Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Gibraltar : Irsko - 23. března 2019   18:00

Gibraltar
Gibraltar
0:1
(0:0)
Irsko
Irsko
49' Hendrick  (McGoldrick)
Gibraltar
Goldwin – Sergeant, Annesley (64. Priestley), R. Chipolina (C), J. Chipolina – Anthony Hernandez (77. Pons), Bardon, Walker, Olivero – De Barr, L. Casciaro.
Papapetrou – Petropoulos, Aptosoglou (všichni Řecko)
Victoria Stadium (Gibraltar)
Irsko
Randolph – Coleman (C), Duffy, Keogh, Stevens – McClean, Hendrick, Doherty (56. Brady) – Hourihane – McGoldrick, Maguire (72. Arter).

V kvalifikační skupině "D" měli favorité těžký den. Švýcaři odpoledne vydřeli výhru v Gruzii a Irové v námi komentovaném utkání horko těžko přetlačili Gibraltar. Houževnatý tým z jihu Pyrenejského poloostrova povolil svému soupeři jediný gól, zápas hraný pod Gibraltarskou skálou rozhodl krátce po změně stran Hendrick.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 4:6. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:12.
90+3'
90+3'
Tečku za tímto duelem napsal svou nepřesnou střelou z otočky McClean (Irsko).
90+2'
Do statistik zápasu se ještě zapíše Tjan De Barr (Gibraltar). Ale chtěný zápis to určitě nebude. De Barr totiž přišlápl nárt Bradymu a za jistě bolestivý faul si vykoledoval žlutou kartu.
90'
Řecký sudí přidal nad rámec řádné hrací doby 3 minuty.
89'
Duffy mohl připnout pojistku na irské vítězství! Při standardní situaci si naběhl na Hourihaneův dlouhý pas, ale ve vysoké rychlosti už nebyl schopen hlavičkovat mezi tyče. Vypovídající je záběr na fanoušky, ti nemohou uvěřit tomu, že jejich tým v závěru zápasu vede nad outsiderem kvalifikační skupiny o jediný gól.
87'
Randolph (Irsko) si zkomplikoval život otálením s mezihrou a potom v nouzi odkopával do bezpečí.
85'
Domácí tým ho odvrátil, stejně jako ten následující. Pořád tak může živit naději na bodový zisk.
84'
Hendrick (Irsko) si na levé straně střihl souboj jeden na jednoho a vyhrál v něm rohový kop.
82'
A právě o to se nyní snažil Walker (Gibraltar), který Randolpha potrápil střelou ze střední vzdálenosti.
80'
Deset minut + případné nastavení. Přesně tolik času zbývá Gibraltaru na vyrovnání, které by vzhledem k předzápasovým prognózám bylo překvapivé.
77'
Avizované střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Anthony Hernandez, přichází Alain Pons.
76'
Poté, co se ubránili rohovému kopu, můžou domácí vystřídat. Do hry se chystá vejít Pons.
75'
Statistika držení míče: 38% : 62%.
74'
Tohle nebylo vůbec špatné! Walker (Gibraltar) dostal přihrávku před hranici vápna, odkud okamžitě vystřelil. Do rány mu obětavým způsobem vpadl Keogh a pozor musel dávat i Randolph, protože právě na jeho branku tečovaný balon směřoval.
72'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Sean Maguire, přichází Harry Arter.
71'
Hosté přeci jen došli k pokutovému území a dokonce zahrávali roh. Ne však podle svých představ.
70'
Že po ní jde, si myslel Hourihane (Irsko). Dokud se před ním neutvořil mohutný zátaras.
69'
Na vlastním území kombinující Irové trpělivě hledají cestu vedoucí hlouběji do pole.
67'
V přerušené hře kopl do míče, kterým se chystal hrát soupeř. Za nesportovní chování obdržel Enda Stevens (Irsko) žlutou kartu.
64'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Louie Annesley, přichází Adam Priestley.
62'
Za tohle Walker (Gibraltar) pochválen nebude. Napřáhl z velké dálky a jeho pokus skončil úplně mimo. Namísto brankáře tak mají práci podavači míčů.
60'
Statistika držení míče: 34% : 66%.
59'
Na levé straně operující Olivero (Gibraltar) se přihlásil o slovo, bylo mu to ovšem k ničemu.
57'
Navýšit náskok svého týmu měl v úmyslu Brady (Irsko). To by však musel mířit podstatně lépe.
56'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Matt Doherty, přichází Robbie Brady.
53'
Duffy (Irsko) nepřiměřeně atakoval De Barra.
51'
O vyrovnání usilující Walker (Gibraltar) neměl dostatečně přesně seřízena mířidla.
49'
Irsko právě vstřelilo branku!
Pravidlo "nedáš – dostaneš" se předvedlo v celé své kráse. Chvíli po nevyužité šanci domácích zaútočili Ostrované. Po levé lajně uhánějící McGoldrick zpracoval nakopnutý míč, který předložil na hranici šestnáctky. Tam si naběhl JEFFREY HENDRICK a zakončil k pravé tyči. Pro Goldwina se tato střela stala nechytatelnou.
47'
Roy Chipolina málem zaskočil nejednoho fotbalového experta! Gibraltarský hráč si naskočil na centr z rohového kopu a nechybělo moc, aby svůj tým poslal senzačně do vedení. V tom mu zabránil Randolphův skvělý reflex!
46'
Aktéři zápasu se vrátili na travnatý porost.
Než fotbalový zápas, připomínal první poločas spíše čajový dýchánek. A aby také ne! Vždyť obě zainteresovaná mužstva podala výkon, který by nejednoho fanouška unudil k smrti. Irové si aspoň na konci poločasu vypracovali jednu příležitost, ale rozhodně se od nich čekalo mnohem, mnohem více. Mick McCarthy tak má pořádný důvod k zamyšlení...
Držení míče: 31% : 69%.
Střely na branku: 0:2. Střely mimo: 1:2. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 6:6.
45+1'
45+1'
James McClean (Irsko) si do kabiny odnese žlutou kartu. Může ze to jeho faul na Casciara.
45'
Po časomíře pokukující fotbalisté už vědí, že úvodní dějství potrvá ještě minutku.
43'
Gibraltarští reprezentanti raději uklidňují hru.
41'
První napomenutí. Za podražení McCleana inkasoval žlutou kartu Lee Casciaro (Gibraltar).
40'
Konečně jsme se dočkali šance. Konečně! Měl ji McGoldrick, který se dobře pohyboval v předbrankovém prostoru. Právě tam dostal přihrávku a svou střelou už překonal Goldwina! Radost z toho ale neměl. Za gibraltarského brankáře totiž zaskočil Sergeant.
39'
Založení akce si vzal na starost Bardon (Gibraltar). Nepočítal však s tím, že ho McClean zfauluje.
38'
Sergeantův důrazný odkop dopravil balon do zámezí. Možnost vhazovat má Gibraltar.
36'
Nuda houstne. Od Irů jsem očekával rozhodně více. Zatím je to spíše silový souboj.
35'
Dlouhý nákop zachytila irská obrana. To samé se pak odehrálo ještě jednou, akorát v opačném gardu.
33'
I když teď si mou poslední spekulací jistý nejsem. Znovu se totiž hraje v okolí středového kruhu.
31'
Goldwin (Gibraltar) si připsal snadný zákrok na zemi, když zastavil pokus McGoldricka. Je možné, že se hráči konečně začínají rozstřelovat.
30'
Statistika držení míče: 33% : 67%.
28'
Ne a ne a ne. Hostující ekipa reperát nesložila a navíc se rychle musela vracet na své území, aby svému soupeři zabránila v dokončení protiútoku.
27'
Další roh pro Irsko.
26'
Doherty (Irsko) ukázal, že by to nemuselo dlouho platit. Po rohovém kopu si naběhl na zadní tyč, avšak koníčkem nedokázal trefit cílené zařízení.
25'
Písnička, která se v Gibaltaru hraje, je pro fanoušky obou zemí spíše takovou ukolébavkou.
23'
První ofsajd. Nepohlídal si ho McClean (Irsko).
22'
Dobrý obranný zákrok. Olivero (Gibraltar) sklidil potlesk publika ze čistý skluz proti Dohertymu.
21'
Domácí ho pak vyvezli na útočnou polovinu, kde však proběhlo pouhé odevzdání.
20'
Teď to chtěl změnit Hendrick (Irsko), ale při samostatném průniku se mu míč zatoulal do zámezí.
19'
Jinak se nic zajímavého neděje. Většinu času se totiž hraje uprostřed hřiště.
17'
Z nařízeného přímáku vyslali Irové prudký centr, který proskákal předbrankovým prostorem.
16'
Kvůli faulům je hra přerušována docela často. Sergeant (Gibraltar) by mohl vyprávět.
15'
Statistika držení míče: 44% : 56%.
14'
Duffy (Irsko) si v blízkosti středového kruhu vyšlápl na De Barra. Tohle byl docela tvrdý faul.
12'
Odvrácený balon se vrátil do ohně. Vznikla menší skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval Keogh. Proti němu musel poprvé zakročit Goldwin (Gibraltar).
11'
Hosté navíc zaveleli k brejku a také rozehrají roh.
10'
Centr, který do šestnáctky vyslal Walker, riziko pro irskou defenzivu neznamenal.
9'
Odtamtud vyvezl míč De Barr (Gibraltar) a v souboji muž proti muži vybojoval rohový kop.
8'
Oťukávaná pokračuje ve středu hrací plochy.
7'
O slovo se přihlásil McGoldrick (Irsko), ale dopadlo to stejně jako předtím na opačné straně. Nepovedená rána z voleje proletěla vysoko nad břevnem.
5'
Teď můžou zaútočit hosté, protože se nedovoleným zákrokem provinil Annesley.
4'
Po Hourihaneho faulu zahrával Gibraltar přímý kop. Že to bylo z dálky, to Walkerovi nevadilo. Z hlubokého záklonu však branku o dva metry přestřelil.
2'
Navzdory tomu jako první vystřelili domácí. To když Walkerova rána promasírovala záda Duffyho.
1'
Výkop provedli fotbalisté irského týmu.
1'
Reprezentanti oficiálně nastoupili na hřiště a poslechli si hymny obou za chvíli soupeřících zemí.

Gibraltar: Goldwin – Sergeant, Annesley, R. Chipolina (C), J. Chipolina – Anthony Hernandez, Bardon, Walker, Olivero – De Barr, L. Casciaro.
Náhradníci: Cafer, Coleing – J.-C. Garcia, Jolley, Styche, Pons, Barnett, Mouelhi, Andrew Hernandez, Britto, Coombes, Priestley.

Irsko: Randolph – Coleman (C), Duffy, Keogh, Stevens – McClean, Hendrick, Doherty – Hourihane – McGoldrick, Maguire.
Náhradníci: K. Westwood, Travers – Whelan, Brady, J. Byrne, O'Brien, Egan, Collins, Judge, Cullen, K. Long, Arter.

Rozhodčí: Papapetrou – Petropoulos, Aptosoglou (všichni Řecko).
Čtyřicet minut před zahajovacím výkopem pro vás máme nachystány sestavy. Prohlédnout si je můžete v následujícím příspěvku.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou srdečně přivítat u sledování textové on-line reportáže z kvalifikačního utkání o Mistrovství Evropy 2020 mezi Gibraltarem a Irskem.
Vzájemná utkání

Kvalifikace na ME 20016:

11.10.2014 Irsko – Gibraltar 7:0 (3:0)
04.09.2015 Gibraltar – Irsko 0:4 (0:1)
Irsko si dosud připsalo tři účasti na ME (1988, 2012 a 2016). Zatímco na prvních dvou šampionátech nedokázalo projít ze skupiny, v tom posledním bylo vyřazeno až v osmifinále. Zálusk na postup mezi evropskou elitu si dělá ostrovní stát i tentokrát.
Gibraltar je členem UEFA teprve od jara 2013. Do té doby hrál pouze neoficiální utkání proti jiným mezinárodně neuznávaným zemím. V obou kvalifikacích (MS, ME), které odehrál, byl pouze do počtu. Ve skupině nově vzniklé Ligy národů obsadil třetí pozici, když za sebou nechal Lichtenštejnsko.
Účastníci kvalifikační skupiny D

Švýcarsko (8.)
Dánsko (10.)
Irsko (34.)
Gruzie (91.)
Gibraltar (194.)

Pozn.: čísla v závorkách uvádějí postavení v žebříčku FIFA.
Teprve ve čtvrtek se rozjela, přesto už pracuje na plné obrátky. Kvalifikace na ME 2020 napíše své pokračování ve skupině "D". O dvě účastnická místa na finálový turnaj si to mezi sebou rozdá pětice národních týmů. Mezi nimi je i Gibraltar a Irsko.