G. Loria – Kakabadze, Kašia (C), Grigalava, Tabidze – Aburžania (86. Gvilija), Kitejšvili – Okriašvili, Ananidze, Kazajšvili – Kvilitaja (90. Daušvili).
Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer (C), Christensen, Stryger Larsen – Braithwaite, P.-E. Höjbjerg (73. Schöne), Delaney – Y. Poulsen, Eriksen, Dolberg (67. Gytkjaer).

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 0:6. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 23:9.
Je konec! Gruzínci, vedení Slovákem Vlado Weissem starším, uhráli s favorizovaným Dánskem cennou remízu. Jaká to změna, oproti zápasu v Dánsku, kde Gruzínci utrpěli debakl 1:5...
Dnes to byl špatný zápas v podání hostů. Těm se prostě nedařilo, Dánové se neskutečně trápili, ale bylo to i dobrým výkonem Gruzie, která dokázala účinně rozbíjet akce soupeře.
90+5'
90+2'
Ne, ani z tohoto rohového kopu se Dánové prosadit nedokázali, v útočné fázi je to velký zmar v podání favorita zápasu.
90+1'
Dánsko vybojovalo rohový kop, který z pravé strany rozehraje Christian Eriksen.
90'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Giorgi Kvilitaja, přichází Murtaz Daušvili.
89'
Žlutou kartu dostává Otar Kakabadze (Gruzie).
88'
Gruzínci rozehráli volný kop, ale ne příliš dobře, Dánové se v pohodě ubránili.
87'
Žlutou kartu dostává Lasse Schöne (Dánsko).
86'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Giorgi Aburžania, přichází Valerian Gvilija.
85'
Gruzie připravuje první změnu v sestavě, do hry se chystá Valerian Gvilija.
84'
Lasse Schöne (Dánsko) to z dálky zkusil přímo na branku, kterou ale netrefuje.
83'
Thomas Delaney (Dánsko) faulován na polovině Gruzie, volný kop pro hostující tým.
82'
Gruzínci měli štěstí, Christian Gytkjaer (Dánsko) pohotově vypálil zpoza obránce a orazítkoval břevno!
81'
Domácí sice z volného kopu poslali míč na břevno, ale všemu předcházel ofsajd.
80'
Je před námi poslední desetiminutovka tohoto zápasu, stav je stále bezbrankový, dočkáme se dnes vůbec gólu?
78'
A platí to i po hlavičce Martina Braithwaiteho (Dánsko), který se dostal k hlavičce po centru z pravé strany.
77'
Ale i přes nepříznivý počet střel na branku dokáží Gruzínci držet bezbrankovou remízu s favorizovaným Dánskem.
76'
Vypovídající je statistika střel na branku – 0 : 5 z pohledu domácích...
75'
Statistika držení míče – 40% : 60%.
74'
Útočným faulem končí akce Dánů, to pomalu, ale jistě, ztrácejí trochu nervy.
73'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Pierre-Emile Höjbjerg, přichází Lasse Schöne.
73'
Giorgi Kvilitaja (Gruzie) šel do souboje ve vápně Dánů, ale při tom fauloval.
72'
Hodně nepřesnosti ve hře Dánska, hostům se kombinace nedaří a i díky tomu je stav takový, jaký je.
70'
Domácí se dožadují odpískání ruky bránícího Jense Strygera Larsena (Dánsko), jenže ten měl ruku správně u těla, navíc míč odehrál ramenem.
69'
Yussuf Poulsen (Dánsko) je na hrotu mnohem více platnější, ale ani jemu se tolik nedaří, často mu míče odskakují a Yussug jen bezmocně rozpřahuje rukama.
68'
Kasper Dolberg (Dánsko), který před okamžikem odešel z hřiště, byl v zápase doslova neviditelný, tak uvidíme, jak to půjde Gytkjaerovi.
67'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Kasper Dolberg, přichází Christian Gytkjaer.
66'
Trenér Gruzie, slovenský bývalý reprezentant Vladimír Weiss, dostává za protesty žlutou kartu.
66'
Otar Kitejšvili (Gruzie) před pokutovým územím soupeře, ale dle sudího nešlo o faul, zaútočili tak hosté, kteří vzápětí vybojovali roh.
65'
I tentokrát se domácí vymanili z tlaku soupeře, ve hře Dánů něco chybí, možná by to chtělo trochu oživit sestavu a změnit hru.
64'
Gruzínci jsou pod tlakem při vlastní rozehrávce, ale zatím si zvládají přihrávat a neztrácejí tak často míč.
62'
Martin Braithwaite (Dánsko) si pomohl rukou, při zpracování míče v pokutovém území soupeře, hra přerušena.
61'
Hodina hry za námi a stále čekáme na první gól, Gruzínci tak stále hrají s favoritem zápasu vyrovnaný zápas, což je parádní výsledek pro domácí.
59'
Je to tak, Giorgi Loria (Gruzie) je oštřován. Nakonec to faul nebyl, ale šlo o srážku s vlastním spoluhráčem.
59'
Dánové rozehráli standardku, po níž následuje faul na zasahujícího gólmana Loriu, ten končí na trávníku a pravděpodobně bude muset být ošetřován.
58'
Yussuf Poulsen (Dánsko) faulován na polovině soupeře, u pravé postranní čáry.
57'
Christian Eriksen (Dánsko) si navedl míč do vápna, ale branku minul.
56'
Giorgi Loria (Gruzie) si bere míč do rukou a bude následovat výkop od branky domácích.
55'
Každopádně Dánové mají skvělý vstup do druhého poločasu a jsou zatím jasně lepší.
54'
Pierre-Emile Höjbjerg (Dánsko) šel do vápna, kde ho srazil k zemi Tornike Okriašvili (Gruzie), ale sudí zůstal naprosto v klidu, penalta se nepíská.
53'
Dánové se znovu ženou do útoku, zkouší to středem.
52'
Následoval roh Dánů, který ale končí opět lacinou ztrátou míče.
51'
Giorgi Loria (Gruzie) podržel svůj tým, když reflexivně vyrazil pokus soupeře.
50'
Domácí s míčem na levé straně, následuje centr do vápna Dánů, který ale odvrací bránící hráč.
49'
A Dánové jsou úspěšný, ale Yussuf Poulsen následně nepřešel přes obránce a přišel o míč.
48'
Gruzínci na vlastní polovině, Dánové se snaží napadat rozehrávku.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
První poločas je u konce a Vladimír Weiss, který trénuje národní tým Gruzie, zatím může být spokojen. Jeho svěřenci odehráli první poločas velmi dobře, favorizované Dány udrželi poměrně daleko od své branky a nepustili je do šance. Ani Gruzínci si šanci nevypracovali, ale bezbrankový stav je pro domácí zatím velmi dobrým výsledkem.
45+1'
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu.
44'
Giorgi Aburžania (Gruzie) rozhořčen poté, co sudím odpískl jeho útočný faul.
42'
Žlutou kartu dostává Gija Grigalava (Gruzie).
42'
Yussuf Poulsen (Dánsko) rozehrál z levé strany, k hlavičce se ve vápně dostal Thomas Delaney, ale ten hlavičkoval ze stoje, slabý pokus nemohl Loriu v brance zaskočit.
41'
Již pátý rohový kop vybojovalo Dánsko a hosté znovu rozehrají z levé strany.
40'
Následně ale tentýž hráč fauluje Thomase Delaneyho (Dánsko), takže míč mají Dánové.
39'
Valerij Kazajšvili (Gruzie) získal míč pro svůj tým a domácí se snaží dostat přes napadajícího soupeře z vlastní poloviny.
38'
Dlouhým nákopem to nyní zkouší Dánové, ale to by musel být nákop přesnější.
36'
Hosté znovu rozehráli z levé strany a znovu ani branku neohrozili.
35'
Diváci pískají, Dánové získávají další roh.
34'
Christian Eriksen (Dánsko) poslal míč do vápna, ale přímo na hlavu bránícího hráče.
33'
Po faulu na Poulsena získávají Dánové standardní situaci u pokutového území Gruzie.
32'
Z rohového kopu se hosté prosadit nedokázali, ale zůstávají u míče.
31'
Giorgi Loria (Gruzie) vytěsnil střelu Martina Braithwaiteho (Dánsko) na roh.
30'
Je za námi první půl hodina hry a stále čekáme na první gól. Oba týmy se zatím ani nedostaly do šance, míč častěji drží Dánové.
29'
Dánové se drží u půlící čáry, zatím je to hodně opatrný zápas v podání obou týmů.
28'
Kasper Schmeichel (Dánsko) musel vyběhnout z branky a odehrát míč před dotírajícím hráčem soupeře.
26'
Centr z pravé strany našel jednoho z útočících hráčů, který se dostal k hlavičce, ale s jeho pokusem neměl Giorgi Loria (Gruzie) žádné starosti.
25'
Po střele Simona Kjaera získává Dánsko rohový kop, který hosté rozehrají z pravé strany.
24'
Hosté i nadále drží míč na svých kopačkách, Gruzínci v plném počtu brání.
22'
Kasper Schmeichel (Dánsko) rozehrává od své branky, jeho spoluhráči se drží u půlící čáry.
21'
První dvacetiminutovka za námi, zatím to je poměrně vyrovnaný zápas.
19'
Vhazují domácí, kteří ale vrací postupně míč až k vlastní brance, Loria rozehrává.
18'
Yussuf Poulsen (Dánsko) přišel o míč na polovině soupeře, domácí kapitán Guram Kašia pak zkouší nákopem najít svého spoluhráče, míč končí v autu.
16'
Otar Kitejšvili (Gruzie) odpadl z hlavičkového souboje na polovině Dánů, přesto ale jeho spoluhráči ještě zabojovali a získali míč.
15'
Nyní se již Dánové znovu přesunuli na polovinu soupeře, Henrik Dalsgaard poslal míč do vápna na Poulsena, jehož střela končí vedle branky.
14'
Byl z toho roh pro Gruzii, který ale následně končí odpískaným útočným faulem.
13'
Gruzínci zkusili rychlý brejk, který potáhl po levé strany Valerij Kazajšvili, jehož přihrávku zastavil ve skluzu obránce Dánů.
12'
Martin Braithwaite (Dánsko) však neodkázal přihrát Eriksenovi a Dánové přišli o míč.
11'
Yussuf Poulsen (Dánsko) se uvolnil ve středu hřiště, přihrál na levou stranu, kde se snaží něco vymyslet Martin Braithwaite.
10'
Henrik Dalsgaard (Dánsko) odehrál míč do autu, vhazují domácí, z levé strany, na vlastní polovině, téměř u půlící čáry.
9'
Valerij Kazajšvili (Gruzie) dostal míč na levé straně do běhu, ale potřeboval si přehodit míč na pravačku, kterou poslal míč přímo na nohu před sebou stojícího obránce...
8'
Yussuf Poulsen (Dánsko) fauluje zezadu stojícího hráče soupeře, u půlící čáry, naprosto zbytečný faul.
7'
Dánové se zatím nikam neženou, čekají na vhodný okamžik k zaútočení.
6'
Slovenský interancionál Vladimír Weiss pozorně sleduje z lavičky své svěřence, kteří jsou zatím poměrně vyrovnaným soupeřem favorizovaným Dánům.
5'
Zatím se domácím daří kombinovat na polovině Dánska, centr z pravé strany míří do vápna, kde ale odvrací míč Andreas Christensen (Dánsko).
4'
Gruzínci se poprvé dostávají na polovinu soupeře.
3'
Christian Eriksen (Dánsko) rozehrál rohový kop z levé strany, ve vápně ale odvrací bránící kapitán Guram Kašia.
2'
Dánsko hned v první minutě vybojovali rohový kop.
1'

Gruzie: G. Loria – Kakabadze, Kašia (C), Grigalava, Tabidze – Aburžania, Kitejšvili – Okriašvili, Ananidze, Kazajšvili – Kvilitaja.
Náhradníci: Makaridze, Kupatadze – Daušvili, Lobžanidze, Charabadze, Čanturišvili, Papunašvili, Žighauri, Gvilija, Kvaracchelia, Šengelia.

Dánsko: Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer (C), Christensen, Stryger Larsen – Braithwaite, P.-E. Höjbjerg, Delaney – Y. Poulsen, Eriksen, Dolberg.
Náhradníci: Hansen, Iversen – Christiansen, J. Andersen, Knudsen, Skov, Gytkjaer, M. Jörgensen, Lerager, Wass, Schöne, Billing.

Rozhodčí: Letexier – Mugnier, Rahmouni (vš. FRA).
DÁNSKO
Dánové přicestovali do Gruzie v pozici velkých favoritů. Aktuálně druhý tým tabulky (první je Irsko s tříbodovým náskokem, ovšem to má o zápas navíc) se může pyšnit skvělou útočnou produktivitou – ve čtyřech zápasech nasázeli Dánové soupeřům 15 gólů!
GRUZIE
Gruzínci mají na svém kontě tři body ze čtyř zápasů a celkem dle očekávání budou plnit postavení druhého nejslabšího mužstva ve skupině. Tím úplně nejslabším je absolutní outsider z Gibraltaru, který ve čtyřech zápasech, které prohrál, nevstřelil ani gól a hned dvanáct jich dostal. A právě v duelu s Gibraltarem zaznamenali Gruzínci své zatím jediné vítězství.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání kvalifikace o postup na fotbalové EURO, v němž GRUZIE hostí favorizované DÁNSKO.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.