezi národní týmy, které budí u velkých soupeřů respekt. Liga národů ale Irům příliš nevyšla, neboť ve skupině s Walesem a Dánskem získali jen dva body a spadli do ligy C. Do kvalifikačních bojů o EURO ale vstoupili velmi dobře a po dvou výhrách nad Gibraltarem a Gruzií prozatím vévodí své skupině. Nyní je však čeká souboj s daleko silnějším Dánskem, které by se v případě výhry Irsku přiblížilo na dva body.

Nominace Irska na kvalifikační utkání proti Dánsku a Gibraltaru
Brankáři: Darren Randolph (Middlesbrough), Sean McDermott (Kristiansund BK), James Talbot (Bohemians)
Obránci: Séamus Coleman (Everton), Shane Duffy (Brighton & Hove Albion), Richard Keogh (Derby County), Kevin Long (Burnley), Enda Stevens, John Egan (oba Sheffield United), Matt Doherty (Wolverhampton Wanderers), Greg Cunningham (Cardiff City)
Záložníci: Glenn Whelan, Conor Hourihane (oba Aston Villa), James McClean (Stoke City), Jeff Hendrick, Robbie Brady (oba Burnley), Callum O'Dowda (Bristol City), Alan Judge (Ipswich Town), Ronan Curtis (Portsmouth), Josh Cullen (Charlton Athletic)
Útočníci: David McGoldrick (Sheffield United), Callum Robinson, Seán Maguire (oba Preston North End), Scott Hogan (Aston Villa)
Dánsko

Dánům se v posledních letech na mezinárodní úrovni poměrně daří. Zahráli si na posledním mistrovství světa v Rusku, na kterém padlo až na penalty s pozdějšími vicemistry z Chorvatska, v nově vzniklé Lize národů postoupili o patro výše a poměrně solidně vstoupili také do kvalifikace. V prvním duelu se totiž střetli se Švýcarskem, s nímž po sedmasedmdesáti minutách prohrávali 0:3, ovšem Eriksen a spol. nesložili zbraně a po málokdy vídaném obratu brali bod za remízu 3:3, který jim v nastavení vystřelil Dalsgaard.

Nominace Dánska na kvalifikační utkání proti Irsku a Gruzii
Brankáři: Kasper Schmeichel (Leicester City), Jesper Hansen (Midtjylland), Frederik Rönnow (Eintracht Frankfurt)
Obránci: Peter Ankersen (Kodaň), Victor Nelsson (Nordsjælland), Simon Kjäer (Sevilla), Riza Durmisi (Lazio), Andreas Christensen (Chelsea), Mathias Jörgensen (Huddersfield Town), Henrik Dalsgaard (Brentford), Jens Stryger Larsen (Udinese)
Záložníci: Thomas Delaney (Borussia Dortmund), Christian Eriksen (Tottenham Hotspur), Anders Christiansen (Malmö), Daniel Wass (Valencia), Lasse Schöne (Ajax), Pierre-Emile Höjbjerg (Southampton)
Útočníci: Jacob Bruun Larsen (Borussia Dortmund), Nicolai Jörgensen (Feyenoord), Martin Braithwaite (Leganés), Kasper Dolberg (Ajax), Yussuf Poulsen (RB Lipsko), Robert Skov (Kodaň)
Hezký páteční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Po konci ligových soutěží se o slovo opět hlásí mezistátní zápasy a na programu je tento týden kvalifikace na EURO 2020. My se v tomto online přenosu zaměříme na utkání skupiny D, ve kterém změří své síly Dánsko a Irsko. Výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.