Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Litva : Ukrajina - 7. září 2019   18:00

0:3
(0:2)
Ukrajina
Ukrajina
7' Zinčenko  (Marlos) • 27' Marlos   • 62' Malinovskyj  (Jaremčuk)
Litva
Zubas – Vorobjovas, Palionis, Girdvainis, Mikoliūnas – Golubickas (52. Slivka), Matulevičius (63. Kuklys), Šimkus, Žulpa, Verbickas – Černych (C) (68. Laukžemis).
Peljto – Ibrisimbegović, Beljo (všichni BIH)
LFF stadionas, Vilnius
Ukrajina
Pjatov (C) – Bolbat, Kryvcov, Matvijenko, Mykolenko – Malinovskyj (80. Bezus), Stěpaněnko, Zinčenko – Jarmolenko (60. Cygankov), Jaremčuk (65. Júnior Moraes), Marlos.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 1:8. Střely mimo: 7:6. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:9.
Je dobojováno! Ve velké formě hrající Ukrajina zaznamenala ve Vilniusu naprosto jednoduché vítězství, díky kterému má na čele kvalifikační skupiny B už devítibodový náskok na druhé Lucembursko a třetí Srbsko. Litevci zejména v první půli nestíhali a po gólech Zinčenka s Marlosem prohrávali 0:2. Po změně stran přidal poslední gól Malinovskyj a až potom začali hrát také domácí, kteří v závěru neúspěšně usilovali o čestný úspěch. Litva zůstává na úplném chvostu tabulky, v kvalifikacích je bez výhry už devatenáct zápasů v řadě.
90+3'
90+2'
Na hraně ofsajdu stojící Laukžemis z prvního doteku prodloužil míč do vápna na úplně volného Verbickase. Ten měl na noze gól, který by si domácí asi zasloužili, jenže zasahující Pjatov jim gólovou radost nedopřál.
90+1'
V koutu hřiště, který je zahalen v husté mlze, si Bezus s Mykolenkem tak dlouho vyměňovali krátké přihrávky, až se první z nich dostal do ofsajdu.
90'
Bosenští rozhodčí nastavují nad rámec druhého poločasu tři minuty.
89'
Mikoliūnas přes sebe nepustil Cygankova a navrch se nechal faulovat. Hned po výkopu Zubase se provinil také Laužkemis.
88'
Ukrajinci i za rozhodnutého stavu vysoko napadali a donutili domácí fotbalisty zakopnout míč do prostoru nikoho. V hledišti zaplněném ukrajinskými fanoušky se to mezitím začíná hemžit pyrotechnikou
87'
A znovu v akci Vitalij Mykolenko, kterého Marlosova přihrávka zahnala až ke koncové čáře. Nepřipraveným centrem ale nenašel žádného spoluhráče.
86'
Mykolenko je v posledních minutách hodně aktivní směrem do útoku. Teď mu jedna ze střel ale vůbec nesedla a Zubas může z klidu vykopávat.
84'
Dost možná největší šance Litvy! Karolis Laukžemis nabral dobrou rychlost, ale pak už se dostal do hodně ostrého úhlu, z něhož netrefil ani boční síť za bližší tyčkou.
83'
Mykolenkův centr z levé strany nebezpečně prosvištěl předbrankovým prostorem, ve kterém ale chyběl jakýkoliv další fotbalista v ukrajinském dresu.
82'
Na opačném konci hřiště rozehrál Mantas Kuklys hned dva rohové kopy. Ani jeden z nich ale hostující obranu nepotrápil.
81'
Olexandr Zinčenko viděl vysunutého Cygankova. Únik se ale nekonal, protože pomezní rozhodčí viděl snadno odhalitelný ofsajd.
80'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Roman Bezus.
78'
Bolbatův centr spadl přesně na nohu Marlose. Toho doplnil Mykolenko, jenže naturalizovaný Brazilec krátkou přihrávku pokazil.
77'
Júnior Moraes bez větších komplikací prošel přes střed hřiště až do palebné pozice. Ránu zpoza šestnáctky mu každopádně zablokoval Girdvainis.
76'
Po třetím gólu už to jsou domácí, kteří začínají usilovat alespoň o čestný úspěch. Dalekonosná střela Sauliuse Mikoliūnase však branku Andrije Pjatova neohrozila.
75'
A ještě jeden litevský ofsajd. I v tomto případě ho zavinil střídající Karolis Laukžemis, který vybíhal do souboje u půlky hřiště ze zakázaného postavení.
74'
Kuklys z přímého kopu trefil pouze jednoho ze dvou hráčů ve zdi. Nic nebezpečného pak nebylo ani po centru Slivky, Laukžemis byl totiž v ofsajdu.
73'
Až nějakých dvacet minut před koncem byla poprvé vytažená žlutá karta. Mykolenko promáchl vysoký míč a pak raději stáhl k zemi rozběhnutého Verbickase.
72'
Byl to právě faulovaný Viktor Cygankov, kterého Malinovskyj trefil prudkým centrem. Zakončení z hlubokého předklonu však nestálo zanic.
71'
Standardní situace se bude kopat také na ukrajinské útočné polovině. Cygankov napravo přepadl přes stoličku v podobě Sauliuse Mikoliūnase.
70'
Mikoliūnas byl během přebírání autového vhazování faulován. K exekuci standardní situace z blízkosti levé postranní čáry se postavil Kuklys, ovšem vysokým centrem našel jen rukavice Pjatova.
69'
Mykola Matvijenko ve skluzu odehrál letící centr na roh. Po rozehrávce Kuklyse odhlavičkoval Moraes balón před vápno a Vorobjasova pohotová střela proletěla jen těsně vedle Pjatovovy levé tyče.
68'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Fjodor Černych, přichází Karolis Laukžemis.
66'
Marlos to zkusil z podobné pozice jako před malou chvíli Malinovskyj. Tvrdou ránu však jeden z litevských obránců bolestivě zablokoval. O chvíli později to zkusil i Cygankov, ale pokus to byl hodně nepřesný.
65'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Roman Jaremčuk, přichází Júnior Moraes.
64'
Andrij Pjatov se dnes moc nenadře, doteků s balónem má opravdu málo, teď si pro něj došel po neadresném nákopu z hloubi pole.
63'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Giedrius Matulevičius, přichází Mantas Kuklys.
62'
Ukrajina právě vstřelila branku!
Další akce už končí gólem na 3:0! Bolbat zprava poslal míč na Jaremčuka, který byl zády brance, a tak ho dal pod sebe na RUSLANA MALINOVSKÉHO. Ten tvrdě vypálil z dvaceti metrů a Zubas už skákal k levé tyči zbytečně.
60'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Andrij Jarmolenko, přichází Viktor Cygankov.
59'
V některých chvílích je to od Ukrajinců jenom údržba a maximální snaha o to, aby se domácí fotbalisté nemohli dostat k balónu.
58'
Stěpaněnko milimetrovou nahrávkou přenesl těžiště hry doleva na Mykolenka, který parádním zpracováním obehrál hned dva beky a pak přihrál do vápna na volného Jaremčuka. Ten si nechal míč spadnout, ale pak jej znovu poslal přesně na gólmana.
57'
Vše skončilo Malinovského střeleckým pokusem z nějakých dvaadvaceti metrů. Zubas to ale neměl složité, míč letěl přesně na něj.
56'
Opět na pravé straně operoval Jarmolenko a získal alespoň rohový kop. Marlos rozehrál na krátko a pak sledoval centr na Malinovského, jehož hlavičku Zubas vyrazil do bezpečí.
55'
Zubas snadno sebral ze vzduchu centr Jaremčuka. Poté rychle rozehrál, ale spoluhráčův výpad po pravé straně neměl dlouhého trvání.
54'
Podle prvních minut druhé půle se rozhodně nezdá, že by se měl děj zápasu nějak zásadně změnit. Ukrajina opět dlouhé desítky vteřin kombinuje daleko od obou branek.
52'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Paulius Golubickas, přichází Vykintas Slivka.
51'
Andrij Jarmolenko nepřihrál přesně na Marlose, nicméně žlutozelení se tentokrát dostali jen pár metrů za půlící čáru.
50'
Nakonec se Litevci k pokutovému území dostali. Černych přes jeho hranici ale neprošel, když si drze naběhl do modré zdi.
49'
Žádná velká divočina to po změně stran zatím není. Teď jsou u míče domácí, ale proti vysoko bránícímu soupeři se nemají jak posunout do nějaké palebné pozice.
48'
Ukrajinci dlouhé desítky vteřin sbírali další procenta do statistiky držení míče. O střelu se pokusil až Roman Jaremčuk, ale po centru zprava trefil jenom Palionise.
47'
Ani jeden z trenérů před úvodem druhého poločasu nestřídal, a tak na obou stranách pokračují původní základní jedenáctky.
46'
První půle se odehrála přesně tak, jak se před zápasem dalo očekávat. Ukrajina od prvních chvil na hrací ploše vládla a už v sedmé minutě se mohla uklidnit, když skóre otevřel Zinčenko. O dvacet minut později potrestal chybu v rozehrávce i Marlos a svěřenci Andrije Ševčenka od té chvíle bezpečně drží dvougólový náskok.
45'
45'
Marlos vynikajícím pasem uvolnil na křídle Mykolenka. Ten po zemi dobře odcentroval do ohně, ale nestráženému Zinčenkovi střela z jedničky vůbec nesedla.
44'
Litevci malinko vysunuli obranu a zkomplikovali hostům založení útočné akce. Ukrajincům výrazně pomohl až aut Mykolenka a přenesení hry doprava.
43'
Modestas Vorobjovas zkoušel něco vymyslet na pravé straně. Mykolenko se ale postavil mezi něj a balón a zkušeně si došel pro faul.
42'
Zinčenko přiběhl na pomoc Marlosovi, který byl na levém křídle obsazený. Po následném centru však Jaremčuk zahrál rukou.
41'
Domácí se u balónu moc neohřáli. V souboji u středového kruhu totiž útočník Černych nedovoleně atakoval Kryvcova.
40'
Ukrajinci trošku polevili a dobrou minutu a půl hráli jen ve středu hřiště. Pak svou akci náhle zrychlili, ale kvůli nepřesnosti Zinčenka se bude jen vykpávat od branky Zubase.
38'
Ruslan Malinovskyj dvakrát pálil zpoza šestnáctky. Poprvé trefil Šimkuse a pak litevskou branku o velký kus přestřelil.
37'
Rychlá série kratších přihrávek dostala hosty do vápna jen na malinký okamžik. Ukrajinci to musí zkusit znovu z nějakých čtyřiceti metrů od branky.
36'
Malinovskyj roztáhl hru doleva na Mykolenka. Ten ale byl dobře pokrytý a byl donucen vrátit míč do klidnějšího středu pole.
35'
Černych se snažil proklestit cestu mezi dvěma obránci. Přitom si pomohl jasným faulem na Kryvcova, takže hrát bude Ukrajina.
34'
Malinovského prudkou ránu z více než třiceti metrů Zubas nešikovně vyrazil před sebe a měl velkou kliku, že Kryvcov při nadějné dorážce naprosto selhal.
33'
Malinovskyj byl na ose hřiště zezadu postrčen Žulpou. Zubas musí znovu vyhlásit stav nebezpečí, následovat bude přímý kop.
32'
Pjatov si popošel z malého brankoviště a zastavil Šimkusův nákop, na který nedosáhl Fjodor Černych.
31'
Také domácí se dokázali usadit na útočné polovině, jenže drobná nepřesnost Golubickase je donutila vrátit se o hodně metrů dozadu.
30'
Držení míče: 40% – 60%.
29'
Domácí defenziva vůbec nefunguje. Nyní si nepohlídala Jaremčuka, který Litevcům snadno utekl, ale zprava vypálil jen do místa, kde stál Zubas. Ten si pak poradil i s pokusem zpoza vápna od Malinovského.
27'
Vypadá to, že se litevská série bez soutěžní výhry protáhne na devatenáct zápasů. Domácí totiž zkazili rozehrávku, krátce po ztrátě Matulevičiuse vypálil MARLOS z penaltového půlkruhu a neomylně poslal míč do pravé části Zubasovy branky.
26'
Ovidijus Verbickas tentokrát poslal balón na zadní tyč, kde se jednoduše dostal k hlavičce Matulevičius, ale ani on prostor mezi tyčemi netrefil.
25'
Hodně aktivní Žulpa pomohl Litevcům získat už několikátý rohový kop.
23'
Malinovskyj si ochotně poležel a pak standardku sám rozehrál. Neprovedl to ale vůbec ideálně, vysoký nákop proletěl nad hlavami všech spoluhráčů do autu.
22'
Znovu v akci Arturas Žulpa, který si pomohl faulem na Malinovského. Je z toho standardní situace pro hosty.
21'
Kryvcov nevěděl, co s míčem, a tak se do něj opřel z hodně velké dálky. Zubas ale zůstal v klidu, neboť mu svým blokem pomohl Žulpa.
20'
Jarmolenko si na pětníku kryl míč před dotěrnými soupeři tak dlouho, až si ho sám ukopl za koncovou čáru. Na řadu přichází odkop Zubase.
19'
Individuální akce vysunutého Žulpy měla solidní parametry, až na samotné zakončení, které se do branky Pjatova vůbec nevešlo.
18'
Vorobjovas nedal ani centimetr volného prostoru Jaremčukovi. Bosenský arbitr ale viděl faul a nařídil rozehrávku, kterou zrealizoval Zinčenko.
17'
Verbickas si narazil se spoluhráčem, ale pak už měl kolem sebe přespříliš modrých dresů, které ho čistě odstavily od balónu.
16'
Hostům vůbec nevyšlo přenesení hry do pravé strany. Tam chyběli Litevci, ale i Bolbat, jenž zůstal trochu zaseklý v defenzivnější pozici.
15'
Opět do domácí zkusili dlouhým nákopem z hloubi pole. Černych však fauloval Kryvcova a míč se vrátil k Ukrajincům.
13'
Bezprostředně po nákopu Vorobjovase se Litevci dostali k rohovému kopu. Po něm z úhlu pálil napříč vápnem Verbickas, ale Pjatov zasahovat nemusel.
12'
Andrij Jarmolenko ztratil míč při otáčení se kolem dvou protihráčů. Hned poté fauloval Bolbat Mikoliūnase.
11'
Bolbat zvládl svůj defenzivní part v křídelním prostoru. Balón odehrál na roh, ovšem Verbickasův centr na přední tyč znovu neznamenal žádné ohrožení pro veterána Pjatova.
10'
Verbickas rozehrál standardku po nedovoleném zákroku Malinovského. Své spoluhráče nenašel a míč se posléze dostal až na kopačky Emilijuse Zubase.
9'
Po rozehrávce Litvy uteklo jen pár vteřin a hosté se znovu zabydleli na její polovině. Spolupráce mezi Marlosem a Jaremčukem ale tentokrát nevyšla.
7'
Tak to je naprosto ideální začátek pro favorita, který už od sedmé minuty vede! Marlos na konci kombinační akce našel ve vápně OLEXANDRA ZINČENKA, který si pohlídal ofsajdovou linii a sám před Zubasem nezaváhal. Tento gól rozhodně půjde za Mikoliūnasem, který pokazil ofsajdovou past.
6'
Verbickasovi byl odpískán faul na Serhije Bolbata. Rozehrávat se tak bude proti brance Emilijuse Zubase.
5'
Jarmolenko se posouval s míčem až k pravému okraji velkého vápna, odkud přihrával Jaremčukovi. Tomu se nepovedlo vystřelit bez přípravy a navíc mu balón spadl na ruku.
4'
Hosté si vybojovali první roh, jenže po rozehrávce na krátko se dostali s míčem do zámezí, odkud bude vhazovat Modestas Vorobjovas.
3'
Na první pohled i poslech se zdá, že se hraje spíše na ukrajinské půdě. Hlediště je zaplněné zejména příznivci týmu Andrije Ševčenka, kteří o sobě dávají hodně vědět.
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují ve žlutozelených, zatímco hosté v kompletně modrých dresech.
1'
Obě základní jedenáctky už jsou na hrací ploše, kde si tradičně vyslechnou státní hymny.

Litva: Zubas – Vorobjovas, Palionis, Girdvainis, Mikoliūnas – Golubickas, Matulevičius, Šimkus, Žulpa, Verbickas – Černych (C).
Náhradníci: Černiauskas, Šetkus – L. Klimavičius, D. Kazlauskas, Vaitkūnas, Laukžemis, Slivka, Kuklys, Andriuškevičius, Petravičius, Baravykas, Jankauskas.

Ukrajina: Pjatov (C) – Bolbat, Kryvcov, Matvijenko, Mykolenko – Malinovskyj, Stěpaněnko, Zinčenko – Jarmolenko, Jaremčuk, Marlos.
Náhradníci: Pankiv, Lunin – Sobol, Burda, Bezus, Konopljanka, Plastun, Bujalskij, Cygankov, Júnior Moraes, Kovalenko, O. Karavajev.

Rozhodčí: Peljto – Ibrisimbegović, Beljo (všichni BIH).
Vzájemné zápasy

Poslední soutěžní zápas mezi těmito dvěma státy překvapivě vyhrála Litva, která během kvalifikace na EURO 2008 zvítězila 2:0. V přípravě se Litva s Ukrajinou naposledy střetla v roce 2014, utkání tehdy skončilo bezbrankovou remízou, kterou by pobaltský stát zřejmě uvítal také dnes.
Litva

Litevský fotbal se včera představil v Českých Budějovicích, kde výběr do 21 let solidně vzdoroval českým lvíčatům. Áčková reprezentace žádnou větší díru do světa zatím neudělala, což platí i v probíhající kvalifikaci. Litva na začátku kvalifikace dvakrát hrála s papírově nejhratelnějším soupeřem, nicméně s Lucemburčany nejprve prohrála 1:2 a pak s nimi remizovala 1:1. Naposledy se Litevci ukázali na srbské půdě, ze které si odvezli porážku 4:1 a zůstali tak s jediným bodem na chvostu celé skupiny.
Ukrajina

Ukrajincům v posledních letech dorostla vynikající generace fotbalistů. Hráči do dvaceti let před několika měsíci vyhráli světový šampionát a neméně se daří seniorskému áčku, které už je jednou nohou na mistrovství Evropy. Svěřenci Andrije Ševčenka na startu kvalifikace remizovali 0:0 s Portugalskem a posléze si připsali tři výhry v řadě, když dvakrát porazili Lucemburčany a mezitím nadělili pětigólový debakl Srbům. V tabulce skupiny B je Ukrajina první s šestibodovým náskokem na druhé Lucembursko. Do všeho se ale ještě vmísí Portugalci, kteří dosud odehráli jen dva zápasy.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemní chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na mistrovství Evropy 2020. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na měření sil mezi Litvou a Ukrajinou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.