Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Kazachstán : Skotsko - 21. března 2019   16:00

Kazachstán
Kazachstán
6' Percuch (Merkel) • 10' Vorogovskij (Kuat) • 51' Zajnutdinov (Sujumbajev)
3:0
(2:0)
Skotsko
Skotsko
Kazachstán
Nepohodov – Vorogovskij, Malyj, Postnikov, Jerlanov (81. J. Achmetov), Sujumbajev – Percuch, Kuat (C), Merkel – Zajnutdinov (84. Mužikov), Murtazajev (68. Turysbek).
Jovanović – Stojković, Mihajlović (všichni Srbsko)
Astana Arena, Astana
27 641 diváků
Skotsko
Bain – Palmer, Bates, McKenna, Shinnie – Armstrong, J. McGinn (70. McTominay), C. McGregor (C) – Forrest (81. McNulty), McBurnie (61. Russell), Burke.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 1:6. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:6.
Dnešní utkání sledovalo 27 641 diváků.
Je dobojováno. Favorizované Skotsko nakonec ve druhém poločase inkasovalo ještě jednou a samo nevsítilo ani branku. Kvalifikaci tak Skotové začali neúspěšně. Naopak domácí Kazachstán má tři body a rozhodně je to pro ně velký úspěch. Český trenér Michal Bílek tak může být se svými svěřenci po dnešku hodně spokojený. Na opačné straně však trenér Skotska nikoli.
90+6'
90+6'
Volný přímý kop hostům nevyšel a ani z této standardní situace se Skotové nedočkali ani čestného úspěchu a nyní je tu už samotný konec zápasu.
90+5'
Žlutou kartu dostává Gafuržan Sujumbajev (Kazachstán).
90+5'
Scott McTominay byl zastaven v průniku před branku domácích a Skotové budou zahrávat ještě volný přímý kop. Navíc domácí hráč dostává ještě žlutou kartu.
90+3'
Hosté se vrátili zpět a ještě se snažili o akci, ale obrana Kazachů byla proti jakémukoli zakončení ze strany skotského národního týmu.
90+2'
Johnny Russell nebyl puštěn obranou soupeře k centru do pokutového území a Kazaši pak odkopli míč do středu hřiště.
90+1'
Míč mají domácí na polovině Skotů a ještě se snažili o nějakou střelu, navýšit svůj náskok se jim nepovedlo. Rozhodně je to ale nemusí mrzet.
90'
Nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase se bude nastavovat ještě pět minut navíc.
90'
Po další nepřesné střele následuje pouze odkop od branky Kazachů, který provede Dmytro Nepohodov.
89'
Callum McGregor zastavil akci Kazachů a hosté jdou do akce. Už se však blíží závěr utkání, které se už domácí celek rozhodně pohlídá.
87'
Russell nyní pálil na soupeřovu branku, jeho pokus však byl hodně nepřesný a rozhodně neměl gólové parametry.
86'
A také Nepohodov musel zasahovat proti nebezpečné střele Skotska a má míč ve své moci. Následně pak ho odkopává mimo ohrožení své branky.
85'
Bain si připsal další zákrok proti střele domácích a bude míč odkopávat od své branky. Nebezpečně na něho vystřelil Mužikov, jenž ale trefil přímo brankáře soupeře.
84'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Baktijor Zajnutdinov, přichází Serikžan Mužikov.
83'
Graeme Shinnie (Skotsko) dost tvrdě zastavil unikajícího Jana Vorogovského a dostává okamžitě žlutou kartu.
81'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází James Forrest, přichází Marc McNulty.
81'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Temirlan Jerlanov, přichází Jeldos Achmetov.
81'
Nakonec hodně otřesený Jerlanov opouští hrací plochu v nefotbalové pozici, a sice na nosítkách a dochází tak k okamžitému nucenému střídání.
79'
Hrát se tak chvíli nebude a dochází k ošetření obou hráčů. Hůře je na tom Temirlan Jerlanov, jenž se stále z trávníku na rozdíl od Kuata, nezvedá.
78'
Dva hráči Kazachstánu se nyní nepříjemně střetli a jsou oba na zemi. Jedná se o Temirlana Jerlanova a Islambeka Kuata . Na hlavě obou hráčů se dokonce objevila i krev.
77'
Dmytro Nepohodov poslal míč na levou stranu pro obránce svého celku, ale ten získali Skotové a míří s ním ještě do akce. Pokusí se alespoň o čestný úspěch.
76'
Kazaši se už příliš nikam neženou, mají sále tříbrankový náskok a snaží se ho spíše bránit. Skotové už se pomalu smiřují s výsledkem a jejich tempo dost opadlo.
74'
Na polovině Skotů zahrával autové vhazování Scott McKenna, s míčem se však jeho spoluhráči do blízkosti Nepohodovy branky nedostali.
72'
David Bates zahrál autové vhazování, poté sám šel směrem k brance soupeře, ale upadl. Rázem tak končí další slibně se rozvíjející akce Skotů.
71'
Stuart Armstrong se snažil o centr do předbrankového prostoru Kazachů, ale jeho myšlenku nikdo ze spoluhráčů nepřečetl. U míče tak jsou opět domácí.
70'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází John McGinn, přichází Scott McTominay.
68'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Roman Murtazajev, přichází Bauržan Turysbek.
67'
Michal Bílek pomalu chystá první střídání Kazachů.
66'
Jurij Percuch vyslal dalekonosnou střelu přímo k brankáři Skotů. Scott Bain tak bez větších problémů zasáhl a za chvilku pošle míč zpět do hry.
65'
Baktijor Zajnutdinov neprošel přes klubko těl z obránců Skotska. Nicméně jeho celek stále zůstává u balonu a dostává se k brance soupeře.
63'
Stuart Armstrong zmařil další útok Skotů. Míč mu utekl za čáru a je z toho další autové vhazování. Zase tak Kazaši zůstávají u míče.
62'
Russell se hned zapojil do hry a byl faulován. Hosté tak u míče zůstanou i nadále.
61'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Oliver McBurnie, přichází Johnny Russell.
59'
James Forrest byl znovu u šance hostů. Vnitřkem kopačky zakončoval z pravé strany, ovšem proti jeho střel byl opět Dmytro Nepohodov.
58'
James Forrest placírkou zakončoval před domácí brankou, ale na Nepohodova si nepřišel. Ten stále drží pro Kazachy rozhodně hodně zajímavý výsledek.
57'
Kazaši zodpovědně brání svůj velmi nadějný stav a před chvílí nepustili soupeře k dalšímu ohrožení vlastní branky. Navíc hosté zakopli balon do autu a je tu jen vhazování Kazachů.
56'
Po něm se nedokázali hosté prosadit a následuje tak další odkop od branky Nepohodova, který stále drží čisté konto.
55'
Nyní už se Skotové dostali do šance, Stuart Armstrong zakončoval u značky pokutového kopu přízemní střelou a Dmytro Nepohodov pak odvrátil nebezpečí za cenu rohového kopu.
53'
Skotové nyní založili další akci, po které šel do hlavičky Oliver McBurnie, avšak mezi tři tyče se netrefil.
51'
Kazachstán právě vstřelil branku!
Krásná akce domácích a ti jdou už do tříbrankového trháku. Sujumbajev našel přesným centrem před malým vápnem hlavu BAKTIJORA ZAJNUTDINOVA, jenž se poté z první trefuje k protější tyči – 3:0. Scott Bain tak byl bez šance. Asistence: Gafuržan Sujumbajev.
50'
Skotové nyní výrazněji nepromluvili před brankou Kazachů a domácí tým tak otáčí hru na opačnou stranu.
48'
Graeme Shinnie z hloubi poloviny Skotska zakládal další akci, míč poslal na pravou stranu, odkud Liam Palmer směřoval k velkému vápnu, míč mu však utekl za postranní čáru. Autové vhazování pro Kazachstán.
47'
Nyní se k balonu dostali hosté a jejich dalekonosný projektil skončil jen za brankou Kazachstánu. Následuje tak pouze odkop od Nepohodovovy branky.
46'
Skotové pak zakopli míč do zámezí a Kazaši u balonu zůstanou,a budou zahrávat další autové vhazování.
46'
U míče jsou hned v úvodu druhého poločasu domácí hráči a procházejí opět na polovinu soupeře.
46'
Statistiky prvního poločasu

Střely na branku: 4:0
Střely mimo branku: 0:4
Zákroky brankářů: 0:2
Rohové kopy: 1:2
Žluté karty: 1:0
První poločas je za námi. V něm se už v šesté minutě dostali domácí do vedení, když se pěknou střelou prosadil Jurij Percuch. O dvě minuty už Kazachstán vedl o dva góly. Z pravé strany umístil míč k protější tyči Jan Vorogovskij.. Skotové pak marně hledali recept na dobře hrající svěřence českého kouče Michala Bílka a po prvních čtyřiceti minutách hry tak vedou rozdílem dvou branek. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, který začne přibližně v 17:00.
45+1'
45+1'
U míče jsou hosté a snaží se v závěru prvního poločasu dostat se do ohrožení kazašské branky. Ale už to spíše nestihnou.
45'
Nastavovat se bude ještě jedna minuta navíc.
44'
Kuat měl problémy zřejmě s nohou a už jsou u něho lékaři. Nyní odešel za postranní čáru. Nakonec však nebylo třeba dalšího ošetření a Kuat žádá sudího o návrat do hry.
42'
Další náznak akce Skotů skončil velmi rychle a v akci jsou už znovu hráči ve žlutém, tedy ti domácí.
41'
Dalekonosná střela Islambeka Kuata končí u skotské branky. Poté si Scott Bain v pohodě balon sebral a odkopl ho daleko od svého zařízení.
40'
Liam Palmer z pravé strany vyslal na hrotu připraveného Olivera McBurnieho centrem do šance. Druhý jmenovaný se před domácí brankou neprosadil.
39'
Z této standardní situace ale nezapršelo a míč na svou stranu získali znovu hosté. Poté v pokutovém území přilétl centr do šestnáctky, avšak Baktijor Zajnutdinov z otočky tento nezpracoval.
38'
Oliver McBurnie byl nyní sražen Merkelem tvrdě k zemi a za tento zákrok už sudí vytahuje žlutou kartu. Další volný kop pro Skotsko.
37'
Skotové v závěru prvního poločasu ožili a opět se natlačili před branku soupeře. Avšak tentokráte na Nepohodova nevyslali žádnou střelu.
36'
A McGinn vyslal nyní střelu z hranice velkého vápna, tu ztečoval za zadní čáru jeden z Kazachů a Skotsko bude zahrávat další rohový kop.
35'
Balon se pak dostal do pokutového území, tam hlavičkoval John McGinn, ale jeho pokus zamířil jen vysoko nad.
34'
Po nepřesné střele Jurije Percucha dostali míč k dispozici zase hosté a Callum McGregor pak byl faulován Alexanderem Merkelem. Hosté zahrávají další volný kop.
33'
Postnikov udržel míč na polovině Skotska, přihrál Percuchovi, druhý jmenovaný však prakticky zadarmo odevzdal míč soupeři.
31'
Oliver McBurnie byl nyní otřesen po střetu s protihráčem, nakonec je ale v pořádku a hned pokračuje ve hře.
30'
Po třiceti minutách hry stále vedou Kazaši nad favorizovaným Skotskem o dvě branky a zatím, dá se říci, svůj náskok v pohodě drží.
29'
Islambek Kuat střílel kus před velkým vápnem a byla to velká šance. Po jeho střele pak zasáhl Scott Bain, jenž vyškrábl balon na rohový kop!
27'
Stuart Armstrong si nebezpečně naběhl z levé strany na hranici pokutového území, ale nakonec se k centru před kazašskou branku nedostal. O míč ho totiž obrala obrana Kazachstánu.
26'
Oliver Burke z levé strany kousek před velkým vápnem vyslal letící střelu, míč ale skončil jen vysoko nad břevnem kazašské branky. Skotové tak stále hledají recept na svého soupeře.
25'
Dlouhý nákop jednoho z hostů končí v moci domácí obrany a ta okamžitě posouvá míč směrem dopředu.
24'
Další pokus Skotů. Míč však skončil jen u brankáře Dmytra Nepohodova a ten už si diriguje spoluhráče. Za malý okamžik tak pošle balon zpět do hry.
23'
Callum McGregor se ujal další standardní situace, nacentroval míč směrem k bráně Kazachů, ale hráči domácího celku si vyběhli a nepustili hosty do žádného zakončení.
22'
Skotové navíc získali možnost volného přímého kopu po faulu Serhije Malyje a mají tak šanci snížit.
20'
Skotové nyní vybojovali rohový kop. Ten zahrál Callum McGregor a poté si hlavou u bližší tyče naskočil David Bates, ovšem míč skončil jen vedle tyče kazašské branky.
19'
Gafuržan Sujumbajev pak zkusil štěstí střelou z velké dálky, ta ale zaletěla jen mimo tři tyče.
17'
James Forrest hledal z pravé strany někoho na druhé straně, ovšem McGinn byl tísněn obranou Kazachů a soupeř tak Skotům míč znovu sebral.
16'
Scott Bain sebral míč, který putoval k jeho brance a hned posílá balon zpět do hry. Hosté tak mohou projít do další útočné akce na druhé straně.
14'
Další ofsajd Kazachů. Domácí jsou zatím hodně aktivní a soupeř neví, jak na rozjeté Kazachy vyzrát. Nyní znovu ztratili míč a nabízí tak soupeři míč.
13'
Baktijor Zajnutdinov byl v dalším úniku před skotskou branku, avšak vystavil se ofsajdové pasti. Hosté si tak mohli tentokráte oddychnout.
12'
Skotové jsou pochopitelně jako opaření a nyní se pokoušejí na polovině Kazachstánu dostat se do akce, která by mohla znamenat snížení.
10'
Tak to je pro ambiciózní Skoty pořádný šok. Kazaši vedou už rozdílem dvou branek. JAN VOROGOVSKIJ dostal přesnou přihrávku na pravou stranu a poté se ve skluzu trefil k protější tyči – 2:0. Asistence: Islambek Kuat.
8'
Hosté se hned pokusili o útok, ale do nebezpečí svého soupeře nevystavili. Kazaši se tak ujímají míče a jdou do další útočné akce.
6'
No a v úvodu utkání jdou Kazaši překvapivě do vedení. Merkel poslal míč na nabíhajícího JURIJE PERCUCHA skrze obranu hostů a Percuch poté uvnitř velkého vápna pěknou střelou pod horní tyč Bainovy branky ho překonal – 1:0. Asistence: Alexander Merkel.
5'
Nepohodov bez větších problémů uklidil balon do rukavic a poté se chystal k dalšímu odkopu. Posílá tak svůj tým do další útočné akce.
5'
U míče pak byli opět Kazaši, na polovinu skotského celku neprošli a hosté pak okamžitě přemístili hru na opačnou stranu.
4'
Skotové však před brankou Dmytra Nepohodova neuspěli a hned na to unikali do přečíslení, avšak Baktijor Zajnutdinov se srazil se soupeřem a akce skončila.
2'
Skotský tým se dostal na polovinu Kazachstánu, kde domácí srazili míč do zámezí. Také hosté budou zahrávat autové vhazování.
1'
Byla z toho ale jen lehká střela, kterou brankář Scott Bain v pohodě dostal pod kontrolu a nakrátko pak balon vrátil do hry svým spoluhráčům.
1'
Kazaši jsou u míče a hned zahrávali autové vhazování. Mohou tak pokračovat v postupném útoku před branku Skotů.
1'
Astana Arénou už zní skotská hymna a po ní si vyslechneme tu kazašskou.

Kazachstán: Nepohodov – Vorogovskij, Malyj, Postnikov, Jerlanov, Sujumbajev – Percuch, Kuat (C), Merkel – Zajnutdinov, Murtazajev.
Náhradníci: Šackij, Pokatilov – Šomko, J. Achmetov, Žukov, Bejsebekov, Mužikov, Ormitajev, Turysbek, Sejdachmet, Fedin.

Skotsko: Bain – Palmer, Bates, McKenna, Shinnie – Armstrong, J. McGinn, C. McGregor (C) – Forrest, McBurnie, Burke.
Náhradníci: McLaughlin, Kelly – Findlay, O'Donnell, Souttar, Morgan, McTominay, Fleck, McLean, Russell, McNulty.

Rozhodčí: Jovanović – Stojković, Mihajlović (všichni Srbsko).
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.
Skotsko

Reprezentace Skotska zastupuje Skotsko ve všech mezinárodních soutěžích kromě Olympijských her. Skotsko totiž není členem Mezinárodního olympijského výboru. Skotsku spolu s Anglií patří nálepka nejstaršího národního týmu. V roce 1872 spolu obě země sehrály vůbec první mezinárodní utkání a tehdy se zrodila remíza 0:0. Skotové se od roku 1998 neprobojovali na žádný šampionát, ani evropský a světový. Skotsko naposledy sehrálo duel v listopadu loňského roku, kdy v Lize národů porazilo 3:2 Izrael.
Kazachstán

Fotbalová reprezentace Kazachstánu vznikla v roce 1992 po rozpadu tehdejšího Sovětského svazu a až do roku 2002 byla členem AFC – asijské asociace fotbalu. Vůbec první kvalifikací této země byla ta o MS v roce 2006. Kazaši se nikdy neprobojovali na závěrečný turnaj mistrovství světa, Asie a ani Evropy. Jak zahájí kvalifikaci o EURO 2020? Naposledy sehrál kazašský národní tým utkání v únoru, které bylo přípravné. Tehdy těsně 1:0 porazil Moldavsko.