Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Faerské ostrovy : Malta - 15. října 2019   20:45

Faerské ostrovy
71' Baldvinsson (B. Olsen)
1:0
(0:0)
Malta
Malta
Nielsen – Vatnsdal, Gregersen (C), Baldvinsson – Danielsen, B. Olsen, Hansson, V. Davidsen (85. Frederiksberg) – Vatnhamar, Edmundsson (90+3. Egilsson), Bjartalid (65. K. Olsen).
Gestsson, K. Joensen – Egilsson, Eriksen, Bartalsstovu, K. Olsen, Nielsen, Johannesen, Frederiksberg, Jónsson, Justinussen.
Sánchez – Cabaňero, Alonso (všichni Španělsko)
Tórsvøllur
Malta
Bonello – S. Borg, Agius, N. Muscat – R. Muscat (80. Zerafa), P. Fenech, D. Vella, Mbong – Grech, Mifsud (C) (71. Gambin) – Nwoko.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Faerských ostrovů, které svého soupeře porazily poměrem 1:0. Sledovali jsme hodně bojovnou podívanou, jenž místo vyložených šancí nabízela celou řadu nedovolených zákroků. Za celé utkání jsme se přeci jenom dočkali jedné branky, o tu se postaral domácí celek, který své hubené vedení udržel až do konečného hvizdu. Malta se v závěru nadechovala k náporu, k vyrovnání se ale nedostala.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:8. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:11.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Jóan Símun Edmundsson, přichází Magnus Egilsson.
90+3'
O osudu zápasu se zdá být rozhodnuto. Domácí se totiž s míčem nacházejí daleko od své branky, což jim maximálně vyhovuje.
90+1'
Sudí musel řešit ošemetnou situaci ve středu hrací plochy. Nakonec se na zeleném pažitu zjevil Hansson, kterému tvrdě naložil hostující Vella.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí stále vedou o jednu branku. Ještě můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Nwoko se konečně prosadil ve vzduchu, díky čemuž jeho celek mohl pokračovat v akci po pravém křídle. Muscat i přesto narazil do prvního protihráče.
86'
Malta se před malým momentem nastěhovala na útočnou polovinu, kde rozjela krátkou kombinaci. Tu se pokusil narušit Olsen, který byl navíc úspěšný.
85'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Viljormur Davidsen, přichází Árni Frederiksberg.
84'
Loktem šel do souboje hostující Agius, přičemž byl i tentokráte odpískán nedovolený zákrok. V posledních minutách skutečně sledujeme dost nedovolených zákroků.
83'
K postranní lajně si seběhl hostující Grech, který měl problémy s kopačkou. Nakonec se vydal k péči kustodům, Faerské ostrovy tak chvíli budou hrát v početní nevýhodě.
82'
Souboj u brankové lajny nakonec dopadl lépe pro domácí hráče, přičemž si nedovoleným zákrokem pomohl jeden z protihráčů. Následovat bude volný kop.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Domácí stále vedou o jednu branku, navíc v posledních minutách sledujeme vyrovnanou podívanou.
80'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Rowen Muscat, přichází Joseph Zerafa.
76'
Žlutou kartu dostává Steve Borg (Malta).
75'
Do kombinace svého celku se zapojil také brankář Nielsen, který vykopával k pravé autové lajně. Danielsen byl u míče příliš pozdě, bude se opět vhazovat.
74'
Po dlouhé době jsme se dočkali centrované nabídky ze strany Malty. Mifsud se prodral po levém křídle, nakonec svým centrem našel pouze rukavice brankáře.
73'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Michael Mifsud, přichází Alfred Effiong.
72'
V tuto chvíli to budou mít hráči Malty hodně složité, prohrávají totiž o jednu branku. Do konce tohoto zápasu zbývá ještě hodně času na případné vyrovnání.
71'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Michael Mifsud, přichází Luke Gambin.
71'
Faerské ostrovy právě vstřelily branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Faerské ostrovy totiž zahrávaly rohový kop z pravé strany, který šel hodně do výšky. Nakonec si ho ve vzduchu našel obránce ROGVI BALDVINSSON, jehož hlavičkový pokus směřoval přesně ke vzdálenější konstrukci, na což Bonello nedosáhl.
70'
Bonello musel jednat skutečně hodně rychle, nakonec se mu balón povedlo dostat do velké vzdálenosti od branky, jenomže Grech se ve vzduchu neprosadil.
69'
Jako poslední se dotkl míče domácí Vatnhamar, logicky tak bude vhazovat soupeř. Malta se tak opět posunula kupředu, stále se nachází daleko od branky soupeře.
68'
Stoprocentní šance pro domácí! Danielsen se na pravém křídle dostal k centru, na který si na malém vápně naběhl Vatnhamar, jehož vychytal brankář.
67'
Zhruba ze třiceti metrů to na branku zkoušel domácí Olsen, jehož rána vyletěla daleko vedle branky. Bonello se za míčem pouze ohlédl, nyní bude vykopávat.
66'
Za obranu si pokusil seběhnout Agius, který se ale ocitl v ofsajdové pasti. Jednalo se o jednoznačné ofsajdové postavení, které potvrdil také následný opakovaný záběr.
65'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Jóannes Bjartalid, přichází Klaemint Olsen.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, na první branku tohoto zápasu stále čekáme. Úvod druhého poločasu se nese v hodně nezáživném duchu.
60'
Do nepříjemného nátlaku se dostal domácí brankář Nielsen, který pro jistotu odklidil hrací předmět pouze na tribunu. Mbong se již chystá k provedení autu.
59'
Malta se po delší době dostala k souvislejší pasáži s míčem, díky čemuž si vybojovala standardní situaci. Fenech bude rozehrávat z velké vzdálenosti od brány.
58'
Posléze to z obrovské vzdálenosti zkoušel domácí obránce Baldvinsson, jehož pokus vystoupal vysoko nad branku. Bonello tak nemusel vůbec zasahovat.
57'
Danielsen se dostával za posledního obránce, jenomže při pokusu o manévr podklouzl na zem. Toho okamžitě využil Muscat, který zažehnal nebezpečí.
56'
Hrací předmět se po dalším odrazu dostal za postranní lajnu. Tentokráte se o vhazování pokusil Muscat, jehož dalekonosný hod našel pouze nohu soupeře.
55'
Po chvilkovém přerušení se opět pokračuje ve hře. Danielsen se postaral o provedení autového vhazování, po kterém Vatnsdal dokráčel do zajímavé pozice.
54'
U pravé autové lajny číhal zcela osamocený Davidsen, kterému se ještě povedlo prodloužit míč na jednoho ze spoluhráčů, který si pomohl dalším faulem.
53'
K rozehrávce se nakonec postavil záložník Olsen, který to pochopitelně zkoušel centrem do pokutového území. I tak se míč dostal pouze na hlavu protihráče.
52'
K vidění byl další ostrý zákrok, po kterém skončil na zemi domácí Vatnhamar. Jednalo se o jednoznačný faul, Faerské ostrovy budou zahrávat standardku.
51'
V hlavičkovém souboji šel do protihráče loktem domácí Gregersen, jenomže sudí odpískal přesně naopak. Dle jeho slov šel do souboje agresivněji Nwoko.
50'
Do kombinace se zapojil také obránce Vatnsdal, který se s míčem dostal až na útočnou polovinu. Tam mu na pomoc přispěchal Danielsen, jenž přišel o balón.
49'
Jenomže nejvýše do vzduchu se dokázal dostat Borg, který pouze prodlužoval za sebe. Výsledkem je míč za brankovou čáru, soupeř si vyzkouší rohový kop.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu zahrál rukou hostující Muscat, čehož si všiml také hlavní sudí zápasu. Na řadu přijde další standardní situace pro domácí.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát pro změnu zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl žádnou branku. V úvodu byla aktivnější Malta, jenž si vytvořila několik sympatických náznaků šancí, avšak ani jednou se střelecky neprosadila. Postupem času se začal projevovat také domácí celek, který rovněž několikrát výrazně zahrozil, avšak brankové hody zastínila celá řada nedovolených zákroků.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
43'
Faerské Ostrovy to i tentokráte zkoušeli prudkým pasem na pravou stranu, kde Mbong raději odkopával do zámezí. Domácí hráči tak budou moci vhazovat.
42'
Po dalekonosném odkopu se nejvýše do vzduchu dostal hostující Agius, který nedaroval Edmundssonovi sebemenší šanci. Odraženého míče se chopil Muscat.
41'
Sled nedovolených zákroků pokračuje. Tentokráte si faulem vypomohl domácí záložník Olsen, kterému utekl protihráče, načež situaci řešil nedovoleně.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem dvou minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Hodně tvrdým zákrokem vletěl do osobního souboje hostující Vella, kterému byl odpískán nedovolený zákrok. Ani v tomto případě sudí netasil kartónek.
38'
Tady zas tak moc nechybělo. Jeden z domácích poslal centr do malého vápna, do souboje šel také brankář Bonello, avšak míč šel kousek vedle branky.
37'
O nahrávku si řekl domácí Davidsen, kterému se povedlo spolupracovat s Baldvinssonem. To paradoxně vedlo k protiútoku, po kterém pálil doprostřed Fenech.
36'
Podél autové lajny si to namířil hostující Borg, který se nakonec pokusil o centr do pokutového území, jenomže vzdušná nabídka zapadla do rukavic Nielsena.
31'
Je za námi více než třetina utkání, zatím jsme se žádné branky nedočkali. V tuto chvíli převzali iniciativu domácí hráči, kteří neustále narážejí na pozornou obranu.
30'
Do šance se mohl dostávat Davidsen, který byl kousek od pokutového území doslova zbořen k zemi. Hlavní sudí nechává celkem překvapivě pokračovat.
29'
Na levém křídle se k hodně pohotovému centru dostal Davidsen, jenž na přední tyči našel pouze hlavu pozorného Agiuse, kterému se povedlo odklidit do autu.
28'
Momentálně je k vidění pasáž plná nepřesností. Po jedné z nich se do pokutového území dostal Bjartalid, který místo zakončení ještě přihrával na spoluhráče.
27'
Obrannou povinnost si splnil právě Mbong, který uvnitř svého pokutového území za sebe nepustil Vatnhamara. I proto bude následovat odkop od branky Malty.
26'
Nakonec jsme sledovali prudký nákop v podání Baldvinssona, kterému se na pravém křídle nepovedlo najít Danielsena, naopak včas zasáhl pozorný Mbong.
25'
Další osobní souboj, po kterém bylo pískáno ve prospěch domácího celku. Faerské ostrovy rozehrály nakrátko, Olsen režíruje hru v blízkosti středového kruhu.
24'
Domácí hráči si rovněž zajistili standardní situaci ze zajímavé pozice. Do hlavičky se nakonec natlačil obránce Vatnsdal, jenž svůj pokus poslal vedle branky.
23'
V hlavičkovém souboji souboji se dokázal prosadit domácí Olsen, který poté mohl nastartovat svého kolegu na pravém křídle, avšak to se nakonec nepovedlo.
22'
Žlutou kartu dostává Joseph Mbong (Malta).
21'
Danielsen dokázal u postranní lajny včas dohrát Nwoka, který se navíc jako poslední dotkl hracího předmětu. Faerské ostrovy tak bude moci opět vhazovat.
20'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám nepřinesla žádnou trefu. Mnohem aktivnějším dojmem se jeví Malta, jenž vybojovala další standardku.
16'
Nielsen opět rozehrával od své branky, přičemž se mu povedlo roztáhnout hru na pravou stranu, kde se nacházel kolega Gregersen, který se vydal kupředu.
15'
Aby toho nebylo málo, tak bude následovat další standardní situace. Tentokráte se na zemi ocitl Nwoko, u kterého byl příliš pozdě domácí obránce Vatnsdal.
14'
U středového kruhu byl úspěšnější hostující Vella, který byl navíc zastaven nedovoleným prostředkem. Nutno dodat, že Edmundsson skutečně držel soupeře.
13'
Baldvinsson se skvěle zorientoval na vlastní obranné polovině, kde se navíc manévrem dostal kolem protihráče. Posléze Danielsen nestihl odcentrovat před lajnou.
12'
Logicky přišla na řadu standardní situace pro hráče Malty. Do pokutového území přiletěla zajímavá nabídka, načež Nwoko hlavičkoval daleko vedle branky.
11'
Hráči Malty i tentokráte zkoušeli rozvinout kombinaci na vlastní polovině, přičemž nakonec Borg odkopával na Nwoka, který byl zastaven nedovoleně.
10'
Obrannou povinnost si splnil vracející se Agius, který za sebe nepustil dotírajícího Davidsena. Druhý jmenovaný se jako poslední dotkl míče, bude se vykopávat.
9'
Posléze Muscat ještě dohrál situaci uvnitř pokutového území, jenomže střela z těžké pozice nebyla vůbec nebezpečná. Nielsen tak nemusel zasahovat.
8'
Až poté si Muscat přeci jenom vyzkoušel provedení autového vhazování. Posléze jeho celek dokráčel ke středovému kruhu, kam se vrátila smečka protihráčů.
7'
Faerské ostrovy se celkem pohodlným způsobem dostaly na opačnou polovinu, kde Davidsen ještě zachytil míč před postranní lajnou, což nevedlo k autu.
6'
Na pořadu dne byl úvodní rohový kop, o který se postaral hostující Vella. Jeho rozehrávka nakrátko nakonec přinesla centr, přičemž na zadní tyči zakončoval Muscat.
5'
Také Bonello si vyzkoušel vůbec první odkop od své branky, který poslal daleko na opačnou stranu, kde ve vzdušném souboji kraloval hostující Muscat.
4'
Nielsen mohl rozehrávat od své branky, přičemž to zkoušel konstruktivním roztažením do strany. Baldvinsson rozjel kombinaci, do které se zapojil také Gregersen.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali zpětnou nahrávku v podání Muscata, který našel vedle stojícího Borga, jenž ještě spolupracoval s Bonellem.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hráči Malty, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Faerské ostrovy: Nielsen – Vatnsdal, Gregersen (C), Baldvinsson – Danielsen, B. Olsen, Hansson, V. Davidsen – Vatnhamar, Edmundsson, Bjartalid.
Náhradníci: Gestsson, K. Joensen – Egilsson, Eriksen, Bartalsstovu, K. Olsen, Nielsen, Johannesen, Frederiksberg.

Malta: Bonello – S. Borg, Agius, N. Muscat – R. Muscat, P. Fenech, D. Vella, Mbong – Grech, Mifsud (C) – Nwoko.
Náhradníci: Haber, Hogg – Apap, Caruana, T. Caruana, Effiong, Gambin, K. Micallef, Z. Muscat, J. Pisani, Shaw, Zerafa.

Rozhodčí: Sánchez – Cabaňero, Alonso (všichni Španělsko).
Malta

Na opačné straně stojí o něco lépe hrající Malta, která se pro změnu nachází na předposlední pozici, což také není žádná sláva. Malta nasbírala tři body, podařilo se jí totiž vyhrál jediné utkání, a sice právě v souboji proti Faerským ostrovům. Malta má na kontě sérii šesti porážek v řadě, nicméně má nejhorší ofenzívu v celé skupině. Podobným dojmem se jeví také obrana, ta zatím inkasovala sedmnáct branek. Malta byla bez šance také v posledním duelu, na své půdě totiž přivítala druhé Švédsko, které si nakonec odvezlo přesvědčivou výhru poměrem 4:0.

Fotbalisté Faerských ostrovů se po sedmi odehraných zápasech nacházejí na samotném chvostu své skupiny, tedy na poslední pozici. Faerské ostrovy doposud nezískaly ani jeden bod, logicky všechny zápasy skončily nepříznivým výsledkem. Domácí celek tohoto zápasu vstřelil pouze tři branky, nicméně inkasoval hned třiadvacetkrát, což značí průměr více než tří obdržených branek na utkání. Tato bilance se potvrdila také v posledním duelu, Faerské ostrovy totiž změřily síly s Rumunskem, přičemž tento zápas nakonec skončil porážkou poměrem 0:3.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kvalifikace mistrovství Evropy má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Faerskými ostrovy a Maltou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.