Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Turecko - 14. října 2019   20:45

Francie
Francie
76' Giroud (Griezmann)
1:1
(0:0)
Turecko
Turecko
81' K. Ayhan  (Çalhanoğlu)
Francie
Mandanda – Pavard, Varane (C), Lenglet, Lucas Hernández – Moussa Sissoko, Tolisso – Coman (87. Ikoné), Griezmann, Matuidi (77. Lemar) – Ben Yedder (72. Giroud).
Brych – Borsch, Lupp
Stade de France, Paříž
Turecko
Günok – Celik (53. K. Ayhan), Söyüncü, Demiral, Meraş – Tufan (81. Tosun), Tekdemir, Yokuşlu (46. Çalhanoğlu) – Kahveci, B. Yılmaz (C), Karaman.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.

Fauly: 10:10
Remíza znamená, že Francie i Turecko mají na kontě 19 bodů a Turci mají výhodu lepší vzájemné bilance, protože doma Francii porazili 2:0. Obě reprezentace mají blízko na EURO, protože třetí Island ztrácí dvě kola před koncem čtyři body.
Zápas je u konce, Francie nakonec doma v Paříži pouze remizovala s Tureckem 1:1. A to i přesto, že v drtivé většině zápasu měli Francouzi velkou územní převahu. Ta se promítla také na počtu střel. Zatímco Francouzi mířili přesně devětkrát, Turci pouze jednou. Po prvním poločase bylo skóre bezbrankové. Ve druhé půli konečně Francouzi svou převahu korunovali gólem, když se hlavou po rohovém kopu trefil střídající Antoine Griezmann. Jenže Francie vedla jen pět minut, protože už v 81. minutě vyrovnal jedinou tureckou střelou mezi tři tyče Kaan Ayhan.Také to bylo hlavou po standardní situaci. V závěru měl ještě jednu slibnou střelu střídající Ikone, ale skvěle chytající brankář Turecka Mert Günok se překonat nenechal.
90+5'
90+5'
Griezmann vysprintoval dopředu a byl faulován. Francouzi získali výhodu, ale centre na Girouda se následně neujal.
90+4'
Francie získala u svého rohového praporku míč a ještě to zkusí s jednou akcí.
90+4'
Bohužel pro domácí teď budou hrát Turci, protože byl ve velice těsném ofsajdu Olivier Giroud.
90+3'
Francouzi se stále neúnavně tlačí dopředu. Potřebují vymyslet ještě jednu povedenou akci, ale to se jim zatím nedaří.
90+2'
Turci vyrazili do brejku a míč před branku posílal Burak Yilmaz. Jenomže to bylo velice nepřesné.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Mert Günok je znovu v akci, tentokrát sebral ze vzduchu nákop, který měl původně vyslat do akce Girouda.
89'
Z pravé strany posílal míč před branku obránce Benjamin Pavard, ale Mert Günok byl jistý a míč chytil.
88'
Nanitamo Jonathan Ikoné se chtěl zařadit mezi hráče, kteří přišli na hřiště a skórovali. Jeho dobrou střelu na bližší tyč ale Mert Günok vytáhl.
87'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Nanitamo Jonathan Ikoné.
87'
Po faulu na Hernándeze je tu další žlutá karta. Zejména za následné protesty dostávají žluté karty Kenan Karaman a İrfan Can Kahveci.
86'
Antoine Griezmann to vzal na sebe a zkusil to přímou ranou na branku. Jenomže trefil pouze tureckou zeď.
85'
Cenk Tosun vidí za ten faul na Pavarda žlutou kartu.
84'
Francouzi už podle očekávání směřují všechno dopředu a vykoledovali si na Turcích faul.
83'
Francouzi ještě u rozhodčího něco reklamovali, ale ten už pískl do píšťalky a rozehrálo se.
82'
Čeká nás ještě hodně zajímavý závěr utkání. Francie celý zápas byla lepší, Turkům stačila na vyrovnání jedna střela na branku.
81'
Turecko právě vstřelilo branku!
Turci rychle vyrovnávají na 1:1! Také z jejich strany se prosazuje střídající hráč a rovněž je to gól ze standardní situace. Skvěle kopnutá standardka nalezla na zadní tyči KAANA AYHANA, který se krásně prosadil hlavou. Tam Mandanda nemohl být. Asistence: Hakan Çalhanoğlu.
81'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Ozan Tufan, přichází Cenk Tosun.
80'
Antoine Griezmann turecký výpad zastavil nedovoleně a po zásluze vidí z blízka žluté napomenutí.
80'
Turci se nyní logicky více vytahují dopředu a budou se ještě pokoušet o vyrovnání.
79'
Thomas Lemar je při chuti! Z levé strany vypálil dost překvapivě a málem Günoka nachytal. Ten nakonec jeho ránu vytěsnil.
78'
Lemar se poprvé po své příchodu na hřiště chtěl ukázat. Spolupracoval s Giroudem, ale nedostal od něj přesný míč zpátky.
77'
Pokud o rychlou odpověď Turkům nevyšel, Burak Yılmaz se ocitl v ofsajdu.
77'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Blaise Matuidi, přichází Thomas Lemar.
76'
Francie právě vstřelila branku!
Francie konečně otevírá skóre a prosazuje se teprve nedávno příchozí muž na trávník OLIVIER GIROUD! Francouzi se prosazují z rohového kopu, který rozehrál Griezmann. Našel Girouda, který míč poslal o zem do branky. Günok se za ním pouze podíval. Asistence: Antoine Griezmann.
75'
Sissoko centrem z levé strany hledal Girouda, ale nový muž na trávníku se k míči nedostal. Povedlo se to Merihu Demiralovi, který si hlavou míč poslal do ruky. Penalta se nepíská.
74'
Po Griezmannově centru od rohového praporku tradičně hlavičkoval Raphaël Varane, ale netrefil míč tak, jak by chtěl. Mert Günok v pohodě zasáhl.
74'
Matuidiho centr se zajímavě točil před branku, ale tam stál na svém místě stoper Merih Demiral a hlavou míč trknul na rohový kop.
73'
Z dálky nakonec vystřelil se sedmičkou na zádech Ozan Tufan, ale branku netrefil a následně si tvář zakryl v dlaních.
73'
Ani další rohový kop se Francii nepovedl a nyní se dokonce domácí musí bránit, protože Turci se hrnou dopředu.
72'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Olivier Giroud.
72'
Burak Yılmaz se zlobil, že byl při pokusu úprku do brejku stažen na trávník nedovoleně, ale rozhodčí Felix Brych byl jiného názoru.
71'
Francouzský rohový kop se neujal. Varane se sice k hlavičce dostal, ale netrefil tureckou branku.
70'
Zevnitř vápna se dostal ke střele levou nohou Wissam Ben Yedder, ale jeho pokus zablokoval první turecký obránce v cestě, kterým byl Merih Demiral.
69'
Tolissovi rychlá narážečka nevyšla a nepomohlo mu ani to, když si postěžoval sudímu, že byl faulován.
68'
Tlak Francie v posledních minutách přeci jen trochu polevil. Turci sice stále moc nezlobí, ale na druhou stranu se brání dobře.
67'
Sissoko oslovil přihrávkou ve vápně Ben Yeddera, ale ten si míč předkopl a to hned využila pozorná turecká obrana.
66'
Turci se snažili podniknout rychlý protiútok, ale zazdil to Tufan, který přihrával na dálku na Kahveciho nepřesně.
65'
Hernández si převzal míč v jasném ofsajdu, takže jeho následné zakončení už bylo zbytečné.
64'
Na útočný výlet se podíval francouzský stoper a kapitán Raphaë Varane, ale od rohového praporku se odpoutat nedokázal.
63'
Ben Yedder hledal přihrávkou do vápna Comana, ale bylo to o něco delší, než by záložník Bayernu Mnichov potřeboval. Comanův centr se pak stal lahůdkou pro Günoka.
62'
Karaman z pravé strany odcentroval a i když to nebyl ideální míč, dostal se k němu Ozan Tufan. Jeho tvrdá rána byla zároveň nepřesnou.
61'
Francouzi si zase rychle na druhé straně vybojovali rohový kop. Odražený míč napálil Pavard, ale branku netrefil a ani nástřel Griezmanna na přední tyč se poté neujal.
60'
Z ničeho nic se do velké šance dostali hosté. Hakan Çalhanoğlu krásně posunul míč na Buraka Yilmaze, ale ten z první branku trestuhodně přestřelil.
59'
Turci mělo chvilku prostoru na to, aby ukázalo, co umí, ale ztratili míč už na polovině. Do vápna pak vnikl Griezmann a upadl, ale penalta se nepíská.
58'
Francie stále nemůže dosáhnout na vysněný a důležitý první gól. Přitom má jasně více ze hry. Ve druhém poločase ale zatím na branku nevystřelila.
57'
Následně se Sissoko snažil získat míč zpět, ale přidržel si a stáhl na zem Umota Merase.
56'
Nyní se pro změnu po pravé straně probíjel Moussa Sissoko, ale tomu scházela rychlost a o míč přišel.
55'
Lucas Hernández měl před sebou hodně prostoru, tak toho využil a potáhl míč až do vápna. Z jeho hranice ovšem levačkou vystřelil po zemi mimo.
54'
Tolisso se na chvíli podíval s míčem do pokutového území, ale tam svou budoucnost neviděl, tak zase potáhl míč jinam.
53'
Z velké dálky a naprosto slabě vystřelil Çağlar Söyüncü a Mandanda mohl ocenit, že si alespoň sáhne na míč.
53'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Zeki Celik, přichází Kaan Ayhan.
52'
Pauzy využívá také domácí kapitán Raphaël Varane, který se nechává otejpovat.
51'
Merih Demiral má roztržený dres, takže ho bude muset u střídaček vyměnit. Mezitím zůstává na zemi sedět Zeki Celik a drží se za pravý kotník, se kterým měl problém už během první půle.
50'
Turci rozehráli standardku skvěle a jen malý kousek chyběl Yilmazovi, aby zasáhl hlavou před Mandandou míč.
49'
Kenan Karaman vstoupil do druhého poločasu aktivně. Pouze za cenu faulu ho zastavil Lucas Hernández, který dostává žlutou kartu.
48'
Do rozehrávky Francie se zapojuje také brankář Mandanda, který zatím jinak v dnešním duelu moc práce neměl.
47'
Benjamin Pavard zahrál nedovoleně rukou, takže se k míči dostane reprezentace Turecka, jmenovitě bude rozehrávat Mert Günok.
46'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Okay Yokuşlu, přichází Hakan Çalhanoğlu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
První poločas skončil, Francie zatím hraje na domácím hřišti v kvalifikaci o EURO 2020 s Tureckem 0:0. Po úvodní oťukávací čtvrthodině Francie přidala na tempo, Turecko zatlačila a vytvořila si několik zajímavých šancí. Proti Griezmannovi a Sissokovi předvedl Günok krátce po sobě dva skvělé zákroky, následně vychytal také hlavičku Griezmanna a ten samý hráč pak pálil zpoza vápna nadějně, ale těsně vedle. Turci na druhé straně nepředvedli nic, Mandanda ani jednou nemusel zasahovat.
45+1'
45+1'
Turci už se chtěli hnát do vápna, ale měli smůlu, protože těsně předtím byl faulován Varane.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Tak rohový kop se nakonec nekonal, a to jen proto, že rozhodčí celou situaci špatně posoudil.
45'
Turci si poprvé vyzkouší rohový kop po zablokované střele Buraka Karamana.
44'
Coman si naběhl do vápna a hlavou chtěl směřovat na branku míč od Sissoka. Jenže neměl to jednoduché a podle toho to také dopadlo, bránu minul.
43'
Kenan Karaman si pomohl při zpracování míče pravou paží, což neuniklo sudímu Brichovi.
42'
Rozhodčí píská jako divý a volá si k sobě Lucase Hernándeze, kterému chce promluvit do duše po jeho faulu na Karamana.
41'
I další francouzskou akci dokázali Turci ubránit. Už se ale zase brání a všichni jsou zataženi za míčem.
40'
Francie následně zahrávala po rychlé akci rohový kop, Ten rozehrála na krátko, ale hráči si nerozuměli.
40'
Na druhé straně musel ven z branky až mimo pokutové území Steve Mandanda, aby byl u míče dřív než nebezpečný Yilmaz.
39'
Od rohového praporku centroval Griezmann, ale nic nebezpečného z toho nebylo, míč si ve vzduchu našel Mert Günok.
39'
Coman se přes Çağlara Söyüncüho sice neprosadil, ale alespoň získal pro svůj tým výhodu rohového kopu.
38'
Griezmann ani Ben Yedder se i přes velkou snahu k zakončení zevnitř vápna nedostali, Turci dokázali odkopnout míč do bezpečí.
37'
Teď u hrají Turci a po dlouhé době si váží míče a drží ho na svých kopačkách a kombinují.
36'
Antoine Griezmann to krásně zkoušel levačkou zpoza vápna a chybělo jen kousek, aby míč zapadnul do šibenice.
35'
Francie ojediněle chybovala v rozehrávce na vlastní polovině, ale Turci toho vůbec nevyužili a lacině zase odevzdali míč zpět.
34'
Matuidi hledal za obranou nápaditě Tolissa, ale tomu nevyšlo zpracování, takže míč skončil za postranní čarou a bude to odkop od branky.
33'
Obrázek hry se nemění. Turci už se hodně dlouho nedostali na dohled francouzské branky a stále se úpěnlivě brání.
32'
Francouzi nikam extra nespěchají a úplně v pohodě vládnou míči. Turci pouze čekají, co se bude dít.
31'
Rohový kop směřoval na přední tyč a ačkoliv to Turci neřešili zrovna jistě, dokázali nakonec míč odvrátit.
31'
Lucas Hernández dokázal vybojovat alespoň rohový kop, poté co zasáhl Kenan Karaman.
30'
Francouzi znovu zamkli Turky před jejich šestnáctkou a rychle si předávají míč a hledají skuliny v obranném postavení soupeře.
29'
Tlak Francie pokračuje. Tolisso ho ovšem rychle ukončuje, protože jeho přenesení hry na levou stranu nebylo vůbec přesné.
28'
K hlavičce se dostal Lenglet a celou situaci ještě zavíral na zadní tyči Wissam Ben Yedder. Ten už ale z úhlu na branku nenasměroval.
28'
Benjamin Pavard se probíjel dopředu a pak předal míč Griezmannovi. Střela útočníka Barcelony byla sražená na rohový kop.
28'
Už se zase pokračuje ve hře, Zeki Celik je v pořádku a hrají Francouzi.
27'
Zeki Celik předvedl čistý skluz proti Hernándezovi, ale zranil se při tom a je ošetřován.
26'
Lucas Hernández centroval zleva tak trochu na slepo, před brankou Turecka svým míčem nikoho nenašel.
25'
Po přihrávce Comana z levé strany ještě nestřílel Grizemann, ale pustil míč na Sissoka. Ten už z první levou nohou vypálil, ale nechal jen vyniknout Günoka.
24'
Turci si neváží míče. Dopouští se rychlých ztrát, tak jako právě teď, a proto se musí zase jen bránit.
23'
Francouzi se nadechují k dalšímu tlaku, nyní se postupnou kombinací přesunují na útočnou polovinu hřiště.
22'
Coman se tentokrát nerozpakoval a nikoho nehledal a z dálky natáhl ke střele. Jenže ta nebyla vůbec přesná.
21'
Po dobrém Comaově centru z levé strany hlavičkoval osamocený Antoine Griezmann, ale trefil jen prostředek branky, takže Mert Günok neměl problém zasáhnout.
20'
Další francouzská akce už branku Turecka neohrozila, protože se jednalo o ofsajd.
19'
Až nyní si mohou Turci definitivně oddechnout, díky nepřesnosti soupeře se dostal k míči brankář Günok a může v klidu rozehrát.
18'
Turecká obrana si následně poradila s rohovým kopem, ale dál je pod tlakem Francouzů.
17'
Konečně tu byla první šance před jednou z branek, na starosti si to vzala Francie. Hrdinou Turků je Mert Günok , který předvedl skvělý zákrok proti Griezmannově střele zlevé strany a následně se vrátil zpět do pozice, aby vyrazil také Sissokův pokus.
16'
Čtvrthodina zápasu je za námi. Nedá se říct, že by se na hřišti vůbec nic nedělo, ale zatím chybí jakákoliv střela, a to z obou stran.
15'
Francouzi se celkem bez problému ubránili, následně sami vhazovali a rychle se přesunuli na útočnou polovinu hřiště.
14'
Po Tollisově přihrávce Sissokovi utekl míč do autu, a tak budou Turci vhazovat na útočné polovině.
13'
Çağlar Söyüncü docela riskantně vyvážel míč a měl štěstí, že byl nakonec faulován Sissokem. Jinak by měli Turci problém.
12'
Coman našel před vápnem Griezmanna, ale ten to dostal na dlouhou nohu a nedostal tak míč pod kontrolu, aby mohl střílet nebo poslat míč dál. Následně se pak dokonce pískal jeho faul.
11'
Hosté se nakonec dostali až těsně před vápno, ale tam dobře zapracoval stoper Barcelony Clément Lenglet a sebral Yilmazovi míč.
10'
Turci měli docela problémy s rozehrávkou, ale míč nakonec udrželi a teď už mají před sebou více prostoru pro postup dopředu.
9'
Turci po rozehrávce ovšem dlouho míč neudrželi a teď už zase budou muset pokrývat akci soupeře.
8'
Turci se zatím brání dobře a tentokrát získali míč už uprostřed hrací plochy. Následně byl těsně za půlkou faulován Tolissem Yilmaz.
7'
Francouzi se nastěhovali na útočné polovině, ale ve vápně se s míčem objevili jen na chvíli a brzy o míč zase přišli kvůli nepřesné přihrávce.
6'
Turecká akce neměla dlouhého trvání, protože ji přerušil praporek pomezního rozhodčího. Mahmut Tekdemir byl v ofsajdu, i když hodně těsném.
5'
Francouzi využili rychlosti Comana a rozjěli dobrou akci po levém křídle. Jenže poté už se do toho Coman zamotal, chtěl si vymodlit faul, ale to mu nevyšlo.
4'
Turci měli k dispozici autové vhazování na útočné polovině, ale dopředu se nehnali, místo toho se dobrovolně zatáhli zpět na svou polovinu.
3'
Tolisso se svalil na trávník po faulu Mahmuta Takdemira, který byl v souboji pozdě a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
2'
Tolisso našel dobrým centrem do vápna úplně volného Moussu Sissoka. Ten hlavou dával míč před branku, tam ale našel jen brankáře Günoka.
1'
Rozehrávku mělo Turecko, ale okamžitě se musí vypořádávat s ostrým napadáním domácích a zatím se nedostali z vlastní poloviny.
1'
Domácí Francouzi nastoupí ve svých tradičních modrobílých dresech, turecká reprezentace se ukáže v bíločervené venkovní variantě.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupení na trávníku a za námi jsou už i hymny obou zemí. Zápas tedy brzy začne.

Francie: Mandanda – Pavard, Varane (C), Lenglet, Lucas Hernández – Moussa Sissoko, Tolisso – Coman, Griezmann, Matuidi – Ben Yedder.
Náhradníci: Aréola, Maignan – Kimpembe, NDombèlé, Lemar, Giroud, Kanté, K. Zouma, Digne, Sidibé, Ikoné, Pléa.

Turecko: Günok – Celik, Söyüncü, Demiral, Meraş – Tufan, Tekdemir, Yokuşlu – Kahveci, B. Yılmaz (C), Karaman.
Náhradníci: Bolat, Çakır – Belözoğlu, Bayram, Tosun, Çalhanoğlu, Yazıcı, Kabak, Ünal, Sangaré, Türüç, K. Ayhan.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp.
Vzájemné zápasy

Jak již bylo řečeno, naposledy se tyto dva týmy utkaly v této kvalifikaci a Turci zdolali doma Francii 2:0, když rozhodli v prvním poločase Ayhan a Ünder. Zbylé tři vzájemné zápasy těchto dvou zemí vyhrála Francie, bylo to v letech 2009, 2003 a 2000.
Turecko

Turecko nepatří mezi úplnou evropskou elitu, však se také rozhodně na závěrečné turnaje mistrovství světa či Evropy nedostává nijak pravidelně. Tentokrát se mu ovšem kvalifikace povedla a je jisté, že na EURO 2020 si Turci zahrají. Stejně jako Francie má i Turecko na kontě po sedmi zápasech 18 bodů za šest výher a jedinou porážku s Islandem. Turci jsou ve skupině momentálně první, jelikož mají lepší vzájemnou bilanci s Francií, kterou doma porazili 2:0. Pokud si chtějí udržet první místo ve skupině, stačí jim k tomu i remíza. Pokud však jakýmkoliv rozdílem prohrají, budou po osmi kolech za Francií druzí. Rozhodně nás čeká zajímavý zápas dvou týmů ve formě, Turecko z posledních deseti zápasů osmkrát vyhrálo a jen jednou prohrálo.
Francie

Francie patří mezi nejlepší reprezentace na světě, ostatně také loni v létě vyhrála mistrovství světa v Rusku, když ve finále zdolala Chorvatsko. Kvalifikaci na EURO Francie zvládá skvěle, má ji rozjetou na postup. Ve hře je do konce kvalifikace ještě devět bodů, přičemž Francouzi jsou ve skupině druzí a mají na třetí Island náskok osmi bodů. Je velice nepravděpodobné, že by na závěrečný turnaj nepostoupili. Ještě si to však s Tureckem rozdají o první místo ve skupině. Turci mají stejný počet bodů. Francie vyhrála osm z posledních devíti utkání a z těchto zápasů hned šestkrát udržela čisté konto. Tentokrát se však bude muset obejít bez své jedničky Huga Llorise, který je vážně zraněný.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského mezinárodního fotbalu u sledování on-line přenosu utkání kvalifikace na EURO 2020 mezi týmy Francie a Turecka. Zápas se odehraje na Stade de France v Paříži.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.